Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
VMVDD ♛         Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
VMVDD ♛         Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 VMVDD ♛

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

VMVDD ♛         J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

VMVDD ♛         Empty
MesajSubiect: VMVDD ♛    VMVDD ♛         I_icon19Sam 06 Dec 2014, 16:57

Buna, Anelis! Am vazut ca nu e vreun topic dedicat tie, asa ca iata-ma! As avea ceva curiozitati legate de "Amavi".:) Let's start!


1. Stiu ca pare ca filozofezi, dar cum ai descrie viata, la general vorbind, in cateva fraze?
2. Care este cea mai importanta valoare morala pentru tine, pe care nu ai incalca-o indiferent de natura motivului?
3. Ce iubesti la oameni?
4. Ce simti cand scrii? Cum ai descrie aceasta stare?
5. Ce sfat i-ai da unui om cu probleme grave de sanantate, pe patul de moarte?
6. In situatiile cele mai dure, ce iti da putere?
7. Cine e Anelis? Cateva cuvinte?
8. Daca ai putea sa-I ceri Domnului o singura dorinta in viata, care s-ar indeplini fara dar si poate, care ar fi aceea?


Sper ca intrebarile nu au fost prea personale si ca ti-a facut placere sa raspunzi la toate sau, cel putin, la majoritatea. :)) Iti doresc o seara cat mai minunata! *hug*
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

VMVDD ♛         Empty
MesajSubiect: Re: VMVDD ♛    VMVDD ♛         I_icon19Dum 07 Dec 2014, 19:38

Bună și ție, Danielle!



    1. Stiu ca pare ca filozofezi, dar cum ai descrie viata, la general vorbind, in cateva fraze?

Hmm, voi încerca să îți dau un răspund cât mai mulțumitor. Cred că individul are capacitatea să își contureze viața așa cum dorește, depinde însă de voința fiecăruia. Nevoie. Oameni. Iubire. Fericire. Tristețe. Eșec.  Plăcere. Ură și așa mai departe, viața le cuprinde cam pe toate. În ceea ce privește eșecul, când o ușă se închide, sari pe geam sau aștepți să se deschidă alta. Sau referitor la oameni, citisem undeva că nimeni nu pierde pe nimeni, fiindcă nimeni nu posedă pe nimeni, oamenii nu sunt proprietăți. Fiecare persoană vede viața dintr-un punct de vedere diferit față de ceilalți, așa cum și persoana aia e văzută diferit de ceilalți. Pentru fiecare om ești diferit, chiar dacă încerci să te comporți asemănător cu toată lumea. Nu știu, important e să găsești fericirea și să nu depinzi de alte persoane și de părerile lor. Uite, sunt de părere că citatul acesta descrie cel mai bine viața: ”Vremurile noastre sunt vremea mediocrității, a lipsei de sentimente, a pasiunii pentru incultură, a lenei, a incapacității de a te apuca de treabă și a dorinței de a avea totul de-a gata.”
    2. Care este cea mai importanta valoare morala pentru tine, pe care nu ai incalca-o indiferent de natura motivului?
Nu am una pusă în cui, bine ar fi să respect cât mai multe. Bănuiesc că le-am încălcat deja, nu știu dacă pe toate, dar pe majoritatea. Dar le-am și respectat în același timp, depinde de situație și de persoană. Toți oamenii le încalcă, unii o știu, alții nu sunt conștienți –puține cazuri – și unii neagă.
    3. Ce iubesti la oameni?
Capacitatea intelectuală și frumusețea. De ce să mint? Venerez frumusețea trupească.
    4. Ce simti cand scrii? Cum ai descrie aceasta stare?
Nu simt nimic special, poate puțină plictiseală când nu am inspirație.
    5. Ce sfat i-ai da unui om cu probleme grave de sanantate, pe patul de moarte?
I-aș spune să se bucure de ultimele clipe și că sper că și-a făcut o listă cu ”things to do before I die”. Pentru judecata de apoi, ar fi bine să își îndrepte din greșeli pe cât poate.
    6. In situatiile cele mai dure, ce iti da putere?
Frica.
    7. Cine e Anelis? Cateva cuvinte?
Anelis este o individă de 18 ani, care dă BAC-ul în 2015 și care speră să intre la facultate și să o și termine.
    8. Daca ai putea sa-I ceri Domnului o singura dorinta in viata, care s-ar indeplini fara dar si poate, care ar fi aceea?
Sincer, bani. Degeaba spune lumea că banii nu aduc fericirea, dar nici iubirea nu o face dacă nu sunt bani.
Un om înțelept spunea: banii nu îți aduc fericirea, dar e mai confortabil să plângi într-un Mercedes decât pe o bicicletă.
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

VMVDD ♛         J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

VMVDD ♛         Empty
MesajSubiect: Re: VMVDD ♛    VMVDD ♛         I_icon19Dum 05 Apr 2015, 21:24

Poate unele întrebări ți s-au mai pus.


1. Care este viziunea ta asupra vieții?
2. Ce te motivează pe tine în viață?
3. Ce ai alege între fericirea ta și cea a celor dragi? De ce?
4. Ai tumblr? Dacă da, care este?
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
VMVDD ♛         Asss10VMVDD ♛         J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

VMVDD ♛         Empty
MesajSubiect: Re: VMVDD ♛    VMVDD ♛         I_icon19Sam 25 Apr 2015, 16:47

1. Faci ceea ce ai visat sa faci sau faci ceea ce faci doar pentru ca imprejurarile te-au adus aici?
2. Cand a fost ultima oara cand te-ai aruncat cu capul inainte in ceva in care credeai din tot sufletul desi toti te sfatuiau sa nu incerci?
3. La cine apelezi pentru sfaturi?
4. Care este cel mai interesant fel de mancare pe care l-ai incercat?
5. Ce inseamna pentru tine o viata implinita?
6. Care e cel mai infricosator lucru pe care l-ai facut vreodata?
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

VMVDD ♛         J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

VMVDD ♛         Empty
MesajSubiect: Re: VMVDD ♛    VMVDD ♛         I_icon19Sam 02 Mai 2015, 16:24

Bună! a hug
1. Dacă ai putea face orice, ce ai alege să faci și în ce scop?
2. Ai avut momente când te-ai simțit singur/singură? Ce ai făcut ca să revii la starea ta obișnuită?
3. Care a fost primul lucru care te-a făcut să zâmbești pe ziua de astăzi?
4. Ce părere ai despre oamenii uitați de lume, care sunt nevoiți să-și ducă viața pe te miri unde?
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

VMVDD ♛         Empty
MesajSubiect: Re: VMVDD ♛    VMVDD ♛         I_icon19Mar 05 Mai 2015, 18:45

1. Ce înseamnă furia? Cum o poți ține sub control? De ce este nevoie pentru a o păstra la o anumită limită?
2. La ce te gândești cel mai des?
3. Preferi iubirea sau respectul? Inocența sau bunătatea? Argumentează.
4. Ai o obsesie în momentul de față? Dacă da, ce faci ca să o ții sub control?
Sus In jos
Continut sponsorizat




VMVDD ♛         Empty
MesajSubiect: Re: VMVDD ♛    VMVDD ♛         I_icon19

Sus In jos
 

VMVDD ♛

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-