Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Lun 02 Apr 2012, 20:11

Hello! :)

In episodul nou Naruto Shippuden (256) s-a declarat oficial ca Al Patrulea Razboi Ninja e pe cale sa inceapa.

Eu una abia astept. Am vazut ca s-au facut cinci diviziuni si ahhh! Mor de nerabdare sa apara urmatorul episod.

Atunci cand Kabuto a folosit tehnica aceea de Reinviere, ati vazut pe cine a invocat?! O.O Fostii Kage si Hokage, pe cei din Akatsuki.. Deci am ramas muta.

Credeti ca toti shinobi reuniti vor reusi sa ii invinga pe Akatsuki, Kabuto si Sasuke?

Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Mar 03 Apr 2012, 21:11

Hey,
N-am avut timp sa vad acel episod, dar m sa ma uit la el cel mai curand.
Eu cred ca pana la urma o sa se intample ceva in inima lui Sasuke, am vazut in manga parca o parere de rau, da nu-s sigura.Mi-as dori ca Sasuke sa se intoarca in sat si la fel ce-si doresc mai toti.
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Mar 03 Apr 2012, 21:45

Gosh! Episodul, dupa parerea mea, a fost genial din toate punctele de vedere.
Deci este adevarat ca Kabuto a folosit tehnica Edo Tensei pentru a-i reinvia pe membrii Akatsuki, fostii Kage (cu exceptia lui Sarutobi, Minato si cred ca mai sunt cativa care sunt sigilati), dar si fosti ninja ce au pierit in prima serie Naruto, ceea ce m-a uimit total! Cu siguranta shinobi isi vor uni fortele pentru a infrage raul. :D
Din cate am citit si prin manga Sasuke se va alia cu Itachi la un moment dat pentru a-l infrage pe Kabuto...dar mai bine nu-ti mai zic ca dupa ma bati pentru ca ti-am stricat suspansul. =)) Chestia asta m-a facut sa cred ca inca mai este o parte umana a lui Sasuke in viata si ma face sa cred ca posibil sa s reintoarca. :x Aaaa, da, un lucru iti mai zic si gata: datorita tehnicii lui Kabuto o sa invie si legendarul Madara care o sa se lupte cu cei 5 Kage, iar actiunea este geniala. <3
:P Actiunea in manga este cu mult inaintea anime-ului si razboiul a inceput. =))
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Mier 11 Apr 2012, 09:55

Heeeeeeeeeey! =))))))

Eu n-am citit manga pana acum dar am sentimentul ca tocmai o voi face. =)))

Deci abia astept urmatorul episod, sunt cu sufletul la gura. :)))
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Joi 12 Apr 2012, 11:49

da, si eu, dar pacat ca urmeaza inca 3 episoade cu amintiri crying
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Joi 12 Apr 2012, 20:44

He he he
Razboiul asta va fi plin de evenimente interesante.
Eu la cat de curioasa am fost am citit tot manga :">.
Am o impresie ca sfarsitul nu va fi tragic.. adica asta cred..
Sper din tot sufletul sa se intoarca Sasukeeeee >.<.
Poate il convinge Itachi :O.. :-"

Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Joi 12 Apr 2012, 22:18

Dupa cum a zis ☆Ďęęą☆ asa am facut si eu. Na-m ce face curiozitatea omora pisica lough Deci abia astept sa vad cum se termina razboiulsi am o presimtire ca totul se va termina cu bine
Sus In jos
deidara
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Vin 13 Apr 2012, 13:51

Hei... nu stiu ce sa zic de sfarsit. probabil unul din membrii echipei 7 va muri. dar toti nu au cum. daca nu moare sasuke singur, moare cu naruto, in lupta. dar in orice caz mult mai departe dupa ce naruto devine hokage. ca pana la urma asta este telul.
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Vin 13 Apr 2012, 21:00

Hai mai Deidara, nu fi asa pesimista... sad De ce sa moara cineva? sad Lasa ca poate nu moare niciun membru al echipei7. As fi absurda daca as zice ca nu va muri nimeni. Pana la urma este un razboi, iar pentru pace cateva suflete se vor jertfi, dar trebuie sa fim optimisti.^^
De exemplu, in manga s-a ajuns la lupta dintre Itachi si Sasuke contra lui Kabuto, Eu sper din tot sufletul sa moara odata Kabuto. Nu stiu ce sa zic despre personajul asta, dar ma enerveaza.=))))))))))
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Vin 13 Apr 2012, 23:08

