Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Empirical_Detachment
Genin
Genin
Empirical_Detachment

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nu mai sunt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Nu mai sunt
Stare de spirit Stare de spirit : Nu mai sunt

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: De ce scrieti?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mar 19 Iun 2012, 03:02

Avand in vedere ca azi am vazut un raspuns la un comentariu al meu care ma informa ca nu se cauta gramatica pe aici si ca se scrie doar de dragul celor prezenti, m-am decis sa fac acest topic. Intrebarea din titlu e suficient de elocventa. Vreau sa stiu si eu ce planuri aveti cu ceea ce scrieti, ce doriti sa obtineti.
Va place doar sa scrieti cate o poveste derivativa dupa nu stiu ce anime sau aveti planuri mai mari?
Vreti sa fiti doar cineva pe un forum, sau doriti sa va faceti un renume? Daca planuiti spre maretie, cum va planficati sa ajungeti acolo?

Eu personal am un scop precis: doresc sa public. Ca sa public trebuie sa scriu tot mai bine, e un drum lung si greu spre publicare. Asadar ma aflu aici pe forum, si pe alte locuri de pe internet, unde imi expun lucrarile si adun comentarii si critica care sper sa ma ajute in viitor sa cresc, pana cand voi depasi acest stadiu.

Voi?
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mar 19 Iun 2012, 09:26

Pai , eu una scriu din placere . Mereu sunt cu capu' n nori .
Prin scris simt ca pot spune tot ce am pe inima . Acea bucata din mine pe care nimeni nu o cunoaste si care nu prea ar accepta-o , iese la suprafata .
Sincer , momentan sunt doar un copil . La fel ca toti cei de pe forum . Da , visez ca poate am sa ajung scriitoare . Sa vand si eu cateva carti , dar eu sunt o fire realista . Nu-mi place sa ma amagesc singura .
Sper ca ai inteles .
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mar 19 Iun 2012, 17:01

In cazul meu eu scriu ca sa ma descarc si din placere. Vreau ca toata lumea sa vada talentul meu si sa se bucure de el, ador sa aduc un zambet pe fata unui om ~ ador sa tin un om in suspans si pur si simplu ador fanfiction`ul la nebunie. Chiar daca de la un timp m-am lasat promit sa revin pentru ca pasiunea nu moare niciodata ^^ , vreau in continuare sa fac oamenii fericiti cu ficul meu Floare de Lotus care a implinit un anisor :x
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
AlphasoniK
Genin
Genin
AlphasoniK

Sex : masculin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 255
Puncte : 387
Reputatie Reputatie : 115

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mar 19 Iun 2012, 17:29

Eu nu scriu,astai faza=))
Sus In jos
Empirical_Detachment
Genin
Genin
Empirical_Detachment

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nu mai sunt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Nu mai sunt
Stare de spirit Stare de spirit : Nu mai sunt

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mar 19 Iun 2012, 17:33

AlphasoniK a scris:
Eu nu scriu,astai faza=))

Iti multumim de contributia extrem de valoroasa pe acest subiect.

Sunt curios sa mai aud si alte opinii.
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: De ce scrieti?    Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Joi 21 Iun 2012, 16:26

Vine si je! Eu scriu din placerea de a scrie si de a gandi intens. Sunt o fire cu o imaginatie bogata si cate o data ma amagesc ca nu pot sa zic la nimeni ceea ce am in cap, ideea "de a zbura catre cer". Scriu sa scriu si sa nu spun prostii in viata reala. Imaginatia mea o folosesc in ceva creativ nu in ceva prostesc. Pot sa recunosc ca numai la scris am imaginatie, la desen nu stiu sa desenez, pe o cerinta la romana nu stiu sa scriu o compunere, nu pot face nimic pe o tema. Hai sa nu vorbesc de imaginatia in alte chestii pt ca nu asta e intrebarea.
Pe scurt: Imi place sa scriu si altii sa se bucure de fan-ficurile mele
happy2
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Joi 21 Iun 2012, 22:23

