Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Frappe Caffe
Academy Student
Academy Student
Frappe Caffe

Sex : feminin Localizare Localizare : Oriunde vrei acolo sunt !!!!:P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 3

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 14:49

Pai eu as vrea sa fie Minato dar nu cred si , sa stiti ca si eu am vazut manga si tot pe Madara l=am vazut dar poate fii si Kakustu sau Fratele lui .
Eu totusi cred ca cel mai normal ar fii sa fie Obito deoarece are parul scurt ca Obito nu Ca maradra lung .
Cel putin asta este parerea mea
Sus In jos
PhenomenaL
Genin
Genin
PhenomenaL

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Nu stiu :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 100
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : AMV ; Music ;

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 15:30

lucia a scris:
Eu credeam ca este al patru-lea Hokage vom vedea si vom afla la momentul potrivit.
Sper totusi sa nu fiee niciun Hokage sau un Raikage sau un alt sef de sat ca vor fii multe victime iar naruto se va scapa de sub control.
Nu are cum sa fie Minato pentru ca corpul lui a fost sigilat de ZEUL MORTII shi OROCHIMARU a incercat sal readuca la viata doar ca sicrul a intrat inapoi in pamint .... si nui de mirare ca este madara in ultimul sicriu nu degeaba TOBI cind a vazut sicriul deskis s-a mirat asha tara KABUTOMARU i-a strikat toate planurile...
Sus In jos
https://osu.ppy.sh/u/Akyen
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 19:23

Lume , adevarul . In cel de al 6-lea sicriu este Madara . Vad ca uni au sesizat asta , bravo voua . :*
Soo , sa dovedesc . Cum de stiu asta , pai , am citit manga . Adica , in cele 5 sicriuri au aparut Deidara ,Itachi , Sasori etc . Si oare de ce credeti ca a fost Tobi atat de '' tulburat '' cand a vazut sicriul ? :)) El doar se da '' Madara Uchiha '' . Oricum , sa lasam orice teorie privind identitatea lu' Tobi . In concluzie , in al 6 lea sicriu e Madara Uchiha !

Dovezi : cautati pe google '' Kabuto's 6th coffin ~> Sper ca stiti engleza XD

Soo , sper ca v'am lamurit . Ja ne shi nyaa ~ ^^ :D


Ultima editare efectuata de catre Mαdαrα ℓăv Shiвα :3 in Mar 05 Iun 2012, 14:50, editata de 1 ori
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
PhenomenaL
Genin
Genin
PhenomenaL

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Nu stiu :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 100
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : AMV ; Music ;

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 19:39

Mαdαrα ℓăv Shiвα :3 a scris:
Lume , adevarul . In cel de al 6-lea sicriu este Madara . Vad ca uni au sesizat asta , bravo voua . :*
Soo , sa dovedesc . Cum de stiu asta , pai , am citit manga . Adica , in cele 5 sicriuri au aparut Deidara ,Itachi , Sasori etc . Si oare de ce credeti ca a fost Tobi atat de '' tulburat '' cand a vazut sicriul ? :)) El doar se da '' Madara Uchiha '' . Oricum , sa lasam orice teorie privind identitatea lu' Tobi . In concluzie , in al 6 lea sicriu e Madara Uchiha !

Dovezi : ~> Sper ca stiti engleza XD

Soo , sper ca v'am lamurit . Ja ne shi nyaa ~ ^^
Hello fa cumva fara reclama :P
Sus In jos
https://osu.ppy.sh/u/Akyen
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Iun 2012, 20:47

eu cred ca e obito deoarece:
1)madara a iesit din ultimul sicriu cine citeste manga stie.
2)madara are parul lung iar el are parul scurt ca a lui obito
3)cine mama naibii mai are sharingan inafara de sasuke,itachi si madara si apropo Tobi niciodata nu si-a aratat partea stanga doar cand a avut rinnegan.Si pentru curiozitatea voastra cititi manga ca pana ajungeti voi la episoadele alea va apuca craciunu. [[/b]/b][/b]
Sus In jos
PhenomenaL
Genin
Genin
PhenomenaL

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Nu stiu :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 100
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : AMV ; Music ;

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Iun 2012, 21:49

cherryblosom30 a scris:
eu cred ca e obito deoarece:
1)madara a iesit din ultimul sicriu cine citeste manga stie.
2)madara are parul lung iar el are parul scurt ca a lui obito
3)cine mama naibii mai are sharingan inafara de sasuke,itachi si madara si apropo Tobi niciodata nu si-a aratat partea stanga doar cand a avut rinnegan.Si pentru curiozitatea voastra cititi manga ca pana ajungeti voi la episoadele alea va apuca craciunu. [[/b]/b][/b]
Cum poate fi OBITO doamne.
Ai vazut episodul cind obito mare nai observat ca pieatra mai intii ia zdrobit jumate din corp apoi celelalte petre lau zdrobit cu totul.
Sus In jos
https://osu.ppy.sh/u/Akyen
Nikylutza
Genin
Genin
Nikylutza