Kabuto e un dubios. Nu imi place si nu mi-a placut niciodata personajul. Mi se apre intr-adevar hot shy in forma de sarpe, dar la caracter...
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Dum 06 Mai 2012, 15:08

Offtopic. -.-''

Bun, imi zice si mie careva, va rog, in ce capitol din manga incepe razboiul, ca de doua ore ma invart pe acolo si nu gasesc. ._. =)))
Sus In jos
Nebuna Andrusca
Academy Student
Academy Student
Nebuna Andrusca

Sex : feminin Localizare Localizare : Un deva nici eu nu stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 3
Reputatie Reputatie : 0

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Lun 07 Mai 2012, 20:51

Uite fetele eu am vazut tot mangaul si Madara se lupta cu Tsunade , tobi cu Naruto si Killer Bee iar Itachi si Sasuke cu Kabuto
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Sam 26 Mai 2012, 13:59

• Sis`™ a scris:
Actiunea in manga este cu mult inaintea anime-ului si razboiul a inceput. =))

Ce te face să crezi că acţiunea este cu mult inaintea anime-ului ? Într-adevăr, manga ajuns la capitolul 587, dar crede-mă, este doar cu maxim 30 de episoade înaintea anime-ului. De exemplu, ultimul episod din Shippuden este intitulat "Secretele tehnicii Edo Tensei", iar capitolul 520 din manga corespunde cu episodul ăsta. În manga se numeşte "Secretul din spatele renaşterii lumii impure". Ceea ce mă face să cred că mai sunt cel puţin 30 de episoade (poate chiar mai puţin) până ca Sasuke să se alieze cu Itachi este faptul că un episod din anime e făcut din mai multe capitole de manga... E şi normal.
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Mar 29 Mai 2012, 20:07

Eu sunt de acord cu Lucifer's white aηgel . Deoarece nu mai este mult si vine anime-ul din urma . Sincerr mi-e mila de copilaria lui Kabuto .
Dar totusi hai sasuke , hai itachi , hai sasuke , hai itachi lough
P.S : Va asigur ca sasuke isi va schimba comportamentul macar 1%
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Mar 29 Mai 2012, 21:01

Şi eu sunt sigură că Sasuke va realiza câte ceva în timpul luptei alături de Itachi. Dacă aţi citit manga, la un moment dat printre ultimele capitole apărute, Itachi îi spune lui Sasuke : "Satul are partea lui de vină, şi problemele sale. Dar eu sunt încă Uchiha Itachi al Satului Frunzei". La faza asta, ceva s-a schimbat oarecum în privirea lui, s-a văzut cât de surprins era. Sasuke ţine la Itachi, aş spune chiar că-l iubeşte şi dacă îşi dă seama cât de mult ţine Itachi la Konoha, pentru el va renunţa la răzbunarea asta.
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Dum 01 Iul 2012, 14:22

Cred ca eu sunt singura care nu intelge nimci din manga. :| =)))) Adica ma apuc sa citesc si dupa doua capitole ma las pagubasa. =))

Sper doar ca Sasuke se sa intoarca in sat. :x

Ati vazut penultimul episod din Naruto? Doamne ce genial poate fi. :x :x

Razboiul asta e absolut briliant. Fiecare lupta, ninja legendari inviati si Kekkei touta. <33 Ce tare e. xD
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Joi 19 Iul 2012, 10:31

Da da Sasuke il reinvie pe Orociaru care se ascundeain semnul blestemat al lui anco si in cap 594 din manga tobi vrea sa-l trezeasca pe 10 cozi .Insa sasuke nu da de inteles ca ar vrea sa se intoarca
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19Sam 28 Iul 2012, 23:47

a aparut 271
Sus In jos
Continut sponsorizat




◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ Empty
MesajSubiect: Re: ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘   ◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘ I_icon19

Sus In jos
 

◘ Al Patrulea Razboi Ninja ◘

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Cu și despre Serialul Naruto-