Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Leopard ♥
Chūnin
Chūnin
Leopard ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe langa tine ;o3
acebook acebook : Foloseste "url" altfel se deformeaza pagina!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 752
Puncte : 1515
Reputatie Reputatie : 167
Stare de spirit Stare de spirit : `~Esti rănit de oameni pentru care ți-ai da viața…~`

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Dum 06 Oct 2013, 19:59

Mai respiră doar cu ajutorul aparatelor. S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU, iar un răspuns greşit a aruncat-o în braţele morţii


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O fetiţă de 12 ani a ajuns în comă după ce s-a jucat "spânzurătoarea" cu o prietenă. Nu pe hârtie, ci în realitate. Ultimul răspuns greşit a lăsat-o pe fetiţă fără aer, cu o pătură înfăşurată în jurul gâtului, aproape moartă. Acum, mai respiră doar cu ajutorul aparatelor. 

Cele două fete se jucau în curtea casei uneia dintre ele, sub un nuc, cu nişte cărămizi de sprijin şi o pătură transformată în laţ. Când una dintre ele greşea, cealaltă mai renunţa la o cărămidă. La al treilea răspuns greşit, fata a rămas fără cărămizi sub picioare. Speriată, prietena ei şi-a alertat părinţii.

Fata se asfixiase fără să vrea. 

Medicii de pe ambulanţă au sosit în scurt timp la faţa locului.

Poliţiştii au deschis o anchetă. Cei de la Protecţia Copilului au aflat că fetiţa se plângea că e trimisă la cerşit. Dacă se va dovedi că acest lucru este adevărat, ei riscă să fie decăzuţi din drepturile părinteşti. 


Frate...Ce se intampla cu generatia asta de copii ? Ce au in cap ? Cum sa iti treaca prin minte sa te joci asa ceva...Cum frate :-s ?? 
Doamne fereste...! Din cauza unor "jocuri " Se mai duce o viata -.-" ~!


iPrieten : Data viitorare foloseste o culoare vizibila ca si aceasta, nu cea gri.
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Dum 06 Oct 2013, 20:10

Pe bune? Adică... pe bune?!
Chiar că se duce lumea de râpă. Cum ochii mei să se joace două copile spâzurătoarea, şi nu hârtie? Sufereau probabil de vreo boală mentală, că altfel nu-mi explic... Ce s-a ajuns şi cu lumea asta... mâine poimâine aud alte trăsnăi... 
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Dum 06 Oct 2013, 20:17

Da... generaţia din zilele noastre e cam neatentă şi necugetată. Însă eu văd clar motivul acestui joc pe viu. Fata a spus poliţiei că părinţii o puneau să cerşească, deci poate i-a trecut prin cap să facă acest joc în felul acesta, astfel înâcât jocul în sine să capete o aură inocentă, totuşi mortală. Fiindcă poate adoleşcenta intrase într-o depresie sau ceva de genul.. În fine, asta deduc eu din ce am citit. Chiar şi aşa, e o prostie să faci un asemenea lucru. Totuşi avea 12 ani, cred că era conştientă că murea daca greşea... Well, what can i say? This is the true sad story. Măcar e în viaţă. 
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Dum 06 Oct 2013, 20:42

Eu una nu pot sa concep asa ceva.Eu am avut 12 ani acum 2 ani dar nu aveam curiozitati deastea asa de dubioase.Constientizam pericolul si ma feream de el,nu imi impingeam caramizile de sub picioare.Nu stiu de ce,dar cand am citit faza cu cersitul mi-a venit in minte varianta uni sinucideri.
Este adevarat ca este in viata insa modul in care isi va trai viata de acum in colo depinde doar de cateva secunde in care a stat fara aer.Creierul este un organ sensibil si are nevoie de oxygen,daca este privat o perioada indelungata incepe sa inceteze din functiune si astfel apare moartea cerebrala sau chiar mai rau...
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Lun 07 Oct 2013, 08:26


A murit... În dimineaţa asta am văzut un articol pe Facebook. Când am văzut că o chema ca pe mine mi-au dat lacrimile. Cică a stat o săptămână respirând cu ajutorul aparatelor şi acum, după ce-a murit, părinţii au fost de acord să-i doneze organele. crying 

Bianca, fetiţa de 12 ani care s-a spânzurat cu un cearceaf în timp ce se juca într-un copac, a salvat două copile - una din Cluj şi alta din Sălaj -, care au primit câte un rinichi, iar la un băieţel din Bucureşti a ajuns ficatul ei. Mihaela are 14 ani şi este din judeţul Cluj.

