Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nagato si Karin Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nagato si Karin Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nagato si Karin

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
xDiutzaaaa♥
Academy Student
Academy Student
xDiutzaaaa♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva departeeee :]]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Mai bn de atat nu se poate xD

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Joi 11 Oct 2012, 18:56

Buna :-h Am citit undeva ca toti cei cu parul rosu sunt din clanul Uzumaki [inafara de Naruto]...si ca Nagato si Karin sunt si ei din clanul Uzumaki, dar nu cred ca e adevarat...Gaara, Choza au parul rosu si nu sunt din clanul Uzumaki [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dar faza asta cu Karin si Nagato mai bine intreb mai multe persoane decat sa citesc prostii... E devarat sau nu ?????
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Joi 11 Oct 2012, 19:40

Heiii!

Mai...eu una nu cred!

Nu cred ca este posibil sa fie frati!

Pana la urma ar fi zis asta de la inceput!Eu nu cred tot ce citesc!

Am vazut multe chestii deastea ...dar nu stiu ce cred despre ele......

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Vreau sa mai vad si alte pareri!Asta a fost doar a mea!

Ceaoooo

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Joi 11 Oct 2012, 20:04

rolling on the floor Naagto si Karin Uzumaki rolling on the floor
Vai cate o sa se mai inventeze lough
Eu una spun ca NU e adevarat
Totusi , ar fi interesant dar si Sasori avea parul rosu si nu era Uzumaki . Gara cu atat mai putin
Eu zic sa nu crezi tot ce citesti pentru ca majoritatea sunt doar zvonuri si inventii de ale fanilor
Chiar si unele poze ... tot mana fanilor e cu toate ca ar fi foarte interesant si probabil s-ar schimba cate ceva in anime , si poate putin gandirea lui Naruto dar din cate stiu nu s-a spus nimic despre asta
Sus In jos
xDiutzaaaa♥
Academy Student
Academy Student
xDiutzaaaa♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva departeeee :]]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Mai bn de atat nu se poate xD

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Joi 11 Oct 2012, 20:30

Si eu cred la fel de Karin...dar Nagato??????????? deja pe vreo 4 forumuri am citit a cica e din clanul Uzumaki...
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Joi 11 Oct 2012, 20:36

Eu stiam de Nagato ca este un descendent al clanului Uzumaki. Mi se pare ca am citit chestia asta pe net, acum ceva timp.
Nagato e posibil sa provina din clanul Uzumaki, insa Karin nu. Nu i-as vedea niciodata pe Naruto si Karin in aceeasi familie =]]
Ma amuza putin asta. Oricum, parerea mea este cea de mai sus.
Normal ca acum nu trebuie sa credem tot ceea ce citim, pentru ca astfel vom ajunge rau de tot =]]
Vom trai si vom vedea.
Ne mai vedem.
-Zyee-
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Nagato si Karin J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Dum 11 Noi 2012, 17:43

Si eu am citit ca Nagato ar fi un descendent al clanului Uzumaki..si este destul de adevarat dupa parerea mea.. Insa de Karin nu stiu sigur.. chiar nu pot sa imi dau seama...parca am auzit si de ea ..dar nu mai stiu de unde.. Oricum ar fi culmea ca Naruto sa fie ruda cu, Karin =))))).
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Dum 06 Ian 2013, 09:10


Buna :)
Ce chestie interesant. *hmm* Numai eu nu am aflat.
Bun, nu m-ar soca sa aflu ca Nagato face parte din clanul Uzumaki. - Imi place de el xD - Dar Karin ... :)) Nu cred. Nu imi doresc :)) Ar fi ... prea ciudat >< Desi Naruto si Karin se potrivesc putin. nu la infatisare. Karin e obsedata de Sas'ke ~ Ce ma enerveaza! :-w ~ si Naruto are o mica "obsesie" - sa zic asa - ca sa-l aduca inapoi in Konoha. :))
Sus In jos
UchihaAlexandru
Genin
Genin
UchihaAlexandru

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Alexandru Cîmpanu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 275
Puncte : 368
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Navigharea pe internet,sporturi pentru mentinerea santatii etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Buna.

