Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cat de puternic ar fi devenit Minato daca nu murea Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cat de puternic ar fi devenit Minato daca nu murea Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cat de puternic ar fi devenit Minato daca nu murea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Obito
Genin
Genin
Obito

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 47
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, fotbal, citit, gaming...
Stare de spirit Stare de spirit : Fericit

Cat de puternic ar fi devenit Minato daca nu murea Empty
MesajSubiect: Cat de puternic ar fi devenit Minato daca nu murea   Cat de puternic ar fi devenit Minato daca nu murea I_icon19Mar 31 Mai 2016, 15:40

Deci, aici sunt câteva teorii despre Minato Namikaze cu privire la cât de puternic putea să ajungă dacă încă mai trăia.


Minato Namikaze a fost un copil cu talent înnăscut, când a devenit un Genin, Jiraya l-a făcut ucenicul său, din cauza abilităţilor excepţionale el credea că ar putea fi Copilul Profeţiei şi cel care ar putea salva lumea într-o zi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Minato era aşa de rapid încât a fost numit fulgerul galben al frunzei(şi a fost, deasemenea, cunoscut sub numele de cel mai rapid Shinobi care a trăit vreodată.), datorită performanţelor sale extraordinare în război, el a devenit al patrulea Hokage furându-i acest loc lui Orochimaru, unul dintre Sannini.


Abilităţile lui Minato au fost aşa de cunoscute că atunci când i-a întâlnit pe acei shinobi din satul norului, ei au ştiut cu cine au de-aface şi le-au ordonat coechiperilor să fugă ştiind că nu au nici o şansă împotriva lui, cu toate acestea unul din acei Shinobi a fost Ay.


Cineva care avea să fie următorul Raikage, cineva atât de rapid încât doar Minato putea să-i facă faţă. Ay a vrut să confirme zvonurile despre fulgerul galben şi ghice ce ? Fulgerul Galben i-a dovedit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Minato a murit devreme, astfel că nu a avut timp să stăpânească multe lucruri, cum ar fi modul Sage, deci imaginaţi-vă, dacă el avea mai mult timp...Imaginaţi-vă un Minato cu modul Sage perfect, de asemenea, el a avut 3 elemente, Foc, Vânt şi Fulger şi a încercat să aplice aceste elemente pe Rasengan(pe care l-a dezvoltat oricum), imaginaţi-vă cu ce fel de jutsu ar fi venit.


*~* Ceva mai înfricoşător decât Rasen Shuriken ? Ştim cu toţii cât de puternic este acel Jutsu.


Imaginaţi-vă acest lucru, viteza cu care nici măcar Sharinganul nu ar fi în măsură să ţină pasul, un jutsu aşa de puternic încât ar fi spulberat pe oricine, Cu gândirea sa rapidă şi inteligenţa lui de luptă cred că poate găsi un contra-atac împotriva oricui, el deja a dovedit asta împotriva lui Obito, nu ? De asemenea, abilităţile sale senzoriale erau deja foarte puternice, chiar înainte de a stăpâni modul Sage, deci imaginaţi-vă ce putea face cu asta, simţea adversarii de la mile distanta şi îi surprindea cu viteza lui inimaginabilă.


Şi dacă el ar fi avut şi modul Kyuubi ? Să spunem că a supravieţuit după ce l-a pus pe Kyuubi în el, vă imaginaţi ce putea face cu acea chakra şi dacă ar fi avut timp să o stăpânească, mă îndoiesc că vreun Shinobi putea ţine pasul cu el, ştim cu toţii despre acea chakra, chakra lui Kyuubi=Extra viteza!


Şi mai multă putere pentru pentru toate jutsurile şi cele 3 elemete, de asemenea, nici măcar genjutsul nu-l afecta din cauza lui Kyuubi(el va perturba chakra lui şi îl va scoate din ea), deci, practic, el va fi invincibil, ninjutsul nu poate ţine pasul, genjutsul nu va funcţiona(Dacă, Sharinganul ar fi fost capabil să ţină pasul, dar mă îndoiesc) şi Taijutsul...ei bine nu cred că vedeam pe cineva să pună un deget pe el.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



În final, eu chiar cred că dacă Minato primea timp, îi depăşea cu mult pe ceilalţi Hokage.
Sus In jos
 

Cat de puternic ar fi devenit Minato daca nu murea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Personajele din serialul Naruto-