Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke hokage ? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke hokage ? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke hokage ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
naruto_4ever
Genin
Genin
naruto_4ever

Sex : masculin Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de starea ta :P

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Joi 08 Mai 2014, 16:55

Bun deci astazi m-am uitat la naruto manga . Doar mie mi se pare ca a fost un episod gen apropo pentru ralatia dintre sasuke si sakura ? Obitu zicea despre fiecare catve ceva . Despre sakura a zis :  Chiar daca il placi  probabil e ceva diferit , si sakura banuiesc ca sentimentele tale  fata de sasuke s-auu schimbat de atunci. Catre naruto a zis : Acum ca toata lumea te-a recunoscut ca un erou , inca mai vrei sa devii Hokage ? Deja i-ai depasit pe hokage naruto. iar catre sasuke zice : Acum ca e mort ce scop ai ? Unde incerci sa ajunji ? Sasuke visul tau a fost sa il ucizi pe itachi.  Si acum revenind la sakura ia mai zis :  orice s-a intamplat  nu vei putea sa renunti la cel pe care l-ai placut si inca mai consideri ca e datoria ta  sa-l scapi pe sasuke de intuneric . Esti o fata buna , inca mai ai sentimente pentru cineva care a incercat sa te ucida. No bun cu asta am gatat, intebarea ea ce vrea sasuke sa faca in continuare?  .Sakura il intreaba pe sasuke  : 'ai spus ca vrei sa devii hokage  ce inseamna asta cu adevart? Iar sasuke nu zice nimic . Buna intrebare sakura , ce inseamna cu adevart sa devina hokage ?
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Joi 08 Mai 2014, 19:57

Mie mi s-a părut că a fost un episod „Echipa 7”, dar da, e un început pentru Sasuke și Sakura, cel puțin își vorbesc și se înțeleg. Discută despre un plan, depinde de ei dacă vor vorbi după ce se va sfârși războiul. Și nu zicea Obito. Kakashi îi caracteriza pe fiecare. Fiecare elev al lui. După mine, nimeni nu îi putea caracteriza mai bine decât Kakashi(adică...Kishimoto:3). Cât despre răspunsul lui Sasuke, cred că și el este încă foarte confuz înăuntrul lui, ori este foarte hotărât și calculat și se gândește la ce se va întâmpla, care va fi viitorul ș.a.m.d. Trebuie să aflăm direct din gândurile lui Sasuke care este răspunsul lui. Cred că capitolul următor va dezvălui mai multe. Sper să fie și un moment SasuSaku, măcar...gen, Sakura pe cale să fie atacată, iar Sasuke să o salveze -3-. A mai fost o situatie de genul în manga, dar nu era ceva foarte dezvoltat emoțional.
Deci, cred că ar trebui să așteptăm următorul capitol. Presimt că în viitor, Kishimoto va face ceva șocant, în bine:))
Sus In jos
Yondaime <3
Academy Student
Academy Student
Yondaime <3

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Fetesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : -1

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Sam 10 Mai 2014, 12:51

ma nu va deveni Sasuke hokage si Naruto si eu m-am uitat le manga si stiu ca a zis acolo ca Zetsu are rinneganul in el deci nu sa terminat.
Sus In jos
Nimeni
Academy Student
Academy Student
Nimeni

Sex : feminin Varsta : 33
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : https://www.facebook.com/IsabelleIrimia?fref=ts
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : volei, citit ficuri, scris ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : *lost*

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Joi 22 Mai 2014, 08:24

Mdeci am un coleg foarte foarte pasionat de naruto stie unele manga inainte sa apara , filmele ,episoadele,anyway. Mi-a spus ca sasuke va deveni hokage ,iar naruto va stapani cele 5 natiuni si va poseda in final si rinnenganul. Mda stiu asta de la colegamiu n-am vazut nimic ,dar probabil ca asa va fi .
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Vin 23 Mai 2014, 00:12

Ce a spus colegul tău sunt doar presupuneri făcute de fani. Mi-a venit și rău de câte am auzit la viața mea și total greșite. În caz că citește manga, poate doar își bătea joc, dar dacă nu citește și dacă nici tu nu citești, ar trebui să citiți. Nu voi da spoiler, dar vă voi spune că Naruto nu o să aibă rinnegan. Despre Sasuke, am mai spus, am auzit dintr-un interviu de-al lui Kishimoto că s-a gândit mereu la Sasuke hokage, dar nu e nimic anunțat, a spus că s-a gândit...
Deci, dacă știe să citească manga, îi sugerez să înceapă de pe la capitolul 600(Naruto), doar să nu-ți dea spoilere:)) În caz că nu vrei.
Konbanwa!
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Sam 24 Mai 2014, 23:35

Bunaa:**. Vreau sa intervin pentru ca simt ca nu mai pot. Din cate stiu, manga este tot cu naruto, numai ca sunt ca niste bezni desenate. Oficial, singurul naruto oficial este cel in care se desfasoara razboiul in acest moment! Despre ce vorbim pana la urma oameni buni, Naruto oficial. Am aruncat un ochi la acel manga dar m-a bagat in ceata. Acel Naruto este facut tot de Kishimoto sau sunt alte surse paralele?
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Dum 25 Mai 2014, 12:27

