Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The Vampire Diaries Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The Vampire Diaries Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 The Vampire Diaries

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Tapu o iubeste pe capra
Academy Student
Academy Student
avatar

Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 1

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Mier 22 Iun 2011, 14:36

[b]
Cartea urmareste adaptarea Elenei la viata de vampir, precum si confuzia ei cu privire la sentimentele pentru cei doi frati vampiri, fratii Salvatore. Stefan crede si este sigur ca Damon a fost Forta care a urmarit-o pe Elena si il invinuieste pentru moartea ei. Cei doi se lupta in padure in timp ce Elena se trezeste si aude atacurile lui Stefan, simte ca cineva este in pericol. Cand ajunge la locul in care cei doi se luptau, Elena il priveste pe Stefan ca pe o amenintare si fratii se opresc atunci cand vad ca ea s-a transformat in vampir. Stefan, cu inima franta, presupune ca atacul ei impotriva lui insemna ca ea l-a iubit mai mult pe Damon, iar Damon incearca sa clarifice totul. Dupa ce Elena s-a hranit cu sange uman [luat de la Matt], Damon o ascunde pentru ca ea sa se odihneasca. Dupa patru zile de somn, ea incepe sa realizeze ce i-a facut lui Stefan, ca l-a atacat si a incercat sa il ucida, si regreta profund intamplarea. Decide sa rataceasca in padure si ajunge pana la urma la biserica unde are loc o slujba de inmormantare. Elena hotaraste sa ramana acolo si sa asteapte ca Damon sa vina sa o gaseasca, dar treptat realizeaza ca este chiar propria ei inmormantare si tot orasul s-a adumat pentru a o comemora. Isi vede prietenii si familia, iar oamenii vorbesc despre ea.
Elena devina agitata, iar Stefan si Damon sunt alertati de starea ei. Stefan ajunge primul si atunci cand il vede, Elena isi da seama ca il iubeste mai mult pe Stefan decat pe Damon. Dupa ce ajunge si Damon si ii vede pe cei doi imbratisati, fratii Salvatore incep din nou cearta. Aceasta este intrerupta de o haita de caini care ataca orasenii in curtea bisericii. Elena, Stefan si Damon ajung la concluzia ca Forta care a condus la moartea Elenei este responsabila si de controlul cainilor. Suspiciunile lor s-au dovedit corecte, asa cum s-a dovedit si faptul ca persoana responsabila pentru moartea Elenei si pentru toate evenimentele ciudate din Biserica a fost Katherine. Elena, Stefan, Damon, Bonnie, Matt, Alaric si Meredith intra in cripta unde fondatorii Bisericii Fells sunt inmormantati si locul unde Katherine a fost ascunsa. Toata lumea, mai putin cei trei vampiri, este pleaca pentru a-i salva pe locuitorii orasului de o haita mare de caini care vor sa ii atace fiind sub controlul lui Katherine.
Katherine este furioasa pe fratii Salvatore pentru ca s-au omorat reciproc dupa ce ea si-a falsicat moartea, si pentru ca, in loc sa ii uneasca, sacrificiul ei i-a facut se indeparteze si mai mult. De asemenea, ea devine furioasa pe cei doi pentru ca s-au indragostit de Elena si decide ca merita sa ii omoare pe toti. Elena reuseste sa se elibereze si o impinge pe Katherine in lumina soarelui si sa o distruga, insa cu pretul proriei existente. Elena este, de asemenea, lovita de soare. Stefan o impinge in umbra, dar Elena a fost expusa la soare prea mult timp. Ea face cateva "ultimi cereri" (cu care sunt de acord si fratii Salvatore) inainte de a inchide ochii si de a trece. in nefiinta. Romanul se termina cu un fragment din jurnalul lui Bonnie, care admite ca, desi Elena nu era perfecta, nici un sfanta, ea a murit ca un om bun si a salvat intregul oras.
The Vampire Diaries Theva10

