Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Methera - Ask the lord. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Methera - Ask the lord. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Methera - Ask the lord.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Dum 24 Feb 2013, 18:42

a s k ●   t h e ●   l o r d .


  • De ce nu-ti acorzi niciun gram de importanta?
    Crezi in coincidente?
    Cum se numeste filmul care te-a emotionat pana la lacrimi?
    Crezi in dragoste la prima vedere?
    Cum ti-ar placea sa mori?
    Care este motto-ul tau ?
    Cum ar arata pentru tine fericirea perfecta?
    Ce fel de persoane dispretuiesti?


Am deschis acest topic deoarece cred ca Andreea este o persoana interesanta care are multe de spus  dap !

Zummy xD


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Dum 08 Iun 2014, 15:29, editata de 2 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Dum 24 Feb 2013, 19:18

Eii bine si eu vroiam sa ii deschid un interviu Andreei, asa ca:
- Cand a fost prima data cand ai varsat o lacrima?
- Ai simtit vreodata ca traiesti degeaba?
- Ti-ai dorit sa te razbuni asupra unei persoane printr-o tortura?
- Ti-ar placea ca pe viitor sa ai un alt rang pe acest forum? Daca da, care ar fi acela?

Cam atat pe moment, mai multe data viitoare.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Lun 25 Feb 2013, 17:51

A meu? Vaai, Zummy, este foarte frumos din partea ta, îţi mulţumesc că te-ai gândit la mine şi ai deschis acest topic! a hug


Pentru Zummy xD

De ce nu-ti acorzi niciun gram de importanta?
Nu-mi acord importanţă pentru că nu mă consider importantă. Am o impresie foarte proastă despre mine însămi şi de fiecare dată sunt foarte drastică, poate peste limită, cu mine. Mă gândesc că nu merit acea importanţă, de ce să fiu ? Am realizat ceva ? Nu.

Crezi in coincidente?
Nu, totul este... pus acolo cu un motiv. Faptul că eu caut lucruri ce se aseamănă între ele este altceva, mă gândesc că Dumnezeu îmi dă un semn dacă am dat de o asemănare, nu că-i o coincidenţă. Fiecare sunt puse acolo, la locul lor, cu un scop, sunt semne, iar dacă tu nu le analizezi vei putea pierde multe ocazii. Asta consider eu.

Cum se numeste filmul care te-a emotionat pana la lacrimi?
A walk to remember este unul dintre puţinele filme la care am plâns, însă am plâns, nu glumă. :) Când l-am revăzut n-am mai fost atât de emoţionată şi nici după ce am vizionat alte filme la care colegele mele au plâns, nu mi s-a mai întâmplat.

Crezi in dragoste la prima vedere?
Cred şi în dragostea la prima vedere, însă, dragoste pentru fizicul persoanei respective. Mi s-a întâmplat şi mie să mă îndrăgostesc la prima vedere, nu de băieţi cine ştie ce frumoşi, însă erau acceptabili. Ei bine, doar după luni de zile am putut să vorbesc cu ei şi am fost dezamăgită, deoarece n-aveam ce vorbi cu ei. :)) Dragostea la prima vedere ar fi datorată doar fizicului, nu te îndrăgosteşti de un bărbat nespălat, ce miroase urât, la prima vedere, îţi zic sigur.

Cum ti-ar place sa mori?
Cum mi-ar plăcea să mor ? Hm, grea întrebare. Cred că aş vrea să mor ucisă, orice metodă, chiar dacă-i medievală, eu vreau doar să sufăr, deoarece cred că merit acea durere, vreau să-mi dau sufletul în zbucium. Sau, să fiu într-o situaţie critică şi să mor salvând viaţa altcuiva.

Care este motto-ul tau ?
Cu voinţă, poţi face din imposibil posibil.

Cum ar arata pentru tine fericirea perfecta?
Nu e chiar o fericire perfectă, dar mi-aş dori doar să fiu iubită cu adevărat, să ştiu că viaţa bărbatului de lângă mine depinde de viaţa mea. Nu îmi doresc să fiu bogată, doar sănătate pentru mine şi cei apropriaţi mie, să fiu îndeplinită sufleteşte, să simt că dacă mor, chiar şi peste 100 de ani, unii oameni îşi vor aduce aminte de mine. Aş duce un trai modest, indiferent dacă eu chiar îmi permit.

Ce fel de persoane dispretuiesti?
Dispreţuiesc puţine persoane, cred că numărul lor nu trece de trei. Nu dispreţuiesc o persoană nici dacă minte, nici dacă mă fură, nici dacă mă bârfeşte... ajung să dispreţuiesc în timp. Pe cele pe care le dispreţuiesc mi-au greşit de foarte multe ori, cam de când îi cunosc, astfel eu am ajuns să-i dispreţuiesc, chiar dacă poate nu le arăt asta. Persoana pe care o dispreţuiesc cel mai mult este cam uşurică, ea amestecându-se în treburile mele şi, cum prinde ocazia, încearcă să mă rănească, lucrul care a umplut paharul a fost faptul că ea a acceptat să stea cu fostul meu prieten, la care ţin destul de mult. :) Nu ajung să dispreţuiesc pe cineva peste noapte, doar în.... 5 ani. :))


Pentru Soricel~nebun~

- Cand a fost prima data cand ai varsat o lacrima?
Nu-mi mai amintesc clar, prima dată pe care mi-o amintesc şi chiar plânsesem groaznic, a fost cam pe la 4-5 ani. Mă jucam cu o cutie din carton şi nu voiam să mă ridic de pe ciment, eram şi la umbră, iar mama a venit la mine şi mi-a luat cutia din mână, aruncând-o. Am început să plâng, astfel încât mama mi-a adus cutia înapoi, dar n-am mai vrut-o şi am arucat-o din nou :)) N-am încetat să plâng atunci decât după ce n-am mai avut lacrimi.

