Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love four a one minut. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love four a one minut. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love four a one minut.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vad Vad sunete Aud culori
Academy Student
Academy Student
Vad Vad sunete Aud culori

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : P3 La pC ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : poi mai nik :p
Stare de spirit Stare de spirit : Extrem de ferikita

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Dum 13 Mar 2011, 14:06

Ieseam suparata din clubul in care am fost cu presupusul meu iubit,mai exact fostul.Pentru ca eu sa fac pe draguta am zis sa merg sa iau eu bauturile iar el sa mearga sa gaseasca o masa mai retrasa,dupa ce iau bauturile,adika un kokteil si un wisky,il vad um se pupa ku o blonda extrem de urata.El ma vede si vine spre mine cu o fata de parca el nu facuse nimik si imi spune:

- Iubita de ce ai plecat?
-"Iubita" cum iti permiti sa imi mai spui asa fustangiule?
-Asculta aiki Miss "Fandosita" nu ma faci tu pe mine "fustangiu"...da??
- Nu imi spui mie "Miss Fandosita", si iti spun cum vreau..clar???
Dintr'o data acesta ma ia de mana si ma tranteste de un zid rece Si vrea sa ma loveasca dar un baiat il prinde de mana si i'o intoarce la spate apoi i da un pumn,si dupa asta nu am mai vazut nimik.

Dupa o ora ma trezesc pe un pat moale rotund cu asternuturi negre,iar pa pat statea baiatul de la club

Acesta imi spune:



- Buna esti bine?,Numele meu este.......



Hey cred ca unele cuvinte nu sunt scrise corect criticati shi vreau multe comm'uri scuze ca este asa mik dar nu am dezvoltat bine ideea.Bye bye



hi! hi! hi! hi!
Sus In jos
http://ladysakurauchiha.sunphoto.ro
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Dum 13 Mar 2011, 14:12

buna scumpo ma bucur c ai scri un fic pentru inceput
capitolul e cam scurt dialogul e cam mult si sec iar actiunea este grabita,nu ai prea multa descriere sper ca capitolul urmator sa fie diferit
oricum tinand cont ca e primul tau fic
pai sper sa nu te super pentru critica
Sus In jos
Vad Vad sunete Aud culori
Academy Student
Academy Student
Vad Vad sunete Aud culori

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : P3 La pC ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : poi mai nik :p
Stare de spirit Stare de spirit : Extrem de ferikita

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Dum 13 Mar 2011, 14:22

Nu m'am suparat....
Sus In jos
http://ladysakurauchiha.sunphoto.ro
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Love four a one minut. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Dum 13 Mar 2011, 14:23

In primul rand trebuia sa scrii ,,Capitolul 1'' sau sa pui un titlu ceva.In al doilea rand e cam scurt,foarte scurt.Puteai sa-l mai lungesti.
Nu imi place ca scrii cu ,,k'' unele cuvinte in loc de ,,c''.
Ex:,,nimik''.Nu inteleg de ce nu ai scris normal:,,nimic''.Arata mult mai bine asa ca nu vorbim pe mess aici.

Descrierea-Nu ai spus decat ca ieseai din club si nu stiu ce ti-a facut.Nu ai descries nici macar cum arata personajele.Descrie trairile,personajele,imprejurimile si alte lucruri esentiale intr-un fic care sa-l faca pe cititor mai curios.

Dialogul-hmm...nu e chiar sec dar nu pot sa spun nici ca-mi place forte mult.

Actiunea-Serios,grabesti prea mult lucrurile.Nici bine nu ai iesit din discoteca ca l-ai vazut cu o alta sarutanu-se.Serios,si cum te simteai in acel moment?Bine ,rau?Descrie sentimentele.Si serios,acel personaj misterios ca sa spun asa a aparut prea repede.Inceteaza sa mi grabesti actiunea deoarece nu se va intelege nimic.Descrie mai mult iar dupa ce scrii,reciteste ce ai scris ca sa vezi daca iti plce si tie si cum suna.

Nu inteleg de ce ai lasat atat de mult spatiu.Nu isi avea rostul,serios.Vroiai sa fie ceva mai lung sau ce?Nu ai reusit ca nici nu arata bine iar acel ,,k'' iese in evidenta si nu imi place.Nu folosi limbaj de mess.

