Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dovezi / Momente SasuSaku  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dovezi / Momente SasuSaku  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dovezi / Momente SasuSaku

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Lun 08 Apr 2013, 12:28

Dovezi/Momente SasuSaku .

1. Dacă aţi văzut manga până acum veţi observa că atunci când Sakura a trebuit să se prezinte a spus ceva de genul : ,, Păi persoana care îmi place este .... Şi .... Visul meu pentru viitor este ...um ... Oh da ! '' - Sasuke s-a înroşit .

2. Mai ţineţi minte acel test al lui Kakashi-sensei - atunci când jounin-ul a folosit un genjutsu pe Sakura iar aceasta l-a văzut pe Sasuke rănit şi plin de kunaie .

Sasuke îi aude ţipătul Sakurei şi se întoarce rapid . El arată destul de îngrijorat pentru Sakura deoarece a auzit-o ţipând .

3. După ce Sasuke se bate cu jounin-ul ( tot în acel test ), acesta se pare că este băgat în pământ până la gât de Kakashi-sensei . Sakura îşi revine şi din întâmplare aceasta îl găseşte pe Sasuke . Se sperie şi leşină . Sasuke însă a aşteptat ca Sakura să se trezească . Dacă el chiar nu o plăcea sau nu îi păsa de ea o lăsa singură acolo însă ... nu a făcut-o ! Chiar dacă asta a însemnat să îşi piardă timpul el a vrut să fie sigur că ea se va trezi şi astfel va fi mult mai în siguranţă aşa .

4. Când Sakura s-a trezit aceasta l-a văzut pe Sasuke teafăr şi nevătămat şi s-a repezit să îl îmbrăţişeze . Din traducerea în engleză avem aşa ,, Go away ! Don't hug me ! '' - Pleacă ! Nu mă îmbrăţisa ! ( tradus în română ) Cei care nu suportă SasuSaku ar spune ,, Hei ! El chiar nu o place ! '' . Defapt asta este total greşit ! Asta au tradus traducătorii însă ... în manga ( în reviste ) este ceva total opus, priviţi : Yeah ... Fine ... Okay .... You can let go now ! ( Da ... Bine ... Ok ... Poţi să îmi dai drumul acum ! ) . ^ _ ^

5. După ce aceasta i-a dat drumul din acea ,, îmbrăţişare '' Sasuke s-a ridicat şi a vrut să plece . Sakura i-a spus că mai bine s-ar relaxa acum şi ar încerca data viitoare mai bine . El atunci a devenit mai rece şi a început să îi spună Sakurei despre răzbunarea sa . I-a spus că este un răzbunător şi nu poate să îşi piardă timpul aici deoarece trebuie să îl ucidă pe el ( pe fratele său, Itachi Uchiha ) . Prin urmare Sakura a fost prima persoană căruia Sasuke i-a spus ce se petrece în ultima vreme cu el şi de ce vrea să devină aşa puternic . El i-a spus asta deoarece probabil nu a mai rezistat să ţină în el atâta amar de vreme . Probabil după asta s-a simţit mult mai liniştit deoarece mai ştie cineva cu ce trebuie să se confrunte el zi de zi şi ce povară trebuie să cară în spate singur, fără ajutorul nimănui . După părerea mea i-a spus doar ei deoarece credea că ea îl poate înţelege şi că îl va ajuta .

6. În episodul în care ei trebuiau să protejeze un om mai bătrân ( Tazuna ) . Doi indivizi au sărit la atac în momentul în care Kakashi-sensei nu a mai fost în zonă, unul după Naruto iar celălalt după Tazuna . Sakura s-a pus în faţa lui Tazuna protejându-l, riscând să fie ea cea rănită . Sasuke însă îl observă pe tipul care vroia să o atace pe Sakura . Sasuke veni în faţa ei ( şi la un moment dat a avut în ochi o strălucire ciudată parcă spunând : Stai departe de fata mea lough ), protejându-o de acel bărbat . Asta chiar a fost drăguţ in love >w< !!!

7. În Pădurea din Chakra ( tot episoadele în care aceştia îl protejează pe Tazuna ), Sakura se pare că , controlează cel mai bine Chakra, totuşi ea nu egalează puterea celor doi coechipieri ai săi . Naruto se duce la Sakura şi o roagă să îi spună câteva sfaturi despre cum ar putea face să controleze chakra mai bine, rugându-o să nu îi spună şi lui Sasuke . Peste ceva vreme Naruto încearcă să pună în aplicare sfaturile date de Sakura însă este întrerupt de Sasuke . Sasuke este curios să vadă ce sfaturi i-a dat Sakura lui Naruto . În timp ce el îl întreabă pe Naruto asta, el se înroşeşte arătând foarte drăguţ in love .

8. În momentul în care Haku şi Zabuza îşi fac apariţia totul devine foarte agitat . Haku îl ia pe Sasuke la luptă . Haku îşi dă seama că nu îl poate doborâ pe Sasuke aşa ca îşi activează tehnica supremă Cristale din gheaţă . Naruto a mers cu Sasuke astfel Sakura a fost lăsată singură cu Jounin-ul şi Zabuza . Deodată Zabuza apare subit în faţa lui Kakashi-sensei şi se pregăteşte să îl ucidă . În acel moment Sakura scoate un ţipăt asurzitor . Sasuke îi aude vocea Sakurei şi devine panicat spunând : ,, Asta este vocea Sakurei ! Ce s-a întâmplat ? Ce face Kakashi-sensei ? '' . Prin urmare el devine îngrijorat din nou .

9. Momentul culminant în care Sakura îl găseşte pe Sasuke într-o stare apropiată de moarte . Ea se pune pe abdomenul său începând să plângă . Sasuke îşi revine din acea stare deplorabilă şi primul lucru pe care îl aude este Sakura plângând . Atunci el se trezeşte şi îi spune : ,, Sakura ... eşti cam grea ! '' . Rozalia noastră este foarte fericită şi uimită să îl vadă teafăr şi îl îmbrăţişează . El a spus decât ,, Sakura doare ! '' . Desigur că o putea insulta sau putea să îi spună să îl lase în pace însă nu a făcut-o dap ! . Când s-a ridicat a întrebat-o tot pe ea ce s-a întâmplat cu Haku însă îl putea întreba pe acel Tazuna . Şi dacă aţi fost atenţi mai este o imagine SasuSaku când Sakura se ţine de Sasuke, tot în acest episod, punând o mână pe umărul său . Aceştia erau destul de apropiaţi însă Sasuke nu dădea semne că nu îi place sau că vrea să se îndepărteze .

10. Când au plecat înapoi spre Konoha, pe acel pod Naruto, Sakura chiar a avut curajul să îl întrebe pe Sasuke dacă vrea să iasă cu ea odată întorşi în sat . Sasuke totuşi a refuzat, însă a fost un moment foarte amuzant . Mi-a amintit de multe filme cu îndrăgostiţi în care mereu unul refuza dragostea celuilalt, însă la sfârşit îşi dădea seama că a greşit .

11. Chiar la începutul examenului Chunin, Sasuke, Sakura şi Naruto au trebuit să facă un test pentru a vedea dacă sunt pregătiţi . Aceştia l-au trecut destul de uşor . A doua zi când s-au întâlnit Sakura era foarte deprimată şi nu acţiona normal . Sasuke însă şi-a dat seama de asta rapid, poate prea rapid . Acesta se uită îngrijorat la ea şi îşi spuse în minte ,, Sakura acţionează de un mod străin . '' . Părea foarte îngrijorat pentru ea, din nou . Şi cum de domnul Uchiha şi-a dat seama de asta aşa rapid însă Naruto nu a bănuit nimic, cu totuşi că Naruto era total atras de ea ? De unde o cunoaşte el aşa bine pe Sakura ? Nu vi se pare cam ciudat hmm..realy? ? Domnul Uchiha este mult mai protector decât domnul Uzumachi se pare what?lol! !