Sus In jos
Pact cu Dιανσℓιтα╳
Genin
Genin
Pact cu Dιανσℓιтα╳

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far away.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 537
Reputatie Reputatie : 47
Hobby-uri Hobby-uri : Laughting.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Joi 28 Iul 2011, 09:28

Eu nu m-am uitat..credeam ca e o porcarie
Insa acum cateva zile (3) am dat la un episod..si culmea..mi-a placut
Acum am ajuns la sezonul 2 la primul episod.
Cred ca termin sezonul 2 in cateva zile lough si vreau sezonul 3
Am devenit dependenta de serial
E super! Il ador in love in love

Scuze de edit..insa ti-am citit ce ai scris aici..
E din serial sau din carte??
Pentru ca daca e din serial eu sad ...
Sus In jos
http://thevampirediariesluv.tumblr.com
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
The Vampire Diaries Asss10The Vampire Diaries J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Vin 29 Iul 2011, 16:46

Eu nu am vazut episoadele, dar am citit cartile si ce pot spune... Atunci cand citesc o carte nu mi se mai pare interesant filmul si invers, deci nu prea sunt sanse sa vad episoadele... Oricum, povestea este interesanta si chiar merita parcursa. O lectura destul de usoara, buna mai ales pentru calatorii.
Sus In jos
micuța incredibilă
Genin
Genin
micuța incredibilă

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : the path under the gravestone.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 82
Reputatie Reputatie : 2

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Dum 21 Aug 2011, 18:21

pact cu diavolita, e din carte ce a scris "Tapu o iubeste pe capra". acu' nu mai am timp, dar o sa revin sa comentez despre serial, revin cu edit.
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
The Vampire Diaries J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Mier 24 Aug 2011, 15:10

Deci, va trebui sa fiti pregatiti pentru un comm luung. :D

Deci, "The Vampire Diaries" este cel mai genial serial din totdeauna. Combinatie dintre supranatural si viata omeneasca este super tare facuta. :x Am citit si cartile, m`am uitat la ambele sezoane, iar acum astept sezonul trei. Sincer, n`am citit "Jurnalele lui Stefan-Incepututirle", dar le voi citi. Acum sunt la "Jurnalele Vampirilor: Intoarcerea:Caderea Noptii".
Serialul este minunat, iar celor care nu l`au vazut, le recomand sa`l vada. Nu judecati inainte de a vedea!

Nina Dobrev: Este o actrita excelenta si modelul meu, la capitolul Actorie. Intotdeauna o urmaresc cu respect, pentru ca ea da viata personajului interpretat de ea: Elena Gilbert.

Paul Wesley: Este frumos si un actor minunat. Se aseamana cu Stefan Salvatore, personajul pe care`l interpreteaza. Da viata unui personaje indraznet, dar in acelasi timp, sensibil

Ian Somerhalder: Este un geniul in actorie si actorul meu preferat. Interpretu lui Damon Salvatore, face acest personaj sexy si fermecator, dar in acelasi timp amuzant, folosindu`se de naturaletea lui.

Cam asta e parerea mea despre "The Vampire Diaries". Si abia astept sezonul trei!
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Vin 02 Sept 2011, 13:10

Eu m-am uitat numai la serial si pot spune ca merita sa va uitati. La un moment dat devenisem dependenta, sateam in casa ca sa vad episoadele, nu mai ieseam afara. Nu am citit cartile as vrea sa ma apuc, dar am auzit ca ele sunt diferite de serial, este adevarat?

Serialul este chiar genial il ador din toate punctele de vedere, cred ca nimeni nu ma poate face sa nu ma mai uit. Nina Dobrev intr-adevar este uimitoare, joaca super bine, imi place mult de ea, a devinit una dintre actritele mele favorite. Ce personaj va place cel mai mult?
Sus In jos
☆Alexia☆
Guardian Ninja
Guardian Ninja
☆Alexia☆

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2455
Puncte : 2657
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri :
Stare de spirit Stare de spirit :

