Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
JoaquiN - Intrebari. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
JoaquiN - Intrebari. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 JoaquiN - Intrebari.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
JoaquiN - Intrebari. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Dum 24 Feb 2013, 17:28

1. Care a fost prima ta reactie cand ai aflat ca esti critic?
2. Iti place sa scrii ficuri?
3. Care sunt persoanele apropiate de pe forum?
4. Care este culoarea ta preferata?
5. Ce facultate vrei sa faci (GOO)?
6. Daca ar fi sa alegi dintre un baiat sarac si frumos si un baiat nu prea frumos si bogat.. Ce ai alege?
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Dum 24 Feb 2013, 17:59

Iiiii. Vacuta Deea imi pune intrebaaari (GOO). :X:X
1. Care a fost prima ta reactie cand ai aflat ca esti critic?
Sincer? Eram afara cand am aflat vestea si am inceput sa tip si sa sar si sa alerg, ziceau ceilalti ca sunt nebuna :)))
2. Iti place sa scrii ficuri?
Foarte mult. Este singurul lucru care ma linisteste atunci cand sunt trista, nervoasa si ma ajuta sa-mi exteriorizez sentimentele. Deci da, ador sa scriu. in love
3. Care sunt persoanele apropiate de pe forum?
Ei bine, sunt apropiata de multe persoane pe forum, dar cele mai apropiate ar fi:
Andreea Schmitt - pe ea o cunosc din clasa a 5 a, desi nu am fost de la inceput apropiate, stiu ca ma pot baza pe ea oricand am nevoie.
Bubu si Deea - sunt micile mele vacute nebune pe care stiu ca ma pot baza mereu si cu care pot sa rad mai mult decat imi imaginez. Cum sa nu-mi iubesc eu vacutele? :)))
Irina, Tuki, Choco, Evelina, Claudia. Delia - chiar daca nu apuc sa vorbesc mereu cu ele, stiu ca sunt acolo si ma ajuta in orice circumstante, chiar si cu un simplu gand.
Sunt multe persoane apropiate, dar ele imi vin in acest moment in minte. Le iubesc pe toate si ele stiu asta kiss
4. Care este culoarea ta preferata?
Culoare preferata? Hmmmm... cred ca ar fi rosu, sau poate negru, chiar si verde. Una din cele trei, dar nu sunt sigura :)))
5. Ce facultate vrei sa faci (GOO)?
Pai. Ma gandeam serios sa fac Medicina si inca ma gandesc. Mi-ar place sa fiu medic legist, dar... ma gandeam si la Drept, procuratura. Deci astea ar fi optiunile care mi-ar da un viitor destul de promitator, inima mea tot la Facultatea de Litere ramane :)). Voi vedea care iese invingatoate in vreo 2 ani jumate :))
6. Daca ar fi sa alegi dintre un baiat sarac si frumos si un baiat nu prea frumos si bogat.. Ce ai alege?
Depinde. Daca l-as iubi pe cel sarac, cu singuranta ca pe el l-as alege. Daca l-as iubi pe celalalt... l-as alege pe el. Depinde de inima mea, dar nu m-as lacomi pentru bani, asta-i sigur.

Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Joi 28 Feb 2013, 15:24

LexX, am și eu câteva întrebări pentru tine. kiss

1. Ești singură acasă și te plictisești. Ce faci pentru a scăpa de această stare?
2. Crezi în fantome? Dar extratereștrii?
3. Ce Îți place cel mai mult la tine?
4. Dacă ai putea avea orice, ce ți-ai dori?
5. Ai vreun citat favorit? Dacă da, pune-l aici. :))
6. Când ai plâns ultima dată?
7. Ai fost vreodată fericită, însă și supărată in același timp?
8. Ești o persoană cu voință?
9. Ai regretat vreodată ceva ce ai făcut? Detaliază.
10. A reușit cineva să îți intre pe sub piele, suficient cât să te facă să te îndrăgostești de el?

