Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
*Jellyfish* - interviu Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
*Jellyfish* - interviu Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 *Jellyfish* - interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Lun 06 Mai 2013, 20:37

Deeeci, am si eu cateva, un picot mai multe, intrebari pentru scumpa mea Jelly. Sper sa nu crezi ca sunt prea multe; cred ca de la tine m-am molipsit :))

1. Chiar stai in Italia? De cat timp? Stai acolo de cand te-ai nascut sau te-ai mutat mai tarziu?
2. Imi dau si mie id-ul tau de mess? Chiar voiam sa ti-l cer de mai mult timp :)
3. Ce anime-uri, inafara de Naruto, ai mai urmarit? Care ai vrea sa le vezi? Care snt preferatele tale? De ce iti plac asa de mult?
4. De cand urmaresti Naruto? Cum ai inceput sa vezi? Cum ai aflat de acest anime?
5. Dintre Sasuke si Naruto pe cine ai alege? De ce?
6. Care sunt personajele tale preferate din Naruto? Dar din alte animeuri?
7. Ce hobby-uri ai? Pasiuni?
8. Ce ai vrea sa te faci? Cum de te-ai hotarat fix la aceasta cariera? De ce nu vrei altceva? Care ar fi a doua optiune?
9. Crezi ca te-ai putea descurca in orice situatie? Care ar fi cele in care nu ai stii cum sa reactionezi? Ce ai face, totusi?
10. Cum de ti-a venit genial idee cu intrebarile pentru personaje?
11. Cum arata sarutul perfect pentru tine? Adica cum s-ar intampla, cum ar fi peisajul, la ce varsta, etc... toate detaliile astea.
12. Ce crezi despre dragoste? Ce ai fi in stare sa faci din dragoste?
13. Ai fost vreodata indragostita? Daca da, cum a fost? Cand?
14. Ce parere ai despre societatea in care traim?
15. Te deranjeaza ceva la tine? Ai schimba ceva la tine?
16. Descrie-te printr-un citat, in cateva cuvinte, o melodie, o carte, un sentiment si un fic. Argumenteaza pentru fiecare alegere facuta.
17. Ce crezi despre modul meu de a gandi?
18. Cum te vezi peste 10 ani? Dar peste 20?
19. Cum ar fi un baiat perfect pentru tine? Atat fizic, cat si moral. De ce?
20. Culoarea preferata? De ce tocmai aceea?
21. Ce muzica iti place sa asculti? Care sunt trupele/ cantaretii tai preferati? Melodia preferata? De ce?
22. Ce consideri ca te faci a fi unica? Crezi ca fiecare este unic in felul lui sau ca pot exista personae mult prea asemanatoare intre ele?
23. Definitia ta pentru "complicat" ar fi... De ce?
24. Cand esti trista, suparata, etc. faci un anumit lucru petru a te simti mai bine? Daca esti nervoasa, cum te calmezi?
25. Ce urasti cel mai tare pe lumea asta? De ce?
26. Crezi ca ai fi in stare sa omori pe cineva? Cum ai face-o? De ce ai face-o? Cum crezi ca te-ar afecta aceasta fapta dupa aceea?
27. Cat de departe ai putea fi in stare sa mergi pentru a putea sa-ti indeplinesti obiectivele? De ce?
28. Daca ai putea sa ai o viata total diferita de asta, cum ar fi aceea? Ce ai alege sa fii, ce personalitate ai avea, cum ai arata, etc? De ce?
29. Ce personalitate ai? Cum esti tu de fapt?
30. Vrei sa fim prietene? :)

Destul de multe intrebari ti-am pus, nu-I asa? :)) Totusi, gandeste-te, astea nu sunt nici macar o mica extreme de minuscula particica din milioanele de curiozitati pe care le am :)) Bine, daca e, o sa mai revin cu intrebari. Fii sigura de asta!
Astept raspunsurile tale kiss
Sus In jos
Raikiri
Genin
Genin
Raikiri

Sex : masculin Localizare Localizare : Arad, Romania
acebook acebook : Sneider Arpi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 127
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Dansatul , cantatul , Karate, Jocuri pe PC
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna , fericit , prietenos

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Lun 06 Mai 2013, 21:01

Daca ti-a pus si alle niste intrebari , daca pot sa pun si eu ar fi ok uitele sper sa raspunzi.

1.Care e melodia ta preferata?
2. Cum ai ajuns pe forum?
3. Cum iti place sa te distrezi?
4.Vrei sa fim prieteni? >:d<
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Mar 07 Mai 2013, 01:49

Pai cum sa nu am timp sa-ti raspund la intrebari tocmai tie ?! a hug Chiar imi pare nespus de bine ca ai facut-o si sa sti ca nu mi se par deloc multe, din potriva ! Acum raspunsurile... rusinos

1. Chiar stai in Italia? De cat timp? Stai acolo de cand te-ai nascut sau te-ai mutat mai tarziu?
Da, stau in Italia, dar doar de 4 ani.

2. Imi dau si mie id-ul tau de mess? Chiar voiam sa ti-l cer de mai mult timp :)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] heh Si eu dar am zis sa nu par prea iritanta.

3. Ce anime-uri, inafara de Naruto, ai mai urmarit? Care ai vrea sa le vezi? Care snt preferatele tale? De ce iti plac asa de mult?
Paii, sa zicem ca e mai comlicata partea cu urmaritul anime-urilor pentru ca nu le prea difuzeaza aici, iar sa le vad online nu prea pricep si nici nu prea am timp. Doar din cand in cand, mai ales vara, ma adapostesc in lumea lor. Inafara de Naruto, nu stiu daca ma crezi dar ce mi-a placut mult am vazut cand eram mica, deci titlurile nu mi le amintesc prea bine. Shaman King este unul din cele care imi plac. In rest, imi plac filmele japoneze cu desene animate lough

4. De cand urmaresti Naruto? Cum ai inceput sa vezi? Cum ai aflat de acest anime?
Ehh... De cand il urmaresc ? think Cred ca din clasa 1-a. Eram mica si pur si simplu l-am vazut la televizor si m-am indragostit de acest anime in love tranzmite atatea sentimente, ca toate animatiile japoneze. Dar nu ma consider un fan al anime-ului pentru ca nu stiu mute despre el si chiar daca imi place nu il mai vizionez de ceva timp. Oricum ce m-a facut sa simt in ziua in care am vazut primul episod nu s-a schimbat pana acum si nu se va schimba rusinos

5. Dintre Sasuke si Naruto pe cine ai alege? De ce?
Pe cine as alege in ce sens ? Aspect, caracter ? Pai, stiu ca o sa par nebuna dar, Naruto e un fel de idol pentru mine. Imi place cum se comporta, cum nu se da batut niciodata si continua sa fie fericit. Pentru asta il consider una din acele personaje unice, speciale. Nu cred ca altcineva ar putea sa-l depaseasca in asta. Dar Sasuke a fost, este si va fi preferatul meu I rock peopleee!!! Asta pentru ca impartasesc mai mult gandurile, felul de a fi si de a se comporta ale sale. Pe langa asta, hai sa fac si eu pe fetita innebunita, e tare dragut rusinos

6. Care sunt personajele tale preferate din Naruto? Dar din alte animeuri?
Din Naruto... in ordine de importanta, Sasuke, Naruto si Kakashi. Tate celelalte sunt la acelas nivel, adica imi sunt cam indiferente. Din celelalte, ma dau pe Shaman King, o fata satena care din cate imi amintesc era de partea personajului principal si ii batea mereu pe mai toti lough Nu stiu cum se numeste.

7. Ce hobby-uri ai? Pasiuni?
Paii, imi place sa citesc. Adica, ador sa citesc. Sa ascult muzica si... sa stau pur si simplu si sa ma gandesc.

8. Ce ai vrea sa te faci? Cum de te-ai hotarat fix la aceasta cariera? De ce nu vrei altceva? Care ar fi a doua optiune?
Ooo, aici am multe. O sa-ti dau dureri de cap lough In primul rand, dorinta mea de mica e sa ma fac mascata rolling on the floor Chiar daca acum nu mai vreau, o sa incerc macar pentru o zi ca sa vad cum e. Dar asta nici nu avea rost sa o spun. Acum, din moment ce imi place astronomia si geologia, trebuie sa aleg intre astrolog si geolog. Sincer, as prefera a doua, dar ramane doar o dorinta care ese posibil sa se schimbe in viitor.

9. Crezi ca te-ai putea descurca in orice situatie? Care ar fi cele in care nu ai stii cum sa reactionezi? Ce ai face, totusi?
Nu. Am invatat ca exact atunci cand te simti sigura pe tine intr-o situatie, descoperi ca este invers. Ce imi vine in minte acum este momentul in care cineva reuseste sa ineleaga perfect ceea ce gandesti si simti doar uitandu-se in ochii tai. Ma sperie. Daca s-ar intampla, nu as sti ce sa fac. Iar, daca te referi in general, la ce fac de obicei in situatii in care nu ma simt bine, raspunsul este: FUG ! Serios ! lough

10. Cum de ti-a venit genial idee cu intrebarile pentru personaje?
Pai am mai vazut la alte fic-uri, 1, si doi, trebuie sa stiu neaparat unele lucruri. Pur si simplu de cand am citit "O dragoste infinita" am inceput sa imi pun unele intrebari fara sens, iar cand am citit "Puterea mintii umane" nici nu vazusem autorul dar am inteles ca esti tu, deci m-am gandit ca ar trebui sa imi clarific ideile.

11. Cum arata sarutul perfect pentru tine? Adica cum s-ar intampla, cum ar fi peisajul, la ce varsta, etc... toate detaliile astea.
Considerand ca inca nu l-am dat, nu stiu. Mi-ar placea sa nu fie multa lume in jur, un loc mai ascuns, mai linistit, dar nu dormitorul. Asta categoric nu m-ar face sa ma simt bine. Practic, sa nu fie lume in jur, dar totusi sa fie, dar sa nu se vada si sa nu ne vada. Nu stiu daca ai inteles hmm..realy? Eu in locul tau nu as intelege. Problema e ca eu am o frica exagerata de apropieri, cand un baiat sta aproape de mine ma simt sufocata si o iau la fuga. Deci, cred ca locul perfect ar fi pe un sgarie nori happy2 s-ar vedea persoane in jos, pe strazi, dar ele nu ar putea sa te vada. Cred...

