Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Interviu cu Kishimoto despre Mascat Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Interviu cu Kishimoto despre Mascat Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Interviu cu Kishimoto despre Mascat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Interviu cu Kishimoto despre Mascat Empty
MesajSubiect: Interviu cu Kishimoto despre Mascat   Interviu cu Kishimoto despre Mascat I_icon19Sam 05 Ian 2013, 19:45

Se face mare valva pe aici, in legatura cu cine e Mascatul. Uite ce-am gasit.

Intrebare: Legendarul ninja este acum nemuritor, are Madara Uchiha vreo slabiciune?
M. Kishimoto: Oricine, chiar si cei puternici, au slabiciuni, oricum Madara nu are. Asa ca tebuie sa punem intrebarea, unde si cum va merge batalia de aici!? Va rog sa ramaneti entuziasmati si asteptati cu mai mare nerabdare sa aflati!!!
Intrebare: Care este legatura dintre Tobi si Madara?
M. Kishimoto: Ambi ninja se cunosc intre ei. Ce fel de relatie au ei? Pai, aceasta va fi dezvaluita pe masura ce povestea progreseaza!!!
Intrebare: Va fi dezvaluita identitatea lui Tobi in viitor...!?
M. Kishimoto: Da, va fi. Defapt identitatea lui Tobi va fi dezvaluita in urmatoarele saptamani asa ca pana atunci continuati cu prezicerile voastre!!!
Intrebare: Cum va continua povestea lui Naruto si Sasuke din acest punct inainte?
M. Kishimoto: Se vor intalni din nou, de data aceasta in timpul razboiului. Doar asteptati si veti vedea ce se va intampla atunci!
Intrebare: Incurand vom intra in punctul culminant al Celui Deal Patrule Razboi Shinobi, va rugam spunetine niste puncte cheie care vor urma incurand!
M. Kishimoto: Totul de acum inainte este cheie si tot ce se desfasoara acum va deveni din ce in ce mai electrizant! Toate personajele voastre preferate vor straluci asa ca va rog sa continuati sa va bucurati de Naruto in timp ce Razboiul Shinobi atinge punctul sau culminant!

Deci pe mine m-a bagat si mai rau in ceata. De ce a folosit numele lui Madara - daca se spune ca nu Madara e mascatul? Si se vorbeste despre Tobi si Madara ca si cand ar fi 2 persoane diferite. Voi ce credeti?
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

Interviu cu Kishimoto despre Mascat Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Kishimoto despre Mascat   Interviu cu Kishimoto despre Mascat I_icon19Vin 11 Ian 2013, 21:30

Tobi e obito , i-ar obito e acum rau si il invie pe madara din morti, asta e toata chestia , apoi el cu kakashi,guy si cu altii o sa se lupte impotriva lui Obito+Madara, i-ar toata legatura intr-e ei e ca madara la salvat pe obito de la moarte. obito e rau si vrea sa se razbune pe kakashi fiindca a omorato pe rin. Si da Kakashi e cel care a omorato pe rin, nimeni altcineva. A facut un cidori si la bagat in inima ei. Deaia a murit. Oricum..ce-o sa urmeze va fii tare :)

va pwp :**
Shannaro!
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Interviu cu Kishimoto despre Mascat Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Kishimoto despre Mascat   Interviu cu Kishimoto despre Mascat I_icon19Lun 14 Ian 2013, 23:25

Si eu m-am gandit ca e Obito . Am vazut ca atunci cand purta masca portocalie gaura care ii lasa un ochi la vedere , Sharinganul , era in partea dreapta . Obito i-a dat lui Kakashi ochiul lui stang , sunt sigura de asta pentru ca am vazut scena de nenumarate ori . Tobi a inceput sa poarte o noua masca , cea alba , dupa ce a luat rinneganul stang al lui Nagato , nu ? Ai observat asta ? Pe mine ma face sa cred ca Tobi e Obito . Din curiozitate am cautat pe net poze cu ei . Parul seamana perfect . Mare mi-ar fi surpriza sa nu fie el Tobi . happy2
Sus In jos
Miko ღ
Academy Student
Academy Student
Miko ღ

