Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Elina - Interviu - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Elina - Interviu - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Elina - Interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

Elina - Interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Mai 2015, 16:25

Bună! a hug
1. Dacă ai putea face orice, ce ai alege să faci și în ce scop?
2. Ai avut momente când te-ai simțit singur/singură? Ce ai făcut ca să revii la starea ta obișnuită?
3. Care a fost primul lucru care te-a făcut să zâmbești pe ziua de astăzi?
4. Ce părere ai despre oamenii uitați de lume, care sunt nevoiți să-și ducă viața pe te miri unde?
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Mai 2015, 18:36

1. Ce înseamnă furia? Cum o poți ține sub control? De ce este nevoie pentru a o păstra la o anumită limită?
2. La ce te gândești cel mai des?
3. Preferi iubirea sau respectul? Inocența sau bunătatea? Argumentează.
4. Ai o obsesie în momentul de față? Dacă da, ce faci ca să o ții sub control?
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Iun 2015, 15:51

Sal, scuze că nu am mai răspuns dar nu am mai intrat. But here I am. :D

ihcene a scris:
Poate unele întrebări ți s-au mai pus.


1. Care este viziunea ta asupra vieții?
2. Ce te motivează pe tine în viață?
3. Ce ai alege între fericirea ta și cea a celor dragi? De ce?
4. Ai tumblr? Dacă da, care este?

1. Nu am o viziune formată, prefer să visez mai mult și să fac tot ce pot ca să-mi îndeplinesc visele, idk.
2. Choco, to be honest.
3. Cred că dacă aș alege fericirea celor dragi aș sfârși prin a fi și eu fericită. Oamenii fericiți și motivați mă fac fericită.
4. Nu am tumblr.

Geo Metaphose. a scris:
1. Faci ceea ce ai visat sa faci sau faci ceea ce faci doar pentru ca imprejurarile te-au adus aici?
2. Cand a fost ultima oara cand te-ai aruncat cu capul inainte in ceva in care credeai din tot sufletul desi toti te sfatuiau sa nu incerci?
3. La cine apelezi pentru sfaturi?
4. Care este cel mai interesant fel de mancare pe care l-ai incercat?
5. Ce inseamna pentru tine o viata implinita?
6. Care e cel mai infricosator lucru pe care l-ai facut vreodata?

1. Nu cred că pot să răspund la întrebarea asta la vârsta pe care o am, dar dacă e s-o luăm pe bune, fac ceea ce fac doar pentru că împrejurările m-au adus aici.
2. Nu știu, nu cred că am făcut-o.
3. Choco (îmi dă sfaturi cu polonicul)
4. Sincer, nu prea mănânc chestii îndrăznețe pe care nu le-am încercat înainte. :))
5. Familie, fericire și pace.
6. M-am născut.

ihcene a scris:
1. Dacă ai putea face orice, ce ai alege să faci și în ce scop?
2. Ai avut momente când te-ai simțit singur/singură? Ce ai făcut ca să revii la starea ta obișnuită?
3. Care a fost primul lucru care te-a făcut să zâmbești pe ziua de astăzi?
4. Ce părere ai despre oamenii uitați de lume, care sunt nevoiți să-și ducă viața pe te miri unde?

1. Eu materială zice că și-ar lua haine. Eu sufletistă ar ajuta copiii/adulții/bătrânii care au nevoie.
2. Da. Îmi trece de la sine.
3. Habar n-am.
4. Nu știu ce-ar zice alții, dar nu prea mă interesează problemele de genul.

✞Heaven`s Calling✞ a scris:
1. Ce înseamnă furia? Cum o poți ține sub control? De ce este nevoie pentru a o păstra la o anumită limită?
2. La ce te gândești cel mai des?
3. Preferi iubirea sau respectul? Inocența sau bunătatea? Argumentează.
4. Ai o obsesie în momentul de față? Dacă da, ce faci ca să o ții sub control?