12. Ce crezi despre dragoste? Ce ai fi in stare sa faci din dragoste?
Cred ca este ceva ce nu se poate descrie. Un lucru ciudat, pentru ca nu cred ca altcineva este de acord cu mine, este ca eu nu cred in dragostea neimpartasita. Daca doua persoane sunt facute pentru a sta impreuna, pana la urma vor sta, nu cred ca s-a intamplat ca cineva sa moara indragostit cu adevarat de o alta persoana, care nu simtea la fel. Din dragoste cred ca ai fi in stare sa fac orice. Doar sa am garantia ca sentimentele celuilalt sunt sincere.

13. Ai fost vreodata indragostita? Daca da, cum a fost? Cand?
Da. Sunt, in acest moment rusinos Pai, este, frumos. Este ceva care parca te hraneste. Doar vazand acea persoana te simti mai bine, estul dispare. Chiar daca nu o poti avea, te multumesti cu simplul sau zambet, in ciuda faptului ca nu ti-l daruieste tie ci altcuiva.

14. Ce parere ai despre societatea in care traim?
down Este praf. Defapt nu-mi cam place nimic din acest timp. Era mai bine intrecut, parerea mea. Mai multa libertate, originalitate, se dadea mai multa importanta lucrurilor.

15. Te deranjeaza ceva la tine? Ai schimba ceva la tine?
Tot lough Sunt atat de modestaa ! Acum serios, in legatura cu aspectul, m-am obisnuit deja ca trebuie sa-l am pe asta toata viata si gata hmm...?! dar urasc faptul ca nu stiu sa intretin o conversatie cu o persoana si ca nu stiu cum sa ma comport. Am un caracter extrem de enervant care inlatura lumea de mine. Asta urasc si asta as schimba.

16. Descrie-te printr-un citat, in cateva cuvinte, o melodie, o carte, un sentiment si un fic. Argumenteaza pentru fiecare alegere facuta.
Un sentiment: gelozia.
O melodie: Always (Bon Jovi)
O carte: Trilogia My land, mai ales prima carte, Buio (Elena Melodia)
Un fic: nu sunt sigura... Femeia: focul pasiunii
Un citat: nu stiu, scuze :|

17. Ce crezi despre modul meu de a gandi?
Fooaaarte interesant. Este complicat, la prima intalnire te inspaimanta putin, parca, dar dpa te atrage din ce in ce mai mult. Mi se pare o gandire foarte bogata si speciala. Nu am mai intalnit pe nimeni ca tine rusinos

18. Cum te vezi peste 10 ani? Dar peste 20?
Peste 10 ma vad iesind de la facultate topaind pe strada si luand in brate fiecare om care il intalnesc spunandu-i fericita ca am terminat in sfarsit scoala. Dupa 30 de minute as sta rexemata de un copac in fata scolii si m-as gandi la toata viata petrecuta in acest institut si ca acum totul s-a terminat, si as sfarsi prin a plange. Peste 20 de ani, ma vad cu 4 copii roll Eu de mana cu doi iar sotul meu langa mine de mana cu unul si tinandu-l in brate pe celalalt. Ne-am plimba pe strada si as zambi dulce cand ei mi-ar spune "mami" sau cand as auzi "tati". Apoi m-as uita la el si mi-l-as aminti tanar.

19. Cum ar fi un baiat perfect pentru tine? Atat fizic, cat si moral. De ce?
Pai este deja, trebuie doar sa il descriu. Inalt; slab, nu cu multi muschi; par inchis, saten spre negru; ochi inchisi, maronii; pielea deschisa la culoare. Parul putintel lung si sa-si faca mereu creasta lough Sa vorbeasca putin si sa aiba putini prieteni dar buni. Sa gandeasca mult, sa nu reactioneze aiurea. Sa aiba o voce dulce si o privire calduroasa, chiar daca mai mereu rece pentru ca incearca sa faca pe durul. Asta, sa n fie unul din acei baieti deschisi si solari care au mereu multe de spus despre ei; sa fie rezervat si sa faca lumea sa creada ca nu are o personalitate interesanta, cand in colo inauntrul sau sa ascunda multa dragoste si suferinta.

20. Culoarea preferata? De ce tocmai aceea?
Imi place albastru, pentru ca mi se pare puternic si linistitor. Nu iasa in evidenta dar nici nu trece neobservat.

21. Ce muzica iti place sa asculti? Care sunt trupele/ cantaretii tai preferati? Melodia preferata? De ce?
Pai sa sti ca nu prea imi place rapp-ul. Spun asta pentru ca inafara de asta imi place orice. Totusi, imi place mult muzica rock si metal. Nu stiu sigur care mai mult pentru ca pur si simplu ascult ce-mi place, ce ma face sa ma descarc si sa ma simt mai bine pe moment, adica cantece care mai toti le numesc "pentru nebuni" lough Intelegi ? Imi plac mult Tokio Hotel, dar si Green Day si multe altele. Nickelblack a inceput sa ma cam innebuneasca. Cantecul preferat e greu de spus care este. De la prima formatie imi place World behind my wall, de la a doua Boulevard of brocken dreams, de la a treia
Hold out your hand. Imi mai place di SOAD, Chop suey. Pe langa formatiile de acum, pot sa spun se ador The Beatles, oricare cantec al lor ese nemaipomenit, dar imi place mult Let it be, de Paul McCartney. Cred ca asta este...

22. Ce consideri ca te faci a fi unica? Crezi ca fiecare este unic in felul lui sau ca pot
exista personae mult prea asemanatoare intre ele?
Pe mine caracterul nenorocit care nu o sa-l mai intalnesc la nimeni. Da, cred ca fiecare este unuc in felul lui, doar ca in ziua de azi sunt mai multe persoane care imita pe altcineva, devenint parca niste robotei. Nu spun ca nu sunt si ele unice, doar ca poate au uitat cat de bine este sa fi tu si sa nu te iei dupa nimeni.

23. Definitia ta pentru "complicat" ar fi... De ce?
Ceva ce pare a fi imposibil de inteles dar in realitate este doar ceva mai special, mai interesant, ce te face sa vrei sa-l sti, cunosti, ai.

24. Cand esti trista, suparata, etc. faci un anumit lucru petru a te simti mai bine? Daca esti nervoasa, cum te calmezi?
Vorbesc singura rusinos Ma face sa ma simt mult mai bine. Poate vorbind cu cineva as fi judecata, s-au ar spune totul altcuiva, deci am mai multa incredere in mine, sunt o buna ascultatoare.

25. Ce urasti cel mai tare pe lumea asta? De ce?
Paianjenii ! Si orice alta "chestie" care are prea multe picioare. Ma inspaimanta faptul ca au mai multe picioare si ca se misca repede.

26. Crezi ca ai fi in stare sa omori pe cineva? Cum ai face-o? De ce ai face-o? Cum crezi ca te-ar afecta aceasta fapta dupa aceea?
Da, din pacate cred ca da. Cred ca as folosi un pistol, ar fi mai rapida actiunea. Sigur pentru a ma razbuna, dar as avea un motiv intemeiat. Probabil pentru ca a vrut sa-mi distruga viata sau sa se ia d vreo persoana importanta pentru mine. Nu cred ca m-ar afecta. Nu stiu de ce dar am impresia ca as trai normal in continuare.

27. Cat de departe ai putea fi in stare sa mergi pentru a putea sa-ti indeplinesti obiectivele? De ce?
Nu prea. Renunt foarte usor. Singurul lucru pentru care am luptat 0,1% mai mult decat in general este un baiat... si inca o mai fac waiting

28. Daca ai putea sa ai o viata total diferita de asta, cum ar fi aceea? Ce ai alege sa fii, ce personalitate ai avea, cum ai arata, etc? De ce?
As alege sa traiesc intr-o lume a mea, sa fie in... Egipt, in antichitate. As muncii pentru faraon, ceva gen mana lui dreapta well? awesome right? As fi foarte eleganta, un fel de femeie care te atrage la prima vedere, dar nu pentru aspect sau caracter, pur si simplu pentru ca emana o aura misterioasa si in acelas timp placuta. Nu stiu daca intelegi. Ca acele persoana care indiferent de aspect te fac sa te simti bine in cmpania lor.

29. Ce personalitate ai? Cum esti tu de fapt?
Una foarte enervanta, de neinteles. Sunt foarte inchisa si am, cam mereu, unele idei destul de ciudate care ma fac sa iau decizii de care imi va parea rau in timp.

30. Vrei sa fim prietene? :)
Sigurrr a hug


1.Care e melodia ta preferata?
World behind my wall (TH)

2. Cum ai ajuns pe forum?
Mi l-a aratat o prietena.

3. Cum iti place sa te distrezi?
Stand cu prietenii prin oras.

4.Vrei sa fim prieteni? >:d<
Da rusinos
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Mar 07 Mai 2013, 11:06

Hey, hey. Am si eu cateva intrebari pentru tine happy2

1. Care este cicolata ta preferata, de ce?
2. Iti plac filmele de groaza, daca da sau nu, de ce?
3. Ce te sperie cel mai tare, de ce?
4. Care e parfumul tau preferat?
5. Ce fel de ficuri iti plac, de ce?
6. Crezi in viata de apoi, dar intr-o viata anterioara, de ce?
7. Crezi ca exista o persoana care ar putea sa-ti schimbe total gandirea?
8. Melodia preferata? :)

Cam atatea, cred ca sunt destule :))
Sincer, am ramas uimita cand ai scis ca ficul care te defineste ar fi Femeia, focul pasiunii, intr-un fel ma bucura.
Pai mersi pentru timpul acordat, si te pup kiss
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Mar 07 Mai 2013, 16:47

De data asta sunt mai multe. Nu cu mult, dar sunt aproape duble :))

