Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Momente SasuSaku Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Momente SasuSaku Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Momente SasuSaku

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Mar 05 Mar 2013, 11:18

Am observat că de la o vreme , mulţi fani SasuSaku se dau bătuţi . Ei bine , nu mi se pare ceva corect . Noi trebuie să credem încă , nu să ne dăm bătuţi aşa ... M-am gândit la aceste momente SasuSaku mult şi bine , uitaţi logica mea despre relaţia lor . V-aş ruga să căutaţi şi voi momente cu acest cuplu şi să vă puneţi în locul personajelor . Este un fel de joc , să zicem ? Hai să încerăm , să vedem cum va decurge !!!


1 . Să începem cu un adevărat moment SasuSaku , pe care pe toţi ne-a impresionat enorm dar ne-a şi întristat , acesta fiind : plecarea lui Sasuke Uchiha .
Episodul 109 , dacă nu mă înşel .


Bun ... Acum aş vrea să gândiţi un pic diferit , să fiţi fericiţi că el pleacă . De ce ? Argumentele :

- dacă nu ar fi plecat noi nu am mai fi profitat de acest moment
- Sakura nu i-ar fi mărturisit adevăratele sale sentimente
- Naruto nu ar mai fi avut sens şi totul s-ar mai fi rezumat la misiuni plictisitoare , rareori apărând personaje noi şi tehnici necunoscute
- Sasuke probabil ar fi devenit mult mai rece şi nepăsător
- Sakura ar fi rămas o simplă fană a acestuia , mai mereu ,, enervându-l '' ( Sasuke s-ar fi depărtat şi mai mult de ea , după părerea mea )
- Naruto nu ar mai fi avut un scop de a deveni mai puternic , înafară de acela de a deveni Hokage
- prin urmare , pentru mine ar fi fost puţin cam plictisitor ( părerea mea )

Sunt multe alte argumente , însă cred că va-ţi cam dat seama şi voi despre ce vorbesc aici ...

Voi va-ţi pus vreodată întrebarea de ce Sakura , în loc să se ducă acasă , să se culce , a fugit spre drumul ce ducea spre ieşirea din sat ? De ce a făcut asta ? Oare cumva , a simţit ceva puternic , ce a determinat-o să facă asta ? Ehh , eu cam asta cred ! Şi până la urmă , de ce doamne iartă-mă Sakura ? Ino nu putea fi în locul ei , oare ?
Kishimoto a avut ceva în cap de a creat acest personaj ... şi culmea Sakura este opusul lui Sasuke ! Ea dulce şi iubitoare - el rece şi singuratic . Cred că e clar că Sasuke are nevoie de cineva care să îl iubească şi să îi fie alături mereu , la bine şi la greu . Ehh ... se pare că acest rol i-a fost atribuit Sakurei iar aceasta şi-a făcut bine treaba , după părerea mea !!!
Revenind acum ...
Sasuke - Sakura ( ce coincidenţă .. chiar rimează , nu ? )
El rece , singuratic , nepăsător - ea dulce , iubitoare ( foarte opuşi .. însă trebuie să recunoaştem , le-ar sta bine împreuna , mai ales în ficurile noastre şi în imagini , se potrvesc de minune ! )
Hai că acum mă leg şi de culori :)) . Culoarea sufletului său este una rece , preferabil un albastru , mov închis , negru ( Sasuke ) , culoarea Sakurei din nou este opusă în totalitate aceasta fiind una caldă şi plăcută , preferabil un roz , galben , verde chiar . Cam ciudat că ei sunt chiar atât de opuşi , nu hmm..realy? ?
Şi până la urmă Sasuke este un personaj atât de dur ... iar Sakura foarte inocenta ( când vrea lough ) .
Şi de ce Sakurei i s-a atribuit şansa aceea de a putea fi în echipă cu Sasuke Uchiha şi Naruto Uzumaki ? De ce ea şi nu Ino ? Hmm ... ciudat din nou !
Sakura a fost prietenă bună cu Ino , însă ele sau depărtat datorită dragostei pentru Sasuke . Am vizionat multe filme aşa ... însă toate nu cumva s-au terminat cu fata cea care a luptat până la capăt şi nu s-a dat bătută ? Ba da ! Pro SasuSaku !!!!

Hai că iau cuplurile în parte ca să vă conving .. Imediat voi reveni la moment deoarece nu am scriu nimic despre el ...