12. O dată ce au intrat în acea academie ( sau ce era că nu mai ştiu lough ) au fost întâmpinaţi de 2 Jounini . Aceştia au folosit un Genjutsu pentru a arăta că etajul al doilea era defapt etajul al treilea . Sasuke a zâmbit şi i-a spus Sakurei ,, Haide Sakura spune ! Tu trebuia să îţi dai seama înaintea tuturor . Tu ai cea mai ridicată înteligenţă ( şi ce a mai adăugat el acolo ) dintre noi toţi din această echipă . '' ,,Eu am ? Oh sigur ! Deja mi-am dat seama . Asta este doar al doilea etaj . '' - a spus Sakura . În acel moment Sasuke a zâmbit, iar Sakura s-a înroşit deoarece Sasuke după cum ştiţi nu prea apreciează pe toată lumea iar dacă o face o ţine doar pentru el . Această mică atenţie i-a făcut-o ,,cadou'' Sakurei deoarece ea după cum v-am spus mai sus nu era în cea mai bună stare . Prin urmare Sasuke a apreciat pe cineva . Iar Sakura a fost prima până acum, again . Deci să înțelegem că Sasuke se ascunde după o mască ? Nu . El nu se ascunde, s-a schimbat de când cu acea noapte . Pe atunci era mult mai sensibil și avea o minte de copil . De când cu accidentul Sasuke s-a închis mult în el, doar că în acea echipă 7 el începea să își arate adevărata față și asta nu îi convenea . De ce ? Un pericol înaintea lui Orochimaru ar fi fost chiar fratele său Itachi Uchiha . Chiar dacă acesta se pare că și-a iubit mult frățiorul cel mic, pentru a îi da un impuls lui Sasuke să vină să îl omoare și să devină mai puternic, el ar fi recurs chiar și la niște asasinări . Întrebarea e pe cine ? Dacă deja îi spusese că dacă Sasuke va vrea Mangekyo Sharingan va trebui să își omoare cel mai bun prieten, acela fiind Naruto . Deci pe Naruto îl lăsa în pace în speranța că Sasuke va recurge singur la această variantă . Sakura rămânea singura lui opțiune . Dacă ar fi omorât-o pe Sakura cum ar fi reacționat Sasuke ? Kishimoto a scris undeva că singura sclipire de lumină din viața lui Sasuke a fost Sakura . Nu au fost Sakura și Naruto, ci pur și simplu Sakura . Chiar nu mai știu cum se numește ... era o cărticică despre personaje . Am văzut acum ceva vreme și un video despre asta . Am să îl caut și am să vi-l dau și vouă .

13. În momentul în care apare Kabuto, înaintea începerii primul Test pentru Chunini, acesta vine cu ceva nou, despre care Sakura nu a auzit și este foarte interesată de asta . ,, Nin-info cards ? '' . În acel moment Sasuke arată foarte gelos deoarece Sakura îi dă atenție lui Kabuto . Însă chiar dacă unii zic că se uita la altcineva ... greșit dragilor ! Eu vorbesc aici despre manga . Imaginile nu se pot mișca :P . Sasuke clar se uită la Sakura și se vede că nu prea îi convine că aceasta dă atenție altcuiva . Se pare că și Sasuke are momentele lui și vă asigur că mai sunt vreo 2-3 până acum din câte știu eu .

14. În momentul când apare Orochimaru este o schimbare de situație pe aici . Ah...acel șărpălău ! Ai văzut asta ? Nu ? Am să îți explic eu ... Sasuke își întoarce capul ca să vadă dacă Sakura este bine, ea este foarte drăguță speriată acum, pare foarte inocentă și are nevoie de protecție . Sasuke începe să se panicheze și începe să se gândească cum poate pleca mai repede de aici . El defapt vroia să o salveze pe ea . Plus ! În momentul în care Orochimaru a aruncat acele 2 kunai înspre ei, Sasuke a început și își spună în minte ,, Mișcă ! Mișcă ! Mișcă ! '' . El vroia ca să se miște pentru a o salva pe ea și pe sine . Astfel el a luat un kunai și și-a înjunghiat piciorul astfel frica fiind înlocuită cu durere . Boom ! El a salvat-o pe Sakura chiar la timp . O secundă dacă mai întârzia acel kunai ar fi nimerit-o, asta numesc eu la limită dance2 ! Tot aici, o dată ce Sasuke s-a ascuns alături de ea . Sakura vrea să îi spună ceva însă el nu o lasă, punându-i mâna la gură . Sakura însă vede un șarpe uriaș și încearcă să îi spună lui Sasuke . El însă are mâna mult mai puternică decât ea și este mult prea distras să se uite după Orochimaru, în același moment tremurând și gândindu-se cum poate scăpa mai repede de acolo . Sakura reușește să îi dea mâna la o parte și strigă ,, Șarpe ! ''. Sasuke se uită uimit și nu îi vine să creadă că nu și-a dat seama că un șarpe * era Orochimaru defapt * a ajuns atât de aproape de ei .

15. În momentul în care Naruto și Sasuke se luptă cu Orochimaru ... Când Naruto îi spune câteva lucruri lui Sasuke și îi spună să își revină Sasuke nu acționează, nu îi păsa de ce spunea Naruto atunci, lui îi era pentru prima dată frică . Însă roll în momentul în care Sakura l-a strigat și i-a spus că el nu e Sasuke pe care îl cunoaște ea și că Naruto e mult mai curajos decât el în acel moment, Sasuke și-a revenit subit, dându-și seama că tremură și că îi e frică . Deodată o aprobă pe Sakura și îi spuse că dacă nu îl poate omorâ pe el nu va putea nici pe fratele său . Sasuke începuse să lupte serios . Deci .... cuvintele Sakurei l-au trezit la realitate ? Nu ! Vocea sa strigându-l . O dată ce a auzit-o și-a revenit și a aprobat-o .

16. După ce Orochimaru l-a mușcat pe Sasuke dăruindu-i Semnul Blestemat acesta a plecat . Sakura însă a fugit repede lângă Sasuke . Sasuke începuse să țipe de durere . Sakura i-a luat mână într-a ei iar Sasuke începuse să o strângă de mână . Parcă el știa că ea îi este alături și că va avea grijă de el, chiar dacă în acele momente nu putea gândi limpede din cauza durerii . La un moment dat nemairezistând pică la pieptul Sakurei, aceasta strângându-l în brațe cu o mână iar cu cealaltă era aproape de părul lui . Sasuke însă nu cred că a leșinat chiar în acel moment . Sunt sigură că el o auzea pe Sakura însă corpul său nu reacționa, îi era imposibil . Chiar dacă probabil nu e așa eu cred că Sasuke a leșinat cam forțat în brațele ei . Normal trebuia să se ducă mai în față însă el a făcut-l la dreapta sau la stânga * nu mai știu sigur * . Ceea ce vreau să spun este că eu cred că Sasuke a vrut să leșine în brațele ei, pentru că vroia să simtă că cineva are grijă de el și că îl va apăra, probabil simțea asta pentru prima dată . Într-adevăr Sakura și-a dus misiunea până la capăt și a avut grijă de el și de Naruto .

