Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intrebarea mea:x Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intrebarea mea:x Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Intrebarea mea:x

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
"Andra"
Chūnin
Chūnin
Intrebarea mea:x 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Vin 29 Iun 2012, 13:54

De ce SasuSaku e cel mai iubit cuplu din lumea Naruto?
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Mier 04 Iul 2012, 15:01

Pai sincer nu am stat niciodata sa ma gandesc . Iti zic dupa cum cred eu :
Sasuke e cal mai dragut din tot serialul .
Sakura ca in cazul lui Sasuke . Ea il place pe el , si de aici iubim asa tare cuplul .
Cel putin asa cred eu .
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Vin 06 Iul 2012, 23:13

Hmm..sincera sa fiu nici eu nu mi-am pus intrebarea asta niciodata . Eu una nu sunt deloc fana Sasuke rusinos] deci chiar il uram la inceputul seriei se dadea prea important :-@ . In schimb pe Sakura am "iubit-o" din prima clipa in care am vazut-o , desi doua lucruri nu-mi placeau la ea : obsesia pt. Sas`ke si faptul ca il ignora pe Naruto . Dar , nu prea am dat importanta acestor mici detalii . Cred ca fiind o fana "obsedata" (nici chiar rusinos] ) de Sakura a recompensat faptul ca il urasc pe Sasuke .
De ce imi place acest cuplu , hmm... simplu , Sakura e personajul meu preferat iar aceasta este indragostita Sincer de un bad boy = povestea clasica a zilelor noastre . b-] Tu fata cu capul pe umeri care inveti bine si toata lumea te admira - el idolul fetelor de toate varstele , te face sa-l iubesti si dupa ... D-zeu cu mila . Cam asa e si in cazul lor ... Ma rog...
Sus In jos
Sk.
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Sam 07 Iul 2012, 17:23

Mie spre exeplu nu imi place acest cuplu...datorita lui Sasuke, nici odata nu l-am suportat.mai frumos mi se pare cuplu Naruto&Hinata.Naruto este personaju meu preferat din acest anime:D:
Sus In jos
Nikylutza
Genin
Genin
Nikylutza

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva in lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 71
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica , muzica , muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Pusa pe prostii , plina de prostii , indragostita pana peste cap , ignorata de persoana iubita pana peste cap

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Sam 07 Iul 2012, 23:57

Pai nu stiu happy) Acesta este printre cele mai iubite cupluri deoarece Sakura si Sasuke apar destul de des iar Sasuke este un bad boy care primeste atentie din partea fetelor si mai ales din partea Sakurei , iar Naruto fiind invidios se cearta cu el si toti stim ca Naruto este personajul principal deci el este in centrul atentiei iar el arunca toata atentia asupra fetei de care ii place ( Sakura ) si rivalului sau ( Sasuke ) care se pare ca dupa parerea fanelor SasuSaku sunt meniti sa fie impreuna ( SasukeXSakura ) . Bine inteles sunt multe alte cupluri frumoase precum NarutoXHinata singura problema acestui cuplu este ca Hina nu apare foarte des si nu e mereu in jurul lui Naruto cum e Sakura iar Naruto si Hinata nu au un scop impreuna care ii tine aproape unul de altul ( Aducerea inapoi a lui Sasuke )
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Joi 12 Iul 2012, 18:12

Sincer eu cred ca e cel mai iubit cuplu din serial deoarece Sakura il iubeste atat de mult pe Sasuke si spera ca el sa aiba aceleasi sentimente ca si ea incat ne da si noua speranta aceasta si poate si din cauza ca are sanse mici la a fi un cuplu.
Sus In jos
SasuSaku2012
Academy Student
Academy Student
SasuSaku2012

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 0

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Dum 15 Iul 2012, 20:54

Pentru ca Sakura il iubeste fff mult pe Sasuke si ne da si noua sperante ca vor fi impreuna...
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Mar 17 Iul 2012, 22:01

Imi place cuplul asta ^^
ca si ceilalti , nu m-am intrebat de ce imi place
doar imi place cum se combina ei doi ( fiind opusuri)
Sunt asa draguti , s-ar intelege asa bine impreuna love
E intr-un fel ca binele care e saku si raul care e sasu :) si se completeaza love
Nu stiu exact de ce imi place cuplul =)) dar imi place b-)
Sus In jos
~$^Angelique^$~
Academy Student
Academy Student
~$^Angelique^$~

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata PC-ului
acebook acebook :

Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tampenii evident :)))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt asa cum sunt.Cum nimeni n`ar vrea sa fie. Sunt eu si atat.Cu nimic mai deosebita.Dar Diferita`!:

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Lun 30 Iul 2012, 20:31

Greu sa raspunzi la o intrebare pe care nu ti-ai pus-o niciodata think Pai eu iubesc acest cuplu deoarece eu ma cam indragostesc de toti bad boy din anime-uri shy si prima data mi-am imaginat ca Sakura sunt eu si ca sunt impreuna si mai multe chestii (fara perversiuni , decat saruturi ). FaZa e ca dupa ce am vizionat mai multe videoclipuri sasusaku , am inceput sa iubesc cuplul acesta in subconstientul meu si acum sunt obsedata de el in love . Asta si faptul ca , din obsesia mea de anime-uri , am inceput sa cuplez toti bad boys cu fetele dragute si cuminti sau cu cele un pic mai rebele . happy2
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Sam 25 Aug 2012, 23:56

Hm, buna intrebare. Nu mi-am pus-o niciodata :))
Cred ca este cel mai iubit cuplu, deoarece:
1.este si cel mai imposibil cuplu la ora actuala lough
2.povestea lor de "dragoste" este una classica, populara, dar care atrage foarte mult, chiar daca "ideea" e invechita. Adica, povestile in care fetele cuminti se indragostesc lulea de baietii rai sunt iubite de jumatate din populatia acestei planete, inclusiv de mine. Sakura joaca rolul fetei constiincioase, cuminti, cu capul pe umeri, iar Sasuke rolul baiatului rau, caruia nu ii pasa de nimic, care nu acorda atentie nimanui, care face furori in randul fetelor. Mie de la inceput mi-a placut personajul Sasuke, dar la un moment dat imi venea sa ii sparg mutra aia, mai ales in episodul in care a parasit satul, chiar daca Sakura i-a impartasit sentimentele ei [lucru de care nu e capabil oricine]. Iar despre personajul Sakura, ei, in primele 60 de episoade era enervanta rau, cel putin, din punctul meu de vedere. Il pocnea mereu pe Naruto, si avea ochi doar pentru Sasuke, plus ca se certa si cu Ino. Pe parcurs chiar a inceput sa imi placa de ea.
3. Sunt atat de diferiti, si stiti ce se spune: "Opusii se atrag". Sunt perfecti impreuna. Totusi, eu le-am gasit ceva in comun: amandoi il jigneau pe Naruto lough
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Vin 31 Aug 2012, 16:52

Eu spun ca Sasuke si Sakura sunt urmatoarele personaje principale dupa Naruto, fiind din aceeasi echipa cu Naruto iar el fiind personajul rincipal, dezvoltarea acestui cuplu(nu prea a evoluat in bine lough ) a fost cea mai urmarita, Sasuke si Sakura au aparut in majoritatea episoadelor.
Plus ca Sasuke e cel mai dragut baiat, Sakura cea mai draguta fata, iar ea declarandu-si dragostea...
Se explica tot!
Sus In jos
xDiutzaaaa♥
Academy Student
Academy Student
xDiutzaaaa♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva departeeee :]]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Mai bn de atat nu se poate xD

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Sam 01 Sept 2012, 11:48

E cel mai iubit cuplu pt ca le sta bine impreuna [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Daca v-ati uitat atent, cand Sakura i-a spus lui Sasuke cat de mult il iubeste, l-au atins putin cuvintele, dar nu atat de mult incat sa-l opreasca sa plece. La inceput si eu iubeam cuplul SasuSaku, si ziceam ca de nu vor fi impreuna pana la urma, sar pe geam de nervi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Darr... fiind Naruto personajul principal, trebuie sa-si implineasca visele : va deveni hokage si Sakura va fi a lui [ cel mai probabil ]
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Dum 02 Sept 2012, 18:02

Helow !

