Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Revenge (+16) - Pagina 22 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Revenge (+16) - Pagina 22 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Revenge (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Urmatorul

Niste idei nu-mi dau pace, sa fac un sezon doi, dolls? :-? :*:
Da, da, da!
Revenge (+16) - Pagina 22 I_vote_lcap95%Revenge (+16) - Pagina 22 I_vote_rcap
 95% [ 41 ]
Sigur, ar fi dragut.
Revenge (+16) - Pagina 22 I_vote_lcap5%Revenge (+16) - Pagina 22 I_vote_rcap
 5% [ 2 ]
Nu, mai bine ma uit la Tanar si nelinistit decat sa iti citesc fic-ul. ( lovitura sub centura)
Revenge (+16) - Pagina 22 I_vote_lcap0%Revenge (+16) - Pagina 22 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 43
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Dum 21 Oct 2012, 13:13

Hellau, my darling a hug
Vaiiii, sunt atat de fericita ca ai adus nextul, deoarece capitolul precedent m-a lasat prea curioasa.
M-a impresionat atat de mult atitudinea Sakurei, dar si cea a lui Sasuke. Gestul lui, de fapt, faptul ca el a "alergat" la Sakura, dezvaluindu-i totul, arata ca are cea mai mare incredere in ea si, desigur, o iubeste.
A fost un paragraf care m-a facut sa zambesc ivoluntar, in momentul in care citeam cuvant cu cuvant:

Lissa a scris:

Mâinile îi atârnau, fără vlagă, pe lânga corp. Un impuls nebunesc mă făcea să le îndrept pe ale mele spre ale lui. Cu dreapta, i-am prins şi i-am ridicat, usor, mâna stângă la nivelul bărbiei mele, sărutându-i dosul pălmii, afişând un zâmbet blând, care să îl facă să înţeleagă că nimic din ce a făcut nu schimbă ceea ce avem noi, nimic nu ar putea să o facă. În schimb, primesc şi eu un zâmbet, cel mai frumos văzut vreodată. Al meu, al oricui, pălea în comparaţie cu al lui, părea ireal. Nu ştiu dacă o făcea dinadins, însă nu mă puteam opri din holbat şi îmi doream ca nici el să nu se oprească.


Foarte romantic :3 . Off, povestea lor de dragoste este atat de mult pusa la incercare. Intervin foarte multe obstacole care ii indeparteaza treptat. E foarte trist sa stii ca 2 persoana se iubesc, si in ciuda acestui fapt, nu sunt impreuna, nu se pot bucura de sentimentele pe care le au. Lasand asta la o parte, m-a amuzat jena pe care o avea Sakura cand Sasuke era aproape dezbracat si deasemenea ultima replica cu care s-a incheiat capitolul. Sincer m-a facut sa ma gandesc la altceva, insa stiu ca ma insel lough sau poate ca nu rolling on the floor Voi vedea in capitolul urmator. Sper sa ma anunti ca deobicei si bafta la scoala kiss
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Joi 25 Oct 2012, 20:33

Helooooooooo rock !!!
Mersi de anunt a hug !
Deci... sa incepem cu inceputu' dap ! ... Mi-a placut foarte mult in love! Nu ma asteptam ca ei sa se impace asa de repede, si mai aless sa faca dragoste rusinos what?lol! ... eh, iubirea, cine o intelege think ? Lasand la o parte "socul" prin care am trecut ( lough ), capitolu a fost foarte frumos, exact dum ma astepatm sa fie... ;;) .
Pai, ce sa mai zic... ? A, da! Cea mai tare faza a fost aia cand Sakura l-a dus pe Sasuke in baie si i-a spus sa se dezbrace si de pantaloni rolling on the floor, si desi ea zicea ca se balbaia, mie mi s-a parut foarte "convingatoare" well? awesome right? .
Ma bucur ca ai pus un capitol nou kiss! Ne citim data viitoare hi! ! Bye a hug !!!
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Vin 26 Oct 2012, 12:08

Hey! sorrry k nu am ajuns mai devreme dar am avut niste probleme..oricum e super tare capitolul si sunt sigura k urmatoarele vor fii si mai bune. Deki asteptam next cat mai rapid si lung si anunta-ma in continuare dak poti ;)
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Vin 26 Oct 2012, 13:42

