Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ambriel Malphas - Interviu. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ambriel Malphas - Interviu. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ambriel Malphas - Interviu.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Ambriel Malphas - Interviu. J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Dum 24 Feb 2013, 19:55

s o r i c e l n e b u n .

No.1 Ce varsta ti-ai da, daca nu ai stii cati ani ai?
No.2 Ce e mai rau, sa esuezi sau sa nu incerci?
No.3 Ai prefera sa fii un geniu stresat sau un prost fericit?
No.4 Care este culoarea ta preferata?
No.5 Care este lucrul pe care ai vrea sa-l schimbi la oameni?
Zummy xD


Ultima editare efectuata de catre Schwarz Hase. in Vin 19 Apr 2013, 15:19, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Dum 24 Feb 2013, 20:07

Daiana, iti multumesc mult pentru interviu, chiar nu ma asteptam. kiss

No.1 Ce varsta ti-ai da, daca nu ai stii cati ani ai?
Am aproape 14 ani [25 mai] , insa daca nu as stii ce varsta am, mi-as da cam 12 ani. Fiind foarte mica de statura, si aratand exact ca un copil, intrebarea ta imi este pusa de fiecare persoana ce ma cunoaste '''face to face'''.

No.2 Ce e mai rau, sa esuezi sau sa nu incerci?
Sa nu incerci. Mai bine cu regretul ca ai incercat si nu ai izbutit, decat cu supararea ca nu ai incercat deloc. Eu sunt o fire optimista, si imi place sa cred ca pot face orice. Sa nu mai spun ca iubesc pur si simplu provocarile. Orice provocare as primi, eu o duc pana la capat.

No.3 Ai prefera sa fii un geniu stresat sau un prost fericit?
Mhr. Decat sa fiu un Pitagora, cu capul patrat, cu niste cearcana sub ochi si stresat tot timpul mai bine un prost fericit. Parerea mea.

No.4 Care este culoarea ta preferata?
Cred ca rosu, si negru, desi el este nonculoare. Insa deobicei negru, in primul rand pentru ca ma avantajeaza, si pentru ca imi sta bine in aceste haine.

No.5 Care este lucrul pe care ai vrea sa-l schimbi la oameni?
Mentalitatea. Oamenii au o impresia gresita despre tot ce inseamna viata. In loc sa fie niste prosti fericiti, ei incep sa isi faca griji de la varste fragede, si cei mici isi abandoneaza copilaria inainte sa fie cazul. Parintii baga pe gat fiilor si fiicelor niste chestii absolut banale, absurde, care nu le vor folosi niciodata in viata, ca in cazul meu. Cam atat am avut de spus..

Inca odata, iti multumesc pentru interviu, apreciez! a hug

Sus In jos
iMinnie
Genin
Genin
iMinnie

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In gandul tău <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 445
Puncte : 504
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Să mă distrez . Să stau cu prietenii . Să ascult muzică <3 . Să zâmbesc .Şi multe altele .
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunăă .

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Dum 24 Feb 2013, 20:20

Heii >;d<

1. Care e animalul tău preferat ?
2. Ce fel de mâncare îţi place ?
3. Dacă ai putea face orice, ce ai face ?
4. Ce ai făcut când ai intrat prima dată pe forum ?

Păi cam atât >:d<
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Lun 25 Feb 2013, 15:40

Bunaa! a hug
1. Care e animalul tău preferat ?
Nu am chiar un animal preferat. Imi plac porcusorii de guineea, iepurii,pisicile. Dar nu imi displac nici papagalii, caii, sau cainii.

2. Ce fel de mâncare îţi place ?
Cartofi prajiti. As manca toata ziua. Plus ca am si un avantaj, atunci cand mananc, nu ma ingras foarte tare. De ce? Pentru ca dupa ce termin de mancat, ma odihnesc 30 minute apoi dansez sau fac miscare. Pentru fetele ce vor sa aiba un corp frumos, recomand miscare minim 30 minute pe zi.

3. Dacă ai putea face orice, ce ai face ?
Cred ca as inventa o potiune care te face mai destept. Stii, sa bei potiunea apoi orice vezi, citesti, auzi, sa iti intre in memorie.