NaruSaku ?
- Scuzaţi-mă fani NaruSaku .. însă no chance !!! Why ? În prima serie Naruto a fost aproape băgat în spital de Sakura , măi Sakura a încercat măcar o dată să dea în Sasuke şi nu ştiu eu ? Nu prea cred ... În plus cred că e cam clar că în a doua serie Sakura nu îl vede mai mult pe Naruto mai mult decât pe un prieten bun , ba chiar este un frate pentru ea , însă nimic mai mult . Da recunosc , Naruto o iubeşte mult pe Sakura şi el este personajul preferat .. şi ce ? Nu aveţi nicio dovadă că ei doi ar putea fi un cuplu . Mult mai probabil NaruHina ( fanii acestui cuplu se vor bucura mult şi bine , eu fiind printre ei ) . Şi acum .. pe bune ... până şi Naruto a recunoscut în faţa lui Sai că Sakura îl iubeşte prea mult pe Sasuke , astfel după mine cred că a înţeles de ceva vreme că nu se poate băga între ei . Poate nu sunt o fană NaruSaku să gândesc ca unii dintre voi şi să observ anumite momente NaruSaku ( care nu prea cred că există .. sincer ... ) . Oricum ultimul argument : în momentul în care Sakura l-a minţit pe Naruto că îl iubeşte , el a refuzat-o spunându-i că nu suportă oamenii care se mint pe sine însuşi . Cred că asta a cam demonstrat ceva .. nu ? Şi dacă ar fi Narusaku .. frate ce mai ar căuta Hinata prin preajmă .. ? Este ceva ciudat aici recunosc .. :
Sasuke - Sakura - Naruto - Hinata . Sakura îl iubeşte pe Sasuke , Naruto o iubeşte pe Sakura ( nu se mai ştie dacă o iubeşte mai mult de cât o soră ) , Hinata îl iubeşte pe Naruto . Sunt sigură că măcar unul dintre aceste 2 cupluri va fi creat -.- ... Hai mă Kishi nu ne dezamăgi chia aşa :)) !!!!

Şi alt cuplu pe care pe mine una mă ,, omoară '' ...

SasuKarin ?

Măi nu zic nu la asta dar ... nu i-aş vedea pe ăştia doi împreună în viaţa mea , părerea mea . La asta zic Nu ! din start , de ce ? Fără dezvoltare emoţională ... Şi da Sasuke a salvat-o de câteva ori pe Karin , dar pe Sakura a salvat-o de nenumărate ori . Şi pun pariu că dacă nu apărea Sakura o omora fără regret . dacă îmi amintesc bine Sasuke a vorbit cu Suigetsu despre Karin . Ce a spus ? Nu îmi amintesc tocmai bine însă a sunat ceva de genul că este o fată prostuţă şi poate fii uşor manipulată , parcă ? Sper că v-am lămurit . Fără resentimente !!!! Repet tot ce am spus până acum este părerea mea , dacă voi aveţi alta , am spus mai sus v-as ruga să daţi argumente precum am făcut şi eu !

Revenind la SasuSaku . Acum va dura ceva deoarece voi lua aproximativ toate replicile la rând şi vă voi spune părerea mea . Pfiuu cât am scris până acum , cred că sunt singura care a scris atât la o simplă părere ...

Sasuke :

- Ce faci .. plimbându-te pe aici la ora asta ? ... Du-te acasă şi culcă-te .

Măi da parcă nu îi păsa de ea .. ? El însă nu cred că a rănit-o spunându-i asta . De ce ? Mi se pare doar că el vrea să o ştie în siguranţă pentru a nu îşi mai face şi alte griji . Prin urmare el ţine la ea însă nu vrea ca ea să îşi ,, bage nasul '' în treburile sale . Misiunea asta a lui este destul de dificilă , aici vorbim de Orochimaru nu de un terchea-berchea . Acesta este un tip periculos , şi subordonaţii săi după cum vedeţi sunt cu mult peste stadiul lui Sasuke în acea perioadă . Sasuke probabil se temea că aceştia îl urmăresc şi au de gând să îi facă rău rozaliei . Asta este părerea mea şi mie mi se pare destul de logic . Dar vouă ?

Sakura l-a întrebat de ce nu îi spune nimic iar el i-a spus :

De ce trebuie să îţi spun ceva ? Nu e treaba ta . Nu te priveşte pe tine ceea ce fac . ( şi s-a oprit cu totuşi că putea să îşi continue drumul , nepăsându-i de Sakura )

Defapt este puţin adevăr în ceea ce a spus el . Nu este nevoit să o încarce şi pe ea de tristeţe cu viaţa sa dificilă . După cum ştim cu toţii el a avut o viaţă greu de suportat , mereu fiind singuratic . Deabea s-a mai deschis puţin când era în Team 7 ... Cu siguranţă şi el are sentimente ca oricare altcineva însă e clar că ştie bine să le ascundă şi să se controleze . Aici ţine de autocontrol şi sunt sigură că mulţi nu am avea această putere de a ne stăpâni precum el . Oricum aici vorbim de o poveste să zicem . Viaţa lui Sasuke a fost una grea şi astfel s-a închis în el . Cu siguranţă i-a fost greu ... Odată cu Team 7 însă se vede că s-a cam dezgheţat acea mască ce o purta mereu , astfel arătându-şi anumite sentimente .