- Ai simtit vreodata ca traiesti degeaba?
În ultimele două luni simt asta în permanenţă. Asta s-a întâmplat şi în trecut, am impresia că am intrat din nou în depresie, o să-mi treacă mie.


- Ti-ai dorit sa te razbuni asupra unei persoane printr-o tortura?

Da de câte ori! :)) Mereu torturez persoane în mintea mea, mai ales când cineva vine special să mă enerveze sau se bagă în viaţa mea privată. O fac mereu, prin scris, prin vise, prin gânduri.... însă n-am de gând s-o fac şi în viaţa reală.

- Ti-ar placea ca pe viitor sa ai un alt rang pe acest forum? Daca da, care ar fi acela?
Nu, am avut multe ranguri la viaţa mea şi mi-am dat seama că nu rangul te face mai special, eşti doar cică "popular", însă nu-i adevărat, am impresia că cei care au rang, indiferent care e acela, ajung să fie urâţi de ceilalţi, însă nu-mi explic de ce, poate invidia. În fine, nu, nu-mi doresc niciun rang.



Vă mulţumesc mult că aţi trecut pe aici, în special ţie Zummy, nu mă aşteptam să fiu importantă pentru cineva ca tine! a hug Vă mai aştept.


Ultima editare efectuata de catre Reina >:) in Mar 26 Feb 2013, 16:13, editata de 1 ori
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Lun 25 Feb 2013, 19:51

Ce bine că ajung şi eu pe aici ;;) Deci să începem cu întrebările happy2

1. Ce ai vrea cu adevărat să schimbi la această lume? De ce?
2. Care a fost ziua pe care nu o vei putea uita niciodată? De ce?
3. Ce părere ai despre oamenii timizi?
4. Cum te vezi peste 10 ani?
5. Ai un model în viaţă? Care ar fi acela şi de ce l-ai ales tocmai pe el?

Cam atât happy2 Mulţumesc că ţi-ai irosit timpul răspunzându-mi la întrebări kiss
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Lun 25 Feb 2013, 20:23


1. Ce ai vrea cu adevărat să schimbi la această lume? De ce?
Aş vrea să schimb multe, de exemplu inteligenţa ei, să ştie fiecare om cel puţin să citească şi să socotească. Apoi tradiţiile unora, aş vrea să le arăt că merge şi altfel şi că nu trebuie să urmeze nişte tradiţii care de exemplu le mutilează psihicul copiilor lor. Apoi aş vrea să schimb încă ceva, iar toate ţările să fie egale din toate punctele de vedere, ar fi mult mai frumos, plus că aş face în aşa fel încât să nu mai existe lupta pentru putere între ele. Non-războaie. :)


2. Care a fost ziua pe care nu o vei putea uita niciodată? De ce?

Aaa, am mai multe zile pe care nu le voi uita niciodată, însă niciodată n-o să uit data de 25 noiembrie, ziua când am acceptat să stau cu Cătălin, şi 7 decembrie, primul meu sărut. :) Plus, revelionul, şi faptul că am avut o discuţie cu persoana menţionată anterior fix după 10 minute de la miezul nopţii, n-o să uit niicodată momentele astea alături de el.

3. Ce părere ai despre oamenii timizi?
Oh, eu respect toate tipurile de oameni, pentru că fiecare are o calitate a lui. Şi oamenii timizi au calităţile lor şi uneori tind să-i apreciez mai mult decât pe ceilalţi. Pur şi simplu, majoritatea, sunt mai inocenţi, iar oamenii timizi uneori au de câştigat unele lucruri.

4. Cum te vezi peste 10 ani?
Peste 10 ani mă văd lipită de o bibliotecă, ori Raiul meu, ori chiar o să stau toată ziua în bibliotecă. Probabil într-o altă ţară sau căsătorită, chiar dacă nu prea cred, nu prea îmi surâde ideea, dar nici nu vreau să mor singură. Sau, în pragul de a-mi termina studiile.

5. Ai un model în viaţă? Care ar fi acela şi de ce l-ai ales tocmai pe el?
Nu. nu mi-am luat niciodată un model pentur că mi s-a părut costisitor. Deobicei persoanele care-şi aleg un model au tendinţa de ai urma atât de aproape şi de a face lucrurile exact sau aproape la fel ca persoanele model. Ce viaţă mai e aia ? Ţi-e frică să nu-ţi dezamăgeşti modelul sau să nu-l depăşeşti. Eu am impresia că e mult mai eficace să-ţi impui tu nişte standarde şi să te pedepseşti drastic dacă nu le-ai atins/depăşit. Asta-i părerea mea, iar eu am standardele mele pe care le urmez. :)

Mulţumesc că ai trecut pe aici şi, draga mea, nu mi-am pierdut deloc timpul. a hug Te mai aştept pe aici! :*


Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Vin 01 Mar 2013, 19:01

Hei, Andreea. a hug

1. Ce părere ai despre celelalte două tipuri de anime: yaoi şi yuri ? De ce ?
2. Care este autorul/autoarea ta preferată ? Argumentează.
3. Ce carte ţi-a schimbat, într-o măsură mai mare faţă de celelalte, perspectiva vieţii sau, pur şi simplu, te-a ajutat să vezi totul cu alţi ochi ?
4. Ce faci de obieci, dimineaţa, imediat după ce te trezeşti ?
5. Ai suferit de o boală, te-ai tratat de ceva ?
6. Ce ţi-ai dori să schimbi la tine ? Dar la lume ?
7. Ce vrei să faci cu viitorul tău, cum vrei să-l cultivi ? ( Părerea actuală )
8. Cum consideri că ar arăta o căsnicie perfectă sau, cel puţin, fericită ? :)
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Vin 01 Mar 2013, 20:04



