Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum v-a schimbat acest anime viata? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum v-a schimbat acest anime viata? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cum v-a schimbat acest anime viata?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
"Andra"
Chūnin
Chūnin
Cum v-a schimbat acest anime viata? 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Vin 21 Dec 2012, 14:27

Mie una mi-a schimbat-o!
1 Ex.:
-Daca Masashi nu s-ar fi gandit la acest anime acest forum nu ar fi existat si nu as fi avut ocazia sa va cunosc si sa invat lucruri noi si interesante.

Voua cum va schimbat viata?
Sus In jos
Eq KaKy
Genin
Genin
Eq KaKy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Deci Practic Intr-a Colo.
acebook acebook : https://www.facebook.com/ursea.baa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 103
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Toate :)
Stare de spirit Stare de spirit : nNeBbUNaTTiKă

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Mier 02 Ian 2013, 20:48

Da, cand eram mic am deschis televizorul vad acolo pe unu cu un cutit in mana si se batea .. Zic eu moama ce tare vreau si eu
Dupa ma duc la mama si ii zic, mama vreau calculator
Ma m-ai gandesc
Cat?
Cat pot?
Peste 1 saptamana imi ia pc`ul
Caut eu naruto acolo si gasesc
Ma uit la el si aia e
CHiar daca nu ar fi existat naruto eu nu m-as fi uitat la anime
E adevarat ca Masashi Misimoto sau cum era nu ar fi egzistat forumul acesta si nici eu nu v-as fi cunoscut. .!
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Joi 03 Ian 2013, 02:36

Si mie mi-a schimbat-o,fiindca daca nu exista,atunci pt mn anime-urile nu erau nimic.Si pentru ca nu-ar fi existat acest forum,si atunci nu puteam sa-ti trimit un com la acest topic yeah
See you well? awesome right?
Sus In jos
LeX .
Genin
Genin
LeX .

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : O sa vin, mai asteapta putin : )
Nr. mesaje Nr. mesaje : 94
Puncte : 131
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Multe, insa cel mai frumos e ......... :))
Stare de spirit Stare de spirit : Daca sunt aici , inseamna ca sunt fericita :)

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Mar 29 Ian 2013, 22:56

Mie mi-a schimbat radical viata. Schimbam pe la TV programele (lafel cum fac si acum) si am dat peste acest anime -> un baiat mic care a pictat fetele celor 4 Hokage. Mi s-a parut amuzant si interesant in acelasi timp. Apoi am vazut-o pe Sakura si zic eu in gand "Tipa roza trebuie sa fie cu tipu` negru". De atunci am invatat sa sper, sa nu ma dau batuta si sa imi placa Sasusaku
Prin acest anime mi-am facut multi prieteni . Mi-a schimbat personalitatea dap !
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Sam 02 Feb 2013, 15:31

Mmpai... Probabil daca nu era Naruto nu mi-as mai fi dat cate 20 de minute de viata la 400 de episoade ( 8000 de minute). Nu stiu ce as fi facut cu acele minute, dar cu siguranta nu mi-ar fi placut atat de mult ca Naruto. E anime-ul meu de suflet. Cand eram micuta ascundeam telecomanda in vaza ca sa nu poata mama sa schimbe canalul ( credea ca e un "desen" violent) rolling on the floor
Odata chiar am plans pentru ca nu stiu de ce nu il difuzasera intr-o seara. sad

Deci mie sigur mi-a schimbat MULT viata. hi!
Sus In jos
Marilyn
Genin
Genin
Marilyn

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Happy Land
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 186
Reputatie Reputatie : 12

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Mier 20 Feb 2013, 12:07

Naruto este primul anime pe care l-am vazut .... stiti cum e prima dragoste nu se uita niciodata lough .
Acum recent pe axn scifi de la 2 pana seara pe la 9 dadeau nu mai Naruto iar eu ajunsesem sa nu mai ies afara din casa rolling on the floor
Ce pot spune am invatat mai multe lucruri de la persoanele care nu exista decat de la cele reale...ce ma impresioneaza cel mai mult este cum Naruto ar face orice pentru Sasuke pentru prietenie.


Sunt foarte multe lucruri pe care le poti invata chiar daca este doar un anime ! dap !
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Sam 04 Mai 2013, 12:49

In primul rand, datorita acestui anime, s-a infiintat acest forum.
Am invatat sa pretuiesc mai mult prietenii [stiu ca pare siropos, dar chiar asa este]
Si datorita lui, mi-am dezvoltat curiozitatea despre animeuri.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Dum 30 Iun 2013, 21:49

