Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Baiatul timid sau baiatul rau?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Baiatul timid sau baiatul rau?   Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Sept 2014, 09:34

Sa fim seriosi ca fiecare isi doreste perfectiunea. Sa fie si frumos si inteligent. Sa te iubeasca, sa nu te insele, sa iti spuna lucruri dragalase, sa fie acolo cand ai nevoie de el pentru a-ti sterge lacrimile, sa iti dea mesaje romantice sau doar "Buna dimineata, iubito" sau sa iti trmita o scrisoare prin posta desi stati in acelasi oras. Sa te faca sa zambesti, sa poti sa discuti orice cu el, sa fiti parca facuti unul pentru celalalt, pentru ca va completati, va intelegeti. Sa iubesti rasul lui, zambetul lui, ochii lui, pur si simplu sa-l iubesti pe el.


Da, ei uite ca eu asta vreau, dar cine nu vrea? In definitiv, primesti ceea ce ti se da. Uneori mai alegi si tu, dar degeaba tu alegi, daca el alege altceva asa ca pana la urma fiecare isi vede iubitul intr-un mod unic, insa avem noi prea multe asteptari de la ei si nu ne dam seama ca sunt niste oameni. De aceea relatiile merg ideal la inceput, pentru ca mai apoi sa zici" ce s-a schimbat" cand de fapt el exact asa era de la bun inceput. 


Recunosc ca nu imi doresc un baiat pe care-l sa-l conduc eu sau o relatie in care eu sa-mi asum rolul de baiat. Pentru mine asta e un lucru important. De asemenea, toate celelalte spuse anterios ar fi ideala daca le-ar avea, insa pana la urma, daca tu esti baiatul in relatie, relatia isi pierde farmecul. 
Deci: BAIETI, FITI BAIETI/BARBATI VA RUGAM!
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Baiatul timid sau baiatul rau?   Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Sept 2014, 18:24

Nu cred ca poti spume ca iti plac doar baietii timizi sau doar genul bad-boy. Poate ca la inceput te atrag amandoi, adica baietii din aceste doua categorii sunt inconjurati de o aura misterioasa, care pe mine, cel putin, ma atrage, imi trezeste interesul. Totusi, spre nenorocul meu, m-am indragostit mai mult de bad-boys. Stiti cum e, intotdeauna cautam ceea ce nu suntem.noi insine, pe cineva care sa ne trezeasca dorinta de a descoperi adevaratul suflet al acelei persoane. Spun asta pentru ca tipul timid sau bad-boy-ul sunt doar etichete, caci toti suntem diferiti. Dar, totusi, ambalajul atrage intotdeauna. Asta-i  realitatea, oricat de mult am incerca sa o negam.
Sus In jos
Asmodeus
Genin
Genin
Asmodeus

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Andreea Yummynoms
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 10

Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Baiatul timid sau baiatul rau?   Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Sept 2015, 21:11

Băiatul viu.
După obsesia pe care am avut-o pentru Itachi, tipul trebuie să fie real. :)) În rest, să fie un băiat OK, să ştie cum să se comporte cu o fată, să-l ducă capul şi să arate şi bine. La urma urmei, aspectul e primul lucru care îţi sare în ochi la o persoană.
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Baiatul timid sau baiatul rau?   Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Apr 2016, 11:08

Băiatul inteligent şi îngrijit.
Din aceste două calităţi cred că o prefer pe a doua. De obicei, băieţii sunt şi îngrijţi şi neîngrijiţi, dar rareori îi găseşti pe aceia din prima categorie. Eu cand zic "îngrijit" mă refer şi la faptul să fie cât de cât ordonat şi curat! Sincer, dupa ceva timp ar trebui să îi întrebăm pe băieţii "aleşi" la ce interval de timp îşi spală ciorapii ca să ştim ce ne asteaptă. Adică, oricât de îndrăgostită ai fi de cineva mi-e greu să cred că ai sta lângă el dacă e un nesimţit care nu îţi apreciază munca. Nu zic să te ajute neapărat la treaba prin casă fiindcă e foarte greu să găseşti pe cineva aşa (ori e traverstit şi nu ţi-ai dat seama ori l-ai apucat pe D-zeu de picior), dar măcar să îţi respecte curățenia si ordinea pe care ai făcut-o.
Nu trebuie să fie neapărat bad-boy sau timid pentru că astea sunt doar nişte măşti, iar acestea, cu timpul, vor începe să cadă si apoi vei vedea de cine te-ai îndrăgostit cu adevărat. Îmi place şi fizicul unei persoane, dar dacă văd că e nesimţit şi nepăsător cu lucrurile importante pt mine îl las pentru altcineva.
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Baiatul timid sau baiatul rau?   Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Mai 2016, 11:47

Hmm. Grea alegere. Ideea este ca un baiat nu este special nici daca este un bad boy, nici daca este prea timid. Stiti cum se spune. Ce-i prea mult strica. Poate o combinatie intre cei doi ar fi perfecta. Acel baiat ingrijit, cu bun simt ce te face sa te simti femeie, un baiat caruia nu ii este rusine sa faca un gest frumos, sa spuna o vorba dulce, dar si acel baiat neinfricat. Tipul de baiat mai dur, mai... bad boy :)))) Nu stiu cum sa explic latura rea a unui baiat, dar stiu ca ar trebui sa fie acolo, intr-o masura decenta. 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Baiatul timid sau baiatul rau?   Baiatul timid sau baiatul rau? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Baiatul timid sau baiatul rau?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-