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Dum 06 Ian 2013, 23:33


Buna :)
Da,Nagato stiu sigr ca este din ramura clanului Uzumaki.De unde ti-a venit prostia ca cei cu parul rosu sunt din clanul Uzumaki?Naruto,Minato au parul rosu?Penibil.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Nagato si Karin J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Dum 06 Ian 2013, 23:37

Din cate stiu Minato (NAMIKAZE) nu este din clanul Uzumaki..Doar Kushina este. Naruto a preluat numele mamei lui ca sa nu se afle cine este tatal...sau ceva de genu..poate gresesc..:) Nah...
Sus In jos
Raluca0108
Academy Student
Academy Student
Raluca0108

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 1

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Dum 06 Ian 2013, 23:42

Alexandru,de fapt Minato este din clanul Namikaze,iar Naruto a mostenit trasaturile fizice ale tatalui sau,insa numele de familie il are de la Kushina.

Cat espre ideea aceasta cu "cei cu parul rosu fac parte din clanul Uzumaki" eu nu prea o cred.Nagato.....da,posibil.Adica mama lui chiar aducea putin cu cei din Uzumaki,iar dupa cum se stie ca cei din clanul Uzumaki s-au risipit in lume dupa devastrea Satului Ascuns in Vartej,e posibil ca mama lui Nagato sa fie membra a clanului Uzumaki si automat va fi si Nagato un membru al acestui clan.
De Karin---> chiar nu cred ca este Uzumaki.
Sus In jos
UchihaAlexandru
Genin
Genin
UchihaAlexandru

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Alexandru Cîmpanu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 275
Puncte : 368
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Navigharea pe internet,sporturi pentru mentinerea santatii etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Buna.

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Lun 07 Ian 2013, 02:48

Raluca0108 a scris:
Alexandru,de fapt Minato este din clanul Namikaze,iar Naruto a mostenit trasaturile fizice ale tatalui sau,insa numele de familie il are de la Kushina.

Cat espre ideea aceasta cu "cei cu parul rosu fac parte din clanul Uzumaki" eu nu prea o cred.Nagato.....da,posibil.Adica mama lui chiar aducea putin cu cei din Uzumaki,iar dupa cum se stie ca cei din clanul Uzumaki s-au risipit in lume dupa devastrea Satului Ascuns in Vartej,e posibil ca mama lui Nagato sa fie membra a clanului Uzumaki si automat va fi si Nagato un membru al acestui clan.
De Karin---> chiar nu cred ca este Uzumaki.
Da,am zis complet gresit,pardon..
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Dum 13 Ian 2013, 21:33

Nu mai stiti din anime ? Cand Tobi i-a luat un ochi lui Nagato a spus de parul lui rosu ceva de genul : ,, Parul tau rosu, simbolul clanului Uzumaki a devenit acum alb " si mai e si povestea aceea cu Eremitul celor sase cai . El avea Rinneganul si un corp puternic cu sase semne undeva sub gat . Cand Naruto foloseste chakra lui Noua- Cozi si devine auriu se vad cele 6 semne , eu asa tin minte dar nu sunt chiar sigura daca Eremitul avea Sharingan sau Rinnegan, parca e Rinneganul, nu ? Dar Gaara , Sasori , Chouzo cu siguranta nu sunt din clanul Uzumaki . Am citit in manga , Karin chiar e din clanul Uzumaki . Cam greu de crezut , nu ? Dar asa scrie ....
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Mar 15 Ian 2013, 19:27

Am revenit cu un raspuns 100% sigur. Karin si Nagato fac parte din clanul Uzumaki, iar toti cei din clanul Uzumaki au parul rosu, dupa cum marturiseste Kabuto in numarul 579 din manga. Este numarul in care batalia dintre Sasuke si Itachi contra lui Kabuto incepe. Pentru cine doreste sa vada acele secvente, voi face niste print-screen-uri si le voi atasa acestui mesaj dap !