Sakura i-a spus de acea zi în care el s-a enervat pe ea iar el a spus ,, Nu îmi amintesc '' . Sunt sigură că îşi amintea totuşi . Dar încerca să uite totuşi ca să nu îi fie chiar atât de greu . Nu ştiu despre voi însă am observat că vocea lui a devenit mult mai tristă parcă dintr-o dată faţă de cum a folosit-o până acum . 44
Sakura i-a amintit de zilele în care ei erau în misiuni şi acolo se vedea o imagine în care Sasuke zâmbea şi arăta foarte fericit şi inocent parcă . Am rămas uimită totuşi .. era pentru prima dată când l-am vazut pe Sasuke zâmbind aşa din toată inima !!!!

Exact cum am crezut . Sunt diferit de voi . Eu urmez căi diferite decât voi . Am crezut că a fost calea să fac lucrurile ce le-am făcut până acum . Noi 4 am făcut multe împreună , dar inima mea s-a hotărât pe răzbunare , în final . Ăsta este scopul în viaţă ( acum a arătat o imagine în care era încruntat însă ochii îi sclipeau parcă ) . Nu pot deveni ca tine sau ca Naruto .

De ce i-ar fi zis Sakurei asta ? De ce s-a deschis de atătea ori în faţa ei ??? Poate are încredere în ea , simte că ea îl înţelege , simte că ea l-ar putea ajuta ? Eu cam asta cred ..
Peste ceva timp a arătat o imagine cu Sasuke , acesta avea capul aplecat puţin în jos , uitându-se în gol , sclipirea din ochi însă nu îi dispăruse iar acum nu mai era încruntat . Când Sakura i-a spus că ea ar fi singură dacă el ar pleca , acesta şi-a adus aminte de imaginea cu Team 7 , avea ochii uşor strânşi şi sclipirea devenise mult mai accentuată . Oare chiar l-au atins sentimentele pe care Sakura le împrăştia şi le trăia ? A simţit ceva în inima sa ce parcă îi spunea să rămână însă ştia că are nevoie de putere pentru a îşi îndeplini scopul . Să nu uităm că mai avea un scop acela fiind de a îşi reface clanul , Karin era lângă el însă când Obito l-a întrebat ce va face el a spus că mai aşteaptă . Pe cine ? Pe Sakura oare ?

De aici încolo , o nouă cale se va deschide pentru noi toţi .

Ce vrea să spună ? Eu cred că îşi lua adio de la ea .. însă vroia să nu o facă să sufere mai mult . 4

Peste ceva vreme după ce sakura şi-a mărturisit sentimentele pentru el , acesta s-a întors având un zâmbet misterios pe chip parcă ar fi câştigat ceva . Sakura a fost prima care şi-a arătat sentimentele pentru el , acesta a fost oarecum surprins şi bucuros . De ce a avut acel zâmbet pe chip ? I-a făcut plăcere să audă asta ? A aflat că ea ar face totul pentru el şi s-a simţit împlinit . Asta este ceea ce cred eu . Totuşi i-a zia că ,, Chiar că eşti enervantă '' însă tot cu acel zâmbet . Este diferit faţă de data asta acest cuvânt ,, enervantă '' . I-a mai zis odată aşa , însă atunci era nervos deoarece îşi reamintise de clanul său . Acum însă parcă i-ar f spus : Chiar că eşti enervantă însă eşti simpatică/drăguţă când eşti aşa . Este ceva TOTAL diferit !!!
Acum cel mai trist moment când acesta pleacă , însă Sakura îl ameninţă că va chema ajutoare , acesta se transportă în spatele ei şi neştiind ce să îi spună ca să o liniştească , îşi muşcă buza de jos vizibil , parcă fiind derutat şi trist , după care îi spune : Sakura , mulţumesc ! '' .
Pentru ce i-a mulţumit ? Pentru toată dragostea primită , pentru că a avut mereu grijă de el şi l-a ajutat cum a putut mai bine , pentru că i-a fost alături . Se vedea însă că a fost trist şi debusolat . A luat-o şi a pus-o pe o bancă . Aţi observat că a fost la un moment dat şi o muzică tristă ? Tot ceea ce a făcut el .. era trist însă . Nu vroia să plece .. Sunt sigură ca dacă nu era Obito cu prostiile lui şi nu îl manipula pe Sasuke el ajungea în Konoha ... Acum chiar aş vrea să continui dar cred că deja va-ţi săturat de părerile mele ... Oricum voi reveni cu alte momente detaliate acum trebuie să mă pregătesc pentru algebra asta că dau test .. Iar eu + mate = moarte sigură lough . Aştept părerile voastre iar dacă v-a plăcut voi continua cu acest momente şi vă voi da câteva şi din Shippuden că tot ziceţi voi că nu există !! Pupici !!!