Am avut o perioada in care mi-am dorit cu ardoare sa devin scriitoare si sa public. A fost un drum destul de greu de parcurs deoarece la inceput in opinia mea nu scriam tocmai bine de aceea ambitia mea a fost asa de mare incat m-am pus pe scris compuneri peste compuneri seara, cand toata lumea mergea la culcare, incercand sa dau tot ce e mai bun din mine. Am inceput in gimnaziu, cand profesoara de romana ne dadea fel si fel de compuneri de facut unde ne puteam expune propriile pareri si ne puteam crea propriul nostru univers. Undeva unde nu esti constrans de nimeni, undeva unde poti face ceea ce doresti.
Apoi am scris si cand am ajuns la liceu de asemenea, din moment ce primeam foarte multe lecturi de facut si tot soiul de chestii de acest gen.
Nu mi s-a oprit pasiunea. De aceea m-am inscris pe acest forum si am "debutat" ca sa zic asa cu ficul " Black and White ", care, spre surprinderea mea a avut un mare succes si am avut un numar mare de membri si de "fani" care citeau si ma rugau zi de zi sa aduc next-urile. Nu a fost deloc un fic stralucit, ma inundam in greseli si tot ce faceam consideram ca este total neadecvat. Ideile in capul meu pareau extrem de stralucite, dar cand ma apucam sa scriu atunci aveam o problema in a incerca sa ma exprim.
Dupa acest fic, am prins mare incredere in mine si am continuat cu altele. Multe altele. Unele mai proaste decat altele in viziunea mea, pentru ca eu intotdeauna imi zic " Pot mai mult, cu siguranta pot " si pentru ca am o ambitie care imi permite, nu m-am lasat asa de usor asa ca am continuat. Am stiut sa primesc critici si am stiut sa le apreciez chiar daca unele erau rautacioase, stiam ca este totul spre binele meu. M-am enervat, corect, nu pot spune ca nu. Dar a venit o vreme cand am inteles ce inseamna acele critici. De aceea am continuat si asa am reusit sa ma strecor in grupul de critici al forumului si sa incerc ca din experienta pe care am acumulat-o in tot acest timp sa ofer si altora, care au nevoie de ajutor pentru a fi indrumati si au nevoie sa fie incurajati.
Ficurile mele sunt destul de multe, de aceea pentru ca a venit vacanta am sa ma apuc de ele si am sa demonstrez tuturor ca neexistand presiunea pe care o acumulam din cauza scolii, sunt una dintre cele mai bune. Pentru ca pot, si pentru ca vreau.
In momentul de fata nu mi-am pierdut pasiunea pentru scris, si consider ca daca vreau pot ajunge scriitoare. Voi continua sa scriu, iar daca cumva visul meu se va schimba asta nu va conta. Am sa continui sa-mi insir ideile pe foaie si am sa imi dau frau liber sentimentelor si imaginatiei pentru ca asta ma face sa ma simt extrem de bine heh
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Joi 21 Iun 2012, 23:29

Hellau, my darling a hug
Mi s-a parut interesant titlul topicului si am zis sa vad mai exact despre ce e vorba lough
In primul rand vreau sa spun ca majoritatea fetelor care scriu de pe acest forum, probabil vor sa devina scriitoare. Nu neg ca eu nu vreau, chiar imi doresc deorece am imaginatie foarte bogata si ma perfectionez foarte repede. Idee e ca eu mi-am fixat ceva in minte. Nu m-as baza doar pe faptul ca vaii sunt minunata, o sa ajung o scriitoare renumita si gata nu mai fac absolut nimic, am viitorul asigurat. Nu. Parerea mea e scrisul ar trebui sa fie un fel de hobby, nu o cariera. Mna, my opinion. Oricum iimi place enorm sa scriu si am constatat ca mereu cand sunt trista scriu mai bine, i don't know why.
Imi aduc aminte ca am inceput sa scriu fic-uri acum un an si vreo luna sau doua. Eram la pamant, dar.. am ajuns destul de departe lough
Mna, cu cat exersezi mai mult si cu cat primesti mai multe critici devii mai bun si e in favoarea fiecaruia.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Joi 05 Iul 2012, 17:29

