Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nagato, Yahico si Konan Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nagato, Yahico si Konan Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nagato, Yahico si Konan

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Lun 25 Apr 2011, 22:42

Acestia 3 sunt orfani din satul Ploii.
Nagato este reincarnarea unui calugar ce a facut cunoscute tehnicile ninjutsu. Prin aceasta reincarnare, Nagato a obtinut Rinengann-ul, cea mai puternika tehnika oculara ninjutsu.
Cel ce o detine, traieste intreviata si moarte deci poate inviia mortii. Datorita lui apar cei 6 Pain inclusiv cel ce ii conduce adica Pein- sama care este de fapt Yahiko.
Konan este o veche prietena a lui Nagato si Yahico, dic cauza ei Yahico s-a sinucis. Acesta fiind fortat de imprejurari.
Atunci cand Yahico moare Nagato pierde controlul Rinengann-ului si scurtandu-si viata o salveaza pe Konan, care a ramas alaturi de el mereu.
Yahico, Nagato si Konan au format organizatia Akatsuki in scopuri bune. Acestia dorind sa opreasca razboaiele. Condusi de Yahico. Dar dupa moartea acestuia Nagato preia controlul transformand organizatia intr-una de asasini.
Se spune ca Nagato era copilul profetiei si ca el trebuia sa scape lumea de rau. Cand acesta il cunoaste pe Naruto, dupa ce a distrus satul, isi da ultima farama de viata pentru ai salva pe cei pe care  i-a  ucis sau ranit. Acesta lasa profetia in mainile lui Naruto.
Konan il ia pe el si pe Pein adika pe Yahico si pleaca parasind organiztia. De atunci nu s-a mai auzit nimic de ei.

Astept ca si voi sa spuneti cate ceva despre ei. ^.^
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am uitat sa va spun ca Konan se picepea de mica la hartie. Facea diferite forme si ulte alte lucruri. De asta acum foloseste tehnici ce contin hartie si de asta se poate transforma in hartie. ^.^
A da si Pein nu detine Rinengann-ul. Acesta ii apartine numai si numai lui Nagato.
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Re: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Lun 25 Apr 2011, 23:08

Interesant lucrurile pe care le-ai spus. Insa eu stiu altfel. Nu stiu care e varianta buna insa sigur Nagato nu este o reincarnare a unui calugar. Uita variantele mele :

Pein :

Pein sau Pain este Liderul Akatsuki. Numit Lider de toti membrii inafara de Konan, Pain controla miscarile tuturor membrilor, insa avea o colaborare secreta cu Madara Uchiha. Numele sau real era Uzumaki Nagato, si era un descendent al clanului Uzumaki. El poseda legendarul Rinengan, o putere oculara din care Sharinganul provine. Rinnenganul a fost prima data purtat de cel care a creat ninjutsul, creatorul lumii ninja.

Nagato provenea din Satul Ascuns In Ploaie, unde a trait alaturi de prietenii sai Yahiko si Konan o buna vreme din viata lui. El, Yahiko si Konan i-au fost o vreme ucenici lui Jiraiya, dar dupa ce Jiraiya a constatat ca cei trei au puterea necesara sa supravietuiasca fara ajutorul sau, pleaca inapoit in satul sau. Dupa cativa ani Yahiko a fondat Akatsuki, un grup de shinobi care doreau pace in satul lor, care era campul de lupt al celor Cinci Mari Natiuni Shinobi. Dupa ce Hanzo, liderul Satului Ascuns In Ploaie observa grupul, ii cheama pentru a-si unii fortele, dar acesta avea o colaborare secreta cu Danzo din Satul Ascuns Intre Frunze, si doreau sa-i elimine pe Akatsuki. Dupa ce Yahiko se injunghie, la comanda lui Hanzo, ca sa nu o ucida pe Konan care ii era ostatica, intr-un kunai pe care Nagato in tinea in mana, Nagato isi foloseste Rinnenganul la potentialul maxim, chemand Statuia Demonica 'Gedo Mazo' si extermina fortele inamice, dar trupul sau ramane marcat pe viata. Apoi dezvolta o tehnica care ii permitea sa controleza sase trupuri diferite, fiecare cu o varietate de puteri diferite. Pentru aceste trupuri diferite el folosea aliasul 'Pain' pentru a le pastra ca entitati diferite de el. Puterile lui Nagato erau formidabile, fiind cel mai puternic din Akatsuki. El captureaza Demonul cu sase cozi fara pic de efort, si ucigandu-l pe Jiraiya cu usurinta dupa ce si-a dezvaluit cele sase trupuri. El anihileaza Satul Ascuns Intre Frunze, ucigandu-i pe majoritatea ocupantilor, incluzand shinobi de elita, gen Kakashi. Apoi cu un jutsu foarte puternic al trupui 'Tendo' sau 'Deva' el distruge tot Satul, reducandu-l doar la o gramade de moloz. Dupa ce se lupta cu Naruto, si isi pierde cele sase trupuri, Naruto poarta o discutie cu Nagato. Nagato isi prezinta motivele pentru care a creat Akatsuki si ca scopul final este Pace Mondiala. Dupa discutie, vorbele lui Naruto il impresioneaza, si decide sa-i incredinteze viitoru lui, astfel folosind 'Samsara of Heavenly Life Technique' el ii aduce la viata pe toti cel care au pierit in urma atacului sau. Apoi acesta moare in urma folosirii excesive de chakra.

