Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce parere aveti despre acest anime? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce parere aveti despre acest anime? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ce parere aveti despre acest anime?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Ce parere aveti despre acest anime? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Mar 30 Aug 2011, 01:31

Mie una sa stiti ca imi place. Prima data tin minte ca ma plictiseam foarte tare si nu prea aveam ce sa fac si asa am dat din intamplare peste el. nu m-a impresionat la inceput, ba chiar ma ingrozea inca pana am aflat despre ce e vorba. Am inceput sa ma uit mai mereu la el si imi parea rau cand se termina, dura prea putin si asteptam mereu sa inceapa ca sa vad ce se mai intampla.
Si inca imi place, pot spune ca ador acest anime:x e unul din preferatele mele in love

Dar voi ce parere aveti? Va place? Argumentati de ce. dap !


Ultima editare efectuata de catre ۰۪۪۫۫●۪۫ Kirara ۰۪۪۫۫●۪۫ in Mier 09 Noi 2011, 21:25, editata de 1 ori
Sus In jos
Pufulete ☻
Academy Student
Academy Student
Pufulete ☻

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Cu capul in nori ♥ ♥

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Mar 30 Aug 2011, 22:35

Mie mi-a placut foarte mult si m-am uitat de multe ori ca tot il dadea in reluare. Imi facea placere sa ma uit si acum imi mai place. Are aventura, comedie si momente romantice. E interesant anime-ul si mai ales ca te tine in suspans. Eu abea asteptam sa inceapa, pentru ca tinea si cam putin happy2
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Mier 31 Aug 2011, 00:13

A fost primul anime pe care l-a placut si ma bucur ca Inuhasha si Kagome sunt impreuna happy2
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Ce parere aveti despre acest anime? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Mier 31 Aug 2011, 13:42

Este un anime foarte bun [pot spune ca putin mai bun decat Naruto], are drama, actiune si romantism [sarutul lui Inuyasha cu Kagome :>]. Deci de ce zic ca este superior pentru mine? Pentru ca Masashi a uitat despre iubire dap ! de aceea Naruto este comedie si actiune, drama si atat lough, Inuyasha te atrage mai mult prin simplul fapt ca are acel ceva in love numit iubire. Ador acest anime!!

Inuyasha x Kagome
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ce parere aveti despre acest anime? Asss10Ce parere aveti despre acest anime? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Vin 02 Sept 2011, 11:00

Imi place mult ideea pe fondul careia s-a format acest anime. Adica sa fi atras intr-o fantana si sa ajungi intr-o alta era este chiar nemaipomenit. Plus ca povestea in sine este plina de umor, drama, lupte, dar si iubire... Din pacate in episoade nu este niciun sarut, insa in al doilea film exista unul, atat de mult asteptat de fanii acestui serial... Si este atat de frumos, asa de romantic... Pff, incep sa o dau in balbaiala... So, cam asta cred eu despre acest anime... in love
Sus In jos
your_lucky_star
Genin
Genin
your_lucky_star

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Around the world :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 121
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 7

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Sam 10 Sept 2011, 23:20

Acest anime imi place foarte mult pentru ca subiectul, idea lui de baza de a calatori-la propriu-in Japonia feudala mi se pare foarte interesant. Apoi mai sunt si personajele, care m-au facinat prin povestile lor, prin firile lor si prin sentimentul atat de puternic de prietenie care ii leaga.
Si nu in ultimul rand, m-a impresionat povestea de dragoste dintre Inuyasha si Kagome. in episodul acla in care Kagome se uita la Copacul Sfant si realizeaza ca il iubeste pe Inu si iivine sa planga, fiind consolata de mama ei, mi-a venit si mie sa plang insa nici acum nu inteleg de ce... Probabil ma transpusesem in pielea ei, incercand sa simt ce simtea si e
a...
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Joi 15 Sept 2011, 23:29

Nah poi la mine e alta poveste..Aveam cam 7 ani. Ma uitam pe Minimax pe la ora 8. DEodata incepe un program straniu numit a +. Avea o limba incalcita si dezorientata incat aveaia nevoie de 2 m de limba pt a pronunta[CEl putin asa gandea]. Apare un program si incep niste desene stranii cu ochii cat cepele. A inceput un generic care m`a atras. L`a inceput nu ma fascina. DEsi il urmaream fiindca in minte parca spunea ceva. Uite`te fii antenta acolo. Nu l`am inteles la varsta aceea.
Cand am ajuns la 12 ani [acuma am 15:P neimpliniti:))] Mi`am amintit despre acest desen animat[asa il numeam] am intrebat lumea si mi`au zis ca este un anime iar "marca" lor erau ochii mari si conturati impreuna cu limba japoneza. wtf Am aflat informatii dupa am inteles. Pot sa zic ca sunt un fac URIAS si il iubesc la nebunie. nr1 ?CAm asta e treaba. INUKAG4EVeR
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Mier 09 Noi 2011, 21:17

