Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Game of Thrones Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Game of Thrones Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Game of Thrones

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Mier 11 Sept 2013, 22:03


Am dat un search si nu am vazut niciun topic pentru acest serial.
Cand am inceput sa il vizionez nu era foarte popular si m-am uitat la el doar din cauza ca nu stiam la ce sa ma mai uit. Nu mi-am inchipuit ca e atat de reusit-din toate punctele de vedere-pentru ca, cum spuneam, nu stiam daca era chiar interesant si captivant. Pe imdb observasem ca are o nota foarte mare, dar am vazut filme groaznice apreciate de majoritatea criticilor.
Nu cred ca am mai vazut un serial mai bine realizat decat acesta. Am fost o buna perioada innebunita dupa Lord of the rings -si acum, sincer, cine nu a fost?- iar cand l-am vazut pe Ned Stark(Sean Bean), acelasi actor care l-a interpretat pe Boromir in LOTR, Doamne, eram ceva de genul: imposibil.
Chiar nu ma asteptam, nu ma uitasem la distributie, dar nu credeam ca va fi cineva foarte cunoscut. Oricum, asta a fost primul motiv pentru care mi-a placut, iar dupa ce a murit, totalmente neasteptat, am zis ca imi bag picioarele si nu ma mai uit. Nu am rezistat prea mult lough
Anyway, ideea ar fi ca merita vizionat, cel putin cei care au apreciat LOTR, caci se aseamana din multe puncte de vedere si e la fel de captivant.
 M-am intrebat de multe ori cum ar fi sa se repete epoca respectiva.


God, abia astept sezonul 4.
Sus In jos
Insane.
Genin
Genin
Insane.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Hogwarts.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 71
Reputatie Reputatie : 15

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Mier 11 Sept 2013, 23:23

Omg, nu mă așteptam să apară topic cu GOT. În momentul actual e serialul meu preferat, unul dintre cele mai bune seriale făcute vreodată, dacă nu chiar cel mai bun. Efectele, coloana sonoră și decorul sunt excepționale, se vede cât de scump e un singur episod.
Am început să-l urmăresc din curiozitate, deoarece citisem cărțiile și voiam să văd cum a ieșit. Recunosc că nu mă așteptam să fie atât de reușit, consideram că e imposibil să faci un serial după seria de cărții, dar se pare că HBO face o treabă excelentă, împreună cu R.R. Martin.
Aștept următorul sezon, dar și cartea. Mă enervează că pentru un sezon GOT aștept mult mai mult decât la alte seriale. Dar așteptarea merită când vezi cât de reușit e.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Joi 12 Sept 2013, 15:03


Sunt incantata ca te uiti la GoT si avand in vedere ca ai citit seria, te rog raspunde-mi la intrebarea: Cine va fi rege/regina?


Am un fetis pentru Daenerys Targaryen.
Sus In jos
Insane.
Genin
Genin
Insane.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Hogwarts.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 71
Reputatie Reputatie : 15

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Joi 12 Sept 2013, 16:42

Bună întrebare, nici în cărți nu se știe încă cine va câștiga și va lua tronul. Probabil singurul care știe e R.R. Martin, dar nu m-ar mira să aflu că nici el n-are nicio idee.
Oricum, tu cine crezi că va căștiga sau cine ți-ai dori să o facă?
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Joi 12 Sept 2013, 18:20


