Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Alle - inrebari Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Alle - inrebari Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Alle - inrebari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Lun 06 Mai 2013, 20:28

Eh, curiozitatea astea :))

1. Care este numele tau?
2. Cartile preferate, ce fel de carti iti plac? De ce?
3. Ce fel de muzica asculti?
4. Cantareti preferati, trupe?
5. Ce hobby-uri ai?
6. Cum arata baiatul ideal pentru tine?
7. Care sunt animeurile tale preferate, si daca ai unul preferat, de ce?
8. Culoarea preferata, de ce?
9. Ce-ti inspira melodia asta? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Stiu, stiu, sunt nebuna, nu te gandi ca ascult asa ceva, dar chiar vreau sa stiu la ce te duce cu gandul si ce parere ai :)) Eu, sincer nu prea sunt cu astea.
10. Ce te atrage asa mult la psihologie?
11. La ce liceu inveti?
12. Care este materia ta prefera si de ce?
13. Ce ai face daca ai avea un carnet al mortii?
14. Ai vrea sa ai un majordom demon, de ce?
15. Descrie-te intr-un cuvant.
16. Ce melodie te defineste? Asta chiar vreau sa stiu :))
17. Ce te nemultumeste la tine, ce ai vrea sa schimbi?
18. Ce stil ai, cum te imbraci, ce accesorii iti plac?
19. Ce floare iti place cel mai mult, de ce?
20. Iti plac filmele de groaza, daca da sau nu, de ce?
21. Ti-e frica de moarte, daca da sau nu, de ce?
22. Crezi ca ai putea sa te dedici intr-un totul unei singure persoane?
23. Crezi in dragostea la prima vedere, daca da sau nu, de ce?
24. Ce parere ai despre persoanele timide, nesigure pe ele?

ok, gata ma opresc, :)))) multumesc pentru timpul acordat.
Sus In jos
Raikiri
Genin
Genin
Raikiri

Sex : masculin Localizare Localizare : Arad, Romania
acebook acebook : Sneider Arpi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 127
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Dansatul , cantatul , Karate, Jocuri pe PC
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna , fericit , prietenos

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Lun 06 Mai 2013, 20:31

Daca vei raspunde la intrebarile lui violete , te rog sa raspunzi si la ale mele :)

1.Care este numele tau?
2.Cine te-a indrumat spre forum?
3.Vrei sa fim prieteni?
4.Iti plac fic-urile?
5.Ce fel de fic-uri iti plac?
6.Ce faci in timpu liber?
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Lun 06 Mai 2013, 23:38

Ce-I drept, nu pot sa jur si sa zic ca nu ma asteptam la un astfel de topic. Dupa ce am inceput sa-ti pun intrebari eram chiar sigura ca va urma sa imi pui si tu si, sincera sa fiu, ma bucur enorm de mult pentru ca ai facut-o. M-am rugat sa se intample asta. In plus, urasc sa admit ca nu am dreptate si, daca nu se intampla, puteam sa jur ca trebuia s-o recunosc. N-as fi vrut asta. Totusi, as fi zis ca daca n-o s-o faci tu, urma s-o faca Jelly. Din nou, eram in proportie de 90% sigura, dar nu puteam paria pe asta.
Asa, acum, iti multumesc enorm de mult pentru intrebari Violette si, desigur, si tie Raikiri.
Sper ca unele raspunsuri sa nu va incurce, sincer. Mai astept si alte intrebari, daca veti mai avea, evident :D

1. Care este numele tau?
Stefan Alexandra Ana-Maria. Cam lung, asa-i? :))

2. Cartile preferate, ce fel de carti iti plac? De ce?
Ce-i drept, mi-e chiar foarte, dar extre, de greu sa aleg. As putea spune ca aproape toate cartile pe care le-am citit ontra pe lista de carti preferate, deoarece toate sunt fascinante intr-un anumit mod. Totusi, din cate-mi amintesc ca am mai citit in ulmele cateva luni, o sa-ti zic cateva: Chimie Perfecta, clar, iubesc seria asta. Shadow Falls, Romanul adolescentului miop, Zilele si noptile unui student intarziat, Adio arme, Ultima noape de dragoste, intaia noapte de razboi, Academia vampirilor - inca neterminata seria, tot ceea ce estede Agatha Cristie, Amurg... cam astea imi vin acum in minte.

3. Ce fel de muzica asculti?
Rock si... muzica clasica ( prima data cand recunosc asta ) si romante de petrecere si cateva melodii mai pop.

4. Cantareti preferati, trupe?
Three days grace, skillet, linkin' park, red, metallica, guns n roses, shinedown, nightwish, within temptation, green day, nickelback, seether, braking Benjamin, Rbd, Secondhand serenade, ugly kid joe, the script, there for tomorrow, the fray, journey, thousand foot kruch, proconsul, pasarea colibri, gheorghe dinica si muuuuuulti altiii. Plus o gramada de cantareti de muzica clasica si, fireste, cei care canta la pian. Doar ca numai astia imi mai vin in cap la ora asta.

5. Ce hobby-uri ai?
Mai multe: Scris, citit, psihologie, filozofie, ascultat muzica, mers la concerte, teatru, citate, organizare si aranjare prin casa ( mai mult camera mea ) desenat, autoanaliza, iesit afarta, privitul lunii, noaptea. Mai sunt cateva, dar nu mi le amintesc acum.

6. Cum arata baiatul ideal pentru tine?
Cea mai dificila intrebare, pot sa spun asta cu mana pe inima. Deeeeci... in primul rand, ar trebui sa fie destept, sa ii placa si lui multe lucruri care imi plac mie si totusi sa fie obsedat de chestii care eu le urasc. Sa fim total opusi si totusi perfect la fel. Ar trebui sa arate bine, de preferat brunet cu ochii albestrii sau verzi. Sa ma iubeasca si sa mi-o demonstreze de cate ori se poate; sa ma faca sa cred ca ceea ce simte el este cat se poate de profund si real. Ar trebui sa aiba simtul umorului si sa practice un sport sau sa fi practicat unul in trecut. Ar trebui sa ii placa aceeasi muzica ca si mie, sau cel putin sa ii placa rock-ul. Sa nu fie vreun manelist dintr-ala enervant. Sa fie stilat, frumos aranjat, chiar putin elegant. Sa fie inalt si puternic. Sa ma considere cea mai buna prietena a lui si totodata jumatatea lui. Sa ne completam reciproc si totusi sa fim prea asemanatori.

7. Care sunt animeurile tale preferate, si daca ai unul preferat, de ce?
Paaai, dac-ar fi sa fac un clasament cu trei locuri ar fi mai multe animeuri pentru fiecare.
1: Naruto, Naruto Shippuden, Death Note, Toradora, Regele Shaman
2. Mew Mew Power, Kaichou wa Maid-sama, Mermaid Melody
3. Nu mai stiu... restul anime-urilor pe care le-am vazut, dar nu-mi vin acum in minte. cum sunt prea adormita sa-mi mai amintesc, o sa dau edit.

3. Culoarea preferata, de ce?
Nu pot alege doar una, in principal am patru, dar acum ma voi reduce la doua: rosu si negru. Nu numai ca iubesc intr-un mod neomenesc aceasta combinatie, dar imi place foarte mult fiecare, separat. Rosul il aleg pentru ca imi inspira vointa, cladura, curaj parand practice mai aprins, ca sa zic asa. intr-un fel, reprezinta jumatate din personalitatea mea. Iar negru, celalalta jumatate, cea mai nedescoperita, mai misterioasa si mai intriganta, ca sa zic asa. Ma rog, cred c-am facut o totala nebunie din raspunsul la intrebarea asta, nu-I asa?

9. Ce-ti inspira melodia asta? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Stiu, stiu, sunt nebuna, nu te gandi ca ascult asa ceva, dar chiar vreau sa stiu la ce te duce cu gandul si ce parere ai :)) Eu, sincer nu prea sunt cu astea.
Sincer, mi-a placut. Imi place Bach. Ce-mi inspira.... liniste, clam, comoditate, relaxare. Mi se pare absolut perfecta.