1. Ce părere ai despre celelalte două tipuri de anime: yaoi şi yuri ? De ce ?
Le agreez, chiar dacă nu m-am uitat niciodată la unul, cu părinţii mereu prin preajmă nu aş putea. :) Însă am văzut foarte multe imagini sau chiar gif-uri, am asitat la discuţii despre ele şi ştiu cu ce se mănâncă. N-am nimic cu aceste anime-uri, chiar aş dori să le vizionez după ce mai înaintez în vârstă, ori sunt singură acasă, ori la cămin, depinde. :))

2. Care este autorul/autoarea ta preferată ? Argumentează.
Ştii că sunt mai mulţi. Primul ar fi Radu Tudoran care m-a fascinat cu "Fiul risipitor", pur şi simplu am fost fascinată de aceast roman, plus că multe adolescente au putut spune cu mâna pe inimă că s-au regăsit în multe dintre acele paragrafe, asta o pot face şi eu. M-a făcut să mă simt ca şi Eva, marginalizată de toţi, din casă, de sora ei mai mare care era mult mai apreciată de mamă decât ea... E o poveste emoţionantă, mai ales că vezi cum erau tratate femeile cu un trai mai jos faţă de ceilalţi, servitoarele din acea casă fuseseră toate violate de unchiul Evei, acesta ajungând să o violeze şi pe sora mai mare. Uimitor a fost totuşi că acest fapt le-a apropriat pe cele două mai mult decât s-ar fi crezut, sora ei ajungând s-o avertizeze să închidă uşa şi să lase cheia în uşă - am citit-o de mult, deci dacă aberez să mă scuzaţi - . Cel mai ciudat a fost că acelui bărbat căruia Eva şi-a dedicat viaţa nu a primit un nume, mereu era "El", iar el venea mereu şi pleca, o părăsea, iar ea la un moment dat şi-a acceptat soarta de a nu-l avea mereu lângă ea ştiind că ea trebuie mereu doar să-l aştepte, din nou, din nou şi din nou. Anna Carey, m-a fascinat cu trilologia Eve, a fost mirifică... Poate pentru că sunt eu mai adolescentă şi de aia, dar a fost miraculoasă. :) Mă bucur că cineva a mai găsit o idee originală şi sinceră să fiu, de abia aştept 13 aprilie, ziua când va fi publicată în America a doua parte - stai să vezi că mai sparg ceva şi fac rost şi de partea aia înainte de termen. :)) Mihail Sadoveanu, de ce ? Măi, când mai zice cineva că urăşte o carte, ei bine o s-o citesc! Voi ştiţi ce frumos este Baltagul ? Nu înţeleg ce nu vă place la această carte, este superbă! Doamne, poate limabajul, într-adevăr ţi-e şi greu să citeşti sau faza că în text sunt multe semne şi trebuie să ai anumite cunoştinţe să te avânţi în lecturarea cărţii, eu am înţeles-o cu ajutorul profesoarei mele de română, însă este extraordinară! Pierdeţi mult că nu citiţi o astfel de carte, cred că aţi urât-o doar pentru simplul fapt că vă era impusă s-o citiţi şi e plin de arhaisme, regionalisme etc., însă este frumoasă. :)

3. Ce carte ţi-a schimbat, într-o măsură mai mare faţă de celelalte, perspectiva vieţii sau, pur şi simplu, te-a ajutat să vezi totul cu alţi ochi ?

Păi... cărţi, cărţi :-? Ar fi, încă odată, Radu Tudoran - Fiul risipitor, va rămâne veşnic în inima mea. Şi Unsprezece minute de Paulo Coelho, gândirea personajului principal, Maria, m-a făcut să mă gândesc cum trebuie să acţionezi când vine vorba de bărbaţi, şi chiar am luat câteva exemple de la ea, desigur n-o să ajung să fac ceea ce a făcut ea, o diferenţă. :))

4. Ce faci de obieci, dimineaţa, imediat după ce te trezeşti ?
Păăi, vin de la mamaie la părinţii mei în casă şi mă uit în oglindă, îmi place foarte mult cum arăt dimineaţa imediat după somnic. :))

5. Ai suferit de o boală, te-ai tratat de ceva ?
Niet, singura dată când am fost internată în spital contactasem un virus la mare, plus o intoxicaţie şi atunci fusesem pe muchie de cuţit, se întrebau asistentele dacă trăiesc până dimineaţă, altceva nu.

6. Ce ţi-ai dori să schimbi la tine ? Dar la lume ?
Păăi, aş schimba doar fizicul şi aş dori să fiu o persoană mai bună, pozitivă, dar irezistibilă cu specimenele astea din şcoală, de-ar fi toţi în limbă după mine. :)) La lume sunt multe lucruri, igiena, curăţenia pentru că reciclarea e la pământ în România după mine, politica, să nu se mai dorească ca românii să fie proşti, iar ceilalţi de pe prima treaptă, ruşii, francezii, englezii să fie cei mai inteligenţi. Sunt foarte multe lucruri, sincer. :)) Să fie dreptate peste tot, până şi în şcoli, al face eu nişte reguli. :))

7. Ce vrei să faci cu viitorul tău, cum vrei să-l cultivi ? ( Părerea actuală )
Sincer, eu îmi doresc să locuiesc într-un mic apartament, să fiu singură şi să mă dedic trup şi suflet carierei mele, probabil de criminalistică.

8. Cum consideri că ar arăta o căsnicie perfectă sau, cel puţin, fericită ? :)
Când descoperi, anunţă-mă. ;) Nu ştiu, doar să ţină la mine, să mă respecte... să îmi arate zilnic că mă iubeşte prin gesturi mici, să ne agăţăm mereu unul de altul şi să fim inseparabili, să ne fie drag de realizările noastre împreună. E greu, nu ştiu să-ţi răspund concret.
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Dum 03 Mar 2013, 13:05

Well.... well? awesome right?

1. Care este diferenta dintre un om ratat si un om reusit?
2. Esti rasista? =)))) Adica, ai vreo problema cu romii?
3. Te-ai imbatat vreodata? Cum ai reusit? :))
4. Cum te-a schimbat Fairtopic?

