Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Danielle Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Danielle Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Danielle

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Danielle Empty
MesajSubiect: Danielle   Danielle I_icon19Sam 23 Mar 2013, 21:15

Nu am observat niciun interviu pentru tine, asa ca uite-ma aici lough . Cum nu te cunosc, o sa iti cer permisiunea sa te interoghez:
1. Care este numele tau adevarat?
2. Care este sursa ta de inspiratie?
3. Te consideri o persoana deschisa cu cei din jur?
4. Deobicei te atasezi repede de cineva?
5. Ai stofa de critic?
6. Care persoane de pe forum nu le-ai cunoscut inca, dar ai vrea sa le cunosti?
7. Care a fost prima persoana cu care te-ai imprietenit aici, pe acest site?

Mersii de raspunsuri kiss
Sus In jos
Miko ღ
Academy Student
Academy Student
Miko ღ

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cahul
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : :)

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Sam 23 Mar 2013, 23:11

Danielle,cum sunt noua pe aici vreau sa aflu cit mai multe despre membri.Deci voi fi a doua care cere pemisiune unui interviu happy
[i]1.Ce te-a determinat sa-ti faci pagina pe forum?
2.Unde ai vrea sa calatoresti in viitor?
3.Cum te-ai descrie in 4 cuvinte?
4.Cum vezi la moment lumea in care traiesti?
5.Ce gen de muzica iti place?
6,Un citat care te reprezinta?
7.Care este cea mai amuzanta amintire pe care o ai?
Cam atit happy merci pentru raspunsuri
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Dum 24 Mar 2013, 13:11

Buna, dragele mele! a hug Uau, deci nu ma asteptam sa mi se ia un interviu. what?lol! Iti multumesc, Soricel, de asemenea si pentru ca m-ai anuntat! Nu il observasem. lough Am sa va raspund pe rand. happy


Soricel:

1. Care este numele tau adevarat?
Pai, ma numesc Daniela Alexandra, dar mai toti imi spun Alexandra sau Alex.
2. Care este sursa ta de inspiratie?
Cred ca absolut tot ce ma inconjoara, de la oamenii pe care ii am in jur, la animale, plante si evenimentele care se petrec in jurul meu. Cred ca fiecare om are mai mutle surse de inspiratie, mici picaturi adunate intr-o singura galeata a creatiei. happy
3. Te consideri o persoana deschisa cu cei din jur?
Da, cred ca toata lumea merita o sansa, iar eu sunt genul de persoana careia ii place sa comunice cu ceilalti, sa-i inteleaga si sa-i asculte, indefernt despre cine este vorba. Desigur, atunci cand cineva imi transmite antipatie, imi e cam greu sa fac asta.
4. Deobicei te atasezi repede de cineva?
Da si nu. Cum am spus si mai sus, depinde foarte mult de ce sentimente imi transmite acea persoana. In general, m-am atasat repede de oamenii care mi-au inspirat incredere si nu am fost dezamagita.
5. Ai stofa de critic?
Nu stiu daca am sau nu stofa de critic, depinde in ce domeniu. Presupun ca te referi la cel al scriiturii si nu cred ca sunt cea mai potrivita de a ma aprecia. Eu am un anumit spirit al observatiei in ceea ce priveste aceasta arta, as putea spune, la fel si un ochi destul de critic. Sunt destul de greu de impresionat si observ orice mica gresala pe care o face cineva. Nu stiu daca asta inseamna a avea sau nu stofa de critic.
6. Care persoane de pe forum nu le-ai cunoscut inca, dar ai vrea sa le cunosti?
Nu cunosc multe persoane de pe aici, ba chiar as putea spune ca am putine cunostinte directe. Desigur, as vrea sa cunosc multa lume, daca si ei doresc acelasi lucru. Oricine vrea sa discute cu mine, atata timp cat nu este vorba despre aducere de insulte, este bine-venit sa ma caute. happy2
7. Care a fost prima persoana cu care te-ai imprietenit aici, pe acest site?
Si asta e greu de zis. Prima cu care am vorbit in mod direct, pe mess, este Ema, insa nu prea am tinut legatura, iar de asta imi pare rau. Apoi au urmat Cri si Hanazawa Rin, cele cu care am vorbit de asemenea pe messenger. Ele sunt cele pe care le-am "abordat" si in lumea din afara mesajelor private de pe forum.