10. Ce te atrage asa mult la psihologie?
Nu stiu, sincer. Si, in celasi timp, sunt tentata sa zic TOT! Orice tine de mintea umana, de personalitate, de character, etc imi inspira admiratie si ma face sa devin chiar mult prea extreme de exagerat de obsedata. Tocmai din cauza asta vreau sa aflu cat mai multe in legatura cu acest subiect. Imi place psiholigia de mai mult timp, dar, mai recent, am devenit complet obsedata. Mi-am cumparat pana si manual pentru clasa a 10-a ca sa ma documentez, caut pe net tot felul de chestii.Nu stiu... pur si simplu este ceva in mine ce practice nu prea pot sa explic, care ma face sa am o asa pasiune pentru psihologia si tot ce tine de ea.

11. La ce liceu inveti?
Liceul Teoretic Ovidius - Constsanta.

12. Care este materia ta prefera si de ce?
As spune romana, dar urasc gramatic si niciodata nu facem literature, deci este exclusa. Biologia imi place, dar numai cea dintr-a saptea, anatomia. Mi-ar placea mult chimia, cred eu, dac-as intelge-o. Imi place si engleza, dar cateodata e cam plictisitoare. Imi mai place si muzica, pentru ca ascultam muzica clasica si ma simt, practice, in elemental meu.

13. Ce ai face daca ai avea un carnet al mortii?
Oooooo, muuulte. Maleficitatea din mine si-ar spune cu siguranta cuvantul. As face o curatare a lumii de oameni rai, chiar daca as stii ca nu fac bine ceea ce fac. Practic, I-as continua planul lui Light, dar depinde, totusi, de felul in care m-as simti in legatura cu mine insami. Si, as vrea asta cu o extra nesabuinta, mi-as omori vreo doua college pe care le urasc mult prea mult. Si, poate, inca cativa colegi.

14. Ai vrea sa ai un majordom demon, de ce?
Bineinteles ca mi-as dori asta! Ar fi absolut fantastic! As avea pe cineva cu mine tot timpul, as putea sa vorbesc cu el sau, in fine, doar sa ma asculte pe mine trancanind, si poate chiar m-ar putea sfatui, Desi, desigur, nu l-as asculta. Dar mi-ar placea ca atunci cand gresesc sa-mi fi zis "Ti-am spus eu". Ar fi chiar foarte interesant si mi-ar placea enorm de mult treaba asta.

15. Descrie-te intr-un cuvant.
Complicata, clar :))

16. Ce melodie te defineste? Asta chiar vreau sa stiu :))
Acum... sincer, nu stiu. In schimb, am una mai veche, de la Simple Plan - Welcome to my life. Sincer, trebuie sa ma gandesc destul de serios la raspunsul asa pentru ca mi se pare, intr-adevar, o intrebare mult prea dificila pentru nehotarata si extraordinar de indecisa de mine.

17. Ce te nemultumeste la tine, ce ai vrea sa schimbi?
Minteam mea mi se pare cel mai imposibil lucru, ceea ce ma face sa nu ma inteleg catusi de putin vreodata. In schimb, nu asschimba-o pentru nimic in lume. Never! Totusi, ca sa raspund si la cea de-a doua parte a intrebarii, as schimba, in mod clar culoarea parului ( sunt blonda si vreau sa fiu satena ) si, chiar daca-mi place sa am ochii albastrii, I-as vrea caprui. Plus, cateodata as vrea cu o extrema imprudenta sa fiu mai slaba ( chiar daca nu sunt grasa) dar vreau sa fiu ca toate fetele alea care par perfecte; suple.

18. Ce stil ai, cum te imbraci, ce accesorii iti plac?
Mda, pai, in caz ca nu era evident ( ceea ce nu cred ca e :)) ) exact cu am facut-o pe Sakura in Puterea mintii umane ( fara suvite ). Iubesc rock combinat cu simplu. Imi plac tintele si gecile de piele, camasile mai de genul asta. Ador bratarile cu tinte si tepi, plus inca una care-si schimba culoarea in functie de stare si pentru mine e tare ajutatoare ( niciodata n-am habar cum masimt de fapt ).

19. Ce floare iti place cel mai mult, de ce?
Florle de cires, clar:x De ce? Probabil ca imi plac numai pentru ca imi mintesc de Sakura, respective de anime-ul Naruto si pentru un oarecare motiv, imi place chestia asta. Nu am vazut niciodata una reala, in schimb sunt indragostita total de pozele cu aceste florile draguteeee.

20. Iti plac filmele de groaza, daca da sau nu, de ce?
Nu, chiar as spune ca le urasc. Nu ca mi-ar fi frica sau ceva, ci, din contra, ma plictisesc. Pana acum nu am gasit chiar niciun film care sa m,a inspsaimante cu adevarat; cel mult sa ma scarbeasca de la prea mult sange. Dar, cum mie imi place sangele, nici asta nu-mi amintesc sa se fi intamplat.

21. Ti-e frica de moarte, daca da sau nu, de ce?
Nu, nu mi-e frica. De fapt, nu mi-e frica de nimic inaara de insecte ( sunt arahnohobista.... sper c-am zis bine ). desigur, habar n-am ce ar putea urma dupa, n-am la ce sa ma astept, dar nu cred ca as face nicio tragedie dac-as muri ( mda, asta sunt total anorma. )

22. Crezi ca ai putea sa te dedici intr-un totul unei singure persoane?
In mod clar. Dar, fireste, depinde foarte mult si de persoana si, desigur, de ceea ce simt pentru respective fiinta.

23. Crezi in dragostea la prima vedere, daca da sau nu, de ce?
Da, cred. De ce? Poate pentru ca, intr-un fel, un astfel de concept as vrea si eu sa explic in ficul meu ( puterea mintii umane ). Intre-un fel, cred ca este legata de toata nebunia aia cu sufletele pereche si cu cei care pot fi predestinati. In plus, cum eu sunt o fire mai romantica, deci asta ar clar un lucru care ... nu stuiu cum sa zic.. sa ma faca sa cred ca nu sunt eu total absurd. Mda,... nu m-am exprimat tocmai bine, ce-i drept, dar nu mai conteaza acum.

24. Ce parere ai despre persoanele timide, nesigure pe ele?
Ce-i drept... nu le inteleg. In trecut, considera, am fost si eu asa. Nu mi se pare normal sa nu fii sigur pe tine, caci, daca nu o faci tu, atunci cine? Cred ca ar trebui sa aiba incredere in ele insele si sa iasa, theoretic vorbind, din acea cochilie in care stau ascunse, vesnic nedescoperite. Totus, dac-ar fi vorba de un tip timid, mi-ar placea... pana la un anumit punct. Ar vrea ca sa fie mai timid numai pentru a parea a fi mai romantic. In plus, cum nu mai vezi decat tupeisti idioti in lumea asta, ar fi simpatic sa fie si baieti de genul. Nu zic ca n-ar fi :)) Mda, stiu, ma cam contrazic singura. Cred ca ora este de vina.



1.Care este numele tau?
Stefan Alexandra Ana-Maria.

2.Cine te-a indrumat spre forum?
Nimeni. Eu singura. Pasiunea mea pentru anime-ul Naruto, ficurile SasuSaku, obsesia mea pentru lectura... aceste lucruri. Dar nu o persoana.

3.Vrei sa fim prieteni?
Sigur ca da :X

4.Iti plac fic-urile?
DA, clar! Sunt obsedata de ele.

5.Ce fel de fic-uri iti plac?
Cele politiste, cele romantic, cele psihologice, cele cu extreme de mult mister, cele in care Sasuke nareaza mai mult. Sunt chiar foarte mult genuri de ficuri care-mi plac. Imi plac si cele cu lumea ninja... mai multe.

