Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Povestea catelusului schiop Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Povestea catelusului schiop Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Povestea catelusului schiop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Povestea catelusului schiop J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Sam 04 Iun 2011, 17:53

Povestea catelusului schiop


În vitrina unui magazin de animale era un afiş: “Căţeluşi de vânzare”

Un baieţel de 10 ani intră şi intreabă care-i preţul unui căţeluş. Vânzătorul îi răspunde că preţul este între 30 şi 50$. Băieţelul bagă mâna în buzunar, scoate câteva monezi. Numără 2.70 $ … şi apoi întreabă: “Aş putea vedea căţeluşii?”
Vânzătorul zâmbeşte. Fluieră, din magazin iese afară căţeaua şi în urma ei 5 căţeluşi frumoşi. Al şaselea căţeluş… rămase în urmă şi nu se apropia!

Băieţelul întreabă: “De ce căţeluşul astă şchioapătă ?” Omul îi răspunse că acesta s-a născut cu o problemă la picior şi va şchiopăta toată viaţa! “Acesta-i caţeluşul pe care-l doresc”, a spus băieţelul cu bucurie în glas. “Dacă asta e dorinţa ta, ţi-l dau gratis!”

Copilul s-a suparat şi a răspuns: “Nu-l vreau gratis, preţul lui e la fel ca şi a celorlalţi căţei, îţi voi da tot ce am la mine acum, şi în fiecare lună îţi voi plăti 50 de cenţi, până voi achita preţul lui intreg !”

“Eşti sigur că vrei acest căţeluş? Doar niciodată nu va putea fugi sau juca sau sări precum ceilalţi!”

Băieţelul s-a aplecat, şi-a ridicat puţin pantalonul şi i-a arătat vânzătorului aparatul de fier ce-i susţinea piciorul strâmb.
“Nici eu nu pot alerga, de aceea acest căţeluş are nevoie de cineva care să-l înţeleagă!”

Ochii vânzătorului s-au umplut de lacrimi când i-a spus copilului: “Mă rog şi sper ca fiecare căţeluş să aibe pe cineva care să-l iubească, aşa precum tu îl vei iubi pe acest căţeluş!”

Morala:
În viaţă nu contează cine eşti, contează ca cineva să te preţuiască şi să te iubească necondiţionat! Un prieten adevărat, este acela care ramane, în timp ce ceilalţi… dispar!


Probabil ca multi dintre voi o stiau deja, insa mie mi-a placut foarte mult sad
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Povestea catelusului schiop J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Sam 04 Iun 2011, 18:17

Vai mi-au dat lacrimile sad ...chiar foarte trist insa e adevarat. Unii dca au prieteni cu ,, defecte '' ii parasesc. Foarte frumos, mi-a placut mult.
Sus In jos
AlphasoniK
Genin
Genin
AlphasoniK

Sex : masculin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 255
Puncte : 387
Reputatie Reputatie : 115

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Sam 04 Iun 2011, 19:34

Nu stiam povestea dar morala are totala dreptate.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Povestea catelusului schiop J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Sam 04 Iun 2011, 19:50

Vai Crystal, m-a impresionat! sad sad sad

Sincera sa fiu povestea nu o stiam, si nici morala la fel. Dar pot sa-ti spun ca nu am sa o uit!

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Dum 05 Iun 2011, 13:19

Vai cristal e superb,spendid imi place la nebunie aproape ca miau dat lacrimile sad
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Mier 08 Iun 2011, 21:48

Vai Doamne... sad Mie una mi-au dat lacrimile. Si serios acum chiar mi-au dat :(
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Povestea catelusului schiop Asss10Povestea catelusului schiop J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Vin 10 Iun 2011, 19:45

Este... Este super mesajul, dar si intamplarea...
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Povestea catelusului schiop J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Lun 27 Iun 2011, 03:36

Vai, tusii sad Eu una nu stiam povestea .. ---> psst =)) <--- .. deci .. povestea e asa de .. minunata, nu stiu cum sa sp. Cert este ca imi place extrem de mult. Mi-au dat si lacrimile, la ora asta, da, sunt nebuna, stiu heh

Foarte frumos a hug
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Povestea catelusului schiop Asss10Povestea catelusului schiop J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Lun 27 Iun 2011, 08:07

Crystal, chiar m-a impresionat povestea... Si nici eu nu stiam de ea, asa ca este pentru prima data cand aud de ea. Dar chiar are o incarcatura emotionala care mi-a ajuns la suflet. Mi-au dat lacrimile... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Mi-a placut foarte mut povestea ta. Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Mier 06 Iul 2011, 22:31

cred ca acest subiect isi merita locul in categoria: " Vreti sa ne uimiti? "

o poveste incredibila ce merita spusa de sute de ori fiecarui om pe care il intalnesti in strada ...
Sus In jos
Niku65
Genin
Genin
Niku65

Sex : masculin Varsta : 37
Localizare Localizare : iad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Mainou prin toata Tara
Stare de spirit Stare de spirit : Dus de acasa =))