Sus In jos
Alee
Genin
Genin
Alee

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde nici nu-ti inchipui
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc ficuri , sa desenez , sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : Creativa

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Lun 18 Mar 2013, 22:25

Buna! Ti-am citit parerea si sunt in totalitate de acord cu tine. Chiar cred ca Sasuke simte ceva pentru Sakura pana la urma, iar despre cuplul NaruSaku , care cred ca este inexistent (parerea mea) , nu pot spune nimic altceva decat ca eu nu ii pot intelege pe fanii acestui cuplu. Serios, acum , SasuSaku sunt mult mai draguti impreuna decat Naru Saku. Dau niste poze ca exemple:

NaruSaku in anime : Intervenit de R
∆IN: Fara reclame!(E singura pe care am gasit-o la repezeala)
SasuSaku in anime: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
NaruSaku inafara anime: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]( Aceasta poza imi place pana si mie, dar tot cu SasuSaku tin , sa nu intelegeti gresit!)
SasuSaku inafara anime:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru fanii SasuKarin , serios? Pai ganditi-va si voi! De ce ar fi Sasuke , un baiat cu capul pe umeri,  cu o  usuratica ca ea?  Ganditi si voi putin, va rog , o vrea el sa isi reinstaureze clanul , dar cu siguranta nu s-ar uita la orice fenomen.

Pentru fanii NaruHina , printre care ma numar si eu, cel mai probabil cred ca ar fi ca Naruto sa ramana cu Hinata , nu cu Sakura , altfel de ce apar atatea momente cu el si Hinata in anime?

Am observat ca exista si fani ItaSaku sau SasuHina , de unde pana unde , fratilor?
Ce treaba ar avea Itachi cu Sakura sau Sasuke cu Hinata?  De unde va vin asemenea idei nu imi pot explica.

Acum hai sa dau si eu un exemplu de moment SasuSaku: :
( In tot acest episod cineva isi aminteste lucrurile intamplate cand ei erau mici)Daca vizionati episodul 189 din Naruto shippuuden puteti observa un moment intre Sakura si Sasuke cand se tin de mana . Sasuke e cel care o ia pe Sakura de mana si incepe sa alerge , daca vizionati episodul intelegeti si de ce.

Alte comentarii numai am deocamdata .
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Vin 05 Apr 2013, 22:21

Ti-am vazut topicul si am simtit nevoia sa postez si eu ceva. dap !


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Mi-a atras atentia aceasta imagine:
Mie mi se pare ceva dubios,mai ales la privirea aceea a lui Sasuke,este in manga dar la fel se uita si in anime.Plus ca..din cate stiu eu Obito era chiar indragostit de Rin..


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
BlackEyes
Academy Student
Academy Student
BlackEyes

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Lângă tine
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Desenatul, Muzica, Dansul, Naruto ...
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: SasuSaku Moments   Momente SasuSaku I_icon19Mier 10 Iul 2013, 14:21

Topic gresit, la fel si celelalte mesaje deoarece cineva cred ca mi-a mutat locul unde trebuie salvat sau l-a redirectionat aici ... -.-'' . In fine .. o poza cu mai multe momente Sasusaku -- > [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre BlackEyes in Mier 02 Oct 2013, 20:07, editata de 1 ori
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Mier 17 Iul 2013, 15:58

Sunt  total  de  acord cu  tot  ce ai  scris  aici,chiar  daca  nu m-am  gandit  niciodata  la aceste  momente...dar  pare  logic:): Un  alt  moment  sasusaku  a  fost  in Padure(examenul ala  blestemat),cand  sasuke  a  fost  muscat  de  Serpisor(Oro,asa  l-am poreclit  eu happy2) si  s-a trezit,a vazut-o  pe  Sakura  in  starea  aceea  groaznica(+cu  parul  taiat),s-a  infuriat si i-a rupt  la  unuia  mana,apoi  a vrut  sa-l  omoare  pe  ultimul dar  Sakura  l-a  rugat  sa  se opreasaca,l-a imbratisat iar cand  a  fost imbratisat, semnele  alea  idioate  s-au  retras.Cam atat  imi  vine  acum  in  minte,scuze!