4. Ce ai făcut când ai intrat prima dată pe forum ?
Urmaream activitatea userilor de multa, multa vreme. Si cred ca dintre ei, cel mai frica imi era de Choco, Enya si Arcade. Nici eu nu stiu de ce. Insa dupa ce m-am imprietenit cu persoanele de aici, am aflat ca Sanziana si Em' sunt foarte amuzante si prietenoase, astfel am incercat si eu sa le cunosc. Deci cam asta am facut prima oara, am incercat sa cunosc lumea. Iar daca te referi la cum m-am simtit cand am deschis prima oara forumul: ''Wtf is this?!'' lough

Pai, multumesc frumos de intrebari kiss
Astept si celelalte intrebari sa-mi fie puse. ^^


Choco :) : huh? Chiar asa de rea sunt? =))))))
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ambriel Malphas - Interviu. Asss10Ambriel Malphas - Interviu. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Lun 25 Feb 2013, 16:22

Hei, hei. :) Si eu cu niste intrebari pe aici. :)

1. De ce la inceput iti era frica de mine? Ce iti inspiram? O.o
2. Consideri ca o persoana careia ii e teama sa faca anumite lucruri este mai inteligenta decat cei care isi asuma riscuri?
3. Crezi ca relatiile dintre frati se pot destrama si datorita parintilor?
4. Atunci cand te uiti la un film de groaza ai senzatia ca e ceva in spatele tau? lough
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Lun 25 Feb 2013, 20:31

Î N T R E B Ă R I!

1. Ce îţi doreşti cel mai mult de la viaţă?
2. Ai vrea să fim prietene pentru eternitate?
3. Când scrii, cum te simţi?
4. Consideri că e bine ca lumea să aibă o gândire sumbră?
5. Ce jucărie preferată ai avut când era mică? Ce nume i-ai dat?
6. Dacă te-aş invita să fugim împreună în lume, ai accepta? : >
7. Cum ai reuşit să-mi furi inima? De ce eşti aşa de adorabilă? > v <
8. Ce crezi despre prieteniile din zilele noastre? Despre tineret?
9. Pun prea multe întrebări, nu e aşa?
10. Mă laşi să-ţi fac un desen? *giggle*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Lun 25 Feb 2013, 22:43

Bunăă! kiss Aș avea și eu câteva întrebări pentru tine. ;;)

1. Preferi filmele de groază sau cele romantice?
2. Romanele polițiste sau S.F-urile?
3. Care este autorul tău preferat?
4. Îți place să citești? Dacă da, ce carte citești acum?
5. În caz că te-ai decis, la ce liceu vrei sa dai? Profilul?
6. Consideri că ai avea aptitudinile necesare pentru a deveni un critic bun?

Choco, dacă te face să te simți mai bine și pe mine mă speriai la început. rolling on the floor Când am văzut că tu te ocupai de critica pe care am cerut-o pentru ficul meu, am zis ca mor. Îmi era o frică de ce urma să-mi zici, Doamneee, nici nu-ți dai seama! rolling on the floor Mai ales că sunt la primul fic scris, prin urmare o începătoare cu acte în regulă. lough

Choco :) : Trebuie sa devin o persoana mai buna.. crying

Revenind la interviu, Soricel Nebun, mă bucur că această sugestie a fost acceptată și că acum te pot cunoaște mai bine. Sper să nu consideri întrebările mele prea idioate. rolling on the floor O seară plăcută în continuare! Kiss, kiss.

Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Mar 26 Feb 2013, 17:58

Buna, Sanziana!
1. De ce la inceput iti era frica de mine? Ce iti inspiram? O.o
Asa cum am mai spus, urmaream de mult timp activitatea userilor, mai ales a criticilor. Nu doream sa ma loghez pe forum, scriind un capitol dezastruos. Asa ca am ales sa raman in umbra, si sa adun informatii putin cate putin. Imi era oarecum frica de tine pentru ca la critica, spuneai totul pe fata, nu iti ascundeai parerea rea prin spatele unor cuvinte mai lingusitoare. Prima data mi-ai parut dura, si cum eu sunt un '''pui de pisica'''asa cum ai spus si tu, lough , imi era oarecum frica sa vorbesc cu tine. Sa nu mai spun, ca atunci cand am inceput prima data cu un salut, aveam emotii, dar nici eu nu stiu de ce. Ma gandeam ''Baii, daca o dau in bara cu un raspuns sau o intrebare o sa ma creada aeriana'''. Dar acum dupa ce te cunosc putintel, imi face oricand placere sa vorbesc cu tine.

