Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Tatuajele , ceva bun sau rau?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Iul 2013, 20:44

Vreau sa specific ca atunci cand am spus ca nu imi plac persoanele care isi fac 100 de tatuaje ma refer doar la cele care o fac in prostie.Nu judec pe nimeni dupa aparente si din partea mea nu au decat sa isi tatueze si globul ocular insa totusi de ce sa iti faci 80 inutile cand poti sa iti faci 1 care sa te reprezinte?Oricum am spus deja ca sunt pro si ca atunci cand voi avea varsta necesara voi aplica ce tocmai am spus.Sau cum a spus "Nici Cum!" ea are 11 tatuaje dar fiecare reprezinta ceva pentru ea chiar daca pentru altii sunt doar ...niste pete.
P.S nu am vrut sa jignesc(jignesc,jicnesc stiti ce vreau sa zic) pe nimeni,daca acel tatuaj reprezinta ceva pentru persoana respectiva ce drept am eu sa comentez.Nu apreciez persoanele care isi fac un tatuaj doar de dragul de as face.
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 22:24

Mhm... nu am nimic cu ele, dar nici nu-mi surade sa-mi pangaresc corpul cu cerneala. Sunt neutra la acest subiect, deci nu judec nicio parte. Sau...?!
Admir persoanele care-si fac tatuaje "inocente", asa cum imi place sa le numesc, gen ingeri, semnul infinit, citate, initiale sau aripi care nu ocupa tot spatele. Mi se par chiar dragute tatuajele care nu ocupa mult corp. De ce ti-ai murdari pielea? Cand vad oameni cu tatuaje morbide si scarboase, mi se intoarce stomacul pe dos si-mi vine sa vomit. Desigur, fiecare cu gusturile lui.
Unii dintre voi au spus/vor spune ca tatuajele reprezinta un simbol, sunt simbolice etc; de acord, dar trebuie facute cu bun simt si nu in bataie de joc.
In ceea ce ma priveste, inclin balanta catre un corp curat, netatuat deloc, deloc, deoarece ma simt mai pura asa. Nu am nimic cu tatuatii, aceasta este parerea mea si am o vaga presimtire ca, totusi, se va schimba. Nimic nu este sigur.
Daca-mi schimb parerea, vorba aia : "voi da edit".
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 22:44

Tatuajele îmi plac foarte mult și eu chiar vreau ca, la 18 sau 19 ani să-mi fac unul. Bineînțeles, nu dintr-un capriciu, ci am motivele mele, dar nu voi dezbate acest subiect.
Nu pot să le văd ca pe un lucru rău. Dacă simți nevoia să-ți imprimi pe piele un anumit desen, ori mesaj, nimeni nu te poate opri și este doar decizita ta. Desigur, există consecințe. Spre exemplu, la un moment dat, e posibil să nu-ți mai placă, iar atunci chiar e nasol. Altă perspectivă ar fi prețurile lor destul de piperate - asta dacă vrei ceva complex, eventual de mărimi considerabile - și trebuie să ai grijă cine îți face tatuajul. Doar nu vrei să te pricopsești cu o prostie pe corp!
Dar, trecând de aceste detalii, te poți mândri cu ele pentru că, după părerea mea, reprezintă momente importante din viața ta, persoane care au plecat de lângă noi sau trecerea peste anumite pase mai urâte. Nu sunt de acord cu cei care își fac doar pentru a fi la ”modă”. Nu! Moda se schimbă, ca și pretențiile din acel moment.
Cam aceasta este părerea mea. happy2
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Aug 2013, 23:37

  Niciodata nu am fost impotriva tatuajelor sau a persoanelor ce aleg sa isi tatueze ceva pe corp si cred ca asta nu se va schimba prea curand. Eu consider ca fiecare om poate hotari singur ce vrea sa faca si daca doreste sa isi faca un mic tatuaj care sa reprezinte ceva pentru el atunci e fix problema lui.
  Totusi nu imi plac absolut deloc persoanele care isi fac tatuaje doar pentru a se da mari sau pentru ca asa este la moda. Chiar vazusem la stiri cum un tip fusese intrebat ce reprezinta tataujul destul de mare pe care il avea, iar acesta raspunde senin ca nu stie si ca si l-a facut doar asa ca este la moda. Eu una nu cred ca as avea curajul sa imi fac asa ceva pentru ca sunt mai fricoasa de felul meu, dar trebuie sa recunosc ca au fost momente in care chiar mi-am dorit sa imi fac candva un tatuaj. Oricum daca o sa ma hotarasc sigur imi voi face unul micut si nu chiar asa de la vedere.
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Tattoo = good or bad?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Aug 2013, 15:20