Ultima editare efectuata de catre AndraEu in Mar 03 Sept 2013, 22:12, editata de 1 ori
Sus In jos
İuliá
Academy Student
Academy Student
İuliá

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Iulia Cristiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Singing & Reading
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♫

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Mier 17 Iul 2013, 17:21

Asa este. Ai dreptate...poate ca si in Shippuuden vor mai fi momente. Poate Sasuke tine la ea in felul lui. Dar cu toate momentele de mai sus,sunt de acord! Desigur ca sunt mai multe,dar nu te condamn! :)
Sus In jos
SaKuraX
Academy Student
Academy Student
SaKuraX

Sex : feminin Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 0

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Vin 23 Aug 2013, 09:54

Poate Sasuke tine la ea ca o SORA...nu ca o iubito a vrut sa o apere pt ca era colega ei si Sakura il iubeaaa nu il placea ca celelante...Ea nu il placea pt ca e Uchiha Sasuke marele Sasuke....Nu pt personalitatea lui....Pt. felul lui de a fi!
INCA SUSTIN SASUSAKU
Sus In jos
ℰmpress ♔
Genin
Genin
ℰmpress ♔

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 285
Puncte : 297
Reputatie Reputatie : 10

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Lun 23 Sept 2013, 20:38

SasuSaku este unul din cuplurile mele preferate din acest anime, chiar dacă cred că nu vor vor fi împreună, eu tot sper. Speranța moare ultima, nu? :)) Le stă adorabil împreună și chiar se potrivesc, după părerea mea. :3 Ce NaruSaku sau SasuKarin? SasuSaku! heh 
Momentele au existat, mai mult sau mai puțin, dar nu dovedesc nimic. Dacă Sasuke ține la Sakura - în modul în care noi ne dorim și acel „dacă” fiind cuvântul cheie - nu prea au fost conturate sentimentele.


P.s: Alee, imaginea postată de tine cu NaruSaku conține link-ul unui forum!
Sus In jos
BlackEyes
Academy Student
Academy Student
BlackEyes

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Lângă tine
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Desenatul, Muzica, Dansul, Naruto ...
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: SasuSaku Moments   Momente SasuSaku I_icon19Mier 25 Sept 2013, 11:53

Eu inca cred in SasuSaku ! Si o voi face pana la sfarsit :) Chiar daca Kishi nu ne va asculta dorinta, SasuSaku va ramane in inima mea mereu .


Ultima editare efectuata de catre BlackEyes in Mier 02 Oct 2013, 19:59, editata de 1 ori
Sus In jos
BlackEyes
Academy Student
Academy Student
BlackEyes

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Lângă tine
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Desenatul, Muzica, Dansul, Naruto ...
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: SasuSaku Moments   Momente SasuSaku I_icon19Mier 25 Sept 2013, 22:51

1. In examenul Chunnin Sasuke a salvat-o pe Sakura .
2. In timpul luptei cu Haku si-a amintit de ea .
3. A aratat ca e cam gelos pe Naruto intr-o poză cand Sakura se uita la Naruto .


Ultima editare efectuata de catre BlackEyes in Mier 02 Oct 2013, 20:02, editata de 1 ori
Sus In jos
ℰmpress ♔
Genin
Genin
ℰmpress ♔

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 285
Puncte : 297
Reputatie Reputatie : 10

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Joi 26 Sept 2013, 09:32

Bună. Ai mai postat acest topic o dată și mai există unul asemănător. Am rugat-o pe Andreea Schimtt să îți fuzioneze topicul creat de tine cu altul care a avea aceeași temă. Uite aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Roagă un moderator să se ocupe de topicul tău. *hmm*
P.s: Îmi pare rău dacă m-am băgat unde nu trebuia. good 
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Joi 26 Sept 2013, 10:07

Daca e vorba de acelasi subiect, postati INTR-UN SINGUR TOPIC. Nu isi deschide fiecare topicul sau cu dovezi. Deci sper sa nu mai vad vreun altul deschis din nou. Posteaza aici tot ce vrei, dar sa fie in legatura cu tema.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Joi 26 Sept 2013, 14:52

 Nu incerc sa jignesc pe nimeni spunand asta dar nu cred ca va exista vreodata SASUSAKU.De ce?Am cateva motive si am sa le enumar aici.(Eu iubesc acest cuplu si desi sper ca vor fi impreuna sunt prea multe argumente CONTRA)

1.Naruto Shippuden este o DRAMA.Adica ceva trist.Nu ar mai fi drama daca ar fi toti fericiti si in plus,cine stie cum o sa se termine.

2.Daca ati observant,aici e un fel de...patrat amoros.De aceasta "lupta" cineva va iesi sifonat rau de tot.Banuiesc ca acea va fi Sakura.
Hinata>Naruto>Sakura>Sasuke.

3.Al treilea argument a mai fost deja prezentat desi ca o dovada PRO ceea ce mi se pare nu-stiu-cum.
Avand in vedere ca sunt foarte diferiti nu au cum sa fie impreuna.Chestia aia cu "Opusele s-atrag" este fake.Stiu asta pe pielea mea.Sasuke este mult prea introvertit si rece si razbunator pe cand Sakura este extrtovertita vesela si blanda.

4.Acum am sa ma leg de episodul in care pleaca Sasuke.Cineva a spus ca el isi facea griji pentru ea ca sta pe afara noaptea si ca de ce ii pasa de ea. NU ii pasa de ea.Eu am luat intrebarea aceea ca pe un "Ce cauti aici?".Si in plus,macar atat sa faca dupa cate I-a facut Sakurei.