2. Consideri ca o persoana careia ii e teama sa faca anumite lucruri este mai inteligenta decat cei care isi asuma riscuri?
Mhr. Ciudata rau intrebarea. Si totusi atat de interesanta. Eu sunt genul de persoana care isi asuma riscuri, adica, poate prima data imi este frica, ma feresc de cateva ori, ma ascund, dar odata si odata tot trebuie sa imi infrang temerea. In cele din urma, fiecare om are caracter diferit, unii sunt mai timizi si fricosi, altii mai indrazneti asta nu tine neaparat despre inteligeta, zic eu. Oricum ma aflu undeva intre timiditate si risc.

3. Crezi ca relatiile dintre frati se pot destrama si datorita parintilor?
Da. Cel mai bun exemplu sunt eu si fratele meu. Parintii s-au obisnuit sa faca diferentiere intre mine si Alex, rezultand astfel ca eu sunt oaia neagra a familiei. Recunosc, la inceput m-a ros invidia, si m-am indepartat mult de fratimiu. Insa mai apoi am realizat ca nu e vina lui ca asa sunt parintii, si am inceput sa avem din nou o relatie frate-sora.

4. Atunci cand te uiti la un film de groaza ai senzatia ca e ceva in spatele tau? lough
Daa. Mereu. Eu sunt o mare fana a filmelor de groaza, si mereu aveam acea senzatie. =]] Ma bucur ca nu sunt singura cu aceasta senzatie.


Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Mar 26 Feb 2013, 18:20

Helau, Crii a hug
1. Ce îţi doreşti cel mai mult de la viaţă?
Sincera sa fiu, habar nu am. Nu imi doresc ceva anume, vreau numai sa fiu fericita, pentru ca pana la urma niciodata nu poti stii cand viata vrea sa-ti sufle existenta de pe fata pamantului.

2. Ai vrea să fim prietene pentru eternitate?
Bineinteles. Ti-am spus, si o sa repet: tu esti o persoana foarte speciala pentru mine, uneori stau si ma gandesc, cum am reusit sa iubesc o persoana pe care nu am vazut-o niciodata? Oricum, sunt sigura ca Dumnezeu a facut bine ca ne-a adus pe acelasi drum, sunt fericita sa te am alaturi, si mai presus de orice vreau ca prietenia dintre noi sa ramana pentru tot-deauna. Pana la moarte si dincolo de ea in love

3. Când scrii, cum te simţi?
Un amalgam de sentimente, sentimente ce nu pot fi descrise. E fericire, voiosie, ura, tristete, toate amestecate. Cand imi insir gandurile pe ecranul monitorului si apoi recitesc ceea ce am scris, raman pur si simplu uimita, si apoi imi spun ca pot mai mult: incep sa corectez, sa adaug, sa tai pana cand consider ca e perfect si merita sa fie vazut si de alta lume.

4. Consideri că e bine ca lumea să aibă o gândire sumbră?
Depinde ce se intelege prin gandire sumbra. Daca este vorba de sinucidere, sau dorinta unui om de a muri, sau orice altceva eu spun ca este cam grav. Din pacate, in zilele noastre sunt multi copii care de la varste foarte fragede detin aceste ganduri, au niste manifestari mai ciudate, si astfel se izoleaza de lumea de-i inconjoara. Eu mereu am crezut ca viata trebuie traita cu zambetul pe buze, iar daca va exista o persoana ce ne doreste raul, sa ii cerem scuze pentru neintelegerile provocate si sa o dam la pace. dap !