Corecteaza-ti greselile si iti mai spun inca o data reciteste si vezi daca iti plcace ce ai scris pentru a mai corecta sau a mai adauga ceva.Iar asta nu e nici macar un capitol.fa-le mai lungi si nu trebuie sa te grabesti sa postezi.
Succesc cu urmatorul capitol.
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Dum 13 Mar 2011, 14:33

Un fic nou. Vai cat ma bucur ca te-ai hotarat sa faci un fic. Asa voi critica dar nu foarte dur. Te rog sa nu te superi pe mine.

Pentru inceput puteai scrie acolo "Capitolul 1" .chiar daca nu-i dadeai un nume macar sa fie acolo.

1.Descrierea. Pot spune ca nu este absolut deloc si chiar nu o vad nicaieri. Lipseste cu desavarsire. Intr-un fic descrierea are un rol foarte important. Prin descriere dezvalui sentimentele ce le poarta personajele , locruile in care merg. Puteai spune cu ce e imbracata fata asta , cum arata clubul , pute-ai s-o descrii mai mult si pe acea blonda. Daca spui ca e " urata" nu rezolvi nimic. Noi nu am fost langa acele persoanje sa vedem scena. Mai multa descriere scumpo.

2.Dialogul dupa mine cam lung si sec. Putei baga si acel dialog in descriere. Trebuie sa-l mai diminuezi si sa nu-l mai faci sec.

3.Actiunea satisfacatoare. Nu e cine stie ce dar nu e foarte grabita. Este si ea alergata (actiunea) , dar nu foarte mult. Tot asa ar fi trebui sa spui mai multe despre locul in care se afla , mai multa descriere.

4.Estetica: incearca sa lasi un loc liber dupa fiecare semn de punctuatie. Asa se vede mai bine. La inceput acea mica parte de descriere e prea inghesuita saraca. Dupa fiecare virgula puteai lasa un spatiu ca sa se vada mai bine. De asemenea nici randurile acelea libere nu se vad prea bine. Prea mult spatiu intre replici.Inca un lcru incearca sa renunti la a mai scrie " k " in loc de "c". Nu se vede foarte bine.


Ideea mi se pare draguta. Titlul destul de interesant. Imi place dar vreau mult mai multe de la tine. Sunt sigura ca ai niste idei bune pentru acest fic asa ca te rog tine cont de sfaturi pentru a te perfectiona.
Pentru primul capitol a fost cam prea scurt.Sper ca data viitoare sa il faci mai lung.
Imi cer scuze daca te-am enervat / suparat. Intentia mea a fost de ati arata ce greseli ai facut . Sper sa nu te supere commul meu. Imi dai un pm si se rezolva , dau un edit.
Astept next-ul si imi pun mari sperante ca va fi mai bun. Te rog sa ma anunti cand postezi.
Sus In jos
Vad Vad sunete Aud culori
Academy Student
Academy Student
Vad Vad sunete Aud culori

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : P3 La pC ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : poi mai nik :p
Stare de spirit Stare de spirit : Extrem de ferikita

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Dum 13 Mar 2011, 16:58

da frate cum spuneti voi.....shi kapittolu asta a fost scurt pentru ca sunt pedepsita ka m'am batut k una shi nushtiu cand pun next.........papa
Sus In jos
http://ladysakurauchiha.sunphoto.ro
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Dum 13 Mar 2011, 17:47

Hmm...interesant dar cam scurt.Actiunea este mult prea grabitsa si nu ai descris deloc sentimentele personajelor, aspectul...descrierea nu am vazut-o, unde e? Dialogul nu pot sa zic nici ca este sec dar nici foarte bun, ai putea sa mai lucrezi la el.
Nici eu nu ma pricep prea bine deci nu zic mai mult.:)
Sper ca nu te-a suparat commul meu, astept nextu' care sper sa fie mai lung.Pare interesant, pune-l cat de repede poti.

P.S:Nu mai folosi limbajul de pe mess, scrie normal ca este mai bine.

