Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Official Naruto Tanabata Trading Cards Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Official Naruto Tanabata Trading Cards Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Official Naruto Tanabata Trading Cards

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Official Naruto Tanabata Trading Cards Empty
MesajSubiect: Official Naruto Tanabata Trading Cards   Official Naruto Tanabata Trading Cards I_icon19Mier 17 Sept 2014, 23:33

Sasuke - Iluzia lui Tsukuyomi
„O dorință, huh...Îmi doresc putere...”
Numele atacului - Șoapta lui Hikoboshi

Sakura - Rugăciunile lui Orihime
„Sasuke-kun...Vreau ca aceste sentimente să te ajungă.”
Numele atacului - Sentimentele feminine de la o fată cerească.”


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
”Aceste cartonașe au fost făcute pentru Tanabata matsuri. Tanabata celebrează singura zi din an în care celor doi îndragostiți, zeița Orihime și zeul Hikoboshi, le este permis să se întâlnească. Legenda spune că acești îndrăgostiți sunt separați de Calea Lactee si le este permis să se întâlnească doar o dată pe an în a șaptea zi din a șaptea lună din calendarul lunisolar.
Deci mă voi rezuma doar la: cartonașul Sakurei are legatură cu Orihime, în timp ce cartonașul lui Sasuke are legătură cu Hikoboshi.”

Deci am găsit așa ceva pe o pagina dedicată lui SasuSaku și m-am gandit că ar fi interesant. Voi pune și textul original în caz că am greșit traducerea.

Citat :
Sasuke - Tsukuyomi's Illusion:
"A wish, eh... I desire power..."
Name of attack - Hikoboushi's whisper

Sakura - Orihime's Prayer:
"Sasuke-kun... I want these feelings to reach you."
Name of attack - The womanly feelings of a Celestian Maiden

These trading cards were made for the Tanabata matsuri.
Tanabata celebrates the one day of the year where two lovers, goddess Orihime and god Hikoboshi, are allowed to meet. According to the legend, these lovers are separated by the Milky Way, and are only allowed to meet once a year on the 7th day of the 7th lunar month of the lunisolar calendar.
Sooo.... I'm just going to leave it at:
Sakura's card is connected to Orihime while Sasuke's card is related to Hikoboshi...

Deci, am căutat puțin pe net, și, după cum spune această legendă ei se întâlnesc o data pe an în a șaptea zi din a șaptea lună a calendarului lunisolar. Având în vedere ca Tanabata este un festival japonez, precum și Sasuke și Sakura voi lua în considerare calendarul budist care face parte din calendarul lunisolar. În calendarul budist, a șaptea lună face parte din august și din octombrie sau mai simplu Aug./Sept. sau Sept./Oct. Deci presupun că mai trebuie să așteptam puțin, pentru că presimt un moment SasuSaku curând într-una dintre aceste luni o3o

Sper că Kishimoto știe asta, în caz că nu este doar un zvon...

Sper că nu v-am irosit timpul...

Just saying...
Sus In jos
 

Official Naruto Tanabata Trading Cards

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Păreri legate de Sasuke & Sakura și relația lor-