Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 DOVEZI SASUSAKU!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Shiseru
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Sorry, lume, nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 156
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita lulea

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 14:00

V-am citit absolut toate afirmatiile si comentariile la adresa cuplului.
Dupa spusele lui Hermione Granger, intradevar, am vazut si eu acel mic interviu. Au fost puse foarte multe cupluri in discutie. Am vazut chi si cuplul SasuKarin, Sasuke si alte kunoichi, NaruHina, dar si lui Kishimoto ii place cel mai mult acest cuplu.
Eu am inca foarte multe sperante pentru acest cuplu,iar toate dovezilepe care le-ati postat au fost vazute si de mine de cle putin 5 ori, avand in vedere ca m-am uitat de cel putin 5 ori la seria Naruto.
Nu cred ca sunt forumuri NaruHina sau mai stiu eu ce fel de alte forumuri mai populare ca si acesta, care de altfel bate toate recordurile. Kishimoto s-ar trezi cu o mare gramada de persoane furioase la casa lui si poate chiar si cu sinucideri,la fel cum a fost atunci cand a murit Itachi-san.
Multa lume iubeste acest cuplu si spera ca el va exista, iar in multe interviuri Kishi a dat de inteles ca Sasuke este unul din personajele sale favorite, daca nu chiar favoritul. Doar nu credeti ca il va lasa asa...
Shiseru
Sus In jos
Alee
Genin
Genin
Alee

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde nici nu-ti inchipui
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc ficuri , sa desenez , sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : Creativa

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Feb 2013, 10:43

Buna! Eu una am gasit si alte dovezi SasuSaku.
1. Cand Sasuke s-a luptat cu Lee , Sakura la prins cand a cazut , iar el nu a respins-o in niciun fel.
2.Cand a venit Tsunade prima data-n sat si l-a vindecat pe Sasuke , Sakura l-a imbratisat , si dinou el nu a respins-o.
3.Cand el a plecat din sat a ascultat-o , i-a multumit, iar apoi a adormit-o si a pus-o pe banca
4.Intr-unul din filmele cu Naruto , cand trebui-au sa salveze o 'printesa' Sakura a luptat alaturi de Sasuke , iar cand el a fost ranit ea ii tinea capul in brate , iar el nu o respingea si zambea
5.Cand trebui-au sa-l ajute pe Idate , in pestera aia ,Sasuke si Sakura stateau unul langa altul , iar el a prins-o de mana cand ea s-a ridicat , putea doar sa-i spuna numele , dar a prins-o de mana (eu una cred ca e important)
6.In episodul in care erau la examen , in padurea aia si se luptau cu Orochimaru , dupa ce l-a muscat pe Sasuke si a fugit Sasuke o strangea pe Sakura de mana , iar apoi a lesinat in bratele ei
7.Tot in acea padure , cand Sasuke s-a trezit a intrebat-o pe Sakura cine a ranit-o, i-a rupt mainile aceluia , iar Sakura a fugit spre el l-a imbratisat , iar semnul s-a retras
8.Sasuke a aparat-o pe Sakura cand trebui-au sa il duca pe mosu' ala sa construiasca podul
9.Sasuke a laudat-o pe Sakura la primul examen chiunin, cand profesorii incercau sa ii pacaleasca cu numarul etajului
Uite si una din Shippuuden:
10.Daca vizionati ep 189 din Naruto Shippuuden puteti vedea un moment SasuSaku: Cand pisicile isi dau seama ca membrii echipei 7 sunt deghizati,Sasuke o ia de mana pe Sakura si fug tinandu-se de mana si lasand-ul pe fraierul de naruto in urma!

Eu cred ca astea sunt dovezile ca Sasuke chiar tine la Sakura si e destul de apropiat de ea. Voi ce credeti?


Bineinteles ca pe langa aceste dovezi mai sunt si cele pe care le-ati observat si voi.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Feb 2013, 12:11

Eu sunt de acord cu Katia si Elly. Alea nu sunt dovezi, nu pot fi numite aşa. Şi eu sunt o mare fană a acestui cuplu, însă tot ce aţi prezentat acolo nu pot fi numite "argumente de iubire". Sunt doar nişte gesturi pe care Sasuke l-a făcut pentru coechipiera sa, la fel cum a făcut şi pentru Naruto. Dacă stăm să o luăm logic, există atâtea momente între Sasuke şi Naruto izbitor de asemănătoare cu cele dintre Sasuke şi Sakura, însă nimeni nu s-a găsit să spună: Sasuke şi Naruto vor fi împreună, nu? rolling on the floor În plus, Uchiha nici nu mai ţine la rozalie, asta dacă ar fi făcut-o vreodată. Şi cine spune că Masashi îi va aduce pe S&S la sfârşitul Shippuden-ului împreună, greşeşte amarnic, din punctul meu de vedere. În manga au apărut momente NaruHina şi bat la pariu că acesta va fi cuplul final şi de altfel şi singurul cuplu, neluându-i în calcul pe Kurenai şi Asuma şi Minato şi Kushina. Şi mie mi-ar plăcea să existe acest cuplu, însă nu sunt şanse, mai ales că într-un interviu Masashi a declarat următorul lucru: Hinata este singura kunoichi care va fi mai mult în centrul atenţiei, asta însemnând că Sakura este dată uitării, pentru moment. dap !
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Feb 2013, 13:46

