Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nana, un anime Shouji/ Romance! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nana, un anime Shouji/ Romance! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nana, un anime Shouji/ Romance!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19Mar 30 Aug 2011, 10:26

Uitati ca acum vreau sa va prezint un anime Romance. Poate asta si am cautat.

Sa vedem care ma ajuta. In primul rand pentru cei necunascatori, sa facem si un mic rezumat ce l-am gasit:

In Nana este prezentata povestea a doua tinere, care poarta acelasi nume si care se intalnesc pentru prima oara in Trenul de Tokyo.

Nana Komatsu isi doreste sa mearga in Tokyo la iubitul ei si la prietenii ei din colegiul de arta si deasemenea pentru a putea duce o viata independeta.. A crescut intr-o familie iubitoare si are inca doua surori. E vorbareata, iar cand cineva o ajuta sau vede ceva foarte dragut se comporta ca un catel.. De aceea Nana Osaki ii mai spune si Hachiko sau Hachi - dog name . Hachi se indragostea foarte usor, iar ultima data s-a indragostit de un vechi prieten[Shoji] a prietenei ei Junko. Insa el si Junko[si Kyosuke] merg in Tokyo pentru a-si continua studiile la universitati, pe cand Hachi nu reuseste sa intre la nici una.. Shoji o sfatuieste sa ramana acasa pentru un an si sa stranga bani.. apoi sa vina si ea in Tokyo
Nana Osaki abandonata de parinti [mama ei parasind-o cand ea avea patru ani, nu-si cunoastea tatal] a fost crescuta de Bunica ei pana cand Nana a implinit 15 ani si a ramas singura.. In orasul natal era intr-o trupa [Blast].. Dupa ce bunica i-a murit s-a mutat la Ren Honjo [basistul trupei si iubitul ei] .. Insa dupa un timp, Ren primeste o invitatie de la Trapnest [alta formatie care urma sa se lanseze in Tokyo] pentru a i se alatura lor.. In cele din urma Ren accepta si pleaca. Nana e distrusa insa nu dorea sa mearga dupa el in Tokyo.. vroia sa mearga pentru ea. Asa ca dupa un an pleaca in Tokyo si asa se intalneste cu Hachi in tren..
De aici se intampla alte chestii, amuzante sau mai putin amuzante.. insa care se imbina perfect..



Dupa aceasta descriere in lumea anime-ului as dori pareri dintre cei ce il vizioneaza. Cum vi se pare si haideti sa ii indemnam si pe altii sa il vada!

Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Re: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19Joi 01 Sept 2011, 09:56

Pai mie una imi place fooarte mult aces anime. Viata celor doua Nane e interesanta plina de actiune si pot zice ca si drama.

Totadata cele 2 sunt in contrast ca sa zic asa :)) Nana.O e mai inchisa, rautacioasa, canta frumos, are o perceptie ciudata a vietii. Cel putin asa mi s-a parut mie.
Pe cand Hachi ( nana 2 ) e copilaroasa , iubareata ( se indragosteste repede) nu i-a nimic in serios. Exact ca un copil mic ce se joaca. Ajunge pana la urma sa inteleaga ca viata nu-i numa lapte si miere si trece prin experiente nu tocmai normale si frumoase pentru o fata de 20 de ani.

Cred ca si intalnirea lor a vost inevitabila si asta a fost in mare ideea nime-ului. Mai apar si alte personaje ce le schimba viata celor 2 Nane. Cum ar fi Takumi de la Trapnest sau Nobu prietenul vechi al Nanei Osaki, dar si reaparitia lui Ren.

Oricum anime-ul e suprrb si ia-s indemna pe toti sa incerce sa-l urmareasca.
Ce e drept uneori mi s-a parut plictisitor, mai ales cand incepea sa povesteasca una din Nane intr-un despre nu stiu ce:)) Sau uneori in unele episoade Junko si Kyosuke stateau in barul ala si incepeau sa revizuiasca alte episoade cu ce-au mai facut anele dar si ce-a mai facut Shoji si unele lucruri sunt si amuzante dar mie mi se pare ca la acele episoade a ramas in pana de idei creatorul :))

In fine lough Anime-ul este chiar foarte frumos si interesant. Are momente comice peste tot dar uneori si momente triste de-ti vine sa plangi. Este un anime cu romantism si drama.
Numai ca se termina ciudat sau poate n-au dat toate episoadele la televizor dar la final nu stiu daca Hachi se mai casatoreste cu Takumi ala :))) lough
Anime-ul chiar merita vazut spun eu. Mie una imi place foarte mult dap !
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Nana, un anime Shouji/ Romance! Asss10Nana, un anime Shouji/ Romance! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Re: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19Vin 02 Sept 2011, 11:14