17. După ce Sasuke s-a trezit a fost dominat de Semnul Blestemat și primul lucru pe care l-a văzut a fost Sakura care era rănită și bătută toată, în acel moment Sasuke s-a enervat rău de tot și a întrebat-o pe Sakura cine a îndrăznit să îi facă asta . Sakura nu știa ce să spună, îi era frică într-un fel, acela nu era Sasuke al ei . Sakura reușește să spună doar ,, Sasuke-kun... corpul tău ! '' . El ce îi spune ? Asta : Stai liniștită , este important că simt puterea curgând prin mine . '' . Deci .. prin urmare se pare că lui Sasuke chiar îi pasă . Și de ce i-a spus să nu se îngrijoreze ? Nu vrea ca ea să își bată capul cu chestia asta, vrea ca ea să se simtă bine .

18. Deșteptul ăla cel care a bătut-o pe Sakura are gura cam mare și i-a spus lui Sasuke că el a bătut-o . În acel moment Sasuke a prin o putere supra-omenească, uitându-se demonic la el . Tipul a activat o putere uriașă ce a spulberat totul însă Sasuke i-a luat repede pe Naruto și pe Sakura lăsându-i jos în spatele idiotului ăluia . Sasuke se enervă și mai tare și începu să îl bată destul de nervos pe acel băiat . Prin urmare a început să îi tragă de mâinile cu care a bătut-o pe Sakura până i le-a rupt x _ x . A vrut să îi arate că nimeni nu se pune cu el și că nimeni nu se atinge de fata lui in love , cam asta este singura explicație și dacă te gândești așa este destul de evident și logic . Se pare că Sasuke este mult mai protector de cât credeam noi ...

19. O dată ce termină cu tipul ăla se ducea după colegul lui . Chiar când era aproape de el, Sakura a început să plângă deoarece Sasuke al ei nu era așa de înfricoșător și de nervos . I-a spus să stea însă Sasuke nu auzea nimic așa că a sărit în sus după el și ... l-a îmbrățișat . Atunci ce s-a întâmplat ? Exact ! Semnul a început să se retragă când a văzut-o plângând și cât de speriată mai era . El nu vroia să o rănească sau să o facă să sufere astfel încât ea să înceapă să plângă . Vreau să vă reamintesc însă că ... atunci când a vrut să se uite cine a îndrăznit să se apropie de el așa de mult avea o privire înfricoșătoare însă parcă s-a calmat când a văzut-o pe Sakura . Ce credeți că se întâmpla dacă asta făcea Ino în acel moment în locul Sakurei ? Vă spun eu ... Cred că ar fi lovit-o cu pumnul sau piciorul deoarece el vroia doar să distrugă în acel moment, fata probabil nu ar fi rezistat deoarece forța lui era gigantică în acel moment ! Însă Sakurei nu i-a făcut nimic ... această rozalie e clar că înseamnă ceva pentru eu, eu chiar cred că Sakura este singura lui sclipire de lumină ! Este mult prea evident ...

20. După ce semnul i-a dispărut, Sasuke a picat jos alături de Sakura . Rozalia încă îl ținea în brațe într-un fel sau altul . Sasuke însă nu a făcut nimic că să o oprească, doar respira alert și se uita înfricoșat la mâna sa care tremura și se întreba ,, Ce am fost ? '' .

21. După ce și-a revenit și s-a mai calmat Sasuke, Sakura încă stătea și se uita îngrijorată la el . Naruto se trezise și veni repede lângă Sakura strigându-i numele . Sasuke a început să se holbeze cam ciudat la Naruto pentru că i-a strigat numele Sakurei * Oh ... ! Sakura-chan ! * . Acesta părea puţin cam gelos . De ce ? Nu prea se ştie însă cred că era aşa deoarece a intervenit el şi probabil vroia să fie singur * cu Sakura nr1 * .

22. După 2-3 zile de la accident ... Team 7 era lângă un lac . Sasuke i-a spus lui Naruto să ia mai mulţi peşti ... până când Sakura a venit şi l-a rugat pe Sasuke să îşi facă tehnica pentru că este gata de foc . În acel moment Sasuke parcă şi-a schimbat mintea şi i-a spus lui Naruto că e de ajuns, în sens că el nu vroia ca Sakura să ştie că el i-a comandat lui Naruto să ia mai mulţi peşti pentru ei ( sau pentru ea >w< ) roll .

23. Când apare Kabuto prin preajmă merg toţi spre turn pentru pergamente . Sasuke se uită la Sakura . Kabuto îşi întoarce capul şi îi zâmbeşte Sakurei . Sakura rămâne uimită de ce informaţie i-a spus Kabuto, Sasuke se uită la Sakura, afişând gelozia pe care o simte . Prima dată am crezut că doar se uită la ea , însă arăta foarte gelos . Şi totuşi se uita la ea nu la Kabuto, deoarece ochii lui erau îndreptaţi spre stânga ( acolo era Sakura ) , iar Kabuto era în faţa lor happy2 Deci .... in love .

24. În momentul în care au fost atacaţi Sakura nu se mai poate ţine pe picioare deoarece au mers prea mult şi pică jos . Atunci Sasuke uitându-se tot în faţă la inamici îi dă mâna Sakurei şi o ridică încet . Deci ... el o ajută să se ridice ! Partea asta chiar a fost drăguţă in love ! Şi totuşi putea Naruto sau Kabuto să facă asta însă ... a făcut-o Sasuke what?lol! in love nr1 ! SasuSaku - este cam prea clar momentul ăsta ...

25. Chiar când să înceapă să se lupte Naruto s-a dus primul . Sasuke însă s-a uitat la rozalie şi i-a spus : ,, Să mergem Sakura ! '' , ,, Da ! '' . Kabuto a mers ultimul la bătaie . Partea asta a fpst destul de drăguţă, el acţionează ca un lider aici parcă ar vrea să o impresioneze pe Sakura şi să o facă să se simtă în siguranţă rusinos .

26. După ce s-au luptat şi au obţinut şi al doilea pergament s-au îndreptat înspre turn însă ... cum au mers ? Sasuke se ţinea de Sakura ca să poată înainta good job . Ea mereu a avut grijă de el şi l-a ajutat la nevoie ... la fel şi acum ! Desigur că îl putea duce Naruto sau Kabuto însă .. no ! Trebuia neapărat Sakura, ca să îi arate că se bazează pe ea oare lough ? Oricum Sakura l-a dus pănâ la turn şi se pare că îi făcea plăcere să îl aivă aşa de aproape de ea şi ca el să se sprijine de ea . Cu o mână îl ţinea după gât şi cu cealaltă parcă îl îmbrăţişa, mâna ei fiindui aproape de şoldul brunetului nr1 ! P.S : Pentru haterii SasuSaku ! SasuIno-SasuKarin-SasuHina-SasuTema-SasuTen-etc Sasuke niciodată nu a fost apropiat de niciuna dintre ele . Da decât de Karin a mai fost aşa însă atunci nici nu se mai putea ţine pe picioare :-j , şi să nu uităm că o omora dacă nu apărea Sakura . Nu cred că atunci când a fost în echipă cu Sakura a încercat să o omoare cumva sau să o lovească-să îi facă rău . Aşa că Fan SasuSaku 4Ever dance 2 !!!

27. Când au ajuns la turn ei au întrat în încăpere, Sasuke însă i-a spus Sakurei că acum poate să meargă şi singur, mulţumindu-i ! Să nu uităm că a zâmbit, având o faţă tare relaxată şi oarecum fericită caterinca !

