Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Vin 02 Sept 2011, 08:32

Boon deci cum spune si titlul, personajele preferate, si cele care le detestati

Personajele mele preferate sunt cam toate dar in general: Light, L cel adevarat, imi place mult, mananca mai multa inghetata ca mine lough , si Riuk, ma amuza la nebunie acest inger al mortii e prea tare, cel putin cum face cand nu mai are mere, face yoga lough

Iar personajel mele pe care le detest,nu am mai niciuna dar singura pcare o urasc e Misa, Misi sau cum o chiama, probabil unii din voi oadorati dar eu nu, e enervanta rau, parerea mea.

Binehaica incetez ca dupaia sariti oti in sus ca de ce nu-mi place Misa, oricum vreau sa vad si personajele voastre happy2
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Asss10Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Vin 02 Sept 2011, 11:41

Ca personaje preferate ar fi Ryuk si L, deoarece mananca muuult de tot, mai ales ultimul... As vrea si eu sa am atatea dulciur la indemana si sa pot manca non-stop... :)) Oricum, ca personaje detestate, hmm, cred ca nu detest niciun personaj in mod excesiv... Adica imi plac toate personajele... Pff, ati inteles voi... :))
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Vin 02 Sept 2011, 20:15

Personajele mele preferate sunt Light si......Mello=)))....nu am ce face:)))
Hmm....personaje pe care le detest nu am... dap !
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Joi 10 Noi 2011, 20:23

Hmm personajele mele preferate. Pai imi place de Light, Misa , Ryuk.. cam toate.. fiecare personaj e frumos are un caracter special si e interesant in felul sau. Si un personaj pe care il detest ar fi Mello. Nu stiu de ce nu-mi place dar pur si simplu nu-l suport. Are o fata ingrozitoare si mananca prea multa ciocolata..dadeam in diabet numai cand ma uitam la el=))
Sus In jos
Final
Genin
Genin
avatar

Sex : masculin Nr. mesaje Nr. mesaje : 62
Puncte : 72
Reputatie Reputatie : 4

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Vin 16 Dec 2011, 22:05

Personajele mele preferate,cu siguranta primul loc il ocupa L,pentru ca pur si simplu e genial,un personaj diferit de toate personajele existente in anime-uri,nu este un om normal.Mananca o gramada de dulciuri si asta probabil doar pentru creier,are niste pozitii care nu le-am vazut la nici un alt personaj,ceea ce il face unic si nu il pot asemana cu nici un alt personaj din atatea anime-uri existente,are si o inteligenta remarcabila si pe langa asta cateodata pare chiar copilaros,pe scurt un personaj ciudat,imi plac personajele ciudate si misterioase precum L.
Pe locul doi este Light,inca un personaj foarte bun,la fel ca L are o inteligenta remarcabila,diferit de restul lumii chiar daca prima data il vedem un licean,Light le este mult superior cam tuturor oamenilor in gandire,dar are un temperament mai agresiv sa spun asa si de asta ocupa locul 2,insa este pe undeva pe la jumatatea locului intai,adica ceva gen 1,5 ca sa intelegeti mai bine,vreau sa spun ca poate fi pe 1 dar ii lipseste ceva,probabil daca urmaream anime-ul dintr-o alta perspectiva Light putea fi pe locul 1 si L pe 2.Ideea cu curatarea Lumii de raufacatori a fost o idee geniala,un ideal perfect pentru Light,dar in alt mod.Oricum ramane pentru mine un personaj aproape la fel de bun,sau chiar la fel de bun ca cel de pe locul 1.
Pe locul trei este Near,la fel ca L si Light are o inteligenta superioara,este un bun strateg,calculat,calm,intotdeauna pregatit.Singurul lui defect,probabil faptul ca este copilaros l-a facut sa cada pe locul 3,in rest este si el un personaj care merita sa ocupa locurile 3-4.Din cauza ca a aparut cateva episoade,dar rorul sau in serie este imens.
Sper ca nu v-am plictisit cu romanele mele.
Sus In jos
Be Unicorn.
Genin
Genin
Be Unicorn.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Japonia
acebook acebook : Nekko
Nr. mesaje Nr. mesaje : 366
Puncte : 467
Reputatie Reputatie : 17

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Vin 02 Mar 2012, 22:25

L si Misa sunt preferatii mei. L este inteligent misteros si puternic.... rusinos Puternic l-am scos dintr-un episod de pe " Anime.Kage " lough . Misa este o fata enervanta uneori... dragutza, de care... nu stiu sa va explic. heh

Il detesc pe Light. Light este un MARE DOBITOC. Daca il mai vad odata il bag la
inchisoare! banat!
Sus In jos
Haruno Sakura
Academy Student
Academy Student
Haruno Sakura

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Secret =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : somnoroasa