Tatuaje...sincer mie mi se par chiar foarte super. Nu am nimic impotriva lor. Pentru unii e un mod de exprimare a ceea ce simt prin facerea unui anumit tatuaj. Pana de curand nu m-am gandit sa imi fac unul. Acum insa sunt de alta parere. Dupa drama prin care am trecut cu fostul meu prieten vreau sa imi fac un tatuaj cu numele sau.  E felul meu de a spune "nu te voi uita niciodata". Chiar daca el nu mai simte nimic pentru mine, eu inca simt si sentimentul acela n-a fost nicicand mai puternic. Totusi ma bucur ca am ramas prieteni cu toate ca astfel parca m-as injunghia singura si ca inca imi poarta de grija sa nu fac vreo prostie cum ar fi (fumatul, consumul de alcool sau chiar sinucidere). Stiu ca par nebuna, dar cand iubesti faci totul sa ai persoana draga langa tine. Cu toate ca stiu ca se "ingrijoreaza" pentru mine doar ca sa nu intre in belele din vina mea, ma multumesc sa cred ca nu e asa. Deci, eu sunt de acord cu tatuajele. Sunt ceva frumos, desi unii chiar exagereaza cand vine vorba in a-si face un tatuaj. Adica si-l fac doar de dragul modei, sau isi tatueaza pe piele niste chestii total jalnice.


Edit: Multumesc pentru ajutor Elina si iPrieten. :)


Ultima editare efectuata de catre Pαnđα rǿzz in Mar 13 Aug 2013, 16:07, editata de 3 ori
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Aug 2013, 15:43

Mai exista un astfel de topic, o sa rog un moderator sa le fuzioneze. Atentie data viitoare. :)
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Aug 2013, 15:48

Topicuri fuzionate.
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Sept 2013, 00:30

După mine, ideea tatuajelor e minunată (unele-s minunate) happy 
Şi eu vreau să îmi fac vreo 3, dar cred că o să mă omoare mama lough 
Nu îmi plac cele "tribale", nu mi se par deloc interesante. 
De obicei critic după tatuaj.
Unele persoane îşi scriu nişte texte care pur şi simplu nu au legătură cu ei.
Mă roog. happy2
Sus In jos
Leopard ♥
Chūnin
Chūnin
Leopard ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe langa tine ;o3
acebook acebook : Foloseste "url" altfel se deformeaza pagina!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 752
Puncte : 1515
Reputatie Reputatie : 167
Stare de spirit Stare de spirit : `~Esti rănit de oameni pentru care ți-ai da viața…~`

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Mar 10 Sept 2013, 12:44

Mie una mi se pare ceva bun...
Adica nu vad ce e rau in avea un tatuaj sau doua ...:d
Iubesc tatuajele sau persoanele care au asa ceva happy .
Si pana la urma chestia asta e o arta ca nu toata lumea poate face asa ceva happy.
Foarte frumos topic , Felicitari pentru idee kiss !


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] 


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Asss10Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Feb 2014, 00:31

Dupa parerea mea tatuajele sunt lucru bun si unul rau. Adevarul ca cele prea mari strica, sau daca sunt prea multe.
Iti trebuie multa hotarare pentru a iti face un tatuaj, avand in vedere ca sunt permanente. Daca esti o persoana ce isi schimba repede gusturile si e recomandat un tatuaj permanent, poate unul ce tin 6 saptamani sau cateva luni.
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Feb 2014, 14:14

Drept sa spun tatuajele sunt o arta si multi dintre noi vrem sa avem insemnat pe corp o farama din aceasta arta. Cum a zis si Geo nu toti pot avea pentru ca li se schimba gusturile destul de repede.Eu sunt una dintre acele persoane si cu toate astea mi'ar placea un tatuaj insa pana sa il am imi insemnez cu pixul tot felul de chestii care sa ma reprezinte pe maini,picioare,pe tot corpul.Pana la urma tatuajele sunt ce ne reprezinta,ceva ce ne putere si incredere in propriile forte.
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Aug 2015, 09:19