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Vin 02 Sept 2011, 21:42

Cartea e naspa, mai exact nu-mi place finalul si multe alte parti....
Serialul e tare exact cand o situatie dramatica se sfarsete incepe alta. Cel mai mult imi place de Damon Salvatore, nu stiu, imi plac tipii rai. Astept cu nerabdare sa vad sfarsitul, ma intreb cu cine va ramane Elena. Stefan este iar interesant,.Este admirabil ce a facut el pentru Damon.
Sus In jos
Pact cu Dιανσℓιтα╳
Genin
Genin
Pact cu Dιανσℓιтα╳

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far away.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 537
Reputatie Reputatie : 47
Hobby-uri Hobby-uri : Laughting.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Sam 03 Sept 2011, 12:03

Eu sunt Team Stefan 4 ever lough in love
Cartea e intradevar diferita de serial
Si eu am fost dependenta de serial si inca sunt
Waaayyy..abia astept sezonul 3
Sus In jos
http://thevampirediariesluv.tumblr.com
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Sam 03 Sept 2011, 13:15

The Vampire Diaries. :x

Eu am inceput sa ma uit la serial de prin primavara anului acesta, insa din nush ce cauza nu m-am uitat si la tot sezonul 2. Abia aseara l-am terminat in intregime.
Si eu ador acest serial, e incredibil. Ador vampirii :x
Eu nu ii am ca preferati pe Damon si Elena, sau Stefan. Il ador pe Tylor chiar daca era sa-l omoare pe Damon. Are acel ceva ce m-a atras la el si o ador si pe Caroline. E foarte dulce si nu e un vampir rau. Ei bine, ei imi plac, insa si Elena imi place si Damon :x. Ma intreb ce se va intampla in sezonul 3, cred ca nu e de bine din moment ce Stefan e de partea lui Klaus, nu cred ca il va lasa sa plece in niciun caz. Eh, am vb cam mult.
Sper ca sez 3 sa vina mai repede :x
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Sam 03 Sept 2011, 13:20

T. V. D. :x:x

Deci pur si simplu ador acest serial...mai ales sezonul 2. Cartile nu sunt cine stie ce, dar filmul e fenomenal...abia astept sa vad ce se va intampla in continuare, sa vad ce se intampla cu Stefan...si sper totusi ca Elena si Damon sa devina un cuplu...:x:x
Mda...cred ca am vb destul :))...sper sa apara mai repede sezonul 3, k am asteptat destul...
Sus In jos
Leopard ♥
Chūnin
Chūnin
Leopard ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe langa tine ;o3
acebook acebook : Foloseste "url" altfel se deformeaza pagina!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 752
Puncte : 1515
Reputatie Reputatie : 167
Stare de spirit Stare de spirit : `~Esti rănit de oameni pentru care ți-ai da viața…~`

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: The vampire diaries [Damon ]   The Vampire Diaries I_icon19Dum 25 Mar 2012, 10:06

Damon-Damon Salvatore este fratele mai mare a lui Stefan Salvatore şi un unchi îndepărtat a lui Zach. Este din punct de vedere fizic foarte frumos, dar poate fi sadistic şi crud, însă loial celor pe care îi iubeşte. A fost născut în anii 1800 cu fratele său până când a devenit vampir. În momentul întoarcerii sale în Mystic Falls, Damon şi Stefan nu se mai văzuseră unul pe celălalt de 15 ani din cauza relaţiei acre şi violente dintre cei doi. Principalul motiv a lui Damon de a se întoarce în Mystic Falls a fost pentru a o elibera pe Katherine Pierce, vampirul care îl transformase şi femeia pe care el o iubise.

După ce realizează că ea nu l-a iubit niciodată, Damon începe să lucreze cu Stefan şi duplicatul lui Katherine – Elena Gilbert – de care se îndrăgosteşte şi încearcă să o protejeze. Damon este, de altfel, şi cel care conduce „Consiliul Fondator” (Founder’s Council) şi, în prezent, locuieşte împreună ci Stefan în Pensiunea Salvatore. Pentru primul sezon, Damon a fost personajul negativ, dar şi-a schimbat statusul pentru a-l ajuta pe Stefan să o protejeze pe Elena.


