Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Paradis in noapte de gandire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Paradis in noapte de gandire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Paradis in noapte de gandire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Dum 24 Mar 2013, 14:26

Hei! M-am gandit sa ma apuc de un fic nou! Sper sa va placa!

Capitolul 1

Hallowen ... cine a infiintat sarbatoarea asta stupida? Nu de alta, dar, totul pare foarte stresant: costumele, machiajul si fiinta mitologica pe care vrei sa o reprezinti, o adevarat bataie de cap. Anul acesta toata lumea spune ca vampirii se v-or trezi in noaptea aceasta "magica" si ca tot in noaptea aceasta ti se va decide destinul. De mica stiu ca destinul ti-l faci cu cele doua maini ale tale si ca tot tu iti decizi viitorul. Si nu spun asta neaparat pentru ca m-au invatat parintii, de ce? Deoarece eu am fost crescuta de mama adoptiva, era destul de batrana iar ea nu ave copii si cum eu eram disponibila ... ma luat si ma crescut cu atata iubire timp de 10 ani pana cand iar am ramas singura. Nu imi cunosc parintii bilogici si nu pentru ca nu am vrut sa ii cunosc, ci pentru ca atat bunica mea adica mama cat si lumea de prin prejur imi spunea ca eu am fost nascuta de astre, cum? Ei zic, ca acele "astre" ar fi fost singurii oameni cu sange pur sau ca as fi fost o reincarnatie a unei printese de mult pierduta sau mai pe scurt detinatoarea sangelui pur. Aberatii, nici eu nu stiu cine este aceea femeie! Toata populatia doarme, nimeni nu se trezeste la realitate, nimeni nu se trezeste din acel somn adanc? Iar eu tot un mister am ramas pentru toti. De aceea nu am nici multi prieteni, pentru ca nimeni nu vrea sa aiba ca prieten o fiinta asa ca mine. Exact ca aceea femeie, bine dar macar pe ea a iubit-o cineva ... un vampir, pot spune "The Boss" care daca te apropiai de ea te manca de viu. Cum o chema, Rose? Cam asa ceva, Rossalinda Maria Sotomayor. Multa lume ma aseamana cu ceva ce nu sunt, mai ales babele care cred in povesti si prostii legate de noaptea de Hallowen. Telefonul meu ma trezeste din visare. Raspund acelui cineva care ma suna cu disperare in speranta de a auzii vesti bune.

-Alo?
-Hei, Saku! Ce faci? Vii la Hallowen? Uite stiu ca raspunsul o sa fie tot nu dar macar anul acesta!
-Dint-o data fac foarte bine si nu, nu am de gand sa vin la o astfel de porcarie.

Cine putea fi la telefon in afara de Lolla, aproape singura mea prietena. Si tot prietena care ma impinge sa fac numai prostii, e mai rau ca un dracusor, cu toate ca nu are furca are furculita. Odata a pus pocnitori in papucii vrajitoarei de venciasa, saraca femeie a crezut ca au venit spiritele sa o ia. Lolla este o fata cu parul albastru si ochii negri, este foarte hazlie si foarte nebuna, nu ma lasa sa fac nicio traznaie daca nu este ea langa mine. Si totusi ma bucur ca am o prietena ca ea, aveam nevoie de ceva energie.

-Ai ... De ce nu vi?
-Nu am costum si asa nu am chef de povesti prostesti!
-Atunci iti pui o fata de masa pe cap si asta este!
-Nu vin imbracata in masa dupa tine ... Facem asa, vin cu tine dar fara costum!
-Ce fel de Hallowen mai este si asta? Fara costum? Totusi iti pui o masca, Pa!

Off prostul ei obicei de a imi inchide telefonul in nas fara a ma lasa sa ii dau replica! Ce prostie! Ma uit la ceas si observ ca este 18:30. Imi este asa de lene sa ma dau jos din pat si sa merg sa colind ca o tamp**a orasul dupa bomboane, pe care le gasesti si la magazin. Pustii fac chestia asa numai pentru ca sunt gratis si pentru ca sperie lumea ... Mare lucru! Se aude un ciocanit in usa. Ori sunt colindatori ori este Lolla. La prima varianta imi scot cainele afara, daca tot e Hallowen trebuie sa faci si tu ceva folositor sa ii sperii pe copii! adica deaia este sarbatoarea asta stupida nu? Sa nu uit sa vi-l prezint si pe Noel, cainele meu lup. Nu sunt multe de zis despre el: este inalt, frumos, culoare blanei este negru cu maro, ochii caprui si este un foarte bun aparator. Cobor jos deoarece, acel cineva imi dispera saraca usa. Deschid usor si mai ca imi vine sa cad din picioare de ras cand o vad pe Lolla imbracata in vrajitoare.