Cam atât. a hug
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Joi 28 Feb 2013, 15:48

1. Ești singură acasă și te plictisești. Ce faci pentru a scăpa de această stare?
In general, cand sunt singura acasa ies afara cu prietenii. Daca nu, prefer sa citesc, sa ascult muzica, sau chiar un film.
2. Crezi în fantome? Dar extratereștrii?
In fantome cred. Nu pot spune cu exactitate de ce, pentru ca nu am vazut niciuna plutind in fata mea, desi am avut anumite experiente. hmm...?! Este ca un univers abstract pentru mine, ceva ce-mi provoaca un oarecare discomfort pentru ca nu sunt ca mine, nu sunt fiinte fizice. In legatura cu extraterestrii... nu stiu daca sa cred sau nu, dar daca as vedea unul, cred ca as fugi. lough
3. Ce Îți place cel mai mult la tine?
Nu sunt o persoana care sa-si aprecieze aspectul, dar daca ar fi sa imi placa ceva la mine, ar fi faptul ca sunt sociabila. Ma apropii foarte usor de persoane si reusesc sa-mi stabilesc niste legaturi destul de repede.
4. Dacă ai putea avea orice, ce ți-ai dori?
Majoritatea lucrurilor ar fi banale, dar lucrurile materiale nu conteaza. Daca ar fi ceva ce as putea face, ar fi sa elimin raul ce este raspandit peste tot in lume.
5. Ai vreun citat favorit? Dacă da, pune-l aici. :))
"Când eşti mort, nu ştii că eşti mort. E greu doar pentru ceilalţi. La fel şi când eşti prost."
Am ales acest citat pentru ca imi arata realitatea. Si stiu ca de cate ori ma scoate din minti o persoana cu 'perlele' ei, realizez cat de mult adevar gasesc in aceste cuvinte.
6. Când ai plâns ultima dată?
De multe ori plang si de nervi. Ma evervez atat de tare incat imi dau lacrimile. Nu-mi amintesc data exacta, stiu doar ca luasem o nota mica la mate si plangeam din cauza ca gresisem la niste exercitii banale, gresisem la calcule... si tot asa.
7. Ai fost vreodată fericită, însă și supărată in același timp?
Da, de multe ori. Am stari pe care nici eu nu mi le pot intelege, cand simt ca s-a intamplat ceva bun, ceva ce ma face sa zambesc, dar totusi este umbrita de o oarecare tristete. Este o stare foarte ciudata si nu imi place, dar imi pot controla starile.
8. Ești o persoană cu voință?
Depinde. Sunt anumite lucruri la care renunt usor, dar si lucruri pentru care lupt pana in ultima clipa. Depinde de motivatie, sau pur si simplu de starea mea de spirit.
9. Ai regretat vreodată ceva ce ai făcut? Detaliază.
Am regretat faptul ca mi-am lasat sentimentele la iveala in fata unui baiat. A stiut de la bun inceput ce simt, dar cu toate ca nu simtea nimic pentru mine, imi arata contrariul. Totusi, acel lucru s-a sfarsit urat, cu o mica depresie. Nu sunt genul care sa spun ca viata mea se termina daca nu am un baiat, dar o oarecare suparare tot imi innegreste sufletul la momentul respectiv.
10. A reușit cineva să îți intre pe sub piele, suficient cât să te facă să te îndrăgostești de el?
Da. Ma atasez foarte repede de o persoana si este usor sa ma indragostesc de cineva, dar de multe ori este doar o atractie. Totusi, in ultima vreme, sentimentele mele au luat-o razna, facandu-ma sa nu mi le pot controla.

Iti multumesc mult pentru intrebari si ma bucur ca am avut ocazia sa-ti raspund. kiss
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Vin 01 Mar 2013, 17:21

1. Consideri că în viaţă omul poate să facă ce doreşte?
2. Ca persoană eşti una pesimistă sau optimistă?
3. Ce genuri preferi să abordezi la ficuri?
4. Câte ficuri ai scris până acum?

Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Vin 01 Mar 2013, 18:11

1. Consideri că în viaţă omul poate să facă ce doreşte?
Nu. Un om in viata nu poate face doar ceea ce doreste deoarece exista reguli fie ele scrise, sau nescrise. In viata un om trebuie sa se conformeze, sa-si puna in echilibru ceea ce face din placere [implicand respectarea regulilor] cu ceea ce face din obligatie. Viata impune niste criterii pe care trebuie sa le respectam, daca nu... suportam consecintele.
2. Ca persoană eşti una pesimistă sau optimistă?
Nu pot spune ca sunt o persoana optimista. De cele mai multe ori am o parere proasta despre capacitatile mele, spunandu-mi intr-una ca nu sunt buna la ceva anume.
3. Ce genuri preferi să abordezi la ficuri?
Atunci cand scriu un fic de cele mai multe ori caut o idee ce nu a mai fost folosita. Acum ceva timp era foarte usor sa gasesc idei originale, fiind putini care scriau si nu erau toate genurile descoperite, dar cu inaintarea in ani s-au gasit multe idei si e din ce in ce mai greu sa gasesti ceva original. :)) Eu totusi tind sa scriu ceva politist, sau supranatural, sau chiar combinate.
4. Câte ficuri ai scris până acum?
Primul meu fic am reusit sa-l duc pana la sfarsit, dar am foarte multe ficuri blocate. Nu e bine ca am facut asta, desi acum mai am doar trei la care lucrez, intentionez sa le termin si sa revin si la cele la care, initial, am renuntat. In total cred ca depasesc 10, desi doar unul e terminat.

Sper ca ti-am raspuns la intrebari, chiar daca am avut tendinta sa deviez de la subiect. :))
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
JoaquiN - Intrebari. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Vin 01 Mar 2013, 19:01

1. Ai momente când simţi nevoia să te izolezi de ceilalţi din jurul tău ?
2. Ai perioade când nu suporţi anumite persoane ?
3. Crezi că între persoane există o chimie de care depind toate relaţiile ce vor exista în viitor între ei ?
4. Ce zici de dragostea la prima vedere ?
5. Ai fost marginalizată vreodată ?
6. Care a fost cea mai mică notă pe care ai luat-o până acum ?
7. Ţi s-a întâmplat să vomite cineva pe tine ? Sau ai văzut aşa ceva ?
8. Ţi-e dor de iarnă ?
9. Cum a fost prima ta zi de primăvară ?
10. În iarna asta ai avut vreo bătaie în zăpadă ?
11. Ştii să faci diferenţa între dragoste şi atracţie fizică ?
12. Când erai mică găseai bucăţile acelea din lemn fascinante ?
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Sam 02 Mar 2013, 22:09

1. Ai momente când simţi nevoia să te izolezi de ceilalţi din jurul tău ?
Da. Uneori simt nevoia sa fiu singura, sa nu vorbesc cu nimeni si sa ma izolez intr-o carte, poate si in muzica.
2. Ai perioade când nu suporţi anumite persoane ?
Da. De foarte multe ori, avand in vedere ca am foarte multe persoane in jurul meu care imi provoaca o oarecare stare de disconfort.
3. Crezi că între persoane există o chimie de care depind toate relaţiile ce vor exista în viitor între ei ?
Nu neaparat. Dragostea poate aparea si in timp, nu este obligatoriu sa fie chimie pentru a se aprinde o scanteie.
4. Ce zici de dragostea la prima vedere ?
Nu cred in asa ceva. Mi se pare ceva ce nu are legatura cu realitatea. Pentru a te putea indragosti de o persoana trebuie sa o cunosti, deci, la prima vedere ar insemna ca nu cunosti acea persoana.
5. Ai fost marginalizată vreodată ?
Da, si nu pot spune ca este prea placut. Desi acest lucru s-a intamplat cu mult timp in urma, se-nvarte roata, fie ea si patrata, cum se spune :)))
6. Care a fost cea mai mică notă pe care ai luat-o până acum ?
Sincer, a fost 1, anul trecut la matematica. Nu pentru copiat, ci un test minunat fara punct din oficiu.
7. Ţi s-a întâmplat să vomite cineva pe tine ? Sau ai văzut aşa ceva ?
Nu mi s-a intamplat si nici nu mi-as dori. Sunt o persoana care se scarbeste foarte usor si nu cred ca mi-ar pica prea bine. :))
8. Ţi-e dor de iarnă ?
Nicidecum. Abia asteptam sa treaca, vreau vara, vreau mare, vreau vacantaaa.
9. Cum a fost prima ta zi de primăvară ?
Cald, dar plictisitor. Avand olimpiada azi, ieri am stat in casa si am invatat.
10. În iarna asta ai avut vreo bătaie în zăpadă ?
Da. Nu pot spune ca mi-a placut, avand in vedere ca urasc iarna.
11. Ştii să faci diferenţa între dragoste şi atracţie fizică ?
Da. Atunci cand ma gandesc la atractie fizica, spun pur si simplu 'ce bun era x' si il uit in urmatoarele 5 mine, dar atunci cand ma indragostesc... pot sa ma gandesc la acea persoana si 24 din 24.
12. Când erai mică găseai bucăţile acelea din lemn fascinante ?
Nu prea inteleg la ce te referi prin aceasta fraza, deci nu prea am cum sa-ti raspund =))
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
JoaquiN - Intrebari. Asss10JoaquiN - Intrebari. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Sam 02 Mar 2013, 23:56