Mella:

1.Ce te-a determinat sa-ti faci pagina pe forum?
Scrisul, banuiesc. Am urmarit forumul timp de doi ani, am citit ficuri s.a.m.d. Cand mi-am descoperit "talentul" si atractia pentru scris, care apropo, nu a fost decat cam acum un an, m-am hotarat sa imi fac cont si sa imi incerc norocul. happy
2.Unde ai vrea sa calatoresti in viitor?
Peste tot in lumea asta mare. Cred ca Pamantul este o planeta cu adevarat uimitoare, iar acest lucru trebuie vazut de toata lumea. Nu ma atrag locatiile scumpe, de lux, ci mai degraba cele exotice. Eu sunt genul de persoana care ar prefera sa doarma intr-un cort, atata timp cat privelistea este superba, decat inconjurata de sticla si lemn scump, rigide si fara viata.
3.Cum te-ai descrie in 4 cuvinte?
Foarte greu de inteles. Eu am doua tipuri de temperant, aparent opuse, ascunse in sufletul meu, si sunt ceea ce psihologii numesc "ambiverta". Cum am mai zis, reactiile pe care le am depind de persoanele de care sunt inconjurata si de sentimentele mele fata de ele. Insa, sunt deschisa oamenilor noi in viata mea, desi putin inchisa in propria persoana, vesela si optimista.
4.Cum vezi la moment lumea in care traiesti?
Ca pe o ocazie unica. Tot ceea ce vine peste noi, fie bun sau rau, este ceva ce nu va mai veni vreodata si ar trebui sa profitam de sansele care ni se dau. Trebuie sa pretuim viata, cu bune si cu rele.
5.Ce gen de muzica iti place?
Aproape toate. Ascult in special pop, rock, balade si muzica soul.
6,Un citat care te reprezinta?
"Incearca sa nu fii un om de succes, ci un om de valoare" - Albert Einstein
7.Care este cea mai amuzanta amintire pe care o ai?
Este o intrebare cam grea, caci toate amintirile amuzante din viata mea sunt si penibile, in ceea ce ma priveste. Insa am invatat sa rad de ele. Cred ca cea mai penibila, dar si cea mai amuzanta amintire este aceea cand am cazut in plina strada, in timp ce ploua, in cea mai mare baltoaca pe care am putut sa o gasesc. Atunci m-am simtit aiurea, insa acum rad cand imi amintesc. lough

Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Mar 26 Mar 2013, 00:38

Hei, Danielle! kiss Aș avea câteva întrebări pentru tine:
1. Romanele de dragoste sau S.F.-urile?
2. Dacă ai putea schimba ceva în viața ta, ce ai schimba?
3. Dacă ai putea să te muți într-o altă țară, care ar fi alegerea ta? De ce?
4. Cum este caracterizat băiatul perfect în opinia ta?
5. În ce domeniu ai vrea să profesezi în viitor?
6. Iubești animalele? Crezi în zicala că dacă atunci când ești supărat mângâi o pisică, această activitate te calmează considerabil?
7. Care este cel mai „imposibil” vis al tău?
8. Ce crezi despre Facebook? Dar Tumblr?
9. Ai prieteni adevărați? Dacă nu, crezi în existența acestora?
10. Te impresionează anii 1800? De la muzica ascultată, la modă, la politică și societatea de atunci?
11. Te fascinează sentimentele criminalilor în serie? Ai vrea să știi ce este în mintea lor atunci când comit diverse crime?

Cam atât am avut de întrebat, momentan. ;;)
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Mar 26 Mar 2013, 13:41

