Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
*Manga no.678* Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
*Manga no.678* Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 *Manga no.678*

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

*Manga no.678* Empty
MesajSubiect: *Manga no.678*   *Manga no.678* I_icon19Mier 28 Mai 2014, 11:07

Așa, deci, pentru cei care citesc manga și au citit capitolul 678? Cum vi se pare? Eu una nu mă mai pot aștepta de la nimic de la Kishimoto. În primul rând, ultimele pagini vor să spună că Madara era Kaguya sau că Madara s-a transformat în Kaguya? Pentru că n-am înțeles o iotă. Mi-a plăcut partea cu visul fiecăruia, dar aș fi vrut să văd și visele echipei 7 XD
La aceste pagini [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]and [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]nici nu mai știu ce să cred. Îmi pare extrem de bine că Naruto l-a mustrat pe Sasuke pentru cele spuse Sakurei și lui Kakashi, dar nu cred că Sasuke ar spune așa ceva fără un motiv anume în gând, pare gânditor, deci încă nu mă voi declara „fan distrus”, după capitolul ăsta.

Voi ce credeți despre capitol?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

*Manga no.678* Empty
MesajSubiect: Re: *Manga no.678*   *Manga no.678* I_icon19Mier 28 Mai 2014, 12:06

Cred ca am de gand sa ma sinucid. Nici macar nu mai zisai buna. Aud numai manga manga, sa inteleg ca manga e Naruto-ul oficial sau ce? Deci nu mai inteleg, de exemplu daca ai un fic si incepi altul, inseamna ca nu esti multumit de primul. Kishimoto a deschis (daca chiar el le-a desenat) Manga fiindca nu era, probabil, multumit de priml Naruto, nu-i convenea ceva. Dar acum ma intreb: ,,CARE E NARUTO OFICIAL?''. Si in al doilea rand, de ce nu e Manga animat? Deci oameni buni, ceva nu este in regula, ori am innebunit. Mi-a zis Mion ca este desenat de Kishimoto. O.o. Nu mai inteleg absolut nimic, de ce nu este un singur Naruto, iar ideile pe care le-ar fi avut pentru razboi le-ar fi pus in Naurot asta cu culori. De ce le-a facut separat cand poate sa le comaseze. ASTA INSEAMNA CA NU-I CONVNE NARUTO UNU! Deci nu stiu, ceva nu se leaga, sincer, ma asalteaza asa de multe informatii cu manga, manga, manga, lumea innebuneste, vor manga, manga, pe alte site-uri la fel, cu majuscule, subliniat tot, nou episod cu manga, CE-I ASTA FRATILOR?
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

*Manga no.678* Empty
MesajSubiect: Re: *Manga no.678*   *Manga no.678* I_icon19Mier 28 Mai 2014, 19:25

Episoadele manga vor ajunge la un moment dat si ele animate, majoritatea anime-urilor au manga după care se fac episoade. În unele anime-uri nu corespund anime-ul cu manga dar în Naruto, da. Toate episoadele pe care le-ai văzut au fost la un moment dat capitole manga, care au fost animate. Manga este puțin mai în față ca anime-ul, dar o să ajungă repede și ele animate pentru că un episod animat este egal cu un capitol din manga. Paginile pe care le-am pus mai sus sunt din capitolul de azi si vor apărea și ele la rândul lor într-un episod animat. Manga este pentru cei care vor să știe ce se va întâmpla înaintea celorlalți. Episoadele care nu au fost în manga se numesc episoade FILLER. Episoadele cu amintiri au fost doar episoade filler, dar acum au revenit la război. Nu citi dacă nu vrei să afli un spoiler mai jos
Spoiler:
Sper că te-ai lămurit^^
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

*Manga no.678* Empty
MesajSubiect: Re: *Manga no.678*   *Manga no.678* I_icon19Dum 01 Iun 2014, 12:14

Mi-a plăcut partea cu visul fiecăruia, dar aș fi vrut să văd și visele echipei 7.
Dacă a vedea şi visele membrilor echipei 7 îndeplinite înseamnă ca aceştia să cadă în genjutsu, atunci bine că nu le-am văzut. În plus, stai liniştită, oricum o să ni se releve şi visele lui Sasuke, Sakura şi Kakashi - pe al lui Naruto îl ştim şi, cel mai probabil, a rămas acelaşi ca la început ( doar cu mici adăugiri ), pe când Sasuke, Sakura şi Kakashi au trecut prin nişte schimbări care, cu siguranţă, i-au determinat să-şi restabilească priorităţile. Mă îndoiesc că Sakura mai gândeşte la fel ca la început în ceea ce-l priveşte pe Sasuke şi, pe de o parte, e de înţeles. Ar fi chiar patetic din partea ei să mai creadă aceleaşi lucruri care au făcut-o să se îndrăgostească de el, mai ales după acesta a fost la un pas de a o ucide. Dar, în fine, asta e altă poveste.