BAAA, LEEXXX! Yo venis aici, la tine sa-ti pun doar o intrebare:

Ce mai faaaaci? what?lol!
P.S.: Bineinteles ca intrebarea adevarata se afla aici:

Suntem pretene de mult timp, stii ca te cunosc, stii ca ma cunosc, dar care este melodia ta preferata?
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Dum 03 Mar 2013, 08:23

1. Care este melodia ta preferata?
Ei bine, mereu apare o melodie care sa-i ia locul precedentei, dar momentan preferata mea este noua melodie a celor de la B.A.P. - Oneshot,
2. Ce faci?=)))))
Ma dau cu barca pe parchet. well? awesome right? well? awesome right?
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Dum 03 Mar 2013, 12:26

Lexisooooor kiss

1. Anotimpul asemeni personalitatii tale?
2. Daca ai avea un dusman, ai fi in stare sa-i iei viata?
3. Cum te-a schimbat Fairtopic?
4. Citatul care te reprezinta? dap !

Multumesc. >:D<
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Dum 03 Mar 2013, 12:45

1. Anotimpul asemeni personalitatii tale?
Nu stiu care ar fi... dar presupun ca e toamna, cand e mai mohorat afara, mai intunecat, de-ti vine sa nu faci nimic :))
2. Daca ai avea un dusman, ai fi in stare sa-i iei viata?
Nu. Nu sunt in stare sa fac cuiva rau, orice mi-ar face.
3. Cum te-a schimbat Fairtopic?
M-a facut sa fiu altfel. M-a schimbat radical, in sensul bun al cuvantului. Nu numai ca m-a facut sa-mi deschid 'apetitul' pentru lectura, dar cunoscand si alte persoane cu aceleasi hobby-uri ca ale mele, m-a facut sa nu mai fiu atat de inchisa in mine.
4. Citatul care te reprezinta?
Nu cred ca am un citat care ma reprezinta, sau cel putin, nu am unul in minte acum. Daca imi vine vreo idee, revin cu edit.

Cam atat kiss
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
JoaquiN - Intrebari. Asss10JoaquiN - Intrebari. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Mar 26 Mar 2013, 13:55

Hei, hei ouzila a hug
Am aterizat si eu pe aici cu cateva intrebari ...

1. Daca ai avea o unica sansa sa iti schimbi trecutul , sa iti schimbi viata, ce ai face ? Ai schimba ceva sau nu ? Daca da, ce ?
2. Care este culoarea ce iti defineste cel mai bine trairile, sentimentele ?
3. O mai iubesti pe piuzila ta (D) ? rolling on the floor
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Mar 26 Mar 2013, 19:32

1. Daca ai avea o unica sansa sa iti schimbi trecutul , sa iti schimbi viata, ce ai face ? Ai schimba ceva sau nu ? Daca da, ce ?
Ahh... as schimba multe.. atitudinea, aspectul, anumite evenimente... ahh, ce viata buna as avea fara anumite chestii.
2. Care este culoarea ce iti defineste cel mai bine trairile, sentimentele ?
Gri... Nu pot spune negru pentru ca as minti... mai am si zile bune, dar sa zicem ca e un gri spre negru.
3. O mai iubesti pe piuzila ta ?
Evident. Asta e o intrebare la care stiai raspunsul. (D)
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Mar 26 Mar 2013, 23:13

Buna iubiroi mic. ^-^ Acum am sa te cicalesc un pic.
1. Ca tot esti sotia mea, cum ar vrea sa ne numin primu' copil ? Vreau sa fie baiat.
2. Daca ar fi sa alegi intre o pubela sau un camion de gunoi unde sa-ti petreci intaia noapte de amor cu acel JR sau cum il mai cheama ce ai alege =))) ?
3. Cum se fabrica aluminiul in Canada ?
4. De ce nu imi faci un tort de caise ?
5. Ce este anticalofilismul =))) ?
6. Vrei sa fim boschetare impreuna dupa liceu =))) ?
7. Ce tip de ceara folosesti cand te epilezi =)))))))))))) ?
Intrebarea seriosa.
Ce ai vrea sa primesti de ziua ta? (Ceva extraordinar, cum ar fi o vizita de la mine) ^-^
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