Bune întrebare.
Nu am stat niciodată să mă gândesc la asta.
De ce SasuSaku ? Păi...
De la începutul anime-ului Naruto, Sasuke era cel mai popular şi frumos baieţaş din toată academia.
Avea acea ară de mister, şi de răzbunare.Şi sincer, chiar era super draguţ când era mic.Şi acum este, desigur.
Pe de altă parte, Sakura era doar o simplă fată din academie, şi ca toate celelante fete era îndragostită nebuneşte de Sasuke.
Şi peste tot sunt fani SasuSaku, deoarece când s-au ales echipele a picat Sakura în echipă cu Sasuke.
De asta mai sunt şi fani NaruSasu, pentru că fac parte din aceeaşi echipă.
Mărog, asta e părerea mea . :D
Sus In jos
floricica gingasa
Genin
Genin
floricica gingasa

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : -2
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen si sa ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : mult mai bine decat ieri

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Vin 07 Sept 2012, 10:57

[quote="Angy"][center]Hmm..sincera sa fiu nici eu nu mi-am pus intrebarea asta niciodata . Eu una nu sunt deloc fana Sasuke rusinos] deci chiar il uram la inceputul seriei se dadea prea important :-@ . In schimb pe Sakura am "iubit-o" din prima clipa in care am vazut-o , desi doua lucruri nu-mi placeau la ea : obsesia pt. Sas`ke si faptul ca il ignora pe Naruto.
Nici eu nu sunt o fana sasuke imi place doar de sakura e preferata mea si nu imi place cuplul sasusaku deloc pentru ca sasuke este increzut il urasc de la inceputul seriei happy2
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Intrebarea mea:x J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Mar 11 Sept 2012, 15:40

Eu cred că deţin răspunsul corect, sau cel puţin parţial.

Ei doi sunt cel mai cunoscut/dorit/visat ş.a.m.d. cuplu, deoarece toţi ne dorim relaţia dintre ei doi. Încă de mici, când Sakura tot discută despre el, după când îl vedem pe el rece cu Sakura. Asta e o metodă de a atrage publicul ( pe lângă multe altele ).

E ca în filme. Exemplu Titanic. Rose si Jack au avut o relaţie dar au murit, defapt Jack, iar toţi ne-am fi dorit ca el să trăiască ca să continue povestea lor de dragoste.

Aşa este şi aici, mai ales acum în Shippuden când Sakura îl vrea înapoi iar el tot opune. Asta ne atrage şi asta aprinde focul în noi, dorindu-ne tot mai mult ca ei să formeze un cuplu şi în anime.

Asta e teoria mea.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
♀Look in the dark♀
Genin
Genin
♀Look in the dark♀

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Heaven
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 218
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : You.
Stare de spirit Stare de spirit : Confuza, chinuita de imaginatie...

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Mar 11 Sept 2012, 18:52

De ce? Pai chiar nu stiu... ma atrage! Ma atrage cuplul in sine, persoanele din care este format si ca toti ceilalti am inceput sa ma intreb: "Vor fi impreuna?", "Sasuke o va accepta?", etc.
Uite asa, a inceput sa-mi placa cuplul si obsesia lui a evoluat cu cat i-am dat mai multa atentie.
Sus In jos
~Botik~
Academy Student
Academy Student
~Botik~

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Urechesti
acebook acebook : https://www.facebook.com/adutzaadutza18



Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,sportul,cititul.
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela,amuzanta,prietenoasa

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Joi 10 Ian 2013, 14:38

Nu mi-am pus niciodata intrebarea asta :-?
Dar lor le sta foarte bine impreuna , fac un cuplu minunat in love
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Joi 10 Ian 2013, 18:47

Sincer niciodata nu mi-am pus aceasta intrebare, poate pentru ca eram prea atrasa de animeuri.
Mi se pare ciudat pentru ca Sakura si Sasuke nu au fost niciodata impreuna in anime deoarece Sasuke o trata cu indiferenta si ea era pur si simplu "in limba" dupa el. Ea era ca si celelalte fete din academie care il placea pe Sasuke dar niciodata nu l-a ascultat sau intrebat de ce e suparat poate atunci Sasuke si-ar fi dat seama ca Sakura e o persoana de incredere dar na. Cum Sasuke a plecat din sat si s-a aliat cu raul ea s-a lipit de Naruto. Oricum chiar mi-as dori ca in anime sa fie impreuna dar presupun ca nu o sa se intample.Asa, ca raman la vechiul meu obicei de a citi ficuri si de ami face sperante ca poate cei doi se vor indragosti.
Sus In jos
Saku-chan
Genin
Genin
Saku-chan

Sex : feminin Localizare Localizare : In my world... World of... of... ME^^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Desene, fic-uri si AMV-uri
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Mier 16 Ian 2013, 16:36

hm... chiar nu stiu =)) si eu imi puneam aceasta intrebare, chiar daca imi plac chestiile imposibile(gen DeiSaku) si... eu cred asta din 2 motive:
1. Sakura il iubeste mult pe Sasuke si spera sa-l readuca, si majoritatea fanilor spera ca el sa se intoarca in Konoha.
2. In Road to Ninja apare super dulce si sporeste pofta fanilor/fanelor SasuSaku
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Lun 21 Ian 2013, 19:49