Deci pur si simplu ma urasc. Nu imi dau seama cum de**u nu am juns la acest fic. huh? Deci nu pot sa cred. Daca pana acum ma plangeam ca ajung pe la capitolul 15-16 la alte ficuri pai acum ajung la sez 2. nervi! nervi! nervi! Da.. Ce pot sa zic. Asta sunt eu si asta voi fi mereu. O mare intarziata. rusinos Acum revenind la fic. Il ador pur si simplu. Cred ca e in fruntea listei mele cu cele mai bune ficuri. Si acum ma gandesc la Bloody Mary din cauza ca ai pomenit de ea. can\'t see !!! Sper sa nu am vreun cosmar la noapte. ingrijorat Povestea de dragoste dintre Sasuke si Sakura este chiar draguta. Adica nu mas fi asteptat ca Sasuke sa o mai iubeasca in starea in care era la sppital. Si in care este. Adica stiu pe pielea mea ce inseamna sa slabesti prea mult. Doar ca situatia e diferita. Sincer eu am crezut ca atunci cand Saku o sa afle ca Hinata a fost cea care a salvat-o riscandu-si vata o sa inceapa si o certe ca a fost periculos si alte chestii. Sper ca toata chestia cu razbunarea sa se termine cat mai repede si sa nu mmai fie vreo problema. A era sa uit. Karin nu are ce face, nu? Ei bine o sa ii gasesc eu de treaba intr-un spital daca se mai baga asa de mult in relatia Sakurei. Ea ce crede? Ca o s-o creada pe ea si o sa-l aibe pe Sasuke? Da sunt de acord. Il va avea pentru o noapte. Cat de enervanta poate fi para**ta aia roscata. Aper ca nu esti suparata,in primul rand ca ajung abea acum. Si sper sa ma anunti si pe mine cand pui nextu ca ar fi un mare pacat sa nu-l citesc.
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Mier 31 Oct 2012, 18:26

Buna.....am revenit cu un mic comulet!
De ce ne faci asta ?
De ce ne lasi mereu in suspans?

Iti iubesc ficul !

Deci.....Am ramas total fara cuvinte !

Te rog.....adu nex-ul cat mai repede posibil!

^^

Te-am pupat!kiss*

Ps: Merci pentru anunt..^^
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Vin 09 Noi 2012, 21:51

Yoi!
Doamne...cat de fericita ma poate face ficul tau...
Am terminat de citit dar totusi zambesc..
Si voi zambi inca jumatate de ora pentru ca ficul tau este un fenomen..
Vezi..Am scris deja aproximativ patru randuri
Si nici nu am pomenit ca te bat daca ficul de termina...
Adica cu toate ca este sezonul doi
Parca a fost prea scurt....
Nu ma pot concepe o viata fara ficul asta.....
Cu greu am trecut peste momentul cand ai terminat primul fic..
Dar pe asta nu te las sa il termini!
Vei scrie la eu pana vei intra in pamant...
Si de acolo ne vei scrie....
Nu stiu cum dar trebuie, eu vrea mai mult si mai mult
Pana la infinit.....
Nu mai ce zice..adica mai am multe lucruri de zis
Dar daca spun tot ce imi trece prin minte si tot ce am de zis mi-ar lua careva capitole=)))
Astept next-ul si desigur astept si vestea ca vom avea si sezonul 3=))
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Revenge (+16) - Pagina 22 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Sam 10 Noi 2012, 14:18

Buna :) Stiu ca am intarziat, insa nu am avut starea necesara sa citesc ceva, acum revenind la capitol, ma bucur ca Sakura a reactionat asa. Asta-i demonstreaza si lui Sasuke ca ea-l iubeste foarte mult. A fost un capitol foarte romantic, insa mi-e teama ca orice se poate intampla avand in vedere ca mai sunt doar doua capitole, nu stiu ceva ma face sa cred ca nu va avea tocmai un final fericit, sper sa nu fie asa. Sunt eu destul de trista in ultima perioada, un fic cu-n final trist imi mai trebuie :)) Astept urmatorul capitol, spor la scris :*
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Mier 14 Noi 2012, 18:36

Îmi pare atât de rău c-am trecut târziu , dar îți ador tot ficul ! Cred totuși ca Sakura, n-ar măi trebui sa fie atât de sentimentala . Te rog sa mă anunti când pui nextul !
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Joi 15 Noi 2012, 21:39