1. Crezi in suflete pereche? De ce?
2. Cum arata nunta ideala pentru tine?
3. Daca ai mai avea doar o zi de trait, ce ai face?
4. Ce crezi despre mine? De ce crezi asta?
5. Cum ar fi o persoana perfecta in opinia ta? De ce? ( Atat fizic, cat si moral. )
6. Te-ai angaja, fiind adolescenta, pentru a putea castiga niste bani? Argumenteaza.
7. Ce teste/probe crezi ca n-ai putea vreodata trece? De ce? ( Din toate domeniile )
8. Autorul preferat? De ce?
9. Crezi ca doua personae mult prea diferite, care nu se inteleg catusi de putin, s-ar putea totusi indragosti? De ce?
10. Colectionezi ceva? Ce? De ce?
11. Folosesti mult telofonul mobil? De ce da/ nu? Ce faci cu el? Ce telefon ai? Esti adepta jocurilor pe telefon? De ce da/nu?
12. Consideri ca un professor/ profesoara ti-ar putea fi chiar atat de apropiat incat sa il asemeni cu un prieten? De ce? Ti s-a intamplat asta vreodata? Cum a fost?
13. Admiri vreun professor? Dar un alt adult? De ce?
14. Ce crezi ca este plictisitor? De ce/
15. Ai multe dezamagiri anul asta? Dar realizari?
16. Ce vrei sa faci pana la sfarsitul anului 2013? De ce?
17. Ce faci de obicei stand pe net? Inafara de forum.
18. Ce planuri ai pana termini liceul? De ce?
19. Unde iti place cel mai mult sa stai in banca: la margine sau la perete? De ce?
20. Cel mai ingrozitor cosmar? De ce? Dar cel mai frumos vis? Argumenteaza.
21. Ai vrea sa ai o anumita putere supranaturala? De ce? Care ar fi aceea? La ce ai folosi-o? Crezi ca ti-ar fi utila? De ce?
22. Consideri ca a iubi este acelasi lucru cu a fi indragostit? Argumenteaza.
23. Ficul pe care-l urasti/ nu-ti place deloc? De ce?
24. Ai dusmani? Cum I-ai capatat? Cum te porti in preajma lor?
25. Crezi in suflete pereche? De ce?
26. Cum arata nunta ideala pentru tine?
27. Iti place sa faci poze? Iti place sa mergi la cumparaturi? De ce da/nu? Dar de moda, ce parere ai? Argumenteaza.
28. Daca ai mai avea doar o zi de trait, ce ai face? De ce?
29. Ce dorinte ( doar 3) ai avea daca cineva ti-ar putea indeplini orice nebunie? De ce?
30. Care este tinuta ta preferata? De ce?
31. Tara preferata? De ce?
32. Top 10 ficuri preferate? De ce - la fiecare?
33. Materia pe care o urasti cel mai mult? De ce? Dar material preferata? De ce?
34. Ai avut vreodata un animal de casa? Ce era? Cum il chema? Cum te-ai ingrijit de el? Dac-ar fi sa ai unul, ce-ar fi? De ce?
35. Ti-ar placea sa fii psiholog? Argumenteaza.
36. Actorul preferat? De ce? Cum a devenit actorul tau preferat? Dar cel pe care-l urasti? De ce? Cum ti-a devenit atat de antipatic?
37. Ce opinie ai legata de soare? De ce?
38. Inghetata preferata? De ce? Dar cea care nu-ti place deloc? De ce?
39. Ce planuri ai pentru vacanta de vara?
40. Ficul preferat? Cartea preferata? De ce?
41. Ce ai face daca baiatul de care esti indragostita ti-ar spune ca te uraste? Cum ai reactiona? Dar dac a s-ar saruta dupa aceea cu una in fata ta? Te-ai razbuna? Cum?
42. Fructul preferat? De ce? Dar legume preferata? De ce?
43. Ce seriale iti plac? De ce?
44. Cum ar fi o seara perfecta de sambata pentru tine? De ce? Dar un weekend intreg? De ce?
45. Ce tari ai vizitat? Ce ti-a placut la ele? De ce?
46. Iti place mai mult iarna sau vara? De ce?
47. Cati prieteni foarte buni ai? De ce ii consideri asa?
48. Ce ai fi in stare sa faci pentru un prieten? De ce?
49. Care sunt top 5 persone de pe forum cu care te intelegi bine? De ce?
50. Trei scriitoare de pe forum pe care le admiri? De ce?
51. Cum te cheama? ( Parc-as spune ca tot Alexandra... )
52. Scrii frumos, caligrafic? De ce crezi asta?
53. Cum te-ai razbuna, in cele mai cumplite si cele mai nebune moduri cu putinta, pe cineva? De ce?
54. Floarea preferata? De ce? Dar cea care nu-ti place absolut deloc? De ce?
55. Ai vrea sa readuci pe cineva la viata? De ce? Pe cine?
56. Zi trei moduri de tortura care ti se par cele mai interesante, anormale si mai dureroase. Le-ai aplica?
57. Chiar iti place sa-ti pun intrebari? De ce?
58. Nu crezi ca am pus cam multe? Cand vei considera ca sunt indeajuns de multe, incat sa nu mai zici ca sunt putine :)))?
59. Culoarea pe care o urasti cel mai mult este .... De ce?
60. Ce crezi despre colegii tai de clasa? de ce? Ai colegi pe care-I urasti? De ce? Cum te intelegi cu ei?
61. Care este cea mai mare nebunie pe care-ai facut-o vreodata? Detaliaza.
62. Cel mai stanjenitor moment? Detaliaza.
63. Spune un top 10 al celor mai interesante provocari pentru jocul "Adevar sau Provocare". Detaliaza, daca se poate si daca ai ce.
64. Preferi sa scrii cu stiloul, cu pixul sau cu creionul? De ce?
65. Iti place sa fii ordonata? De ce? Esti?
66. Cum ai face un baiat sa se indragosteasca de tine? Detaliaza.
67. Orasul preferat? de ce? ( Din orice tara. )
68. Cum ar fi pentru tine o prietena complet perfecta? Dar o prietenie perfecta? Argumenteaza.
69. Ai vrea sa mergi in Japonia? De ce? Dar sa inveti japoneza? De ce?
70. Cum arata locul ideal pentru tine? De ce ar fi atat de perfect?
71. Ce tip de baieti urasti? De ce?
72. Cate limbi straine stii? Care sunt acelea?
73. Limba preferata? De ce?
74. Cum inveti? Ma refer la metoda... pentru materiile la care trebuie sa reti multa informative, ca istoria, geografia...
75. Ce gen de persoane nu suporti? De ce?
76. Cum ai scrie un bilet/scrisoare de dragoste? Ce ar contine? De ce ai spune respectivele lucruri? Ai avea curaj s-o trimiti? De ce? Crezi c-ai putea sa scrii acum una... drept exemplu?:):D
77. Ce stil vestimentar ai? L-ai schimba? de ce? Ce-ti place cel mai mult sa porti ( acesorii, haine, incaltari, etc - ce gen)?
78. Mancarea preferata? De ce? Dar cea pe care nu ai suporta niciodata sa o incerci? De ce?
79. Cand a fost cel mai tensionant moment din viata ta? De ce? Detaliaza.
80. Dulcele preferat este... De ce?
81. Animalul preferat? De ce? Dar cel pe care il consideri definitoriu al personalotatii tale? De ce? Dar ce animal urasti? De ce?
82. Ce gen de carti iti plac? De ce? Dar ce filme prefer sa urmaresti? De ce?
83. Ce urasti cel mai mult pe lumea asta? de ce?
85. Ai pe cineva pe care il/o consideri un model pentru tine? De ce da/nu? De ce tocmai acea persoana?
86. In Italia, cum este cu admiterea la liceu si toata acea nebunie? Ce crezi despre sistemul de invata din Romania? Dar despre cel de acolo? Care il consideri mai bun? De ce?
87. Tu esti la liceu... nu?:D
88. Ce crezi despre moarte? Iti inspira ceva anume? Crezi ca este mai buna ca viata? De ce da/nu? Iti este frica de moarte? De ce da/nu?
89. Cum este viata ta?
90. Cum te-ai descrie in numai trei cuvinte? De ce?
91. Noapte sau zi? De ce?
92. Cum te-ai decis sa scrii primul fic?
Sus In jos
Raikiri
Genin
Genin
Raikiri

Sex : masculin Localizare Localizare : Arad, Romania
acebook acebook : Sneider Arpi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 127
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Dansatul , cantatul , Karate, Jocuri pe PC
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna , fericit , prietenos

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Mar 07 Mai 2013, 18:33

Acuma serios alle inteleg si eu 30 de intrebari ok dar cu 30 si inca 92 , 122 de intrebari serios bine ca nu ii zici , ce face cand mananca inghetata intreabo si cum se sterge la ... + mie mi se pare cam o porcarie atatea intrebari punele si tu frate pe mess cu sa pui aici sute ,probabil ia nici nu a vrut interviu ...
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Mier 22 Mai 2013, 23:01

Uitati raspunsurile si sa sti, Violette, am spus ca ma defineste mai mul fic-ul tau pentru ca comportamentul Herei este destul de asemanator cu al meu si in situatii ca acelea m-as fi comportat exact ca ea, parerea mea lough Alle o sa dau edit cu celelalte raspunsuri, scuze in love

1. Care este cicolata ta preferata, de ce?
Ciocolata mea preferata estee... accea amara si fondanta, mai mult prima. De ce ? Pai pentru ca imi place gustul. Nu e prea dulce ca sa te saturi.

2. Iti plac filmele de groaza, daca da sau nu, de ce?
Da, le ador. Hmm, nu stiu de ce think Poate pentru ca ma atrage misterul si tot ceea ce este anormal si inspaimanta.

3. Ce te sperie cel mai tare, de ce?
Paianjenii si insectele in general pentru ca se misca repede si poti sa nu-ti dai seama unde sunt peste o secunda.

4. Care e parfumul tau preferat?

5. Ce fel de ficuri iti plac, de ce?
Cu multe lucruri complicate. Sa nu intelegi bine cine ce vrea si cand relatia intre doua persoane decurge foarte incet.

6. Crezi in viata de apoi, dar intr-o viata anterioara, de ce?
Nu. Din pacate cred ca dupa moarte nu mai exista nici o alta viata sau lume ci doar un somn, un somn foarte lung in care din moment ce intri iti pierzi constiinta, un fel de coma, doar ca nu ai vise, nu ai nici un gand, ti s-a intamplat vreodata sa adormi noaptea si cand te scoli dimineata sa ti se para ca au trecut doar doua secunde ? Exact asa imi imaginez eu moartea, doar ca de aceasta nu te mai trezesti.

