Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Adolf Hitler- Ciudatenii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Adolf Hitler- Ciudatenii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Adolf Hitler- Ciudatenii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Adolf Hitler- Ciudatenii Empty
MesajSubiect: Adolf Hitler- Ciudatenii   Adolf Hitler- Ciudatenii I_icon19Mar 09 Sept 2014, 19:34

Buna! Am vrut sa va impartasesc cateva lucruri despre Adolf Hitler care mi se par oarecum ciudate.
1. Hitler iubea animalele.
2. Avea o colectie de posete si accesorii facute din piele de om.
3. Le scotea oamenilor dintii de aur dupa ce mureau.
4. Manca foarte multa ciocolata. Cate un kilogram pe zi.
5. Hitler era vegetarian. Asta nici eu nu prea pot sa o cred, dar am auzit ca a devenit vegetarian dupa ce a asistat la autopsia nepoatei lui.
6. Se uita in special la filme interzise publicului german, dar si la comedii cu evrei.

Cam atat am retinut din ce am citit de pe net si din carti. Daca vreti sa cititi o carte buna, cu o poveste reala legata de perioada in care Hitler era la putere, va recomand ,,Cinci ani la Auschwitz" de Wieslaw Kielar. Nu stiu daca chiar v-a uimit aceste lucruri, dar pe mine m-au interesat destul de mult incat sa ma hotarasc sa postez aceste lucruri in aceasta categorie.
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Adolf Hitler- Ciudatenii Empty
MesajSubiect: Re: Adolf Hitler- Ciudatenii   Adolf Hitler- Ciudatenii I_icon19Joi 18 Sept 2014, 15:48

Mda, a și făcut pact cu diavolul omul. Minte nebuna. Adica, cum Îți explici ca cineva sa ajunga din cizmar, intr-o saptamana, conducător al armatei și al Germaniei. Exact, așa mă gândeam și eu.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Adolf Hitler- Ciudatenii J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Adolf Hitler- Ciudatenii Empty
MesajSubiect: Re: Adolf Hitler- Ciudatenii   Adolf Hitler- Ciudatenii I_icon19Joi 20 Noi 2014, 16:26

JustAndra a scris:
2. Avea o colectie de posete si accesorii facute din piele de om.
Asta m-a socat cel mai tare. Mi se pare amuzant si odios in acelasi timp. Adica, serios, avea o colectie de posete? Posete? Ma rog... Dar faptul ca erau facute din piele de om mi se pare dezgustator, repugnant si extrem de diabolic, sadic. Doamne fereste de asa un om!!
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Adolf Hitler- Ciudatenii Empty
MesajSubiect: Re: Adolf Hitler- Ciudatenii   Adolf Hitler- Ciudatenii I_icon19Dum 21 Dec 2014, 00:17

JustAndra a scris:

2. Avea o colectie de posete si accesorii facute din piele de om.
3. Le scotea oamenilor dintii de aur dupa ce mureau.

Astea doua m-au amuzat cel mai tare.

Tin sa va informez ca nu tot ce se scria despre Hitler era adevarat, asa cum nici tot ce se scrie despre Beyonce sau Brad Pitt nu e real. In presa si alte carti s-au scris lucruri foarte ciudate despre el si total neadevarate. A fost o persoana de succes, e si normal sa ii caute lumea nod in papura. S-a scris si ca ar fi avut o relatie sexuala cu nepoata sa, care mai apoi a fost ucisa sau cum ca ar fi fost gay si ca o privea pe mama sa ca pe o femeie nu ca pe o mama. Am vazut intr-un documentar in care spunea ca isi baga amphetamina in vene ca sa tina discursurile, poate era adevarat. Era un tip ciudat, ddar a fost tare omul. Poate ca nu a fost tocmai ok sa ucida evreii, dar sa nu-mi spuneti voi ca daca acum detine puterea suprema in stat nu ati alunga/extemina tiganii (poate doar eu sunt rasista, mno). Si Dej a omorat sute de oameni, iar Ceausescu ii trimitea in spitalele de nebuni ca sa nu para ca ii ucide, ca e un conducator bun. Cel putin Dej le dadea pe fata.
Ceea ce vreau sa zic e sa nu credeti tot ce se zice sau scrie.

Othelia Wundlang a scris:
Mda, a și făcut pact cu diavolul omul. Minte nebuna. Adica, cum Îți explici ca cineva sa ajunga din cizmar, intr-o saptamana, conducător al armatei și al Germaniei. Exact, așa mă gândeam și eu.

Pact cu Diavolul? Nu exista asa ceva. Si nu stiu ce te mira chestia ca daca era cizmar a intrat dupa in politica. Dar daca ti-as spune ca in secolul XX in Romania Partidul Comunist permitea pana si copiilor de 13 ani sa intre in partidul lor? In plus si Ceausescu era un neica-nimeni cu 4 clase si a ajuns apoi sa conduca tara iar sotia lui cu 4 doctorate nu vorbea corect gramatical. Dej si Ceasescu au omorat mai multi oameni decat a o omorat Hitler in proria tara. Cel putin dupa moartea lui Hitler, Germania a ajuns undeva si puteam spune fara sa ne ascunde dupa degete ca germanii "ne scuipa seminte in cap" !!

Nu stiu de ce lumea il priveste asa cu ochi asa rai pe Hitler. Persoanal, cred ca unele din conceptiile sale erau interesante si daca s-ar aplica in Romania acum, am duce-o mai bine, bag mana-n foc pentru asta. Nu spun ca a facut numai chestii bune sau ca ar fi mai bine ne ne intoarce in perioada totalitarismului. Spun ca ar trebui sa ne gandim de doua ori inainte sa judecam pe cineva fie el Hitler, vecina de la doi sau tipul gras de la magazin.
Nu am intentionat sa ofensez pe vreuna din voi, am spus doar adevarul si opinia mea.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Adolf Hitler- Ciudatenii Empty
MesajSubiect: Re: Adolf Hitler- Ciudatenii   Adolf Hitler- Ciudatenii I_icon19

Sus In jos
 

Adolf Hitler- Ciudatenii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Vreți să ne uimiți?-