5. Ce jucărie preferată ai avut când era mică? Ce nume i-ai dat?
Cand eram mica aveam ca jucarie preferata un iepure mic, cusut de bunica. Pur si simplu il adoram, dormeam noaptea cu el in brate, plangeam cand nu il gaseam. Chiar si dupa ce am primit multe altfel de jucarii, eu tot iepurasul il adoram. Numele lui era Pârţ, de ce i-am pus numele ala nici eu nu stiu. Imagineaza-ti ce haios era cand fugeam prin casa si strigam: ''Part, unde esti?''

6. Dacă te-aş invita să fugim împreună în lume, ai accepta? : >
Ulala. Avand in vedera ca sunt inca la o varsta mica, nu mi-ar permite legea. Poate dupa ce as implini 18 ani, da. Mi-ar face o deosebita placere sa mergem intr-o vacanta la mare, sau undeva, oriunde, numai sa fim amandoua. a hug

7. Cum ai reuşit să-mi furi inima? De ce eşti aşa de adorabilă? > v <
Ododo. in love Habar nu am. Cert este ca tu ai facut primul pas, daca nu ai fi fost atat de draguta inca de la inceput, eu nu as fi reusit sa ma apropii atat de mult fata de tine. Decii, eu tee in love

8. Ce crezi despre prieteniile din zilele noastre? Despre tineret?
Vremurile s-au schimbat foarte mult, la fel si mentalitatea oamenilor, mai ales a tineretului. Ei traiesc dupa principul: ''Fac rau la ala din jurul meu, ca sa imi fie mie bine''' . Ma bucur ca intr-o lume umpluta cu ura, exista oameni ce au sufletul pur. Majoritatea prieteniilor nu sunt stabile, sunt false, fiecare se injunghie pe la spate pentru a-i fi bine lui.

9. Pun prea multe întrebări, nu e aşa?
Nu, chiar deloc. lough
10. Mă laşi să-ţi fac un desen? *giggle*
Aww. Normal, desigur, cu cea mai mare placere a hug

Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Mar 26 Feb 2013, 18:31

Buna, buna Lauren! Eu chiar vroiam sa te cunosc, dar imi era cam rusine sa iti cer id-ul de messenger. Credeam ca o sa ma consideri prea insistenta. lough
1. Preferi filmele de groază sau cele romantice?
Cele de groaza. Imi plac la nebunie, plus ca povestile deobicei sunt unele extraordinare, iar senzatia pe care filmul o reda e cea de frica, nesiguranta. Deci, pot spune ca le ador.

2. Romanele polițiste sau S.F-urile?
Politiste. Inainte nu imi placeau chiar deloc, insa apoi am inceput sa citesc mai mult si am ajuns sa imi placa. Pot spune ca sunt fata a cartilor politiste, insa imi plac si cele S.F dap !

3. Care este autorul tău preferat?
Am foarte multi autori preferati, insa cel mai mult ma atrage poetul George Bacovia. Imi place felul sau de a scrie poezii si senzatia pe care o ofera.

4. Îți place să citești? Dacă da, ce carte citești acum?
Da, imi place sa citesc atat ficuri, cat si carti. In momentul acesta, eu citesc ''Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi'' de Camil Petrescu. E geniala, o recomand fanilor ce sunt topiti dupa descrierea sentimentala si cea de razboi.

5. În caz că te-ai decis, la ce liceu vrei sa dai? Profilul?
Oscilez intre stiinte ale naturii, matematica-informatica, stiinte sociale. Chiar nu m-am decis inca imi plac toate trei foarte mult.

6. Consideri că ai avea aptitudinile necesare pentru a deveni un critic bun?
Eu am un vis pe acest forum, si vreau ca atunci cand implinesc 15 ani, sa devin critic, aici. In momentul de fata, nu ma descurc drept critic, pentru ca am multe greseli, unele foarte grave. Eu vreau mai intai sa capat mai multa experienta, si abia apoi sa rog pe cineva sa imi examineze cunostiintele. Cam acesta este visul meu de 15 ani. lough

Mi-a facut placere ca am putut vorbi, sper sa mai avem ocazia sa comunicam. a hug
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Mar 26 Feb 2013, 19:23

Hei, o sa iti spun si eu cateva intrebari:)

1. Care este conceptia ta despre viata?
2. Ce crezi despre baieti? Sunt toti niste porci nerusinati sau mai exista si exceptii?
3. Care este tipul de baiat care te-ar da gata atat fizic cat si moral?
4. Ce crezi ca se va intampla maine la scoala?