6.Ce faci in timpu liber?
Sa scriu, sa citesc, sa ascult muzica, sa stau pe forum, sa ies pe afara, sa vorbesc cu prietenii.
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Mar 07 Mai 2013, 12:36

Se pare ca, curiozitatea asta ma omoara. Sper ca nu te superi ca am mai venit cu un set de intrebari :D

1. Crezi in Mos Craciun?
2. Iti place sa gatesti, daca da sau nu, de ce? Daca nu sti, ai vrea sa inveti?
3. Iti plac dulciurile? Ce iti place cel mai mult?
4. Ai vreo porecla? Care este si de ce este tocmai aceea?
5. Ai vreun animal de companie?
6. Daca ai mai avea 24 de ore din viata, ce ai face?
7. Ce ai facut cand ai aflat ca vine sfarsitul lumii?
8. Daca cineva ar fi sclavul tau pentru o zi, cine ar fi, de ce, si ce ai vrea sa faca?
9. Ce te atrage la prima vedere la o persoana?
10. Iti place sa te joci cu mintea persoanelor, sa-i faci sa joace dupa cum vrei fara ca ei sa-si dea seama? Sa le cunosti capacitatea de gandire? De ce?
11. Ce parere ai despre baietii care spun " Te iubesc " din prima saptamana?
12. Ai vrea sa revin cu niste intrebari de logica? Daca da, de ce?

Cam acestea sunt:) multumesc pentru timpul acordat, te pup :*
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Mar 07 Mai 2013, 14:01

Buna, Alexandra; e dragut sa intalnesti persoane cu acelasi nume ca si tine lough
1. Ce crezi despre viata, e mereu dreapta, sau e okai cand ne mai joaca feste?
2. Ai fost vreodata indragostita de o persoana faimoasa, gen actor, cantaret, etc ?
3. Ce parere ai despre k-pop? Dar despre oamenii care asculta asa ceva?
4. Cum vezi tu prietena perfecta?
5. De ce ai ales sa te lochezi pe acest forum, care a fost punctul pe care ai vrut sa il tintesti?
6. De ce iti place cuplul SasuSaku? Ai si alte cupluri preferate?
7. Pun cam multe intrebari, nu?
8. Daca un admin ti-ar putea indeplini o dorinta pe acest forum, ce ti-ai dori? [Tine minte, adminul ar putea face orice! ]
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Vin 10 Mai 2013, 20:43

Heii dap ! M-am gandit sa-ti pun si eu cateva intrebari, sper sa nu te deranjeze. Deocamdata sunt doar 36 dar o sa-mi mai vina inspiratia cu timpul.

1) Care este zodia ta ? Crezi in ceea ce spune zodiacul ?
2) Iti place sa scris ? De ce ? De cand ai inceput ?
3) De ce iti place mai mult sa scri din prospectiva lui Sasuke ?
4) Iti plac animalele ? Ai avut vreodata vreunul ? Daca da, ce ?
5) Care este materia care iti place cel mai mult ? Dar cea care o urasti ?
6) Ti s-a intamplat sa te imprietenesti cu un profesor sau profesoara ?
7) Daca ai trai intr-un univers paralel, cum ar fi acesta ?
8) Ti-ar fi placut sa fi fost adevarat sfarsitul lumii din decembrie 2012 ? Ai crezut in el ? Cum te-ai simtit pe 21 decembrie anul trecut ?
9) Dupa tine universul este finit sau infinit ?
10) Ti-ar placea sa stai o noapte intreaga pe o campie, intinsa pe spate, uitandu-te la stele ?
11) Ti-e frica de liniste ? Ti s-a intamplat vreodata sa stai intr-o liniste totala si sa fi atat de concentrata incat sa-ti simti inima batand ? Daca da, cum te-ai simtit ? Daca nu, ti-ar placea ? Ce crezi ca ai simti ?
12) Iti place sa te machezi ? O faci la scoala ?
13) Iti place sa faci cumparaturi, sa-ti iei multe haine si incaltamine ?
14) Ce te inspaimanta cel mai mult la o persoana ? Dar la un animal ? Exista vreun loc de care nu te poti apropia pentru ca iti provoaca prea multa teama ? Daca da, care este ?
15) Faceti Tehnologie la scoala ? Teorie, desen, sau amandoua ? Care iti place mai mult sau care ti-ar placea sa o faci ?
16) Ce crezi despre tehnologia din ce in ce mai avansata ce a cucerit cam toata lumea ?
17) In ce clasa esti ?
18) Care este domeniul in care vrei sa te specializezi cand vei fi mare ?
19) Crezi ca ai reusi sa stai langa o persoana exact cand aceasta ar muri ? Ce ai simti ? Ti s-a intamplat ?
20) Ai putea sa omori un paianjen cu mana ? Cu ce ii omori de obicei (daca ii omori)?
21) Care este un cantec care iti va ramane pentru totdeauna in suflet ? Nu ma refer la cantecul preferat ci la unul oarecare, poate chiar care l-ai ascultat acum ceva timp, dar sa te fi facut sa te simti ceva foarte puternic in acel moment.
22) Ai scrie o carte ? Ce fel de carti iti plac ?
23) Preferi sa ai o relatie de prietenie cu o fata sau cu un baiat ?
24) Daca brusc, timpul s-ar opri in loc, ce ai face ? Daca ai descoperi ca ai puterea de al opri cand vrei, care ar fi primul lucru care l-ai face ?
25) Daca ai muri iar imediat dupa ar trebui sa te reincarnezi in corpul altcuiva, pe cine ai alege ?
26) Care este filmul tau preferat ? Dar actorul ? De ce ?
27) Ce limba iti place mai mult ? Dar tara ?
28) Ce crezi despre Italia si italieni ? Dar despre Romania si ai sai dragi romani ?
29) Iti place politica ? Ti-ar placea sa devi politician ?
30) Daca ai fi invizibila, ce ai face ? Ti-ar placea ?
31) Iti place mai mult poezia sau proza ?
32) Care este luna ta preferata ? De ce ? Dar cea care nu-ti place deloc ?
33) Ai vazut vreodata Curaj caine prost ? Ti-a placut ?
34) Cum iti place sa scri de obicei, de mana sau de tipar ?
35) Crezi in destin, ca absolut totul are un sens si ca indiferent de ceea ce facem sau vom face noi, daca ne este scris ceva, asta se va intampla ?
36) Ce faci cand esti trista sau suparata pe lumea din jur ?


Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Dum 12 Mai 2013, 16:37

Am venit si eu in sfarsit cu raspunsurile. Va rog sa ma iertati ca a durat atat. Oricum, unele raspunsuri sunt chiar kilometrice =))))) Mai multea alea de la Jelly, ca intotdeauna :)) Oricum, va multumesc mult pentru intrebari. Daca mai aveti, nu ezitati :D


Pentru Violette

1. Crezi in Mos Craciun?
Evident, raspunsul este nu. Bineinteles ca nu:))

2. Iti place sa gatesti, daca da sau nu, de ce? Daca nu sti, ai vrea sa inveti?
Da, imi place, insa nu ma pricep intr-un mod prea excelent. Adica stiu sa fac cateva retete mai complicate, de genul cocktailului de creveti, in rest stiu chestii normale, cartofi prajiti, clatite, friptura, etc. De ce imi place? Pai asta este ciar simplu, chiar daca nu este un motiv prea plauzibil si, dupa parerea mea, catusi de putin normal. Fac acest lucru deoarece adooor sa aranjez farfuriile cu manacare in ele, sunt innebunita total dupa astfel de chestii, cu aranjat si organizat, incat mor numai pentru a aranja o farfurie intr-un mod inventiv, absolut perfect, simplu si totusi complicat, de-a dreptul genial. Mda, stiu, nu sunt deloc modesta, dar chiar nu pot. In plus, sunt parctic indragostita de bucatarie; ador sa stau acolo, in acea incapere. Imi place, dar nu stiu de ce; poate pentru ca si pe asta o pot aranja cum am eu chef, dupa posibilitati si tampenii de genul, dar totusi dragut si fascinant :X Acum, revenind la intrebare, mai exact la ultima, da, as vrea sa invat. As vrea sa stiu cat mai multe retete, din toate tipurile de mancare, dulciuri, nebunii, caci astfel as avea o extrema implinire personala. De fapt, chiar mi-am facut o lista cu retete, sunt vreo 200 de ceva, daca imi amintesc eu bine, pe care planuiesc sa le invat, practic si chiar perfectionez, la vara. Desigur, dupa ce termin cu examenul pentru intrat la liceu.