Acum, întrebarea firească e - probabil asta ai dorit să spui prin aș fi vrut să văd și visele echipei 7(devenite realitate), dacă toţi patru îşi vor transforma visele în realitate, dar, în fine, asta vom afla la sfârşit.   :| 
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
*Manga no.678* J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

*Manga no.678* Empty
MesajSubiect: Re: *Manga no.678*   *Manga no.678* I_icon19Dum 01 Iun 2014, 14:36

Pentru necunoscători, mai bine nu ar comenta pe aici.
Nu știu despre voi, dar pe mine mă dezamăgește. Îmi pare rău pentru fani, dar majoritatea ori nu realizează ce se întâmplă ori le place. A ajuns o prostie Naruto, iar eu consider că cel mai bine Kishi ar face o pauză din a posta capitolele manga ( așa se ajunge la zi cu anime-ul ), ca să se gândească și el puțin ce naiba face acolo. E o blasfemie ce se întâmplă. Cum e posibil ca Madara să fie rănit în condițiile în care aproape nimeni nu l-a rănit în luptă? Ce s-a întâmplat cu Zetsu negru s-a întâmplat și cu Obito, care acum probabil e mort. Mi se pare cea mai mare prostie, până acum existau teorii cum că Kaguya e Madara/Sakura, dar acum e Zetsu? O plantă care nu știe ce înseamnă să facă pipi? Serios? Nu știu, căile lui Kishi sunt necunoscute și dubioase, dar Naruto s-a stricat de peste o sută de capitole.
Sasuke își permite foarte multe in ultima perioadă, ținând cont că a primit un Rinnengan moca, dar totuși se consideră superior colegilor lui cât și față de Kakashi, care sărmanul, a rămas fără Sharingan. Naruto a dobândit puteri de care în mod normal nu trebuia să fie conștient. Fac referire la câteva capitole în urmă când l-a vindecat pe Kakashi, făcându-i o copie a ochiului, or smth like that. În momentul ăla Kishi a înjosit-o pe Sakura în cel mai crud mod. Ea este medic ninja și nu putea să-l ajute pe Kakashi, dar Naruto a făcut-o?
Anne Marie: Kakashi a ținut un monolog interior observând evoluția celor trei: Naruto, Sakura și Sasuke. Acolo s-a specificat că ea încă ține la el și mereu va încerca să-l "tragă" din întuneric. Cred ca e foarte clar că indiferent de ce s-ar întâmpla ea are să-l iubească pe Sasuke, în schimb nu cred și sigur nu mai este copila din prima serie si chiar a doua, la început, care să fie înnebunită de el. Se vede o schimbare drastică în comportamentul ei. S-a maturizat.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

*Manga no.678* Empty
MesajSubiect: Re: *Manga no.678*   *Manga no.678* I_icon19Dum 01 Iun 2014, 16:01

@[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deși, cum ai spus și tu, manga a luat-o pe arătură în ultima vreme, încât nici eu nu o mai citesc cu entuziasmul cu care o citeam odinioară, deja mi-am dedicat o fooarte mare parte din timp - și, cu siguranță, nu numai eu - lui Naruto, atât în versiunea manga, cât și anime, ca să încetez să mă mai uit; au trecut ani buni de când am văzut primul episod și am decis că mi-a plăcut, de fapt, cred că de mai bine de cinci, șase ani mă uit la anime, și de mai bine de doi/trei ani citesc manga, sau chiar mai mult, încât să mă mai pot lăsa e imposibil - cred că și după ce se termină o să revăd episoadele, până îmbătrânesc (da, sunt un copil obsedat, dar Naruto e singur serial, anime, sau cum vreți să-i spuneți, în urmărirea căruia am fost consecventă, singurul serial ale cărui episoade le urmăresc și le aștept de ani întregi, singurul serial la care nu am renunțat după ce l-am vizionat câteva luni, un an în cel mai bun caz, și apoi m-a plictisit). Deci, mă simt datoare să îl urmăresc până la sfârșit, căci, ignorând faptul că autorul o cam dă cu bâta în baltă în ultima perioadă, au fost muuuulte episoade - și capitole din manga - care compensează și unele la care am și plâns.
În fine. Cam atât am avut de spus.  hmm...?!
Sus In jos
Continut sponsorizat




*Manga no.678* Empty
MesajSubiect: Re: *Manga no.678*   *Manga no.678* I_icon19

Sus In jos
 

*Manga no.678*

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Cu și despre Serialul Naruto-