Cam atat!:)

Si Choco, probabil nu e nevoie sa mai zic asta, dar eu tot o voi spune. MA SPERIAI!!! Adica nu stiu, imi pareai o persoana dura (ca profa mea de info, nu vrei sa sti!:)) ) si daca as fi facut o greseluta, mi-ai fi dat ban sau cel putin m-ai fi parat!:))
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Mar 26 Feb 2013, 20:49

1. Vrei să zbori, însă nu cu avionul, ci aşa, să poţi zbura chiar şi fără aripi?
2. Ţi-a trecut vreodată prin minte să devii o super eroină? Dacă da, ce nume ţi-a pune?
3. Crezi că dragostea este trecătoare?
4. Dacă ar fi să căştigi o sumă extrem de mare de bani, ce ai face cu ei, cum i-ai cheltui?
5. La mare îţi place?
6. Dacă ar fi să-ţi spun că o să fie ploaie de stele, cum ai reacţiona?



Te iubesc, eşti o scumpă! *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Mier 27 Feb 2013, 17:17

Buna, Hanazawa! kiss
1. Care este conceptia ta despre viata?
Mhr. Viata si asa este destul de scurta dupa parerea mea, zilele trec foarte repede, problemele apar din ce in ce mai des si timpul nostru liber devine mai ocupat. Eu spun ca viata trebuie traita la maxim, fara prejudecati, fara frica, fara griji. Bineinteles, trebuie sa ne cladim si existenta, insa pe primul loc sa fie mereu fericirea noastra.

2. Ce crezi despre baieti? Sunt toti niste porci nerusinati sau mai exista si exceptii?
Depinde. Deobicei baietii au mai multe masti. Cand te intalnesc sunt buni cu tine, grijulii si apoi dupa ce ii cunosti mai bine realizezi ca sunt defapt niste prefacuti. Cel putin asta in cazul meu. Insa am prietenii foarte stranse cu colegii de clasa, de exemplu, iar pe ei nu ii pot pune in aceeasi oala cu porcii din ziua de astazi. Oricum, cred ca majoritatea baietilor din lume, au in cap deviza ''O folosesc, apoi o arunc la gunoi'''.

3. Care este tipul de baiat care te-ar da gata atat fizic cat si moral?
Nu stiu sigur. Oricum, trebuie sa fie foarte glumet. Deci daca vad un tip mereu cu zambetul pe buze, care stie ce e ala '''sarcasm''' si cu care ma pot intelege, ala e alesul. Nu cred ca m-as uita foarte mult la fizic, pana la urma nu asta conteaza. Insa din pacate baiatul care sa ma suporte inca nu s-a nascut, cel putin nu l-am cunoscut eu. lough

4. Ce crezi ca se va intampla maine la scoala?
Maine o sa fiu ascultata la biologie, si am noroc de profa mea, ca e tinerica si ne intelege, astfel ne mai mareste nota cu un punct. Si voi da test la fizica, la fel, diriginta o sa ne mareasca notele, sper. dap !

Multumesc de intrebari, sper sa mai avem ocazia sa comunicam. a hug
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Mier 27 Feb 2013, 17:28

Crii a hug
1. Vrei să zbori, însă nu cu avionul, ci aşa, să poţi zbura chiar şi fără aripi?
Normal. Cand eram mica visam ca pot sa zbor printre nori, si visam cum ating luna. Sau ma prefaceam ca fug prin copaci, la fel ca Tarzan.

2. Ţi-a trecut vreodată prin minte să devii o super eroină? Dacă da, ce nume ţi-a pune?
Nu chiar super eroina. Dupa ce a inceput isteria cu Naruto, imi doream sa fiu ninja, invatam semne, etc. Si ma furisa, in spatele lui fratimiu, cu o rigla in mana strigand ' Daca nu imi spui jutsul, te tai cu kunaiul!' Nebunie mare lough

3. Crezi că dragostea este trecătoare?
Nu. Dragostea este pentru eternitate. Partenerii se schimba.

4. Dacă ar fi să căştigi o sumă extrem de mare de bani, ce ai face cu ei, cum i-ai cheltui?
Sincera, as face un ocol in jurul lumii. Iar cu cealalta jumatate din bani as constui aici, in orasul meu un mic spital de animale. Si de ce nu si un adapost de animale, deoarece sunt prea multe fiinte libere pe aici, mai ales caini. Si nu as dori ca primarul sa dea ordine sa ii eutanasieze, pentru ca mi-ar parea foarte rau.