What a shame. 
Consider ca Daenerys e singura care ar merita pe deplin acest titlu. La inceput era docila si ma enerva ingrozitor cat de mult putea sa o injoseasca fratele ei. Doamne, ce mult m-am bucurat cand a murit; nu ma asteptam, dar imi doream sa nu il mai vad in serial. Oh, si cand a murit Khal Drogo, iar ea a stat in foc, alaturi de el si a asteptat sa se incinereze, God, mi s-a parut ireal de incredibil. Mai ales aparitia dragonilor. Creaturile acestea mitice m-au surprins pe deplin, caci nu am vazut niciun serial -in viata mea- de-o asemenea anvergura. Chiar si fara o armata vasta, ea tot si-ar putea invinge inamicii, mai ales ca acesti dragoni cresc pe zi ce trece.
Eu nu ii gasesc niciun defect si stiu ca e imposibil ca cineva sa fie perfect din orice punct de vedere, dar ea, Dumnezeule, e prea pura si dornica de-a face bine. S-a ridicat din nimic, iar acum a ajuns atat de puternica, cu atatia aliati de partea ei. Toate nenorocirile la care a luat parte au facut mai puternica, au initiat-o.
Mi-am dorit mereu ca scenele cu ea sa predomine si abia in sezonul al treilea prezenta ei s-a facut mai mult simtita. Oricum, nici nu stiu ce as mai putea adauga; au fost foarte multe parti care mi-au placut, spre exemplu discursul ei cand a eliberat acea armata si l-a ucis pe conducator -nici nu mai tin minte cum il chema, oricum era neimportant.  Nici nu ai idee ce mult imi doresc ca ea sa devina regina, si stau putin in dubii, caci George R. R. Martin isi cam ucide personajele, fix atunci cand te astepti mai putin.
Si desi sunt aproape convinsa ca ai aceeasi parerea, te intreb la randul meu cine ai vrea sa obtina titlul de rege. Hm?
Sus In jos
Insane.
Genin
Genin
Insane.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Hogwarts.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 71
Reputatie Reputatie : 15

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Joi 12 Sept 2013, 20:53

E atât de evident că o ador? = )) Mi-a plăcut de ea de când am început să citesc cărțile, iar atunci când am început să privesc serialul m-am bucurat să văd că arată aproape exact cum mi-o imaginasem eu. Mi-e frică doar că R.R. Martin o să facă o prostie omorând-o, ar fi așa o mare dezămăgire să ia un caracter așa bun din carte/serial. Uneori am senzația că vrea să-i omoară pe toți, rând pe rând. Exagerez acum, dar cu el nimic nu e sigur. Mi-e milă de cei care au început să citească cărțile de la început, acum șaptesprezece ani, și nici acum nu au aflat cine câștigă.
Oricum, cred că fiecare personaj are o șansă la tron, nu m-ar mira nici să aducă unul nou sau să învie un personaj mort -mă refer la cineva anume, dar n-am să fac spoiler-. În GoT totul e posibil, poate tocmai din această cauză niciodată nu știu la ce să mă aștept. Dacă tot suntem la capitolul teorii, cine crezi că este mama lui Jon Snow? Eu sincer n-am nicio idee.
Amuzant cum topic-ul are atâtea vizualizări, mai ales printre celelate filme/seriale, și totuși nu mai postează nimeni în afară de noi doi. Nu mai există fani GoT pe forum? Totuși, e un serial destul de popular.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Joi 12 Sept 2013, 21:11


Ah, si nu ar mai fi fost aceasta enigma daca Ned Stark nu murea, dar sincer, consider ca momentan identitatea mamei lui Jon nu conteaza. Cel putin acum. Tin minte ca inainte ca Ned sa devina mana dreapta a regelui, in ultima lor intalnire tata-fiu, Jon l-a intrebat cine este mama lui. Oricum, poate mai tarziu se va da in vileag totul; acum cine stie, poate chiar nu va fi necesara prezenta mamei lui in serial/carte. Poate a murit, poate... nu stiu, sunt multe posibilitati.
In legatura cu Daenerys; exista cineva care sa nu o ADORE? Acum sincer, e absolut imposibil. Sper si eu sa nu o ucida, caci ar fi o mare dezamagire pentru multi fani.
Oh, sa stii ca mi se pare tare simpatic Tyrion Lannister, iar in ultimele episoade si fratele lui, Jaime. Vaaai, nici nu vreau sa imi aduc aminte de Joffrey :| Nici moartea nu l-ar putea iubi pe acesta. 


Meh, serialul asta e mai mult pentru baieti, cel putin cei care ma aud aducand vorba de el, imi spun ceva de genul: Dar stai putin, esti fata.

Sus In jos
Insane.
Genin
Genin
Insane.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Hogwarts.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 71
Reputatie Reputatie : 15

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Joi 12 Sept 2013, 22:01

Cine îl suportă pe Joffrey? Cred că nici actorul nu-și mai suportă rolul. Legat de mama lui Jon, eu sunt curios să aflu cine e de la început. Sper, totuși, să ne spună până la final cine e, să nu rămân cu întrebarea asta toată viața.
Daenerys pare favorita tuturor, mai ales la tron, nu cred că s-a născut persoana care să nu o placă. Și mie îmi plac Tyrion și Jamie, mi se pare că ei au evoluat cel mai mult. Îmi e simpatică și Arya, deși la început nu-i dădeam deloc atenție.
Oh, urăsc stereotipurile astea, niciodată n-am știu după ce criterii este considerat un serial de fete sau de băieții.

Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Joi 12 Sept 2013, 22:15


Depinde de gusturile fiecaruia.
Si mie mi se pare interesanta Arya si fratele ei mai mic, Bran, parca. Ca tot veni vorba de el, tin minte ca s-a dus in Nord dupa acei white walkers. Toti presupusii regi isi stabilesc strategi pentru a ocupa tronul, iar creaturile astea -care mi se par ireale- vor sa treaca zidul. Nici nu vreau sa imi inchipui ce va fi daca vor reusi. :|


Chestia asta cu walkerii e foarte cool, sincer :)))
Sus In jos
Insane.
Genin
Genin
Insane.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Hogwarts.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 71
Reputatie Reputatie : 15

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Vin 13 Sept 2013, 01:09

Nu m-am putut abține = )).
Trebuie să revăd GoT, aproape că nu știam despre ce frate vorbești. Legat de strategii, sunt destul de sigur că Starks n-au nicio șansă la tron. GRRM pare că are ceva cu familia asta.

Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Vin 13 Sept 2013, 14:43



God damn =)))) Imi amintesc ca si caii erau asa =)))

Da, si eu am observat acelasi lucru; jumatate din familie a murit. Pacaaat, meritau alte personaje soarta lor.


A aparut la inceputul verii The white queen, e terminat, dar e dragut. Imi aminteste mult de GoT, dar in serialul asta actiunea e grabita foarte mult.

Sus In jos
ℰmpress ♔
Genin
Genin
ℰmpress ♔

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 285
Puncte : 297
Reputatie Reputatie : 10

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Lun 16 Sept 2013, 16:40

Este serialul meu preferat! God, îl iubesc! Este genial! M-am uitat la el într-o săptămână și am rămas uimită. Ador dragonii și lupi. :3

Acțiunea m-a impresionat, actorii sunt foarte bun. :o3 Nu cred că mai pot rezista până apare sezonul 4.

Îmi pare rău pentru familia Starks. Chiar am plâns când Rob a murit, la fel și lupul lui. :o3 A fost emoționant.

Nu sunt singura din familie care urmărește acest serial - și fratele meu și tatăl -  dar eu nu mai am răbdare să apară urătorul.

Daenerys Targaryen este personajul meu preferat. Mereu am vrut să văd scenele cu ea. :3 Și cu dragonii ei. Sper ca ea să ajungă pe tron, fiind al ei de drept.
De armata aceea de urâtănii nu știu ce să zic. Clar este faptul că nu-mi plac și cred că vor avea un rol importan in sezonul 4. Ar fi ceva ca toți să iși unească puterile ca să-i distrugă, sau urâtăniile astea să îi distrugă pe ei.
Sus In jos
Superbia.
Chūbu
Chūbu
Superbia.

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Wonderland awaits.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 479
Puncte : 541
Reputatie Reputatie : 38
Stare de spirit Stare de spirit : damned

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Dum 22 Sept 2013, 20:28

Ce greu mă mișc! Man! Cum am putut rata un asemenea topic?
Oricum, deșii suntem la categoria filme, eu sincer nu am văzut nici un episod, dar GoT a fost prima serie pe care am citit-o. Am văzut că discutați de personajele care au șanse la tron. Ei bine, sper ca dinastia Targaryen să renască.

Eu am citit toată seria și aștept cu sufletul la gură ca George R. R. Martin să scoată și ultimele două cărți, deșii nu prea vreau să se termine cu Dany.

Nu știu ce să zic, dar eu cred că Jon Snow nu este de fapt fiul lui Ned, ci al lui Rhaegar Targaryen și al Lyannei Stark, Lyanna murind născândul pe Jon, iar atunci când îl face pe Ned să îi promită ceva, îl face defapt să promită că o să îl crească pe Jon Snow cum trebuie, ca pe propriul lui fiu. Mă rog, asta e părerea mea.