Daca acest anime nu ar fi existat, atunci nici acest forum nu ar fi luat nastere, iar atunci nici eu nu as fi legat atatea prietenii cu persoanele extraordinare de pe acest forum in love. Anime-ul acesta m-a invatat o groaza de lucruri: sa gandesc cu inima si cu creierul, nu doar cu una dintre ele, sa fiu ambitioasa, sa cred in visurile mele, sa cred in speranta pana la sfarsit. Mi-a aratat prin intermediul acestor personaje, ca niciodata nu poti cunoaste cu adevarat o persoana fara sa conversezi cu ea. In concluzie: m-a schimbat pe mine ca si persoana. Cred ca inca as mai fi fost acea copila proasta, doritoare de atentie daca el nu ar fi existat. Asta chiar ar fi fost trist.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Cum v-a schimbat acest anime viata? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Lun 01 Iul 2013, 23:03

Pentru mine Naruto este cel mai bun anime pe care l-am vazut pana acum. De mica sunt obsedata de asta...ma jucam si cu prietenele mele de-a Naruto..si logic...obsesia mea numarul 1....Sasuke.
Niciodata nu am putut sa renunt la acest personaj :D.
Daca nu era Naruto...nu mai descopeream acest forum <3, aici am legat multe prietenii.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Lun 01 Iul 2013, 23:13

Mai, eu una nu pot spune ca mi-a schimbat viata. :)) Mi-a schimbat doar modul de a gandi si diferite principii. Am invatat sa fiu mai toleranta, iar orice se va intampla sa raman sus. Inteleg, au mai existat si unele momente in care am spus ca este doar un anime fara importanta, insa cu timpul am realizat ca Kishimoto a facut acest anime cu scopul de a indruma o multime din adolescentii din ziua de azi si , bineinteles, pentru ca unii sa-si ocupe timpul si cu altceva, :)) In plus, daca nu ar fi existat Naruto, acest forum nu ar fi luat nastere. Inseamna mult, caci am gasit persoane care-mi umplu inima de fericire, persoane foarte dragi mie. Desi sunt inca la un statut mic si fara experienta, pot realiza ca aici ma pot exprima liber fara ca cineva sa comenteze, e locul unde ma destainui si unde ma aflu atunci cand ma simt singura si am nevoie de o portie de fericire la pachet.:)
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Mier 03 Iul 2013, 11:51

Hmmm, nu pot spune ca mi-a schimbat viata acest anime lough . Ei bine adevarul este ca a fost si va ramane cel mai indragit anime pe care l-am vazut vreodata. De ce ? Pentru ca am invata multe lucruri din el ce te ajuta si in viata de zi cu zi, adica perseverenta. Naruto este un exmplu de urmat in viata, fiindca in ciuda faptului ca fost urat si ignorat de toata lumea acesta nu a renuntat la visul sau, a luptat in continuare, chiar daca au existat si unele esecuri, iar la final a reusit sa-si faca prieteni, care sa-l respecte si sa il iubeasca.
Sooo, daca stauu sa ma gandesc mai bine, o mica schimbare mi-a facut acest anime in viata mea happy. De asemenea, daca nu ar fi existat Naruto, nici acest form nu ar fi fost si nu as fi reusit sa-mi fac aatia prieteni happy2

Kisses and hugs ^^
Sus In jos
Alyx99
Academy Student
Academy Student
Alyx99

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Battlefield
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Hobbyurile mele sunt desenul , crearea de amv-uri si scrisul.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Dum 04 Aug 2013, 01:44

Din cauza serialului Naruto am inceput sa desenez anime, am invatat sa folosesc Sony Vegas ( pt ca imi doream sa fac clipuri cu personajele din serial) si m-ia aprins mai mult curiozitatea despre cultura japoneza.
Sus In jos
Forever Young
Genin
Genin
Forever Young

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Tulcea
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Somnoroasa

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Mier 28 Aug 2013, 11:21

Nu pot spune ca mi-a schimbat viata atat de mult :-? Totusi, m-a 'ajutat' in unele momente mai grele, imi placea sa ma uit la idiotul de Naruto cum mai face o boacana si sa rad, sau cum devenea filozof si tinea adevarate discursuri despre prietenie si calea lui ninja 8->
Am invatat ca prietenia adevarata si sexosenii se gasesc numai in animeuri -.-
Ah, da plus ca din cauza lui a altor animeuri am devenit interesata de Japonia :3
Sus In jos
http://www.lolbobitza.blogspot.com
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Cum v-a schimbat acest anime viata? Asss10Cum v-a schimbat acest anime viata? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Mier 30 Oct 2013, 20:45

Daca nu exista Naruto nu ma mai bucuram de acest forum si nu mai aveam atatia prieteni minunati happy2
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Cum v-a schimbat acest anime viata? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19Dum 03 Noi 2013, 15:12

Primul anime vazut de mine a fost Naruto , la inceput nu mi-a placut apoi ma-m lasat de el 
Dupa aproximativ un an din greseala am dat iarasi peste el si uita ca am ajuns  sa il iubesc 
Daca nu era el nici forum nu ar fi existat si nici prieteni nu am mai fi legat.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cum v-a schimbat acest anime viata? Empty
MesajSubiect: Re: Cum v-a schimbat acest anime viata?   Cum v-a schimbat acest anime viata? I_icon19

Sus In jos
 

Cum v-a schimbat acest anime viata?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Cu și despre Serialul Naruto-