Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Care credeţi că a fost motivul pentru care ... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Care credeţi că a fost motivul pentru care ... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Care credeţi că a fost motivul pentru care ...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Care credeţi că a fost motivul pentru care ... Empty
MesajSubiect: Care credeţi că a fost motivul pentru care ...   Care credeţi că a fost motivul pentru care ... I_icon19Dum 01 Iun 2014, 13:12

Care credeţi că a fost motivul pentru care Sasuke, după lupta cu Danzo, a încercat să o ucidă pe Sakura (înainte să apară Kakashi)? În acel episod a încercat să o ucidă de două ori, dar, pe de altă parte, a doua oară Sakura chiar şi-a căutat-o cu lumânarea.
Revenind ... Prima oară, Sakura i-a spus lui Sasuke că regretă că nu a mers atunci, când acesta abandonase Konoha, cu el şi că doreşte să i se alăture - oare s-o fi prins Sasuke că minţea? -, după care a aflat chiar de la el că scopul lui era distrugerea Konohăi. I-a cerut, de asemenea, să demonstreze că merită încrederea lui, prin a o elimina pe Karin, iar Sakura s-a apropiat, scoţând cuţitul - adevărata sa intenţie era uciderea lui Sasuke, dar încă nu era hotărâtă dacă să o facă sau nu, aşa că ... Surpriză: la câteva secunde după, Sasuke, brusc, a invocat un Chidori cu care s-a repezit asupra ei. El era atunci, ce-i drept, oricum, dar nu foarte lucid, am putea spune chiar labil psihic sau instabil. Să fie instabilitatea lui cauza?
Sasuke nu e prost, poate realizase că Sakura minţea, poate îşi dăduse seama ce intenţiona - dar mi-e cam greu să cred asta -. Mă rog, clar minciuna Sakurei nu făcea nici doi bani, mai ales că Sasuke îi dezvăluise planul său, ştiind cât de important e Konoha pentru ea, iar faptul că Sakura, după ce a auzit asta, a mimat în continuare că vrea să i se alăture cu siguranţă nu a făcut decât să atragă bănuieli din partea lui. 
În fine, scena aia chiar m-a luat prin surprindere şi motivele lui chiar îmi sunt încă neclare.
Aştept păreri.


PS: ştiu că întrebarea asta poate părea puţin deplasată, acum, după ce au trecut atâtea atâtea episoade şi atâta timp, şi mai ales după ce întorsătură a luat acţiunea în manga, dar aş vrea, sincer, să văd şi părerile altor persoane.

Edit: Mion: nu, nu mă așteptam să se comporte ca un îgner căzut din cer - ironia ta m-a binedispus-, dar a fost exagerat din partea lui să încerce să o ucidă, mai ales, fiind conștient că Sakura nu reprezenta un pericol pentru el. Și, destul de brusc, aș zice. Habar n-am, și nici n-am avut, ce-i în capul tâmpitului, și încă mă întreb cum de încă îl mai consider printre personajele mele preferate.


Ultima editare efectuata de catre Anne Marie in Dum 01 Iun 2014, 17:05, editata de 1 ori
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Care credeţi că a fost motivul pentru care ... Empty
MesajSubiect: Re: Care credeţi că a fost motivul pentru care ...   Care credeţi că a fost motivul pentru care ... I_icon19Dum 01 Iun 2014, 16:47

Sasuke nu gandea deloc lucid la acel moment. După ce la ucis pe Danzo cu atâta ură și voință, nu cred că te așteptai să se comporte ca un înger căzut din cer, nu?
Sakura îi voia binele lui Sasuke. Credea că dacă dispare de pe lume i se șterge cu totul și sufletul lui posedat de rău. Însă a fost greșit. Înțeleg de ce nu a putut să îl omoare. Nu doar pentru că au petrecut mult timp împreună ca și prieteni dar și pentru faptul că avea sentimente pentru el. Bineînțeles că Sasuke știa că Sakura nu ar face așa ceva, și-a dat seama că este doar o capcană. E ca și cum ar fi profitat de sufletul ei pur.
Despre motivul pentru care a făcut asta, pe lângă faptul că era orbit de ură, nu îmi dau seama ce ar putea fi, dar presupun că a avut un motiv. Sper să îl aflu mai încolo.
Ja nee.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Care credeţi că a fost motivul pentru care ... Empty
MesajSubiect: Re: Care credeţi că a fost motivul pentru care ...   Care credeţi că a fost motivul pentru care ... I_icon19Dum 01 Iun 2014, 23:22

Sasuke mereu a fost instabil emoţional, iar în manga această formă de abuz emoţional s-a accentuat. Deşi lasă impresia unei persoane indiferente, are nevoie de piloni de sprijin şi imediat ce unul dintre ei cedează, se vede cuprins de un sentiment distructiv, ce se propagă spre alte situaţii. Toată treaba cu Danzou şi Clanul Uchiha îl terminase, nici nu am fost surprinsă, având în vedere superioritatea cu care Danzou i se adresa, i dunno. Faptul că a pus-o la încercare pe Sakura dovedeşte că avea un prag scăzut de toleranţă la frustrări, iar ea, în momentul ăla, era foarte uşor de citit, era anxioasă şi trăgea de timp. A fost un proces inconştient...
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Care credeţi că a fost motivul pentru care ... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Care credeţi că a fost motivul pentru care ... Empty
MesajSubiect: Re: Care credeţi că a fost motivul pentru care ...   Care credeţi că a fost motivul pentru care ... I_icon19Mier 22 Oct 2014, 20:34

Si eu cred ca a facut asta fara sa gandeasca limpede. Era orbit de ura, tocmai ce purtase o lupta incordata si, in plus, vederea ii era din ce in ce mai slaba; putem spune, deci, ca era intr-o criza nervoasa. Ultimele capitole din manga ne arata ca nu are nici o intentie de a o ucide pe Sakura. A avut ocazia sa o faca, dar nu a facut-o; a bagat-o intr-un gentsutsu si, desi nici asta nu a fost o dovada de dragoste normala, nu a fost nici din ura.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Care credeţi că a fost motivul pentru care ... Empty
MesajSubiect: Re: Care credeţi că a fost motivul pentru care ...   Care credeţi că a fost motivul pentru care ... I_icon19

Sus In jos
 

Care credeţi că a fost motivul pentru care ...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Păreri legate de Sasuke & Sakura și relația lor-