Te pwp:*
Sus In jos
Vad Vad sunete Aud culori
Academy Student
Academy Student
Vad Vad sunete Aud culori

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : P3 La pC ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : poi mai nik :p
Stare de spirit Stare de spirit : Extrem de ferikita

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Lun 14 Mar 2011, 16:08

Scuze dar am scris cuvantul ne prescurtat dar cu un "K" atat nu mi se pare nu stiu cine stie e...Dar ma rog....
Sus In jos
http://ladysakurauchiha.sunphoto.ro
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Love four a one minut. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Lun 14 Mar 2011, 16:56

Mie mi se pare frumos...si astept nextu happy2
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Mar 03 Mai 2011, 16:04

WELL WELL ,O SINGURA INTREBARE :CAND PUI NEXTU ALA ODATA ,CA DEJA MA PLICTI DE MOR happy2
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Mier 04 Mai 2011, 14:20

pe buuuune, CAND VINE NEXTUL?? sunt curioasa sa vad ce se intampla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Bruneta cu ochi mov
Academy Student
Academy Student
Bruneta cu ochi mov

Sex : feminin Varsta : 29
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : Traiesc drama.

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Mier 04 Mai 2011, 17:16

Ok, a venit si scorpia pe aici. Daca nu iti place sa fii criticata nu citi mesajul.




Idee: Nu stiu cuplul si ce o sa faci pe aici si nu mi se pare originala. Mereu vine printul sa o salveze pe Ileana Cosanzeana, care intra mereu in belele. -o urasc pe Ileana Cosanzeana-

Descriere: Nu ai absolut deloc. E seaca, foarte seaca. Iti spun si eu,- cica ``a III-a oara e cu noroc``, acum e a V-a, dar daca iti spune mai multa lume si nu unul singur poate intelegi- nu ai descriere. Vorba lu` Kirara, nici nu s-a dus bine ca deja l-a prins cu alta.
Nu e vina noastra ca mama ta te-a pedepsit. Nu mai puneai capitolul. De fapt nici nu e capitol. Ma rog, sunt curioasa sa-l vad pe al doilea.

Dialog: E lung si sec. E normal sa para asa daca nu ai descriere.

Greseli de gramatica/ ortografie/ tastare + estetica:

Doamne, ce-ai facut pe aici?


Citat :
Scuze dar am scris cuvantul ne prescurtat dar cu un "K" atat nu mi se pare nu stiu cine stie e...

Bun, hai sa o luam asa. La examenul la romana, -ai 15 ani, sigur dai examenele pentru liceu, daca le-ai dat, incearca la un test la romana- scrie toate cuvintele care contin ``c`` cu ``K``. -Mult prea multi ``c``, scuza cacofoniile- Daca iti da mai mult de cinci, profa aia nu e normala. Du-o la un spital, ceva. Ceea ce vreau sa spun e ca poate e un forum si e plin de adolescenti pe aici, dar toti adolescentii astia ar fi bine sa scrie corect. In plus, strica estetica.

Punctele de suspensie ocoleste-le. Sti macar la ce folosesc?

Inaintea cuvantului ``si`` nu se pune virgula, ai invatat asta pe clasa a doua, cel tarziu.

Fara apostrofuri. ``Dintr-o``, nu ``dintr'o``

Dupa semnele de punctuatie, apasa ``space``.

Daca nu te imbunatatesti, data viitoare iau tot capitolul la corectat.

Next. >.<


EDIT: P.S.: Citeste si tu un fic ca lumea de pe forum. v.v
Sus In jos
ѕωєєту«3!
Genin
Genin
ѕωєєту«3!

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Monetan .. Pai .. In Alaska dupa Deidara cu tigaia :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Cantatu` la chitara bee <3 !!
Stare de spirit Stare de spirit : Super buna Beiibi` :x

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Sam 11 Iun 2011, 00:29

Buna am adus eu nextul pentru ca .. Of .. poveste lunga .. So .. Enjoy happy !


Acela imi spune :

- Buna ma numesc Deidara Ryoushi . tonul sau era atat de cald si placut , dupa ce spune asta adauga :
- Sper ca esti bine , si daca vrei poti sa imi spui si mie numele tau ?
- Sunt bine , multumesc e intrebare si numele meu este Rin Uchiha . ii spun eu un pic rosie in obraji dar chiar nu stiu de ce ...