5.Momentele in care Sasuke o salveaza pe Sakura.Ei bine,eu una cred ca se simtea responsabil pentru viata ei avand in vedere ca sunt in aceeasi echipa.Sau poate ca doar nu mai vrea sa care povara mortii ei in carca.Sa fim seriosi,el l-a salvat si pe Naruto de cateva ori.

6.Sasuke a ranit-o pe Sakura de foarte multe ori.Ori a jignit-o numind-o "enervanta" ori a facut-o sa planga prin diverse mijloace.Sa nu mai spun ca ea sufera dupa el si lui nici nu ii pasa.Pentru ca nu INTELEGE CE SIMTE EA DEOARECE EL NU SIMTE LA FEL.

Cam asta ar fi tot ce imi vine acum in minte.Nu ma intelegeti gresit,nu sunt anti-SasuSaku dar pur si simplu,nu merge.Eu mereu am iubt cuplul asta si mereu il voi iubi dar va exista doar in imaginatia noastra nu si in anime.Asta este parerea mea.
Sus In jos
BlackEyes
Academy Student
Academy Student
BlackEyes

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Lângă tine
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Desenatul, Muzica, Dansul, Naruto ...
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: SasuSaku Moments   Momente SasuSaku I_icon19Mier 02 Oct 2013, 19:49


 Bună ! Având în vedere că Naruto este anime-ul meu preferat iar ,, SasuSaku '' este cuplul meu preferat din acest anime, m-am gândit să caut şi eu anumite momente cu cei doi . Am nevoie de ajutorul vostru, deasemenea . Împreună vom putea găsi momente cu acest cuplu, astfel arătând că poate exista ( dacă va vrea şi Kishimoto asta ... ^^ ) ! Ce fel de materiale vom căuta ? Dovezi ! Mai exact păreri, imagini ( din manga, anime, filmele Naruto, OVA-uri ... ), replici ale personajelor, expresia facială a personajelor în anumite momente ( dacă nu puteţi aduce o poză la acestea ne puteţi explica cum arătau, cum se simţeau, părerea voastră mai exact ) . 
 Înainte să încep aş vrea să vă spun că aceasta este doar din punctul meu de vedere,părerea voastra dacă este diferită aş dori să o postaţi pentru a afla cât mai multe . De ex : de ce credeţi că merită să existe cuplul SasuSaku, de ce nu, ce momente v-au plăcut, ce nu etc ... Unele momente pot fi exagerate, mult prea gândite sau fără sens, eu am pus unele ce mi s-au părut mie a fi dovezi, voi puteţi veni cu altele deasemena :) . Acestea fiind spuse ... să începem !
Aceasta este Sakura Haruno . 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] 
,, Haruno Sakura : O fată drăguţă de care sunt cam interesat .'' - descrierea lui Naruto .



Acesta este Sasuke Uchiha .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

,, Uchiha Sasuke : Mereu acţionează ca şi cum ar fi cool ... Îl urăsc pe tipul ăsta mai mult decât pe oricine ''- descrierea lui Naruto . Rival în dragoste :)) .
Haideţi să mergem la momentul în care i-am văzut pentru PRIMA OARĂ împreună . 
-Sakura este aici doar o fană a lui Sasuke, împreună cu multe alte fete . Nu putem spune aici că ea îl iubeşte, ea îl place aici pentru că e ,, cool '', misterios ( oarecum ), probabil este atrasă şi de comportamentul său rece şi pentru că arată bine ( aici sunt de acord :''> ) şi are mult talent . Putem spune că Sakura este obsedată de Sasuke şi de câte ori este în preajma lui încearcă să îl facă să se îndrăgostească de ea şi să o placă . Este o mare diferenţă între Sakura de aici şi cea care îl iubeşte cu adevărat şi este îngrijorată pentru el . 


-- > [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


-Bun, acum că am văzut diferenţa dintre Sakura cea ,, veche '' şi cea actuală să continuăm ... În episodul ,, Sasuke şi Sakura - Prieteni sau rivali '' Naruto s-a transformat în Sasuke pentru a o cuceri pe Sakura ( Doamneee cât am mai putut să râd când l-am văzut [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]] ) . Sakura, tristă doarece de câte ori încearcă să îi atragă atenţia lui Sasuke notele ei sunt sub medie, pe când fruntea ei este peste medie . Ea spune că îşi urăşte fruntea, urmând să spună ,, Cum aş putea ... '' . Deodată îl vede pe Sasuke ( Naruto transformat în el ) uitându-se atent la ea . Aceasta îi mărturiseşte lui Naruto că ea vrea să fie recunoscută doar de el ( de Sasuke ) mai apoi ei aproape sărutându-se ( Kishimoto ... de nu era Naruto în locul lui Sasuke cred că eram cea mai fericită fană Naruto ever :)), oricum ar fi fost frumos dacă era Sasuke cel adevărat în ipostaza aceea ) . Deci, de aici Naruto îşi dă seama că Sakura este îndrăgostită de Sasuke şi că îl place doar pe acesta .


--> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


- Sasuke a numit-o pe Sakura de două ori enervantă . Este o maaaare diferenţă ! În primul rând ... prima dată a fost enervat pe ea deoarece ea a dus în discuţie subiectul ,, familie '' vorbind despre cum se poartă Naruto deoarece nu are părinţi şi cât de egoist este acesta . Sakura pe atunci nu cunoştea cuvântul singurătate, soltitudine, tristeţe etc, Sasuke a învăţat-o asta . A doua oară când acesta a numit-o enervantă a zâmbit ( un zâmbet super hot ce-i drept ), atunci Sakura i s-a confesat lui Sasuke încercând să îl facă să se răzgândească şi să rămână în sat . Cuvintele ei l-au atins însă nu atât cât însemna pe atunci răzbunarea pentru fratele lui . Haideţi să vedem diferenţa dintre cele două :


-->  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




- De la început cei doi au avut căi diferite . Ne putem da seama asta de la descrierea proprie, pe care Kakashi i-a pus să o facă . Sakura de exemplu ,, Sunt Sakura Haruno, lucrul care îmi place este ... păi ... persoana care îmi place este ... Umm .... Trebuie să îmi spun visul pentru viitor ? Umm ... yeah !! ( Ce urăşti / ce nu îţi place - Kakashi ) Naruto ! '' . Îmi pare rău dacă am greşit pe undeva însă nu m-am uitat de curând la episoadele vechi din Naruto şi am mai uitat iar acum am tradus ( oarecum ) după manga . Revenind ...  la Sasuke acum ,, Numele meu este Sasuke Uchiha . Sunt multe lucruri care nu îmi plac, dar nu prea îmi place ceva . Şi ... nu vreau să folosesc cuvântul ,, vis '' dar ... am o ambiţie ...să îmi refac clanul şi ... să omor pe cineva . '', cam asta a fost descrierea şi a lui Sasuke . Deci prin urmare un scop şi l-a împlinit ( chiar dacă s-a dovedit după că a greşit omorându-şi fratele ), mai are unul . Cu cine îşi va reface clanul ? Păi eu iau prin eliminare acum ^^ : Karin ? Doamne, nu ! Adică este adevărat că i-a cerut scuze lui Karin pentru ceea ce i-a făcut ( în manga s-a întâmplat asta, pentru cei care nu ştiu ) însă în momentul când aceasta l-a îmbrăţişat arăta cam iritat * laugh *, însă nu i-a spus să îl lase sau ceva de genul, dovadă că s-a schimbat . E adevărat că, Karin a fost prima care l-a îmbrăţişat în anii ăştia în care a stat cu el însă nu a fost reciproc * nu l-am văzut niciodată pe Sasuke îmbrăţişând pe cineva !? *, oricum dacă lui Karin i-a mulţumit şi a lăsat-o să îl ia în braţe mă întreb ce îi va face sau ce îi va spune Sakurei după război ( Sper doar ca, Kishimoto să nu ne facă vre-o surpriză să îi facă ceva lui Sasuke sau Sakurei x _ x )  . Reveeeeenind ... Hinata ? NO ! Hinata este a lui Naruto şi PUNCT ( . ) . Temari ? Nu are nici-o treabă cu el, poate Shikamaru ... TenTen ? La fel, poate Neji . Ino ? Again ... Sai sau Shika probabil . Şi tot aşa până ajungem la Sakura !
De ce Sakura ? Este adevărat că la început a fost o fană a lui Sasuke, nu neg asta . Era chiar ... enervantă uneori . Însă cu timpul am văzut cum începe încet-încet să se schimbe deoarece începea să îl mai cunoască pe Sasuke şi petrecea mult timp cu el . De multe ori era îngrijorată pentru sănătatea şi viaţa lui, îi era frică să nu se adeverească ce a spus Oro, iar el să plece . A fost singura care i-a fost mereu alături ( şi Naruto deasemenea ), împreună cu Naruto a luptat să îl scoată din întuneric şi din răzbunarea sa . Au eşuat cei drept la început, însă Sasuke ştie că ei au încercat atâta timp, că ei încă speră ca el să se întoarcă . Acum, în război Sasuke este de partea Konohăi însă să vedem ce ne mai face Kishimoto că sigur o întoarce el cumva, mai nou Sasuke vrea să fie Hokage ! -.- da ştiu ciudaaaat ... Deci probabil va fi o luptă până la urmă Naruto vs Sasuke pentru titlul de Hokage ( dacă nu este omorât vreunul în război :(, să sperăm că nu ... ), în fine . Sakura mereu a fost de partea lui, mereu îl urma şi îl aproba . În Databook, la pagina 49 scrie aşa ( scrisă de Kishimoto !!! ) : 

-Pg 49, Separarea : Spre întuneric ... Singura care a apărut înaintea lui este Sakura . Ea îi mărturiseşte lui că acesta încearcă să plece fără să se uite în spatele lui . Ea îi mărturiseşte că nu vrea să îl piardă . Singura care a umplut existenţa sa singuratică a fost Sakura . Dar el nu o poate lăsa înăuntru . El pleacă cu doar un singur cuvânt de mulţumire . 