3. Iti plac dulciurile? Ce iti place cel mai mult?
Daaaaa :X Ador mai multe lucruri, de fapt. Si, cum chiar nu ma pot hotari, caci eu sunt asa, mai extra indecisa, iti voi spune mai mult. In primul rand ador ciocolata, apoi prajiturile: Tiramisu :X Mari Snit ( sper ca asa se scrie ) Martipanul ( pe care mai bunica stie sa-l faca; reteta ei proprie ) si Prajitura Crant :X Iubesc si inghetata si, desigur, bomboanele M&M’s, alaturi de alte multe nebunii. DE exemplu, buscuitii ( Oreo, biscrem, cateva feluri de biscuiti Milka, mai multi) unele porcarii care le mananac mai rar, gen Viva. Si, desigur, adooooor chestiile Kinder. Aproape orice de genul asta, mai putin acelea care se tin la frigider sau congelator, ca Kinder Pinguin, parca. Mai imi place si prajitura Musuroi de cartica, in special imi place sa fur din compozitiile alea, care au un gust de-a dreptul delicios ::X:X:X

4. Ai vreo porecla? Care este si de ce este tocmai aceea?
Nu, nu am. Si, sincer, nici nu prea as vrea una. In schimb eu le zic tuturor sa imi zica Alle... asta se pune ca porecla?:))

5. Ai vreun animal de companie?
Nu, nu am. Momentan Desigur, nici nu planuiesc sa mai am unul prea curand, caci, dupa cum ti-am mai povestit, ultimii trei pesti pe care am incercat sa-i ingrijesc au esuat, murind destul de urat. Apoi... ti-am mai zis, am avut un papagal numit Coco cand eram mica, dar a murit si... nah, n-am mai facut rost de altul. In schimb, mire chiar mi-ar placea la nebuniiiiie sa am un catel, ori un Beagle, ori un Golden Ritriver, ori un Ceau – Ceau ( nu stiu daca am scris bine... ), ori un Husky... m,da, vreau cam multe, dar, daca s-ar putea, as lua toti cutii din lume la mine :)) Ii extra iubeeesc :X

6. Daca ai mai avea 24 de ore din viata, ce ai face?
Habar n-am. As vrea sa fac ataaaaatea, mult prea multe lucruri, incat nici nu as sti de unde sa incep. Desigur, cu inceputul... dar care este? Probabil as sari pe primul baiat care mi-ar placea si l-as vedea, si l-as saruta, ca sa nu zic ca mor fara sa fi avut primul sarut. Asta chiar m-ar face sa ma simt jalnic. Apoi m-as duce sa dau foc la scoala. Mi-as omori prof ade fizica, caci o urasc intr-un mod neomenesc, apoi .... nu stiu. Tot ce mi-ar trece prin cap. Fara calatorii, ca n-as vrea sa pierd nici macar o clipa din ce mi-a mai ramas din viata, dar, in mod clar, as incerca cat mai multe lucruri extremeee.

7. Ce ai facut cand ai aflat ca vine sfarsitul lumii?
Nimic. De fapt, am aflat chiar mai tarziu cu cateva zile happy)) Nu mi-a pasat si am zis ca-i o alta gluma proasta.

8. Daca cineva ar fi sclavul tau pentru o zi, cine ar fi, de ce, si ce ai vrea sa faca?
Nu stgiu cine ar fi... poate vreun dusman, ca sa-l chinui sau poate un tipn de care mi-ar placea, ca sa il oblig sa petreaca timpul cu mine. As vrea sa fac totul! =)) L-as pune sa tasteze in locul meu, caci mie imi este, in mare parfte, mult prea lene sa scriu zeci de pagini in word=)) L-as pune sa-mi faca de manacare tot ce-i mai bun, l-as pune sa-mi cumpere mii de lucruri... muuuulte lucruri l-as pune sa faca =)) M-as distra de minune!!!!

9. Ce te atrage la prima vedere la o persoana?
Limbajul corpului. Asa imi dau seama de foarte multe, caci am o obsesie si cu asta. Am invatat multe despre limbajul corpului si pot cunoaste o persoana si dupa felul in care isi misca mainile, cum sta, etc. Desigur, este important si aspectul, caci daca o persoana este mai ingrijita, imi da de inteles ca tine la igiena persoanala, la mai multe lucruri. Dar, un alt lucru foarte important pentru mine este si privirea. Primul lucru pe care-l fac atunci cand vad o persoana pentru prima data este sa o privesc drept in ochi si sa vad cat de profunzi sunt, cat de senini, poate nelinistiti, sunt. Ceea ce exprima ochii mi se pare foarte important atunci cand vrei sa cunosti persoana respectiva. In plus, dac a are niste ochi superbi, ma topesc instant, desigur, fara s-o arat. Cam aceste trei lucruri ma atrg pe mine la prima vedere a unei personae, apoi, dupa incepem sa comunicam, ar mai fi multe.

10. Iti place sa te joci cu mintea persoanelor, sa-i faci sa joace dupa cum vrei fara ca ei sa-si dea seama? Sa le cunosti capacitatea de gandire? De ce?
Da imi place. Fara un motiv anume, pur si simplu intra in categoria lucrurilor de care sunt un picut obsedata. Im i place sa stiu cum gandesc ceilalti, de ce o fac in acest mod. Si sa ma jos cu mintile lor... doar pt o satisfactie pesonala. Ma face pe mine sa ma simt mai bine faptul ca reusesc sa le incurc gandurile si sa ii manipulez. Ador asat pur si simplu.

11. Ce parere ai despre baietii care spun " Te iubesc " din prima saptamana?
Ohhh, nu-i suport. Mi se par niste nenorociti care nu vor nimic mai mult decat sa se culce cu tine. I-as extermina =))

12. Ai vrea sa revin cu niste intrebari de logica? Daca da, de ce?
Desigur ca as vrea. Cum sa nu vreau?? De ce? Simplu: iubeeeesc sa raspund la ele, in plus, ador sa stiu ca ma exista cineva pe lumea asta caruia sa-i pese macar 0.1% de opniile si preferintele mele. Imi place sa stiu ca este cineva care este curios in privinta mea. Asa ca, pune cat m,ai multe intrebari cu putinta, caci eu de abia astept sa caut raspunsuri prin mintea mea.


Pentru Ambriel Malphas

1. Ce crezi despre viata, e mereu dreapta, sau e okai cand ne mai joaca Feste?
Paaaaai…. Cateodata cred ca e drapta, dar cred ca alteori cam prefer sa se joace cu noi. Desigur, imi place mult acest lucru, caci, daca n-ar fi asa, ar fi un picut cam prea plictisitoare.

2. Ai fost vreodata indragostita de o persoana faimoasa, gen actor, cantaret, etc ?
Nu. Chiar deloc.

3. Ce parere ai despre k-pop? Dar despre oamenii care asculta asa ceva?
N-am prea multe cunostinte legate de k-pop, caci nu prea m-am interest, ca sa fiu sincera. Dar nu ii judec pe cei de asculta asa ceva, chiar ma bucur ca asculta, deoarece asta inseamna ca nu le este teama de ceea ce-ar putea zice ceilalti. In plus, gusturile nu se discuta. Fiecare asculta ceea ce vrea.