Hmm... Eu nu am planuri marete. Eu compun din placere, ca sa imi ocup timp, sa ii fac si pe altii fericiti. Nu as vrea sa devin scriitoare. Eu doresc sa devin inginer iT la o companie de jocuri MMORPG din Asia... deci nu prea au ceva in comun. Dar m-am atasat de acest scris. Pe langa asa lumea ma poate cunoaste mai bine si mi-am facut multi prieteni in acest fel. Desi, recunosc, vreau sa ma perfectionez pentru a aduce si mai multe zambete si pe langa am observat ca persoanele care au tras de cineva nu stiu cat timp ca sa iasa ceva bine (in cazul meu cel mai mult iubita mea Choco, dupa e Layla), dupa ce insfarsit reusesti acel lucru sunt pur si simplu fericiti. Asa ca vreau sa ii fac mandrii de mine pe cei care incearca sa ma ajute. Desi ma prind foarte greu, imi dau toata silinta. Probabil daca doream sa devin scriitoare ma chinuiam mult mai mult, dar nu am astfel de planuri. Momentan persoana care imi da sfaturi este Andreea Schmitt, care mi-a criticat de curand fic-ul ''Demon Angelic''. Acum incerc sa ii ascult sfaturile.
Prin inteles, eu scriu pentru a aduce zambete si pentru a face persoanele care si-au dat efortul mandri de mine. Iar in ultimul rand ar fi faptul ca vreau sa fac acest forum si mai cunoscut. Daca eu continui sa scriu groaznic doar ii fac sa coboare, asa ca trebuie sa ma mentin la acelasi nivel cu alti scriitori mai buni. Acest forum merita sa primeasca ce e mai bun si eu nu vreau sa-l dezamagesc. Asta mi-am propus si am de gand ca intr-o zi sa pot scrie la fel de bine ca alte persoane cunoscute de pe forum, avand si unii oameni care pentru mine sunt ''idoli''.
Asta este tot ce am avut de zis! dap !
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend
Meyryn

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1415
Puncte : 1796
Reputatie Reputatie : 188
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mier 18 Iul 2012, 19:34

Ca vreti sa deveniti scriitoare sau ca scrieti din placerea de a scrie sunt lucruri diferite si este uimitor cum tot felul de persoane la care uneori nici nu te astepti, au talentul de a te face sa vezi cea ce descriu. Scrisul la fel ca pictatul este o arta pentru care iti trebuie ani buni sa o perfectionezi sau Dumnezeu te binecuvanteaza in asa fel incat sa fi deja un/o scriitor(are) incredibil(a).
Felicitari tuturor scriitorilor de pe acest forum.
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mier 18 Iul 2012, 22:47

Eu scriu din placere si din nevoie. Uneori simt pur si simplu nevoia de a scrie, de a-mi transpune sentimentele pe foaie (sau forum in cazul de fata lough ), imi face placere sa scriu orice cand imi vine inspiratia si ma simt bine cand fac acest lucru. Pentru mine e ca si un viciu. Nu m-as putea lasa de scris, de compuneri, fic-uri, poezii.. orice ma ajuta sa ma descarc. happy2
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mier 29 Aug 2012, 19:54

edit:

o intrebare interesanta...Eu una scriu din placere. Am inceput acum cativa ani, desi imi doream decand eram mica sa o fac. Cine m-a inspirat? Nimeni. Imaginatia mea nu mai avea loc in cap, asa ca am inceput incet,incet sa-mi expun ideile in alta parte, nu numai acolo, inchise. Ma bucur ca am putut evolua, si din nimic se naste o noua idee. Nu m-a ajutat nimeni sa evoluez, doar cartile si eu insumi am vazut greselile, si am incercat mai mult. Vreau ca majoritatea fetelor, sa devin scriitoare, desi pe forum , la ficuri nu dau tot ce pot, si scriu doar de dragul de a le impartasii si celorlalti fantezia si frumusetea povestilor imaginatiei[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] eu nu pot sa stau o zi fara sa scriu ceva, sau macar o scrisoare sau un mesaj, trebuie neeaparat sa-mi spun sentimentele cumva, si merge si cu jurnale, daca vreti sa incercati[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Stiu insa ca nu descriu stralucit, nu sunt cine stie ce Eminescu sau Alecsandri, sau Caragiale sau stiu si eu , de ce nu, Ionel Teodoreanu? nici unul dintre ei, si stiu ca fiecare are ceva aparte in cartile lor si in felul lor de a scrie si asta ma ambitioneaza sa continui, sa scriu, si niciodata nu voi spune nu, dorintei de a lua de la capat o idee ce n-am dezvoltat-o cum trebuie, si s-o revad din nou si din nou si din nou[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] e bine sa fii ambitios daca vrei sa ajungi acolo unde iti doresti, corect?