Mutumeeesc. in love
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Dum 03 Mar 2013, 13:18



1. Care este diferenta dintre un om ratat si un om reusit?
Păi, sunt puţine sau multe diferenţe, depinde din ce perspectivă priveşti. Însă de cele mai multe ori totul se rezumă la noroc - de aici tragi tu mai multe concluzii şi paranteze, iar eu îţi dau doar câteva exemple, dacă n-ai nişte părinţi care să te educe, ieşi ratat, dacă n-ai bani, ieşi ratat de cele mai multe ori, dacă eşti într-o ţară mai înapoiată, ieşi ratat - spuneţi voi să nu sunt văzuţi românii rataţi de către alţii şi-o să vă zic că vă minţiţi singuri :))

2. Esti rasista? =)))) Adica, ai vreo problema cu romii?
N-am nicio problemă cu niciun tip de oameni, nu este nicio diferenţă între un român şi un rom, există ? Eu n-o văd. Naiba, dacă Dumnezeu ne-a făcut, nu trebuie să îi judecăm pe alţii, n-avem nici cel mai mic drept să facem asta. Chiar dacă sunt înconjurată de rasişti, nu-mi pasă. Pe mine nu mă influenţează nimeni.

3. Te-ai imbatat vreodata? Cum ai reusit? :))
Eu şi băutura ? Dacă am băut o cană de bere la viaţa mea, e bine, însă nu cred. Nu m-am îmbătat niciodată.

4. Cum te-a schimbat Fairtopic?
Este doar un forum, nu are cum să mă fi schimbat. Dacă alţii au altă părere, este doar pentru că nu ai nimic mai bun de fâcut decât să-şi piardă timpul pe internet, mai târziu o să spuneţi cu toţii că anii ăştia v-aţi pierdut clipe din viaţă. În fine.


Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Lun 04 Mar 2013, 19:10

Andreea! Alta discutie fara perdea :> a hug
1. Ce te atrage atat de mult pe domeniul criminalisticii?
2. Consideri ca poti capata aptitudinile necesare pentru a deveni detectiv?
3. Care este cel mai mare vis al tau?
4. Crezi in viata de apoi?
5. Daca ai avea doua optiuni:
-Sa te intorci in timp si sa schimbi greselile facuta
sau
-Sa vezi in viitor
Pe care ai alege-o?
6. Cum iti vin ideile alea mai '''sadice'''pentru lucrari?
7. Ai fost vreodata geloasa? Pe cine? De ce?
8. Ai un tic? Stii din ala enervant, gen miscatul din picior, rosul unghiilor, etc.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Mar 05 Mar 2013, 16:37


1. Ce te atrage atat de mult pe domeniul criminalisticii?

Hm, nu ştiu, doar că de multe ori îmi dau seama dacă sunt minţită sau nu, dacă mi se ascunde ceva, am o intuiţie foarte bună, iar dacă mi-o urmez ajung să am dreptate, chiar şi la teste o folosesc - atunci când nu ştiu - şi se dovedeşte, din nou, că am o intuiţie bună. Cineva din acest domeniu nu trebuie să se încreadă în cuvinte, niciodată, ci în limbajul trupului persoanelor de lângă el, la cuvintele folosite, la tonalitate... orice poate indica ceva. yeah Încă un factor, care mă face să-mi doresc şi mai mult să lucrez în criminalistică, este faptul că unchiul meu mort de curând a fost ucis în bătaie - poveste lungă - şi am văzut toate filmările în care cei de la criminalistică îi analizau cadavrul. Chiar dacă era unchiul meu, mi-aş fi dorit să fi avut acces la cadavrul lui în timpul necropsiei. Încă un factor ar fi faptul că vreau să fiu văzută un viitor ca un judecător al dreptăţii. Consider că am toate calităţile necesare pentru a fi un criminolog/dectiv.

2. Consideri ca poti capata aptitudinile necesare pentru a deveni detectiv?
Nu sunt încă cine ştie ce, însă de cele mai multe ori - şi atunci când mă uit la documentare cu detectivi, Sherlock, Psihologia crimei, cam ştiu şi-mi pot da seama cu uşurinţă care, cum, cine. Consider că am deja unele aptitudini, de fapt, şi-n viata de zi cu zi suntem nişte detectivi - nu toţi, doar cei înteligenţi- , ori avem nevoie să analizăm în detaliu lucrurile şi să ne dăm seama dacă chiar este bine, dacă suntem în siguranţă psihică/fizică, dacă suntem pe cale să fim păcăliţi, etc. Dar sunt sigură că aş putea fi un detectiv bun :)

3. Care este cel mai mare vis al tau?
Cel mai mare vis al meu este să fiu spion internaţional, de preferabil agent dublu/triplu. Să fiu superioară prin poziţia mea chiar şi celor din FBI şi CIA. Nu ştiu, să fiu o persoană importantă ce asigură protecţia oamenilor din ţările pentru care lucrez şi care ajută la crearea unei lumi mai bune. :) Ştiu că este un vis măreţ, dar nu imposibil.

4. Crezi in viata de apoi?
Da, cred. Ceva trebuie să fie după viaţa asta. Ştiu că am avut o profesoară de religie ce era foarte credincioasă, suferă de cancer, are cinci copii şi a intrat acum câţiva ani în moarte cerebrală după o operaţie. Ne-a povestit că a văzut cum sufletul său a ieşti din trup, cum a zburat deasupra pământului, însă nu-şi vedea materia - nu exista de fapt - şi că simţea foarte multe sentimente, ale oamenilor de pe pământ. :) A fost foarte frumos şi m-a făcut să cred că există ceva dincolo de viaţa aceasta.

5. Daca ai avea doua optiuni:
-Sa te intorci in timp si sa schimbi greselile facuta
sau
-Sa vezi in viitor
Pe care ai alege-o?