Madara ii fura corpul ulterior, si isi implanteaza un Rinnenga in locul sharinganului stang. Sufletul lui Pain este invocat de Kabuto In Al 4-lea Razboi Mondial Shinobi. Dupa ce isi primeste ordinele acesta alaturi de Itachi si Kakuzu pleaca spre front. Kakuzu il cara pe Pain in spate din cauza inabilitatii acestuia de a merge.


Sus In jos
Final Destination
Genin
Genin
Final Destination

Sex : feminin Varsta : 32
Localizare Localizare : Everywhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Gasesc eu ceva
Stare de spirit Stare de spirit : Lazy

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Re: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Sam 01 Oct 2011, 12:16

De fapt nu Pain va fi invitat de Kabuto, ci Nagato Uzumaki, fiindca Nagato si Naruto provin din clanul Uzumaki, un clan expert in Fuunijutsu sau jutsuri de sigilare a demonilor. Clanul Uzumaki era mai degraba un sat, situat undeva in Tinutul Apei. Inca ceva, Mito Uzumaki, primul Jinchuuriken a lui Kyuubi a fost sotia lui Hashirama Senju, primul Hokage. Deci, Nagato se folosea de corpul lui Yahiko si a inca cinci sau sase corpuri moarte pentru a face pe dusmanii lui ca este invincibil pana a dat de Naruto Uzumaki ^.6
Cred ca ati vazut si singuri ce a facut Naruto cu el >:)
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Re: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Mar 03 Ian 2012, 12:01

Interesant!!!!!
Sus In jos
KukuLetzZ
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Braila
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Club:X,fotbal

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Tehnicile Rinneganului   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Sam 04 Feb 2012, 22:41

1.Cand yahiko a fost nevoit sa moara deoarece konan a fost luata ostatica nagato nu s-a pierdut controlul rinneganului...era foarte furios iar anumite tehnici ale rinneganului skurteaza viata(strongest shinra tensei,gedo mazo,chibaku tensei)
2.Cand yahiko konan si nagato au creat 1 organizatie nu se numea akatsuki
Organizatie numita akatsuki a fost doar cea creata de nagato
3.Nagato nu sa naskut cu rinneganu,nu e reincarnarea calugarului...din cate se aude rinneganu ia fost da de catre tobi cand el era ff mik daca va amintiti parintii lu nagato nu erau shinobi deci nu avea de udne sa aiba rinnegan...e ceva ca si kakashi cu ochiul stang...iar acumea urmeaza ca tobi sa ii ia rinneganu inapoi luptanduse cu konan.Din cate am auzit la si luat inapoi dar a batut ff greu pe konan
Sus In jos
floricica gingasa
Genin
Genin
floricica gingasa

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : -2
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen si sa ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : mult mai bine decat ieri

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Re: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Mar 18 Sept 2012, 18:45

Nagato face parte din clanul uzumakia la fel si karin mi-a placut episodul cand a aratat povestea celor 3 foarte interesanta dar si trista crying
Sus In jos
Ruko
Academy Student
Academy Student
Ruko

Sex : feminin Localizare Localizare : Nu se stie de unde apar...vin cand nu te astepti si te trag in intuneric...
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Re: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Vin 28 Sept 2012, 16:50

As vrea sa va intreb un lucru.Nu Madara defapt a fondat Akatsuki?eu asa stiam,si dc se ascunde sub masca aceea sub numele de TObi?stiu catrebuia sa spun ceva eu despre akatsuki dar aevti mai multa experienta.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Nagato, Yahico si Konan Asss10Nagato, Yahico si Konan J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Re: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Mier 30 Oct 2013, 13:19

Ii iubesc pe cei trei. Imi amintesc foarte mult de echipa 7. Au abilitati extrem de puternice si o copilarie extrem de trista pana la aparitia lui Jiraya.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Nagato, Yahico si Konan Asss10Nagato, Yahico si Konan J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: ~ Despre Nagato ~   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Joi 31 Oct 2013, 21:50