eu vreau ca pasiunea pentru scris sa fie un hobby de relaxare dar in acelasi timp o meserie secundara, pe care o voi face din placere, nu din nevoie[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

imi pare bine, ca in fiecare zi intalnesc modele care pot scrie mai frumos si mai puternic decat mine, si am ce invata de la ele, repetand compuneri si ficuri si toate cele pentru a ma perfectiona[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Natalie in Mar 01 Ian 2013, 19:46, editata de 1 ori
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mar 06 Noi 2012, 19:04

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu stiu sigur daca mai exista un topic din acesta pe aici, eu nu cred ca am vazut, dar daca este greseala mea.
Nu stiu daca s-a discutat de asa ceva pana acum, dar consider ca nu strica sa impartasim cu restul cum am inceput sa scriem ficuri, one-shoturi, compuneri si desigur care au fost motivele, cine ne-a determinat, cum a inceput totul?
De ce scurt, cum ati descoperit aceasta portita? Sigur ati avut o oaza de inspiratie?
Un model de urmat fie de aici, fie din afara? Cineva care va sustinut si va incurajat de fiecare data sa nu va lasat?
Si desigur momente debusolante in care constatam ca nu avem idei, dar scriam chiar si asa...
Mie una mi-ar placea sa aud povestea fiecaruia, felul in care ati inceput, evolutia si restul, mi se pare interesant si foarte profund.
Fiindca am vazut multi si pe acest forum care au potential, scrie frumos sau inca evolueaza si dau tot ce e mai bun. Sigur dupa acele randuri se ascunde o poveste interesanta pe care a trait-o autorul.

Deci, cum a inceput totul?
Si ce sfaturi ati da pentru cei care incep acum sa patrunda in universul fictiv?


Ultima editare efectuata de catre Tokyo in Lun 19 Noi 2012, 21:45, editata de 1 ori
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Asss10Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mar 06 Noi 2012, 20:15

Cum am inceput eu sa scriu? Ei bine, intr-o zi mi-a venit o idee despre niste personaje pe care le creasem eu si care erau la scoala, o zi obisnuita in aparenta, insa care urma sa devina una de neuitat. Acest 'capitol' sa ii zic asa a devenit incet incet o sursa de idei, inspiratie si curand m-am trezit scriind primul fic, SasuSaku. Un adevarat dezastru, daca ma intrebati pe mine. >.> Nu stiu, la inceput imi placea extrem de mult, chiar si cu miile de greseli, lacunele limbajului si alte asemenea probleme pe care le intampinam capitol cu capitol. Am primit prima mea critica, de la Kira (Criss) si asta m-a ajutat intr-o oarecare masura sa ma perfectionez.
Am rescris toate cele 25 de capitole pe care le aveam deja, pastrand actiunea si modificand radical restul. lough Dupa asta au urmat altele si altele, pot spune ca ma inspiram din orice, dar cele mai multe idei imi veneau la scoala cand stateam de vorba cu colega mea de banca si cea mai buna prietena a mea. Era sursa ideilor geniale si un geniu in persoana. lough Mdaa.. Alte surse de inspiratie,, ori 'muze' ar fi cartile, fragmente ce m-au impresionat, animeuri, cantece, legende si alte asemenea. Imi place sa caut ceva de care sa ma leg, sa nu am numai fictiune in fic/ poveste. Mai nou, chiar caut orase, strazi si elemente naturale existente care sa imi ofere o ancorare in realitate, sa nu scriu ceva ce nu are nici cea mai mica legatura cu lumea inconjuratoare. De postat, nu mai postez si mi-am inchis toate ficurile in afara unuia, insa de scris continui sa scriu, desi mai rar. Sii, cam asta ar fi.. Cred.. lough well? awesome right?
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mar 06 Noi 2012, 21:53

