Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
"Omelette" and  "Out of Sight" Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
"Omelette" and  "Out of Sight" Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 "Omelette" and "Out of Sight"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

"Omelette" and  "Out of Sight" Empty
MesajSubiect: "Omelette" and "Out of Sight"   "Omelette" and  "Out of Sight" I_icon19Mar 09 Iul 2013, 01:37

Hm, zburătăceam astăzi pe internet și am găsit două video-uri care m-au lăsat fără cuvinte așa ca-mi va fi puțin cam greu să îmi exprim părerea.




 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


         La început titlul pare amuzant și te îndreaptă spre o altă direcție, dar sincer nu mă așteptam la asta. Privind clip-ul mi-am dat seama că faptele mici aduc după ele zâmbete enorme, dar în sinea lui, filmulețul pare destul de amuzant, la bază fiind un cățel ce-și ajună stăpânul aflat într-o stare depresiva, făcându-i o omletă, ceea ce aduce a umor, dar îți dă de gândit în privința anumitor fapte. 
         Acesta este un desen animat înduioșător despre o omletă,da care îți arată că fericirea nu constă în lucruri materiale, ci ea se regăsește în faptele pe care le facem zi de zi, fără să ne dăm seama, care aduc mereu zâmbete pe buzele tuturor.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


         
          Hm! Video-ul acesta sincer nu l-am înțeles, până la sfârșit, acolo mi s-a desprins firul și mi-am dat seama despre ce încearcă acest clip să sublinieze. După un timp de analizat ceea ce am văzut eu am desprins din filmuleț că nu contează așa de mult tot ce ne înconjoară, ci felul cum vedem noi, cu ochii minți. E important ca noi sa vedem în propriul nostru stil lumea, să nu judecăm după aparente, de multe ori ele sunt înșelătoare. Ce cred eu este că e mai important să vedem nu doar să privim, dei sper că ați înțeles ce vreau să spun.






Video-urile se pot interpreta din mai multe unghiuri, dar eu v-am spus punctele mele în vederea acestor filme.
Sus In jos
En'
Genin
Genin
En'

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Argeş
Nr. mesaje Nr. mesaje : 336
Puncte : 366
Reputatie Reputatie : 16
Stare de spirit Stare de spirit : Meh..

"Omelette" and  "Out of Sight" Empty
MesajSubiect: Re: "Omelette" and "Out of Sight"   "Omelette" and  "Out of Sight" I_icon19Mier 24 Iul 2013, 14:06

Sinceră să fiu, iniţial nu au părut foarte interesante.. şi nici felul în care sunt prezentate nu pare cine ştie ce.
Mesajul în sine are o importanţă aparte. :)
Deşi pe tot parcursul video-urilor nu am fost tocmai impresionată, finalul acestora a reuşit să mă facă să schiţez un zâmbet şi să realizez adevăratele valori.
Cum şi tu ai subliniat, important este cum vedem noi lumea, cu ce ochi, în ce stil, în ce mod.
Mie personal mi-au plăcut ambele clipuri însă tind să înclin balanţa spre primul. :))
Din ambele reies lucruri cu adevărat importante de care ar trebui să ţinem seamă şi pot să spun că am rămas plăcut surprinsă de finalul lor. :)
Sper doar ca toată lumea să realizeze într-o zi că lucrurile aparent banale au probabil o importanţă majoră.
Sus In jos
Hysteria ☨
Genin
Genin
Hysteria ☨

Sex : feminin Localizare Localizare : Intr-un loc in care nu voi ajunge niciodata !
acebook acebook : Aliina.Ldr
Nr. mesaje Nr. mesaje : 347
Puncte : 385
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Sick of bitches

"Omelette" and  "Out of Sight" Empty
MesajSubiect: Re: "Omelette" and "Out of Sight"   "Omelette" and  "Out of Sight" I_icon19Joi 25 Iul 2013, 15:59

Doua videoclipuri frumoase ! Pe al doliea nu l-am inteles de la inceput ar dupa mi-am dat seama despre ce e vorba.Primul video chiar mi-a placut.Am inteles ca este vorba despre lucrurile mici pe care le facem pentru cineva pentru ca ei sa aibe o zi mai insorita si ca asta ne face niste prieteni adevarati.Al doilea videoclip am inteles ca este despre felul in care vedem lucrurile.Persoanele oarbe vad lucrurile diferit, dar le vad cu ochii minti si le vad mai frumos decat noi, cei care putem vedea.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : "Omelette" and  "Out of Sight" J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

"Omelette" and  "Out of Sight" Empty
MesajSubiect: Re: "Omelette" and "Out of Sight"   "Omelette" and  "Out of Sight" I_icon19Sam 06 Sept 2014, 14:29

Doamneeee, cat de dulce a fost primul video. Mwooo, ce cutu draguttttttt <3 
Sus In jos
Continut sponsorizat




"Omelette" and  "Out of Sight" Empty
MesajSubiect: Re: "Omelette" and "Out of Sight"   "Omelette" and  "Out of Sight" I_icon19

Sus In jos
 

"Omelette" and "Out of Sight"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Vreți să ne uimiți?-