JoaquiN - Intrebari. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Mier 27 Mar 2013, 10:54

Buna, draga mea! Vin si eu cu niste intrebari, curiozitati mai mult. happy


1.Iti place sa-i ajuti pe ceilalti? Argumenteaza.
2.Cum ete viata, privita prin ochii tai?
3.Cine/ce te face sa zambesti cand eti trista?
4.Din punctul tau de vedere, cum ar trebui sa fie un om "bun"?


Cam atat. happy
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Dum 22 Sept 2013, 21:48

Nu am mai trecut de mult pe aici, dar presupun ca voi fi mai activa. So...
Danielle

1.Iti place sa-i ajuti pe ceilalti? Argumenteaza.
Depinde pe cine. In general sunt mai saritoare de fel, iar pentru cei la care tin sunt in stare sa fac orice. Imi place sa-i ajut atunci cand au nevoie, chiar daca ei nu considera ca au nevoie de ajutor intr-un anumit domeniu.

2.Cum ete viata, privita prin ochii tai?
Viata este asa cum fiecare si-o face. Din punctul meu de vedere, viata este frumoasa :))) Aud multe persoane spunand 'imi urasc viata'. Ei bine, viata ti s-a dat sa fie traita, nu aruncata la gunoi. Deci, cu bune, cu rele, viata ramane viata. Si merita traita.

3.Cine/ce te face sa zambesti cand eti trista?
Narcis.

4.Din punctul tau de vedere, cum ar trebui sa fie un om "bun"?
Un om poate fi bun prin foarte multe lucruri. Nu intotdeauna fapta buna il face pe om, ci ceea ce simte sau gandeste. Degeaba un om este bun la suprafata daca in interior gandurile ii sunt negre.


Dellz
Buna iubiroi mic. ^-^ Acum am sa te cicalesc un pic.
1. Ca tot esti sotia mea, cum ar vrea sa ne numin primu' copil ? Vreau sa fie baiat.

:))) Nu stim, vedem cand il nasti :>

2. Daca ar fi sa alegi intre o pubela sau un camion de gunoi unde sa-ti petreci intaia noapte de amor cu acel JR sau cum il mai cheama ce ai alege =))) ?
Acel Jr nu mai face parte din fanteziile mele=))))))))))))

3. Cum se fabrica aluminiul in Canada ?
Intreaba-ma ca sa te-ntreb

4. De ce nu imi faci un tort de caise ?
Cum sa nu-ti fac? Hai aici, il facem impreuna:> :*
5. Ce este anticalofilismul =))) ?
Antice?=)))))))))))))

6. Vrei sa fim boschetare impreuna dupa liceu =))) ?
Daaaaaaaaaaaaaaa, haidiii :>

7. Ce tip de ceara folosesti cand te epilezi =)))))))))))) ?
Dar nu vrei sa stii si ce fel de absorbante folosesc?=)))))))))))))))))))) [farmec]

Intrebarea seriosa.
Ce ai vrea sa primesti de ziua ta? (Ceva extraordinar, cum ar fi o vizita de la mine) ^-^

De ziua meaaaaaaaaaaaaaa. Vreau sa primesc un motanel, un anume motanel :">
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
JoaquiN - Intrebari. Asss10JoaquiN - Intrebari. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Lun 14 Apr 2014, 13:34

Un alt set de intrebari [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] 
1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
4. Cum te vezi peste 10 ani?
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
6. Crezi in dragoste la prima vedere?

Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
JoaquiN - Intrebari. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Lun 14 Apr 2014, 15:19

1.Băutura ta preferată este….
2.Ce animal/insectă urăști?
3.Fete cu păr lung sau scurt?
4.Orașul tău natal..
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Joi 28 Aug 2014, 21:30

Asaaaaaaaaaaaaaaa. Am revenit si eu. :))
Geo:


1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
Ummmmm. Nu cred ca se mai poate face asa ceva. Aaa ba nu nu mi-as pune demonii sa o salveze=))). Da, clar asta as face. :3
2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?