Pai nu stiu. Tocmai terminasem Naruto Shippuden, si nu aveam rabdare sa astept in fiecare saptamana sa apara cate un episod. Eram disperata dupa cuplul SasuSaku inca din copilarie si ma dezamagise faptul ca la cele 216 episoade aparute ale Shippuden-ului nu se intamplase nimic intre ei.
Asa ca am inceput sa caut. Poze, AMV-uri...acele scurte povestioare de pe SunPhoto...pana am aflat despre fic-uri, si acest minunat forum.
Am inceput sa citesc si nu ma mai puteam opri. Imi scoatem ficuri la imprimanta si citeam pana si la scoala in pauze. Imi disperam prietenii, colegii si parintii, dar asta nu conta. lough
Apoi cu cat citeam mai mult, cu atat o dorinta arzatoare crestea si mai mult in mine. Sa scriu si eu. Bineinteles, nu am fost perfecta. Nimeni nu cred ca a fost.
Aveam prea mult dialog sec, idei obisnuite si clar multe greseli de tastare. Dar am continuat si nu m-am dat batuta. Astfel mi s-a imbogatit vocabularul si acum sunt cea mai tare din clasa la compuneri sau la texte descriptive. lough
Imi place ceea ce fac. Ador sa scriu. Si niciodata nu ma voi lasa in love
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mier 07 Noi 2012, 10:04

Ce m-a inspirat sa scriu? As putea scrie 10 pagini de word pe subiectul acesta, dar pe scurt ar fi : filmele , cartile , muzica ,fara de care nu as putea trai , visele , natura si situatiile complicate. Vara aceasta de cand am inceput sa scriu, capul meu era plin de idei , care mai de care si asa a inceput Scriitoarea din mine sa ...scrie. Pe unde apucam , mazgaleam cateva replici pe care sa le introduc in capitole , sau o figura de stil, care pe moment mi se parea geniala. lough Muzica este deasemenea un complice in mania mea de a scrie. Anumite melodii ma induceau intr-o stare de visare si actiunea se petrecea in capul meu. Era o senzatie teribil de placuta. Cand a inceput scoala , totul s-a agravat. Nu ma puteam concentra la teme sau la scoala din cauza ideilor , care se invarteau in capul meu si nu-mi dadeau un moment de liniste. Noptile nu le dormeam , visam cu ochii deschisi la scenarii perfecte in viata sau in Fic.

Visele si natura au fost deasemea o oaza perfecta de inspiratie. O padure mare cu copaci subtiri si inalti , ramasi goi se indoia sub puterea vantului. Sau...printre scenele fara de inteles din visele mele, puteam deslusi o actiune vaga , pe care o scriam in carnetelul meu de sub perna. Problema este ca uit foarte repede aceste idei. Ma cuprind cateodata si daca nu le scriu, le uit , asa ca solutia cea mai logica mi s-a parut a fi un carnetel. Vai de el sarcaul, i-a mai cazut din pagini, insa mai am o duzina.

Foarte scurt zis , acesta este universul Scriitoarei.
Meli&Co
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mier 07 Noi 2012, 21:55

Cri, mi-ai citi gandurile. Vroiam sa caut un astfel de topic si sa-mi spun povestea ce inca continua, chiar daca am ajuns unde am dorit, anume Critic.

