Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vampire Knight Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vampire Knight Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Vampire Knight

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Vampire Knight J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Mier 31 Aug 2011, 12:39

Vampire Knight

La academia Cross, participa doua tipuri de elevi, scoala de zi si scoala de noapte. La crepuscul, in timp ce scoala de zi merge spre camine, ei se intalnesc cu scoala de noapte, care merge spre scoala. Yuki Cross si Zero Kiryu sunt gardienii scolii, ei ii pazesc secretul si anume faptul ca scoala de noapte e plina de vampiri.


Vampire Knight Vampireknighto


Rezumat:

Yuki Cross are 15 ani si este indragostita nebuneste de Kaname Kuran, un vampir caruia considera ca ii datoreaza viata, care-a salvat-o dintr-un accident in urma cu 10 ani.
Daca vampirii au renuntat intr-adevar la firea lor sangeroasa sau ascund un adevar terifiant in panzele noptii, urmeaza sa descoperiti singuri. In lumea secretelor nimic nu este asa cum pare, iar pretul increderii ar putea fi mai mare decat simpla moarte a trupului...

Intriga:
Zapada inrosita de sangele unei creaturi stranii care incercase sa-i ia viata, si chipul salvatorului ei sub forma unui vampir, sunt primele amintiri din viata lui Yuki. Zece ani mai tarziu, tanara Yuki, devenita acum Prefect, adica gardian la Academia Cross a tatalui ei adoptiv, se gaseste in fata unei noi provocari, si anume, sa-si ajute tatal sa-si indeplineasca visul de o viata: convietuirea pasnica dintre doua rase ce se dusmanesc inca de la inceputul timpului, vampirii si oamenii.
Yuki trebuie sa protejeze studentii cursurilor de zi de cei de la cursurile de noapte, si sa apere adevarata identitate a studentiilor nocturni. Alaturi de ea, ca Prefect se afla si Zero Kiryu, un prieten din copilarie, ai carui parinti au fost macelariti de un vampir pur-sange.
Zero a jurat razbunare asupra tuturor vampirilor, dar prin mana bizara a destinului, nu numai ca ajunge sa-i protejeze pe acestia, dar chiar devine unul dintre ei.

Vampire Knight Guilty


Povestea de groaza continua. Este vremea ca minciunile trecutului sa fie dezvaluite.

Rezumat:
Yuki cauta cu disperare sa dezvaluiasca misterul trecutului ei. Cine este, de unde provine, ce s-a intamplat cu familia ei si ce se ascunde in spatele noptii sangeroase de acum 10 ani? Secretele vor fi dezgropate, furtuna trecutului se va dezlantui, iar Yuki, Zero si Kaname vor fi invaluiti intr-un nou mister si vor fi protagonistii unei iubire interzise.


Ce parere aveti despre acest anime?



Ultima editare efectuata de catre Crystal in Vin 02 Sept 2011, 08:06, editata de 1 ori
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Vampire Knight Asss10Vampire Knight J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Mier 31 Aug 2011, 13:27

Inca nu l-am vazut, dar cred ca-i super.
Din cate am citit e vorba despre vampiri think
Interesant...
Chiar foarte.
Oameni si vampiri...
Zero... Yuki si Kaname... Hehe
Sper ca cei doi, Yuki si Kaname sa fie impreuna...:P

Ti pup!
Sus In jos
~~*``Cheshire_Cat``*~~
Academy Student
Academy Student
~~*``Cheshire_Cat``*~~

Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 6

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Mier 31 Aug 2011, 13:42

-Este un anime interesant , dar mai mult este explicat in manga prin faptul ca Yuki si Kaname nu sunt fratii deoarce Kaname copilul lui Juri si Haruka a murit ,omorat de Rido .
-Iar Haruka si Juri stiau ca acesta nu est copilul lor dar tot ca si pe copilul lor lau crescut .
-Deoarce Kaname este mult mai batran decat Juri si Haruka , adica acesta a fost trezit de Rido can dormea si de aceea nu il putea omora el pe Rido .
-Iar poveste este destul de complicata , dar este un anime interesant.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Vampire Knight J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Mier 31 Aug 2011, 15:32

Uuu, noi înbunătăţirii pe forum. I like it.

And I like this. Vampire Knight. xD

Eu l-am văzut, şi l-aş revedea de 100 de ori că tot aş fi prinsă în poveste. Eu credeam că Yuuki o să fie cu Zero, dar s-a întămplat exact pe dos ( nu că mi-ar displăcea ).