Deci acest anime cred ca are de toate... De la dragoste pana la drama, de la umor pana la lacrimi si desigur are cateva scene extrem de picante... Eu una m-am uitat la toate episoadele si inca mai revad cate unele care mi-au placut mult de tot... Povestea o pot asocia cu una de viata, mai ales ca animeul in sine pune in balanta partile rele ale tineretii cu cele cateva parti bune... Ador acest anime, este printre preferatele mele... ^^
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Re: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19Vin 02 Sept 2011, 13:18

E un anime super frumos, are cate putin din fiecare: Dragoste, Drama, Comedie lough, Muzica, Traierile adolescentilor care trec prin tot felul de aventuri pentru a li se indeplini visele
Deci nu mai am ce sune, e un anime super frumos, il ador :x
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Re: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19Vin 02 Sept 2011, 13:32

Pai pot spune cu adevarat ca este intr-o oarecare masura un anime ce include lectii de viata pentru adolescenti. Poate ca noi cei ce vizionam acest anime, ne-am dori sa schimbam cate ceva, anumite greseli ale personajelor sau anumite cupluri ce se dezvolta pe aici cum ar fi Hachi cu Takumi, desi ea il iubeste pe Nobu, insa daca stam sa ne gandim, nu ar fi fost bine. Pentru ca asa nu ar mai fi fost picanteriile vieti lor, si nu ar mai fi fost peripetiile prin care trec.

Pot spune ca eu nu sunt cu alte animeuri iar Naruto l-am vazut asa, cum si acolo noi am dori ca Sasuke sa fie cu Sakura, insa ca si acolo daca ar fi fost asa animeul si-ar i pierdut din farmec. Atat Naruto cat si Sakura nu l-ar mai fi cautat nu ar mai fi trecut prin atatea.

Cam asa este si la Nana si asa si-ar fi pierdut si lectiile de viata.

Un anime frumos, pe care il recoamnd cu multa incredere, pentru cei care vor sa treaca prin toate starile alaturi de aceste personaje!
Sus In jos
Timy
Genin
Genin
Timy

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Curtea de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 142
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sa ascult jrock sa ma uit la animeuri
Stare de spirit Stare de spirit : sweet

Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Re: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19Vin 30 Dec 2011, 20:13

mie una nu am vazut pe tot
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Nana, un anime Shouji/ Romance! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Re: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19Dum 29 Ian 2012, 02:12

Chiar este un anime extraordinar :x Imi place nespus de mult, atat de romantic si de frumos love
Sus In jos
S i m p a t h e t i c
Genin
Genin
S i m p a t h e t i c

Sex : feminin Localizare Localizare : N`ai tu treaba!:*
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : Dafuqq !?

Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Re: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19Mar 26 Iun 2012, 22:34

Anime`ul asta este genial..:Xeste unul dintre preferatele mele.Are putin din fiecare[drama,comedie,dragoste]
Il recomand celor care inca nu l-au vazut pentru ca [stiu ca ma repet] este genial!
Sus In jos
Solivagant
Academy Student
Academy Student
Solivagant

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : I'll tell you on February 31
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 4

Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Re: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19Vin 20 Dec 2013, 07:31

Surprinzator, mi-a placut. Nu sunt fana soap opera, iar acest anime parea sa nu aiba si altceva in el. Jesus, aveam o parere atat de proasta despre el, incat dupa primul episod eram socata ca mi-a placut. Sunt atat de multe de zis si atata spoiler de facut, incat nu stiu cu ce se incep. Actiunea a fost surpinzatoare, originala; mai ales pentru un anime. Relatia celor doua fete, caracterele lor atat de diferite, prietenia formata din primul episod, totul duce la un anime reusit. Desi am ramas cu un gust amar la final, cred ca a fost un sfarsit perfect pentru Nana. Tot animeul este asemeni unei vieti reale, atat de multi oameni cu atatea destine similare. Dupa Nana O, Ren este urmatorul personaj pe care il admir, god, mi-a placut atat de mult de el.
In general nu-mi place sa vad personaje perfecte, superficiale, intr-un anime, am senzatia ca totul e o gluma proasta. Poate din acest motiv m-am atasat atat de mult de Hachi si de Nana, care nu erau deloc perfecte, aveau o gramada de defecte si au facut greseli dupa greseli.  
Desi grafica nu e cine stie ce, asta nu te impiedica sa urmaresti animeul, care poate fi luat si ca lectie de viata.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Nana, un anime Shouji/ Romance! Empty
MesajSubiect: Re: Nana, un anime Shouji/ Romance!   Nana, un anime Shouji/ Romance! I_icon19

Sus In jos
 

Nana, un anime Shouji/ Romance!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Nana-