The Vampire Diaries 300pxdamonhires
Damon Salvatore
Sexy, periculos şi mânat de dorinţa de a se răzbuna pe Stefan, fratele pe care îl învinuieşte că l-a trădat. Hotărât să o aibă pe Elena, e în stare să omoare pentru ea.
Priviri patrunzatoare? Damon din “The Vampire Diares” le are sigur. Si, daca un vampir ca la carte trebuie sa te subjuge doar cu o privire, e clar ca pentru el e floare la ureche. El este frumos si fermecator, dar are o latura foarte inchisa. Spre deosebire de fratele sau mai mic, Stefan, Damon se bucura de violenţa şi brutalitate si ii face mare placere in a fi rau, iar intotdeauna faptele lui au cosecinte dezastruase.


The Vampire Diaries Damonsalvatoredamonsalve





https://www.youtube.com/watch?v=whaj4ozM9FI




https://www.youtube.com/watch?v=4DMiARZmU9k&feature=related




https://www.youtube.com/watch?v=km2ioTFwhec&feature=related






https://www.youtube.com/watch?v=rPQJ0iWhEJ4&feature=related




Ehh...Eu una ii ador ,il ador pe Damon ,Pe elena Ador tot ce tine de "Vampire Diaries " love Sper sa va placa si voua ;o3


The Vampire Diaries Damonelenadamonandelena



The Vampire Diaries Elenagilbertanddamonsal


Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
The Vampire Diaries J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Dum 25 Mar 2012, 12:50

Doamne, deci, il iubesc ! <3 in love
E favoritul meu din serial. E cel mai tare serial cu cei mai tari actori ! <3 in love
Desi e personajul negativ, pe mine chiar m`a impresionat atitudinea indiferenta si sarcastica a lui Damon. E ca si mine lough rusinos
Imaginile pe care le`ai pus sunt superbe, iar el si Elena fac cea mai buna pereche. <3
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Dum 25 Mar 2012, 21:51

Damon este personajul meu preferat din The Vampire Diaries. Din nu stiu ce motiv mereu sunt atrasa de tipii mai rai, care au o latura misterioasa dar si un aspect fizic superb ...
Ador ironiile sale si felul in care isi arata iubirea fata de Elena. a hug
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : The Vampire Diaries J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Lun 03 Dec 2012, 20:09

Cel mai sexy barbat in viata what?lol! .. am zis asta? =))) Da, AM ZIS =))
Aww, personajul meu masculin preferat dintre toate existenteeeee. E perfect. Cel mai complex. Are absolut de toate. E frumos, sexy, rau dar si bun .. sensibil.. romantic .. cool .. aww, deci pe toate le are omul asta in love
Iubesc serialul si mai ales ca Damon .. este acum .. dar tac ca poate unii n-au vazut. Nu vreau sa fiu eu cea care le descopera secretul > : ) Mwahaha in love

I'm so happy ;x Cred ca am sa plang de fericire =)) :3
Sus In jos
Apocalipsa
Chūnin
Chūnin
Apocalipsa

Sex : feminin Localizare Localizare : La bau bau
acebook acebook : Ade Adèle
Nr. mesaje Nr. mesaje : 580
Puncte : 778
Reputatie Reputatie : 165
Hobby-uri Hobby-uri : chitara, muritul de ras cu plamanul meu :x (buby)
Stare de spirit Stare de spirit : Ce gluma buna:))

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Joi 03 Ian 2013, 20:06

Da si eu sunt un mare fan al lui Damon what?lol!