-Esti gata?
-Oarecum ...
-Trebuie sa iti arat ceva, sper sa iti placa!

DUPA CATEVA MINUTE DE MERS:

Admiram privelistea care te "speria". "Fantomele" care bantuiau orasul nu erau cine stie ce. Varcolaci, vrajitoare si fantome, nu se schimba nimic in niciun an, se plimba doar de colo pana colo cersind bomboane ca la milogi. Curiozitatea ma manca pe dinauntru, ce dorea sa imi arate Lolla de era asa de disperata? Sper ca e ceva destul de interesant! Lolla era foarte fericita, cel putin asa parea. Observ ca incet ne indepartam de Londra. Luminile se sting usor incepand sa se observe cu greu din indepartare, fantomele dispar una cate una in ceata care tocmai sa asezat. Am iesit din Londra, de ce? deaorece padurea de la marginea acesteia ne arata asta. Devine din ce in ce mai infricosator, formele copacilor erau infioratoare, parca mai aveau umpic si ne inhatau.

-Unde suntem? Si unde mergem?
-Nu te speria! Suntem intr-o padure de la oras, mergem spre un castel, in care s-ar zice ca traieste sau cel putin traia iubitul acelei printese.

Prostii, din nou chestia aia cu Printesa Rose, incerca sa ma sperie .... si ii cam reuseste. Mai mergem cateva minute, iar in fata noastra se afiseaza un castel inalt, spre  marea mea mirare era, curat pe dinafara, dar pe dinauntru cine stie ce o fi pe pereti ... schelete, paianjeni si alte minunatii.  Si totusi daca in acest moment fantomele isi fac de cap in castel, de ce zic asta? Deoarece erau aprinse cateva luminii, dar ncici macar o umbra nu se oglindea prin fereasttra ... nimic! Deodata o aud pe Lolla cum ingana o provocare pentru mine. Trebuie sa urc in catsel. Iar daca nu o accept poate o sa ma creada o lasa si daca o accept cine stie ce o sa patesc. Am sa sfarsesc cu capul sau maini si picioare rupte, decapitata sau cu ochii scosi. Dar totusi simt cum antrenalina imi strabate fiecare coltisor al corpului, trebuie sa intru in nemernicia aia de palat si sa accept provocarea Lollei!

Cam asta este sper sa sa va placa!!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Paradis in noapte de gandire 4tpttl[/img]











Ultima editare efectuata de catre RoSsEAnGeLl in Lun 09 Sept 2013, 08:57, editata de 5 ori
Sus In jos
Katherina
Academy Student
Academy Student
Katherina

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Intr-un vis
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 3

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Sam 30 Mar 2013, 23:48

:)) Cat de tare. Cateodata nu stiam daca sa fiu trista (la inceput), apoi m-am mai amuzat pe la sfarsit. Buhuhu! Sunt sigura ca o sa intre, doar oare ce se intampla acolo, adica in castelul ala ,, infricosator,,. Eu sincer chiar vreau sa pui next cat poti tu de repede. Si am uitat sa ma laud, PRIMAAA!


Paradis in noapte de gandire I229071200_46909_2

Intr-o lume intunecata continua sa visezi colorat


Ficul meu: https://sasu.forumgratuit.ro/t10540-luna-noua
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Lun 08 Apr 2013, 16:27

Hei am adus Next! Sper sa va placa!

Capitolul 2:

Sakura:

Imi intorc capul catre Lolla care avea o fata de dr*c. Stiam ca e nebuna dar nici chiar asa. Ea nu isi da seama ca daca intru acolo pot muri? Mrr cat o urasc! Imi intorc inapot capul spre castelul acela infricosator si observ ca luminile erau stinse. Ori am eu vedenii ori am inebunit ori casa asta este locuita de cineva? Mai devreme erau aprinse! Nu imi miroase a bine si nu este numai mirosul de moarte care il simteam din ce in ce mai aproape de  mine. Fac cativa pasi spre poarta mare, pun mana usor pe metalul rece simtind deja cativa fiori pe sirea spinarii. Intru in ograda palatului intorcand inca odata privirea spre Lolla care imi facea semn cu mainile sa intru in castel, bonus mai si radea de mine deoarece cred ca aveam o fata de psihopata. Am sa ii arat eu amuzament imediat ce am sa ii araunc cu o piatra in cap. Simteam cum sangele imi fierbe in vene, cum inima batea din ce in ce mai tare si cum stomacul mi se intorcea pe dos. Pentru prima oara imi era intradevar frica de ceva! Deschid usa palatul usor, pasind pe covorul rosu din matase. Cercetam cu atentie fiecare coltisor al camerei intunecate. Astia nu au becuri sau fac economie? Totul era amenajat cu bun gust. Armurile din argint curate erau asezate pe de o parte si alta a scarilor care duceau in parti diferite, aripa de Est si cea de Vest. Pe sus erau cateva tablouri ale stapanului cred, uf si o doamna cu parul negru intr-o rochie rosie cu dantela neagra. Din nou, stapani casei? In mijlocul camerei se afla o masa mare cu scaune pe langa ea, o fata de masa ce o acoperea si niste trandafiri rosii ca sangele ii dadeau un aer important. Urc scarile din lemn de cires spijinindu-ma de bara din lemn de brad.  Simt cum imi pierd cunostinta deoarece am fost lovita cu ceva dur in cap.

Hinata:

Pfiu, tocmai ce am terminat curatenia. Sper ca stapanul sa fie multumit de treaba facuta impreuna cu Mina si Kira. Simt un fior pe sirea spinarii, usa de la intrare iar este deschisa. Ma indrept usor spre ea inchizand-o cu lacatul, Naruto trebuie sa stie ca in zilele noastre huliganii sunt la toate colturile si ca ar trebuii sa fie mai grijuliu cu usa.  Ma intorc hotarata sa merg din nou spre bucatarie dar simt un miros puternic de vanilie si scortisoara, nimeni din castel nu poarta vanilie si scortisoara, asta inseamna ca avem ... musafiri. Ochii mei devin rosii cautand invitatul nepoftit.  Este o femeie mai exact o copila si este tarata de .. Naruto?

- Naruto ce faci acolo?
-Avem invitati. 

-Si asta inseamna ca tu trebuie sa ii lovesti in cap?
-Scuze dar m-am panicat.
-E bine?
-Pai nu este o lovitura asa de grava!

Cati ani  o avea? Pare o fata cuminte de vreo 16-17 ani. Dar ce cauta aici in noaptea de Hallowen?

DUPA 3 ORE DE SOMN:

Sakura:

Simt cum sunt in mare primejdie. De ce am venit aici? Cum am ajunns aici mai exact?Cine ma pus sa intru in casa asta? Uf atatea intrebari si totusi nu imi aduc aminte nimic din ultimele 5 ore in care am fost aici in casa imediat dupa acel impact puternic pe care l-am avut la cap nu mai stiu nimic. Cine o fi fost nenoroc**ul care ma lovit? E clar, acel cineva nu ma vrea aici! Si daca sunt mai multi de 1? Ce ma fac? Sunt moarta stiam eu ca nu trebuie sa intru aici. Si totusi intrebarea "Unde sunt?" imi revine din nou in minte, peste tot este intuneric. Stai o luminita se arata din indepartare, scaparea mea! Incep sa fug ca o bezmetica prin acel intuneric nerealizand ca pot  sa cad cu toate ca eram intr-un vis. Incerc sa deschid ochii dar fara sanse, sunt asa de obosita si totusi am chef de cearta! Dupa cateva incercari esuate rusesc sa privesc lumina apasatoare din camera. Sunt bine ... Cativa oameni erau in jurul meu: un blond, o bruneta cred, si inca o blonda si o roscata, cine sunt ei? Femeia aceea practic fata aceea cu parul negru si cu reflexii albastre se indreapta spre mine fixandu-ma cu ochii ei lila.

-Esti bine?

Simteam ca nu pot sa vorbesc, glasul meu era ragusit. Tusesc de vreo doua ori si in sfarsit incep sa vorbesc.

-Cred, unde  sunt?
-Esti in castel, ce cauti aici in noaptea de Hallowen?
-Nu mai imi amintesc nimic din ultimele 5 ore din cauza acelui impact puternic pe care l-am avut la cap.

Imi zambeste spunandu-mi ca ea este Hinata si ca este incantata sa ma cunoasca. La fel si blondul vine spre mine cu un zambet mare si imi spune ca el este Naruto. Le zambesc inapoi continuand discutia pe care tocmai o incepusem.