4. Cum vezi tu prietena perfecta?
Nu stiu. Cred ca ar fi ascultatoare, mi-ar fi aproape mai tot timpul, eu fiind langa ea la randul meu. Ne-am intelege foarte bine, am avea gusturi commune in materie de mai multe lucruri. Nu ar fi o pitipoanca enervanta. Am rade muuult impreuna. Ne-am intelege bine din prima. Nu ne-am plictisi niciodata vorbind un acu cealalta. Cam asa ceva, cred…

5. De ce ai ales sa te lochezi pe acest forum, care a fost punctul pe care ai vrut sa il tintesti?
Paaai…. Mi-a placut mult inca de cand il descoperisem, plus ca ma gandisem sa-mi postez si eu ficul aici. Eram fost emotionata in legatura cu ficul, caci eram cufrioasa de parerile celorlalti in legatura cu ceea ce scrisesm. Si, pe langa toate, voiam sa-mi fac prieteni.

6. De ce iti place cuplul SasuSaku? Ai si alte cupluri preferate?
Pentru ca sunt superi draguti impreuna, si mi-au placut din totdeauna, de cand i-am vazut prima data. Totusi, sunt, in anime, atat de opusi… Absolut perfecti impreuna. Cat despre alte cupluri…. Din Naruto imi plac mai multe, dar daca te referi din alte anime-uri ar fi o lista prea luuuunga =))

7. Pun cam multe intrebari, nu?
Nu prea mi se pare. De fapt, as putea sa spun ca sunt chiar muuult prea putine :))

8. Daca un admin ti-ar putea indeplini o dorinta pe acest forum, ce ti-ai dori? [Tine minte, adminul ar putea face orice! ]
As dori, in mod extreme, sa devin critic. Nimic mai mult. Dar as vrea, daca s-ar putea, sa devin mai intai membru premiant si apoi critic. Asta doar asa, pentru o anumita implinire personala, pentru sufletul meu.


Pentru Jellyfish

1) Care este zodia ta ? Crezi in ceea ce spune zodiacul ?
Sunt leu :D Credeam ca stii, sincer. Chiar nu stiai? Uimitor! Cat despre a doua parte a intrebarii, cu zodiacul... hmm, nu prea cred. Totusi ma mai mult cateodata prin reviste la horoscop, nu iau niciodata in serios acele lucruri.

2) Iti place sa scris ? De ce ? De cand ai inceput ?
Da, iubesc sa scriu si fac asta cu cea mai mare placere existenta in mine. Cred ca este una dintre primel;e trei activitati preferate ale mele, caci nu pot trai prea bine nescriind o anumita perioada de timp. De ce? Pentru ca ma sa fiu eu cu adevarat, ma ajuta sa traiesc asa cum vreau, imi exprim mult prea usor sentimentele prin cuvinte puse pe hartie. Iar, atunci cand scriu ficuri, pivesti, etc, chestii de acest gen, fictiune in general, imi place ca eu pot controla tot, fac totul sa se intample exact asa cum doreste sufletul meu. Este ca si cum imi pot trai viata exact asa cum vreau, dar intr-un mod indirect, prin intermediul unor persponaje ( cel putin asa se intampla in cazul Puterea mintii umane, caci restul au o legatura scricta cu total alte nebunii, numai viata mea nu :))) ). Cred ca am inceput acum vreo opt ani, daca e s-o luam cu momentul in care am scris prima compunere, pe la sfarsitul clasei I. Apoi n-am mai scris nimic pana am avut un vis cu o casa de o mie de etaje si fiecare etaj avea cate o suta de camere, iar atunci am avut prima tentativa de-a scrie o carte, cu personajele principale Jessica Rose si David ( fara nume de familie, caci nu i-am gasit) dar nj-am mai continuat-o. Apoi, prin clasa a 3a la sfarsit sau in vara dinainte de a 4a, nu mai stiu sigur, am descoperit pasiunea mea pentru ficuri si m-am decis sa scriu primul fic, si anume „ Iubire fara sfarsit”, singurul pe care ;l-am terminat. Desigur, mi-a iesit oribil, caci nu prea ma pricepeam. Apoi am facut o pauza de la scris ficuri, si m-am axat pe mici lucrari bazate pe introspectie, caci atunci devenisem obsedata de psihologie. Intr-a 6a, insa, am devenit din nou obsedata de ficuri si am dechis vreo 10 sau cam asa ceva :))) Apoi, in acea vara, m-am hotarat sa rescriu Iubire fara sfarsit, numita mai nou Dragoste infinita. Mi-am inchis ficurile, pe toate, si aproape doi ani nu am scris decat la acel fic + introspectie muuulta. Dar, in cest timp m-a izbit ideea de la Puterea mintii umane, acum un an si ceva, dupa ce am citit The hard way to learn a lesson, in engleza. Am scris aproape cinci capitole complete, apoi m-am lasat, caci intrasem intr-un blocaj enervant. Totusi, la sfarsitul anului 2012 m-am gandit sa ma reapuc de Puterea mintii umane, exact dupa ce citisem Chimie Perfecta. Asa ca am luat primul capitol si am modificat inceputul, punand un proiect la chimie, in locul celui la psihologie copiat practic din The hard way to learn a lesson. Si asa m-am axat pe acesta, devenit noul obiectiv al vietii mele, ca sa zic asa, si anume sa public Puterea mintii umane drept prima mea carte, anul viitor in mod clar. Tot de la the hard way to learn a lesoon m-am inspirat i pt titlul, caci, daca imi amintesc eu bine, era in epilog la sfarsit o fraza cu „... human’s mind power” si am zis ca este perfecta chestia aia pt a fi titlul meu, care este mai mult pus in mod paradoxal. Cam asta ar fi treaba cu istoria scrisul legata de mine :)) Scuze ca te-am plictisit cu toate aceste detalii plictisitoare, desi tu ai intrebat numai cand m-am apucat, doar ca, intr-un fel, m-am apucat de mai multe ori.

3) De ce iti place mai mult sa scri din prospectiva lui Sasuke ?
Habar n-am. Sincer, si eu am vrea sa inteleg aceasta chestie, caci mi se pare foarte dubios. Eu, de fapt, nu-l prea suport in anime pe Sasuke, iar in ficuri ma cam enerveaza, deci nu ma omor cu el, dar ... nu stiu. Cred ca, in general, imi place sa scriu mai mult din perspectiva unui baiat, caci eu si asa sunt fata si ma gandesc ca poate asa pot sa imi imaginez cum gandesc ei, patrund in mintea lor. In rest... nu stiu. Dar, stai sa vezi ce chestie culmea: Eu, la inceput, cand scriam muuulte ficuri, nu scriam decat din perspectiva Sakurei, iar apoi, dupa ce am modificat anul trecut la Dragoste infinta perspectivele, numai pot sa le schimb ) Asa am descoperit cum e de genial sa scriu din perspectiva lui Sasuke. Parca ma pot exprima mai usor, parca sunt mai conectata cu personajul... ca si cum m-ar reprezenta mai mult pe mine el. Nu prea scriu cum sa explic, ce-i drept, dar sper ca ai inteles ceva din nebuniile scrise de mine.

4) Iti plac animalele ? Ai avut vreodata vreunul ? Daca da, ce ?
Da, imi plac. De fapt, le exatra iubesc :X Sunt atat de dragute si superbe, chiar daca unele sunt mari si infricosatoare =)) Am avut in trecut un papagal, dar a murit cand m-am mutat. Apoi, in ultimul an, am avut trei pesti, fiecare murind. Primul l-am aruncat din greseala odata cu apa =)) Al doilea a fost cam sinucigas si s-a aruncat din acvariu, sarind ca propulsat direct pe jos =)) Si ultimul nu l-am prea ingrijit si s-a decolorat, pierzandu-si viata. Trist, asa-i?

5) Care este materia care iti place cel mai mult ? Dar cea care o urasti ?
Ador trei materii: biologia, chimia si romana. Mai imi place si muzica, caci ascultam melodii superbe si profa este super de gasca, totusi. Si ar mai fi si engleza care-mi place, e tare draguta. In schimb, urasc fizica din orice motiv posibil. Nu suport materia asta sub nicio forma. Plus ca, profesoara este o cotoroanta exagerat de aratagoasa, care ar trebui aruncata in foc. Nu o pot suferi catusi de putin. Iar materia in sine mi se pare prea odioasa, o orare extrema. Prea plictisitoare, mult prea complicata si total neinteligibila. Groaznica. O urasc! O urasc! O urasc! De o mie de ori O URASC!