Hei, Lauren! Iti multumesc ca ai trecut pe aici, draga mea! kiss


1. Romanele de dragoste sau S.F.-urile?
Ambele. Imi plac cel mai mult combinarile, atunci cand o idila se formeaza intr-un cadru ciudat, paranormal. Insa, atunci cand nu este asa, prefer romanele de dragoste.
2. Dacă ai putea schimba ceva în viața ta, ce ai schimba?
Problemele. As vrea ca toate problemele de sanantate pe care le au cei din familie sa dispara. Cat despre mine, mi-as schimba atitudinea fata de un public. As vrea sa pot vorbi in fata a zeci de oameni fara ca vocea sa-mi tremure atat de tare.
3. Dacă ai putea să te muți într-o altă țară, care ar fi alegerea ta? De ce?
Cred ca Anglia, daca as avea o slujba buna. Pur si simplu imi place aceasta tara, desi oamenii imi par cam rigizi.
4. Cum este caracterizat băiatul perfect în opinia ta?
Este greu de zis. Nu exista perfectiune. Ea este o intruchipare a ceea ce ne place, inclusiv cand vine vorba despre defectele oamenilor. Cred ca baiatul perfect este cel care ma iubeste si pe care il iubesc, indiferent de orice altceva.
5. În ce domeniu ai vrea să profesezi în viitor?
Literatura. Visez sa devin scriitoare si nu imi imaginez viata fara macar o carte publicata. De asemenea, imi doresc sa fac jurnalismul.
6. Iubești animalele? Crezi în zicala că dacă atunci când ești supărat mângâi o pisică, această activitate te calmează considerabil?
Imi plac nespus de mult animalele, in special cainii. Nu, aceasta zicala nu mi se potriveste, nu prea sunt atrasa de pisici, ca sa zic asa. Desigur, sunt adorabile, ca toate animalele din lume, insa eu ador cainii, desi am o oarecare fobie de cei mari.
7. Care este cel mai „imposibil” vis al tău?
Acela de a fi cunoscuta, in domeniul precizat mai sus, inca de la o varsta frageda. De asemenea, mi-as dori sa pot canta, insa eu si cuvantul "afon", pusi in aceeasi propozitite, formeaza un pleonasm. lough
8. Ce crezi despre Facebook? Dar Tumblr?
Despre Tumblr nu stiu prea multe, deci nu imi pot da cu parerea, ci pot spune doar ca e util pentru cei care vor sa gaseasca poze frumoase. Facebook-ul, pe de alta parte, il folosim cu totii zilnic, am ajuns sa fim dependenti de el, iar pentru asta sunt dezamagita, chiar si de mine. Este eficient pentru comunicare, insa nu sunt de acord cu faptul de a-ti petrece timpul non-stop urmarindu-ti prietenii pe Internet.
9. Ai prieteni adevărați? Dacă nu, crezi în existența acestora?
Da, am prieteni adevarati, pentru care as baga mana in foc in orice situatie si in care am incredere absoluta. Sunt putini, e adevarat, rezumandu-se la doua persoane + sora mea, insa imi iubesc fetele mult de tot si stiu ca sentimentele sunt reciproce.
10. Te impresionează anii 1800? De la muzica ascultată, la modă, la politică și societatea de atunci?
Nu chiar. Sunt mai fascinata de perioada arturiana si Camelot. Pot spune ca ador acest timp, in special legendele legate de el.
11. Te fascinează sentimentele criminalilor în serie? Ai vrea să știi ce este în mintea lor atunci când comit diverse crime?
Nu ma fascineaza, dar cred ca oricine ar vrea sa stie ce poate fi in mintea unui om, astfel incat sa ajunga sa comita atatea crime. Sunt dezamagita si dezgustata de acesti oameni, intrucat eu cred ca nimeni nu are dreptul de a lua viata unui om, pe care Dumnezeu i-a daruit-o.
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Mier 27 Mar 2013, 14:02

H e l l o ! *hug, hug*



1. Ţi-ar plăcea ca numele tău real să fie ca cel de pe forum? (adică cu doi l şi e la final)
2. Cum vezi lumea?
3. Crezi că după furtună vine mereu soare?
4. Ţi-ar plăcea să trăieşti într-o lume unde magia şi realitatea s-ar combina, crezi că ar fi mai bine?
6. Cu fiecare rând pe care îl scrii la un fic, cum te simţi?
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Mier 27 Mar 2013, 19:42