Să mă întorc în trecut şi să schimb greşelile făcute, aşa mi-aş asigura şi viitorul :) Chiar la perfecţie, şi mi-ar fi mult mai uşor să-l manipulez, acesta fiind în favoarea mea. Nu mă interesează viitorul, ce farmec ar mai avea dacă am şti cum va fi ziua de mâine ?

6. Cum iti vin ideile alea mai '''sadice'''pentru lucrari?
Nu îmi vin, pur şi simplu citesc, mă interesez, mă documentez... Am spus mai sus că am câteva - puţine - persoane pe care le urăsc, ei bine, pentru a nu fi nevoită să le iau de păr şi să le învârt până le las chele, am decis să îmi exteriorizez ura şi nevoia de a le simţi sângele, prin scris. Pur şi simplu le torturez în mintea mea, prin scris, până nu mai pot. :)) Asta m-a ajutat să-mi formez imaginaţia asta sadică pe care o deţin.

7. Ai fost vreodata geloasa? Pe cine? De ce?
Am fost geloasă pe două persoane în viaţa mea. Pe una dintre ele când lua note mai mari decât mine la şcoală, deoarece voiam să fiu prima. Iar pe a doua... pentru că a stat cu fostul meu prieten la care am ţinut şi încă ţin destul de mult. Eram în stare să-i rup gâtul în luna aia când au fost apropiaţi. :)) - Nu vreau să se creadă că sunt o geloasă veritabilă când vine vorba de băieţi, doar că la ea nu mă aşteptam absolut deloc, plus că eu n-aş fi făcut cea făcut ea dacă era în locul ei. E pentru prima dată, şi probabil şi ultima, când voi mai fi geloasă pe aşa ceva.

8. Ai un tic? Stii din ala enervant, gen miscatul din picior, rosul unghiilor, etc.
Da, am ticuri nervoase. De exemplu simt nevoia să merg foarte mult prin cameră, dintr-un perete într-altul, până mă dor picioarele - şi mă dor de abia după 5-6 ore de mers încontinuu :)) - Nu pot să dorm noaptea dacă nu merg cel puţin o oră pe zi. Un tic nervos ar mai fi faptul că dau de foarte multe ori din picior, nu e aia cum se spune că-l dai pe aghiuţă în leagăn, nu. Talpa este pe pământ, se ridică - doar călcâiul - şi se lasă înapoi, doar că fac asta foarte repede. :)) Mai am... pielea de pe lângă unghiile de la degetele mari de la mâini, mereu îmi înfig unghia de la degetul arătător în ea, până la sânge. Sau, mereu când sunt singură închid uşile şi aprind lumina pe hol, chiar dacă e doar apusul, nu suport să nu văd lumina aia stinsă. Sau mereu mă scarpin până la sânge într-un loc după ceafă, însă nu simt nevoia s-o fac. Ori îmi musc muzele sau îmi iau acele pieliţe cu dinţii. Am foarte multe, sigur vrei să ţi le enumăr pe toate ? =)))) În cele mai multe mă rănesc singură, pentru că de laun timp simt nevoia să mă chinui. :))

Mulţumesc că ai trecut pe aici! :*
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Mier 03 Apr 2013, 13:40

1. Cum a ajuns să-ţi placă dubstep? Care a fost motivul care te-a făcut să asculţi?
2. Care e melodia ta preferată dubstep? ( pe moment dacă nu ai una stabilă )
3. De ce îţi place atât de mult dubstep-ul? Te ajută cu ceva?
4. Ce meserie te atrage cel mai mult acum? Ai dori să ajungi în postura în care să lucrezi în acel domeniu?
5. De ce uneori eşti atât de încăpăţânată şi nu laşi oamenii să-ţi discute pe larg despre ceva?
6. Accepţi o părere diferită, dar accepţi ca o persoană să-ţi dovedească că părerea/concepţia ta este greşită?
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Mier 03 Apr 2013, 14:04

1. Cum a ajuns să-ţi placă dubstep? Care a fost motivul care te-a făcut să asculţi?
Hm, păi mie nu-mi plac ritmurile lente, mereu mi-am dorit o viaţă plină de adrenalină şi nimic monoton. Ascultam de mult, însă nu atât de des şi nici nu exploram îndeajuns de mult această lume. Am început să ascult mai mult după ce doamna noastră profesoară de română ne-a dat să ascultăm o melodie dubstep. N-a fost un motiv principal, pur şi simplu m-a atras. >> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] <<

2. Care e melodia ta preferată dubstep?( pe moment dacă nu ai una stabilă )
Ah. Flux Pavilion - OneTwoThree >> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] << Şi nu, nu e stabilă.

3. De ce îţi place atât de mult dubstep-ul? Te ajută cu ceva?
Să spunem doar că este punctul meu culminant de inspiraţie, este ritmul vital pe care aş dori să-l deţină viaţa mea în permanenţă. - Ah, şi când începe Stoica să spună că noi nu avem motiv să ascultăm dubstep, că o facem doar că-i la modă şi nu înţelegem nimic din el, îmi vine să-i trag una -.-"

4. Ce meserie te atrage cel mai mult acum? Ai dori să ajungi în postura în care să lucrezi în acel domeniu?
Medic legist, detectiv, arheolog. Da, aş dori, sunt singurele meserii pe care chiar le-aş practica cu dragă inimă.

5. De ce uneori eşti atât de încăpăţânată şi nu laşi oamenii să-ţi discute pe larg despre ceva?
Pentru că mulţi oameni nu înţeleg că nu mulţi reuşesc să-mi schimbe punctul de vedere, poate chiar nimeni nu reuşeşte. Pur şi simplu sunt de neclintit, deoarece, într-un anumit fel, am dreptate. N-aş mai vorbi dacă nu aş avea.

