Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mascatul  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mascatul  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Mascatul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Star
Genin
Genin
Star

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targu Mures
Nr. mesaje Nr. mesaje : 234
Puncte : 310
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Metin2, Cs, WoW, Fifa, Inot, Football, Forumuri.. etc.
Stare de spirit Stare de spirit : FoarteBuna

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Mascatul    Mascatul  I_icon19Vin 04 Noi 2011, 11:16

Hey,Pt. cei care citesc manga cred ca ati citit capitolul care era despre UchihaMadara,toti credeau ca Madara era defapt mascatul ala Tobi care acum poarta o alta masca si are in ochiul drept rinengan si in ala stang sharingan,atunci cand i-au inviat Kabuto pe cei nu stiu cati pt. al 2-lea razboi mondial cred ca l-a inviat si pe UchihaMadara pt. ca s-a prezentat cu alt inviat la razboi deci poate ca Tobi nu era Madara,poate ca UchihaMadara chiar era mort,deci cel mascat cine credeti ca este?S-a descoperit deja ca nu poate fi Madara. think Ca,Kabuto l-a inviat de mort pe Madara deci poate ca Tobi era Madara si cel nou Mascat(partenerul lui Kabuto e altul,voi cine credeti ca e dupa masca think



P.S:Pt a afla despre ce vb. eu sau despre ce capitol il puteti citi aici >>>> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] <<<<
Sus In jos
☆SnikerS☆
Genin
Genin
☆SnikerS☆

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lasă. . .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 32
Hobby-uri Hobby-uri : multe

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Lun 16 Ian 2012, 21:57

Este Obito Uchiha :D,chiar vreau sa vad ce fata va face kakashi cand il va vedea:)
Sus In jos
KukuLetzZ
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Braila
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Club:X,fotbal

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Lun 06 Feb 2012, 18:49

Si yo zik lafel:Obito Uchiha
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Mar 07 Feb 2012, 01:02

Eu nu citesc manga pentru ca nu vreau ca in momentul in care o sa vad animeul si razboiul sa stiu deja ce se intampla.
Insa, in anime s-a ajuns la partea in care Kushina ii spune lui Naruto ca cineva a controlat vulpea cu 9 cozi la nasterea lui.
Si din cate am vazut eu, el avea puterea aceea de a deveni imaterial, adica de a trece prin lucruri.
Nu stiu daca Madara are si el aceasta putere, dar totusi, de ce ar vrea Obito sa dintruga Konoha, sau sa distruga lumea?
Oricum, m-ati pus pe ganduri.
Si cineva a spus ca in sicriu era "SHINOBIUL CELOR SASE CAI". Deci poate mai apare cineva.
Eu cred ca cel care a dat drumul vulpii cu 9 cozi, este mascatul :-??
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Mier 18 Apr 2012, 14:24

hmm mia atras atentia cand katty a zis "SHINOBIUL CELOR SASE CAI" nu's sigur dar stiti ca era eremitul celor sase cai.....si avea 2 fii unul dintre frati a devenit al 2-lea eremit si celalalt nush ce so intamplat si cred ca celalalt frate ii mascatul si incerca sa distruga lumea care a creat-o tatal sau...Eremitul celor sase cai
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Lun 02 Iul 2012, 17:20

si eu cred ca sub masca se afla Obito Uchiha....dar un prieten mia spus ca de fapt este Minato tatal lui Naruto ingrijorat
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Mascatul  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Mar 03 Iul 2012, 14:07

Urmaresc manga.. si am aflat si eu ca mascatul nu este Madara.. cu toate ca inainte sa aflu acest lucru eram 100% sigura ca Madara este..
Eu cred ca este Obito..
Sunt curioasa daca este el..cum v-a reactiona Kakashi?
Cred ca v-a fi surprins..
Trebuie sa avem rabdare :D !
Sus In jos
K
Genin
Genin
K

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Konoha
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Fotbal
Stare de spirit Stare de spirit : Fericit

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Mar 03 Iul 2012, 16:31

Voi spuneti ca este Obito Uchiha dar nu este asa, in manga "395 - Misteriosul Tobi", asa zisul Obito Uchiha nu a avut nicio reactie neobisnuita cand l-a vazut pe Kakashi, deci nu poate fi Obito.
Sus In jos
Mya
Academy Student
Academy Student
Mya

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : :)