Hei, draga mea! Iti multumesc ca ai trecut pe aici! a hug




1. Ţi-ar plăcea ca numele tău real să fie ca cel de pe forum? (adică cu doi l şi e la final)
Sigur, de ce nu? Ador numele acesta, Danielle, in varianta frantuzeasca.
2. Cum vezi lumea?
Ca o sansa unica pe care ne-o da Dumnezeu. Trebuie sa profitam de fiecare clipa, fie buna, fie rea. De asemenea, lumea mi se pare un spectacol de teatru, in care fiecare isi joaca propriul rol. Un vechi profesor pe care l-am avut spunea ca:"Lumea este o scena pe care ne intersectam unii cu altii intr-un anumit moment din viata.", iar asta cred si eu.
3. Crezi că după furtună vine mereu soare?
Da, cel putin, prefer sa cred asta. Mereu trebuie sa avem speranta, indiferent de momentul in care va veni soarele.
4. Ţi-ar plăcea să trăieşti într-o lume unde magia şi realitatea s-ar combina, crezi că ar fi mai bine?
Mi-ar placea, recunosc, insa nu cred ca ar fi neaparat mai bine. Cred ca ne ajung oamenii normali care fac atat de mult rau, incat sa mai avem si magi printre noi.
6. Cu fiecare rând pe care îl scrii la un fic, cum te simţi?
Implinita, asta e cuvantul potrivit. Ma simt mandra ca fac ceva cu viata mea, ca ma stradui sa ma perfectionez, sa merg mai departe cu pasiunea mea, indiferent de ce greseli mai fac. Scrisul ma face sa ma simt vie, indifrent daca ma pricep sau nu. Cred ca mai am mult de muncit, insa trebuie sa fac pasi, ca un bebelus, pentru a invata sa merg. happy


Ultima editare efectuata de catre Danielle in Dum 15 Dec 2013, 15:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Joi 28 Mar 2013, 23:28

Bunaaaa. Am venit si eu :3
1. Tumblr sau Facebook?
2. Ai castigat la loterie. Ce faci prima data cu banii?
3. La ce limba straina te pricepi cel mai bine?
4. Cine crezi ca avea o voce mai frumoasa Mariah Carey sau Amy Winehouse? (Odihneasca-se in pace)
5. Iti alegi pritenii in functie de religie sau orientare s*xuala?
6. Preferi sa ai fata in loc de picior sau piciorul in loc de fata rolling on the floor ?
Atat, mai vorbim. :3
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Vin 29 Mar 2013, 20:38

Buna, draga mea! Ce ciudat, verisoara mea are acelasi nume pe care il ai tu. lough

1. Tumblr sau Facebook?
Nu folosesc Tumblr, deci Facebook.
2. Ai castigat la loterie. Ce faci prima data cu banii?
Nu stiu...ii numar. lough
3. La ce limba straina te pricepi cel mai bine?
Engleza, spaniola, franceza. Ma descurc bine la toate trei, insa cel mai bine la spaniola.
4. Cine crezi ca avea o voce mai frumoasa Mariah Carey sau Amy Winehouse?
Nu sunt fana niciuneia dintre ele in mod special, ambele au propriul lor stil unic si le admir.
5. Iti alegi pritenii in functie de religie sau orientare s*xuala?
Nu, Doamne fereste! Nu sunt nici rasista, nici nu fac discriminare in vreun fel. Cum am spus si in raspunsurile de mai sus, imi aleg prietenii in functie de sentimentele pe care mi le transmit, daca simt sau nu ca pot sa am incredere in ei.
6. Preferi sa ai fata in loc de picior sau piciorul in loc de fata?
rolling on the floor Nici una. Imi prefer corpul asa cum e.
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Sam 01 Feb 2014, 16:31

1. Descrie cel mai frumos vis pe care l-ai avut pana acum. (nu ma refer la vis=ideal)
2. Cum ti-ai descrie cea mai buna/cel mai bun prieten(a) in cateva randuri?
3. Cateva tari/orase pe care ai vrea sa le vizitezi.
4. Care e cea mai importanta persoana din viata ta? De ce?
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Vin 04 Apr 2014, 15:07

Buna, draga mea Lauren! kiss  Imi cer mii de scuze ca raspund abia acum, insa nu prea am mai intrat pe forum in ultimul timp...probleme, probleme...Iata raspunsurile mele:
1.Descrie cel mai frumos vis pe care l-ai avut pana acum.
Nu am foarte multe vise frumoase, pentru rareori mi le amintesc. Insa mi se intampla de multe ori sa visez ca zbor si e cel mai frumos sentiment pe care poti sa-l ai intr-un vis, din punctul meu de vedere.
2.Cum ti-ai descrie cea mai buna prietena in cateva randuri?
Incredibila. E mereu "pe faza" si stie ce sa zic atunci cand mi-e greu, ma intelege si ma face sa rad cand imi vine sa plang sau plange cu mine. Asta spune tot.
3.Cateva tari/orase pe care ai vrea sa le vizitezi.
Ca tari ar fi Mexic, Thailanda, Egipt, Japonia, Australia. Ca orase, Venetia, Rio de Janeiro, Bombay si multe altele.
4.Care este cea mai importanta persoana din viata ta?
Sora mea. Ea a avut grija de mine inca de cand eram mica si mi-a fost mereu alaturi.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Danielle Asss10Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Dum 13 Apr 2014, 09:03