6. Accepţi o părere diferită, dar accepţi ca o persoană să-ţi dovedească că părerea/concepţia ta este greşită?
Accept să-mi dovedească concepţia mea greşită, asta dacă-i reuşeşte să-mi arate că e greşită. Însă consider că fiecare a avut propriile lui trăiri şi a suferit într-o măsură mai mică sau mai mare. Atâta timp cât aceste lucruri şi păreri personale nu au o definiţie clară cum este la română, fiecare poate avea propriile lui păreri. :)
Sus In jos
°Bianca°
Genin
Genin
°Bianca°

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Piteşti :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 6

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Sam 27 Apr 2013, 22:09

Bună, am și eu niște curiozități. :)
- Ce fel de muzică îți place?
- Care este melodia ta preferată?
- Care sunt hobby-urile tale?
- Care este filmul tău preferat și de ce îți place?
- Dacă ai putea întâlni orice vedetă (în viață) care ar fi această vedetă?
- Ce ți-ai dorit să devii, atunci când erai mică?
- Care este cel mai prost sfat pe care l-ai primit până acum?
- Care este lucrul pe care îl admiri cel mai mult la tine însuți?
Sus In jos
madi.toderass
Academy Student
Academy Student
madi.toderass

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
acebook acebook : https://www.facebook.com/madi.toderass
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sunt prea multe ca sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : day dreaming

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Joi 09 Mai 2013, 13:30

Buna

Eu sunt Madi, imi pari destul de interesanta (fata de marea majoritate) si ma gandeam sa te descopar mai bine! Am vazut ca ai si ceva talent, felicitari! Iti voi adresa un set de intrebari, la care sunt convinsa
ca imi vei raspunde cat mai sincer. Imi pari o fata sincera (sper sa nu ma insel). Daca vrei…si tu poti sa ma intrebi absolut ce vrei, poate cine stie …ne vom imprieteni mai bine!

  1. Din ce am citit despre tine lasi impresia ca esti credincioasa, sau cel putin ca te increzi in El! Daca da, atunci de ce ti se pare greu sa iti accepti propria persoana?! Nimeni nu e perfect, doar EL. Tu de ce esti atat de critica cu tine insati!? (Mai ales ca la faza cu semnele …asta inseamna fatalism, adica ce vrea Domnul) [am citit ca te consideri cam inutila si ca tu crezi ca traiesti degeaba. Te-ai
    gandit ce mult insemni pentru cei din jur? Pentru parintii tai, pentru bunici?Pentru prietenii aia putini pe care ii ai? Pentru Dumnezeu insemni cel mai mult
    ]
  2. Nu crezi ca te gandesti prea mult la moarte?! Nu Dumnezeu decide cand si cum sfarseste cineva?! [Eu as vrea sa mor de batranete si daca se poate in somn …asta dupa ce ma voi fi realizat, dupa ce imi voi fi vazut copii casatoriti (vreau doi, infiferent de (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)) si eventual si nepotii! Ah, si sa mor inainte sotului meu, n-as vrea sa mor prima (Asta mai mult
    din egoism…nu vreau sa raman singura)]

  3. Nu ti se pare ciudat ca mai toti tinerii de 14 ani sunt cam depresivi? My God incep sa cred ca nu am intrat unde trebuie, eu sunt extrem de pozitiva si optimista de fel. Sper sa va molipsesc si pe voi cu buna dispozitie. Stie cineva cu ce stari pe confrunti? Te-ai gandit sa ceri ajutor? Cu siguranta exista solutii!
  4. Enumera primele 20 carti pe care le-ai citit pe nerasuflate!
  5. Inteleg ca esti si foarte incapatanata…asta spui chiar tu ;)) si ca accepti prea greu sa-ti schimbi conceptiile. Nu ti s-a intamplat sa te inseli cateodata desi cei care iti doreau binele te avetizasera/sfatuisera?! Cum ti-ai schimbat atitudinea fata de ei!
  6. Cu cine te intelegi cel mai bine din familie?! Cine iti este confident(a)?! Mama?! Tatal tau, poate?! (eu le am pe mama si pe prietena mea, R)
  7. Mai ai frati?
  8. Vad ca esti o fire romantica…dupa ce filme vizionezi…si dupa ce anume tanjesti de
    la viata iti recoamnd cu placere filmele Cruel Intentions, Sweet November…dupa ce le vezi…iti mai recomand
  9. In ce stadiu ai ajuns cu Catalin?! :P
Cam atat! Nu stiu de ce dar mi-as dori sa mai pastram legatura, imi pari o tipa inteligenta si imi place de
tine ca stii corect gramatical =)), pe aici vad numai ….lipsuri ) te pup si te astept cu intrebari pe masura!


PS Eu sunt foarte directa asa ca asa sunt si intrebarile
mele, sper sa nu te superi pe mine!


Zi buna!
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Sam 11 Mai 2013, 18:30

Buna, °Bianca°! Din pacate scriu cu tastatura virtuala, deci mesajul meu nu va fi tocmai corect.

- Ce fel de muzică îți place?
Imi place in special dubstepul, insa ma impac si cu celelalte genuri. Bine, singura exceptie ar fi maneaua.

- Care este melodia ta preferată?
Pai, pentru moment, melodia mea preferata este "Inevitabil va fi bine" (Andra).

- Care sunt hobby-urile tale?
Scrisul, desenatul -chiar daca n-am talent, deseneaza copiii de trei ani mai bine ca mine-, cititul, documentarea.

- Care este filmul tău preferat și de ce îți place?
Hmm, gusturile mi se schimba de la zi la zi, dar acum imi place foarte mult Strania poveste a lui Benjamin Button. De ce, nici eu nu stiu, poate datorita subiectului.

- Dacă ai putea întâlni orice vedetă (în viață) care ar fi această vedetă?
As dori s-o intalnesc pe Lana del Rey, ori pe scriitoarea Anna Carey.

- Ce ți-ai dorit să devii, atunci când erai mică?
Hmm, mi-am dorit mult sa devin arheolog, iar visul meu a murit in a 7-a cand ai mei nu m-au sprijinit.

- Care este cel mai prost sfat pe care l-ai primit până acum?
Sa renunt, cel mai prost sfat.