5. La mare îţi place?
Pana acum am fost numai de doua ori, si sa fiu sincera mi-a placut extraordinar de mult. As merge in fiecare vacanta la mare, insa nu imi displace nici muntele, drumetiile.

6. Dacă ar fi să-ţi spun că o să fie ploaie de stele, cum ai reacţiona?
Cred ca as ramane cu gura cascata, apoi m-as urca pe acoperisul casei, cu un aparat de fotografiat in mana. In noptile calde de vara, eu si cu prietenele din sat ne adunam afara si asteptam pana venea ora 24:00, cand se vedeau stelele. Numaram cate stele isi schimba locul, cel putin asa ni se parea noua. Prea frumos era asta vara <3

Multumesc pentru intrebari, Crii kiss

Ps. Sanziana eu inainte iti spuneam tie Emei si lui Arcade ''Cei trei zmei'' . rolling on the floor
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Dum 03 Mar 2013, 12:46

Soricicooo in love

1. Ce nume ai da corabiei tale? :)))
2.Exersezi la vreun instrument muzical?
3. Cum te-a schimbat Fairtopic?
4. Ce n-o să poţi arunca la coşul de gunoi niciodată?

Multumeeesc. >:D<
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Dum 24 Mar 2013, 11:14

Citat :
1. Ce nume ai da corabiei tale? :)))
2.Exersezi la vreun instrument muzical?
3. Cum te-a schimbat Fairtopic?
4. Ce n-o să poţi arunca la coşul de gunoi niciodată?

1. Eugenia. Nu de alta, dar suna foarte fain lough

2. Da; cant la chitara, am ajuns la un stadiu destul de ridicat, deoarece cand din clasa a III-a. Acum, exersez cu ciupiturile, desi ele sunt putin mai grele. Chiar ma gandesc sa postez pe acest forum un video cu mine, cantand la chitara; Am inteles ca sunt mai multi membri ce canta la acest instrument, asa ca as invata ceva nou, si poate as reusii sa dau si eu cateva sfaturi.

3. In bine, normal. Niciodata nu am crezut ca voi cunoste atat de multi oameni minunati, primitori si calzi. Plus ca am invatat sa nu mai judec persoanele dupa ''coperta''. Acum scriu altfel, mult mai bine decat acum un an, si sunt mandra de stadiul in care am ajuns. Dar pe viitor ma vad facand o pauza lunga, voi lipsi ceva mai mult de pe acest forum, din motive personale.

4. Depinde. Daca te referi la materiale, probabil nu o sa pot arunca fotografia parintilor mei, leptopul, si caietul de compuneri. Daca te referi sentimental, nu as arunca niciodata prietenia mea cu oamenii pe care i-am cunoscut;

Multumesc de intrebari, te mai astept pe aici kiss kiss
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Vin 29 Mar 2013, 23:04

Bunaaa, ma mai tii minte? Poate ca nu rolling on the floor .
1. Cum iti mai merge cu prietena ta?
2. Cum stai cu amorul?
3. Spongebob Squarepants sau Patrick Star?
4. De ce te intutilezi "Soricel nebun"?
5. Ce faci cand te enervezi foarte tare?
6. De unde vina branza celesta? rolling on the floor
Pa-pa. Mai vorbim. kiss
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Sam 30 Mar 2013, 10:53

Electra :3 a scris:
Bunaaa, ma mai tii minte? Poate ca nu rolling on the floor .
1. Cum iti mai merge cu prietena ta?
2. Cum stai cu amorul?
3. Spongebob Squarepants sau Patrick Star?
4. De ce te intutilezi "Soricel nebun"?
5. Ce faci cand te enervezi foarte tare?
6. De unde vina branza celesta? rolling on the floor
Pa-pa. Mai vorbim. kiss

Normal ca te tin minte. lough Cum sa te uiti? well? awesome right?