7. Crezi ca exista o persoana care ar putea sa-ti schimbe total gandirea?
Da. Mami roll

8. Melodia preferata? :)
World behind my wall - Tokio Hotel


Alle :D

1. Crezi in suflete pereche? De ce?
Nu prea. Nu cred in destin, pur si simplu sunt de parere ca doar daca vrei ceva o vei face, prin urmare, daca iti doresti cu adevarat o persoana, o vei cuceri, nu cred ca indiferent de ceea ce ai face veti fi impreuna pana la urma. Dar sa sti ca gandurile mele sunt foarte schimbatoare, nu m-as mira sa fi spus sau sa spun in viitor ceva contradictoriu.

2. Cum arata nunta ideala pentru tine?
Hmm... Sa sti ca modestia nu prea este in sangele meu. As vrea sa fie multa lume, nu oricine, doar cei ce-i cunosc, care oricum sunt destul de multi. As vrea ca el sa fie imbracat intr-un costum negru cu camasa alba sub, papion tot negru si pantofi la fel, iar parul sa-l aiba lins dat pe spate (nu stiu cum se numeste, oricum, imagineazati-l pe Jack cand petrece seara impreuna cu familia lui Rose si ceilalti bogatasi, pe Titanic). Eu, eu sa fie imbracata normal, rochie alba si par prins in coc. As vrea ca atunci cand merge spre altar sa-i vad pe toti zambindu-mi cu dragoste iar el, dupa, sa ma ia de mana si sa ma tina asa strans pana la “Da”. Dupa asta sa ma traga dupa el pana la masina si sa ne ducem la Tokyo. Sa stam acolo cateva saptamani bune si sa ne distram impreuna. Prin distrat ma refer la amandoua sensurile, adica vizitand orasul, si stand la hotel.

3. Daca ai mai avea doar o zi de trait, ce ai face?
As petrece cat mai mult timp cu persoanele la care tin cu adevarat. Cu parintii si prietenii mei in prima jumatate a zilei, iar dupa m-as duce la el si intr-un fel sau altul as incerca sa ii vorbesc. Seara as lasa o scrisoare in care as spune cat de mult tin si voi tine la toti si i-as lasa una, separata, si lui, spunandu-i ceea ce simt. Toate astea intr-o lume paralela. In acest univers, insa, m-as distra extrem de mult. As face lucruile care imi plac si care nu am avut voie sau timp sa incerc pana acum. Normal, partea cu seara ar ramane aceeasi.

4. Ce crezi despre mine? De ce crezi asta?
Cred ca esti o persoana foarte interesanta si simpatica. Apropo, am mai spus asta de o mie de ori ! Eu, de obicei, imi fac o impresie despre cineva chiar si printr-o simpla poza, sau un cuvant spus, in cazul tau prin felul de a scrie.

5. Cum ar fi o persoana perfecta in opinia ta? De ce? ( Atat fizic, cat si moral. )
Fata sau baiat ? Oricum, trebuie sa aiba ochii frumosi, mari si inchisi la culoare. Parul la fel, pentru fete scurt, pentru baieti lungut. Ar trebui sa aiba un mers al sau, unul mai special, chiar daca haios sau prostesc, pur si simplu sa nu-l mai intalnesc la altcineva. Vocea… vocea este lucrul cel mai important la o persoana, dupa mine. Trebuie sa aiba una destul de joasa si linistitoare, melodioasa. Moral… trebuie sa stie multe lucruri, sa ai cu cine sa vorbesti. Sa se faca vazut/a, nu prin a fi la moda ci prin caracter. Trebuie sa stie sa-si impuna punctul de vedere intr-un mod pacific dar sa si stie sa-i inteleaga pe ceilalti. Sa fie, totusi, foarte gelos si un picut posesiv, iar fata sa fie mai timida. In ultimul rand, trebuie sa aiba incredere, urasc cand cineva nu are incredere in minee !

6. Te-ai angaja, fiind adolescenta, pentru a putea castiga niste bani? Argumenteaza.
O da ! Asta si vreau sa fac la vara, o sa-mi gasesc o munca la vreun magazin sau ceva de genul si imi voi castiga cativa bani de buzunar. Este ceva bun, pentru ca o sa am de castigat si pentru ca in facultate s-ar putea ca banii parintilor sa nu ajunga, deci mai devreme sau mai tarziu o sa trebuiasca sa o fac, iar eu prefer prima. Desigur, pe langa avantajele financiare, mai sunt si acelea personale. Din moment ce eu locuiesc intr-un sat, mai mult ca sigur o sa-mi gasesc un loc la oras, deci va trebui sa calatoresc cu autobuzul, sa ma plimb si voi si cunoaste multe persoane !

7. Ce teste/probe crezi ca n-ai putea vreodata trece? De ce? ( Din toate domeniile )
Acelea la sport. Nu sunt facuta pentru asa ceva si niciodata nu voi reusi sa am o relatie buna cu aceasta activitate. De asemenea, nu cred ca as putea trece o proba de cantat. Nu stiu daca are legatura cu intrebarea dar daca ar trebui sa intru la asa ceva, as fi aruncata afara in suturi. Sper sa-ti fi raspuns pentru ca eu, sincera sa fiu, nu am prea inteles intrebarea..

8. Autorul preferat? De ce?
Hmm… sunt mai multi, in oridine de importanta sunt acestia: Carlos Ruiz Zafòn; Elena Melodia; Pierdomenico Baccalario. Primul pentru ca imi place cum scrie, atat felul cat si genul cartilor sale. Sunt misterioase, pana si la sfarsit te lasa cu o urma micuta (enorma) de curiozitate, si ador caracterul personajului principal, cat si cum adauga cate o informatie noua incetul cu incetul, facandu-te sa crezi ca totul este normal, pana cand iti dai seama ca lucrurile s-au schimbat total deja de mult timp. A doua pentru ca daca nu as fi citit cartile ei nu as fi ce sunt acum, pentru ca ea m-a facut sa vad lucrurile in felul acesta. Al treilea pentru ca este diferit fata de ceilalti doi. Are carti distractive, pline de lucruri si locuri imaginare care te fac sa intri si tu in lumea aceea atat de perfecta, dar au si o parte trista, moartea sau disaritia unor persoane destul de importante. Din fericire nu se simte atat de mult pentru ca esti prea acaparata de aventurile personajelor.


9. Crezi ca doua personae mult prea diferite, care nu se inteleg catusi de putin, s-ar putea totusi indragosti? De ce?
Sigur ca da. Cred asta pentru ca dupa mine nimeni nu se arata total lumii. Fiecare are o parte ascunsa in care detine ceva, ceva ce l-a facut sa sufere sau ceva care l-a facut atat de fericit incat nu vrea sa imparta sentimentul cu ceilalti ci sa-l pastreze doar pentru el in adancul sufletului. Pentru acest mic detaliu fiecare dintre noi cred ca este special in felul sau. Deci doua persoane pot sa se urasca enorm inafara si inauntru sa ascunda ceva foarte asemanator. Pana la urma, ura este tot un sentiment. De ce un baiat si o fata ar trebui sa nu se suporte toata viata ? Mi se pare cam imposibil, ura nu dureaza la nesfarsit. Nah, tu ai vorbit de neintelegere iar eu de ura, nu prea e acelasi lucru. Pai oricum, neintelegerea nu dureaza la nesfarsit, intre oricine exista un lucru in comun, cat de mic ar fi.

10. Colectionezi ceva? Ce? De ce?
Nu. Nu colectionez nimic, din cate imi amintesc… Ar fi ceva, dar nu este chiar o colectie, pur si simplu imi plac, nu stiu de ce dar, imi place sa am multe. Ma refer la vederi. Am 33 si am inceput sa le iau din locurile in care am fost in excursii cu scoala de 4 ani (nu am facut 33 de excursii in 4 ani !).

11. Folosesti mult telofonul mobil? De ce da/ nu? Ce faci cu el? Ce telefon ai? Esti adepta jocurilor pe telefon? De ce da/nu?
Il am mereu cu mine, si la baie, oriunde ma duc trebuie sa-l am neaparat cu mine. Dar nu-l prea folosesc. Nu le am cu jocurile telefonice si alte chestii, il folosesc pentru a asculta muzica si sa mai vorbesc cu cineva. E un Samsung GT-C3500.

12. Consideri ca un professor/ profesoara ti-ar putea fi chiar atat de apropiat incat sa il asemeni cu un prieten? De ce? Ti s-a intamplat asta vreodata? Cum a fost?
Sa il aseman, da, sa devina cu adevarat, nu. Cat de bun, intelegator si aparent prieten poate sa para, ramane tot un profesor. Orice ar fi va avea mereu in jur de 10 ani mai mult decat tine si asta, chiar daca unii nu accepta ideea sau daca cred ca nu este important, este un lucru principal intr-o relatie de prietenie. Mereu va exista o limita si pana la urma iti vei da seama ca sunt lucruri care tu nu le poti intelege pentru ca nu ai varsta lui iar el nu poate sa ti le explice pentru ca oricum nu ai intelege.

13. Admiri vreun professor? Dar un alt adult? De ce?
Admir majoritatea profesorilor pentru ce au reusit sa faca in viata iar in legatura cu un adult in general, unchiul meu. Vreau sa ajung ca el, nu sa am aceeasi munca ci pur si simplu persoana mea sa se asemene mult cu a lui, sa avem acelasi comportament. Pot sa spun ca este un fel de idol pentru mine…

14. Ce crezi ca este plictisitor? De ce/
Sa stai la o adunare a institutiei la scoala. Nu stiu cum se numeste in Romania, sau daca o faceti, cred ca da, sau cel putin la liceu ar trebui sa se faca. Asta pentru ca ne adunam mai multe clase pentru a discuta despre anumite subiecte legate de ceea ce se intampla in zilele noastre sau despre probleme scolii. Nu ca nu m-ar interesa, doar ca suntem atat de multi, nu se aude nimic, toti in jurul meu incep sa se joace iar eu nu am altceva de facut decat sa ma gandesc pentru 3 ore intregi la nemurirea sufletului.