- Care este lucrul pe care îl admiri cel mai mult la tine însuți?
Hmm, cred ca toleranta. Daca n-as ingadui multe, as fi foarte rau acum.

Iti multumesc mult pentru intrebari, te mai astept pe aici!
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Sam 11 Mai 2013, 19:51

Buna, Madi! Ma bucur ca ai trecut pe aici, sunt incantata. As vrea sa vorbim, insa o pot face prin intermediul onlinu doar dupa ce am o tastatura noua. Nu te inseli, si amicii imi spun ca sunt foarte sincera, asta-i deranjeaza uneori. :)) Ma bucur ca-ti par interesanta.



  1. Din ce am citit despre tine lasi impresia ca esti credincioasa, sau cel putin ca te increzi in El! Daca da, atunci de ce ti se pare greu sa iti accepti propria persoana?! Nimeni nu e perfect, doar EL. Tu de ce esti atat de critica cu tine insati!? (Mai ales ca la faza cu semnele …asta inseamna fatalism, adica ce vrea Domnul) [am citit ca te consideri cam inutila si ca tu crezi ca traiesti degeaba. Te-ai
    gandit ce mult insemni pentru cei din jur? Pentru parintii tai, pentru bunici?Pentru prietenii aia putini pe care ii ai? Pentru Dumnezeu insemni cel mai mult
    ]

    Nu vreau sa fiu perfecta, nu asta caut, ci sa ajung sa ma plac pe mine prin oglinda societatii. Sa fiu multumita de performantele mele fizice si intelectuale. Am considerat mereu critica constructiva, dar cea mai aspra critica a fost a mea.
    Am fost asa, deoarece multi nu m-au placut din cauza fizicului meu, iar eu am luat-o ca atare, ajungand complexata de gandirea celorlalti asupra mea.
    Cand vine vorba de sentimentele celorlalti la adresa mea sunt cam egoista. De obicei nu ma gandesc la ele, insa, cel mai probabil ar trece cu usurinta peste moartea mea.

  2. Nu crezi ca te gandesti prea mult la moarte?! Nu Dumnezeu decide cand si cum sfarseste cineva?! [Eu as vrea sa mor de batranete si daca se poate in somn …asta dupa ce ma voi fi realizat, dupa ce imi voi fi vazut copii casatoriti (vreau doi, infiferent de (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)) si eventual si nepotii! Ah, si sa mor inainte sotului meu, n-as vrea sa mor prima (Asta mai mult
    din egoism…nu vreau sa raman singura)]

    Hmm, ma gandesc si la dansa cand ajung in puncte criice ale vietii. Mereu am considerat ca tine si de noi cat de cat venirea acestui moment. Unul dintre lucrurile care nu-mi plac, este faptul ca multi considera sinuciderea un pacat fatal, insa nu trebuie sa uitam ca un om poate avea parte de spovedanie si cand se afla intre cele doua taramuri.

  3. Nu ti se pare ciudat ca mai toti tinerii de 14 ani sunt cam depresivi?My God incep sa cred ca nu am intrat unde trebuie, eu sunt extrem de pozitiva si optimista de fel. Sper sa va molipsesc si pe voi cu buna dispozitie. Stie cineva cu ce stari pe confrunti? Te-ai gandit sa ceri ajutor? Cu siguranta exista solutii!
    Hmm, e din cauza persoanelor din jurul lor, asta ne face depresivi. Hmm, ajutor n-am cerut, pentru ca consider ca nu era nevoie de el. Insa au fost persoane care m-au ajutat prin existenta lor. Singurele persoane care cred ca stiu cu ce ma confrunt sunt Arianthe, Klau si Caliope.


  4. Enumera primele 20 carti pe care le-ai citit pe nerasuflate!
    Dama cu camelii de Alexandre Dumas fiul, Eve de Anna Carey, Once de Anna Carey, Fiul Risipitor de Radu Tudoran, Cavalerii Pardaillan de Michel Zevaco, Epopeea dragostei de Michel Zevaco, Fausta de Michel Zevaco, Fausta invinsa de Michel Zevaco, Fiul lui Pardaillan de Michel Zevaco, Rosu si negru de Stendhal, Unsprezece minute de Paulo Coelho, Clubul Paradis de Sandra Brown, Panza de paianjen de Sandra Brown, Cei trei muschetari de Alexandre Dumas tatal, Colectionarul de John Fowles, Crima sau sinucidere de Jessy Pior, Ecaterina I:Din taranca imparateasa de Alex Propersill, Liceenii de George Sovu, Declaratie de dragoste de Georde Sovu, Liceenii rock n Roll de George Sovu, Mata Hari de Eugen Campanella, Peter Pan si Peter Pan in Gradina Kensington de J.M. Barrle. Cred ca ar mai fi, dar nu-mi vin in minte acum.

  5. Inteleg ca esti si foarte incapatanata…asta spui chiar tu ;)) si ca accepti prea greu sa-ti schimbi conceptiile. Nu ti s-a intamplat sa te inseli cateodata desi cei care iti doreau binele te avetizasera/sfatuisera?! Cum ti-ai schimbat atitudinea fata de ei!
    Paai, hm, mi s-a intamplat, insa nu de multe ori si da, sunt incapatanata. Nu stiu, de obicei este greu sa-mi schimbi gandurile privind un anume ceva, pentru ca mereu am argumentele mele. Nu cred ca mi-am schimbat atitudinea fata de acele persoane.

  6. Cu cine te intelegi cel mai bine din familie?! Cine iti este confident(a)?! Mama?! Tatal tau, poate?! (eu le am pe mama si pe prietena mea, R)
    Matusa mea Mariana, i-am spus un lucru foarte discret si a fost singura persoana care stia si mama.