-Cine esti?
-Eu sunt Sakura, incantata.
-Vei locuii la acest palat pana cand iti aduci aminte cine esti!

Eu stiu cine sunt doar ca nu stiu de unde am venit! Uf macar ma aleg cu o camera! Le multumesc intrebandu-i unde o sa stau de acum inainte. Iesim afara din aceea incapere conducandu-ma la o camera mare spatioasa si roz unde voi sta pe durata de cateva zile sau saptamani. Sper ca totul o sa fie bine.

Hinata:

Ok, nu stiu ce mia venit de am lasat-o sa stea aici, dar cu siguranta stapanul nu va fi prea incantat dar, cand ii va simti prezenta ei ciudata pot spune cu siguranta o va lsa sa stea. Mi se pare oarecum cunoscuta adica, simt cum o entitate o protejeaza cu grija, ca nimic si nimeni nu o poate darama! Cine o fi?



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Paradis in noapte de gandire 4tpttl[/img]











Ultima editare efectuata de catre RoSsEAnGeLl in Joi 27 Iun 2013, 19:45, editata de 3 ori
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Mar 09 Apr 2013, 14:53

Buna! Imi place ficul tau, este fascinant! Ideea este interesanta! Sa ghicesc : stapaul este Sasuke? Chiar vreau sa vad cum decurg lucrurile in continuare si deabea astept sa se formeze cuplul Sasusaku! Sper sa nu te superi, dar am observat cateva greselute, sunt sigura ca te-ai grabit. Nu pot sa cred ca Lolla a provocat-o pe Sakura sa intre in castel! Astept nextul si anunta-ma cand il pui te rog! Spor la scris! Te kiss dulce!


Paradis in noapte de gandire Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Katherina
Academy Student
Academy Student
Katherina

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Intr-un vis
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 3

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Mar 09 Apr 2013, 15:55

Si eu cred ca stapanul este Sasuke.....Oricum, e super. Mersi ca m-ai anuntat. Abia astept next! Si ce bucata i-a dat in cap! :)) Cat am putut sa rad, Doamne! Oare ce o sa-ti mai inoate ( ca sa nu zic ca de obicei " treaca" ) prin cap?
Katherina terminat


Paradis in noapte de gandire I229071200_46909_2

Intr-o lume intunecata continua sa visezi colorat


Ficul meu: https://sasu.forumgratuit.ro/t10540-luna-noua
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Dum 28 Apr 2013, 15:06

Dupa un car de ani, am adus Nextul sper sa va placa!!

Capitolul 3:

O noua lume mi se arata in fata ochilor. O camera medie, frumoasa, decoarata cu bun gust, astepta in aripa din Est. Nu vreau sa mai raman aici, oamenii astia sunt foarte ciudati si dubiosi, dar oricum toata lumea este asa. Nu pot ramane aici! In maxim cateva minute v-oi pleca, pretinzand ca stiu cum am ajuns aici. Chiar si castelul asta trebuie sa aiba un stapan si cine stie cum o arata. Dupa bucata aia primita , nu numai ca ma doare foarte tare capul, dar simt cum zbor prin casa asta. Ma sim de parca as fi luat ceva la bord. Sunt foarte ametita, parca as fi o vaca ce plutesta in spatiu.
Ma ridic de pe patul moale indreptandu-ma spre usa. Mi-am adus aminte cat este ceasul? Scot telefonul din buzunar, cautand acea aplicatie care iti arata cat este ceasul. Omg 00:00. Nu pot iesi afar la ora asta, mai ales cu atatia tur*ati dechizati in fantome hand*capate. Am sa ii rog sa ma conduca acasa. Cum am zis, am deschis usa cautand-o pe ... Hinata, cel putin asa cred ca o chema. Cobor la parter si o zaresc cum aranja masa. Au musafiri?

-Mi-am adus aminte tot, acum pot sa plec?
-Singura? La ora asta? Am sa te insotesc. Astepta vin imediat.

Cred ca merge sa se schimbe de hainele alea de servitoare. Mai analizez pentru ultima oara cladirea imensa in speranta de a gasi ceva interesant. Durerea de la cap cred ca imi produce halucinatii, simt cum sunt privita de cineva. Simt un fior pe sirea spinarii. Ma intorc rapid fiin gata sa ii zic cateva vorbe de bine, dar nimic. In casa asta nu cred ca sunt prea bine venita. Hinata coboara in sfarsit.