15. Ai multe dezamagiri anul asta? Dar realizari?
Mda, dezamagiri poate la inceput cu scoala, iar realizari, ca acum nu mai exista dezamagirile.

16. Ce vrei sa faci pana la sfarsitul anului 2013? De ce?
Paiii… vreau sa imi umplu camera cu postere ! Ciudat, stiu, dar este singurul loc in care ma simt bine si de aceea vreau sa-l fac sa devina exact ca in mintea mea. Practic, orice cand intens am, sa-l pun pe undeva prin camera, in felul asta, cand voi intra in ea, ma voi simti ca si cum as sta in mintea mea. Ce mai vreau sa fac ? Da, 50% vreau si 50% trebuie sa ma antrenez pentru olimpiada de matematica si turneul de sah, care din pacate sunt la inceputul anului. Ce ghinion ! Dupa, mai vreau sa scriu cateva capitole din fic-urile, adica fic-ul, care-l am, pentru a putea in sfarsit sa il incep pe acela care il ador din toata inima. Toata vara o voi dedica scriindu-l si traducandu-l, normal, pentru ca vreau sa-l postez si pe un site in italiana. Toate astea le voi face daca voi progresa, daca nu, o sa petrec toata viata plangandu-mi de mila.


17. Ce faci de obicei stand pe net? Inafara de forum.
Joc. Joc chiar foarte mult. Ador jocurile de pe facebook, dar am si unele foarte interesante prin alte parti. Daca nu… intru pe youtube si caut ceva haios de vazut.

18. Ce planuri ai pana termini liceul? De ce?
Ehhh. Pana termin liceu vreau sa fac foarte foarte multe ! In primul rand vreau sa ajung prima pe clasa, se pune asta ? Oricum am mai spus-o de nu stiu cate ori pana acum. Vreau sa-mi creez o imagine “buna” (din punctul meu de vedere) si vreau sa strang bani.

19. Unde iti place cel mai mult sa stai in banca: la margine sau la perete? De ce?
La margine. Daca ma gandesc mai bine imi plac amandoua, doar sa nu fiu in mijloc, urasc sa fiu in mijloc !

20. Cel mai ingrozitor cosmar? De ce? Dar cel mai frumos vis? Argumenteaza.
Nu cred ca am doar unul, in amandoua cazurile. Cosmarurile cele mai ingrozitoare le-am avut cand am fost mica si am vazut The ring singura acasa, noaptea. De atunci de fiecare data o visam pe Samara (fetita din film) cum venea dupa mine si ma prindea, dar cand era sa-mi faca ceva, ma trezeam. Nu mi s-a intamplat sa ma scol tipand sau ceva asemanator, pur si simplu transpiram si cand deschideam ochii inspectam toata camera, iar dupa casa. Cred ca acum ca sunt mai mare si nu-mi mai este frica de ea (cred), asta cu ajutorul lui Scary movie, am inteles de ce ma inspaimanta atat de mult atunci (nu sunt sigura). In primul rand pentru ca iesea din televizor, ceea ce atunci mi s-a parut oribil si real, adica nah, in film este vorba de fata carea iesea mereu din televizor cand te uitai la ea, dar uitandu-te la film, o facea si tu in acel moment, nu stiu daca ai inteles. In al doilea rand, felul in care iesea, in patru. Cum am mai spus, urasc paianjenii si orice “chestie” are prea multe picioare. Mergand in patru imi amintea de paanjeni, ca sa nu mai vorbesc pe par si fata, care si-a aratat-o o singura data si mi-a fost destul. Acum… dupa ce am povestit toata copilaria mea trista, sa trecem la categoria ”visuri frumoase” ! Am avut mai multe. Poate acum nu mai inseamna nimic dar pe moment m-au facut sa ma simt excelent. De curand, m-am simtit bine cand m-am visat in statia unde se duc toate autobuzele cand isi termin turul, doar ca era zi. Ciudat e faptul ca pe marginea strazii era o plaja, deci eram in acelasi moment in centrul orasului si la mare. Pe langa asta, era cu o persoana la care tin mult, de asta mi-a placut mult.

21. Ai vrea sa ai o anumita putere supranaturala? De ce? Care ar fi aceea? La ce ai folosi-o? Crezi ca ti-ar fi utila? De ce?
Da, sa fiu invizibila, pentru ca in felul acesta as putea sa fac unele lucruri fara ca cinev sa ma vada, normal. Dar ar mai fi si cititul gandurilor, nu stiu care sa aleg intre cele doua. Oricum, a doua ar fi pentru ca vreau sa stiu cu disperare ce credere lumea despre mine. Mor de curiozitate ! Da, mi-ar fi extrem de utila, chiar daca dupa as ramane dezamagita sau m-as plictisi de putere, tot mi-ar fi utila.

22. Consideri ca a iubi este acelasi lucru cu a fi indragostit? Argumenteaza.
Hmmm… poate a iubi este ceva mai profund, daca nu, de ce cand doresti o persoana din tot sufletul si vrei sa stai cu ea pe veci ii spui “Te iubesc” si nu “Te indragesc”. A doua ar suna chiar ciudat. Nu stiu, doar ca prima parca imi inspira ceva mult mai puternic decat cealalalta. In plus ma face sa ma gandesc la ceva special, ma face sa ma gandesc la o singura persoana, pe cand a fi indragostit poate fi folosit de mai multe ori, cu mai multe persoane, chiar daca nu este ceva serios.

23. Ficul pe care-l urasti/ nu-ti place deloc? De ce?
Ehhh… aici ma faci sa isc o cearta, ce naiba. Nu stiu sigur daca am unul, adica nu, sunt sigura ca nu exista. Pur si simplu sunt vreo 2 care nu prea ma incanta, dar daca vrei sa-ti spun sigur nu o voi face aici.

24. Ai dusmani? Cum I-ai capatat? Cum te porti in preajma lor?
Da. Pai, pe undeva pe sus ti-am spus ca-mi fac o impresie despre o persoana deja de la prima vedere, intalnire, si de obicei nu gresesc si ramane aceea pentru totdeauna. In cazul asta sunt mai multe fete care nu reusesc sa le suport, pentru caracterul lor imatur, argant, increzut, extrem de enervant. La scurt timp dupa catalogarea lor in acest grup al persoanelor de evitat, mi-am dat seama ca sentimentele erau reciproce. Ele ma urau pe mine iar eu nu ma dadeam in vant dupa ceea ce faceau. Majoritatea cred ca le-am capatat din cauza ca erau invidioase, cred, altceva nu reusesc sa gasesc… In preajma lor ma comport ca si cum nu ar exista, adica nu, ca si cum am fi prieteni, chiar daca in adancul inimii le trimit undeva. Normal, cand fac ceva exagerat nu pot sa trec cu indiferenta si sa nu ma uit cu dezgust la ele, dar trece imediat.

25. Crezi in suflete pereche? De ce?
Hmm… ti-am mai spus, cred ca o sa ma contrazic de multe ori pentru ca nici eu nu stiu bine ce cred si ce nu. Paii, eu nu cred in iubirea neimpartasita, posibil sa repet chestia asta. Nu stiu daca are legatura, probabil nu, dar trebuie sa scriu ceva. Cred ca daca cineva iubeste cu adevarat pe altcineva, e imposibil ca acea persoana sa nu simta la fel pana la urma. Poate asta e un fel de suflete pereche, nu stiu… (Scuze, am vazut dupa ca prima intrebare era la fel, nu cred ca am spus doua lucruri diferite, doar am adaugat ceva, nu ?)

26. Cum arata nunta ideala pentru tine?
Arrr… ai mai pus intrebarea asta !
27. Iti place sa faci poze? Iti place sa mergi la cumparaturi? De ce da/nu? Dar de moda, ce parere ai? Argumenteaza.
Ooo daaaa ! Ador sa fac poze, chiar daca nu sunt deloc frumoase. Parca cu o simpla imagine opresti timpul, fiecare poza are o poveste a ei, o amintire, mii de emotii de tranzmis, dar este si trista, pana la urma este doar un moment, unul singur, care ramane nemiscat in timp. Astea sunt alte ganduri tampite de ale mele. Pai, imi place sa cumpar multe si sa am haine, dar nu sa le si iau pe mine. Din moda nu inteleg mai nimic, este ca si cum te-ai duce la o batranica de pe strada si ai intreba-o ce este fizica nucleara. Totusi, imi plac emisiunile cu prezentari de moda, imi place sa ma uit la toate rochiile alea.

28. Daca ai mai avea doar o zi de trait, ce ai face? De ce?
Si pe asta ai mai pus-o.

29. Ce dorinte ( doar 3) ai avea daca cineva ti-ar putea indeplini orice nebunie? De ce?
1. Sa ma duc pe fundul oceanului (oricare, doar sa pot respira sub apa in mod normal). Pentru ca mie mi-e frica de apa si nici nu stiu sa innot, dar mereu m-am gandit cum e sa fi acolo sub si de asta as vrea sa o fac, si mi-ar trebui neaparat o dorinta pentru ca eu singura n-o s-o fac niciodata ! 2. Sa intru in mintea unei persoane, pentru a vedea ce crede despre mine. 3. Sa pot sa zborr ! Acelasi motiv de la prima. Diferenta e ca asta e imposibila, pe cand cealalalta nu.

30. Care este tinuta ta preferata? De ce?
Blugi si tricou. Pentru ca ma simt comoda.

31. Tara preferata? De ce?
Japonia ! Pentru ca ador tot ceea ce este legat de ea. Ador limba, chiar daca este incurcata si grea, mi se pare tare imteresanta; felul lor de a fi si aspectul, al japonezilor; faptul ca este o insula; manga si traditiile lor, mai ales cu mancarea, total diferite. Ma surprinde si faptul ca sunt numeroase cutremure pe zi acolo, de aceea as vrea sa ma duc si sa incerc pe pielea mea.