  7. Mai ai frati?
    Din pacate, nu.

  8. Vad ca esti o fire romantica…dupa ce filme vizionezi…si dupa ce anume tanjesti de
    la viata iti recoamnd cu placere filmele Cruel Intentions, Sweet November…dupa ce le vezi…iti mai recomand

    Sunt romantica. Multumesc de recomandari, o sa le vizionez cand o sa am timp.

  9. In ce stadiu ai ajuns cu Catalin?! :P
    Auch, am ramas masca cand am citit asta. M-ai studiat inainte de a pune intrebarile? Paai, cu el am avut primul meu sarut, iar in timpul relatiei stia tot, tot ce faceam. Au existat si atingeri mai intime, insa nu exagerate.

Nu m-am suparat,imi plac persoanele directe. Hmm, ma bucur ca ai aceasta parere despre mine. O sa-ti adresez la randu-mi niste intrebari, dar cand o sa am tstatura, ca acum mi-a luat mai mult de o ora sa-ti raspund. Ehh, imi place gramatica, insa nu-i stapanesc toate meleagurile. Ne mai vedem, pa pa si o zi buna sa ai!:*
Sus In jos
madi.toderass
Academy Student
Academy Student
madi.toderass

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania
acebook acebook : https://www.facebook.com/madi.toderass
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sunt prea multe ca sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : day dreaming

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Mier 15 Mai 2013, 14:42

Ok, multumesc pentru sinceritate. Astept cu nerabdare intrebarile tale, pana atunci cred ca o sa iti mai adresez eu cateva! :P PS cand iti cumperi tastatura?!
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Dum 04 Aug 2013, 13:43

Cand iti cumperi tastatura?!
Sper că într-un viitor apropriat. :))
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. Asss10Methera - Ask the lord. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Lun 14 Apr 2014, 13:17

1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
4. Cum te vezi peste 10 ani?
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
6. Crezi in dragoste la prima vedere?
Geo [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Lun 14 Apr 2014, 15:12

1.- Care este cel mai pretios lucru pe care il ai, ceva ce nu ai vrea imparti cu nimeni?
2.- Care este cel mai valoros sfat pe care l-ai primit pana acum si de la cine?
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Lun 16 Iun 2014, 17:00

1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
Nu cred că aş fi dispusă să fac ceva pentru a salva lumea... Poate doar să nu arunc porcării pe jos, să nu tai pomi şi alte chestii de genul, dar, în rest, nu mă pasionează aşa de mult soarta lumii în acest moment.

2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
Idk, nu m-am gândit niciodată. Cred că eu aş vrea să mă interpretez. Nu cunosc aşa mulţi actori, dar nu cred că aş găsi pe cineva pe placul meu.

3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
Aş vrea să pot fi invizibilă când îmi doresc eu.

4. Cum te vezi peste 10 ani?
Idk, aş avea 25 de ani, deci, probabil, la casa mea, cu un serviciu bun şi un soţ şi mai bun.

5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
=)))) Nu ştiu ce aş face. Doamne, cred că m-aş simţi aşa stupid. Aş încerca să ies cât mai uşor din situaţia aia jenantă. :))

6. Crezi in dragoste la prima vedere?
Cred în atracţie la prima vedere. :))

Mulţumesc că ai trecut pe aici.


1.- Care este cel mai pretios lucru pe care il ai, ceva ce nu ai vrea imparti cu nimeni?
Nu cred că am, momentan, ceva material pe care n-aş dori să-l împart cu nimeni. :-?

2.- Care este cel mai valoros sfat pe care l-ai primit pana acum si de la cine?
Mi-a zis un tip acum câteva săptămâni, când a văzut că-mi place de cineva, că dacă merge, bine, dacă nu, iarăşi bine. Să nu rămân blocată acolo, că am o viaţă lungă în cale. Să câştig experienţă din prietenia asta şi să nu mă uit înapoi când se termină. Mi-a folosit foarte mult. 

Mulţumesc pentru întrebări.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. Asss10Methera - Ask the lord. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Mar 14 Oct 2014, 11:27

Un set nou de intrebari.


1. Ai Ask.fm?
2. Care este numele animalului tau de companie?
3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?
4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?


5. Ce admiri și de ce?
6. Îți este teamă să faci greșeli?
7. Iubesti pe cineva?
8. Ai un vis pe care să îl realizezi?
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Methera - Ask the lord. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Vin 17 Oct 2014, 21:43


1. Ai Ask.fm?

Da. http://ask.fm/Methera Nu prea intru pe el. 

2. Care este numele animalului tau de companie?

Pisică: Fela. Câini: Best, Haiduc şi Dorel. 

3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?

De obicei încerc cât pot de mult să mă ţin de cuvânt.

4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?

Aş încerca să-mi salvez viaţa? 


5. Ce admiri și de ce?
Tipele alea cu craci lungi şi cu piele albă şi fină şi cu păr lung şi drept şi nudurile cu adevărat artistice, gen să nu se vadă tot. Şi cărţile geniale şi filmele şi serialele geniale. 

6. Îți este teamă să faci greșeli?
Nu mereu.
7. Iubesti pe cineva?
Familia. Cred.
8. Ai un vis pe care să îl realizezi?

Ăăă, voiam să învăţ să mă lupt când eram mică, încă-mi mai doresc, dar nu mai ţin morţiş să-nvăţ să mănuiesc o sabie, ci un pistol şi, poate, cuţite. :))

Mersi. 
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Methera - Ask the lord. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19Sam 18 Oct 2014, 17:25

Buna! Iata si niste intrebari de la mine: ;;)


1.Care e cea mai frumoasa amintire pe care o ai?
2.Melodia preferata?
3.Persoana pe care o iubesti cel mai mult?
4.Care e cea mai mare dorinta a ta?
5.Cinci cuvinte care te-ar descrie?
Sus In jos
Continut sponsorizat




Methera - Ask the lord. Empty
MesajSubiect: Re: Methera - Ask the lord.   Methera - Ask the lord. I_icon19

Sus In jos
 

Methera - Ask the lord.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-