Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mew Mew Power Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mew Mew Power Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Mew Mew Power

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Va place Mew Mew Power?
Da
Mew Mew Power I_vote_lcap96%Mew Mew Power I_vote_rcap
 96% [ 26 ]
Nu
Mew Mew Power I_vote_lcap4%Mew Mew Power I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
Total voturi : 27
 

AutorMesaj
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Mew Mew Power J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Vin 02 Sept 2011, 11:49

Mew Mew Power


Mew Mew Power Thsnapshot20070815155222

Tokyo Mew Mew sau Mew Mew Power, in varianta engleza, este o serie de manga si anime aparuta in doua limbi: engleza si japoneza si tradusa in mult mai multe limbi.

Cand cinci adolescente obisnuite descopera ca au puteri supranaturale datorita ADN-ului lor special, ele trebuie sa salveze lumea de niste fiinte extraterestre: Ciniclonii, si de creatiile lor, Predazitii. Desi scoala le ocupa cel mai mult din timp (asta nu in cazul lui Renee-Zakuro), fetele reusesc de fiecare data sa invinga, dar si sa lucreze la Cafe Mew Mew, o cafenea micuta din suburbia orasului, dar si laborator de detectare a formelor de viata extraterestre. Se metamorfozeaza folosind niste medalioane speciale, numite Medalioanele Puterii. Tokio Mew Mew este un desen manga shoujo cu fete magice, scisa de Reiko Yoshida si ilustrate de Mia Ikumi.

Ce parere aveti despre acest anime? in love

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Mew Mew Power Asss10Mew Mew Power J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Vin 02 Sept 2011, 15:55

Mie una imi place mult acest anime, chiar daca nu am vazut decat vreo doua episoade. Sincer nu prea stiu despre ce este vorba, doar in mare, asa ca ma rezum doar la a spune ca are o grafica extrem de reusita... ^^
Sus In jos
● Lene
Genin
Genin
● Lene

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Lost in my dream..But i don't care..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 146
Reputatie Reputatie : 6
Stare de spirit Stare de spirit : Lonely..

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Vin 02 Sept 2011, 21:32

Si mie imi place^^ Pot sa spun cu jena ca atunci cand aveam 8 ani eu si o prietena de'a mea mergeam una la alta sa ne uitam la anime. Cand ratam un episod plangeam:)) Si la fel cu animeul Hell girl. Oricum, animeul este foarte interesant mai ales pentru cei mai micuti cat si cei mai mari, nu are limita de de varsta nu? Deci chiar merita vazut.
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Mew Mew Power J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Joi 08 Sept 2011, 16:33

Ador anime`ul! Inca imi amintesc cum in fiecare seara de sambata, mutam pe Animax la ora 20 si ma uitam la Mew Mew Power..si imi mai amintesc ca ma jucam singura in casa de`a lupta lough Doamne, ce nebunie.. :))
Dar, anime`ul a ramas pentru mine unul special, deoarece eu cu el am crescut. Si pot spune sincer ca inca ma uit la cateva episoade, mai vechi defapt.

Merita sa te uiti la el si`l vei indragi inca din primul episod.
Sus In jos
Maw
Genin
Genin
Maw

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 176
Puncte : 214
Reputatie Reputatie : 6

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Dum 11 Mar 2012, 15:11

Mereu ma uitam la el pe animax si cand am vazut o poza pe net cu Ichigo , gata am vrut sa ma uit la el. Foarte dragut.
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Lun 30 Apr 2012, 22:59

Anime-ul este superb si mi-a placut foarte mult! Sincera sa fiu l-as mai vedea odata, deoarece am cam uitat ce se intampla. Totusi ultimele episoade i-au o intorsatura ciudata. Mew Mew Power 385627 In fine, ar fi super sa fie si un al doilea sezon, pacat ca nu este.

Si eu ma jucam prin casa de-a super eroii cu cateva prietene Mew Mew Power 947835. Din pacate ele acum sunt in alte locuri si anii au trecut, amintirile au ramas.Mew Mew Power 23826
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Mew Mew Power J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Lun 23 Iul 2012, 20:07

Am văzut tot anime-ul ! Este super şi îmi aduc aminte cum eram îndrăgostită până peste cap de Eliott.

Grafica este foarte bună, dar faţă de cele de acum hm.. e aşa şi aşa. Oricum acest serial e vechi, adică eu mă uitam când aveam 10 ani la el pe animax. Poate o fi şi mai ,, bătrân"

Ideea îmi place mult, iar caracterele au foste bine definite pe parcursul serialului. Merită văzut, eu una l-aş mai vedea odată.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Mier 25 Iul 2012, 21:41

Imi amintesc, ca de fiecare data dupa vreun episod, incepeam sa ma lupt prin casa, zicand ca sunt Zoey, ea fiind personajul meu preferat. in love Imi lipseste atat de mult acest serial. Facea parte din copilaria mea
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Joi 09 Aug 2012, 13:35

Cand eram mica,la gradinita,asta a fost primul meu anime si o puneam mereu pe mama sa-mi citeasca subtitrarile.Imi placea de Zoey,in primul rand pentru parul ei si mereu ma amuzam cand ii apareau urechiile si coada de pisica in public iar ea se alarma.Candva mi-a placut si de Corina,mai mult pentru costum dar mi-a trecut repede.Cand am mai crescut le-am cautat pe net,in primul rand nu am gasit mai nimic decat niste comentarii pe nu stiu ce site-uri care ziceau ca Tokyo Mew Mew nu e decat o copie a lui Sailor Moon.Cand am citit asta am facut crize si m-am uitat la Sailor Moon....nici acum nu l-am vazut pe tot lough
Mi-e dor de ele... dap ! dar datorita lor am ajuns astazi aici si asa ;;) dap ! yeah
Sus In jos
Be Unicorn.
Genin
Genin
Be Unicorn.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Japonia
acebook acebook : Nekko
Nr. mesaje Nr. mesaje : 366
Puncte : 467
Reputatie Reputatie : 17

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Joi 27 Dec 2012, 21:31

Este foarte frumos anime'ul! Comedie, aventura! Drama si romance. Mi'ar fi placut si sezonul 2 dar nah lough Eu ma uitam la el cand aveam vreo 9 ani, cu o prietena a mea. Ea era Ichigo (Zoey) Iar eu Minto. Ce draguta era ea ca pisicuta! Cand s'a transfoormat cand l'a sarutat pe Aoyama. Aproape lough Nu ma mirca celelalt pisic era Ryou. Personalitatea nu se schimba odata cu trupul lough
Sus In jos
♥Kitty•Cuture♥
Academy Student
Academy Student
♥Kitty•Cuture♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Padurea Noptii
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Muzicz Desen . . .
Stare de spirit Stare de spirit : Crezi ca mai stiu ?

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Vin 26 Iul 2013, 09:51

Buna ! Am citit si eu aseara ce scrie pe aici si am hotarat sa ma uit si eu la anime. M-am uitat la primele doua episoade si pot spune ca m-ia placut foarte mult. Insa nu mai gasesc si episoadele urmatoare subtritrate in romana. Inca mai exista de la doi in sus in romana sa ma uit la ele in engleza ?

 Va, pupa Kitty !
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19Mar 01 Iul 2014, 03:13

Chiar dacă nu ştiu mare lucru din serial, pentru că nu prea l-am vizionat, mi-a plăcut acest anime. A fîcut parte din copilăria mea :)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Mew Mew Power Empty
MesajSubiect: Re: Mew Mew Power   Mew Mew Power I_icon19

Sus In jos
 

Mew Mew Power

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Mew Mew Power-