Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ultimul biscuit  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ultimul biscuit  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ultimul biscuit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
LeX .
Genin
Genin
LeX .

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : O sa vin, mai asteapta putin : )
Nr. mesaje Nr. mesaje : 94
Puncte : 131
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Multe, insa cel mai frumos e ......... :))
Stare de spirit Stare de spirit : Daca sunt aici , inseamna ca sunt fericita :)

Ultimul biscuit  Empty
MesajSubiect: Ultimul biscuit    Ultimul biscuit  I_icon19Vin 01 Feb 2013, 00:33

Am decis sa postez aceasta povestioara pe care am gasit-o pe net deoarece mi s-a parut interesanta si draguta.

"Intr-un aeroport statea o tanara care urma sa faca o calatorie mai lunga. Si-a cumparat de acolo o carte ca sa treaca mai repede timpul si un pachet de biscuiti.

S-a asezat pe un scaun, si-a pus bagajele langa el si s-a apucat sa citeasca. La un moment dat s-a intors sa ia un biscuit din pachetul de langa ea. A observat cu surprindere ca la mica distanta era asezat un domn care citea un ziar, si care fara sa-i ceara permisiunea a inceput sa ia si el din pachetul de biscuiti.

Cu toate ca s-a simtit indignata, politetea a impiedicat-o sa ii reproseze ca are un comportament nepotrivit. Dar pe masura ce ea lua cate un biscuit, lua si el unul si asta a facut ca pana la urma tanara sa devina foarte nemultumita.

Cand a luat din pachet penultimul biscuit, ea s-a intrebat plina de resentimente: “Oare indrazneste sa mi-l ia si pe ultimul?”

Barbatul a luat intr-adevar ultimul biscuit, l-a rupt in doua si i-a oferit zambind cald o jumatate. Simtind ca el a depasit limita bunului simt, tanara s-a ridicat furioasa si s-a indreptat spre un alt colt al salii de asteptare.

A deschis geanta ca sa puna inauntru cartea si… spre marea ei surprindere a vazut inauntru pachetul de biscuiti pe care il cumparase. In acel moment a coplesit-o un sentiment de rusine.
A inteles ca pachetul din care mancase nu era al ei, ci al barbatului care citea ziarul… El a impartit plin de bunatate chiar si ultima bucatica pe care o avea, fara sa se simta indignat, superior sau furios.

MORALA:

Oare de cate ori in viata am mancat biscuitii altcuiva? Ar fi mai bine ca inainte sa ne grabim sa-i judecam pe altii sa privim cu atentie in jur… si mai ales in sufletul nostru!

Sa dai cand poti, fara sa astepti nimic in schimb, nici macar un multumesc, si sa nu regreti ca ai dat!Cui dai? Cui are nevoie…Cat dai? Totdeauna mai mult de cat ai primit!"

Foarte adevarat.
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

Ultimul biscuit  Empty
MesajSubiect: Re: Ultimul biscuit    Ultimul biscuit  I_icon19Joi 07 Feb 2013, 21:27

Foarte frumoasa povestirea!
Imi place. Acel domn a fost bun cu acea femeie si ea nici nu si-a dat seama ca manca din pachetul de biscuiti al alt cuiva.
Chiar avem ceva de invatat din asta. Frumos! happy
Sus In jos
Cece :)
Genin
Genin
Cece :)

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Horodnic de Sus (=^.^=)
acebook acebook : I'm Neko:Miauuu! (≧3≦)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Am multe,prea multe ca sa le stiti voi :P
Stare de spirit Stare de spirit : I'm ok friends!

Ultimul biscuit  Empty
MesajSubiect: Re: Ultimul biscuit    Ultimul biscuit  I_icon19Vin 08 Feb 2013, 12:41

Buna morala! Este foarte frumoasa povestioara sa ne kai postezi povestioare de astea( bineinteles dak gasesti):}}}))))
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ultimul biscuit  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ultimul biscuit  Empty
MesajSubiect: Re: Ultimul biscuit    Ultimul biscuit  I_icon19Joi 14 Feb 2013, 16:21

Ohh, cred şi eu că aş fi fost foarte ruşinată dacă aş fi fost în locul ei. Însă nu înţeleg, ea a încurcat pachetul ei de biscuiţi cu pachetul acelui om ? A fost foarte frumos din partea acelui om şi-mi pare rău pentru jena la care a fost supusă tânăra.
Sus In jos
Marilyn
Genin
Genin
Marilyn

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Happy Land
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 186
Reputatie Reputatie : 12

Ultimul biscuit  Empty
MesajSubiect: Re: Ultimul biscuit    Ultimul biscuit  I_icon19Mar 19 Feb 2013, 13:19

Uau.... eu ma miram cum a putut sa ii mananc biscuiti :)) si cand colo....
Fara cuvinete... o buna morala dap !
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Ultimul biscuit  Empty
MesajSubiect: Re: Ultimul biscuit    Ultimul biscuit  I_icon19Lun 25 Feb 2013, 21:58

Da.......foarte frumoasa povestioara ! Si morala este de asemenea foarte buna .
rainbow :\
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Ultimul biscuit  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Ultimul biscuit  Empty
MesajSubiect: Re: Ultimul biscuit    Ultimul biscuit  I_icon19Sam 06 Sept 2014, 15:09

Alta invatatura extrem de frumoasa. De fiecare data cand citesc astfel de invataturi si morale reusesc sa raman surprinsa de cum decurg lucrurile si de final. Imi face placere sa citesc asa ceva  dap !
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Ultimul biscuit  Asss10Ultimul biscuit  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Ultimul biscuit  Empty
MesajSubiect: Re: Ultimul biscuit    Ultimul biscuit  I_icon19Lun 08 Sept 2014, 20:04

Cand citesc astfel de povesti mereu ma pun in pielea personajului. O poveste foarte frumoasa cu o morala pe masura.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ultimul biscuit  Empty
MesajSubiect: Re: Ultimul biscuit    Ultimul biscuit  I_icon19

Sus In jos
 

Ultimul biscuit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Vreți să ne uimiți?-