Hmmm Nina Dobrev :>
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?

Teleportarea.
4. Cum te vezi peste 10 ani?

La casa mea, cu o cariera.
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?

Nu stiu sa inot=)))
6. Crezi in dragoste la prima vedere?

Da.


Dana:


1.Băutura ta preferată este….
Martini si JD.
2.Ce animal/insectă urăști?

In general urasc toate insectele. Ma sperie.
3.Fete cu păr lung sau scurt?

Par lung.
4.Orașul tău natal..

Iasi.


Multumesc de intrebari fetiliiii >:D<, mai astept :">
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Vin 29 Aug 2014, 15:53

Las și eu întrebări. woaaaa

1. Melodia rock preferată? (D)
2. Melodia k-pop preferată? lough
3. Trupa rock prefarată?
4. Trupa k-pop preferată? =))
5. Ești o mincinoasă bună? (D)
6. Un loc pe care ai da orice să-l vezi?
7. Locul tău preferat din lume?
8. Mâncarea preferată? hmm...?!
9. Prăjitura preferată?
10. Tortul preferat? =))
11. Sucul preferat? (da, mi-e foame)
12. Anime-ul preferat?
13. Ultimul anime văzut?
14. Desenul animat preferat din copilărie?
15. Dacă ai putea avea orice animal din lume, care ar fi?
16. Pe o scară de la 1 la 10, cât de ciudată/nebună ești?
17. Ce asculți chiar acum?
18. Cine te cunoaște cel mai bine?
19. Pe cine iubești cel mai mult? :$
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Sam 30 Aug 2014, 00:20

1. Melodia rock preferată? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Within temptation - Angels
2. Melodia k-pop preferată? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

B.A.P. - Oneshot
3. Trupa rock prefarată?

Within temptation
4. Trupa k-pop preferată? =))

B.A.P.
5. Ești o mincinoasă bună? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da.
6. Un loc pe care ai da orice să-l vezi?

Hmm... Coreea
7. Locul tău preferat din lume?

Seoul
8. Mâncarea preferată? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Hmmmm... :-? Spaghete cu ton :$
9. Prăjitura preferată?

Domino :3
10. Tortul preferat? =))

Tiramisu.
11. Sucul preferat? (da, mi-e foame)

Nestea de piersici.
12. Anime-ul preferat?

Inuyasha
13. Ultimul anime văzut?

Ao no exorcist.
14. Desenul animat preferat din copilărie?

Tutenstein.
15. Dacă ai putea avea orice animal din lume, care ar fi?

Porcusor de guineea.
16. Pe o scară de la 1 la 10, cât de ciudată/nebună ești?

10 cred
17. Ce asculți chiar acum?

The eagles - hotel california
18. Cine te cunoaște cel mai bine?

Fetele, tu si Dany
19. Pe cine iubești cel mai mult? :$

Pe tine si pe fete :*:P
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Sam 11 Oct 2014, 01:15

Heeeeeeeei ^^

1. Ma mai iubesti asa cum ziceai in Las Vegas cand ne-am casatorit?
2. Cate tigari ai fumat in ultima ora?
3. Ce mai face Itachi, mai intreaba de mine?
4. Stii sa faci si altceva in afara de cartofi prajiti cand trec pe la Iasi? lough
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
JoaquiN - Intrebari. Asss10JoaquiN - Intrebari. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Mar 14 Oct 2014, 11:36

Un set nou de intrebari.


1. Ai Ask.fm?
2. Care este numele animalului tau de companie?
3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?
4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?


5. Ce admiri și de ce?
6. Îți este teamă să faci greșeli?
7. Iubesti pe cineva?
8. Ai un vis pe care să îl realizezi?
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19Sam 09 Mai 2015, 22:59

1. Ce înseamnă furia? Cum o poți ține sub control? De ce este nevoie pentru a o păstra la o anumită limită?
2. La ce te gândești cel mai des?
3. Preferi iubirea sau respectul? Inocența sau bunătatea? Argumentează.
4. Ai o obsesie în momentul de față? Dacă da, ce faci ca să o ții sub control?
Sus In jos
Continut sponsorizat




JoaquiN - Intrebari. Empty
MesajSubiect: Re: JoaquiN - Intrebari.   JoaquiN - Intrebari. I_icon19

Sus In jos
 

JoaquiN - Intrebari.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-