1. E un sentiment pe care nu îl poți controla dacă mama natură nu ți-a dat puterea asta.
2.
3. Nu există iubire fără respect, deci o să spun iubire&respect&bunătate. Nu e nevoie neapărat de inocență. Argumentul meu e că toate chestiile astea ar face lumea un loc mai bun.
4. Am obsesii lunare/anuale. Nu fac nimic pentru a le ține sub control.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Elina - Interviu - Pagina 2 Asss10Elina - Interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Oct 2015, 18:56

Hallo.
1. Textul de la semnatura ti-e adresat tie?
2. Ne mai vedem la anu'?
3. Un citat jmek care-ti place acum?
4. Ce-ti inspiram inainte sa ne cunoastem asa bine?
5. Ce-ti doresti cel mai mult la momentul actual?

pwp
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Oct 2015, 23:05

Choco. a scris:
Hallo.
1. Textul de la semnatura ti-e adresat tie?
2. Ne mai vedem la anu'?
3. Un citat jmek care-ti place acum?
4. Ce-ti inspiram inainte sa ne cunoastem asa bine?
5. Ce-ti doresti cel mai mult la momentul actual?

pwp

salut iubirea mea ce faci
1. Oarecum, da, nu stiu. Nu stiu de ce, dar mi-a atras foarte mult atentia acel citat; a avut un impact destul de puternic pentru mine, nush.
2. DAAAAAAAAAAAAAAAAAA, normal.
3. Well, cel de la semnatura, si astea:
”There are some people you’ll never see again. At least, not in the same way.”
”If you try to be something you're not - you'll end up being nothing”
”Tame your demons before you become one” (iubesc citatele tbh)
4. Imi pareai o persoana super serioasa, dat fiind si rangul pe care il aveai (eram si eu noua, csf), dar mereu am crezut ca esti de treaba. Mi-era putin teama sa nu fiu prea awkward si incercam sa par cool cand vorbeam cu tine.
5. Sa-mi indeplinesc scopurile, bineinteles - you know what im talking about. Si sa fiu impacata cu mine, sa mananc multe dulciuri, sa ne vedem din nou. Imi doresc sa fac toate lucrurile care ma fac fericita, oricat de mari sau mici ar fi ele.
mersi de intrebari pwpwpwpwpwp
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Elina - Interviu - Pagina 2 Asss10Elina - Interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Oct 2015, 23:20

Choco. a scris:
4. Ce-ti inspiram inainte sa ne cunoastem asa bine?
 Chiar că. :-?
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Oct 2015, 11:35

Leviathan. a scris:
Choco. a scris:
4. Ce-ti inspiram inainte sa ne cunoastem asa bine?
 Chiar că. :-?

Din cate tin minte, ai fost a doua prietena de pe forum, iar lucrurile s-au intamplat destul de rapid dat fiind faptul ca eu m-am inscris pe 23 iulie si topicul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] e de pe 28. Nu cred ca apucasem sa imi fac o parere despre tine inainte sa te cunosc, insa sunt sigura ca inca din clipa in care am inceput sa vorbim mi-ai parut o persoana super amuzanta si open minded; ma bucur mult ca am ajuns sa am o legatura asa frumoasa cu amandoua, you little pieces of fine ass.
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Mai 2016, 21:25

1. Pix negru sau albastru?
2. Ai trăi la țară sau la oraș?
3. Care a fost cartea ta preferată în copilărie?
4. Care e cartea ta prefeată acum?
5. Ce creatură mitică ai prefera să fii?
6. Cafea sau ceai?
7. Baie sau duș?
8. Cărți tipărite sau electronice?
9. Care e cea mai amuzantă amintire din copilărie?
10. Mâncarea preferată?
11. Ce poți vedea de la fereastra camerei tale?
12. Îți place mâncarea picantă?
13. Care e cea mai mare frică a ta?
14. În ce țară te-ai muta?
15. Care e piesa ta preferată?
16. Anotimp preferat?
17. Dacă te-ai descrie într-un cuvânt, care ar fi?
18. Apus sau răsărit?
19. Îți place fotografia?
20. Ce asculți în momentul de față?
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Mai 2016, 20:27