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Lun 07 Oct 2013, 09:54

Aşa ceva este ceva... de care ar trebuii să ne facem griji cu adevărat. Dacă generaţia din ziua de astăzi a ajuns să facă aşa ceva, adică să pună în practică nişte jocuri foarte periculoase pentru viaţa lor, este foarte clar că trebuie luată atitudine. Este mare păcat  ca din inconştientă să se piardă vieţile unor copii nevinovaţi. Chiar îmi pare rău pentru săraca fetiţă. :(( Acum nu pot spune decât " Dumnezeu s-o ierte." şi "Odihnească-se în pace."
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Lun 07 Oct 2013, 13:45

Păi, nu pot zice că m-a lovit o asemenea veste, deoarece am mai auzit multe ca aceasta, însă este chiar trist. Îmi pare rău pentru acea fată şi chiar nu trebuia să se ajungă la aşa ceva dintr-un joc (Da, sunt conştientă că nu sunt cea mai potrivită persoană care sa zică asta.). Odihnească-se în pace.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Lun 07 Oct 2013, 18:41

Greșesc, sau asta a fost un fel de sinucidere din  greșeală?
Doamne, cum naiba să-ți treacă prin cap să  te spânzuri?! Copiii ăia nuu aveau creier sau ce? Trebuie să fii nebun ca să faci în realitate un joc care a fost conceput pentru distracție, nu moarte.
Și uite așa, aflăm cât de înapoiați suntem față de celelalte țări. -.-
Edit:
#Angelus sine alas
Teoretic, nu am facut referire la tara. Daca asa ai inteles tu, imi pare rau, dar ai inteles gresit.
Eu m-am referit la parintii care nu-si supravegheaza copiii, la felul in care ii educa. De exemplu, daca fetita stia de la parintii ei ca spanzurarea e un mod de sinucidere sau ca ar putea muri, daca ar fi stiut ce e aia ''spanzuratoare'', nu s-ar mai fi ajuns la asta. Eu m-am referit la unii dintre acei parinti neglijenti, carora nu le pasa de copiii lor.
Si da, sunt de acord cu tine. In fiecare tara vom gasi parinti neglijenti sau fel de fel de probleme. Oricum, deja derivam din schema acestui topic, iar eu una vreau sa inchei aici.


Ultima editare efectuata de catre Ely Steele in Lun 07 Oct 2013, 21:42, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Lun 07 Oct 2013, 21:35

Nu m-am putut abtine sa nu coomentez. Ely, de ce faci referinta la asta cu tara? Ce legatura are faptul ca deoarece ea locuia impreuna cu familia ei in Romania e moarta? Nu tara a ucis-o, putea sa locuiasca si in Canada si cu aceasta mentalitate a copiilor si a parintilor tot moarta ar fi fost fetita. Crezi ca in alte tari nu se intampla asemenea lucruri? Poate se intampla lucruri si mai grave decat acesta, dar nu sunt mediatizate. Da, tara noastra nu este la fel de dezvoltata ca altele, dar crezi ca acolo este peste tot numai lapte si miere?. Oriunde te-ai duce in lume, vei afla despre asemenea evenimente. Nu conteaza in ce tara te aflii ci conteaza ce fel de om esti.
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Lun 07 Oct 2013, 21:54

Ei bine, cred că tipele mureau de plictiseală, dacă au fost aşa proaste încât să joace pe viu. Ce dra*u, nu a fost aiurea să se vadă cu sfoara de gât? Pur şi simplu e vina ei, a lor. Ar trebui să ştie fiecare ce consecinţe negative ar avea. Aia nu s-a gândit că moare? Doamne, îmi vine să râd de prostie...
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Asss10S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Lun 14 Apr 2014, 12:36