Kaname şi Yuuki se potrivesc, şi chiar formau un cuplu frumos până să aflu că Kaname este fratele ei. o.O Deci am rămas uimită total, ţipam prin casă : " WFT? WFT? " de speriam pisica. : ]] Recent am aflat că nu sunt fraţii, Slavă Domnului. Uff. : ]]

Eu recomand să vă uitaţi, este minunat, captivant şi foarte uluitor.

x.o.x.o
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vampire Knight Asss10Vampire Knight J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Vin 02 Sept 2011, 15:13

Eu cred ca am stat vreo trei zile pana la patru dimineata, dar am reusit sa ma uit la tot animeul si va pot spune ca este foarte tare. Are atata drama, dar si dragoste si mai ales sange... :)) Povestea este cu adevarat interesanta, iar faptul ca cineva vrea ca oamenii si vampirii sa coexiste este de-a dreptul genial, parerea mea... ^^
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Dum 04 Sept 2011, 21:25

Supeeerb :X
Am vazut cateva episoade si il ador!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
RoxYuuKikyo
Genin
Genin
RoxYuuKikyo

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ma gasiti ratacind prin legende si aventuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 180
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri, cantat, dansat, desenat, citit(doar ce vreau ca ce ne da la scoala nu imi place)
Stare de spirit Stare de spirit : E bine si asa... ;)

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Lun 05 Sept 2011, 19:07

Iubesc anime'ul asta! in love
Pur si simplu imi place huh?
Nu pot descrie acest sentiment in cuvinte. kiss
Sus In jos
angelo_testardo
Chūnin
Chūnin
angelo_testardo

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 812
Puncte : 893
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : belly dance/karate
Stare de spirit Stare de spirit : Zambeste, maine poate fi mai rau!

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Dum 11 Sept 2011, 09:44

hei vampire knight e singurul anime care ma facut sa ma uit la el zi si noapte pana lam terminat(asta cu zi si noapte nu era asa numai ca am dat de el undeva pe 8 seara:D) deci e mult prea tare iar actiunea te prinde la fel ca personajele si povestile lor misterioase
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Dum 27 Mai 2012, 21:32

Deci tocmai am terminat si sezonul 2 din acest anime minunat . Ma bucur ca yuuky a aflat adevarul despre trecutul ei . Foarte interesant a fost si modul cum zero si yuuky si-au luat ramas bun . Deci acest anime merita vazut suta la suta
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Lun 28 Mai 2012, 00:13

Buna! ^^
Mi-a placut la nebunie Vampire Knight si ma bucur ca am decis sa ma uit la el. in love
Ca sa nu mai creez un topic nou o sa pun aceasta intrebare aici, sper sa-mi raspunda cineva ingrijorat
Va incepe si un sezon 3, daca da cand anume? happy2
Multumesc anticipat pentru raspuns happy
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Sam 23 Iun 2012, 16:32

Iubesc acest anime in love
E preferatul meu .Dintre toate pe care le-am vazut asta imi place cel mai mult dar sincer nici eu nu stiu prea sigur de ce il iubesc atat de mult.Poate e din cauza vampirilor well? awesome right?
Sus In jos
Crystyna
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : in fata calculatorului:*
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Lun 13 Aug 2012, 10:00

Iubesc anime-ul asta !!!!!
Pur si simplu il ador!!!!!
Personajele mele preferate sunt Yuki si Kaname ii ador sunt foarte frumosi impreuna!!!!
va pup in love
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Vampire Knight Asss10Vampire Knight J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Dum 23 Feb 2014, 17:51

Este un anime fantastic care te prinde usor in poveste si care creaza dependenta. Eu una il consider unul din preferatele mele in love
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Vampire Knight J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Vin 11 Apr 2014, 10:04

Unul din serialele mele preferate. Cand la-m vazut prima data sincer nici nu m-am mai dezlipit de ecranul calculatorului , pana nu la-m terminat de vazut tot.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Vampire Knight J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Vin 25 Iul 2014, 16:35

Nu am apucat sa vad decat 6 episoade daca tin bine minte, si asta de mult indrumata de catre Deea. Dar pot spune ca anime-ul e absolut genial si ca mor de nerabdare sa-l continui, cand voi avea timp ma voi reapuca de el.
Serios, chiar merita  dap ! 
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Vampire Knight J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Mar 07 Apr 2015, 22:42

Am vazut anime-ul de doua ori, il ador. Adevarul este ca sunt o iubitoare de carti cu vampiri, seriale sau anime-uri. Am sustinut cuplul Yuki si Kaname inca din primul episod, imi place si de Zero mult ..insa este ceva la Kaname care ma atrage. Sunt indragostita de acest personaj pentru simplul fapt ca are o atitudine autoritara si totodata misterioasa. Merita vazut Vampire Knight. Am citit si toata seria manga dupa terminarea acestuia. :3 Insa sfarsitul din manga nu m-a incantat atat de mult.
Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19Vin 11 Sept 2015, 15:03

Unul dintre cele mai frumoase anime uri facute vreodata. Il vad o data la 2 luni, e un fel de riual. Am crescut in generatia Twilight, deci iubirea pentru colti este involuntara, eterna. Carti, anime uri, seriale, orice care contine vampiri imi capteaza atentia. Kaname in special. De ce ? Simplu : este un barbat, ba nu, un vampir ca sange pur. Eleganta sa este intimidanta, ochii sai sunt atat de frumosi incat parca vezi sangele nobil hipnotizandu te . Privirea sa este de gheata. Insa ceea ce face cu adevarat special acest anime este poveasta de dragoste atat de incalcita. Din pacate n am citit manga, nu din lene, ci din frica ca finalul nu va fi asa cum imi doresc. 
Exceptional anime. 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight I_icon19

Sus In jos
 

Vampire Knight

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Vampire Knight-