Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Naruto - THE epic END Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Naruto - THE epic END Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Naruto - THE epic END

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Naruto - THE epic END J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Joi 06 Noi 2014, 15:59

Ce spuneti despre modul in care s-a sfarsit Naruto? Despre capitolele 699 si 700?
Eu, personal, am fost cam dezamagita. Adica, parca s-a terminat prea repede. Actiunea a fost grabita, voiam ceva mai mult. Cred ca cele doua capitole ar fi fost mult mai bine incadrate in vreo 5 capitole. Si nu a fost nici un sarut, nimic...am vazut doar copiii, care erau atat de adorabili totusi. Totusi, capitolul 699 mi-a placut, desi si el a fost putin grabit. Mai ales cand Sasuke si-a cerut iertare fata de Sakura...aproape m-am topit. :D
Adica, uitati-va la fata lui Sasuke, nu l-am vazut niciodata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar de asta ce sa mai zic, a fost un mare "F**k you" catre cei ce erau impotriva cuplului, catre hateri:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Totusi, in mare, finalul a fost unul frumos, emotionant, desi cam scurt. Aproape am plans. Totul s-a terminat asa cum ne doream cu totii, cu Naruto Hokage, cuplurile NaruHina si SasuSaku formate. Torusi, chiar nu ma asteptam si la ceilalti. Adica, Temari si Shikamaru sau Ino si Sai...totul a fost putin vag, voiam ceva mai mult, ceva care sa duca la finalul asta. Sper ca se va regasi asta in ultimul film si ca acesta va fi mai romantic si nu doar pentru NaruHina. Vreau sa vad ceea ce cu totii cred ca vrem: un moment SasuSaku autentic, macar un sarut de-al lor si voi fi cea mai fericita. :))
Voi ce parere aveti despre acest final? 
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Naruto - THE epic END J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Vin 07 Noi 2014, 14:48

Eu una sunt multumita si sa stiu ca sunt impreuna, fara sa vad vreun sarut sau ceva. Sa nu uitam ca totusi vorbim de Naruto, care nu e o manga romance, dar Kishi a facut un fan service fanilor si ne-a oferit ceea ce cu toti voiam. 
Capitolul 699 chiar a fost grabit, dar totusi mi-a placut la fel de mult ca ultimile. 
Ma simt inca aiurea stiind ca nu ma voi mai intoarce miercurea de la scoala ca sa citesc manga. 
*lacrima*
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Naruto - THE epic END J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Sam 08 Noi 2014, 18:45

E adevarat, nu e o maga romance, dar asta nu inseamna ca nu mi-as fi dorit ceva de genul. Nu mi-o luati in nume de rau, eu nu sunt dezamagita de final, ci doar de faptul ca nu a foat ceva mai lung:)). Astea sunt doar cuvintele unui fan disperat (adica eu), care a revazut capitolul de nspe mii de ori si care aproape ca a plans pentru ca aceasta magnifica serie s-a terminat. Chiar mi-a placut felul in care s-a terminat, replicile au fost geniale, desenele la fel, perfecte. Actiunea in 699 a foat putin grabita, asta m-a intristat, caci voiam mai mult (din nou, sunt disperata), dar asta nu inseamna ca nu am adorat scenele acelea. M-am uitat de cel putin sapte ori la ele si inca nu m-am saturat. Exact asta inseamna sa fii un creator bun, ca Masashi Kishimoto: sa ii faci le oameni sa isi doreasca mai milt si mai mult din povestea ta, dar totusi sa o adore si sa se multumeasca cu rezultatul pe care tu li-l prezinti. Stiu, e un paradox, dar exact asa ma simt. Am fost extrem de entuziasmata de final, eram gen "Ooo, Doamneeee, nu cred!!!", dar voiam mai mult. Cam asta e disperarea unui fan cauzata de un artist genial.
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Sam 08 Noi 2014, 19:15

Da... mi sa părut ușor sec, adică nu sunt sigura încă ca intre ei e ceva, doar bănuiesc din gesturi. Mie una mi-a tocit nerăbdarea sfârșitul asta, așteptăm sincer ceva acțiune intre ei sau măcar o scanteie... în fine, cum ne-a făcut surpriza ăsta poate ne mai face încă una. Cine stie...
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Naruto - THE epic END J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Sam 08 Noi 2014, 20:04

Intre ei cu siguranta e ceva: o casatorie. Adica, au o fetita. Alta dovada mai buna ca asta nu e. Pana la urma, si misterul asta e bun la ceva. Ne face pe noi sa vrem mai mult. Asta inseamna ca o creatie sa-si indeplineasca, intr-un fel sau altul, sensul. Deja ma vad in delir dupa ultimul film si cu un teanc de servetele langa mine. In fine, ne mai ramane animeul pana la urma. Acesta e destul de in urma cu povestea si cu siguranta nu se va termina pana la sfarsitul anului. Nu cred...dar in fine. Avem ce savura. what?lol!
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Dum 09 Noi 2014, 14:56

Capitolul 699 mi-a plăcut enorm, dar chiar şi aşa a fost puţin grăbit. Sincer, mă aşteptam la alt final decât cel prezentat. Bineînţeles că voiam şi ştiam de altfel ca SasuSaku vor fi canon, iar asta a fost cea mai buna parte a finalului. Deja plâng, când mă gândesc că miercurea la 7 cand ies de la scoala nu o sa mai citesc manga :(
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Naruto - THE epic END J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Dum 09 Noi 2014, 20:53