In ce hal a ajuns lumea asta! Parintii nu isi mai dau interesul de copii lor. 
Am ramas socata. Pacat de copila care a murit :|
Sus In jos
Anne Hargen
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Anne Hargen

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiești
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2007
Puncte : 2122
Reputatie Reputatie : 105

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Lun 14 Apr 2014, 18:38

Generația mea o ia razna...  hmm...?!
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Sam 31 Mai 2014, 23:54

  Nu înţeleg ce cum a putut să le vină o astfel de idee. Adică a fost ceva gen "Eu te urc pe cărămizile astea, şi dacă greşeşti de trei ori, asta e". 
  Adică ele chiar s-au gândit că n-o să se întâmple nimic dacă rămâi suspendat în aer cu ceva legat de gât? Chiar nu îmi pot explica cum poţi să participi la un asemenea lucru. 
 Ce pot să spun.. Îmi pare rău de acea fetiţă. Din câte ştiu de la voi, a şi murit. 
Mă întreb doar unde o să se îndrepte generaţia asta de copii din care fac parte şi cele două fetiţe.
Sus In jos
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Vin 20 Iun 2014, 16:56

Eu nu văd ca pe un lucru aşa rău că a murit. Spuneţi-mi oricum, dar sunt de părere că e o lecţie bună pentru alţii să nu mai facă tâmpenii care le pun viaţa în pericol. Dacă omul se plictiseşte nu se apucă să se sinucidă, cu sau fără intenţie, dar conştient de risc. Ce naiba? Ea nu avea minte? A ştiut.

Ceea ce mă sâcâie este că e încă un motiv la colecţie ca să se spună ce generaţie de rahat suntem noi. Yaay.
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Mier 03 Sept 2014, 14:21

Când am citit faza cu cerșitul, m-am gândit că ar fi putut fi un act de sinucidere. Nu numai că părinții ei nu aveau grijă de ea, dar nici nu le păsa. Asta și chestia cealaltă chiar pot determina un copil să-și ia viața. Nu generația de copii este vinovată, ci cea de părinți. Am văzut, de exemplu, zilele trecute, o mamă care vorbea toată ziua la telefon și se plimba de colo-colo și copilul ei de nici doi ani arunca în noi cu nisip. Ea, deși îl vedea, tot la telefon era atentă. Frate, nu-i ok. Dacă tot faci un copil, ar trebui să-l iubești, nu să-l lași să moară liniștit.
Oricum, mulți zic că generația-i de rahat și chestii de genu doar din cauza unora, deși sunt mulți care au talente, sunt inteligenți. Cazurile pozitive nu se fac niciodată cunoscute, doar cele negative, că deh, așa-s oamenii.
Acea fetiță cel mai probabil a vrut să-și pună capăt zilelor, poate a fost mai inteligentă decât se spune pe aici. S-a gândit că așa toți vor crede că a fost un accident și a murit cu inima împăcată. Voi ați criticat, dar doar pentru că nu ați înțeles. Când ai o viață roz nu le înțelegi pe cele gri sau negre. Chiar dacă tu personal ai anumite probleme, tot nu-i înțelegi pe cei care se sinucid. S-a spus pe aici că probabil fata a intrat într-o depresie și n-a mai putut suporta. Sunt total de acord. Altfel nu cred că s-ar fi ajuns aici. Oi fi tu copil, dar știi ce-i aia spânzurătoare.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19Mier 03 Sept 2014, 20:55

Doamne, nu imi vine sa cred asa ceva. Nici nu stiu de ce ma mir, aud si vad tot felul de lucruri in ultima vreme care ma lasa fara cuvinte..
Imi pare atat de rau pentru ea, saraca, parintii ei sunt niste jigodii daca fac asta....
Sus In jos
Continut sponsorizat




S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU Empty
MesajSubiect: Re: S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU   S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU I_icon19

Sus In jos
 

S-a jucat "Spânzurătoarea" pe VIU

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Vreți să ne uimiți?-