1. Daca ai fi o masina, ce model ai prefera?

2. Daca te-ai putea intoarce in timp, pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cand erai copil, ce sfat ti-ai da?
3. Ce ai lua cu tine in desert? Un tip cu abilitati excelente de supravietuire sau un model Playboy?
4. Care este cel mai indraznet lucru pe care l-ai scris intr-un sms?

5. Care este cel mai indraznet lucru pe care l-ai scris intr-un sms?
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Danielle J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Lun 14 Apr 2014, 15:33

1.Ești influențat de ceilalți când vine vorba de luatul unei decizii?
2.Cât de greu iei o decizie?
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Danielle Asss10Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Sam 07 Iun 2014, 15:15

tot eu happy 


1. Ce-ai prefera sa fii : un geniu stresat sau un prost fericit?
2. Din ce motiv ai ales acest nume pe forum?
3. Ce culoare te reprezinta?
4. Care e lucrul pe care il faci mai bine decat toti ceilalti pe care ii cunosti?
5. Ce ai vrea sa fi daca ai putea sa fiorice?
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Mar 12 Aug 2014, 01:14

Hey, guys! Vin si eu cu raspunsurile, in sfarsit si dupa un car de ani. Deci...iata-le!

Orochimaru kiss :
1. Daca ai fi o masina, ce model ai prefera?
De curse! Drifturi....
2. Daca te-ai putea intoarce in timp, pe vremea cand erai copil, ce sfat ti-ai da?
Bucurate de ce ai si doreste-ti lucruri cu adevarat importante!
3. Ce ai lua cu tine in desert? Un tip cu abilitati excelente de supravietuire sau un model Playboy?
Greu, greu...dar il aleg pe primul tip.
4. Care este cel mai indraznet lucru pe care l-ai scris intr-un sms?
Aaa...."Hai la un suc"?
5. Care este cel mai indraznet lucru pe care l-ai scris intr-un sms?
Idem #4.

Mistake kiss :
1.Ești influențat(-a*) de ceilalți când vine vorba de luatul unei decizii?
Discutabil...sa zicem doar ca imi place sa consult pe cineva ca sa fiu sigura de decizia pe care am luat-o deja.
2.Cât de greu iei o decizie?
Destul de greu...despinde de importanta ei.

Orochimaru - iar tu a hug :
1. Ce-ai prefera sa fii : un geniu stresat sau un prost fericit?
Clar, un prost fericit.
2. Din ce motiv ai ales acest nume pe forum?
Pai, unul dintre prenumele mele este Daniela, iar Danielle este o forma care, sa spunem, imi place mai mult. E mai elegant.
3. Ce culoare te reprezinta?
Pauza!!!:)) Sincer, cred ca cel mai bine m-ar reprezenta un curcubeu.
4. Care e lucrul pe care il faci mai bine decat toti ceilalti pe care ii cunosti?
Cu siguranta sunt cea care ma intelege cel mai bine. Asta o fac mai bine decat ceilalti.
5. Ce ai vrea sa fi daca ai putea sa fiorice?
Daca te referi la meserii, as vrea sa devin scriitoare. Daca nu, as vrea sa fiu un caine, poate asa mi-ar trece fobia asta fata de ei.:))


Cam astea au fost raspunsurile. Va multumesc mult pentru interesul pe care l-ati prezentat si imi cer din nou scuze pentru intarziere. Va pup!:*
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Danielle Asss10Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Mar 14 Oct 2014, 11:30

Un set nou de intrebari.


1. Ai Ask.fm?
2. Care este numele animalului tau de companie?
3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?
4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?


5. Ce admiri și de ce?
6. Îți este teamă să faci greșeli?
7. Iubesti pe cineva?
8. Ai un vis pe care să îl realizezi?
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Vin 17 Oct 2014, 18:19

Miss Marple a scris:
Un set nou de intrebari.