32. Top 10 ficuri preferate? De ce - la fiecare?
1. Puterea mintii umane (Imi plac personajele, imi place cum descri sentimentele lor, imi place ca nu se intampla totul atat de repede si imi place ideea.). 2. Jocul fatal 3. Paradoxul indragostirii 4. O dragoste infinita
33. Materia pe care o urasti cel mai mult? De ce? Dar material preferata? De ce?
34. Ai avut vreodata un animal de casa? Ce era? Cum il chema? Cum te-ai ingrijit de el? Dac-ar fi sa ai unul, ce-ar fi? De ce?
35. Ti-ar placea sa fii psiholog? Argumenteaza.
36. Actorul preferat? De ce? Cum a devenit actorul tau preferat? Dar cel pe care-l urasti? De ce? Cum ti-a devenit atat de antipatic?
37. Ce opinie ai legata de soare? De ce?
38. Inghetata preferata? De ce? Dar cea care nu-ti place deloc? De ce?
39. Ce planuri ai pentru vacanta de vara?
40. Ficul preferat? Cartea preferata? De ce?
41. Ce ai face daca baiatul de care esti indragostita ti-ar spune ca te uraste? Cum ai reactiona? Dar dac a s-ar saruta dupa aceea cu una in fata ta? Te-ai razbuna? Cum?
42. Fructul preferat? De ce? Dar legume preferata? De ce?
43. Ce seriale iti plac? De ce?
44. Cum ar fi o seara perfecta de sambata pentru tine? De ce? Dar un weekend intreg? De ce?
45. Ce tari ai vizitat? Ce ti-a placut la ele? De ce?
46. Iti place mai mult iarna sau vara? De ce?
47. Cati prieteni foarte buni ai? De ce ii consideri asa?
48. Ce ai fi in stare sa faci pentru un prieten? De ce?
49. Care sunt top 5 persone de pe forum cu care te intelegi bine? De ce?
50. Trei scriitoare de pe forum pe care le admiri? De ce?
51. Cum te cheama? ( Parc-as spune ca tot Alexandra... )
52. Scrii frumos, caligrafic? De ce crezi asta?
53. Cum te-ai razbuna, in cele mai cumplite si cele mai nebune moduri cu putinta, pe cineva? De ce?
54. Floarea preferata? De ce? Dar cea care nu-ti place absolut deloc? De ce?
55. Ai vrea sa readuci pe cineva la viata? De ce? Pe cine?
56. Zi trei moduri de tortura care ti se par cele mai interesante, anormale si mai dureroase. Le-ai aplica?
57. Chiar iti place sa-ti pun intrebari? De ce?
58. Nu crezi ca am pus cam multe? Cand vei considera ca sunt indeajuns de multe, incat sa nu mai zici ca sunt putine :)))?
59. Culoarea pe care o urasti cel mai mult este .... De ce?
60. Ce crezi despre colegii tai de clasa? de ce? Ai colegi pe care-I urasti? De ce? Cum te intelegi cu ei?
61. Care este cea mai mare nebunie pe care-ai facut-o vreodata? Detaliaza.
62. Cel mai stanjenitor moment? Detaliaza.
63. Spune un top 10 al celor mai interesante provocari pentru jocul "Adevar sau Provocare". Detaliaza, daca se poate si daca ai ce.
64. Preferi sa scrii cu stiloul, cu pixul sau cu creionul? De ce?
Stilouri prin Italia nu prea am vazut, cel putin nu in zona mea si nu folosit la scris. Prefer pixul pentru ca se vede mai bine. De multe ori scriu cu creionul si dupa ating cu mana si se ia totul, sau nu inteleg bine ce e, deci pix.

65. Iti place sa fii ordonata? De ce? Esti?
Nu, deloc, ar fi prea plictisitor. In camera mea fac curatenie de putine ori si atunci dureaza ceva dar dupa nu las pe nimeni sa se atinga de ceva sau sa-l mute pentru ca ma enerveaza mult. Evenimentele astea sunt destul de rare pentru ca majoritatea timpului pun orice pe unde apuc, esentialul este ca eu sa-l gasesc, lucru care normal ca se intampla. Prin alte cuvinte, nu sunt dezordonata, pur si simplu doar eu stiu cum si unde sunt asezate obiectele in camera mea.

66. Cum ai face un baiat sa se indragosteasca de tine? Detaliaza.
Cred ca modul cel mai bun de a face o persoana sa se indragosteasca de tine este sa intri in lumea ei, lui in cazul asta. M-as apropia de el si as incerca sa devenim prieteni buni, sa aiba incredere in mine, sa ne vedem aproape pe fiecare zi, in felul asta, daca se va intampla sa lipsesc sau sa nu vorbim pentru ceva timp, ii voi lipsi. Cred… Dupa, as spera ca prin apropierea mea sa fi reusit sa-l fac sa ma cunoasca mai bine si sa simta ceva pentru mine, daca nu, asta e :P

67. Orasul preferat? de ce? ( Din orice tara. )
Tokyo. Nu mai are rost sa spun din nou dar o repet oricum, pentru ca este capitala Japoniei.

68. Cum ar fi pentru tine o prietena complet perfecta? Dar o prietenie perfecta? Argumenteaza.
Pentru mine nu exista o prietenie perfecta. Daca ar fi perfecta nu ar mai fi o prietenie. Pot sa incerc sa spun ce mi-ar placea in general, dar nu sunt exacte lucrurile astea. Pai in primul rand, cred ca ar fi mai bine cu un baiat decat cu o fata pentru ca nu cred ca ar exista gelozie sau invidie si ar fi ceva mai sincer. In al doilea rand, nu ar trebui neaparat ca unul sa stie totul despre celalalt ci pur si simplu sa se faca placut prin prezenta sa.

69. Ai vrea sa mergi in Japonia? De ce? Dar sa inveti japoneza? De ce?
Oh da ! Nu ca as vrea, o s-o fac. Nu ma intereseaza problemele sau consecintele, o sa vad Japonia. Pai pentru ca este tara care-mi place cel mai mult. Este atat de interesanta, toate traditiile lor, toate cladirile, limba complicata, fetele lor haioase, tot. Normal ca as vrea sa invat si limba, 1. Pentru ca ador tara iar 2. pentru ca multa lume spune ca e grea, iar eu vreau sa le arat ca pot :P

70. Cum arata locul ideal pentru tine? De ce ar fi atat de perfect?
Locul ideal pentru mine ar fi unul care sa-mi aduca multe amintiri. Poate casa mea din Romania pentru ca m-ar face sa ma gandesc la lucrurile facute cand eram mica si persoanele care erau cu mine. Din moment ce eu iubesc sa gandesc, mi-ar placea un loc in care la oricare obiect m-as uita mi-ar veni ceva in minte si cred ca locul acesta este chiar casa mea, da…

71. Ce tip de baieti urasti? De ce?
Cei ce ia peste picior fetele. Nu ma refer la glume din cand in cand ci la jigniri si chestii din astea.

72. Cate limbi straine stii? Care sunt acelea?
Pai… romana nu se pune :P, italiana, franceza nu o mai fac la liceu, engleza sa zicem ca stiu ceva ceva. Deciii, cred ca stiu o limba straina si jumatate )

73. Limba preferata? De ce?
Japoneza. Nu stiu mai nimic din ea dar pur si simplu ma atrage prea mult. Poate pentru serialul Naruto si pentru ca ador Japonia.

74. Cum inveti? Ma refer la metoda... pentru materiile la care trebuie sa reti multa informative, ca istoria, geografia...
In primul rand, nu-mi plac prea mult materiile astea doua. In al doilea rand, citesc un paragraf o singura data apoi incerc sa-l repet uitandu-ma din cand in cand pe carte. Daca imi merge greu, il mai ciesc de vreo 2 ori iar dupa incerc sa-l repet fara sa ma uit de 5 ori. Fac asta cu urmatorul iar la sfarsitul fiecaruia le repet pe toate.

75. Ce gen de persoane nu suporti? De ce?
Nu suport persoanele increzute, simplu, pentru ca se cred superioare.

76. Cum ai scrie un bilet/scrisoare de dragoste? Ce ar contine? De ce ai spune respectivele lucruri? Ai avea curaj s-o trimiti? De ce? Crezi c-ai putea sa scrii acum una... drept exemplu?:):D
Ooo… inainte sa incep sa-ti raspund la intrebari le-am citit, iar asta a fost una din preferatele mele pentru ca am avut ideea de a o face si inca o am, dar n-o s-o pun in aplicare pentru simplul fapt ca pana la urma voi fi descoperita, mereu se intampla asa, iar eu nu vreau asta. Mi-e frica.

77. Ce stil vestimentar ai? L-ai schimba? de ce? Ce-ti place cel mai mult sa porti ( acesorii, haine, incaltari, etc - ce gen)?
Eu nu am un stil vestimentar. Clar. ) Pur si simplu nu le am cu lucrurile astea si ma imbrac asa cum vreau. Dimineata ma scol, vad pantalonii, bluza si adidasii care imi plac cel mai mult si le iau, chiar daca (,) culorile nu prea merg bine, nu ma intereseaza. Pai, trebuie sa sti ca la mine este o mica mare diferenta intre ce imi place si ce imi place sa port. Cele de sus, spuse de tine, la fel ca stilul emo, care il ador, sunt foarte frumoase si-mi plac, dar nu le-as incerca pe pielea mea niciodata. M-as simti prea in centrul atentiei. Un alt lucru extrem de ciudat. De exemplu, imi plac bratarile, dar port doar 4, foarte foarte mici, care mai mereu mi le dau jos, pentru ca mi se pare ca sunt prea exagerate.

78. Mancarea preferata? De ce? Dar cea pe care nu ai suporta niciodata sa o incerci? De ce?
Peste si cartofi prajiti. Nu stiu de ce. Apropo… nu, m-am razgandit, o sa vezi dupa ). Cred pentru ca au un gust bun, care-mi place mult. Desi fructele de mare imi plac, caracatitele nu le suport. Nu as reusi in viata mea sa bag in gura sau sa si inghit o chestie cu atat de multe picioare ! Daca ar fi inca vie ? 