Pein sau Pain este Liderul Akatsuki. Numit Lider de toti membrii inafara de Konan, Pain controla miscarile tuturor membrilor, insa avea o colaborare secreta cu Madara Uchiha. Numele sau real era Uzumaki Nagato, si era un descendent al clanului Uzumaki. El poseda legendarul Rinengan, o putere oculara din care Sharinganul provine. Rinnenganul a fost prima data purtat de cel care a creat ninjutsul, creatorul lumii ninja.
Nagato provenea din Satul Ascuns In Ploaie, unde a trait alaturi de prietenii sai Yahiko si Konan o buna vreme din viata lui. El, Yahiko si Konan i-au fost o vreme ucenici lui Jiraiya, dar dupa ce Jiraiya a constatat ca cei trei au puterea necesara sa supravietuiasca fara ajutorul sau, pleaca inapoi in satul sau. Dupa cativa ani Yahiko a fondat Akatsuki, un grup de shinobi care doreau pace in satul lor, care era campul de lupta al celor Cinci Mari Natiuni Shinobi. Dupa ce Hanzo, liderul Satului Ascuns In Ploaie observa grupul, ii cheama pentru a-si unii fortele, dar acesta avea o colaborare secreta cu Danzo din Satul Ascuns Intre Frunze, si doreau sa-i elimine pe Akatsuki. Dupa ce Yahiko se injunghie, la comanda lui Hanzo, ca sa nu o ucida pe Konan care ii era ostatica, intr-un kunai pe care Nagato in tinea in mana, Nagato isi foloseste Rinnenganul la potentialul maxim, chemand Statuia Demonica 'Gedo Mazo' si extermina fortele inamice, dar trupul sau ramane marcat pe viata. Apoi dezvolta o tehnica care ii permitea sa controleza sase trupuri diferite, fiecare cu o varietate de puteri diferite. Pentru aceste trupuri diferite el folosea aliasul 'Pain' pentru a le pastra ca entitati diferite de el. Puterile lui Nagato erau formidabile, fiind cel mai puternic din Akatsuki. El captureaza Demonul cu sase cozi fara pic de efort, si ucigandu-l pe Jiraiya cu usurinta dupa ce si-a dezvaluit cele sase trupuri. El anihileaza Satul Ascuns Intre Frunze, ucigandu-i pe majoritatea ocupantilor, incluzand shinobi de elita, gen Kakashi. Apoi cu un jutsu foarte puternic al trupui 'Tendo' sau 'Deva' el distruge tot Satul, reducandu-l doar la o gramade de moloz. Dupa ce se lupta cu Naruto, si isi pierde cele sase trupuri, Naruto poarta o discutie cu Nagato. Nagato isi prezinta motivele pentru care a creat Akatsuki si ca scopul final este Pace Mondiala. Dupa discutie, vorbele lui Naruto il impresioneaza, si decide sa-i incredinteze viitorul lui, astfel folosind 'Samsara of Heavenly Life Technique' el ii aduce la viata pe toti cel care au pierit in urma atacului sau. Apoi acesta moare in urma folosirii excesive de chakra.
Tobi ii fura corpul ulterior, si isi implanteaza un Rinnengan in locul Sharinganului stang. Sufletul lui Pain este invocat de Kabuto In Al 4-lea Razboi Mondial Shinobi. Dupa ce isi primeste ordinele acesta alaturi de Itachi si Kakuzu pleaca spre front. Kakuzu il cara pe Pain in spate din cauza inabilitatii acestuia de a merge.


Textul nu imi apartine, este preluat happy2 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Re: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Dum 03 Noi 2013, 17:33

De asemenea foarte interesant si textul acesta, in mare parte stiam despre el, dar ma bucur ca acum totul e perfect clar, mai putin partea in care el absoarbe energia unui bijuu, despre asta nu ai spus nimic. 
Cam atat am avut de spus. 
Ja ne !
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Nagato, Yahico si Konan J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Re: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19Lun 24 Mar 2014, 22:03

Se scrie YahiKO, nu Yahico.
Mi-au plăcut cei trei încă dinaintea evenimentului nefericit. Erau atât de drăguți, mai ales că Yahiko o plăcea pe Konan iar Nagato, presupun că și el simțea ceva față de ea, îl îndemna să se aproprie de ea. Mi-au plăcut episoadele recente din Naruto Shippuden, acum vreo 2-3 luni, cred, când ni s-au arătat niște momente ale echipei pe vremea în care Jiraya avea grijă de ei și îi învăța să lupte. Hm, uneori îmi părea rău de Nagato, pentru că era lăsat deoparte când Yahiko și Konan stăteau împreună, dar sunt sigură că cei doi nu doreau ca asta să se întâmple.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Nagato, Yahico si Konan Empty
MesajSubiect: Re: Nagato, Yahico si Konan   Nagato, Yahico si Konan I_icon19

Sus In jos
 

Nagato, Yahico si Konan

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Personajele din serialul Naruto-