Zilele în care lumina a strălucit 
În camera lui Sasuke există o imagine cu, colegii şi profesorul şi cu el care nu este singur . Asta simbolizează tinerii genini, zilele petrecute în sat . El pune plat această imagine în ziua în care pleacă . În linişte, dar sigur, el spune la revedere de la acele zile . 
Aceasta a fost o imagine simplă, dar era totuşi ceva special pentru Sasuke .
 

Am mers pe calea cu tovarăşii . Acum am mers pe calea singuratică de răzbunare - Sasuke Uchiha . 
Sakura care are nevoie de el până la ultima clipă . Cuvintele lui au fost reale : Mulţumesc ! 


Scuzaţi-mi traducerea groaznică x _ x , sper că se înţelege ceva . Nu cred că mai are rost să mai explic aici, deoarece se înţelege în mare parte . Mare atenţie la cele subliniate poate vă daţi seama de ceva nou . 


Bun ... next ! 

- Testul lui Kakashi-sensei :o3 . Toată lumea îl ştie deci... sa trecem direct la momentul în care jounin-ul aplică genjutsu pe Sakura . Aceastea nedându-şi seama că este un genjutsu, îl vede pe Sasuke plin de kunaie şi de sânge, rănit, deabea ţinându-se pe picioare . Aceasta leşina nu înainte de a ţipa cu forţă . În acel moment, Sasuke fiind prin apropiere o aude şi se întoarce alarmat ( părerea mea ) spunând ,, Ţipătul ăsta a fost al Sakurei '' .

--> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] 

-  În timpul luptei dintre Haku şi Zabuza, atunci când Sasuke aude ţipătul Sakurei ( Sasuke şi Naruto se luptau cu Haku, iar Sakura a ţipat deoarece a crezut că Kakashi a fost omorât sau lovit ) el devine foarte neliniştit şi agitat, ridicându-se rapid în sus şi spunând ceva de genul ,, Acesta a fost ţipătul Sakurei, ce naiba face Kakashi !? ''  .

- În momentul în care Sakura se duce la Naruto să îl întrebe de Sasuke şi Naruto nu îi spune nimic, Sakura devine suspicioasă şi aleargă spre locul în care este Sasuke . Ajunsă acolo în vede pe acesta stând pe jos, rece ca gheaţa şi cu mii de ace în corp . Ea se lasă jos lângă el şi îi mângâie uşor faţa reamintindu-şi de regula Shinobi 25 şi o încalcă deoarece ninja nu au voie să arate nici un fel de emoţie prin plâns în momentul pierderii unui camarad . În următorul episod vom vedea că Sasuke este în viaţă . Acesta se trezeşte auzind si văzând-o pe Sakura plângând pe abdomenul său ( eu una am crezut că s-a trezit deoarece a auzit vocea ei >.< în fine, asta este doar părerea mea ) . El îi spune ,, Sakura, eşti grea '' iar rozalia noastră se ridică uimită văzându-l pe acesta treaz, în faţa ochilor ei . Ea îi strigă numele de 3 ori după care îl îmbrăţişează strâns :3 .

-  În momentul în care Zabuza moare lângă Haku şi începe să ningă este o imagine în care Sakura se sprijină uşor de Sasuke ( ştiu că nu este neapărat un moment important acesta însă am vrut neapărat să îl menţionez deoarece mi s-a părut drăguţ având în vedere situaţia de faţă, sper să nu vă deranjeze acest mic detaliu .

- O poză ce conţine mai multe momente : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


















EDIT MÂINE cu celelalte momente :3 mă scuzaţi că sunt cam puţine :p ...
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Momente SasuSaku Asss10Momente SasuSaku J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19Sam 22 Feb 2014, 23:55

Mie imi e lene sa enumar momentele Sasusaku, in fond sunt doar simple momeli ce ne fac sa urmarim acest anime de dragul cuplului SasuSaku =)))
Sus In jos
Continut sponsorizat




Momente SasuSaku Empty
MesajSubiect: Re: Momente SasuSaku   Momente SasuSaku I_icon19

Sus In jos
 

Momente SasuSaku

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Păreri legate de Sasuke & Sakura și relația lor-