Cand mi-am facut cont pe forum, sigura de mine si de ficul meu " bun " , l-am postat plin de incredere, fara remuscari ca poate nu este bine. Am primit o critica de la Crystal ( Ilinca ) care mi-a arat unde greseam... Mi-a picat fata, la ce am vazut ca am scris si la cate greseli de ortografie/exprimare/descriere aveam. Dar, am facut un lucru ce multi nu il mai fac acum, cand primesc critica, am continuat sa scriu, sa perseverez. Eram foarte enervata pe Crystal, pur si simplu o uram ca imi sfida ficul pe care il consideram exceptional. Asa am ajuns sa postez din ce in ce mai multe ficuri, care in prezent sunt la Fan-Ficuri Blocate, si sa perseverez tot mai mult.
Am perseverat, si cu timpul am inceput sa-mi doresc sa fiu critic. Ma rugam de Crystal, de Bibi de toti sa ma faca Critic. Nu.. nu nu nu.. mereu acelasi raspuns. Am vazut cum.. intrau tot mai multe persoane in clubul Criticilor, cand era randul meu... M-am enervat, am parasit forumul, postand foarte rar anumite citate si un ultim capitol scris, de la un fic.
Peste 3 luni, am fost anuntata de catre Andreea.. " Esti critic". Mi-a picat fata, a fost un moment atat de sublim, pur si simplu am simtit ca am castigat cel mai dur razboi. Acum duc o lupta pentru a ajunge cea mai buna scriitoare de pe forum, chiar daca pare imposibil sau prea maret pentru ceilalti. Timpul o sa le faca pe toate..si sper ca voi ajunge cunoscuta prin talent si prin munca ce o depun.

De ce m-am apucat de scris ? Din cauza cui ?
M-am apucat de scris deaorece vedeam atatea persoane talentate, incat mi-am propus sa ajung ca ele. Cu timpul am ajuns sa le intrec si sa fiu peste ele, dar acum am alt model... Cri.. Siren' sau.. Tokyo.. Este modelul meu actual.. este perfecta.. are un talent pentru scris care ma copleseste, absolut formidabil. Impresionant. Imi doresc sa pot ajunge si deasupra ei, prin munca, nu prin rang... Eu sunt intr-o perpetua perfectiune, dorind sa fiu mai buna decat toti ceilalti. Nu este egoism, doar perseverenta si ambitie. Toti ar trebui sa fiti asa, nu pierdeti nimic.. absolut nimic. a hug
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mier 07 Noi 2012, 22:32

Cat imi place topicul Crii si mai ales sa citesc motivul din care altii s-au apucat de scris.
Pai de ce m-am apucat eu de scris? Am inceput sa citesc multe ficuri, iar dupa mi-am facut cont pe forum. Vedeam multe persoane care avau ficuri bune si unele care erau mai putin bune. Imi placea atat de mult sa citesc si sa aflu din ce in ce mai mult, incat parca nu mai aveam oprire. Citeam non-stop. Imi doream si eu sa incep sa scriu, insa ma opream singura. Ma gandeam ca daca ma voi apuca de un fic, ma voi plictisii repede de el si nu voi fii in stare sa-l duc la bun sfarsit. Si totusi, dupa ce mi-am facut cateva prietene pe forum, acestea m-au indemnat sa ma apuc de scris. In cele din urma am facut-o si nu doream sa ma mai opresc. Imi facusem si un obiectiv, la fel ca si tine Ema, imi doream si inca imi doresc sa devin critic. Momentan m-am oprit de scris deoarece sunt clasa a opta si trebuie sa ma ocup mai mult de scoala, dar inca imi doresc sa devin critic si tot voi muncii mai mult la ficurile/creatiile mele pentru a reusii sa-mi ating scopul.

Cam acesta este motivul pentru care m-am apucat de scris. dap !
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Dum 18 Noi 2012, 20:43

Well, sa o spunem ca o am in sange. M-a determinat in primul rand grupul de prieteni in care eram, toti avand un fic mi-am obligat practic mintea sa conceapa si ea unul, totul apoi devenind o placere. Apoi peste 2 ani am aflat ca mama a fost o ex.scriitoare xD ... socant, huh?
Motivul este unul singur si elocvent: Eu nu scriu pentru altii, eu scriu pentru mine, ca sa ma descarc si sa ma linistesc si sa fiu oarecum putin mandra de mine ^^; eu ma determin singura ~ si sentimentele mele din capitole/oneshot-uri sunt sentimentele pe care le am in clipa in care tastez acele cuvinte.
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Lun 19 Noi 2012, 21:04