79. Cand a fost cel mai tensionant moment din viata ta? De ce? Detaliaza.
Pai, este putin cam personala dar nah, raspund oricum. Sunt doua, nu stiu care a fost mai puternic. Primul a fost acum 4 ani. Pe timpul verii m-am dus la o piscina, trimisa fortat de ai mei, si acolo am intalnit un baiat destul de dragut. Din moment ce aveam doar 11 ani, eram tare emotionata si in ultima zi am facut un spectacol, el trebuind sa ne pregateasca, dandu-ne cu (,) culori pe fata. Cand a venit randul meu am inchis ochii si am tremurat pana la sfarsit. Al doilea a fost cu cateva zile in urma. Lipsa meaa fost din cauza ca a trebuit sa ma duc in alt oras pentru turneul national de sah. In unul din jocuri, mi-am dat seama ca puteam sa castig si au inceput sa-mi tremure mainile si picioarele ca la o nebuna. Ciudat, nu ? Probabil adversara mea chiar m-a crezut asa…

80. Dulcele preferat este... De ce?
Halvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! Nu stiu de ce, o iubesc de cand sunt mica si as fi in stare sa o mananc zi si noapte.

81. Animalul preferat? De ce? Dar cel pe care il consideri definitoriu al personalotatii tale? De ce? Dar ce animal urasti? De ce?
Nu prea-mi mai plac animalele de cand mami a inceput sa hraneasca 2 pisici care vin mereu la usa noastra. Ma enerveaza si imi vine sa le scot afara cand le da sa manance. Totusi, fara sa ma gandesc la intamplarile astea, animalul meu preferat este pisica, asta pentru ca imi plac felinele, imi plac ochii ei, mustatile ) si coada. Imi mai place si faptul ca toarce, cand se mangaie de tine si sa o tin in brate. Un animal care sa ma defineasca… nu cred ca exista. Poate pisica siameza, asta pentru ca daca nu-mi amintesc gresit, este foarte geloasa, vrea ca stapanul ei sa stea mereu cu ea, in cazul asta suntem suflete pereche pentruca sunt exact asa, daca nu mai rau. Nu cred ca exista vreun animal care sa-l urasc, pe langa pisicile mamei mele…

82. Ce gen de carti iti plac? De ce? Dar ce filme prefer sa urmaresti? De ce?
Fantasy si mister. Pentru ca nu-mi place lumea asta si ador sa citesc o carte in care este vorba de o lume total diferita de aceasta pentru ca macar pentru putin traiesc acolo. Pai… ador filmele horror :D Imi place frica, spaima care o baga in tine, imi da mai multa energie, si imi si place sa inspaimant persoanele cu care ma uit la filme din astea. Mai urmaresc si filme fantasy, normal, exact ca si cartile. Imi plac extrem de mult si filmele vechi. Nu neaparat sa fie facute acum multi ani, acelea nu prea-mi plac (doar Romeo si Julieta din 1968, superb), ci sa fie cu batalii, razboiaie, cavaleri si regine :P, evulmediu, etc.

83. Ce urasti cel mai mult pe lumea asta? de ce?
Cand cineva nu ma crede sau ma contrazice stiind bine ca am dreptate. Chiar urasc asta. Nu stiu de ce, poate pentru ca ma face sa ma simt foarte prost. Acesta este raspunsul daca te refereai la o situatie. Daca era vorba despre un anumit lucru… apa, pe langa paianjeni ) si asta am mai spus-o. De ce ? Pentru cami-e frica de lucrurile exagerat de mari si de cele ce au prea multe picioare.

85. Ai pe cineva pe care il/o consideri un model pentru tine? De ce da/nu? De ce tocmai acea persoana?
Nu am raspuns deja la o intrebare asemanatoare ? Oricum da, exista o persoana care o consider un model pentru mine si aceea este unchiul meu. Tocmai el pentru ca… a luptat toata viata pentru a ajunge unde a vrut, chiar daca multi au incercat sa-l opreasca sau sa il intreaca, el le-a aratat mereu cine este si de ce este in stare. A facut asta chiar si pe patul de moarte si in ciuda faptului ca e mort mai sunt persoane care il amintesc si in numele lui ii ajuta familia.

86. In Italia, cum este cu admiterea la liceu si toata acea nebunie? Ce crezi despre sistemul de invata din Romania? Dar despre cel de acolo? Care il consideri mai bun? De ce?
Pai cand termini generala dai un examen si trebuie sa iei minim 6 pentru a intra la liceu. Profesorii iti dau o foaie cu semnaturile lor unde isi spun parerea in legatura cu liceul care cred ei ca ar fi bun pentru tine si ca ai reusi sa-l faci. Dar asta este alegerea ta si te ajuta si parintii. Normal, daca o persoana iasa cu 6 nu ar trebui sa se duca, de exemplu, la un liceu clasic (cu multa ialiana, greaca, latina si filozofie) sau la unul stintific (cu matematica si stiinte multe) ci la unul profesional, unde se specializeaza in ceva si dupa doar 3 ani are posibilitatea sa intre sa munceasca deja. Nu neaparat pentru ca nu ar fi in stare dar si pentru ca daca are nota asta sigur nu-i plac materiile astea. Pai, pe langa astea doua, mai este si liceul de limbi, unde poti sa intri la limbi, normal :P, sau la muzica etc. Profilul la care vrei sa dai il alegi tu, nu depinde de nota care o ai. Totusi, tu m-ai intrebat de admitere si eu ti-am povestit cam tot, scuze. Sistemul de invatamant din Romania… Materia e mult mai grea acolo, pot sa spun ca sunteti in fata cu un an, dar nu la tot. Dar nah, aici se fac 5 ani de liceu iar acolo doar 4 (daca nu gresesc), deci se recupera. Cred ca este mai bun cel din Romania pentru ca este mai strict si se invata mai mult, bine, de invatat este, ca unii nu vor e alta treaba. Totusi, chiar daca in Italia nu se pune mult baza pe unele materii care acolo sunt mult mai importante, mi se pare ca se inereseaza. Eu vad romanii ca un grup de tarani ce se gandesc doar la bani, dar nu cum sa ajunga sa cistige multi meritand totul ci facand pe smecherii, ceea ce nu le prea reuseste, cel putin din cati am intalnit eu. Pe cand in Italia ai mai multe posibilitati sa fi vazut bine pentru calitatile tale, pentru cat ai muncit invatand. Nu stiu daca zic bine, dar sunt multi studenti care termin facultatile in tara lor si vin sa munceasca aici, sau chiar termin studiile.

87. Tu esti la liceu... nu?:D
Da da, chiar acolo sunt :P

88. Ce crezi despre moarte? Iti inspira ceva anume? Crezi ca este mai buna ca viata? De ce da/nu? Iti este frica de moarte? De ce da/nu?
Cred ca moartea este ceva fooarte interesant. Un mister de descoperit. Daca ar fi dupa mine as face-o imediat, doar ca din pacate nu am instrumentele necesare. Imi inspira… nu stiu. Mister, cred. Ma face sa vreau sa stiu totul despre ea. Hmm… nu pot sa spun daca ar fi mai buna decat viata sau nu pentru ca inca nu am vazut-o. Totusi, cred ca in momentul in care as intalni-o mi s-ar parea mai buna. Dar din moment ce eu nu sunt niciodata satisfacuta si ma plictisesc imediat, o sa vreau sa ma intorc inapoi in cateva ore. Asta, normal, ar fi imposibil. M-as gandi ca viata era mult mai buna si ca am gresit. Decii… nu stiu sigur care este raspunsul.

89. Cum este viata ta?
Plictisitoare as putea spune. Nu se intampla nimic interesant, ce naiba. O bomba atomica, un cutremur periculos, o eruptie vulcanica, un jaf la banca, sfarsitul lumii, o schimbare de poli, caderea unui asteroid pe pamant, descoperirea extraterestrilor, si deja am luat-o pe calea gresita. Totusi mi-ar placea sa se intample macar una din astea, cat am sperat in prezicerea mayasilor… Oricum, viata mea e plictisitoare pentru ca mi se pare ca am totul programat. Bine, nu chiar totul, majoritatea lucrurilor, de exemplu vacanta de vara.

90. Cum te-ai descrie in numai trei cuvinte? De ce?
Trei ? De ce atat de multe ? Eu una as folosi doar unul, cu criza asta ar trebui sa economisim din cuvinte, nu se stie cand o sa avem nevoie. As putea spune, defapt, majoritatea o spun sau imi dau dreptate in legatura cu faptul ca sunt extrem de ciudata. Sunt si destul de sadica uneori, ceea ce inspaimanta multe persoane si le face sa cred ca nu sunt intreaga la minte. Sunt si foarte ganditoare, mai mereu ma trezesc cu cate o intrebare de exemplu “Am dreptate ?”, iar eu nu stiu ce sa spun pentru ca eram prinsa in gandirea mea filozofica. Oricum, toate chestiile astea se pot pune la un loc prin cuvantul ciudata.

91. Noapte sau zi? De ce?
Ce imi place mai mult ? Pai… noapte, normal. Pentru ca imi place mult intunericul, asta nu inseamna ca atunci cand eram mica nu-mi era frica, dar tot ramane ceva fermecator, misterios, periculos, linistitor. Da, asta e. Imi place noaptea pentru ca mi se pare foarte linistitoare, mi se pare o cu totul alta lume, un univers paralel. Un loc oarecare, poate unul in care iti petreci mereu zilele, vazut noaptea pare total diferit, desi este acelasi, emana o aura profunda. Incerc pe cat se poate sa exprim ceea ce simt dar nu stiu daca reusesc.

92. Cum te-ai decis sa scrii primul fic?
Pai m-am inspirat dintr-o carte care mi-a placut foarte mult. Mi-a parut rau cand s-a terminat si nevrand sa o uit, m-am hotarat sa scriu un fic care sa inceapa cu sfarsitul ei, ca sa imi amintesc mereu de ea cand o sa citesc primul capitol.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
*Jellyfish* - interviu Asss10*Jellyfish* - interviu J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Lun 14 Apr 2014, 13:10

1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
4. Cum te vezi peste 10 ani?
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
6. Crezi in dragoste la prima vedere?
Geo [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
*Jellyfish* - interviu J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Lun 14 Apr 2014, 15:04

1.Îți mai aduci aminte clasa 1 ? Cum a fost?
2.Care sunt persoanele la care ții cel mai mult?
3.3 dorințe…
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
*Jellyfish* - interviu Asss10*Jellyfish* - interviu J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Mar 14 Oct 2014, 11:22

Un set nou de intrebari.


1. Ai Ask.fm?
2. Care este numele animalului tau de companie?
3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?
4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?