Pai est eun anime destul de interesant si dragut. Ma uitam la el cand eram mai mica dar cu timpul m-am plictisit astfel incat nu mai stiu asa multe despre el. Nici nu am fost asa curioasa sa vad ce se mai intampla ca sa incep sa caut pe net episoadele:)) Oricum din ce-am vazut pana acum mi se pare un anime dragut, bun pentru copii mai mici, cu timpul deivne cam plictisitor si neinteresant. Insa orice anime are ceva frumos la el. Dar pe mine nu ma pasioneaza asa mult anime-urile pline de romantism ca acesta asa ca raman tot la Naruto:X
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Joi 01 Dec 2011, 11:41

Si la mine a fost la fel prima data . Nu il uram , dar nici nu eram fana#1. Mai mult ma uitam la el din plictiseala , pana cand am ajuns sa il ador . Povestea in sine mi se pare interesanta si cu totul noua, probabil ca asta m-a impresionat, originalitatea. Si personajele sunt foarte tari , mai ales fratele lui Innuyasha , pe el l-am adorat inca de la primele episoade in care l-am vazut .

Asta a fost parerea mea heh

Peace`Ya , baby lol!
Sus In jos
Maw
Genin
Genin
Maw

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 176
Puncte : 214
Reputatie Reputatie : 6

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Dum 11 Mar 2012, 15:02

Oare..? Ce impresie imi pot face , decat ca este cel mai tare anime de l-am vazut in viata fiind. Eh.. a fost primul meu anime vazut :> nu ma plictiseam deloc la nici un episod , toata ziua ma uitam , mancam mai stateam 10 min. iar ma uitam. Deci , pur si simplu anime reusit si il recomand celor care nu l-au vazut.
Sus In jos
Chiyoko
Academy Student
Academy Student
Chiyoko

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe forum
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez, sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : I'm fine..

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Dum 29 Apr 2012, 23:06

Eu am dat dn intamplare peste el. Cand am vazut primul episod pe Jetix la inceput ma cam plictisit dar dupa ce a inceput "actiunea" sorbeam fiecare gest, mimica, cuvant. Asteptam in fiecare zi sa inceapa din nou si cand se termina ma simteam dezamagita. A ajuns sa fie unul din preferatele mele si acum il ador. Imi pare foarte rau ca sa terminat dar ma bucur ca am reusit sa il vad pe tot. Este un anime ce merita vazut, are chiar tot ce vrei, lupta,iubire,drama,comedie.. Eu il recomand tuturor pentru ca sunt sigura ca va va placea.
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Mar 02 Sept 2014, 21:56

InuYasha este unul dintre anime-urile mele preferate. Imi plac foarte mult personajele :))), imi place toata actiunea, iar cel mai mult iubesc faptul ca este un anime romantic. Ce as putea spune.. il ador :X
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Dum 25 Ian 2015, 02:56

Ador animeul. Banuiesc, ca a fost primul anime pe care l-am vizionat *cand aveam 6-7 ani si nu ii ziceam "anime", ci "desen"  . Nu imi amintesc daca ma uitam frecvent la el sau doar din cand in cand; in minte mi-a ramas intiparit doar unul din episoade, asa ca in clasa a cincea mi-am amintit de el si l-am cautat pe internet. Zile dupa zile, ma trezeam la 5 dimineata (pentru ca incepeam orele la 8) si ma uitam la Inuyasha <3 e unul din favoritele mele :3
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Ce parere aveti despre acest anime? Asss10Ce parere aveti despre acest anime? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19Joi 26 Feb 2015, 16:34

Urmăream acest anime când eram mică. Mie mi-a placut mult. Povestea în sine este frumoasă.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ce parere aveti despre acest anime? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre acest anime?   Ce parere aveti despre acest anime? I_icon19

Sus In jos
 

Ce parere aveti despre acest anime?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Inuyasha-