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Sam 14 Apr 2012, 15:21

Hmmm...Personajul meu preferat este L.
Faptul ca el este mai ciudat il face sa iasa cu mult in evidenta pe langa celelalte personaje.Este cu totul diferit fata de ceilalti.Felul cum sta, cum arata,faptul ca mananca doar dulciuri,totul este neobisnuit la el.Si asta e unul din motivele pentru care imi place L. Si, cum a spus si Final,inteligenta lui e remarcabila.Isi dadea seama intotdeauna care era urmatoarea miscare a lui Light,sau mai bine spus,Kira,fiind mereu cu un pas inaintea lui.Partea proasta la el a fost ca s-a apropiat,sa zic asa,mult prea mult de Light,considerandu-l prietenul lui si asta i-a adus moartea.Iar felul cum a murit...nu vreau sa-mi mai amintesc partea aia pentru ca pentru mine L a fost un personaj remarcabil si chiar nu mi-a trecut prin cap ca o sa moara in felul ala.Adevarul e ca nu prea am acceptat faptul ca L a murit,episoadele care au urmat dupa acea intamplare nefericita parandumi-se incomplete daca L nu mai aparea in peisaj.
Dar el va ramane mereu unul dintre personajele pe care nu le voi uita prea repede.
Alte doua personaje care mi-au placut, dupa L, au fost Near si Mello.La Mello...nu stiu cum sa explic, dar mi-a placut de el.Iar Near...Final a spus deja ce as fi avut si eu de comentat la el.Citez: “Are o inteligenta superioara,este un bun strateg,calculat,calm,intotdeauna pregatit.”

Asa...personajele care mi-au displacut au fost...sa incep cu partea usoara,si anume,Misa.O fi fost ea draguta, dar era tare enervanta.
Celalalt personaj care m-a iritat pe tot parcursul animeului a fost Light.Dorinta lui de a face “o lume mai buna” a devenit o obsesie.Da.Dupa parerea mea devenise obsedat de Carnetul Mortii.Din cauza asta, incepuse sa-i ucida pe toti cei care i se opuneau,cum a fost in cazul lui L,al celor 13 agenti FBI trimisi de L, precum si in cazul lui Naomi(sper ca va amintiti de ea).Plus ca, pentru asi atinge scopul a manipulat multe persoane, de exemplu in cazul lui Takada Kiomy.Deci...concluzia este ca nu il suport sub nicio forma pe Light/Kira.

Cam atat am avut de spus.Si daca tu,Final, crezi ca ne-ai plisctisit cu “romanul tau”(mie persoanl mi-a placut cum te-ai exprimat),atunci nu stiu ce sa spun despre discursul meu de N randuri. :))


P.S.: Scuzati-ma daca am facut greseli gramaticale.Eu m-am corectat, dar poate mi-a mai scapat vreuna.
Sus In jos
Light
Genin
Genin
Light

Sex : feminin Localizare Localizare : Oriunde,oricand...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 121
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I'm not addicted…I'm just afraid of that voice that says ‘goodbye’

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Dum 13 Mai 2012, 22:20

Personajul meu preferat este L, care cred ca va fi mult timp pe lista celor mai bune personaje anime. Este genul acela de personaj ce la exterior afiseaza un caracter neglijent, iar in interior se simte singur.Aaa da si ochii lui mari si negrii, o Doamne:)) Sincer parca L stia ca o sa moara. Si cu toate ca pe tot parcursul anime-ului a stiut sau a banuit ca Light este Kira nu a incetat sa-l considere prieten, iar asta i-a adus sfarsitul pe tava.

Personajul detestat spui?:-? Pai Rem :)) Ucigasul, cum a putut sa-l omoare pe L? Si dupa a murit si el, bine inteleg a vrut s-o salveze pe Misa cu toate ca stia ca este interzis asta, dar putea gasi si el altceva in afara exterminarii lui L...

Light
Sus In jos
floricica gingasa
Genin
Genin
floricica gingasa

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : -2
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen si sa ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : mult mai bine decat ieri

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Dum 23 Sept 2012, 19:07

Pai greu de zis imi plac toate personajele dar cel mai mult imi place de L si Near
L:
este inteligent
mananca multe dulciuri si inghetata mai multa decat mine lough
si in unele momente este amuzant
Near:
este inteligent as spune ca il poate intrece pe L
se joaca cu jucariile acelea
si este foarte draguts seamana foarte mult cu L
Imi place si de misa si ryuk dar ei sunt pe locul 2
happy [b] happy
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Sam 06 Apr 2013, 00:10

Personajele mele favorite sunt Light si L cat si Ryuk, oh Doamne ii ador pur si simplu TT.TT vreau si eu sa pot manca atat de multe dulciuri fara sa dau in diabet si /sau sa ma ingras <33

Ew, Rem categoric; detest fiinta aia :|
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Asss10Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Dum 03 Mai 2015, 18:41

Personaje preferate... O sa sune ciudar dar personajul meu preferat a fost Ryuk. mereu ma amuza =))
Nu prea o suport pe Misa.. e tare enervanta. Nici de Mello nu-mi place.
Sus In jos
Carmen
Academy Student
Academy Student
Carmen

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Arges, Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : make-up-ul, cititul si calatoriile
Stare de spirit Stare de spirit : fericita :*

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19Mier 09 Noi 2016, 17:59



Personajul meu favorit este L. Pur si simplu il ador. Imi place cum se comporta in modul lui ciudat, e al naibi de inteligent, si amandurora ne plac dulciurile. 
Imi mai place Near, insa el nu va fi niciodata ca L. Totusi il apreciez ca l-a prins pe Kira.


Personaj pe care il detest: Light/Kira. Il urasc din toata inima pentru ca l-a omorat pe L. Felul cum a murit a fost awesome. Omorat de carnetul care l-a obsedat atat timp. Si il mai detest pe Rem ca el i-a trecut numele lui L in carnet.



Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mier 09 Noi 2016, 18:21, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? Empty
MesajSubiect: Re: Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?   Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult? I_icon19

Sus In jos
 

Care sunt personajele voasre preferate? Dar cele pe care le detestati celmai mult?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Death Note-