Minato Namikaze nu face parte din clanul Uzumaki, motiv pentru care nu are parul rosu, iar Naruto se pare ca mosteneste infatisarea tatalui si caracterul ambilor parinti. :))

Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Mar 15 Ian 2013, 20:47

WTF.....Cum??Adica....ei chiar fac parte din clanul Uzumaki..>.< Nu ma asteptam , sincer..: | .Ma gandeam la Nagato .... dar Karin?Yoi, chestia asta ma inspaimanta:)))Ar cam trebuii sa ma citesc si eu manga, sunt in urma cu vestile.: | .
Sus In jos
Shiseru
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Sorry, lume, nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 156
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita lulea

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Dum 17 Feb 2013, 09:38

Este un site.... nu il dau ca fac reclama.
Dar acolo este, adica sunt toate datele despre serial, si da amandoi sunt descendenti ai clanului Uzumaki
Sus In jos
KonanAkatsuki
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : -1

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Dum 03 Mar 2013, 23:55

Da geniilor,Nagato si Karin fac parte din clanul Uzumaki. Se si confirma asta in episoade. 8-| Nagato spune prin episodul 295 sau 296 ca ar fi "frati" dar nu frati dinaia,ci rude foarte indepartate. Ca sa fi in acelasi clan nu trebuie sa fi neeaparat ruda cu acea persoana. Si ce daca Gaara sau Sasori au parul roscat,asta nu inseamna ca sunt din clanul Uzumaki,asa au ei parul. Deci in concluzie,Karin si Nagato sunt din clan cu Naruto.
Sus In jos
roby22yu
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : acasa
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Mar 02 Apr 2013, 12:25

alexandru de fapt minato este tatal lui Naruto dar el a luat numele mamei scrie pe un site si acel site este de la tv tokyo
Sus In jos
Matabi
Genin
Genin
Matabi

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Matabi Deea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 258
Puncte : 275
Reputatie Reputatie : 7

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Joi 02 Mai 2013, 11:11

Da. ambii fac parte cu siguranta din acest clan. Prima data si eu am fost socata cand am citit undeva, iar apoi m-am informat si am fost sigura.
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Sam 04 Mai 2013, 12:45

Atat Nagato cat si Karin fac parte din clanul Uzumaki. Toti cei din acest clan au parul rosu, de aici se explica si capacitatea lui Naruto de a simti chakra, caracteristica clanului sau.
Iar daca tin eu bine minte, si sotia primului hokaghe avea parul rosu. Deci, da, toti cei cu parul rosu sunt Uzumaki.
Sus In jos
naruto_4ever
Genin
Genin
naruto_4ever

Sex : masculin Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de starea ta :P

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Vin 13 Sept 2013, 11:56

Hmm asta am vazut o data pe net . Nu mai stiu unde am citit pt a fost acum ceva vreme. Dar karin este din clanul uzumaki . Pentru ca scria acolo la nume : Karin uzumaki. Desii bun sa zicem ca e , si poate e...cum de nimeni nu stie de ea? naruto ? jiraya in fine e mort dar cat timp traira cum de nu se stia .. nu prea inteleg
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Nagato si Karin Asss10Nagato si Karin J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Mier 30 Oct 2013, 19:55

Nagato face parte din clan insa Karin ? Ar fi gresit pe toate planurile.
Si legat de clan si parul roscat :)) ar trebui s ail vad pe Naruto roscat ?
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Nagato si Karin J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Joi 31 Oct 2013, 14:58

Atât Karin, cât şi Nagato fac parte din clanul Uzumaki. De Nagato afli prin episoadele acelea când Konan se luptă cu Tobi, iar Tobi, după ce o omoară pe Konan, se duce şi-i ia trupul lui Nagato pentru a-i lua ochii.
De Karin aflăm de abia prin episoadele astea recente sau în manga, nu ştiu sigur. :-? Era totuşi   o scenă în care Kabuto îi spunea lui Sasuke că a făcut o alegere bună că i-a ales pe Suigetsu, Karin şi Jugo în echipa lui şi că s-a perfecţionat datorită experimentelor pe care le-a făcut pe Karin, o membră a clanului Uzumaki. Să mă corecteze cineva dacă mă înşel. :)) 
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Nagato si Karin J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19Dum 03 Noi 2013, 15:09

Este adevarat ca sunt descendenti ai clanului Uzumaki, am citit undeva
Sus In jos
Continut sponsorizat




Nagato si Karin Empty
MesajSubiect: Re: Nagato si Karin   Nagato si Karin I_icon19

Sus In jos
 

Nagato si Karin

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Cu și despre Serialul Naruto-