1. Destul de bine, cert este ca lista mea de prieteni s-a marit, asa ca incerc sa imi impart timpul astfel incat sa ofer atentie tuturor.

2. Nu prea bine. Momentan, fluturii cam zboara prin stomacul meu, si pentru ca asta nu era de ajuns, diriga m-a mutat in banca impreuna cu baiatul pe care il plac. Yeah, no? lough

3. Spongebob, my true love rolling on the floor Nuu, acum serios: imi place mult de spongebob . <3

4. Poveste scurta si lunga: 'Soricel' e un fel de alint de la colegii mei. Eu sunt cea mai mica din clasa dar sunt foarte mancacioasa si destul de rapida. Iar daca te intrebi cat de 'mica' sunt, am 1,55 pe cand ceilalti au mai toti peste 1,60. Traiesc intr-o lume de giganti. Si ,,nebun'' e doar caracteristica mea. La prima vedere sunt foarte timida, dar daca persoana pe care o cunosc imi devine prietena, imi cunoaste adevarata personalitate, aceea de a fi super crazy. Depinde. Oricum, pot fi si diplomatica, cum am mai spus, depinde.

5. Eu cand ma enervez am cele mai proaste obiceiuri: imi musc buza inferioara pana la sange; Mai ales in ora de romana cand fosila ma scoate la tabla si imi spune ''Degeaba te pricepi la compuneri si literatura daca la gramatica esti praf!''. Ori atunci cand ma cearta mama, pentru ca eu nu pot sa dau in ea sau sa o injur [totusi, e mama] ma zgarii singura pe mana. Odata am avut niste zgarieturi atat de urate incat nu am mai putut scrie cu mana aceea [dreapta] . Urate ticuri, da stiu.

6. Sincer, cred ca din Galaxie rolling on the floor

Multumesc de intrebari, te mai astept pe aici! a hug
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Dum 31 Mar 2013, 18:58

1. Ţi-ar fi frică să mergi printr-un cimitir? Ce îţi inspiră când treci prin el?
2. Crezi în lucruri supranaturale?
3. Ai vrea să faci o călătorie în spaţiu?
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Ambriel Malphas - Interviu. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Dum 31 Mar 2013, 21:57

Buna, draga! Am si eu niste mici curiozitati despre tine.

1.Ce anume reuseste sa te aduca la exasperare si ai vrea sa nu mai fie pe lume?
2.Cum ii vezi pe cei din jurul tau?
3.Ce anume te inspira?
4.Dintre toate lucrurile din lume, ce ai lua cu tine pe o insula pustie?
5.Ce parere ai despre existenta altor specii in Univers?
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Lun 01 Apr 2013, 20:35

Bishop † a scris:
1. Ţi-ar fi frică să mergi printr-un cimitir? Ce îţi inspiră când treci prin el?
2. Crezi în lucruri supranaturale?
3. Ai vrea să faci o călătorie în spaţiu?

1. Nu nu imi este frica, si iti spun si de ce: Eu stau la tara si locuiesc langa un cimitir. Deci, eu cand trec acasa merg prin fata cimitirului mereu, nu este o problema, am inceput sa ma obisnuies. Poate inainte era mai dificil, dar acum chiar este bine. Am copilarit in cimitir, pot spune. Vara, cand era cald, mergeam in cimitir cu fetele si furam cirese si nuci. Ne adunam vreo 13-15 copii si ne jucam ascunsa, printre morminte, la 11 seara. Nebunie mare... In rest, cand vad un cimitir nu imi inspira chiar cine stie ce sentiment, poate doar tristete. Tristete ca in locul ala au fost inmormantati niste oameni cu suflet.

2. Da, cred. Din simplul fapt ca unele lucruri nu pot fi demonstrate stiintific. Parerea mea...

3. Daca s-ar putea, da, chair as vrea; consider ca o astfel de calatorie mi-ar schimba radical viata, si probabil ca ar fi si o experienta unica. Deci da, chiar mi-ar placea.

Multumesc pentru intrebari, te mai astept pe aici! kiss
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Lun 01 Apr 2013, 20:51

Danielle a scris:
Buna, draga! Am si eu niste mici curiozitati despre tine.