28. Când trebuiau să deschidă pergamentele ... Sasuke se uita la Sakura în caz că s-ar fi întâmplat ceva cu ea din cauza acelui pergament sau altceva . Părea foarte îngrijorat .

29. Când Iruka-sensei le-a spus că au trecut numai Naruto a început să se fâţâie pe acolo, nearătând nici-o urmă de oboseală . Sasuke şi Sakura însă s-au prăbuşit amândoi la pământ epuizaţi întrebându-se de unde poate avea Naruto atâta energie în el . Naruto continuă să ţipe pe acolo, în timp ce Sasuke şi Sakura oftară în acelaşi timp afisând o faţă tare amuzantă, semn că ei au nişte calităţi identice şi la fel şi stările lor de multe ori sunt la fel, uneori chiar gândesc la fel, aici venind vorba şi de Naruto cât şi să îşi dea seama de anumite lucruri legate de misiuni şi nu numai . În ciuda diferenţelor dintre ei doi, uneori sunt la fel . Oricum datorită lui Naruto avem foarte multe imagini în care Sasuke şi Sakura fiind destul de apropiaţi oftează împreună şi sunt tare amuzanţi .

30. La ultimul examen din Chunin . Sakura ştie de semnul blestemat al lui Sasuke şi îi este frică, ca nu cumva acel semn să acţioneze din nou . Ea încearcă să le spună profesorilor însă este oprită de Sasuke, acesta fiind în total dezacord şi vorbind uşor cam răstit la ea şi superios . Sakura începe să plângă, neştiind ce ar mai putea face, fiindui frică de starea de sănătate a băiatului . Sasuke arată destul de şocat văzând că ea plânge . Când Sakura începe să îl roade să înceteze spunându-i că nu este în stare de încă o bătălie acum el pare foarte trist, ştiind că ea are dreptate şi neconvenindu-i să o vadă plângând . Ochii lui arată foarte trişti însă această tristeţe a fost provocată de cuvintele Sakurei şi de lacrimile ei . În momentul în care Sakura vrea să le spună profesorilor ridică mâna însă Sasuke i-o prinde strângândui-o puţin . Sasuke se uită nervos la Sakura spunându-i să nu spună nimic despre semn şi să nu se mai amestece în treburile lui . Sakura se uită şocată şi tristă la el . Sasuke se uită în ochii ei încercând să o convingă că are dreptate, cu totuşi că ştie că se pune în pericol şi semnul probabil se va activa din nou . Sasuke însă încearcă să o facă pe Sakura să uite de acel semn pentru a nu mai avea atâtea griji . Oricum probabil nici lui nu îi convenea ştiind că ea va trebui să se lupte şi cine ştie cu ce tip ar putea pica . Cu siguranţă îi era frică, ca ea nu cumva să se rănească sau cine ştie ... chiar să moară ! De aceea vroia ca ea să se simtă cât mai bine şi să îşi recapete forţa .

31. În momentul în care începe lupta lui Sasuke acesta nu se mai poate mişca datorită semnului ce încă îi făcea probleme . Chiar atunci Sakura îi strigă numele disperată ,, Sasuke-kun ! '' , Sasuke în acel moment se ridică parcă împuşcat .

32. Naruto îi strigă numele lui Sasuke iar Sasuke parcă îşi revine dându-şi seama că este privit de Sakura . După ce îi trage un pumn acelui mascat Sasuke îşi întoarce capul şi începe să zâmbească către Sakura, Naruto şi Lee . Şi totuşi Lee nu avea nicio treabă deci el este eliminat . Naruto chiar dacă l-a strigat el nu zâmbea către el, ci către Sakura . El şi-a revenit totuşi datorită ei .

33. În momentul în care Sasuke începe să atace în forţă el foloseşte o mişcare de-a lui Lee . Astfel ridicându-se în aer însă ... semnul îi face probleme începând să se activeze . Sasuke îşi spune în minte că nu are nevoie de el şi să înceteze însă atunci îşi închide ochii şi îşi aduce amine de ochiul Sakurei care plângea, atunci când ea l-a îmbrăţişat . Ce se întâmplă după ? Exact ! Semnul se retrage . De ce ? Păi doar ştiţi că parcă Sasuke se calmează când o vede pe Sakura sau când este lângă ea angel hug ! Probabil nu vroia să o vadă pe Sakura încă o dată aşa speriată şi îngrijorată pentru el sau nu vroia să mai lase semnul să îi domine corpul în momentul în care Sakura cu totuşi că i-a spus să nu intre în competiţie el nu a ascultat-o ( probabil credea că se va supăra pe el ) love .

34. Când s-a luptat cu Gaara, Sakura a sărit în faţa lui Sasuke ca să îl protejeze însă Gaara a trântit-o de un copac pe rozalie, lipind-o de acesta cu nisipul său .

35. Când Sasuke îşi revine vrea ca Naruto să o salveze pe Sakura şi să plece de acolo cu ea, semn că el vrea să o protejeze pe Sakura chiar dacă riscă să îşi piardă viaţa şi să nu îşi îndeplinească răzbunarea .

36. ,, Nu vreau să mai văd pe cei care îmi sunt dragi ( importanţi pentru mine ) să moară înaintea ochilor mei din nou ... '' . AWWWWW!!! Asta a zis-o imediat după ce i-a spus lui Naruto să fugă cu Sakura de acolo . Prin urmare ... el vrea să îi protejeze pe cei dragi lui Sakura-Naruto-ceilalţi ( cu totuşi că eu cred că aici vrobea decât despre echipa sa ... take this! şi asta este cel mai probabil ! ) .
37. O dată ce Sakura pică deoarece nisipul îşi pierde puterea Sasuke o vede rapid şi o prinde, punându-o lângă acel câine Pakun . El se uită lung şi trist la ea . Ochii lui arată foarte trişti şi îndureraţi deoarece ea este rănită din cauza că l-a protejat pe el . Se mai uită puţin la ea după care îi spune lui Pakun să o ia măcar el pe Sakura de acolo . Cu totuşi că nu e cel mai romantic lucru să o lase pe rozalie cu un câine nu trebuie să uităm că şi lui i-a fost greu să plece lăsându-o acolo însă, se putea răni dacă o lăsa singură şi asta ar fi fost şi mai grav . De ce s-a uitat aşa lung la ea ? Să capete putere ? Da, de ce nu . Probabil uitându-se la ea, îi promitea că îl va răni pe acel Gaara pentru ce i-a făcut şi că îl va face să îi pară rău deoarece a rănit-o . Sau se gândea că era pe care să o piardă şi pe ea la fel cum i-a pierdut pe toţi ceilalţi ( clanul său ) . Îi era frică să nu îl lase şi ea singur şi să plece . Astea sunt singurele variante pe care mi le pot imagina şi dacă mă gândesc la ele uitându-mă la privirea sa îndurerată toate au o logică aparte şi merg al noualea cer . În orice caz din acest moment ne este confirmat că Sakura este o persoană importantă pentru el . Cu totuşi că putea să spună prieten a spus persoană importantă ... Hm .... Nu vi se pare ciudat good job ? Good Sasuke ! De dat asta nu ai mai reuşit să ascunzi sentimentele tale pentru Sakura no ? E cam greu să ascunzi mereu totul nr1 !