Las o imagine aici, restul gasiti in linkul de mai jos ^^.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Byby_Smiley
Genin
Genin
Byby_Smiley

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris


Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Aug 2015, 22:51

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Aug 2015, 12:39

Ador tatuajele si as vrea sa-mi fac pe tot corpul, doar ca sunt muuuult prea schimbatoare si sunt sigura ca voi ajunge sa le regret peste cativa ani. :(
Sus In jos
grungie
Sennin
Sennin
grungie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : god knows
Nr. mesaje Nr. mesaje : 230
Puncte : 302
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : chilling, killing

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Sept 2015, 14:35

Cred că întotdeauna am avut o părere pozitivă asupra tatuajelor, dat fiind faptul că eram și pe punctul de a-mi face unul.
Deși îmi plac și pe unele chiar le găsesc deosebite, sunt sceptică atunci când vine vorba de un tatuaj mai.. mare, ori de ceva mai puțin semnificativ de care probabil te vei plictisi repede.
Totuși, consider că un tatuaj e ceva interesant cu care ai vrut să marchezi un lucru, un eveniment, un sentiment, poate chiar un om.
Sunt și pro, și contra. 
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Asss10Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Sept 2015, 19:10

De ceva timp, tatuajele sunt undeva in top of my bucket list. Cum fac 18 ani, cum am să-mi fac un tatuaj, fie el permanent sau nu. Păcat că, dacă vrei să te angajezi undeva, trebuie să ți le faci în anumite locuri ca să le poți ascunde pentru că dacă ai tatuaj iejti cretin să moară mama, fraieeer.
Tatuajele henna îmi plac foarte mult și chiar vreau să-ncerc măcar o dată-n viață să-mi fac. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ca tatuaje permanente, mi-aș dori [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] și probabil că-mi voi face inițialele numelor precinilor mei apropiați. Deja am ABC-ul și un E. 8) Mai am nevoie de un D *no D jokes intended >> HUĂĂĂĂ*.
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Sept 2015, 14:11

K, deci nu-s singura ciudata careia ii plac tatuajele. Majoritatea prietenilor mei au tatuaje si chiar sunt geloasa fiindca foarte multe dintre ele arata foarte misto. Am insa o mica problema. MI-E FRICA DE ACEEEEE! Daca vreau permanent o sa ma doara, dar am inteles ca la cele semi-permanente nu folosesc ace. 
Inainte sa se descopere metoda prin care tatuajele sa poata fi sterse, eram contra. Dar acum sunt pro. Din cate stiu, doar tatuajele care nu sunt colorate pot fi sterse, dar pentru mine este in regula. As vrea sa imi fac un tatuaj pe gat, dupa ureche, deget sau pe picior. Gen [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Sau cel mult [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Chiar sper sa am curajul sa imi fac unul permanent. =)))))))))
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Sam 28 Noi 2015, 20:29

Sincer, nu-mi pasa. Tot ce-mi doresc este: 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Mai 2016, 14:40

Îmi plac, dar nu știu sigur dacă mi-aș face pentru că nu prea găsesc ceva ce să mă reprezinte și prefer să nu-mi fac doar așa, ca să am și eu. Nu am o problemă cu mărimea, deși dacă ar fi să-mi fac eu ar fi ceva care să nu acopere mare parte din corp pentru că, așa cum a zis Ana, „dacă ai tatuaj ești idiot”. Cred că îmi place ceva ca [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], care cred că e și preferatul meu. =))
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Mai 2016, 10:33

Sfatul meu: daca vreti sa va faceti tatuaj insa nu sunteti chiar 100% siguri de asta si totusi va deranjeaza acest gand sau nu va da pace, faceti-l intr-o zona a corpului mai mereu acoperita. Daca va veti simti confortabil cu el, va obisnuiti cu ideea si simtiti ca e pentru voi, puteti apoi sa va faceti si in zone poate mai rar acoperite. :)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuajele , ceva bun sau rau?   Tatuajele , ceva bun sau rau? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Tatuajele , ceva bun sau rau?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-