Hmm... totul a inceput cand am descoperit acest forum. Primul fic pe care l-am citit a fost cel a Bubulinei (mami, tu m-ai inspirat :X ). La inceput, m-am gandit ca ar fi minunat sa pot scrie si eu la fel de bine, dar m-am oprit singura gandind ca n-as fi in stare de asa ceva si ca toti ceilalti ma vor critica. Dar, m-am inselat. In cele din urma, mi-am facut curaj si mi-am creat propriul fic, propria mea lumea ideala, si am descoperit ca nimeni nu a ras de mine sau nu a facut misto de mine, cu toate ca eram incepatoare si primul meu fic a fost un dezastru; dar in loc sa ma trezesc cu comentari rautacioase, am descoperit niste sfaturi foarte utile si deloc rautacioase. Asta mi-a dat mult curaj si am contiunat.
Pentru mine nu conteaza daca unii zic nu am talent, nu-mi mai pasa. Eu nu scriu pentru altii, scriu doar pentru mine.

Dey was here.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Sam 01 Dec 2012, 01:33

Ma bucur ca am fost inspiratie pentru cineva dap ! Multumesc kiss
Hmm, cum am inceput eu sa scriu? M-am inscris pe acest forum si mereu admiram persoane ca si Kirara - vechea moderatoare care din pacate nu mai este pe acest forum, actuala Criss. -, Crystal, Layla si Meyryn. Ele au fost inspiratia mea. Datorita lor a nascut in mine dorinta de a scrie.
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Sam 01 Dec 2012, 08:50

Câte începuturi frumoase. Mi-a făcut plăcere să citesc la fiecare î parte povestea cum aţi început să scrieţi şi care au fost persoanele sau oazele de înspiraţie. Eu nu am lăsat la început vreun detaliu, dar las acum.
Sincer la mine au fost atâtea, nu a început totul pe forumul acesta ci pe altul. <3
Scrisul la mine a fost în sânge, încă de când eram foarte mică înventam poveşti şi născoceam cele mai ciudate legende, balade şi chestii. Nu m-am gândit să scriu la vârsta aia atât de mică, totuşi odată cu începerea şcolii am reuşit să aştern în compuneri gândurile, dar la fel fără şanse să fac ficuri sau ploturi înteresante.
Nici nu ştiam ce înseamnă fan fiction sau pur şi simplu fic. Ulterior pe la 14 ani când m-am înregistrat pe acel forum care a fost şi primul pot spune că am fost parţial introdusă, deoarece nu mă prea omoram cu cititul şi sincer chiar nu mă omoram. : ))
După o scurtă perioadă am început să navigez şi am dat de un fic - "Atracţie fatală" scris de Praid, genial şi genială, înstant a devenit modelul meu, ulterior am început "primul" fic şi pe el am şi evoluat în timp puţin câte puţin. Înainte avusese un fic postat acolo, dar era gen la dialog cum e pe mess, am fost ghidată de cineva şi am încetat încă din prima să mai scriu aşa căci şi eu ştiam că nu e bine.
După acea fată a rma o altă membră a acelui forum care scria yaoi, care la fel a devenit model pentru mine. Am fost introdusă şi yaoiului şi sincer după cele două am început să mă dezvolt nu doar ca scriitor dar şi ca critic. <3
Trecând peste asta pot spune că nu doar ele au fost oaza mea şi Enya pe care o ştiu tot de pe acel forum şi am regăsit-o şi aici este oaza mea de înspiraţie, a avut ea mai de mult un fic genial, chiar dacă era începătoare, dar nu prea, m-a atras oricum prin felul de a scrie şi ulteror după ce ne-am împrieteni în fiecare zi aproape îmi venea o ideea când vorbeam cu ea. La fel şi acum se întâmplă, mă înspiră.
Am început să scriu ficuri şi în mine ardea şi încă arde dorinţa aceea de a evolua şi tot aşa mai departe, nu m-am lăsat indiferent de circumstante. Sunt multe persoane cărora doresc să le mulţumesc. Iar pe sasusaku pot spune că am întâlnit persoane cu idei foarte originale, câte ficuri cu titlul care mai de care super şi interesante.
Pe scurt şi aici se regăseşte o parte din mine şi de aici am învăţat câte ceva.
Acum ştiu ce e ăla un fic, ştiu cum se scrie şi mai ştiu că sunt multe şcene bine aranjate, dar fără substanţă.
Pe lângă asta mi-am dat seama că dacă nu pui sufletul în lucrare, lumea nu simte, iar eu chiar am pus şi voi pune şi e cel mai frumos sentiment când ştii că toţi se conectează cu povestea. <3
---
This is all, this is my story and im sure it will continue în time.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Sam 01 Dec 2012, 11:17