Oh, dar vai! Ce fic interesant avem noi aici in love
A fost chiar foarte trist la inceput cand Sakura avea leucemie si mda... ma bucur totusi ca nu neai expus o Sakura cheala, pentru ca atunci mi se facea scarba... mi-e foarte mila de oamenii care ajung asa nu ti l-as mai fi citit lough
Iar sezonul II il adooor a hug de abea astept sa vad ce se intampla mai departe.
Eu totusi am sa-ti fac doar o miica observatie: daca se imbolnaveste si hinata, va fi prea multa drama, si cand e prea multa drama, nu stiu... prea mult strica, deci nu prea o sa dea bine la fic. Mie una mi se pare ca ai pus destula drama, ai si descriere, poate chiar prea multa si niste linii de dialog pe acolo nu strica. Numai sa nu faci ca mine, fiindca eu cateodata exagerez, si nici asta nu e bine deloc. yeah

Astept cu nerabdare sa vad ce minuni o sa scri in urmatorul capitol :X
P.S. Trimite-mi te rog un pm cand pui urmatorul capitol :D
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 16:02

Probabil va exista o mică confuzie, dar pe parcursul capitolului se vor clarifica lucrurile. În afară de acesta mai este doar un capitol de scris, fiind ultimul. Am trecut direct la punctul culminant, la ce este important. Sper să vă placă, mie nu mi se pare cine ştie ce, nu am mai scris de ceva timp. Nu pot să nu spun asta, nu mă pot abţine: finalul va fi neaşteptat şi o să primesc înjurături pentru el.
Oricum vă urez Lectură plăcută!
(P.S Mulţumesc pentru tot, Andreea Schmitt. You know what I mean. )


Capitolul 12


I’ll protect you from the hooded claw, keep the vampires from your door
When the chips are down I’ll be around with my undying death defying love for you. Envy will hurt itself
Let yourself be beautiful, sparkling light, flowers and pearls and pretty girls
Love is like an energy; rushing in, rushing inside of me.

Sakura's Point of View


Peste cinci ani…



- Sakura, grăbeşte-te, nu poţi întârzia la propria nuntă! Auzeam ţipetele alarmate ale mamei de mai bine de douăzeci de minute, cam de când m-am închis în cameră.

Ştiu că această zi este ceea ce vreau, ceea ce am nevoie. Poate nu este aşa cum mi-am imaginat că o să fie, dar nimic nu poate fi mai frumos decât atât, nimic nu o poate strica. Dar de ce mă simt aşa, nu ştiu. Îmi vine să plâng, un sentiment de panică mă face să tremur din toate încheieturile. Trag aer în piept şi mă îndrept cu paşi rapizi spre oglindă. O ultimă privire înainte să ies, doar să mă asigur că totul este în regulă. Am încetat să mă mai gândesc la nesiguranţa prostească şi mi-am îndreptat atenţia spre rochia albă, lungă ce mă strângea un pic. Eram atât de simplă, poate prea banală. Părul îl aveam desfăcut, puţin ondulat. Era acoperit de un voal cu o broderie aproape invizibilă, un model floral, delicat ce se observa pe margini.

Lui îi plăcea să îmi las parul liber, iar eu iubeam să îi simt degetele jucându-se cu şuviţele, strângându-le la un moment dat, în timp ce mă tragea aproape de el pentru a mă săruta. Îl simţeam atât de aproape în acele clipe care se terminau cam repede, la fel ca şi povestea noastră, care trebuia să dureze o veşnicie, aşa cum mi-a promis. Dar ce vină a avut el, îngerul meu? Tot ce a făcut a fost să mă iubească şi să mă pună pe primul loc, chiar şi când l-au luat de lângă mine. Iar eu, eu mă căsătoresc cu altcineva. Clipesc rapid imediat ce am simţit umezeala din ochi, iar în mai puţin de două minute am reuşit să o îndepărtez. Oricum puteam da vina pe emoţiile mele de viitoare soţie, nu pe faptul că încă plângeam după fostul iubit, poate singura iubire adevărată de care am avut parte.

Deschid uşa în faţa căreia era poziţionată mama şi fac câţiva paşi. Am privit partea bună, toată frumuseţea şi persoanele ce mă înconjurau, aşa că am reuşit să afişez un zâmbet larg, cât se poate de sincer. Atât de mulţi oameni, toţi aşezaţi impecabil pe scaunele acoperite de un material alb. E prima dată când vedeam totul în starea finală, eu doar am ales rochia, de restul s-a ocupat mama, care accepta doar cateva sugestii şi puţin ajutor din partea Hinatei. Şi acum o aud renegând toţi organizatorii, asta pentru că "este capabilă din toate punctele de vedere să se ocupe de această zi specială". L-am văzut la câţiva metri pe Naruto, care mă aştepta cu mâna puţin în tinsă. Îi stătea atât de bine în costum, îl făcea să pară matur, totodată graţios şi sigur pe sine. Chiar aşa era, mai puţin graţios.