Bineînțeles că este făcut tot de Kishimoto, cine vrei să mai deseneze personajele atât de bine? Și în manga tot război e. Dacă nu ai mai citit manga până acum, e foarte probabil să fie cam greu la început să îți dai seama. Prima dată când am încercat să citesc manga Naruto, m-am lăsat pentru că nu știam cum să citesc. Noroc că pe site-ul unde citeam îmi zicea că trebuie să citesc de la dreapta la stânga că altfel mă prindeam mai greu:)) Dar eram prea curioasă despre ce se va întâmpla în continuare și am văzut titlul unui capitol(nu dau nume, nu de alta, dar să nu dau spoiler) care m-a șocat și voiam să văd dacă chiar e adevărat și de atunci am început să citesc. Este chiar foarte interesant manga și chiar merită să citești, n-o să te mai desparți de Naruto manga^^ Deși în momentul ăsta poate fi puțin cam deprimant să știi ce se întâmplă mai ales după ce am văzut capitolul de săptămâna asta. Ideea e că manga-ul acela tot de Kishimoto e făcut, că doar episoadele sunt făcute după manga, doar că în anime arată puțin mai multe. Dacă vrei să te apuci să încerci să citești, chiar îți recomand Naruto manga. Și poți să te apuci să citești cu încredere că tot Kishimoto le-a făcut, în cele din urmă o să apară și în anime, dar deocamdată manga e mai în față(app. un episod animat = două capitole manga)
Baftă!

P.S.: Dacă vrei îți pot da un site de pe care să citești în română, Hurrem^^ În cazul în care nu știi
P.S.2: Sper că n-am făcut spam că am postat după Hurrem>o>
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Lun 26 Mai 2014, 20:53

În opinia mea, Sasuke vrea să devină hokage din pricina lui Itachi.
Well, cu toții știm care este poveste lui Itachi și cât de muuult iubea Konoha și pe locuitori. El a împărtășit acest lucru cu Sasuke, povestindu-i cum și de ce și-a asasinat clanul, povestindu-i și cât de mult ținea la sat.
După ce Itachi moare  sad , Sasuke vrea să anihileze satul frunză pentru tot ceea ce i-a făcut fratelui său, neștiind că defapt îi face mai mult rău lui Itachi.
Dacă ați citit cu atenție manga (asta înainte ca Sasuke să se alăture războiului), al treilea hokage îl întreabă ce va face, iar Sasuke spune ceva de genu ”Nu-mi voi lăsa fratele și satul să se ducă de râpă” sau ceva de genul ăsta....so, însemnă că vrea să protejeze satul în amintirea fratelui său.
În concluzie, Sasuke vrea să devină hokage, pentru că astfel ar mai fi singura legătură cu fratele său, deoarece a fi hokage însemnă a proteja satul cu propria viață, a iubii locuitorii și de a menține pacea (și bineînțeles multe altelele...), exact cum și-a dorit fratele său.
Deviez puțin de le subiect, însă, eu aș fi vrut ca Itachi să trăiască (o daa) și să fie hokage, până vine Naruto pe ”tron”.  dance2 


Gooood bye jos palaria in fata    kiss 
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Sasuke hokage ? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Dum 01 Iun 2014, 14:49

Nimeni a scris:
Mdeci am un coleg foarte foarte pasionat de naruto stie unele manga inainte sa apara , filmele ,episoadele,anyway. Mi-a spus ca sasuke va deveni hokage ,iar naruto va stapani cele 5 natiuni si va poseda in final si rinnenganul. Mda stiu asta de la colegamiu n-am vazut nimic ,dar probabil ca asa va fi .


Căcaturi d-astea zic toți proștii. Nimic nu e sigur, nici cei mai înfocați fani nu pot să prevadă ceva sigur. Și e imposibil să știe ce are să urmeze, asta dacă nu cumva lucrează la manga, la editarea ei. Mhm, sure.
Există o groază de forumuri legate de Naruto manga unde se dezbate fiecare capitol apărut, unde se analizează aproximativ tot și se spun păreri despre ce are să urmeze.
Revenind la subiect. Sasuke e un pămpălau, mai ales pentru că Kishi nu i-a definit caracterul. Își schimbă foarte ușor perspectiva asupra unor lucruri și e ușor de influențat. Bineînțeles, ca în majoritatea cazurilor, nu gândește când face ceva iar când deja e prea târziu realizează ce trebuie să facă. Mda, tipic lui Sasuke.
Cât despre Sasuke să devină hokage, este posibil, idk, am citit undeva, nu mai țin minte exact ce scria: " Dacă Sasuke devine hokage o să reușească să șteargă ura săteniilor fața de clanul Uchiha, lucrul ăsta fiind prezent de când s-a întemeiat satul. O să ducă la bun sfârșit și dorință lui Itachi de a apăra satul. " Parcă așa era. Totuși eu cred că nu o să devină, deși există suficiente motive pentru ca el să ajungă hokage. Sper să nu, totuși Naruto și-a dorit asta de la bun început și a luptat să ajungă unde este acum. Jumătate din visul lui s-a împlinit, acela de a câștiga respectul sătenilor. A mai rămas doar să devină hokage.
Orice e posibil cu Kishi.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19Dum 08 Iun 2014, 19:26

"Sasuke Hokage?" - No way. Mai ales după acel fragment din manga cu Naruto şi Gaara în care ... mă rog ... ştiţi voi la care mă refer. Poate mai sunt persoane pe aici care nu au ajuns la capitolele respective şi nu vreau să le stric suspansul. Oricum, cu Kishimoto ... imposibilul devine posibil aşa că nu avem decât să aşteptăm.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sasuke hokage ? Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke hokage ?   Sasuke hokage ? I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke hokage ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Cu și despre Serialul Naruto-