Anyway, despre Oamenii de Gheață (parcă în prima carte i-a numit așa), au destul de multe șanse să treacă Zidul. Acum că Jon Snow este~ mai bine tac. Nu știu unde au ajuns cu episoadele și nu vreau să vă zic ce se mai întâmplă. Oricum, ideea e că în cele Șapte Regat e un haos total și nu o să aibă cum să contra-atace monstozitățile alea.

Da da, știu, merge gura fără mine. Mă rog, în situația de față, mâna. Sar de la un subiec la altul și nu știu să mă exprim, dar nu am ce face, este seria mea favorită. Îmi pare rău că am trăncănit mult și fără sens, dar sper că ați înțeles căt de cât.

Cam atât până acum că mă doare mâna, dar mai am multe se spus. Sunt curioasă de părerea altora.

P.S. În caz că nu v-ați prins, personajele mele preferate sunt Daenerys Targaryen, Jon Snow și Tânărul Griff. (Care încă nu pot să vă spun cine e. (D) )

*hugs*
Sus In jos
http://devils-know.tumblr.com
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Dum 22 Sept 2013, 20:51

Omg, m-ai facut curioasa in legatura cu originile lui Snow si cu ultimul caracter-Tanarul Griff. Am  cautat saptamana asta cartile si le-am gasit atat pe net cat si la librarii. In legatura cu walkerii, eu sunt convinsa ca o sa treaca zidul, de altfel ce rol ar mai avea in acest serial/aceasta carte? Si daca ar fi sa reuseasca, nu prevad niciun fel de alianta intre cei care lupta pentru tron.
Sus In jos
Superbia.
Chūbu
Chūbu
Superbia.

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Wonderland awaits.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 479
Puncte : 541
Reputatie Reputatie : 38
Stare de spirit Stare de spirit : damned

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Dum 22 Sept 2013, 21:14

Hm... Alianțe zici...Din potrivă, cred că toate marile Case își vor unii forțele împotriva walkerilor. Și, dacă tot m-am apucat să-mi dau cu presupusul, cred că aici intervine Daenerys cu dragonii. Cine știe, poate așa câștigă și devine prima regină care a stat pe Tronul de Fier.
Sus In jos
http://devils-know.tumblr.com
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Dum 22 Sept 2013, 21:21

 Indeed. Dragonii ei ar rezolva situatia. Va deveni regina oricum. Speeeer :)))
Sus In jos
Superbia.
Chūbu
Chūbu
Superbia.

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Wonderland awaits.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 479
Puncte : 541
Reputatie Reputatie : 38
Stare de spirit Stare de spirit : damned

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Dum 22 Sept 2013, 21:27

De acord. Dacă Dany nu devine regină, eu mă duc și îl sugrum pe R. R. Martin. Oricum, până iese ultima/ultimul carte/sezon, moare moșu'. No offense to him, dar e încet ca naiba. I-a luat șase ai să scoată a 5-a carte.Anyhow, sper ca Daenerys să ajungă mai repede în Westeros. Așa ar începe mai repede adevărata bătălie.
Sus In jos
http://devils-know.tumblr.com
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Dum 22 Sept 2013, 21:31


LOL. =))) 
Nu e ca si cum va afla vreodata George R.R. Marin ce ai spus despre el. Stiu ca sunt foarte multi ani de cand a inceput seria Cantecul de gheata si foc, dar poate isi va dubla eforturile, avand in vedere cat de multi fani au aceste carti, nu mai zic de serial.
Sus In jos
ℰmpress ♔
Genin
Genin
ℰmpress ♔

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 285
Puncte : 297
Reputatie Reputatie : 10

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Dum 22 Sept 2013, 21:42

Deci, m-ai făcut foarte curioasă! Nu-mi vine să cred!
Legat de originile lui Jon Snow. Ar fi interesant și chiar vreau să aflu cine este el. Rudă cu un Targaryen? o.O Waaaaa! o.O
Cine este Tânărul Griff? T.T Sunt curioasă! Chiar vreau să apară sezonul 4 mai repede dacă tot nu am apucat să citesc cărțile. T.T
În legătură cu acei urâți, chiar cred că vor reușii să treacă de zid, altfel, de ce ar mai exista în poveste. *hmm* Sunt curioasă ce se va întâmpla cu frații Stark, Aria și Sansa în special. De Rob nu vreu să-mi amintesc, am plâns la acea scenă. T.T Cred că și băiatul Stark care are viziuni - Uite, am uitat cum se numește - va avea un rol important când urâtaniile vor sosi. *hmm*
Am atât de multe întrebări și momentan nimeni care să-mi răspundă. T.T Viața-i crudă! :-L
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Dum 22 Sept 2013, 21:50