6) Ti s-a intamplat sa te imprietenesti cu un profesor sau profesoara ?
Ihm... mda, cam da. Chiar mi se intampla asta, inca, cu pofesoara mea de meditatii la romana. Desigyr, nu pot accepta asta, pur si simplu mi se pare prea tulburator. Nu suport deloc gandul asta. Plus ca, intr-un fel, am lasat-o si sa cunoasca mai mult din mine. Nu pot sa ma obisnuiesc catusi de putin cu asta. Ma innebuneste!

7) Daca ai trai intr-un univers paralel, cum ar fi acesta ?
Grea intrebare. In primul rand, cred c-ar fi pace. Si ar fi totul frumos, de vis, fara poluare, fara gunoi, etc. Ar fi o natura vie, frumoasa, implinita. Ar fi superb. Scuze ca nu detaliez acum, dar ma cam grabesc si nici nu prea am in acest moment capacitatea de-a vizualaiza un astfel de loc.

8) Ti-ar fi placut sa fi fost adevarat sfarsitul lumii din decembrie 2012 ? Ai crezut in el ? Cum te-ai simtit pe 21 decembrie anul trecut ?
La fel ca in oricare alta zi, putin obosita, caci in urma cu o zi fusesm la o zi de nastere a colegei mele de banca, pe care-o urasc prea mult, si am supravietuit numai printre pitipoance si o plictiseala cronica. Nici nu-mi dadusem seama ca eram in 21, ce-i drept, caci stiu ca ningea, nu fusesem la scoala si dormisem muuult =))

9) Dupa tine universul este finit sau infinit ?
Infinit. Nimic, dac-ar fi dupa mine, n-ar trebui sa fie inifinit. Mie imi plac lucrurile vesnice, fara sfaasit, care nu se mai termina niciodata. Urasc sfarsiturile, de aceea totul as vrea sa fie infinit. Universul clar nu este finit.

10) Ti-ar placea sa stai o noapte intreaga pe o campie, intinsa pe spate, uitandu-te la stele ?
Daaaa, ar fi absolut superb. Dar nici n-ai idee cat de mult imi doresc sa fac asa o treaba. Deci as sta oricand, dac-as avea ocazia, jur. Desigur,... dac-ar fi cu mine si vreun baiat de careas fi si indragostita, cred ca totul ar fi mai mult decat perfect.

11) Ti-e frica de liniste ? Ti s-a intamplat vreodata sa stai intr-o liniste totala si sa fi atat de concentrata incat sa-ti simti inima batand ? Daca da, cum te-ai simtit ? Daca nu, ti-ar placea ? Ce crezi ca ai simti ?
Nu, nu mi-e frica. Cateodata chir imi place, dar in rest prefer agitatia si galagia. Depinde de starea mea. Si, da, mi s-a intamplat sa fiu intr-atat de concentrata incat sa-mi aud inima batand. M-am simtit ciudat; ca si cum as fi fost captiva intr-o lume total diferita, mult prea linistita si complet anormala. Nici nu mai stiu, totusi, exact, caci s-a intamplat mai demult.

12) Iti place sa te machezi ? O faci la scoala ?
Eu nu stiu chiar absolut deloc sa ma machiez. Mai mult decat un rimel si niste luciu de buze, nu reusesc sa utilizez. In schimb, imi place cum imi sta atunci cand ma mai machiaza din cand in cand cineva, parc-as fi o cu totul alta persoana. Totusi, planuiesc ca sa invat si eu sa ma machiez, caci nu suport sa stiu ca habar n-am sa foloesc niste fard sau creion sau alte chestii. Si nu, la scoala nu ma machiez, dar planuiesc ca la anu’, cand voi fi eu, sa foloesc creion, rimel si poate si luciu de buze. Primele doua in mod clar, dar luciul se duce repede si nah...

13) Iti place sa faci cumparaturi, sa-ti iei multe haine si incaltamine ?
Urasc din toata inima sa fac cumparaturi! Nu suport catusi de putin sesiunile de shopping, desi cateodata mai sunt tarata. Nu am rabdare sa ma uit prin magazine, sa probez si sa caut tot felul de chestii. Dr, in ciuda a tot, tot imi place sa imi cumpar muuuuulte lucruri =))) Cu cat mai multe cu atat mai bine, caci mie nu cred ca-mi vor ajunge vreodata =)) Cam contrare raspunsurile mele, asa-i ?=))

14) Ce te inspaimanta cel mai mult la o persoana ? Dar la un animal ? Exista vreun loc de care nu te poti apropia pentru ca iti provoaca prea multa teama ? Daca da, care este ?
La o persoana? Sa ma inspaimante? Absolut nimic! Nu mi-e frica de nimeni, in niciun fel! La animale mi-e frica atunci cand este vreunul fioros si poate ii este foame. Poate sa ma inghita fara sda clipeasca, ceea ce imi da intr-adevar fiori. Loc in care sa-mi fie frica sa merg... doar acolo unde ar putea exista muuulte insecte, caci nu-mi este frica decat de inscte, cel mai mult pe lumea asta. Aproape fac infarct cand vad si un mic gandacel mergand pe strada.

15) Faceti Tehnologie la scoala ? Teorie, desen, sau amandoua ? Care iti place mai mult sau care ti-ar placea sa o faci ?
Fac tehnologie, da, cu diriginta mea. Deci, de aceea, avem si in aceeasi zi dirigentie si tehnologie, deci nu prea facem tehno. Plus ca, atunci cand facem, n-am nicio treaba cu ora. Nici macar nu scriu, de obicei... doar foarte rar. Mai nou, in acele ore raspund la intrebarile pentru personaje =))

16) Ce crezi despre tehnologia din ce in ce mai avansata ce a cucerit cam toata lumea ?
Mi se pare foarte folositoare. Totusi, cateodata poate fi si daunatoare, deoarece poate sa faca multe probleme. Nu stiu... cred ca este de asemenea si foarte interesanta, cu toate complicatiile ei si cu toti genialii de oameni care au inventat-o.


17) In ce clasa esti ?
Sunt a 8a.

18) Care este domeniul in care vrei sa te specializezi cand vei fi mare ?
Medicina, clar. De cand eram mica mi-am dorit sa devin chirurg cardiolog. Dar, ami nou, de cativa ani, vreau sa devin si psiholog, ceea ce obligatoriu voi fi. Si, si mai nou, mi-am descoperit o pasiune pentru crime si romane politiste, mistere, etc, asa ca as vrea sa devin si criminalista. Si, in mod clar, voi deveni toate aceste trei lucruri, caci sunt sigura ca voi reusi.

19) Crezi ca ai reusi sa stai langa o persoana exact cand aceasta ar muri ? Ce ai simti ? Ti s-a intamplat ?
Bineinteles c-as reusi sa stau langa o persoana exact in momentul in care aceasta ar muri. Nu m-ar afecta in niciun mod, ba, din contra, as ramane total indiferenta. N-as simti cam nimic, cred eu. Sunt o fire destul de rece, asa ca nu mi s-ar parea o asa mare chestie, ci mi-ar parea ceva interesant, sa vad cum isi da ultima suflare individul respectiv. Nu mi s-a intamplat niciodata sa stau chiar foarte aproape, dar cand bunicul meu a murit si aveam vreo 6 ni eram fix in camera alaturata, asa ca am auzit cum a rasuflat pentru ultima data. Stiu ca eram foarte obosita, caci nu dormisem toata noaptea atunci si aveam un calut acasa pe care-l voiam, asa ca plangeam si faceam ca toate orataniile. Totusi, nu constientizasem cam deloc ceea ce se intamplase, decat a doua zi dimineata. Acum mi-ar placea, intr-un fel sadic, sa ma aflu in apropierea unei persoane care moare. Ar fi si fascinant, as putea chiar spune.