1.Ce anume reuseste sa te aduca la exasperare si ai vrea sa nu mai fie pe lume?
2.Cum ii vezi pe cei din jurul tau?
3.Ce anume te inspira?
4.Dintre toate lucrurile din lume, ce ai lua cu tine pe o insula pustie?
5.Ce parere ai despre existenta altor specii in Univers?

1. Sincer, nu m-am simtit niciodata exasperata, poate doar nervoasa, sau tulburata. Dar in rest sunt o persoana sociabila, voioasa si vesela. Acest lucru nu se va schimba niciodata.

2. Cum sa iti spun eu tie, noi suntem persoane diferite pentru fiecare om ce il cunoastem. Eu sunt inconjurata de oameni extraordinari, cu bun simt, pentru care mi-as da cu placere viata. Ii iubesc pe fiecare in parte, poate tin la ei mai mult decat tin ei la mine. Dar cum sa iti spun, mie nu mi-e frica de oameni, mi-e frica de respingere.

3. Absolut totul. De la filme, pana la melodii, de la versuri pana la stirile de la televizor. Chiar si o floare daca mi se pare interesanta, iar pe moment imi vine o idee, imi creez in gand un ansamblu de metafore si apoi le scriu pe hartie. Iubesc acest hobby, cel de a crea si a scrie, nu as renunta la el niciodata.

4. Toti userii de pe forum, pe cuvant. Sa fim acolo o insula mare de nebuni care rad si vorbesc intrei ei in love

5. Nu sunt sigura de aceste specii, poate exista, poate nu, numai Dumnezeu stie. Dar existenta extraterestilor o cred, pe cuvant.

Iti multumesc pentru intrebari, te mai astept pe aici. a hug
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Ambriel Malphas - Interviu. Asss10Ambriel Malphas - Interviu. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Lun 14 Apr 2014, 13:05

1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
4. Cum te vezi peste 10 ani?
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
6. Crezi in dragoste la prima vedere?
Geo [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Ambriel Malphas - Interviu. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Lun 14 Apr 2014, 15:00

1.Care a fost ultima carte citită?
2.Motto-ul tău în viață…
3.Topul celor 5 melodii ascultate de tine.
4.Dacă ai alege o altă țară în care să locuiești, care ar fi aia?
5.Care dintre prietenii tai are cea mai mare influență asupra ta?
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19Lun 14 Iul 2014, 16:15

Akatsuki:
1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
Ar trebui să omor oamenii. Ei sunt cei ce ne distrug lumea în care trăim.

2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
Taissa Farmiga.

3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
Să aud ce gândesc oamenii.

4. Cum te vezi peste 10 ani?
Cu siguranţă mult mai bine decât sunt acum. Probabil undeva la o facultate de informatică, I think.

5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
Aş rămâne în apă. Ar fi atât de jenant.

6. Crezi in dragoste la prima vedere?
În primul rând, mai există dragoste? Pentru că eu nu am întâlnit-o încă. Şi nu, nu cred.

Sin:
1.Care a fost ultima carte citită?
Din seria "Vampirii din Morganville" scrisă de Rachel nu-ştiu-mai- aproape am terminat volumul 5 "Domnia Haosului", deşi celelalte 4 volume mi s-au părut mai interesante. Oricum, sunt geniale toate.

2.Motto-ul tău în viață…
Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi.

3.Topul celor 5 melodii ascultate de tine.
1. The pretty reckless - You make me wanna die
2. C.I.A - Unde e ea
3. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] <333
4. Mady - Pleacă
5. The pretty reckless - Going to hell


4.Dacă ai alege o altă țară în care să locuiești, care ar fi aia?
Canada :3

5.Care dintre prietenii tai are cea mai mare influență asupra ta?
Nu mă las influenţată de nimeni. 

Vă mulţumesc pentru întrebări, vă mai aştept pe aici :D
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ambriel Malphas - Interviu. Empty
MesajSubiect: Re: Ambriel Malphas - Interviu.   Ambriel Malphas - Interviu. I_icon19

Sus In jos
 

Ambriel Malphas - Interviu.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-