Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sa facem cunostinta cu personajele principale Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sa facem cunostinta cu personajele principale Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sa facem cunostinta cu personajele principale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Sa facem cunostinta cu personajele principale Asss10Sa facem cunostinta cu personajele principale J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Sa facem cunostinta cu personajele principale Empty
MesajSubiect: Sa facem cunostinta cu personajele principale   Sa facem cunostinta cu personajele principale I_icon19Sam 24 Sept 2011, 11:44

Povestea are în centru două personaje complexate de propria înălţime (de aici şi numele Lovely Complex).
Sa facem cunostinta cu personajele principale Lovely_Complex_Wallpaper_by_Shika_Bibi
Eroina anime-ului se numeşte Risa Koizumi şi este foarte înaltă pentru o fată japoneză – iniţial are 170 cm (şi mai creşte vreo 2 cm pe parcursul liceului). Evident, este foarte complexată în ceea ce priveşte propria înălţime (este comparată adesea cu o girafă) şi îi este greu să-şi găsească un iubit pe măsura ei. A, şi ca totul să fie şi mai amuzant, numele ei, Koizumi, înseamnă „Micuţa primăvară”.

Sa facem cunostinta cu personajele principale Otani_by_melllorine-d3bgh9s
Personajul principal masculin, Atsushi Otani,el e mereu vesel si energic, este foarte scund pentru un băiat japonez, măsoară doar 156 cm înălţime, şi este evident complexat de faptul că-i un piticot. Numele lui, Otani, înseamnă „Vale Mare”.
Sa facem cunostinta cu personajele principale Lovely_Complex_by_NanatsuroDrops
Cei doi sunt colegi de clasă încă din primul an de liceu şi devin amici foarte buni, având aceleaşi gusturi şi în general potrivindu-se foarte bine în ceea ce priveşte personalităţile. Din păcate, diferenţa foarte mare de înălţime dintre ei doi, plus faptul că se necăjesc şi se înţeapă reciproc în mod continuu, le aduce şi porecla de All Hanshin-Kyojin, care face referire la doi comedianţi japonezi, dintre care unul este foarte înalt, iar celălalt foarte scund (în limba română, traducerea a trimis la cuplul Stan şi Bran).

Oricum, intriga desenului e destul de simplă: pe parcurs, Risa îşi va da seama că de fapt îl place foarte mult pe Otani şi plănuieşte să îi mărturisească acest lucru.


Ultima editare efectuata de catre Anna Dynamitte in Joi 27 Dec 2012, 21:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Sa facem cunostinta cu personajele principale J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Sa facem cunostinta cu personajele principale Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta cu personajele principale   Sa facem cunostinta cu personajele principale I_icon19Sam 24 Sept 2011, 13:57

Pare interesant.. think

Dar, stiti cum se zice: dragostea nu tine cont nici de varsta si niic de inaltime. heh
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Sa facem cunostinta cu personajele principale Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta cu personajele principale   Sa facem cunostinta cu personajele principale I_icon19Mar 29 Noi 2011, 21:46

mnoo, mie una imi palce cel mai mult de baiat, o fi el scund dar e super amuzant, deci am ras in continuu cu el =))
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Sa facem cunostinta cu personajele principale Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta cu personajele principale   Sa facem cunostinta cu personajele principale I_icon19Mar 18 Dec 2012, 15:09

Chiar as vrea sa intreb, merita vizionat acest anime? M-am mai apucat de unele, insa nu mi-ai placut deloc. Asa ca va astept parerile happy2
Sus In jos
Be Unicorn.
Genin
Genin
Be Unicorn.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Japonia
acebook acebook : Nekko
Nr. mesaje Nr. mesaje : 366
Puncte : 467
Reputatie Reputatie : 17

Sa facem cunostinta cu personajele principale Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta cu personajele principale   Sa facem cunostinta cu personajele principale I_icon19Joi 27 Dec 2012, 16:42

Merita 100% !!
Il iubesc pe Otani si personalitatea lui.. mai ales in episodul in care o ia pe Risa in brate si ii spune "cred ca te iubesc mai mult decat credeam...". Am lesinat la faza aia what?lol! Ce frumos a fost. Si Risa care e incapatanata si nu renunta niciodata in al "cuceri" pr Otani. Si fazele alea comice rau de ex. cand Otani a adormit cu batonu de ciocolata in gura. lough
Bine gata am vorbit prea mult lough
Sus In jos
yuisakurako123
Academy Student
Academy Student
yuisakurako123

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Peste tot si nicaieri
acebook acebook : Gina Dixi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : desenatul,muzica si animeurile
Stare de spirit Stare de spirit : sarita de pe fix :p

Sa facem cunostinta cu personajele principale Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta cu personajele principale   Sa facem cunostinta cu personajele principale I_icon19Vin 29 Mar 2013, 07:05

mi-au placut toate fazele cu Risa si Otani...au fost foarte amuzante.
Merita vazut 100% happy2
Sus In jos
FanaSasuSaku
Academy Student
Academy Student
FanaSasuSaku

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Singing,drawing

Sa facem cunostinta cu personajele principale Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta cu personajele principale   Sa facem cunostinta cu personajele principale I_icon19Sam 19 Apr 2014, 19:38

Deci,iubesc anime-ul!E incredibil!Nu cred ca mai exista altul ca el! :-P
Foarte bine zis Lolita!"Dragostea nu tine cont nici de varsta si NICI DE INALTIME!" :-D
Sus In jos
Andra Voicu
Academy Student
Academy Student
Andra Voicu

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 42
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : ascult muzica in timp ce fac diverse lucruri,anime-uri,antrenamente...etc.
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in sus :D

Sa facem cunostinta cu personajele principale Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta cu personajele principale   Sa facem cunostinta cu personajele principale I_icon19Mier 14 Mai 2014, 10:11

In general anime-ul e apreciat la capitolul: romanta si comedie ...deci....merita vazut.Mai e si Bokura ga ita dar nu e la fel de comic,intr-adevar contine romanta foarte multa ,dar si drama.Deci....in concluzie:Lovely complex merita vazut
P.S: eu in general le am cu genurile romanta, comedie,aventura,supranatural asa ca cine vrea niste anime-uri ce merita vazute, sa ma contacteze :3 sunt foarte buna la acest capitol B|
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sa facem cunostinta cu personajele principale Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta cu personajele principale   Sa facem cunostinta cu personajele principale I_icon19

Sus In jos
 

Sa facem cunostinta cu personajele principale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Lovely Complex-