1. Ai Ask.fm?
Nu, mi se pare o pierdere de timp, cel putin, daca nu esti persoana pubica.
2. Care este numele animalului tau de companie?
Nu am un animal de companie, din pacate. Parintii mei nu accepta animale in apartament. Bunicii mei au insa o catelusa suerba, Bety.
3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?
Nu cred ca pot numara, caci mi-ar lua prea mult. Insa mereu m-am tinut de promisiune, atata timp cat era ceva important pentru mine
4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?
M-as ruga sa-mi fie iertate pacatele si sa ajung in Rai,



5. Ce admiri și de ce?
Divinitatea si creatia divina. Motivele cred ca sunt evidente...e de ajuns sa ne uitam in oglinda si sa admiram ceea ce Dumnezeu a creat.

6. Îți este teamă să faci greșeli?
Da, enorm. De aceea ma gandesc foarte mult inainte de a lua o decizie. Se poate sa stiu din prima raspunsul, dar e mai bine sa fu absolut sigura ca nu fac o gresala, desi de multe ori se intampla fix ceea ce evit.

7. Iubesti pe cineva?
Pe sora mea, familia mea si prietenii mei. Din pacate, inca nu am gasit dragostea, dar toate vin cu timpul. Nu am de ce sa ma ingrijorez la 18 ani...

8. Ai un vis pe care să îl realizezi?
Mai multe chiar. Vreau sa fac dreptate in aceasta lume, tara, atata timp cat sta in puterea mea. De aceea vreau sa urmez Dreptul incepand de anul viitor. Un alt vis este acela de a scrie, dar pe bune. Sa fiu o scriitoare in adevaratul sens al cuvantului, apreciata si recunoscuta. Insa e un drum lung si greu pentru oricare dintre aceste doua vise ale mele, Cu toate acestea, stiu ca le pot realiza, cu putin ajutor de sus...

Iti multumesc pentru intrebari, draga mea! :*
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Sam 08 Noi 2014, 22:18

Hey.
1. Crezi in Dumnezeu sau existenta altei divinitati atotputernice? De ce?
2. Cum vezi tara noastra in 10 ani?
3. Ai fost vreodata in depresie?
4. Esti multumita de felul cum arati si cine esti in socitate?
5. Ai vreun talent?

Cam atat, mai revenim ^^
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Mier 12 Noi 2014, 12:11

Dellz a scris:
Hey.
1. Crezi in Dumnezeu sau existenta altei divinitati atotputernice? De ce?
2. Cum vezi tara noastra in 10 ani?
3. Ai fost vreodata in depresie?
4. Esti multumita de felul cum arati si cine esti in socitate?
5. Ai vreun talent?

Cam atat, mai revenim ^^


1. Da, cred cu toata taria pe care o detin. (Sunt de confesiune crestin-ortodoxa, apropo) De ce cred? Rapsunsul la aceasta intrebare ar fi prea banal pentru suprematia Lui, dar o sa incerc totusi. Se spune ca exista lucruri care se intample "de la sine". Ei bine, eu cred ca acest "sine" este divinitatea. Ea este esenta tuturor lucrurilor. Noi, oamenii, nu putem intelege tot ce tine de gratia divina, insa ne putem apropia de ea intr-atat incat sa o simtim langa noi, marind-o totodata. Asa cum spune filozofia blagiana, misterul, daca se incearca a fi elucidat, te adanceste si mai mult si isi pierde din valoare. El vorbea despre cunoasterea luciferica, care sporeste misterul, care nu il ucide. Aceeasi conceptie o am si eu despre om si, implicit, despre raportul om-divinitate. Dumnezeu este misterul de care ne putem apropia, dar pe care nu il putem devoala si nici nu ar trebui sa o facem. Daca am putut depasi problemele pe care le-am avut in viata (si au fost multe), a fost cu ajutorul divin. Am scapat de vreo 6 ori de la moarte, ca prin urechile acului, iar pentru asta ii voi fi etern recunoscatoare Domnului. 3 posibile accidente mortale de masina, 2 inecuri cu mancare (la primul medicul a spus ca m-am nascut a doua oara) si un inec in apa. Toate astea m-au facut sa constientizez ca cineva acolo sus ma iubeste si ca El chiar exista. Iar astea sunt doar cateva exemple, lucrurile pentru care Ii multumesc sunt nenumarabile.
2. Asa cum spunea Tudor Chirila, daca oamenii isi vor binele, vor alege raul cel mai mic, care ii va duce, poate, spre un viitor mai bun. Totul depinde acum de alegerile de duminica, cred eu.
3. Da, din pacate. Principalul motiv a fost faptul de a nu sti ce vreau sa fac in viata. Ma simteam buna de nimic, dar totul s-a rezolvat. Mi-am gasit calea si sper sa fie cea corecta.
4. Da, sunt multumita de aspectul meu. Iar daca esti multumit cu tine, prejudecatile societatii nu te afecteaza. Sunt fericita pentru oamenii pe care ii am alaturi, chiar daca nu sunt la ordinul zecilor.
5. Nu cred ca sunt cea mai in masura sa ma apreciez. Imi place sa scriu, e marea mea pasiune. Unii imi spun ca am talent, dar fara munca, nimic nu e posibil.