20) Ai putea sa omori un paianjen cu mana ? Cu ce ii omori de obicei (daca ii omori)?
Nuuuuuuuu! Nici macar sa ma apropii de acele insecte la mai putin de doi-trei metrii nu pot. Pur si simplu mai am putin si fac infarct cand ii vad. Plus ca eu nu pot sa omor insecte, caci consider ca si ele sunt niste suflete, asa ca numerita sa moara, ci doar sa fie izolate, intr-un loc cat mai indepartat de mine. De obicei cand vad paianjeni, deoarece sunt arahnohobista, tip cat pot de tare, fug cat mai departe si pun pe cine este mai aproape de mine sa scape de acea chestie odioasa.

21) Care este un cantec care iti va ramane pentru totdeauna in suflet ? Nu ma refer la cantecul preferat ci la unul oarecare, poate chiar care l-ai ascultat acum ceva timp, dar sa te fi facut sa te simti ceva foarte puternic in acel moment.
Cred ca sunt mai multe, deoarece fiecare melodie pe care-am ascultat-o sau pe care o ascult, este incarcata cu o insemnatate inexplicabila pentru mine; se leaga pur si simplu de sufletul meu, prinzandu-ma in mrejele versurilor si a instrumentelor. Totusi cred ca o sa zic ca o melodie de la Aerosmith, si anume I don’t wanna miss a thing, este prea speciala. Desigur, as vrea sa am cui s-o dedic, caci atunci sunt singura ca ar fi si mai importanta, dar nah... Oricum, mai sunt muuuulte.

22) Ai scrie o carte ? Ce fel de carti iti plac ?
Bineinteles c-as scrie. De fapt, Puterea mintii umane va fi prima mea carte, pe care planuiesc s-o public anul viitor. Tocmai de aceea fac si capitolele atat de lungi, cu zeci de pagini. Imi plc mult cartile de dragoste, pur si simplu le ador :x:x:x Iar, mai nou, de vreun an, iubesc toate cartile politiste. Mi imi plac si cele SF si cele de Stephan Kind cu chestii horror si nebunii sadice, totusi.

23) Preferi sa ai o relatie de prietenie cu o fata sau cu un baiat ?
Cu un baiat parca mi-ar placea mai mult. Dar si cu o fata. Totusi, din totdeauna, eu m-am inteles mai bine cu baietii, asa ca eu consider ca un baiat m-ar ajuta mai mult, mai ales daca mi-ar placea de un tip.

24) Daca brusc, timpul s-ar opri in loc, ce ai face ? Daca ai descoperi ca ai puterea de al opri cand vrei, care ar fi primul lucru care l-ai face ?
Nu stiu ce-as face. Mi-as completa toate raspunsurile la examenele la mate si la romana corect. As termina de scris toate ficurile pe care le-am inceput. As citi toate cartil;e existente pe pamant si care mi-ar placea. As merge in fiecare loc al lumii. As pierde cat timp as avea chef. As face o grama da lucruri. Mi-ar placea enom de mult sa opresc timp; ar fi de-a dreptul minunat.

25) Daca ai muri iar imediat dupa ar trebui sa te reincarnezi in corpul altcuiva, pe cine ai alege ?
Habar n-am. In cineva care sa-mi placa mult cum arata, poate... nu stiu. Sincer, chiar n-am cum sa-ti dau un raspuns la asta. =)) Nu-mi pot imagina cum as putea alege corpul cuiva, caci acea persoana ar fi moarta nu? Doar nu i-as fura trupul unei individe vii, nu-i asa?=))

26) Care este filmul tau preferat ? Dar actorul ? De ce ?
Filmul meu preferat.... hmm, cam dificila alegere, dar as fi, in acest moment, tentata sa zic ca este The ugly truth, caci .m-am indragostit de el din prima secunda in care l-am vazut. De acolo m-am inspirat si pentru faza cu Sasuke sio Sakura la cumparaturi, intr-un fel =)) Din Puterea mintii umane. Plus ca este si cu actrita mea preferata, Katherine Heigl. Pur si simplu o ador. Mi-a placut mult de tot cum joaca in filme, plus ca este si foarte frumoasa. Deci... pur si simplu imi place prea mult de ea. Am vazut toate filmele cu ea si majoritatea mi-au placut. Actor preferat nici nu cred ca am... Poate Jackie Chan, caci mor de ras la filmele in care joaca. In rest... nu stiu, nu prea le am cu actorii, adica nu le stiu numele cam niciunuia =)) Filme preferate mai am, insa, inca o gramada.

27) Ce limba iti place mai mult ? Dar tara ?
Limba mea preferata este clar spaniola, deoarece este asa... melodioasa si suna intr-un fel vesela. Imi place ca este pare ca cineva iti vorbeste foooarte repede, inca nu mai poti sa iti dai seama ce zice respectiva persoana. As vrea s-o invat. Cat despre tara,... cred ca nu prea pot alege intre Japonia si America. Le iubesc mult prea mult si mi-as dori mult de tot sa le vizitez. Totusi, imi mai place si Germania, Anglia si cand eram mai mica si ma uitam la spioanele descoperisem o pasiune neobisnuita pentru Franta. Acum insa, nu-mi mai place chiar in halul ala, dar e draguta.

28) Ce crezi despre Italia si italieni ? Dar despre Romania si ai sai dragi romani ?
Sincer, nu prea stiu mare lucru despre Italia, plus ca n-am fost niciodata acolo, desi am avut ocazia sa plec anul acesta intr-o tabara. Deci, de aceea, nu prea stiu multe nici despre italieni. Desigur, Italia este frumoasa si are niste orase de vis. Mi-ar placea s-o vizitez, sincera sa fiu. Cat despre Romania... cred ca este o tara bogata, doar ca nu prea stie cum sa se puna in valoare, sau poate ca nu are cine s-o valorifice. Romanii... unii sunt de treaba, dar altii sunt cam niste jeguri de oameni, manelisti, cocalari si pitipoance. Poate ca gresesc, dar eu, in mare parte, numai dintr-astia am vazut.

29) Iti place politica ? Ti-ar placea sa devi politician ?
In niciun caz! O urasc! Tot ce tine de politica mi se pare o prostie; n-as vrea sa am vreo legatura cu asa ceva vreodata. Sincer acum, am mai facut si la civica niste chestii legate de politica si am murit pe banca de dezgust.

30) Daca ai fi invizibila, ce ai face ? Ti-ar placea ?
Ooooo, da, clar mi-ar placea la nebunie! In primul rand mi-as speria profesorii, colegii si pe cine as mai avea eu chef... poate as merge in alte tari fara sa stie nimeni) Ar fi fantastic, extraordinar de grozav si mult prea mirobolant, caci as putea face o gramada de lucruri fara ca sa stie nimeni.

31) Iti place mai mult poezia sau proza ?
Proza, clar. Ador sa o scriu, dar si sa o citesc... desi iubesc si poeziile, caci sunt obsedata de ele, avand in vedere ca atunci cand nu am idei sau ceva, citesc diferite poezii care sa ma inspire. Totusi, oricand voi prefera proza, caci nu ma voi satura niciodata de ea.

32) Care este luna ta preferata ? De ce ? Dar cea care nu-ti place deloc ?
Luna preferata zici... Hmm... dificil. Cred ca este septembrie, caci incepe toamna si inca mai este si jumatate din luna vacanta. Nu este nici prea calc, nici prea frig. Imi place mult.

33) Ai vazut vreodata Curaj caine prost ? Ti-a placut ?
Da, am vazut, dar nu am nici cea mai vaga idee despre ce era vorba. Habar nu mai am daca mi-a placut sau nu, deoarece nu-mi amintesc in ce consta.