Dupa asta ma ia imbratele sale puternice in care ma simt in al noualea cer , ia stai un pic si cu Gaara ce facem ? Mai bine il intreb pe Dei-kun [ insser me : Hopa ! Am auzit eu cumva cuvantul " Dei-kun" ? Cineva este indragostita .. Ba nu sunt si lasama o data in pace ! " . Dupa ce il intreb , acesta imi raspunde ca il va pune pe bancheta din spate si il va duce la spital . Blondul il ia pe acest om bun de nimic si il pune pe bancheta din sapte a masinii , dupa ce face asta , imi deschide portiera apoi intra si el in masina . In timp ce ne indreptam spre spital ne mai aruncam cate o ochiada . Uite ca am ajuns ! Blondul isi deschide portiera , apoi pe amea si dupa aceea se duse in spate sa il ia pe Gaara No Sabaku , care Doamne Sfinte inca mai este lesinat ! Ma rog intram repede cu el in spital , unde ne intreaba o asistenta ce a roscatul acesta , iar eu experta in minciuni spun ca a fost la o petrecere si sa luat la harta pe acolo , femea care cred ca nu avea mai mult de 20 de ani cu parul blond prins in patru chodite si ochii de un albastru minunat ne conduce spre camera de spital in care o sa stea Gaara . Dupa ce il lasam acolo ii dam domnisoarei asistente care se pare ca o chema Temari Hyoku numarul lui Deidara de telefon apoi dam o fuga pana acasa la Deidara de unde luam niste pijamale negre u "BOOM !! " pe ele si un tricou mov pe care scria I'm a boy , I'm just a boy ! " , o pereche de blugi stransi pe picior negri si niste tenesi de la Nike negrii , apoi Deidara cand iesim pe usile de la spital ma intreaba :

- Rin-chan vrei sa stai la mine in seara aceasta ? vocea lui era asa de fericitra incat facea sa zambeasca si un om cu cele mai multe necazuri de pe lume . Apoi eu raspund cu un " da " fericit .


Dupa aceast dialog intram in masina sa Calibra Opel neagra . Dstinatia era casa lui Dei-kun . Cand ajungem acolo de data aceasta imi deschid eu singura portiera pentru ca ma simt ciudat cand cineva imi deschide usa , poarta , portiera asa sa revenim apoi intram in casa . Eu il intreb pe baiat unde voi dormi eu , acesta imi spune ca eu o sa dorm in camera de langa el , acesta imi da un tricoul XXL de al lui apoi imi spun un " Noapte buna " plin de iubire , apoi eu ii raspund la fel . Dupa aceea am intrat in camera mea unde m'am trantit in patul meu mare si pufos apoi cad prada viselor .


Love four a one minut. 38103671_ZDXLNYMXY

Love four a one minut. 14360546_FVGSMAVMO

Love four a one minut. 34583722_VBQQJRBYX



Sper ca va placut ^-^ !
Sus In jos
http://rebeka-sakura.hi5.com
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Sam 11 Iun 2011, 13:50

ℓα∂у яуσυѕнι «3 imi place partea scrisa de tine happy2 . E draguta . Cat despre prima : mai bine ai citi regulamentul forumului caci limbajul de messenger este interzis ! Sper ca nu te`ai suparat ! ingrijorat Ja Ne si astept nextu` cu imbunatatiri hi!
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
ѕωєєту«3!
Genin
Genin
ѕωєєту«3!

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Monetan .. Pai .. In Alaska dupa Deidara cu tigaia :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Cantatu` la chitara bee <3 !!
Stare de spirit Stare de spirit : Super buna Beiibi` :x

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Sam 11 Iun 2011, 19:33

Kei :X

Ms pemtru coom :x
Sus In jos
http://rebeka-sakura.hi5.com
ѕωєєту«3!
Genin
Genin
ѕωєєту«3!

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Monetan .. Pai .. In Alaska dupa Deidara cu tigaia :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Cantatu` la chitara bee <3 !!
Stare de spirit Stare de spirit : Super buna Beiibi` :x

Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19Joi 23 Iun 2011, 10:48

Deci sa inteleg ca nu vretsi` nextu` ?
Sus In jos
http://rebeka-sakura.hi5.com
Continut sponsorizat




Love four a one minut. Empty
MesajSubiect: Re: Love four a one minut.   Love four a one minut. I_icon19

Sus In jos
 

Love four a one minut.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-