Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Kaichou wa maid-sama Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Kaichou wa maid-sama Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Kaichou wa maid-sama

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19Mar 28 Aug 2012, 12:12

Kaichou wa maid-sama

Kaichou wa maid-sama Tumblr_lyqcnsjEDO1r50au6o1_500



Desi la inceput Liceul Seika a fost numai pentru baieti, in timp a devenit o scoala mixta cu 20% fete si 80% baieti. Misaki este foarte revoltata impotriva lor si ca sa faca scoala un loc mai bun pentru fete, munceste din greu pana ajunge in Consiliul Elevilor. Aplica regulile numai pe baieti si nu rateaza nicio ocazie ca sa-i pedepseasca, astfel atragand antipatia lor.

Datorita sarmului sau, Usui Takumi este un idol atat printre fete cat si pentru baieti. Totusi, acesta nu accepta nicio confesiune iar Misaki se confrunta zilnic cu liceene triste din cauza refuzului. Pentru Ayuzawa, Usui nu este decat un alt baiat care face fetele sa sufere. Nu o intereseaza popularitatea lui si astfel ii atrage atentia lui Takumi.

Ura pentru baieti se datoreaza faptului ca tatal sau le-a parasit cand era mica si de atunci, familia ei nu se descurca prea bine cu banii. Pentru a-si ajuta mama si sora acesta este nevoita sa lucreze intr-o cafenea de servitoare din orasul vecin. Isi tine serviciul secret fata de toti prietenii sai, considerand ca daca cei din liceu ar afla si-ar pierde autoritatea. Uraste faptul ca este servitoare dar lucreaza in continuare fiindca se plateste bine si doreste ca familia ei sa nu duca lipsa de nimic.

Viata ei se complica in momentul in care Usui Takumi ii descopera secretul vazand-o in uniforma de servitoare. Acesta incepe sa fie interesat de ea si o urmareste pretutindeni. Hotaraste sa-i tina secretul desi o tachineaza mereu cu acest subiect. Desi este protector si iubitor, practic partenerul perfect, Ayuzawa refuza sa recunoasca acest lucru numindu-l incontinuu "extraterestru pervers".

Pe parcursul animeului Misaki dezvolta treptat sentimente pentru Usui dar refuza sa recunoasca. Ca un adevarat cavaler, Usui o salveaza din diferite situatii, dovedindu-si astfel dragostea. Intamplarile comice si romantice ii urmaresc peste tot, complicand relatia celor doi.

-------------------------------------------
Pentru cei care nu ati vazut acest anime, sa stiti ca merita vizionat Kaichou wa maid-sama 301723
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Kaichou wa maid-sama J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19Mier 29 Aug 2012, 14:41


Hello ~.~
Kaichou Wa Maid-Sama ... cred ca anul trecut l-am vizionat, dar si acum mi se deruleaza in minte toata seria, de parca ieri l-am vazut. Intr-adevar este un anime care merita vizionat. Eu personal nu m-am plictisit uitandu-ma la el. Imi doresc mult un sezon 2, insa nu sunt sigura ca va exista asa ceva. Moment preferat .... nu cred ca am un singur moment, mi-a placut ot anime-ul, si candva, o sa-l revad =]]
Fasole xD
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19Vin 31 Aug 2012, 09:01

Hmm.. pai ma bucur ca ati pus si acest anime pentru ca nu il stiam. Abia am inceput sa ma uit la el si deja m-am indragostit de Usui ^^. E absolut genial.
Sper ca va exista si un sezon 2, dupa cum se zvoneste.
Acesta e un anime ce merita, cu siguranta, vizionat.

Dey was here XD
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19Vin 31 Aug 2012, 20:17

Este animeul meu preferat!
Sau ma rog unul din ele...
Ce sa spun?!
E foarte nasol ca are asa putine episoade!
Imi doresc sa aiba 100 sau 200!
Sau mai mult!
Animeul asta e pe gustul meu...
Imi place mult cum ai povestit!
Deci cine iubeste animeul asta?
Sa o spuna tare si clar!
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19Joi 10 Ian 2013, 11:57

Este un anime genial! in love L-am vizionat și eu și aș vrea din tot sufletul să apară și sezonul 2 puppy eyes
Ar fi așa bine dacă animeul acesta ar avea atâtea episoade câte are Naruto :)) rusinos
Sus In jos
Eos
Special Jōnin
Special Jōnin
Eos

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Italia, Vigevano.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1525
Puncte : 1732
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez si sa scriu!
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca intodeauna .....melancolica....

Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19Lun 10 Iun 2013, 14:21

Este un anime umitor. L-am terminat de vizionat acum 3 zile, mai bine nu se termina.
M-am indragostit de acest anime, chiar merita vazut. in love O comedie de nu te mai poti opri dind ras.
Eu l-am vazut pe rusa, deci a fost mai amuzant. lough Nu cred ca o sa-l uit prea curand.
Cine inca nu la vizionat, il recomand. Insa nu cred ca cineva nu la vazut inca. dap !
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19Mar 25 Iun 2013, 16:44

Iubesc la nebunie acest anime !! love
Cred ca l-am vazut anul trecut prin septembrie, parca think
Usui e prea genial si cred ca daca nu ar fi fost el, nu ar fi avut deloc farmec anime-ul. Chiar nu credeam ca ma vei indragosti de un anime atat de mult si de asemenea sa rad atat de mult la el lough
Pentru cei care nu l-au vazut pana acum, chiar merita vizionat !!! Si vi-l recomand din toata inima happy
Lots of love from Lola kiss
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Kaichou wa maid-sama J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19Vin 11 Apr 2014, 10:12

Cine nu la vazut , ar trebui sa se puna pe vizionat .
Este unul din putinele anime care imi plac
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19Mier 26 Noi 2014, 17:12

Un anime grozav, care da dependenta, in prima seara cand l-am vazut am zis ca vad doua episoade, doar doua...si am vazut 10 si nici atunci nu m-as fi oprit daca nu ar fi fost tarziu si nu as fi avut scoala a doua zi.
Cred ca cel mai fain anime comedy-romance.
PS : Renesmee, foarte frumoasa descrierea pe care ai facut-o
Sus In jos
Continut sponsorizat




Kaichou wa maid-sama Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa maid-sama   Kaichou wa maid-sama I_icon19

Sus In jos
 

Kaichou wa maid-sama

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Kaichou wa Maid-Sama-