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Mier 11 Iul 2012, 14:49

am cautat si eu aceasta intrabare.....cine e tobi...si am gasit...nu sigur,vreau sa va spun ca nu sunt gindurile mele happy Tobi e Uchiha Kagami si sa-ti explic si de ce cred asta (e doar o presupunere)
In prmul rand, in timpul primului razboi ninja, el a facut parte din echipa compusa din Tobirama Senju(al doilea Hokage), Hiruzen Sarutobi(al treilea Hokage), Danzo Shimura+ alti 3 shinobi...Tobi pare sa stie foarte multe despre razboaiele ninja si cum altfel le-ar fi aflat decat stand aproape de mai marii satului ca Danzo, Tobirama, Sarutobi, etc.In al doilea rand Kagami Uchiha a avut control asupra jutsului de spatiu si timp(teleportare) care trebuie sa il fi invatat de la tobirama(cel care a stapanit primul acea tehnica,apoi a urmat minato si in cele din urma obito cum cred unii),iar daca va amintiti minato descrie jutsul tipului mascat ca fiind chiar mai bun decat cel a lui sau al celui de-al doilea(tobirama ) care i-a fost maestru lui Kagami si dupa cum ati obervat lui kishimoto pare sa ii placa sa ii faca pe studenti sa devina mai puternici decat maestrii lor(ex:Naruto si Jiraya,Sasuke si Kakashi,Orochimaru si Sarutobi,etc)plus ca tobi detine si el acest jutsu,iar intr-unul dintre episoade ii scoate pe servitorii lui danzo dintr-o dimensiune ca sa ii sacrifice pentru edo tensei
In al treilea rand varsta pare sa coincida,iar el cum a fost studentul lui Tobirama Senju, cred ca numele lui de"tobi" de acolo vine. Felul lor de a arata, cat si freza e la fel, iar daca va amintiti in timp ce se lupta sasuke cu danzo, de i-a explicat danzou lui sasuke despre cele intamplate in trecut, i-a spus ca atunci cand a atacat vulpea cu noua cozi satul, singurul din echipa lui care lipsea era kagami uchiha, iar moartea sa inca e un mister.Deci eu cred ca el s-ar putea sa fie tobi ori fratele lui Madara,Uchiha Izuna pentru ca Madara cand a fost reanimat de edo tensei pare sa fi stiut despre ce e vb si cine ar fi putut fi persoana din spatele acestui plan, Madara nu poate fi(dupa cum vedeti a fost reanimat de edo tensei), obito a murit cu mult timp in urma, iar daca e sa il asociem cu tobi nu va merge deoarece cand vuplea cu noua cozi a atacat satul, fiind controlat de tipul mascat adica tobi, obito era inca mic fiind studentul celui de a patrulea + de ce ar vrea sa isi atace satul si prietenii cand stim cu toti ca el si-a iubit satul si camarazii sai mai mult decat orice?! ..shisui daca va uitati la manga veti vedea ca nici el nu poate fi deoarece un ochi ii l-a dat lui itachi si altul i l-a luat danzo..
Sus In jos
floricica gingasa
Genin
Genin
floricica gingasa

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : -2
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen si sa ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : mult mai bine decat ieri

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Sam 01 Sept 2012, 21:51

Tobi este uchiha obito am citit ultimul capitol 598 happy2
Sus In jos
Eq KaKy
Genin
Genin
Eq KaKy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Deci Practic Intr-a Colo.
acebook acebook : https://www.facebook.com/ursea.baa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 103
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Toate :)
Stare de spirit Stare de spirit : nNeBbUNaTTiKă

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Dum 02 Sept 2012, 08:51

Estw Obito pt că are 1 ochi sharingan si are Magenkyoku Sharingan la fel ca Kakashi ... Ori cum chestia asta cred ca sa lămurit deci eu cred ca e obito ... Cred ca ati vazut si voi Acelasi Sharingan
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Sam 08 Sept 2012, 16:45

Esti sigur ca e adevarata?Poate e inventata de fani!Ca se spune ca in ultimul sicriu se afle eremitul ce lor 7 cai!Si daca ar fii madara, cine e Tobi?Sunt confuza!!! what?
Sus In jos
Eq KaKy
Genin
Genin
Eq KaKy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Deci Practic Intr-a Colo.
acebook acebook : https://www.facebook.com/ursea.baa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 103
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Toate :)
Stare de spirit Stare de spirit : nNeBbUNaTTiKă

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Mar 11 Sept 2012, 20:04

Sugerez sa se dea Tc/ La acest Topic pentru ca toti ati vazut in Manga 600 Ca Tobi Este Uchiha Obito si se Razbuna pentru rin ca kakashi nu a
protejato si a murit
Ati vazut si voi ce urme nenorocite are si-a dat seama ca rin e Moarta
Asta E
Sugerez
TC.

Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Mascatul  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19Dum 11 Noi 2012, 00:04

Da asa este.. am citit si eu manga.. si am vazut ca Tobi este Obito ...si motivele lui de razbunare... trist :D.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Mascatul  Empty
MesajSubiect: Re: Mascatul    Mascatul  I_icon19

Sus In jos
 

Mascatul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Știri despre serialul Naruto-