38. În spital acum ... Când Sakura şi Naruto au intrat la el Sasuke stătea în pat neafişsând nicio reacţie . Deodată Sakura sare la gâtul lui Sasuke şi începe să plângă tristă . Sasuke atunci are pe faţă o figură tristă şi uşor îndurerată . Nu a încercat să o împingă şi nu i-a spus să îi dea drumul sau să îl lase în pace . Pur şi simplu stătea aşa, arătând foarte inocent în acel moment . Ştia însă că Sakura plângea în acel moment şi aştepta doar ca ea să se liniştească şi să îşi revină . Nu îi plăcea să o vadă plângând . Ştia că ea este foarte îngrijorată şi că ţine mult la el şi de aia îl durea să o vadă aşa tristă . Ar fi vrut însă să îi aline durerea însă nu ştia cum aşa că stătea liniştit acolo vrând să nu o facă şi mai îngrijorată . Atunco Naruto încearcă să spună ceva însă se opreşte după care zâmbind trist, resemnându-se, atunci dându-şi seama de dragostea pe care i-o poartă fata băiatului şi fiind uşor fericit că el o lasă şi că e mult mai apropiat de ea acum .

39. Când Sakura se linişteşte, Naruto iese din încăpere iar Sakura îi dă drumul lui Sasuke începând să cureţe nişte mere . Sasuke arată foarte trist . De ce ? Îşi aminteşte de momentul în care i-a spus Sakurei că Naruto a salvat-o de Gaara, nu el . Atunco Sakura rămâne uimită şi îi zâmbeşte cald lui Naruto . Sasuke se uită uşor iritat la ea, arătând destul de gelos deoarece fata i-a zâmbind lui Naruto şi el credea că Sakura începe să simtă ceva pentru blond . Multă lume spune că Sasuke era gelos pe Naruto deoarece s-a dat în spectacol ... Dezacord total din partea mea roll !El se uita la Sakura când aceasta începuse să cureţe merele, arătând trist şi chiar atunci el şi-a adus aminte când el şi ea au vorbit despre asta . El arată foarte gelos mai ales atunci când intră Naruto . Sasuke se uită enervat la el crezând că Sakura a început să se îndrăgostească de Naruto . Acestea vrea să se lupte cu el pentru a îi dovedii Sakurei că Naruto nu este mai bun ca el din niciun punct de vedere .

40. Atunci când începe să se lupte cu Naruto, Sasuke a văzut că Sakura le urmărea lupta îngrijorată . Ea vroia ca cei doi să înceteze însă nu ştia cum să întervină, prin urmare ei se luptau în faţa Sakurei .

41. Atunci când Sakura a început să alerge spre ei fiind gata să se bage între cele 2 tehnici riscând ca ea să moară Sasuke şi Naruto s-au uitat îngroziţi la ea . ,, La naiba ! Nu mă pot oprii ! '' . Deci Sasuke vroia să se oprească deoarece nu vroia să o rănească pe Sakura, ştiind că ea nu ar fi rezistat la o asemenea tehnică şi ar fi putut murii . El nu vroia ca ea fie rănită sau mai rău să fie omorâtă de el însuşi, vroia să aivă grijă de ea . Încă un semn că lui Sasuke îi pasă !

42. Tot în momentul în care Sasuke era în spital, acum în Shippuden ne-a fost arătat un nou episod . Era un fel de carnaval, Sakura vroia să îl scoată pe Sasuke din spital pentru a merge şi a petrece mai mult timp împreuna însă se pare că Naruto se ţinea scai de ea . La sfărşit, când se dădeau artificiile Sakura s-a apropiat uşor de Sasuke stând destul de apropiaţi amândoi . Sasuke nu îşi dăduse seama aşa că nu reacţionă . În ultimul timp Sasuke era mult mai rece deci nu mai accepta orice, cu totuşi că tot avea grijă de ea şi era mereu atent . Atunci Naruto ca deobicei văzând că Sakura e mult prea apropiată de Naruto se dăduse şi el lângă ea însă din greşeală o împinse în Sasuke . Acesta văzând că erau mult prea apropiaţi o împinse pe Sakura în Naruto astfel cei doi depărtându-se puţin de el . Se pare că domnului Uchiha nu prea îi convine ca şi Naruto şă fie aşa de apropiat de el şi Sakura . Eu totuşi cred că Sasuke ştia că Sakura venise lângă el atunci însă ... el atunci vroia multă putere şi îşi dorea să se răzbune cât mai repede . Fusese bulversat de venirea lui Itachi .

43. La examanul Chunin, chiar când mergeau pentru primul test a fost o imagine în care Lee începuse să se dea la Sakura iar Sasuke părea şocat şi enervat într-un fel sau altul . Atunci Sakura plecase de lângă ei . Peste ceva timp Naruto şi Lee se puseseră la perete plângându-se că Sakura l-a refuzat pe Lee, iar Naruto pentru că toţi sunt interesaţi de Sasuke dar nu şi de el . Sasuke se apropie de Sakura, privindu-i pe cei doi . Probabil în mitea lui era tare amuzant de faza asta însă nu o arăta . După ceva vreme Sakura l-a luat pe Sasuke şi pe Naruto de mână, mergând spre sala în care se va ţine testul .

44. Când cei trei erau pregătiţi să intre în acea sală apăru Lee . Acesta din nou începu să se dea la Sakura, trimiţându-i nişte inimioare din ochi iar Sakura se ferea disperată de ele . Sasuke o privea uşor amuzat de situaţie, la fel şi Naruto . După ce termină Naruto vru să se bată cu Lee deoarece vroia să fie şi el în centrul atenţiei însă sfărşi în perete deoarece Lee se pare că era destul de puternic . Sasuke începu să se bată cu Lee însă se pare că nici el nu era în stare să îl bată . Deodată Lee folosi o mişcare interzisă şi îl aruncă pe Sasuke în sus începându-şi tehnica . O broască însă îl împiedică ( ştiu sună ciudat dar uitaţi-vă la episod lough ) . Atunci Sakura se aruncă şi îl prinse pe Sasuke în braţe pe la spate chiar înainte să se lovească de podea . După ce Sasuke îşi mai reveni Sakura tot îl ţinea ca nu cumva să cadă şi se uita uimită la el, nu îi venea să creadă că Sasuke a fost înfrânt deoarece pentru ea Sasuke era şi încă este cel mai puternic dintre toţi .