Este adevarat ca actiunea din capitolul 699 a fost cam grabita, insa m-am bucurat din plin de momentul SasuSaku, am fost cea mai fericita persoana. Recunosc ca dupa confesiunea Sakurei imi pierdusem speranta putin in SasuSaku cand am vazut ca Sasuke este un magar. 
Imi doream mai multe detalii cu privire la relatia lui Sasuke cu Sakura, a fost destul de spontan totul. Chiar sunt curioasa ce s-a intamplat dupa ce a venit el din calatorie..poate vom afla acest lucru in noul film, nu? Eu abia astept! <3
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Naruto - THE epic END J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Mar 11 Noi 2014, 23:05

Kishimoto a spus intr-un interviu ca tot ce s-a intamplat in 699-700 o sa fie explicat in film. Deci toate au un curs, Kishimoto n-o sa ne lase confuzi. O sa vedeti.
In alta ordine de idei, ma bucur atat de mult ca SasuSaku si NaruHina chiar se intampla.. incat nu stiu cum sa-mi exprim sentimentele legat de asta. Am sperat atatia ani si in niciun moment nu am incetat sa mai cred ca asa o sa fie. In niciun moment.
Sunt atat de fericita dar atat de trista in acelasi timp. Manga s-a terminat de ceva timp, insa eu tot ma simt rau din cauza asta. Naruto a avut un impact atat de mare asupra mea, incat cred ca starea asta n-o sa-mi treaca prea curand. Desi stiu ca mai avem de vazut episoadele din anime si mai este si filmul, iar dupa urmeaza mini seria, tot e nasol pentru mine. Naruto cu siguranta este cel mai bun anime din intreaga lume. Nici acum, nici altcandva, niciun alt anime nu-l va putea egala. Cel putin, pentru mine asa o sa fie.
Am atatea de spus... dar daca as sta sa scriu tot ce simt legat de Naruto mi-ar lua o viata intreaga. Inca nu pot sa cred ca s-a terminat si nu vreau sa cred asta. Sunt o persoana care atunci cand ceva sau cineva ii intra in inima, nu mai iese de acolo indiferent de ce face. Si faptul ca Naruto s-a terminat sau mai bine spus se va termina definitiv ma face sa ma simt foarte rau.
Oricum, sunt foarte fericita si abia astept sa vad filmul. Kishimoto a spus ca filmul o sa fie un love story asa ca abia astept momentele NaruHina si SasuSaku, cat si cu ceilalti. Sunt absolut sigura ca desi filmul se invarte in jurul cuplului NaruHina, sau cel putin asa arata in trailer, vom avea si momente SasuSaku, ShikaTema etc. 
Kishimoto a mai spus ca anime-ul nu a fost romance si nu s-a concentrat sa faca si momente de iubire pentru ca nu se pricepe la asta, la romance. 
Ahhh, Kishimoto, acum stiu motivul.... dar ma bucur ca macar la sfarsit s-a trezit. 
Abia astept filmul, yay
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Naruto - THE epic END J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Mier 12 Noi 2014, 16:16

Si eu am citit interviul cu Kishi-sama, am avut un sentiment de bucurie cand a spus ca o sa vedem in film relatia dintre Sasuke si Sakura. Sper sa apara filmul online cat mai repede dupa lansarea acestuia in Japonia. Yaaay! <3 <3 
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Mier 12 Noi 2014, 16:26

Andreea Deea a scris:
Si eu am citit interviul cu Kishi-sama, am avut un sentiment de bucurie cand a spus ca o sa vedem in film relatia dintre Sasuke si Sakura. Sper sa apara filmul online cat mai repede dupa lansarea acestuia in Japonia. Yaaay! <3 <3 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Mie una mi se pare ca aici scrie Hushimi, poate se va adeveri totuși relația lor :)
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Naruto - THE epic END J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Mier 12 Noi 2014, 18:23

Othelia, nu te inteleg. Nu inteleg despre ce spui ca poate se va adeveri. Pentru ca SasuSaku chiar este, doar au si o fetita lol.
Si nu inteleg ce vrei sa spui prin desenul ala.. :-?
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Mier 12 Noi 2014, 19:44

Adică mă refeream ca poate vor apărea ceva scene în film cu ei.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Naruto - THE epic END J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Sam 15 Noi 2014, 19:26

   Acum mi-a picat si mie fisa: cu cine are Lee copil? Oare cu cu Ten-Ten? Mi s-ar parea cam ciudat, adica nu i-as fi vazut niciodata impreuna...  think Voi ce credeti?
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Naruto - THE epic END J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Sam 15 Noi 2014, 21:02

Eu totusi cred  ca Lee are un copil cu o oarecare fata din Konoha, nimic special. Nu l-as vedea cu Ten-Ten sincer.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Naruto - THE epic END J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19Sam 15 Noi 2014, 22:36

Stiu, e foarte ciudat. Cu toate astea, in manga, imediat dupa Lee si copilul lui, a aparut Ten-Ten. Lucrul asta mi-a dat de gandit... think
Sus In jos
Continut sponsorizat




Naruto - THE epic END Empty
MesajSubiect: Re: Naruto - THE epic END   Naruto - THE epic END I_icon19

Sus In jos
 

Naruto - THE epic END

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Cu și despre Serialul Naruto-