Eu si cu Buby mereu avem vise erotice cu el saracul=)))

Acuma sunt fericita ca insf sa cuplat cu Elena dar cum producatorii sunt nesimtiti, iar ii va despartii crying

Si le statea atat de bine impreunaaaaaaaa !!! nOOOOO crying of

Oricum sunt fana si a lui Stefan (dar parca , prea dramatizeaza totul asa)

Imi place si de Klaus (alta bunaciune suprema miau what?lol! )

Deabia astept sa vad ce se mai intampla dar ce e naspa e ca trebuie sa asteptam o gramada de timp si numai am rabdaree!!!! crying
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Joi 03 Ian 2013, 20:25

Pff.. in momentul in care a zis: "Hello, brother!" , am lesinatttt! in love
Asta este motivul pentru care am inceput sa urmaresc The Vampire Diaries.
Dupa parerea mea, cel mai hot a fost in sezonul 1. Imi placea cum ii statea parul, cum se imbraca si cel mai mult atitudinea lui.

Acum s-a molesit. E un catelus indragostit si nu pot sa sufar asta. Imi pare rau pentru el, as vrea pur si simplu sa redevina el si sa o uite pe Elena, care btw cam isi bate joc de el (D).

In fine, astept sa vad ce se va mai intampla :>
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Mar 29 Ian 2013, 20:51

Oh, Doamne! The Vampire Diaries!:xPrima data am vazut sezonul I care a fost genial:x Apoi am citit cartile si am revenit cand au inceput sa apara episoade noi.
Il ador pe Damon. Mi-a placut cel mai mult atitudinea lui din sezonul I:x A fost genial!:x Si e chiar fooarte amuzant, am ras de cateva ori de replicile lui seci.


The Vampire Diaries Tumblr_md4omgr2mo1rj7gpso1_1280

mor de poza asta!=)) rad incontinuu cand o vad!:x
Ah, da. Si Stefan e dragut! :x E asa protectiv, dar tot Damon ramane favoritul meu. :x

Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
The Vampire Diaries J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Mier 20 Feb 2013, 10:18

Nu ştiu din ce cauză, până acum o săptămână nu suportam acest serial, spuneam că e un mare rahat, că toţi se uită la seriale prea melodramatice şi cu vampiri, toate fiind la fel, povestea învârtindu-se în jurul unui cuplu şi după acea încep multele peripeţi pentru viaţă si moarte, punând la mijloc dragostea celor doi. Prea pompos.
Totuşi, pentru că Andreea ( Schmitt ) îmi tot spunea că se uită la tvd, m-am apucat şi eu, de săptămâna trecută, nu ştiu ce era aşa interesant la el, dar am zis să încerc.
Citisem cărţile şi când m-am uitat la serial eram derutată, deoarece e diferit de carte, întâmplările nu sunt la fel, se află doar ideea de bază din primul volum, dar este reuşit. Din prima m-am îndrăgostit de Damon, pentru ironia lui şi felul în care se comportă, pur şi simplu e perfect. Este un actor nemaipomenit, are acele mutre ale lui, super haioase şi replicile te lasă la pământ.
În momentul actual, în numai două săptămâni sunt la sezonul trei, desigur, nu m-am uitat zilnic la serial, ci o seară vedeam jumătate de sezon, după care ziua următoare continuam şi tot aşa, având pauze de două-trei zile. Acum am început sezonul trei, abia aştept să vină weekend-ul să mă pot uita în continuare, e un serial nemaipomenit şi pot spune că Damon se transformă într-o persoană mai bună, doar pentru Elena, şi toate acele mici accidente şi încercări ale lui mă impresionează, deoarece îşi arată dragoste, adevărată, faţă de Elena.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
The Vampire Diaries J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Mier 20 Feb 2013, 17:36


The Vampire Diaries? Glumesti? Este serialul meu favorit. Este super :x.
Imi place de Elena, este frumoasa foc :X. Damon este atata de sexy ca imi vine sa pup ecranul cand il vad :)). Stefan este frumos si el insa ma atrage mai mult Damon. E mai barbat asa. :)). Stefan este prea protector.
Iubesc anime-urile si serialele cu vampiri :x.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Joi 21 Feb 2013, 00:10

Probabil ca nu m-as fi uitat niciodata la acest serial daca nu aparea acest topic. Si eu sunt la sezonul 3, tot in doua saptamani :)) Deci e prea frumos :X
De acord cu voi. In mare parte Damon face tot amuzamentul :))
Prima mea impresie legata de Damon a fost: Ce nesimtit! Nu merita sa fie langa Elena. Si totusi, cu toate cele care s-au petrecut, acum el e ala protector si dulce. Mda..
Sus In jos
Ameli.
Chūnin
Chūnin
Ameli.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhere.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 725
Puncte : 797
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : gym
Stare de spirit Stare de spirit : niciodata la fel.