45. În noaptea în care el plecă numai Sakura fusese acolo . ( P . S am mai descris undeva deja acest moment [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pentru a îl vedea ) . În orice caz ... el a fost destul de uimit să o vadă pe Sakura acolo . El nu vroia ca nimeni să nu ştie că el pleacă . Într-adevăr a fost puţin cam rece însă de ce a stat şi a ascultat-o când putea să îşi folosească viteza fulger că să poată pleca mai repede ? De ce nu a adormit-o de la început ? Probabil pentru că a adormit-o atunci deoarece nu a mai rezistat să o vadă plângând şi suferind din cauza lui . În anumite momente puteai citi în ochii lui regretul şi tristeţea ce îl înconjurau . Ar fi vrut probabil să rămână acolo lângă ea însă ştia că Orochimaru sau fratele lui, Itachi Uchiha, ar putea-o omorâsau i-ar face rău dacă ar afla de slăbiciunea lui, aceea fiind rozalia . Prin acest moment mi-am dat seama de dragostea ce i-o poartă Sakurei şi m-a uimit enorm acest Sasuke . El îşi alegea cuvintele astfel încât să o facă pe rozalie să înţeleagă că el trebuie să plece deoarece a venit timpul să îşi aleagă adevărata cale . Nu vroia să o facă să sufere mai rău de atât . Şi lui îi era destul de greu să plece aşa fără ca ea să îl lase să facă asta deoarece ştia că ea va suferii mult . Cuvintele lui dacă aţi fost atenţi au fost mult mai călduroase şi încercau să o facă pe rozalie să înţeleagă cu totuşi că putea să plece şi să nu îi mai explice nimic acesteia . A fost un moment magic parcă ... Cuvintele ei l-au afectat enorm, era cât pe-aci să o ia cu el sau să rămână în sat însă şi-a dat seama că dacă o lua cu el s-ar fi rănit sau cine ştie cine ar ucide-o doar pentru că este cu el şi pentru că el este un Uchiha . Sasuke nu e prost, ştie bine ce face şi de ce face asta . Şi deabea acum se vede cât de grijului poate fi în unele momente cu o persoană specială ... in love in love in love ! Lui Sasuke însă i-a fost greu să plece deoarece se vede sclipirea în ochi pe care a avut-o în unele momente, era clar că nu vroia să plece fără Sakura . Ştia că îi va fi dor de ea şi totuşi ... Însă .... când Sakura i-a spus lui Sasuke adevăratele sale sentimente Sasuke a rămas şocat . Nu a putut-o întrerupe şi nu şi-a putut reveni decât peste 2-3 minute . Nu îi venea să creadă mai clar . De ce ? Deoarece nicio fată nu a avut curajul să îi spună asta în faţă ! Doar Sakura ... Cu greu s-a întors cu faţa la ea şi i-a zâmbit ( zâmbea ca şi cum ar fi câştigat ceva sau a avut dreptate la ceva, este pentru PRIMA dată când a folosit acest zâmbet ), spunându-i ,, Tu chiar eşti ... enervantă ! '' . Însă .. asta a sunat cam aşa : ,, Chiar eşti enervantă însă ... asta mă atrage cel mai mult la tine / eşti drăguţă/ simpatică când eşti enervantă ! '' . Spuneţi-mi dacă greşesc what?lol! !

46. În Shippuden ( Episodul Enciclopedia labelor lui Sasuke ), Team7 a trebuit să poarte nişte urechi de pisică deoarece era o misiune dată lui Sasuke de Itachi de acum mult timp . Sakura arăta foarte drăguţ însă Sasuke era atât de drăguţ şi inocent încât Sakura nu îşi putea lua ochii de pe el . Atunci Sasuke explica planul însă când o văzu pe Sakura cum se uită la el oftă, înroşindu-se puţin ( poate era umbra însă arăta ca şi cum s-ar înroşi ! ) .

47. După ce Sasuke le explică planul Naruto îi spune ceva Sakurei( era vorba despre ştampila unei pisici, Nekomata, dacă îi face asta unei pisici e ca şi cum ai poza pe cineva gol, atunci Naruto spusese că Sakura nu s-ar supăra dacă i s-ar întâmpla asta, atunci Sakura i-a tras o palmă sau i-a dat un pumn ) iar ea se înfurie trăgându-i o palmă blondului . Dup ce Naruto îşi reveni văzu cum Sakura pleacă cu Sasuke împreună lăsându-l singur .

48 . Tot în acel episod Naruto îi dădu de gol pe Saku şi Sasuke . Astfel Sasuke o luă pe Sakura de mână şi începuseră să fugă împreună , again .

49. Sasuke îi spuse să adune nişte informaţii despre Nekomata Sakurei, acum ei se uită foarte atenţi în ochii celuilalt ( eye contact in love ) !

50. :-j Să vedeţi ce diferit caută ei informaţiile . Sasuke se bate cu o pisică pentru asta, după care acesta îi trage un pumn după ce pisica îi spune că este în turn , iar Sakura roagă pe cineva frumos să îi spună după care îi dă înapoi porţia pe care acea pisică i-o cumpărase . Amândoi se întâlnesc în acel turn căutând pisica supremă what?lol! rolling on the floor lough .

51. Trecem la Shippuden take this! . Momentul întâlnirii lor, reuniunea Team 7 in love ! Primul lucru pe care Sasuke îl vede este Sakura . Acesta îi strigă numele uimit . Sakura se întoarce uimită, nevenindu-i să creadă a cui era acea voce . Hm ... Lui Kishimoto i-a luat o pagină întreagă doar ca să îi deseneze ochii Sakurei . Pun pariu că şi ştiu ce îşi spunea Sakura în minte ,, Cât de mult s-a schimbat ! '' .

52. Sasuke o privea oarecum trist, parcă ar fi spus : Îmi pare rău şi îmi este dor de tine ... dap ! . Este destul de logic dacă te uiţi la privirea pe care o au ei ...

53. Tot în acel episod Sakura porneşte la atac . Sasuke însă se uită lung şi trist la ea . Nu îi venea să creadă că ea încearcă să îl atace . Peste ceva vreme se înfurie şi îşi scoate katana formând Chidori de-alungul sabiei . Yamato-sensei se bagă însă în calea acestuia, astfel fiind înjunghiat în piept . Rana fiind amorţită iar durerea mult mai mare . Sasuke însă îşi întoarce capul spre Sakura să fie sigur că nu a rănit-o . Sakura a renunţat la atac se pare, ea doar continuă să îl privească tristă . Desigur că Sasuke putea să o atace pe Sakura acum însă nu a făcut-o, doar s-a retras punându-se într-un punct mai înalt şi încercând să folosească Kirin, a fost oprit de Orochimaru totuşi . Însă acel Kirin are o singură ţintă şi sunt sigură că ţinta nu avea cum să fie Sakura . Decât Naruto .

54. Când a ales-o pe Karin să vină în echipa lui aceasta a venit ameninţător de aproape de el . Ce a făcut Sasuke ? I-a spus să se dea mai încolo ... Sakurei i-ar fi spus asta ? Nu prea cred lough !

55. Când se lupta cu Killer Bee şi-a amintit deodată de Team7 . Mai exact de Sakura şi Naruto . Atunci a format Mangekyo Sharingan deoarece a vrut să îi protejeze pe ei, nu pe Hebi . Probabil şi-a amintit că nu este singur şi că mereu cineva îl va iubi .

56. În momentul în care vroia să o omoare pe Karin a apărut Sakura . Sasuke însă a văzut că Sakura minte şi că reacţionează ciudat . A pus-o să o omoare pe Karin însă a văzut că Sakura se cam opunea să o facă din prima şi că începuse să tremure . Atunci el a format Chidori şi şi-a muşcat buza foarte tare, ca şi cum i-ar părea rău că face asta însă trebuie să o facă deoarece era privit de Obito şi acesta şi-ar fi dat seama de slăbiciunea lui . Probabil Sasuke ştia că Kakashi-sensei era pe aproape şi spera ca acesta să ajungă cât mai repede pentru a o salva pe Sakura de el însuşi ...

57. Privirea lui atunci când a încercat să o omoare pe Sakura era una destul de serioasă şi oarecum nervoasă însă când a încercat să îl omoare pe Naruto sau pe Jounin el arăta că îi face plăcere asta şi că este doar o joacă, mai pe scurt simţea că se eliberează de legăturile cu ei şi îi plăcea să îi vadă răniţi, însă nu şi pe Sakura .

58. În momentul în care o apucă pe Sakura de gât încercând să o înjunghie era la culmea disperării . Nu îi venea să creadă că ea încă încerca să îl atace sau să îl rănească şi din nou căpătă o expresie încordată şi serioasă ca şi cum era gata să renunţe la ceva de care s-a ataşat mult prea mult şi nu îi convenea asta însă nu trebuie să uităm că era manipulat total de Obito pe atunci !