Din moment ce tata nu era aici, singurul la care puteam apela era el, singurul bărbat în care aveam încredere, în afară de viitorul meu soţ, Gaara, care mă aştepta la rândul lui, dar era întors cu spatele. Unele imagini vizuale îmi erau blocate de razele prea calde ale soarelui, care nu permitea ochilor să analizeze fiecare detaliu, îi făcea chiar să mă doară puţin, plus că aşa îi aveam, mai sensibili. În momentul în care l-am atins pe Naruto, întreaga mulţime s-a ridicat în picioare, privirile fiindu-le aţintite spre noi, mai exact, spre mine. Am lăsat capul în pământ, simţind instantaneu o căldură în obraji, pe care nu cred ca o putea vedea cineva din cauza pudrei şi a fondului de ten, măcar aici să-mi fie de ajutor. O uşoară greutate şi-a făcut prezenţa pe umărul meu, care era apăsat de al lui Naruto.

- Eşti sigură că asta vrei? Părea serios, mai serios ca niciodată.

Îl priveam uimită, până acum nu a spus nimic, totul părea în regulă. M-am gândit că are ceva de spus, dar a purtat tot timpul această mască. Of, Naruto... E prea târziu să dau înapoi, plus că nu am nici un motiv să o fac. Dacă mi-aş urma îndoielile şi aş renunţa, aş face o mare greşeală. Am nevoie de motive puternice, care să susţină această alegere. Sentimentele vechi, îngropate nu sunt de ajuns, ele sunt nimic.

- Desigur, am tot ce mi-am dorit. I-am răspuns ca şi cum mi-a pus o întrebare banală, ca şi cum m-ar fi întrebat cât este ceasul. Eram sigură pe mine sau, cel puţin, aşa arătam.

Mă privea dezamăgit, un mare semn de întrebare cintindu-se pe chipul său. Era confuz, nu ştia daca să mă creadă sau nu. Sincer, nu era singurul, nici eu nu mă credeam.

- Ştii şi tu cum s-au petrecut lucrurile şi, înauntrul tău, ştii că tot ce a făcut a fost doar pentru că a crezut că e mai bine să ai o viaţă banală, exact ca asta. O prefăcătorie…

Era jignitor ce îmi spunea şi mă afecta, dar în acelaşi timp îl înţelegeam. Deşi are dreptate într-o măsură, în alta se înşeală. Poate nu în totalitate, dar există ceva real aici, îl iubesc pe Gaara. Nu cum l-am iubit pe Sasuke, îi iubesc în moduri diferite. Spunându-mi aceste lucruri, mai ales acum, realizez că se gândeşte la binele meu, dar mai mult i se simte dator lui Sasuke, sunt sigură că o parte din el crede că l-a trădat. Înainte să mai spun ceva, mâna mi-a fost prinsă de alta. Ochii verzi, sclipitori i-a cuprins instantaneu pe ai mei. Era numai un zâmbet, iar eu mă gândisem să-i stric fericirea.

Privindu-l pe Gaara, am realizat că totul a fost o greşeală şi că trebuia să îngrop trecutul demult. El este prezentul şi viitorul meu, ceea ce contează cu adevărat. Merită să fie fericit. Timpul trecea greu, ziua îmi era déjà afectată, interiorul meu nu se concentra la tema asta. Multe prostii inutile, acum urma să ne spunem jurămintele, pe care nici nu le lucrasem. I-am cerut acum câteva zile să mi le arate, dar nu am reuşit să scot nici un cuvânt. Iar când m-a întrebat la rândul lui, habar nu aveam ce să spun, am folosit aceeaşi scuză, deşi nu le-am dat deloc importanţă.