Intrebare foarte buna. Nu m-am gandit niciodata la asta, asa ca:
Opinia mea este ca Sasuke a fost inca din prima serie cel mai iubit personaj. Avand un ''ámbalaj'' frumos, cred ca toate am visat macar o secunda la el. Eu una nu prea l-am admirat, numai in momentele cand ii mai salva viata Sakurei. In rest... nu prea. Oricum, mi s-a parut foarte interesanta ideea de a relata povesti pe baza acestor personaje, si m-au atras. Cred ca aspectul ciudat al rozalie, adica hai sa fim serios, unde mai vezi fete cu par roz, si ochi verzi, pe care sa o cheme si Sakura?! Si Sasuke, inca de mic un ''Gigolo'''daca l-as putea numi asa.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Dum 28 Apr 2013, 10:18

Buna. a hug Sincera sa fiu, nu mi-am pus niciodata aceasta intrebare. Dar totusi, e o intrebare foarte buna.
Eu consider asa:

Prima data cand a aparut primul sau al doilea, al treilea episod, toti au fost cuceriti de micuta Sakura iar atunci cand au aflat ca ea il place pe Sasuke, toti au vrut ca visul ei sa se implineasca. Plus ca, lasand la o parte fizicul superb al lui Sasuke, caracterul acestuia de a fi misterios si inchis era irezistibil pentru toate fanele Sasuke. De aceea cred ca, toti vrem SasuSaku. :)


*kisse & hugs*
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Intrebarea mea:x J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Lun 15 Iul 2013, 12:57

Pai, din punctul meu de vedere cred ca este faza ca Sasuke este acel gen de tip care pune toate fetele pe jar prin atitudinea lui ( idioata pentru mine), iar Sakura este acea gen de fata care face orice pentru cel pe care il iubeste. In general, inca de la inceputurile serialului, Sasuke a fot pus, din punctul meu de vedere intr-o lumina mai mare decat naruto sau alt personaj, iar Sakura cum este o fire mai ciudata si nebunatica si iese in evidenta prin acele lovituri la adresa lui Naruto.
Deci, in general aceasta este parerea mea si nu stiu cat de corecta este.
Bye.
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Lun 15 Iul 2013, 15:40

Eu una as vrea ca SasuSaku sa fie "real". Nu mi-am pus niciodata intrebarea de ce, dar probabil pentru ca este clasica poveste de dragoste putin imposibila, dar si faptul ca sunt foarte potriviti unul cu celalalt.
Sus In jos
Alyx99
Academy Student
Academy Student
Alyx99

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Battlefield
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Hobbyurile mele sunt desenul , crearea de amv-uri si scrisul.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Mier 31 Iul 2013, 23:18

Cred ca ei sunt cel mai dorit cuplu din simplul fapt ca Sakura si Sasuke au fost ,de la inceput, priviti ca un cuplu,adica ei au fost constant unul langa altul. ( Odata i-am aratat verisoarei mele episodele cand Sakura lupta sa il salveze pe Sasuke de echipa Sunetului si dupa ce a vazut toate fazele a spus : Si cand se saruta? )
Sus In jos
naruto_4ever
Genin
Genin
naruto_4ever

Sex : masculin Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de starea ta :P

Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19Sam 28 Sept 2013, 19:31

hmm interesata intrebare :) . Pai eu zic ca sunt cel mai iubit cuplu deoarece chiar le sta ff bine impreuna. PLus ca sunt difereti ...si stiit cum se zice opusurile se atrag. Eu una zic ca sakura e cea mai potrivita fata pentru sasuke ...chiar daca el e mai prost si inca nu realizeaza. Inca de la inceputul serialui ma rugam sa fie imprena ...dar inca nu s-a intamplat ..tutusi speranta moare ultima. Si ei  doi formeaza cuplul perfect si au in spate o poveste foarte frumoasa (unele parti) . Key bye :) 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat




Intrebarea mea:x Empty
MesajSubiect: Re: Intrebarea mea:x   Intrebarea mea:x I_icon19

Sus In jos
 

Intrebarea mea:x

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Păreri legate de Sasuke & Sakura și relația lor-