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Joi 07 Iul 2011, 10:19

Vai Doamne... sad Mie una mi-au dat lacrimile. Si serios acum chiar mi-au dat :( cum a zis puff , si mie mio dat lacrimile , sper ca si alti sa fie buni la suflet cum ii baietelul acela therethere therethere therethere
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Joi 07 Iul 2011, 13:49

Foarte adevarata aceasta poveste . IAr morala este foarte importanta cu totii ar trebuii sa invatam ceva si sa-i acceptam pe cei din jur asa cum sunt ei cu rele si bune happy2


Ultima editare efectuata de catre Florin+Bella in Joi 07 Iul 2011, 15:13, editata de 1 ori
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Joi 07 Iul 2011, 14:36

cred ca era vorba de defecte de handicap si probleme de sanatate ... poate nu am inteles eu bine dar eu asa cred ca era ...
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Sam 01 Oct 2011, 09:14

ce dragut.ador cateii la nebunie.morala intradevar e buna,pacat ca nu multi stiu sa o si aplice in viata,altfel,lumea asta nedreapta ar fi un loc mai bun
Sus In jos
Meli25
Genin
Genin
Meli25

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Maramures
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : eleva
Stare de spirit Stare de spirit : <3

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Sam 05 Noi 2011, 15:18

Oo..ce frumoasa este povestea:x
eu ador catelushii..:x.
mi`au dat lacrimile ..e trist dar
faorte frumos :x
pupuicii:* Zbyee
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Povestea catelusului schiop J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Sam 05 Noi 2011, 17:49

Yeah....stiu povestea este very SAD ;x dar atat de frumy yumi ;o3 ador catelusii si cred ca fiecae om, indiferent de cum e/arata are nevoie de un caine >:D<. Cel mai bun prieten al omului!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Mar 08 Noi 2011, 15:03

Very Sad [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] nu stiam povestea si pot spune ca mi-au dat lacrimile, m-a atins...Intradevar Elz, cainele e cel mai bun prieten al omului :)
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Mar 08 Noi 2011, 22:10

Mi-au dat lacrimile. Nu stiam povestea. Foarte frumoasa. O morala foarte buna de care toti ar trebui sa-si aduca aminte. Pacat totusi ca-n zilele noastre nu mai exista astfel de prieteni adevarati care sa te ajute mereu si sa-ti fie aproape..pacat..
Oricum povestea a fost tare frumoasa. in love
Sus In jos
angelo_testardo
Chūnin
Chūnin
angelo_testardo

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 812
Puncte : 893
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : belly dance/karate
Stare de spirit Stare de spirit : Zambeste, maine poate fi mai rau!

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Dum 13 Noi 2011, 23:21

o stiuuu e foarte draguta eu aveamchiar si un power point cu ea....
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Lun 30 Apr 2012, 23:36

Trist, dar incredibil de adevarat! Oamenii isi parasesc prietenii doar pentru ca au defecte. Trebuie sa fim cu totii uniti si sa ne acceptam indiferent de defecte, toti suntem egali! Niciunul nu este mai brav sau mai rau, toti suntem fiinte, toti putem sa ne facem un drum in viata. Prietenii si aleg dupa suflet, nu dupa fizic! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Povestea catelusului schiop J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Mar 31 Iul 2012, 14:43

haaaaaaa , am inceput sa plang ,
e asa de emotionanta ,
sincer n-o stiam pana acum ,
dar niciodata nu e prea tarziu
Sus In jos
~LoveYou~
Academy Student
Academy Student
~LoveYou~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : My World
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 3

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Sam 04 Aug 2012, 00:32

O_O Nu-mi vine sa cred, atat de trist! Saracutii de ei, oamenii judeca dupa fizic, nu dupa suflet! Este incredibil de trist dar foarte adevarat!
Sus In jos
Hope ♥
Academy Student
Academy Student
Hope ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : C. de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 1

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Joi 16 Aug 2012, 12:47

Cat de emotionant :( dar si foarte adevarat. Mi-au dat lacrimile ... mai auzisem de poveste, dar nu si de morala. Mi-a placut foarte mult ... oricine poate iubi neconditionat, trebuie doar sa aiba suflet, cum a avut si baietelul care a cumparat catelusul schiop... foarte frumos... nu am cuvinte sa descriu ce am simtit cand am citit.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Dum 03 Mar 2013, 23:31

Oh, Doamne! Ce trist. Prima data am crezut ca stiu povestea, dar nu o stiam. Eu stiam alta, adica sub alta forma, dar aceeasi idee. Ma bucur mult ca ai postat-o. De as avea si eu niste prieteni ca acel baiat... pai as fi zis ca-s in Rai.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19Dum 24 Mar 2013, 10:22

Este o poveste foarte frumoasa si de asemenea, foarte cunoscuta. Are cea mai buna morala dintre cele pe care le-am vazut eu. Oricum, aceasta poveste este o povestire cu talc, care-mi va ramane in minte. happy2
Sus In jos
Continut sponsorizat




Povestea catelusului schiop Empty
MesajSubiect: Re: Povestea catelusului schiop   Povestea catelusului schiop I_icon19

Sus In jos
 

Povestea catelusului schiop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Vreți să ne uimiți?-