- Aflându-mă aici, în faţa ta, ochii mei privindu-i în adâncime pe ai tăi, văd tot ce m-a făcut să mă îndrăgostesc. Promit să te protejez întotdeauna, să te iubesc cum nu a făcut-o nimeni şi să îţi fiu alături în orice moment. Te iubesc, Sakura. Încă din prima clipă în care te-am văzut, inima începuse să mi se zbată în piept, iar aşa zişii fluturaşi îmi zburau prin stomac. Chiar şi acum, de fiecare dată când te văd, atât de frumoasă, mă simt ca la început, atât de emoţionat şi de îndrăgostit. Te iubesc atât de mult…

I-am strâns mâna care o ţinea gentil pe a mea. Fiecare cuvânt mi-a făcut pielea de găină, dar mai ales felul în care se chinuia să o scoată la capăt cu bine, să spună totul perfect, deşi se bâlbâia câteodată. Era ciudat, mereu a fost stăpân pe sine, gândind fiecare cuvânt în parte, pe care le afişa, apoi, fără greşeală. Dar acum părea fragil, vulnerabil. Felul în care mi s-a expus, practic oferindu-mi sufletul său pe tavă. Mă iubeşte, nu e nici o îndoială. Şi eu o fac, la rândul meu. Zgomotul unei mulţimi de aplauze se risipi în aer, urmate de câteva ţipete din colţurile în care erau aşezate grupurile tinere, mai ales prietenii lui care spuneau că este prins în lesă. Toată lumea pare fericită, numai zâmbete şi voie bună. Ceva nu este în regulă...ceva e greşit.

De ce vorbele lui se simţeau în acelaşi timp ca o palmă verbală? Mă făceau să simt că nu am să îl iubesc niciodată la fel de mult, ce simt pentru el nu este la fel de puternic. Ştiu că am să ajung în iad pentru tot ce am făcut, folosindu-l la început pentru a-l uita pe Sasuke, care m-a respins, m-a îndepărtat. Subiectul atins era mult prea delicat, acum eu eram cea expusă. M-am eliberat de gânduri şi am revenit la ce era important, la cel alături de care urma să-mi petrec restul vieţii. Toţi aşteptau să spun ceva, nişte vorbe pompoase spuse din inima, dar nu găseam nimic. Mi-am îndreptat privirea spre mulţime, analizând reacţiile unor persoane. Curiozitate, suspans, nu înţeleg ce era aşa magnific în ce urma să spun.

În următoarele secunde mi se oprise respiraţia. Ce trăiri căpătasem în momentul în care l-am văzut sfidau orice lege, tot ce părea să facă aceste sentimente logice. Aş vrea să plec de aici, să mă duc şi să îl strâng în braţe. Deşi am sperat ca vocea lui să nu îmi mai răsune niciodată în urechi, să nu o aud când nu era prezent. La fel şi chipul, încă îl am întipărit în minte. Dar în ciuda a tot, el nu mai aparţine lumii mele şi oricât de mult mi-aş dori să revină din nou, trebuie să îl eliberez.

Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 16:23

Darling, multumesc de anunt a hug Ohh, cat am asteptat capitolul asta in love
In primul rand vreau sa spun ca imi pare atat de rau ca se va sfarsi 'Revenge', iar in al doilea rand, ceva imi spune ca nu va fi un happy end, altfel de ce ai spune ca noi, cititorii, te vom injura. In orice caz, a fost un capitol frumos si foarte impresionant. Nu cred ca se astepta cineva sa faci asta, de fapt, sa se intample asta. Sakura casatorindu-se peste 5 ani cu altcineva in afara de Sasuke? Dar ce ganduri murdare poti sa ai, Lissaaa! Primele paragrafe in care era descrisa starea ei de spirit si felul in care isi exprima sentimentele, nu stiu, parca aveam impresia ca e Sasuke, si speram sa fie el, dar... hihihi.
Gaara. Mi-a placut de el. Mi-a placut discursul lui. A folosit cuvinte atat de dragute si speciale, incat m-am intrebat daca imi va spune si mie asta un baiat, dar putin probabil. A fost foarte impresionant. Eram ceva de genul : puppy eyes si sa stii ca aratam foarte, dar foarte adorabila.
Eu chiar sunt curioasa sa vad ce discurs va avea Sakura, va fi la fel de ... cum sa spun eu... uaauu? Dar avand in vedere ca vor mai fi 1-2 capitole, Sasuke va aparea, nuu? Dar pana atunci, bafta la scoalaa si sper sa scrii next-ul cat mai repede. a hug kiss kiss

P.S. Cu placereee, honey kiss


Ultima editare efectuata de catre Andreea Schmitt in Lun 10 Dec 2012, 16:54, editata de 1 ori
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 16:33