5. Ce admiri și de ce?
6. Îți este teamă să faci greșeli?
7. Iubesti pe cineva?
8. Ai un vis pe care să îl realizezi?
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Lun 02 Feb 2015, 00:17

† Sakura †

1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
Pai, sincera sa fiu, as fi dispusa sa fac cam orice. In momentul asta imi vin in minte doar 3 exceptii: sa am de a face cu paianjenii sau cu apa si sa ma arunc de la inaltimi. Cred ca inafara de situatiile astea trei mai sunt o multime, nu :)) 
2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
Oh, urasc idea ca cineva ar putea sa faca un film despre viata mea. Ar fi un dezastru total! Pana acum ceva timp as fi raspuns ca Kristen Stewart ar fi cea mai buna pentru rolul asta, dar de cand a facut New moon m-am razgandit. -_- Deci, momentan, cred ca persoana perfecta as fi eu. Ar trebui sa ma cloneze... Dar asta e imposibil, deci nici un film despre viata mea :))
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
Pur si simplu ador intrebarea asta. E preferata mea, dintre toate care imi vin acum in minte, si sunt multe. Nu stiu daca am mai raspuns, oricum, ar fi cititul gandurilor. Imi doresc atat de mult sa fac asta. De cand sunt mica studiez comportamentul persoanelor care ma inconjoara si analizez fiecare mic detaliu ca sa incerc sa construiesc personalitatea unei persoana si fara sa o cunosc direct. Dar asta nu prea are legatura cu intrebarea :)) Scuze.
4. Cum te vezi peste 10 ani?
Nu reusesc sa ma vad in viitor. e un lucru care nu am resit niciodata sa fac. Stiu cum as vrea sa ma vad, dar nu ma vad cum as vrea. Nu stiu daca ma intelegi :)) As vrea sa ma vad cu facultatea terminata si casatorita, posibil, cu macar un copil. Dar nu stiu de ce, cand incerc sa ma imaginez asa, nu pot. Deci nu prea stiu ce sa cred, Sper doar sa-ti fi raspuns la intrebare. 
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
Solutia problemei? Nu stiu sa inot :)) Totusi, daca as sti si mi s-ar intampla una ca asta, m-as duce cat mai departe posibil, fara sa ma gandesc la consecinte, sau as incerca sa chem o prietena, daca ar fi una pe acolo pe aproape, care sa-mi aduca o alta pereche. :P
6. Crezi in dragoste la prima vedere?
Intrebarea adevarata este: Crezi in dragoste? :)) Deecii... Eu cred ca dragostea, afectul, prietenia, alea adevarate, sunt toate o legatura spirituala extrem de puternica. Practic eu vad cele doua persoane dintr-o asa zisa situatie ca fiind doua suflete, nu doua corpuri, deci ceva concret, ci abstract. Ca sa intelegi mai bine, gandeste-te la Casper :)) Ceva gen o fantoma, nu poti sa o atingi dar simti prezenta, o prezenta foarte puternica. Intre aceste doua entitati se poate stabili o legatura, una singura, nu mai multe. Legatura asta, intr-un limbaj concret, cel al fiintelor vii, se traduce in prietenie (atractie mai mult psihica), dragoste (atractie mai mult fizica), etc. Dar, in orice caz, este o legatura. Din cauza asta mie nu imi place deloc cand unii aleg intre asa zisa dragoste a vietii lor si prietenia unei persoane. Dupa ceea ce am spus mai sus, doar una dintre cele doua e adevarat si profunda, iar cealalalta e mai superficiala, deci nu are rost sa stai si sa alegi, sti deja care e aceea. De asemenea, urasc din tot sufletul persoanele care au o comunitate de best friends. Patetici. -_- Sunt constienta ca, cu caracterul asta al meu, imi castig ura foarte multor persoane, dar pur si simpu este ceea ce cred si e mai bine s-o spun decat sa ma fac placuta prin tacere. Deci, ca sa raspund, intr-un sfarsit, si la intrebarea ta :)) cred ca in unele cazuri e posibil ca legatura asta ca fie simtita de amandoi printr-o simpla prima privire sau prima atingere, nu mereu, normal. Cred ca depinde si de caracterul persoanelor. Daca sunt unele care gandesc mai mult la chestiile astea filozofice si sentimentale sau daca, pur si simplu, sunt mai concrete, si in cazul asta cred ca legatura se intelege cu timpul.



Dana :3

1.Îți mai aduci aminte clasa 1 ? Cum a fost?
Paii... am unele amintiri, dar nu reusesc sa-mi dau seama daca sunt despre primul an sau ceilalti 3 :)) Oricum, nu este nimic negativ. Eram fericita de schimbare, aspect care nu ma lasa nici acum. Ma fascina faptul ca era o clasa mare, plina de banci :)) iar eu trebuia sa aleg unde sa ma pun. Mi se parea o alegere importanta din viata care ar fi trebuit in sfarsit sa o iau eu, deci ma simteam, oarecum, mai matura. Ahh... daca as fi stiut eu ca asta va fi sfarsitul meu :))
2.Care sunt persoanele la care ții cel mai mult?
Mami e un raspuns evident, nu? :P Deci, ea si prietenul meu cel mai bun. Sunt persoanele cele mai importante din viata mea. 
3.3 dorințe…
Sa citesc gandurile oamenilor, sa vad viitorul si sa pot sa opresc timpul atunci cand vreau. :)



† Sakura †


1. Ai Ask.fm?
Nu, nu am :)) 
2. Care este numele animalului tau de companie?
Thomas, ar trebui. Doar ca noi il chemam in mai multe feluri: mata (desi e mat :3), panda, Tom, Tomita, Gogule, Ippocrate, si mule altele. :))
3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?
Cam de fiecare data cand spun "promit", la naiba, nu reusesc sa fac ceea ce-mi propun. :)) Nu stiu de ce dar nu reusesc. Uit, se intampla ceva grav. Habar nu am de ce, dar nu imi mentin promisiunea. Totusi, din moment ce nu-mi place sa fiu nehotarata, imi impun mai mereu ce trebuie sa fac si cum trebuie sa fiu, deci, daca imi impun sa fac ceva fara sa pronunt nenorocitul ala de cuvant, reusesc. :D Nu stiu de ce dar am descoperit ca asa este. Nu are nici un amarat de sens logic, dar, pana la urma, nimic din ce are legatura cu mine nu are un sens logica, nu as mai fi eu daca n-ar fi asa :))
4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?
As sta cu persoanele la care tin cel mai mult. Practic, chiar daca as muri, fiind cu ele as uita, in mare parte, de tot, si as muri, aproximativ, in pace. :P Aproximativ...
5. Ce admiri și de ce?
Il admir pe unchiul meu. Pot sa spun ca este eroul meu :) De ce? Paii... A luat o hotararea foarte importanta la 14 ani, singur, care i-a schimbat total viata. Ceea ce admir cu adevarat in el este ca, chiar daca a avut ocazie, de mai multe ori, sa se intoarca inapoi, nu a facut-o. Si-a continuat strada care si-a propus-o la varsta aia chiar daca asta la costat multe sacrifici. Iar eu as vrea sa fac acelasi lucru, dar nu cred ca voj reusii, deja am gresit cam multe :))
6. Îți este teamă să faci greșeli?
Ohh... eu urasc pur si simplu sa fac greseli. Evit pe cat posibil ca un asemenea lucru sa se intample. Cand fac greseli, dar destul de mari, ma simt distrusa si dau in continuu vina pe mine pana intru in depresie :( E atat de trist... 
7. Iubesti pe cineva?
In sensul de atractie fizica, nu? :)) Pentru ca, dupa cum am spus mai inainte, sunt mai multe feluri de iubire :P pentru mine, cel putin. Paii... da. Cred ca da. Adica, sunt sigura 90% ca este asa :)
8. Ai un vis pe care să îl realizezi?
Da, sa devin ca unchiul meu, cum am mai spus. Nu neaparat meseria care a facut-o el, asta mi se pare destul de improbabil. Eu vreau sa devin puternica, hotarata si sigura pe mine asa cum a fost el. Un zid indestructibil.
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

*Jellyfish* - interviu J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Dum 05 Apr 2015, 21:21

Poate unele întrebări ți s-au mai pus.


1. Care este viziunea ta asupra vieții?
2. Ce te motivează pe tine în viață?
3. Ce ai alege între fericirea ta și cea a celor dragi? De ce?
4. Ai tumblr? Dacă da, care este?
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
*Jellyfish* - interviu Asss10*Jellyfish* - interviu J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Sam 25 Apr 2015, 17:00

1. Faci ceea ce ai visat sa faci sau faci ceea ce faci doar pentru ca imprejurarile te-au adus aici?
2. Cand a fost ultima oara cand te-ai aruncat cu capul inainte in ceva in care credeai din tot sufletul desi toti te sfatuiau sa nu incerci?
3. La cine apelezi pentru sfaturi?
4. Care este cel mai interesant fel de mancare pe care l-ai incercat?
5. Ce inseamna pentru tine o viata implinita?
6. Care e cel mai infricosator lucru pe care l-ai facut vreodata?
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

*Jellyfish* - interviu J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Sam 02 Mai 2015, 16:19

Bună! a hug
1. Dacă ai putea face orice, ce ai alege să faci și în ce scop?
2. Ai avut momente când te-ai simțit singur/singură? Ce ai făcut ca să revii la starea ta obișnuită?
3. Care a fost primul lucru care te-a făcut să zâmbești pe ziua de astăzi?
4. Ce părere ai despre oamenii uitați de lume, care sunt nevoiți să-și ducă viața pe te miri unde?
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19Mar 05 Mai 2015, 18:57

1. Ce înseamnă furia? Cum o poți ține sub control? De ce este nevoie pentru a o păstra la o anumită limită?
2. La ce te gândești cel mai des?
3. Preferi iubirea sau respectul? Inocența sau bunătatea? Argumentează.
4. Ai o obsesie în momentul de față? Dacă da, ce faci ca să o ții sub control?
Sus In jos
Continut sponsorizat




*Jellyfish* - interviu Empty
MesajSubiect: Re: *Jellyfish* - interviu   *Jellyfish* - interviu I_icon19

Sus In jos
 

*Jellyfish* - interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-