Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Asss10Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Empty
MesajSubiect: Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!    Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  I_icon19Lun 14 Apr 2014, 17:07



Este una dintre acele legende care iti da fiori de ficare data cand auzi de ea. Toata lumea spune ca unul dintre manechinele expuse intr-un magazin mexican Chihuahua este de fapt un cadavru mumificat a unei tanere mirese pe nume Pascualita. Aceasta a fost mumificata imediat dupa ce a murit chaiar in ziua nuntii ei si a fost expusa in vitrina magazinului, locul pe care il iubea foarte mult.
Unii dintre ei considera ca manechinul este unul oarecare iar altii cred cu adevarat in legenda. Un taximetrist a fost luat la un interviu de catre un membru al echipei de fenomene paranormale EXNormal a povestit ca atnci cand trece cu masina pe langa magazin observa lucruri stranii si i se face frica instant.  “Am trecut noaptea si nu mai era unde fusese lasata seara”, a declarat barbatul.
Unii oameni au obeservat ca fata umbla prin magazin si ca lumina se stinge si se aprinde singura. Pe langa asta au mai spus ca in anumite momente manechinul din vitrina le zambeste si le face cu ochiul.
Nimeni nu are voie sa stea langa Pascualita in momentul in care i se schimba rochia de mireasa asa ca nimeni nu stie cum arata la trup.



Pe mine ma pus pe ganduri acest video.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Asss10Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Empty
MesajSubiect: Re: Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!    Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  I_icon19Lun 14 Apr 2014, 19:19

Nu stiu, e una din povestile alea care raman o perioada pe internet, apoi dispar. Am citit-o mai demult, dar nu pot spune ca-mi da fiori ori ca ma pune pe ganduri. E drept ca e putin cam aiurea daca tipa intr-adevar e moarta samd, desi, stiintific vorbind, e cam imposibil, insa mie mi se pare foarte tare toata chestia asta. Creepy, but interesting as hell. happy2
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Asss10Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Empty
MesajSubiect: Re: Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!    Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  I_icon19Lun 14 Apr 2014, 19:40

Mie imi par foarte reale mainile ei. Se vad amprentele foarte bine. se vede ca si cum eu as avea mana acoperita de pudra ca sa para mai alba. Mainile ei pareau reale *.*
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Empty
MesajSubiect: Re: Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!    Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  I_icon19Lun 14 Apr 2014, 21:31

Cred ca e mai ok in categoria asta. :-? Peace.
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Empty
MesajSubiect: Re: Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!    Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  I_icon19Vin 25 Apr 2014, 01:29

Exista anumite tehnici prin care poti conserva un cadavru, fara ca acesta sa putrezasca sau alte lucruri >_<. Nu cred insa ca cadavrul s-ar fi putut misca, nici macar daca este implicat intr-o activitate paranormala, nu se poate misca singur, parerea mea. Se poate stabilii usor daca este un manechin sau un cadavru printr-un simplu test, dar ma intreb de ce nu s-a facut pana la urma, au ceva de ascuns? Daca nu, de ce nu l-au facut, ar fi primul lucru pe care l-as face. Exista experti care pot face adevarate fete de monstru si masti care sa te fac sa semeni ca Lady gaga sau alceva data cu nustiu ce maclavais, nu credd ca la 82 de ani are o fata asa de tanara, sa nu mai vorbim de acei ochi sunt mai reali ca ai mei, sincer acum:)). Fata unei fete de 20 de ani si mana unei femei de 35= fake. Poate n-am dreptate, dar asa cred.
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Empty
MesajSubiect: Re: Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!    Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  I_icon19Mier 03 Sept 2014, 15:08

Am văzut și eu asta și mi se pare interesant. Mâinile și ochii nu pare făcături, deci chiar se poate să fie un cadavru mumificat. Iar la partea cu luminile și mișcatul... Eu cred că imaginația joacă feste, mai ales la zâmbit și la făcutul cu ochiul. Ar fi o altă ipoteză, dar asta pare mai creu de crezut. Poate că fantoma miresei bântuie acel magazin. huh? Tot prima variantă pare mai bună. (sry)
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Empty
MesajSubiect: Re: Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!    Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  I_icon19Mier 03 Sept 2014, 15:45

Ah, despre asta vorbeam eu la alt topic. Am citit-o mai de mult dar nu mai dadeam de ea. Doamne, mie mi se pare atat de real si infricosator. Se spune ca unora le este frica sa treaca prin fata vitrinei dar altii se inchina si se roaga la ea precum la Dumnezeu, dafuq..
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Empty
MesajSubiect: Re: Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!    Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  I_icon19Dum 21 Dec 2014, 01:00

E una din povestile alea la care te gandesti cand esti sigur pe strada noaptea si incepi sa alergi ca un nebun de frica. Sau poate doar eu fac asa, meh whatever.

Tin sa mentionez ca tipul caruia i s-a luat interviu..man that's a well grown mustache. rolling on the floor
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  Empty
MesajSubiect: Re: Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!    Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!  I_icon19

Sus In jos
 

Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Vreți să ne uimiți?-