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cahul
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : :)

Interviu cu Kishimoto despre Mascat Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Kishimoto despre Mascat   Interviu cu Kishimoto despre Mascat I_icon19Sam 23 Mar 2013, 01:08

mi-a parut interesant si mie despre mascat...si am cautat ceva despre el,am citit mai multe idei...si majoritatea spuneau cum ca mascatul ar fi de fapt sufletul lui mandara in corpul lui obito...adevarul il vei descoperi singura daca citesti manga 598-599
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Interviu cu Kishimoto despre Mascat Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Kishimoto despre Mascat   Interviu cu Kishimoto despre Mascat I_icon19Sam 23 Mar 2013, 23:58

Deci , deja ma enerveaza tampenile astea gen " cine este mascatul ".Pai mascatul este Obito 100%. Uitati-va si voi la manga , iar atunci ve-ti stii.
Uita-ti cu sta treaba:


Atunci cand pestera s-a daramat , iar Obito a fost prins intre pietre defapt el era la intrarea ascunzatorii lui Madara . Fiindca el era foarte ranit , iar partea dreapta era complet distrusa Madara ia ordonat lui Zetzu sa-l aduca la el pentru ingrijiri .
Madara i-a administrat o parte din celulele lui Hashirama Senju fiindca asta eera singura scapare de al putea salva , altfel murea .
Peste ceva timp .Obito s-a trezit nestiind unde este sau ce s-a intamplat . Se intreba incontinu de oare mai traieste .Atunci l-a intalnit pe Zetzu (care a fost creat tot din celulele lui Hashirama ) , iar acesta a inceput sa-i povesteasca tot de la cap la coada .


Obito nu voia sa creada si voia sa mearga inapoi in satul Konoha si sa-i revada pe Kakashi si Rin . Zetzu incerca sa-i explice ca nu-i v-a mai putea vedea niciodata , dar Obito incerca din rasputeri sa se ridicie macar din pat . Corpul lui neefind obisnuit cu jumatatea abea regenerata nu putea sa se deplaseze .

Tot atunci a aparut si Madara care era foarte batran si pe cale sa moara .Era conecat la un fel de masinarie din chakra care inca il mai tinea in viata , dar pentru putin timp . El a inceput sa-i explice lui Obito lucruri negative despre lumea shinobi si pana la urma Obito i-a picat in plasa . Stii de ce ?

Pai , Obito dupa cateva luni bune de antrenament pentru a se putea tine pe picioare in cele din urma a reusit , dar nu avea destula putere nici macar pentru a sparge un zid . Efectiv partea dreapta i se rupea . Atunci Zetzu a spus ca-l v-a duce la echipa lui pentru ai vedea ,iar Obito a fost extrem de fericit .
Zeztu s-a unit cu corpul lui Obito si asa s-a nascut masca pe care o are pe fata . Dupa ce Obito s-a vazut pregatit a amers direct la locul unde se aflau Kakachi si Rin.

Ajuns acolo a avut un soc imens vazandu-l pe Kakashi cu chidori-ul indreptat spre Rin . Desii voi credeti ca a omorat-o ca asa a vrut el nu afost asa ... ea era defapt controlata de un clan advers , iar atunci a fost nevoit sa omoare .
Obito vazand asta a mers direct pe campul de lupta si s-a pus in fata lui Rin pentru ca Kakashi fugise . Obito era extrem ne nervos si suparat asa dat fiiind ca ia amorat pe toti .


De la moartea lui Rin ,Obito a inceput sa urasca Konoha, pe Kakashi si lumea shinobi . Pana la urma Madara a murit incredintandu-i lui Obito tot ce a creat el plus ca Obito i-a promis ca il v-a invia .








Sus In jos
Continut sponsorizat




Interviu cu Kishimoto despre Mascat Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Kishimoto despre Mascat   Interviu cu Kishimoto despre Mascat I_icon19

Sus In jos
 

Interviu cu Kishimoto despre Mascat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Știri despre serialul Naruto-