34) Cum iti place sa scri de obicei, de mana sau de tipar ?
De tipar. Din totdeauna am urat sa scriu de mana si, probabil, nici n-o sa-mi placa vreodata. Totusi, cateodata, scriu si ceva intre, o combinatie intre cele doua... de obicei cand scriu mult prea repede:)

35) Crezi in destin, ca absolut totul are un sens si ca indiferent de ceea ce facem sau vom face noi, daca ne este scris ceva, asta se va intampla ?
Da, in mare parte cam cred, caci sunt de parere ca totul are un anumit sens, un motiv pentru care se intampla si cateodata chiar sunt sigura ca unele lucruri mi se intampla deoarece asa mi-a fost scris. Si, ca sa fiu si eu sincera, imi cam place sa cred in astfel de nebunii. Asta nu stiu... ma face sa ma simt totusi controlata, caci se intampla lucruri pe care practic cineva ar vrea sa mi se intample. De aceea, in legatura cu asta si cu controlatul si nebunia din capul meu, cred ca folosesc citatul lui Shaskpeare „ Viata e o scena, iar noi facem parte din ea.” Poate ca nu merge deloc, dar apoi vin eu cu replica mea specifica, care suna asa: „Clar: viaţa mă urăşte, destinul vrea să mă omoare, iar soarta-i contra mine. Totul este împotriva mea.” Asta, zic eu, cam merge =))

36) Ce faci cand esti trista sau suparata pe lumea din jur ?
Ma ascund undeva si plang, enervandu-ma astfel pe mine insami, caci urasc sa plang. Asa ma simt slaba si neputincioasa, care parca este cev a contrar cu felul meu adevarat de a fi. Nu suport asta. Iar, deoarece ma enervez, dau drumul cat de tare pot la muzica, incepand sa rup hartii =)) Asa imi potolesc nervii, cat de cat, in timp ce muzica este ca un elixir dulce si vindecator pentru mine. Plus ca, in acelasi timp, ma holbez ca o idioata la un lucru fix, depinde de locul in care sunt, si ma innebunesc singura cu o exra lunga sedinta de psihanaliza. Reactionez cam prost atunci cand ma simt trista, caci asa devin sik cam exagerat de irascibila, lucru care cam enerveaza lumea. Si ma mai si plangf ca nimanui nu-i pasa si tot felul de chestii dintr-astea, in timp ce imi doresc sa am cu cine vorbi. Desigur, cred ca dac-as fi eu, nu as face chiar asa; nu stiu cum ar fi atunci, deoarece n-am experimentat aceasta senzatie decat prin imaginea mea tampita.

Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Mier 15 Mai 2013, 09:26

Ma asteptam sa fii asaltata cu intrebari pana la epuizare, iar in ceeea ce-o priveste pe Jelly, pot spune ca e buna de politista la cate intrebari pune. saracii criminali nu ar stii ce sa spuna in fata ei rolling on the floor Ma intereseaza insa si pe mine cateva lucruri despre persoana ta, care sper sa binevoiasca a-mi raspunde.


1) Ce crezi ca te face unica?
2) Cum iti vin ideile pentru a scrie? te gandesti mult la ele sau pur si simplu curg ele, asa de la sine?
3) Ce-ti place atat de mult la muzica clasica si de ce?
4) Iti place Horia Brenciu? De ce?
5) Ce parere ai despre maestrii cinematografiei si teaatrului din Romania? Dezvolta te rog pentru Florin Piersic si Sergiu Nicolaescu.
6) Te-ai uitat la Pistruiatul? Daca da, ti-a placut? Daca nu, ai vrea sa-l vezi?
7) Ce te atrage atat de mult la muzica? Mai ales la cea cantata la pian?
8) Ai vrea sa canti la pian sau chitara? canti la vreun instrument? Sau vocal?
9) Ce muzica nu-ti place/ urasti? ( Ceva-mi spune ca vei spune manele think )
10) Care personajul preferat in animeuri?
11) De ce iti place Naruto? La ce varsta ai inceput sa te uiti la animeuri?
12) Daca de acum inainte ai putea tu sa realizezi animeul Naruto, continuand munca lui Kishimoto, ce ai face? Modificari, personaje adaugate sau scoase, ceva? Crede-ma ca daca ai afla raspunsul meu la intrebarea asta mi-ai face o rezervare la spitalul de nebuni yeah Adica, e parerea mea.... Dca esti o iubitoare a cuplului SasuSaku, asa ca mine, probabil m-ai omori pentru ca as zbura-o pe Saku din peisajul romantic.
13) Ce te-a facut sa vrei sa-mi pui intrebari?
14) Crezi ca tu si Sasuke va asemanati? La personalitate ma refer!
15) Cu ce personaj din animeul Naruto crezi ca te asemeneni?
16) Care e primul fic citit? Daca iti mai aduci aminte, e bun orice detaliu!
17) Top 3 autoare, crezi poti alege?
18) Care e cel mai bun fic pe care l-as citit? Dar cel pe care-l citesti in prezent?
19) Ai navut primul sarut? Daca da, cum a fost? Daca nu, cum ai vrea sa fie?
20) Crezi ca om iti spoate schimba viata?
21) Ai fost vreodata cu adevarat indragostita de un baiat?
22) Cu ce personaj din Naruto ai vrea sa fi intr-o relatie? Si fata si baiat baiat, stii tu, si sora si cuplu si de toate.
23) Pun intrebari cam ciudate? De ce?



Sper sa-ti faci timp sa raspunzi la ele cat mai curand! Si, apropo, cred ca esti o persoana de-a dreptul minunata! a hug Te kiss dulce! Spor la scris!! happy2 ;;) a hug Ja ne! hi!
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Dum 07 Iul 2013, 19:04

1. Te simti bine in pielea ta? Ai schimba ceva la tine, atat din punct de vedere pshic cat si fizic?
2. Ce te face de obicei fericita?
3. Ai putea cumva, candva, din pricina unui eveniment, sa te simti atat de demoralizata incat sa ajungi sa iti faci rau cu premeditare?
4. Zi-mi sincer; ce iti vine in minte cand vezi un homeless?
5. Pe cine ai drept model in viata, si de ce?
6. Clasifica tipurile de persoane care se invart in jurul tau.
7. Ce inaltime ai? -sunt curioasa.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Joi 01 Aug 2013, 17:13


1. Stiu ca ai, sau ai avut, o multime de ficuri, nu? Care este preferatul tau din toate? De ce?
2. Cum si mie imi place psihologia, as vrea sa te intreb ce carti ai citit legate de acest domeniu. Imi poti recomanda si mie una sau mai multe?
3. Care este cel mai urat cosmar pe care ai putea sa-l traiesti pe viu?think 
4. Ce parere ai despre oameni? Stiu, probabil e o intrebare ciudata, dar sunt curioasa.
5. Cate limbi vorbesti? Exceptand romana.
6. Ai vrea sa-ti schimbi stilul de a scrie? De ce?
7. Am citit cateva raspunsuri pe care le-ai dat si vreau sa te intreb daca ,,Puterea mintii umane'' este intr-un fel viata pe care ti-ai dorio sau ceva de genul. Caracterul fiecarui personaj in parte este facut dupa tine?
8. Si ca tot veni vorba, cand pui urmatorul capitol? (D) waiting 
9. Ce parere ai despre persoanele narcisiste?

Cam atat. Sper ca nu te-am stresat prea tare. :)

Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Alle - inrebari Asss10Alle - inrebari J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Lun 14 Apr 2014, 13:26

1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
4. Cum te vezi peste 10 ani?
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
6. Crezi in dragoste la prima vedere?
Geo [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Alle - inrebari J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Lun 14 Apr 2014, 15:24

1.Cel mai frumos moment din copilărie…?
2.Cel mai dureros moment din viață…?
3.Care sunt cele 5 lucruri pe care le-ai face înainte să mori?
4.La ce mă gândesc în timpul zilei ?
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Alle - inrebari Asss10Alle - inrebari J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19Mar 14 Oct 2014, 11:29

Un set nou de intrebari.


1. Ai Ask.fm?
2. Care este numele animalului tau de companie?
3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?
4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?


5. Ce admiri și de ce?
6. Îți este teamă să faci greșeli?
7. Iubesti pe cineva?
8. Ai un vis pe care să îl realizezi?
Sus In jos
Continut sponsorizat




Alle - inrebari Empty
MesajSubiect: Re: Alle - inrebari   Alle - inrebari I_icon19

Sus In jos
 

Alle - inrebari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-