Nu nu nu si nu! Nu se casatoreste cu Gaara! Nu cu el! Nu nu nu nu nu! Prea multi de "nu", nu? =]]]]]
Nu mi-am imaginat niciodata ca se va intampla asa ceva. Tocmai cu el?! Nu cu brunetul?
Serios acum. Capitolul anterior a fost atat de romantic, imi imaginam ca "vor trai fericiti pana ala adanci batraneti", iar tu vi acum si imi spui ca se casatoreste cu ala? Jesus! Asta a fost chiar socant. M-ai uimit, dar nu intr-un mod placut; asta nu pentru ca nu ai scrie bine, din contra, pentru mine esti cea mai buna scriitoare de pe forum, dar chiar nu ma asteptam la asta. Hop! Au trecut atatia ani, iar ei nu mai sunt impreuna. De ce? Ce s-a intamplat cu Sasuke dupa ce "a omorat pe cineva"?
Doamne, Doamne, Doamne. Ai mai spus si ca o sa primesti injuraturi atunci cand vei aduce finalul. Asta inseamna ca e un final trist, nu? Adica astia doi nu vor mai fi impreuna, nu?
Uff, ai un mod superb de a scrie. Esti pur si simplu GE-NI-A-LA!
Abia astept urmatorul capitol. Spor la scris si la idei a hug

Poate, totusi, ti se face mila si de noi, si aduci un final fericit. Ce zici? ;;)
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 16:36

Wow... ce sa zic ?Pur şi simplu mai lăsat fără cuvinte.
În primul rând mersi mult mult de tot pentru mesajul privat.
Iniţial când am început să citesc în mintea mea mirele era cu totul altul.
Şi apoi când am aflat că e Garra a rămas cu gura căscată
Aveam în minte câteva ideii de continuări şi asta clar nu era pe lista mea
Oricum îmi place că păstrezi în continuare una din chestiile care m-au atras cel mai mult la fic-ul tău adica imprevizibilul.
Aştept următorul capitol care din păcate din câte am înţeles e şi ultimul.
Nu pot să cred ca se termină.Pa!
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 17:17

Hei.:)
Nuu...Cum adica se casatoreste cu Garra?Ce s-a intaplat?Unde este Sasuke?De ce ei nu mai sunt impreuna?De ce pun atatea intrebari.App ....scuze .Nu ma mai puteam opri.Si totusi cred ca o sa ne lamuresti tu cumva..App...merci de anunt.Sper sa iti faci timp sa ma anunti si data viitoare.Sper ca Sasuke sa se intoarca.Hmm...Oky .Sa nu o mai lungim atat.Spor la scris in continuare.Te-am pupat.^ ^
Pa-pa.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 18:44

Buna Lissa!
Deci, de unde sa incep? Mersi de anunt si anunta-ma si la ultimul capitol.
Nu pot sa cred ca se casatoreste cu Gaara. Adica totusi. Cum ramane cu brunetul? Cu toate trairile lor? Cu faptul ca i-a fost alaturi cand a fost bolnava? Si nu mai continui ca sunt multe de zis. Ce au putut face de s-au despartit? Mai bine ar muri Sakura singura la batranete decat sa aiba copii, poate nepoti cu Gaara. hmm...?!
O sa-l refuze l a nunta, nu? Tebuie sa o faca. Te rog, nu ne face sa te injuram chiar la final. lough Sper sa iasa totul bine, macar sa traiesc si eu impacata cu ideea.
PS: Sa nu zici ca nu iti placce cum a iesit capitolul. A iesit foarte bine, chiar daca a trecut timp de cand nu ai mai scris.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 19:07

Mersi ca m-ai anunțat , te rog anunta-ma cam spui nextul ! Imi place capitolul !
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 19:16

Upssy nu am mai trecut de ceva vreme pe aici! Superb captiol. Nu cred ca se va sfarsi ata de frumos precum imi imaginam! Am liat tot ficul de la capat ... Foarte frumos mai ales cele spuse de Gara!
FF! Anunta-ma cand pui Next!

Kiss ^ Hug
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 19:33

Hei!Hei!Hei! Nu am mai trecue de mult pe aici, recunosc sunt o ipocrita. Oricum am citi tot ficul de la capat si presimt ca nu o sa fie un happy end. Si ... am facut ochii mari cand am aflat ca se casatoreste cu Gara!!
Faorte frumos!!
Hai cu next si daca nu te superi sa ma anunti si pe mine!!