Walkerii te-ar da in judecata daca ar afla ca ii faci uratenii. =)))
Sus In jos
Insane.
Genin
Genin
Insane.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Hogwarts.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 71
Reputatie Reputatie : 15

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Dum 22 Sept 2013, 23:00

Toată lumea vrea să câștige Daenerys tronul, parcă văd cum R.R. Martin schimbă totul în final.
Legat de Jon Snow, am aceeași bănuială ca tine, Macabre, în legătură cu părinții săi. Pare mai logic decât multe alteteorii. Acum că  Jon a devenit punctul de interes, din multe motive, poate aflăm și cine îi sunt părinții.
Young Griff, omg, nu cred că va apărea în următoarele două sezoane, doar va fi menționat. Btw, Macabre, crezi că el chiar e cine spune?

Sus In jos
Superbia.
Chūbu
Chūbu
Superbia.

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Wonderland awaits.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 479
Puncte : 541
Reputatie Reputatie : 38
Stare de spirit Stare de spirit : damned

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Lun 23 Sept 2013, 09:20

Nu cred, sunt sigură. Nu mai știu dacă a fost menționat numele adevărat al lui Griff (cel bătrân (D)), dar sunt 100% la 100% sigură că Tânărul Griff este cine spune că este. De asemenea ultimul capitol din a 5-a carte confirmă. Cât despre Jon Snow, sper că nu e adevărat ce s-a întâmplat în ultimul capitol povestit de el. Ar fi mult prea trist. Apropo, Andreea, ți-am zis, ''no offense'', dar faza că e încet este reală. Oricum, Insane are dreptate. Dacă mai vine multă lume să o ridice-n slăvii pe Daenerys, George R. R. Martin o să schimbe finalul, și mă cam stresează faptul că poate să o omoare.
Hm...Eu cred că ar trebuii să devenim o sectă. what?lol! Oh, yeah, baby! O sectă secretă care o slăvește pe Daenerys Targaryen. Cât de tare ar fi asta?!? ;;) 
Sus In jos
http://devils-know.tumblr.com
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Lun 23 Sept 2013, 16:04

Oh, dar ce idee buna. <33
Sus In jos
Anne Hargen
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Anne Hargen

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiești
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2007
Puncte : 2122
Reputatie Reputatie : 105

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Mier 16 Apr 2014, 00:30

God, pur și simplu ador serialul. Am ajuns cu el la zi în vreo două săptămâni, l-am descoperit destul de târziu. Am văzut pe net și episoadele din sezonul 4 și pot să spun că din cauza episodului 2 nu cred că o să mai dorm la noapte de fericire. În sfărșit, după atât de mult timp în care a fost urât de întreaga planetă, Joffrey aka scârba aia mică a murit.  dance2 
În schimb, mă bucur nespus de mult că acum Daenerys are o armată numeroasă, oameni care o iubesc și consilieri loiali. Și dragoni, să nu uităm de dragoni. Fata asta a trecut prin atât de multe lucruri și totuși are puterea de a conduce și a-și îndeplini visul. Este perfectă, pur și simplu perfectă. 
Parcă îmi pare rău că am văzut toate episoadele de până acum. Acum nu mă mai pot uita în continuu.
În fine, serialul este absolut genial. Se vede câtă muncă a fost depusă și cât de scump a fost totul.
Idkw, dar e serialul perfect pentru mine.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19Mier 16 Apr 2014, 15:04

IKR. Holy mother of God, cat am asteptat sa-l vad pe Joffrey murind, plin de sange si cu dureri insuportabile.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Game of Thrones Empty
MesajSubiect: Re: Game of Thrones   Game of Thrones I_icon19

Sus In jos
 

Game of Thrones

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Seriale :: Game of Thrones-