1. folosesc albastru dar îmi place mai mult cum arată cel negru
2. la țară dacă aș avea toate dotările edilitare necesare
3. îmi plăceau mult poveștile lui Andersen, dar n-am o carte preferată
4. Portretul lui Dorian Gray/Bărbatul care nu era ucigaș
5. nuj
6. ambele
7. baie
8. îmi e indiferent, n-am nimic cu oamenii care citesc cărți pe net, e mai ieftin
9. s-a dus o colegă să ia cireșe și a căzut într-un gard și a rămas blocată acolo
10. dulciuri
11. parcarea
12. nu aolo nu-mi place deloc
13. idk
14. Germania/UK/SUA
15. n-am
16. primăvara
17. super
18. apus
19. da
20. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

Elina - Interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Iun 2016, 21:53

a hug 

1. Care este părerea ta în legătură cu înlocuirea scrisului de mână cu cel la calculator?
2. Cum ai descrie singurătatea? 
3. Cine te-ar intriga mai mult: un introvertit sau un extrovertit? De ce?
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iul 2016, 21:27

imperio a scris:
a hug 

1. Care este părerea ta în legătură cu înlocuirea scrisului de mână cu cel la calculator?
2. Cum ai descrie singurătatea? 
3. Cine te-ar intriga mai mult: un introvertit sau un extrovertit? De ce?

well, it's been a while. hello.
1. voi presupune că te referi la introducerea tabletelor sau chestii de genul în școli, pentru înlocuirea caietelor. ei bine, mi se pare o prostie: tabletele se strică, rămân fără baterie, trebuie să ai grijă ce faci cu ele ca să nu le spargi sau ceva. în plus, nu știu care ar fi rostul, că mi se pare mult mai practic să scrii de mână. în plus, e România, așa că ar trebui să mai menționez furtul? also, cine are bani de așa ceva? m-aș aștepta să fie puși părinții să le cumpere, sincer. deci nah. părerea mea e că cei de la conducere ar trebui să se ocupe de probleme mai importante legate de sistemul de învățământ decât înlocuirea caietelor, just saiyan'.
2. depinde, poate să fie foarte nașpa sau folositoare - aici mă refer la singurătatea de care ai uneori nevoie ca să îți pui în ordine gândurile și să iei o pauză pentru o perioadă de la oameni în cazul în care ai avut vreo experiență mai neplăcută. dar, bineînțeles, în mare parte e un sentiment groaznic pentru că efectiv simți că nu e nimeni lângă tine cu adevărat, deși ești înconjurat de atâția oameni. nu știu, pur și simplu ajungi să crezi că nu va fi niciodată cineva lângă tine și nu poți face față tuturor lucrurilor și sentimentelor urâte pe care le întâmpini, sau nu ai cui să îi exprimi fericirea pe care o simți, n-ai cu cine împărtăși gândurile și opiniile tale; te sufoci. dar na, ca să apreciezi ceva cu adevărat, trebuie să îl pierzi, nu? așa e și cu oamenii, i guess.
3. depinde, mă fascinează și intrigă toți oamenii și n-aș vrea să mă limitez la a-i încardra doar în aceste două categorii - oamenii sunt niște creaturi foarte complexe și poți găsi și persoane care sunt între extrovertit și introvertit. deci na, nu știu, depinde de persoană acum.
anyway, scuze pentru întârziere și mersi pentru întrebări. pwp.
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Mar 19 Iul 2016, 23:52

1.Ce "scopuri" ţi-ai propus să atingi anul acesta?
2.La ce consideri tu că eşti cel mai bună?
3.Ce părere ai despre ce se difuzează în zilele noastre la TV?
4.Ce materii sau ce anume ar fi bine să se predea (sau să îi înveţe pe elevi) la şcoală, liceu? (înafară de materiile obişnuite)
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
grungie
Sennin
Sennin
grungie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : god knows
Nr. mesaje Nr. mesaje : 230
Puncte : 302
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : chilling, killing