Imi placea sa citesc tot ce tinea de Naruto, in special de cuplul SasuSaku. Abia vara trecuta, insa, mi-am facut curaj sa scriu. Eram mult prea fricoasa, credeam ca nu e pentru mine asta.
In mare parte, ii datorez multe lui Amy, surioara mea de suflet. Ea a inceput inaintea mea, iar apoi m-a incurajat si pe mine. Acum imi scoate ochii ca e geloasa, dar asta e partea a doua. lough
Ma rog... Esentialul este ca muza mea a fost ea....
Oricum, draguta ideee pentru topic. kiss


Ultima editare efectuata de catre Lexa in Mar 11 Dec 2012, 22:23, editata de 2 ori
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Dum 02 Dec 2012, 19:15

Prima data, invatatoarea ne dadea foarte multe compuneri de facut. Eu le scriam desi erau varza, si le aratam parintilor. La 9 ani ce compuneri putea face o pustoaica fara experienta? Insa pentru parinti eram o adevarata dezamagire. Ei mereu se mandreau cu fratele meu mai mare, cu 4 ani decat mine. El avea un comportament exemplar, note foarte bune, si mai ales era cu adevarat un poet, cand venea vorba de poezii. Nu cred ca stiti ce urat e sa traiesti in umbra ''fratelui perfect''!
Eram geloasa, pentru ca facea totul prea perfect, iar eu ma simteam din ce in ce mai invizibila. Pentru a le arata parintilor ca si eu pot scrie, si eu pot avea imaginatie, am inceput sa citesc mult mai multe carti si am dat de acest forum. Mi-a placut atat de mult, incat citeam in fiecare zi din el. Dupa ce am dezvoltat vocabularul, am prins si incredere in mine. Cand am ajuns in clasa a V-a , doamna diriginta ne-a dat ca tema o compunere, ea fiind profesoara de romana. Dupa ce am scris-o, si am citit-o la scoala, primele cuvinte de lauda din viata mea le-am primit chiar de la ea: ''Alexadra, ai un condei minunat!'' M-am simtit atat de mandra si apoi scrisul a devenit un mod de a trai pentru mine. Deci, cred ca motivatia de a-l intrece pe fratele meu m-a adus aici.
Parintii mei in momentul de fata sunt mandri de mine, chiar daca tot fratele meu va ramane preferatul lor. Din dorinta de a-l intrece, am inceput sa cant si la chiatara. Ma descurc destul de bine, insa tot fratele are parte de mai multa atentie din partea mamei si a tatei.Pot spune ca am devenit cu adevarat buna si sunt considerata cea mai buna creatoare de descrieri, din intraga clasa. Mor dupa descrieri, imi place foarte mult sa le scriu <3
Ma inspir din absolut orice, am inceput sa iubesc sa scriu, si imi doresc ca intr-o zi sa il pot intrece pe ''Asta Perfect''. lough

Doar din curiozitate, mai are cineva frati/surori mai mari? rolling on the floor
[/center]
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19Mier 05 Dec 2012, 14:33

O să trec cu câteva întrebări, din nou. <3
       ♦☽☾♦ Sunteţi mulţumiţi de nivelul vostru, aţi mai vrea să vă îmbunătăţiţi la scris?
       ♦☽☾♦ Mereu aţi pus suflet în ceea ce scrieţi?
       ♦☽☾♦ Aţi vrea să fiţi modele pentru alte persoane şi de asemenea dacă sunteţi care sunt persoanele care vă consideră aşa?
       ♦☽☾♦ Care au fost primele lucrări? Ce părere aveţi acum de ele
?


Ultima editare efectuata de catre Quinn in Joi 06 Dec 2012, 16:47, editata de 1 ori
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Continut sponsorizat




Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?   Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza? I_icon19

Sus In jos
 

Cum ati inceput sa scrieti, cine si ce va inspirat, care a fost oaza?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-