59. După ce îl omorî pe Itachi şi aflase tot adevărul de la Madara ... avem un moment în care Sasuke plânge . El nu plânge doar pentru că şi-a omorât fratele care era defapt inocent ci şi pentru că a făcut atâtea doar pentru a îl omorî . Adică ce ? A încercat să o omoare pe Sakura şi pe Naruto , şi-a urât mereu fratele, în copilărie a fost mai mereu distant cu ceilalţi etc ...

60. Uitasem de asta rusinos ... la reuniunea Team 7... el a auzit că team 7 ( echipa Kakashi ) a venit să îl oprească . Se uită trist în jos . Nu îi venea să creadă că a fost înlocuit cu altcineva ...

61. Când s-a luptat cu Gaara acesta i-a spus să se întoarcă . Sasuke atunci a bătut un apropo ... Ce s-ar întâmpla cu el dacă s-ar întoarce ? El se gândea că acum probabil nimeni nu îl va mai accepta, şi credea că Sakura probabil l-a uitat sau că aceasta îl urăşte . Se gândea că dacă se va întoarce acum la Sakura, bătrâneii ăia nu cumva să o omoare pentru a împiedica renaşterea clanului Uchiha . Atunci Sasuke nu şi-ar mai reface clanul iar Sasuke va vrea să se răzbune din nou pe Konoha deoarece i-au omorât fata pe care a iubit-o , o iubeşte şi pe care o va iubii mereu . Atunci satul Konoha chiar ar fi distrus .

62. După ce l-a omorât pe Itachi, Obito l-a întrebat dacă îşi va restabili acum clanul . Răspunsul lui Sasuke a fost nu . De ce nu ? O avea pe Karin şi a avut-o atâta timp . De ce nu şi-a restabilit clanul ? Karin nu este cea care are el nevoie oare ? Exact ! El aşteaptă pe cineva . Pe cine ? Pe Sakura ? Da ! Ea e singura lui speranţă şi singura lui opţiune . Sper că e clar că nu are pe altcineva mai potrivit decât ea .

63. Băi am ajuns la 63 şi pun pariu că am mai ratat câteva dintre ele lough ! Bun ... Aici e deja în manga deoarece nu a apărut încă ... Orochimaru preia Edo-Tensei şi îi reînvie pe toţi Hokage . Aceştia încep o istorioară ( mai sunt peste 30-60 episoade până acolo lough )şi din asta reiese că acest clan Uchiha este blestemat . El iubeşte prea mult după care iubirea devine ură . Deci asta se poate întâmpla şi datorită geloziei ... Sasuke este foarte grijuliu după cum vedeţi şi este posibil să fie foarte uşor manipulat din cauza urii ce îl înconjoară ( staţi liniştiţi ! după aceste povestioare Sasuke va decide dacă se va alătura Konohăi sau ... va lupta împotriva ei, totul ţine de alegerea sa acum ) . Revenind acum ... Sharingan-ul se pare că se activează doar când vrei să protejezi o anumită persoană importantă . Mai ţineţi minte de câte ori i s-a activat Sharingan-ul lui Sasuke pentru Sakura ?
- În examenul Chunin atunci cu Orochimaru
- În lupta cu Gaara
- Examenul Chunin lupta cu unii cu măşti
- Examenul Chunin atunci când se lupta cu idioţii ăia pentru că a rănit-o pe Sakura
- Când s-a luptat cu Lee
-Când s-a luptat cu Haku

Etc .
Acestea fiind spuse ... SasuSaku Fan 4Ever ! dap ! kiss dap ! . Voi revenii cu mult mai multe momente SasuSaku . Până atunci ... nu vă pierdeţi speranţa !

Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Mier 10 Apr 2013, 20:54

In primul rand sunt foarte interesante aceste presupuneri , dar eu nu cred ca astea sunt dovezi cum ca Sasuke este indragostit de Sakura . Unele dovezi chiar nu au nici macar o legatura cu ce se intampla ......Sasuke a proteiat-o pe rozalie doar pentru ca era o prietena importanta pentru el .
In shippuden nici macar nu au fost dovezi , iar atunci cu Garra eu cred ca s-a referit la satul in general , nu la Sakura . Da , sharingan-ul se activeaza cand vrei sa protejezi pe cineva , dar Sasuke l-a activat cand l-a protejat pe Naruto .
Eu cred pur si simplu ca toate astea le-a facut doar din prietenie . Pentru Sasuke cea mai importanta persoana sigur este Naruto .
Fara suparare , dar dovezile din Shippuden nici macar nu au existat . Brunetul chiar voia sa o omoare pe Sakura si chiar si pe Naruto . Sa ne aducem aminte ca Sasuke si-a transplantat ochii lui Itachi doar pentru al ajuta in lupta cu Naruto .
Ganditi-va , rozalia nici macar nu stie ce se afla in inima lui . Ea are parinti , are prieteni , dar Sasuke cu Naruto au dus o viata grea si de asta se inteleg asa de bine . Cum a spus si brunetul cand a vorbit cu Obito " Nimeni nu stie ce se afla in inima mea , iar daca cineva se leaga de stilul meu de viata am sa le ucid cele mai dragi persoane . Poate atunci vor intelege umpic din durerea ce o port !


Ultima editare efectuata de catre Anky.Ancuta. in Joi 11 Apr 2013, 22:34, editata de 1 ori
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Joi 11 Apr 2013, 21:21

Anky.Ancuta. a scris:
In primul rand sunt foarte interesante aceste presupuneri , dar eu nu cred ca astea sunt dovezi cum ca Sasuke este indragostit de Sakura . Unele dovezi chiar nu au nici macar o legatura cu ce se intampla ......Sasuke a proteiat-o pe rozalie doar pentru ca era o prietena importanta pentru el .
In shippuden nici macar nu au fost dovezi , iar atunci cu Garra eu cred ca s-a referit la satul in general , nu la Sakura . Da , sharinganul se activeaza cand vrei sa protejezi pe cineva , dar Sasuke l-a activat cand l-a protejat pe Naruto .
Eu cred pur si simplu ca toate astea le-a facut doar din prietenie . Pentru Sasuke cea mai importanta persoana sigur este Naruto .
Fara suparare , dar dovezile din Shippuden nici macar nu au existat . Brunetul chiar voia sa omoare pe Sakura si chiar si pe Naruto . Sa ne aducem aminte ca Sasuke si-a transplantat ochii lui Itachi doar pentru al ajuta in lupta cu Naruto .
Ganditi-va , rozalia nici macar nu stie ce se afla in inima lui . Ea are parinti , are prieteni , dar Sasuke cu Naruto au dus o viata grea si de asta se inteleg asa de bine . Cum a spus si brunetul cand a vorbit cu Obito " Nimeni nu stie ce se afla in inima mea , iar daca cineva se leaga de stilul meu de viata am sa le ucid cele mai dragi persoane . Poate atunci vor intelege umpic din durerea ce o port !