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Iul 2016, 13:45

Sal prințesă

1. Ce ți se pare de neiertat într-o prietenie?
2. Cum privești ideea de izolare?
3. Când mă duci la cofetăria aia drăguță?
4. Cum arată jobul ideal pentru tine?
5. Dacă ai scrie o carte, ce gen ai aborda? De ce? (cred că știu răspunsul totuși)

Ești mișto pup
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Iul 2016, 17:19

xenomorphius a scris:
1.Ce "scopuri" ţi-ai propus să atingi anul acesta?
2.La ce consideri tu că eşti cel mai bună?
3.Ce părere ai despre ce se difuzează în zilele noastre la TV?
4.Ce materii sau ce anume ar fi bine să se predea (sau să îi înveţe pe elevi) la şcoală, liceu? (înafară de materiile obişnuite)

hello!
1. în momentul de față vreau doar să mă distrez. n-am un scop anume, doar să mă simt bine.
2. pot să mă uit la multe chestii într-un timp scurt și mi s-a spus că-s o tipă drăguță și știu să fac oamenii să zâmbească.
3. nu mă uit și nu m-a afectat chestia asta într-atât de mult încât să-mi fi format vreo părere.
4. ar fi drăguțe niște cursuri de dezvoltare personală, dar nu cred că elevii ar fi interesați.

grungie a scris:
Sal prințesă

1. Ce ți se pare de neiertat într-o prietenie?
2. Cum privești ideea de izolare?
3. Când mă duci la cofetăria aia drăguță?
4. Cum arată jobul ideal pentru tine?
5. Dacă ai scrie o carte, ce gen ai aborda? De ce? (cred că știu răspunsul totuși)

Ești mișto pup

bună frumoaso
1. well, sincer, aici depinde de persoană și de cât de puternică e prietenia și chestii d-astea. pe mine una mă deranjează orice act care dă dovadă de nesimțire. oricum, dintre toate chestiile nașpa, nu agreez falsitatea absolut deloc.
2. depinde la ce izolare te referi, că izolarea poate să aibă mai multe forme, de la unele minore până la izolarea dusă la extrem. de exemplu, folosesc tehnologia/literatura ca să mă izolez de cele mai multe ori de lumea reală, pentru că pur și simplu e mai relaxant și pe mine mă obosesc și mă plictisesc toate chestiile care se întâmplă în viața de zi cu zi. sunt o persoană care trăiește de-a dreptul în lumea ei și e foarte mulțumită când nu i se solicită să facă lucruri. mi se pare o chestie folositoare dacă ești super stresat și ai nevoie neapărat de o pauză - oricum, de cele mai multe ori dacă e.. ”exploatată” prea mult va duce la singurătate, care, după cum am mai zis mai sus cred, poate avea și ea beneficiile sale, dar e în majoritatea cazurilor e un sentiment foarte nașpa. oricum, un lucru e cert, și anume că izolarea nu-i o soluție pentru absolut nimic, pentru că trebuie să înfrunți tu chestiile care ți se ivesc în cale și să vorbești cu cineva despre ele. izolarea, pierderea contactului cu persoane e decât o altă chestie care nu va face decât să înrăutățească lucrurile. (am scris mult și prost scz)
3. CÂND VREA SUFLEȚELUL TĂU EU SUNT DISPONIBILĂ 24/24 și după te duc și la mănăstire :^)
4. jobul ideal pentru mine e chestia care-mi place și la care mă pricep. ceva care te face să ieși puțin din cotidian, sau ceva care te poate fascina și poate să ajute lumea să evolueze (de exemplu, eu una sunt atrasă de spațiu/roboți și chestii din astea)
5. aș scrie ceva polițist/negru (deși dacă m-ar apuca aș scrie și o chestie siropoasă plină de clișee). pur și simplu mi se par cele mai interesante genuri pentru că ideile folosite sunt de obicei foarte misterioase. în plus, sunt de părere că îți oferă o perspectivă diferită asupra.. tuturor chestiilor horror/neplăcute care se întâmplă în lume și cărora nimeni nu le acordă atenție prea multă.

mersi de întrebări, drăguțelor. pwwwwwp.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Elina - Interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Elina - Interviu   Elina - Interviu - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Elina - Interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-