Kiss # Hug
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 22:04

Buna kiss
Ei bine....eu sincer nu ma asteptam la asa ceva nici in ruptul capului...recunosc...ca ma asteptam sa se intample ceva tragic..dar nici chiar asa sad
M-ai luat total prin surprindere kiss...si nu imi prea vine mie a cred ca Sakura o sa ramana cu Gara...nujtiu de ce dar asa presimt eu. Stiu ca o sa mai fie doar 1-2 capitole..dar totusi, eu inca am speranta ca Sasuke nu e atat de badaran happy2
E un capitol foarte frumos, sentimentele ei mi-au creat o stare emotionala de simtem eu pe pielea mea ceea ce ai scris happy
Iti multumesc mult ca m-ai anuntat kiss...sa o faci si in continuare heh
Astept next-ul..si sper sa nu ne mai ti atat de mult cum ai facut cu acesta happy2..spor la scris si la idei kiss
Si in legatura cu MP: Cu placere si in totdeauna kissa hug

Love Yukii

Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 22:59

Ooooo DOAMNE!! NU POT SA CRED!?!? TE OMOOOOOOOR!! Cum sa sa...doamne....sasuke trebuia sa fie la altar nu GAARA!!! O sa plang...aoileu... Dar totusi vreau sa ma anunti in continuare ca sa vad daca isi face aparitia sasuke!!!
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Mar 11 Dec 2012, 17:14

Wow de cand nam fost pe aici....Imi place ficuuu
plz continua repede
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Revenge (+16) - Pagina 22 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Mar 11 Dec 2012, 18:39

Buna Lissa!
Ma bucur ca m-ai anuntat kiss !
Mi-a placut mult capitolul!
M-ai lasat fara cuvinte cu acest capitol.. pur si simplu sunt confuza de ceea ce se intampla.. Sakura se casatoreste cu Gaara? Asta este o mare greseala. Nu trebuie sa faca asa.. Ea trebuie sa fie cu Sasuke :( pe el il iubeste...
De ce nu mai este cu brunetul?
Multe intrebari fara raspuns.. momentan...
Astept next ! kiss*
Te pupa Deya:*:*
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Mar 11 Dec 2012, 20:17


Da' mi-a luat ceva timp să-ţi citesc capodopera, Liss... şi ce pot zice ? Minunat, ceva original şi mirific, superb, toate acestea amestecate în capul meu !

De unde a mai apărut şi roşcovelul acela ? A picat din cer, ah ? Nu, glumesc doar . Oricum ştiu că tot fic SasuSaku iese până la urmă !

Nu uita de anunţ pentru data viitoare...
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Mier 12 Dec 2012, 20:04

Buna Lissa. dap !
Stiu, nu am mai trecut de mult pe la ficul tau, dar... adevarul este ca am facut o pauza de citit. Oricum, ajung aici, din nou, si ca intotdeauna raman uimita. Ultimele capitole ce le-am citit pe nerasuflate m-au lasat masca. Au fost incredibil de reusite si de frumoase, dar, mai presus de orice, m-au uimit realmente. Felul in care ai schimbat cursul actiunii a fost incredibil. In ultimul capitol postat, atunci cand i-am vazut sentimentele, am spus "Gata, in sfarsit se va marita cu Sasuke." apoi... surpriza. Gaara. Recunosc, imi place si Gaara, daaaar. Il voiam pe Sasuke lough
Oricum... abia astept sa vad ultimele capitole, so... spor la scris si promit ca voi da coment la timp, de aceasta data lough
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19Joi 13 Dec 2012, 21:53

Heii. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Doamnee... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] nu am mai trecut de foooarte mult timp pe aici, cred...

Of.. totusi, am citit toate capitolele de la care am lipsit... :(
Ai un fic genial, povestea e minunata. Si ultimul capitol... waw ! sfarsitul.. hmh [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] putin pervers [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Mi-a placut extrem de mult !

Esti un geniu !

De acum.. sper ca voi aparea la fiecare capitol cu un commentariu.
Si.. as fi recunoscatoare daca ai putea sa ma anunti. :D

Succes in continuare ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Ficul tau e unul dintre preferatele mele, deci spor la scris !
Sus In jos
Continut sponsorizat




Revenge (+16) - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Revenge (+16)   Revenge (+16) - Pagina 22 I_icon19

Sus In jos
 

Revenge (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 22 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-