Claudia ∆S , dur! Mai lovit cu comentariul tau si tin sa te anunt ca nu ai dreptate.
Razi pentru toate aceste gesturi pe care Sasuke si Sakura le-au avut dar te rog frumos sa vizionezi episodul 36 din Naruto. Acolo vei vedea la minutul 8:11 un moment care pe mine ma impresionat si ma facut sa cred cu adevarat in acest cuplu. Si va rog pe toti sa-l vizionati. Daca ai zis ca toate au fost doar momente in care el o considera o simpla fata , o simpla coechipiera...atunci asta ce a fost?
Plus inca o dovada special pentru tine, este atunci cand Sasuke pleaca din sat si se intalneste cu Sakura. Kishimoto nu cred ca ar ignora acest cuplu deoarece este cel mai iubit din anime. ;;)

Te puuuup!! kiss*

Sus In jos
andrei vs hogachesi sasuk
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : dragasai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 15:17

eu dovada am asa cand erau mici la academie sasuke no placea pe sakura dar in filmul naruto nu stiu cum sasuke a venit la sakura cu un trandafir si ia zis te iubesc cum ma iubesc pe mine roll
Sus In jos
Matabi
Genin
Genin
Matabi

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Matabi Deea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 258
Puncte : 275
Reputatie Reputatie : 7

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Apr 2013, 09:33

Wow! Cate dovezi! Iar cea cu poza este.. m-ati lasat fara cuvinte! Sunt de-acord cu toatre dovezile, desi ar fi furmos sa mai apara si acum ceva.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Apr 2013, 10:12

andrei vs hogachesi sasuk a scris:
eu dovada am asa cand erau mici la academie sasuke no placea pe sakura dar in filmul naruto nu stiu cum sasuke a venit la sakura cu un trandafir si ia zis te iubesc cum ma iubesc pe mine roll

In primul rand, in Road to Ninja toti erau prinsi intr-un genjutsu al lui Madara pentru planul Ochiul Lunii. Era doar o iluzie deci pana la urma aceasta nu este nici pe departe o dovada SasuSaku, scuza-ma ca-ti zic. Sa nu mi-o iei in nume de rau, insa eu nu prea cred ca aceasta e o dovada SasuSaku. :)

Si in legatura cu dovezile pe care le-ati adus... Unii dintre voi va bazati doar pe dovezile din copilarie, caci in Shippuden Sasuke nu mai simte nimic nici macar pentru Naruto. Sunt dovezi putine, si unele chiar imaginate de noi. Ne imaginam prea mult: ''Ai vazut ce privire avea cand s-a uitat la Sakura?''
Punctul meu de vedere este ca Sasuke a placut-o poate si cand zic ''poate'' subliniez, in clasic. Acum el e orbit de razbunare iar eu cred ca Sakura e ca si o pereche de papuci pentru el. Bazati-va pe realitate, nu va imaginati fictiunea. :)

*kisses & hugs*
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Asss10DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Oct 2013, 09:45

O alta dovada ar fi aceasta: Cand Sasuke si echipa lui lupta cu 8 cozi, Karin este prinsa in flacara neagra eterna, iar pt a prinde putere Sasuke se gandeste la echipa 7, si o poate salva. 
Mai revin cu o dovada: Momentul cand Sasuke se hotaraste sa paraseasca satul, si era in camera lui, privea abatut si trist poza cu team 7, atat de trist si la final o pune pe masa cu fata in jos.

Sunt dovezi insa ele se pierd pe parcurs.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Oct 2014, 15:50

Se prea poate sa fie doar coincidente, dar exista atat de multe, incat am inceput sa cred ca de fapt sunt niste dovezi SasuSaku ascunse. Voi ce spuneti?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Este o asemanare mult prea mare intre Sasuke si Obito. Ambii baieti sunt Uchiha, poseda Rinnegan si Sharingan si sunt posedati de dorinta de razbunare. Totusi, carancterul lui Obito parca ar fi asemanator cu cel al lui Naruto, iar Sasuke se aseamana cu Kakashi. Ambii o iubeau pe Rin, dar oare e posibil ca istoria sa se repete?


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

De asemena, mai este imaginea asemanarea ibzitoare dintre echipa 7 si legendarii sannini, Ne spune asta ceva?
Sus In jos
Continut sponsorizat




DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: DOVEZI SASUSAKU!   DOVEZI SASUSAKU! - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

DOVEZI SASUSAKU!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Păreri legate de Sasuke & Sakura și relația lor-