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva in lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 71
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , muzica , muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Pusa pe prostii , plina de prostii , indragostita pana peste cap , ignorata de persoana iubita pana peste cap

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 10:35

Eu chiar nu stiu ce sa mai cred dar daca ai drepate si sub ultimul sicriu este cine ai spus tu asta va fi un razboi mondial ninja :) !!!
Sus In jos
Sk.
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 19:00

Eu cred ca este Hashirama, primu Hokage. Nu sunt sigur dar asa banuiesc:-??
Sus In jos
Cappuccini
Academy Student
Academy Student
Cappuccini

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Foortza Sibiu
acebook acebook : Dary nu are inca Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 26
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 19:17

Hallow am aflat eu sa stii ca este Maddara si am dovezi :

In ultimul sicriu este Madara si Tobi nu este Madara am vazut in manga !
uite una din poze care arata ca Madara este sub Edo tensei ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Sk.
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 23:35

Eu cred ca este Hashirama primul Hokage. Nu sunt sigur dar asa cred deoarece Madara s-a speriat pe loc cand a vazut.Cum spuneam e doar o parere
Sus In jos
Sk.
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 23:37

Scz de dublu post... nu am vazut, credk ai dreptate cappucini
Sus In jos
CatsuKee
Academy Student
Academy Student
CatsuKee

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Aruncatu' cu privirea in TV / PC .. iesitul pe afara cu prietenii :-??.. fotbalul .. shi Naruto ;x
Stare de spirit Stare de spirit : Vesel 24/7 .

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 15:16

Deci.. obito nua re cum sa fie Tobi pt ca .. ganditiva putin.. TOATA partea lui dreapta a fost zdrobita de stanca.. + ochiul.. iar Tobi isi arata doar sharinganul drept.. o.O logika asta.. acum are rinnenganul de la Nagato + ca Tobi ar fi trebuit sa aibe deja 20 d ani cand i la da lui Nagato .. iar obito nu cred ca era nascut atunci.. am cam deviat de la sub:)) Bun .. in legatura cu shinobi celor 6 cai .. imposibil :D daka ai dovezi .. punele.^^.. Siii cum am citit mai sus .. Tobi sia aratat partea stanga atunci cand a infruntato pe prietena lui Nagato.. cea cu stilul de hartie:)) i'am uitat numele.. fata din Akatsuki.. atunci si'a aratat sharinganul stang, dp aceea la inlocuit cu rinnenganul lui Nagato.
Sus In jos
Sensei
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : RO
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 02:19

nu are cum sa fie obito uitati un detaliu foarte important...
minato sa batut cu tobi cand a avut control asupra vulpii cu 9 cozi si obito era mic pe atunci si tobi apare inalt in episod...deci obito e exclus!
Sus In jos
hate
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 21
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal,handbal...
Stare de spirit Stare de spirit : va las' pe voi... :)

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 00:35

In ultimu sicriu a fost Madara ..Tobi a ramas foarte surprins cand a vazut ca , Kabuto si-a dat seama ca el nu este Madara. :P
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 16:34

Serios?!De unde naiba are Kabuto o parte din corpul lui? hmm..realy? E de rau!Cine castiga razboiul??!
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 13:36

Cum spuneti si voi in utimul sicriu este Madara pentru ca Tobi a fost foarte surpins mai ales ca el se dadea ca ar fi ,, Madara Uchiha''. Defapt adevarata indentitatea a lui Tobi este Obito. Chiar am si dovezi daca va utiati la ultimul capitol care a parut din manga o sa vedeti ca Kakashi descopera cine este Tobi cu adevarat pentru ca sharinganul llui Kakashi era conectat intr-un fel la cel a lui Tobi. Duapa ce spune asta Kakashi, Tobi recunoaste ca este Obito. Si nu Obito nu a murit pentru ca tot in manga ne-au aratat cum Obito a scapat ajutat de Madara Uchiha.
uitati si site-ul daca vrei sa vedeti : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ( povestea ce se intampla cu Obito pana la urma )
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ( partea in care dezvaluie cine e Tobi cu adevarat )
Sus In jos
floricica gingasa
Genin
Genin
floricica gingasa

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : -2
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen si sa ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : mult mai bine decat ieri

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Joi 27 Sept 2012, 16:15

In ultimul sicriu este madara.Tobi este obito si a supravietuit pentru ca la salvat madara nu stiu cum dar vom vedea cred ca azi happy
Sus In jos
madara333
Academy Student
Academy Student
madara333

Sex : masculin Localizare Localizare : baia mare
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Noi 2012, 10:59

in al 6-lea sicriu era corpul lui madara
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Noi 2012, 23:59

Este Madara clar !! :P Obito e Tobi :P.
Sus In jos
Continut sponsorizat




STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu   STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

STIRE MARE am aflat cine era in ultimul sicriu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Știri despre serialul Naruto-