Iti multumesc mult pentru intrebari, draga mea. Imi cer scuze ca am raspuns atat de tarziu la ele. Am fost foarte ocupata in ultima vreme cu scoala asta. Te-am pupat :*
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Mier 12 Noi 2014, 14:39

Cum de nu am trecut și eu pe aici?  Ce urat din partea mea...
1. Din ce grup ai vrea sa faci parte și de ce?
2. Unde ti-ai imagina luna de miere?
3. New York sau Paris?
4. Hobby-uri?
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Mier 12 Noi 2014, 15:04

Othelia Wundlang a scris:
Cum de nu am trecut și eu pe aici?  Ce urat din partea mea...
1. Din ce grup ai vrea sa faci parte și de ce?
2. Unde ti-ai imagina luna de miere?
3. New York sau Paris?
4. Hobby-uri?

1. Cred ca te referi la grupurile de pe forum. Pai, cred ca mi-ar placea sa fiu critic. Personal, sunt destul de pretentioasa in materie de lectura. De obicei, spun ceea ce nu este in regula intr-o opera intr-o maniera cat mai delicata posibil. Dar atunci cand mi se cere ajutorul (si s-a intamplat), sunt foarte dura. Imi place sa fac asta.
2. In mai multe locuri, undeva unde peisajele sa fie cat mai spectaculoase, dar naturale. De asemenea, imi place mult de tot marea, deci cred ca prima oprire ar fi la o casa pe plaja. :)
3. Paris:>
4. Scrisul, cititul, istoria. De asemenea, ascult muzica tot timpul si dansez (dar sunt cam varza la asta).


Iti multumesc mult pentru intrebari, draga mea! Te-am pupacit :*
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Danielle Asss10Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Sam 21 Mar 2015, 20:53

1. Cum ai reacționa dacă ai rămâne singura persoana de pe Terra?
2. De ce are Ana mere și nu are pere?
3. Ce emisiuni urmărești cel maid es la Tv?
4. Ce eprsoane admiri pe forum? Din ce motiv o faci?
5. Cum e in Staff?
6. Care a fost primul lucru facut ca și moderator?
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Sam 21 Mar 2015, 23:31

Ce ţi-a plăcut cel mai mult la Naruto?
Ce te-a învăţat manga/anime-ul Naruto?
Înafara forumului scrii?
Cum merge cu şcoala?
Eşti nerăbdătoare să dai bacul? Te simţi pregătită?
Ce vrei să faci după ce termini cu toate examenele?
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Danielle Asss10Danielle J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Dum 22 Mar 2015, 01:05

Wat ya doooen?
Why you so damn sexy?
Do you think intelligence is sexi?
You are sexi. Damn hottie.
Why do you think intelligence is/isn't sexy?
Sus In jos
★Karina★
Genin
Genin
★Karina★

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În cabană
acebook acebook : N-ai feisbuc, Kari.

Nr. mesaje Nr. mesaje : 97
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica 24/7 si mancatul
Stare de spirit Stare de spirit : Luv

Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19Dum 22 Mar 2015, 01:18

1. Care este cel mai rau lucru facut unei persoane?
2. Ce iti place la Sasuke?
3. Baiatul ideal?
4. Culoarea preferata?
5. Daca ai fi avocat si ar trebui sa aperi un criminal violator in serie, ai accepta cazul si l-ai apara sau ai refuza, tinand cont ca primesti o multime de bani.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Danielle Empty
MesajSubiect: Re: Danielle   Danielle I_icon19

Sus In jos
 

Danielle

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-