Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce parere aveti despre Kaleido Star? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce parere aveti despre Kaleido Star? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ce parere aveti despre Kaleido Star?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Vin 03 Feb 2012, 16:45

Pai as fi curioasa sa va aud parerea despre acest anime. Eu personal nu am mai vazut nici un anime ce are legatura cu circul. Recunosc ca nu am vazut acest anime, insa am intrat in universul lui odata cu unii dintre voi, cand am preluat eu acest anime, si incepand sa caut rezumate pentru a prezenta persoanelor ce nu stiau despre el, ce tema are, ce personaje are ca si mine, am inceput sa descopar treptat. Mi se pare destul de interesant, si probabil o sa il vad si eu cu proxima ocazie. Auzisem de el, insa nu stiam absolut nimic, dar acum pot sa ma mandresc caci am aflat destule!
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Vin 03 Feb 2012, 17:57

Este un super al doilea al meu anime , nu al treilea vizionat primul a fost Pokemon , iar apoi Shaman King happy2
A fost super cand a zis Sora atunci cand s-a bagat pentru miscarea Phonixului sau ceva de genul al Laylei eram ceva de genul ⭕
Sau cu spectacolul cu pirati cand sau antrenat ele doua :X
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Dum 05 Feb 2012, 23:35

Laly a hug cand nu ai ce face, chiar cred ca ar trebui sa-l vezi in love
Nu pot decat sa ii atribui cuvinte de lauda.
Eu m-am indragostit de el, din prima clipa cand l-am vazut. Toate eforturile Sorei de a merge mai departe, zici ca e Naruto in persoana. Mai ales ultimul episod, a fost mirific. Chiar am plans la el. :"> sad
Oricum, te asigur ca ai ce vedea. Eu l-as recomanda oricui. Nu as putea sa-l uit niciodata. Face parte din copilaria mea in love
Sus In jos
Georgi ^^
Jōnin
Jōnin
Georgi ^^

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : https://www.facebook.com/georgi.gii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1240
Puncte : 1338
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : Sing.
Stare de spirit Stare de spirit : :)

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Lun 06 Feb 2012, 09:46

Cm am mai spus, iubesc acest anime, in top-ul meu este pe locul trei, dupa Naruto si Vampire Knight happy Dar merita vizionat, chiar ma gandeam ca ar trebui sa mauit din nou in love

Ma bucur ca s-a deschis si pentru acesta un topic in love Multumim Layla (D) suna ciudat lough
Sus In jos
https://www.facebook.com/GeorgiKidoO
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Sam 11 Feb 2012, 22:53

A fost primul meu anime ...a aparut pe animax...varamea mi-la aratat ca sa scape de mine... am ramas obsedata ...de multe ori ma gandesc la el ....dar uitasem cum se numeste ...am citit rezumatul am vazut pozele si am ramas uimita ca ati descoperit primul meu anime.Acum plang de fericire...Raman datoare celei care a avut ideea sa creeze topicul.
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Sam 18 Feb 2012, 23:19

Ok deci cred ca am vazut anime`ul cam de 3 ori la tv si a fost superb! AWESOME !! Sora era foarte comica, iar Fool OMG epiic sa zic asa =)). Personajele erau minunate si ideea e 100% originala. Cand nu ai ce face Laly sa te uiti! E minunat, curios ca este un personaj care tot Layla se numeste! :))


Ultima editare efectuata de catre Electra :3 in Joi 10 Ian 2013, 00:24, editata de 1 ori
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Lun 20 Feb 2012, 02:27

Kanya mie datoare!
A fost idee me a sa fie Kaleido Star aici !!!!!
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Lun 20 Feb 2012, 09:05

Da adevaru asta e:p..
Pai cu prima ocazie cand o sa am ceva timp liber si o dispozitie necesara probabil o sa ma uit si eu la el:)), oricum deja in mare parte facand astea am ajuns sa cunosc si eu, relativ.
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Lun 09 Apr 2012, 18:38

Este superb anime-ul! <3 Layla sa ne spui parerea ta dupa ce l-ai vazut :o3 Eu m-an indragostit de el pana peste cap! in love Este unul dintre preferatele mele 8->. Inca tin minte cum ma uitam acum cativa ani pe Animax in fiecare seara :)) si la reluari, chiar daca le stiam in love
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Ce parere aveti despre Kaleido Star? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Vin 11 Mai 2012, 18:00

Layla, merita sa vezi anime`ul. in love
Deci, a fost al doilea anime pe care l`am vazut si de la care am invatat japoneza. 8->
Tin minte cum cautam ca disparata pe net videoclipuri cu Sora si Leon sau Layla si Yuri, etc. :))
Cum a spus si Kattya, Sora ii seamana exact lui Naruto.
Episodul meu favorit a fost "Lacul Lebedelor" si "Miscarea Ingerului" sau ceva de genul asta. Deci, a fost magnific. love
Pe langa faptul ca in fiecare episod e comica, Sora mi`a fost intotdeauna un exemplu in viata: sa nu ma dau batuta si sa nu`i ascult pe ceilalti daca imi spun ca nu pot. happy
Iti recomand, si nu numai tie, din tot sufletul acest anime. kiss
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19Mar 01 Iul 2014, 03:18

Oh, chiar căutam topic despre acest anime. Credeam că nu a fost menţionat pe forum. Un anime foarte drăguţ. Într-un timp eram obsedată, citeam chiar şi ficuri cu personajele principale. Acum, nu ştiu dacă ar avea acelaşi elect care l-a avut în copilărie, dar sigur mi-ar plăcea să revăd unele secvenţe. Am şi uitat în mare parte de ce se întâmpla...
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ce parere aveti despre Kaleido Star? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre Kaleido Star?   Ce parere aveti despre Kaleido Star? I_icon19

Sus In jos
 

Ce parere aveti despre Kaleido Star?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Kaleido Star!-