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Mier 05 Iun 2013, 19:42

Sincer, unul dintre cele mai bune si interesante seriale !! Mie mi-a placut de Damon de la inceput asa de jack-ass cum e el. :)) Delena e cuplul meu preferat. De ce ? Mi se pare muuult ma interesant decat Stelena, pentru ca Damon e mai surprinzator si mai diferit, e un bad boy si sicer imi place de Stefan, e protector si chestii dar relatia lor e prea monotona. Oriunde trebuie putina adrenalina, parerea mea. Apoi Klaus si Caroline ar fi perfecti impreuna, pentru ca el stie sa ii ofere ceea ce isi doreste si e acolo pentru ea cand are nevoie.
Deci Katherine e atat de rea, dar tot imi place personalitatea ei gen : I don't give a f*ck ! :)) Nu imi vine sa cred ca va fi om ! :o ( avand in vedere ca Elena i-a dat ei leacul in ultimul episod din sez 4. ) Nu stiu cum o sa rezit pana in octombrie cand incepe sez 5 !! :)) Whatever, mai sunt multe de zis, dar ajung pentru acum. Abia astept sezonul 5 !! :x

Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Sam 08 Iun 2013, 15:51

Este tare drăguţ serialul. Este adevărat că sunt multe seriale cu vampiri, dar sinceri fiind, The Vampire Diaries este unul din cele mai populare şi bune seriale făcute vreodată. Actorii sunt foarte pricepuţi şi foarte perfect. : ))
Îi apreciez enorm pentru treaba minunată pe care o fac. : )
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Vin 01 Noi 2013, 15:53

Oh, cum de nu am ajuns la acest topic până acum? waiting urât, urât!


Mi-a plăcut. De ce vorbesc la trecut? Pentru că de la sezonul 5 mi s-a cam pierdut interesul... Originalii parcă dădea muuult farmec serialului, iar când ei au plecat, şi povestea a devenit... plictisitoare. 


Îmi pare rău să spun asta, ţinând cont că acum vreo 2 veri am urmărit toate cele 3 sezoane apărute. De-abea mai ieşeam pe afară, iar când se sfârşise, începusem să plâng de oftică.


A fost singurul serial care l-am urmărit episod după episod până ce s-a terminat sezonul... iar acum îmi pare rău că s-a stricat...
O să îl urmăresc în continuare, sperând să îmi "prindă" din nou interesul... 
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Sam 01 Feb 2014, 15:39

The Vampire Diaries este fara indoiala serialul meu preferat. Imi plac personajele, actorii, actiunea, dar cel mai mult admir modul in care la sfarsitul fiecarui episod apare un suspans de nedescris care te face sa vrei sa vezi continuarea cu pretul vietii. Personajele sunt foarte complexe, au parti intunecate la care nu te-ai fi asteptat, dar toti reusesc intr-un fel sa-si pastreze umanitatea: Damon, Klaus, poate chiar si supera si nemernica de Katherine. Sunt la sezonul 4, episodul 7 (?) si nu vreau sa continui sa mai vad episoadele pentru ca nu-mi place sa astept sa apara unul cate unul. Daca ar aparea tot sezonul dintr-o data, as fi cea mai fericita persoana din univers. :)) In final, recomand tuturor acest serial. Sincer, n-are cum sa nu-ti placa!
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19Mar 22 Apr 2014, 01:14

Vreau si eu sa-l vad, ma poate ajuta cineva, adica unde il pot viziona cu subtritrare ? happy
Sus In jos
Continut sponsorizat




The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon19

Sus In jos
 

The Vampire Diaries

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Seriale :: The Vampire Diaries-