Îmi pare tare rău că îţi năruiesc toate speranţele şi că ţie şi se pare acestea doar nişte întâmplări să zicem ... lough . Scuză-mă că îţi spun asta dar tu eşti sigură că eşti sau ai fost fană SasuSaku ? Mie mi se pare că deteşti acest cuplu, sincer . Dacă erai atentă ai fi văzut că acestea nu sunt făcute de Sasuke deoarece acesta este în echipă cu Sakura, multe sunt pentru a o proteja pe ea şi se vede că el ţine la ea în câteva momente . Gândeşte-te de 2 ori înainte de a răspunde iar dacă nu eşti fană SasuSaku şi nu îţi convine mai bine nu mai posta niciun comentariu şi ţine pentru tine . Eu cred în acest cuplu şi apropo în Shippuden sunt şi momente SasuSaku chiar dacă nu sunt aşa importante . Asta este părerea mea şi a celorlalţi probabil de pe acest forum . Dacă tu eşti contra te rog să îţi creezi un topic anti sasusaku . Nu să vii aici să îmi spui lucruri care sincer pentru mine nu au niciun pic de sens .
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Joi 11 Apr 2013, 21:31

Hey.
Nu am zis nimic ca sa te supere . Si eu sunt un fan urias al cuplului sasusaku , dar eu nu cred ca cei doi vor fi impreuna . Cum am mai spus singura persoana la care Sasuke tine cu adevarat este Naruto . Oricat ne-am dori trebuie sa privim si realitatea . Sasuke in momentul actual se gandeste la sat , la fratele sau mai mare , la Naruto ! . Eu doar mi-am spus parerea in legatura cu dovezile ce sunt chiar imaginate de tine !


Ultima editare efectuata de catre Anky.Ancuta. in Joi 11 Apr 2013, 22:39, editata de 1 ori
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Joi 11 Apr 2013, 22:16

SasukeღSakura, scuza-ma, dar nu iti stiu numele, cred ca te-ai ambalat cam tare. Am citit in mare ce ai spus tu pe aici, iar eu sunt de acord cu Anca. Sharingan-ul si l-a activat cand l-a protejat pe Naruto, nu pe Sakura. Sakura a fost si va fi o simpla colega pentru Sasuke, iar acest cuplu nu va exista, oricat ati incerca voi sa imi spuneti acest lucru. lough Imi pare rau pentru voi, insa daca ar fi sa existe un cuplu, dupa cum se presupune ca a marturisit Kishimoto, acela va fi NaruHina, nu SasuSaku, nu NaruSaku -cu toate ca si asta ar fi posibil, intr-o mica masura, insa ar fi-. De ce? Dovezi clare in manga, capitolul 617, daca nu ma inseala pe mine memoria. Tot ceea ce ai enumerat tu aici crezi ca sunt dovezi de iubire, insa sunt doar niste marturii ale unei prietenii sincere. Singura persoana pe care Sasuke o iubeste la momentul actual este Naruto, bineinteles, doar ca pe un simplu prieten, ca nu o dam acum in seriale yaoi. Imi pare rau sa va dezamagesc, insa acest cuplu a fost creat de fani si asta a fost. Kishimoto a introdus-o pe Sakura in anime doar pentru a lasa senzatia ca lumea noastra, a adolescentilor, se regaseste si intr-un anime. Poti spune ca Sakura este un personaj nesemnificativ al acestui anime.

Si da, am fost fana SasuSaku, inca sunt, dar sunt si realista. Ceea ce au facut fanii au fost sa creeze ceva in care sa creada cu disperare.
Anca si-a spus parerea, deci nu cred ca ar fi trebuit sa te ambalezi asa. Posteaza unde vrea atata timp cat este inregistrata pe acest forum din placere, toata lumea posteaza unde doreste, unde are chef, unde se simte bine. Stiu ca este topicul tau, insa nu uita ca forumul nu iti apartine dap !

Daca ai ceva sa imi spui, te rog sa o faci in privat. Nu vreau sa fac off-topic sau altceva...
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Joi 11 Apr 2013, 23:51

Buna. happy2 Ma bucur ca s-a deschis acest subiect de discutie, deoarece sunt libera sa-mi spun parerea. ^^

Pentru mine, acest cuplu este doar un cuplu fictiv. Cum a spus si Kishimoto " Nu vreau sa transform acest anime intr-unul de dragoste!", sau cum a spus, ceva de genul. Nu cred ca va exista, deoarece Kishimoto ne-a spus ca va exista un singur cuplu. Oricat mi-as dori, nu se va intampla. Daca au existat unele momente in care, poate Sasuke a aratat o parte de afectiune pentru Sakura, nu inseamna ca acel moment este chiar o realitate. De exemplu: daca un om cade pe strada si tu il ridici inseamna ca-l iubesti?

Si in privinta unelor momente, cateodata ne ambalam prea tare si trecem de bariera realitatii, incepem sa ne imaginam lucruri gen: "s-a tinut de ea, o iubeste!"

Parerea mea asta ramane, fie ce-o fi. Nu stiu ce se va intampla mai departe, poate ca ma insel insa vom vedea pe parcurs; parerea mea..^^
*kiss*
Sus In jos
Matabi
Genin
Genin
Matabi

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Matabi Deea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 258
Puncte : 275
Reputatie Reputatie : 7

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Dum 28 Apr 2013, 09:37

Deci dovezile astea sunt din abundenta si sunt de-acord cu mare parte din ele, dra nu chiar cu toate. Nu stiu ce sa zic despre cuplu, dra eu inca am mari sperante in el.
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Dum 28 Iul 2013, 16:08

Eu sunt de acord co toate momentele SasuSaku de aici. In sfarsit cineva care vorbeste pe limba mea. vad ca si tu ai analizat fiecare moment/gest/miscare/pauza/etc.. Multe episoade nu le-am vazut, dar sunt total de acord cu tine. Nu cred ca cuplul final va fi naruHina pentru ca au aparut tot mai multe imagini cu Hinata moarta, iar despre NaruSaku nici nu ma gandesc, e evident ca Naruto nu mai tine la Sakura mai mult decat ca la o sora.
SasuSaku4ever
Ja ne !
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Dovezi / Momente SasuSaku  Asss10Dovezi / Momente SasuSaku  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Mier 30 Oct 2013, 09:58

Citat :

1. Dacă aţi văzut manga până acum veţi observa că atunci când Sakura a trebuit să se prezinte a spus ceva de genul : ,, Păi persoana care îmi place este .... Şi .... Visul meu pentru viitor este ...um ... Oh da ! '' - Sasuke s-a înroşit .

2. Mai ţineţi minte acel test al lui Kakashi-sensei - atunci când jounin-ul a folosit un genjutsu pe Sakura iar aceasta l-a văzut pe Sasuke rănit şi plin de kunaie .

Sasuke îi aude ţipătul Sakurei şi se întoarce rapid . El arată destul de îngrijorat pentru Sakura deoarece a auzit-o ţipând .


 La 1: Mie nu ti se pare ca Sasuke s-a inrosit lough 
La 2: Nu crezi ca este simplul fapt ca sunt doar colegi de echipa ? Aceasta este valabila pentru mai multe momente spuse de tine. Aproape pentru toate spuse de tine.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Dovezi / Momente SasuSaku  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19Sam 02 Noi 2013, 21:16

Sunt dovezi care pe tine te face sa crezi asta, dar sunt uni care nici macar nu le dau iportanta
Nu pot spune ca sunt adevarate sau false , ca nici eu nu sunt sigura.
Daca ar fi fost momete asa rana asa
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dovezi / Momente SasuSaku  Empty
MesajSubiect: Re: Dovezi / Momente SasuSaku    Dovezi / Momente SasuSaku  I_icon19

Sus In jos
 

Dovezi / Momente SasuSaku

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Păreri legate de Sasuke & Sakura și relația lor-