Dupa 25 de minute:

-Multumesc ca m-ai condus!
-Cu placere! Poate ne mai intalnim!

Ii zambesc cald si intru in bloc. O doamne ce seara am avut! Sa o sun pe Lolla? Trebuie, astfel o sa creada ca am ramas in castelul ala . Apuc fixul si tastez rapid numarul ei de telefon. Telefonul ei este inchis, ciudat intot-deuana raspunde. Poate inca nu sa intors de la colindat. Oricum va vedea apelurile si ma va suna inapoi. Ma pun in pat strigandu-l pe Noel. Acesta vine si isi intinde o labuta peste fruntea mea.

-Si mie mi-a fost dor de tine!

Am inchis ochii, iar pentru catvea minute atipesc. Sunt trezita deoadata de glasul ascutit al unei copile. M-am ridicat rapid din pat si am deschis fereastra. O fata de varsta mea era devorata de o .. creatura! Pentru cateva minute am ramas in fata acelei imagini socante. Am inchis fereastra privind prin geamul fumuriu scenele oribile. Creatura se intoarce cu fata spre blocul in care locuiam. M-am lasat in jos in speranta ca nu ma vazut. O nu! Daca aceea femeie era Lolla? De aceea probabil nu mi-a raspuns  la telefon! Si daca nu este ea? Si daca mintea mea bolnava imi joaca feste? M-am ridicat inapoi sus. Creatura disparuse cu tot cu cadavrul fetei, iar oamenii incepusera sa se stranga. Vreau si eu sa ma duc! Dar este prea periculos. Daca aceea creatura inca sta si priveste acele imagiini tavalindu-se de ras? In plus este deja 3 :00. Calm, fii calma, totul o sa fie bine! Ma bag in pat incercand sa adorm pana la urma reusindu-mi.

DIMINEATA:

Ma trezesc devreme pentru a putea ajunge cat mai repede la un chiosc de ziare, dar si pentru a face putin sport. Imi iau pe mine o bustiera neagra, un hanorac tot negru, niste pantaloni scurti gri si niste tenesi negri, iar parul mi-l prind in coada. Ii pun lesa lui Noel si pronesc la drum. Incep sa alerg din ce in ce mai tare. De ce? Pentru ca susotelile oamenilor ma deranjau. In plus nu ma puteam gandi decat la Lolla. Daca nu a fost ea? Daca a fost altcineva? Cumpar ziarul, il deshid rapid uitandu-ma la prima pagina. M-am oprit din mers simtind cum respiratia mi se taie: " O copila a fost gasita moarta in fata blocului 3B. Fetita de 17 ani a fost devorata de o fiinta fantastica!" Ochii au inceput sa ma usture, iar gatul ma durea. Ea a fost! E moarta! Arunc ziarul intr-un cos de gunoi, indreptandu-ma spre locul crimei. Am sa fac orice sa ajung la acel neme*nic!
Din departare observ politia cum se pregatea sa plece.

-Ma scuzati, ati descopperit ceva?
-Trupul lipsea, iar amprente sau obiecte nu am gasit, ne scuzati!

Au plecat lasandu-ma singura in acel loc blestemat. Cercetam cu ochii inlacrimati ceva ce m-ar fi putut ajuta. O pata de culoare, se putea observa din copacii alaturati. Apuc acea bucata si simt un miros puternic de trandafiri. Unde am mai dat eu de acest miros? Castelul! Oamenii aia ... stiam eu ca nu sunt normali!! Jur! Ca intr-o zii ii v-oi razbuna m
oartea. Jur!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Paradis in noapte de gandire 4tpttl[/img]











Ultima editare efectuata de catre RoSsEAnGeLl in Joi 27 Iun 2013, 19:44, editata de 3 ori
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Dum 28 Apr 2013, 19:18

Buna! Mersi ca m-ai anuntat! happy
Capitolul a fost superb! Saraca Lola, de cine a fost ucisa? think Oare cum o s-o razbune pe Lola? Credeam ca Sasuke va aparea din acest capitol, dar m-am inselat, sau poate el este monstrul care a ucis-o pe Lola? Astept nextul si te rog anunta-ma cand il pui! ;;) Spor la scris si la idei! happy2 Te kiss! Ja ne! hi!


Paradis in noapte de gandire Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Lun 29 Apr 2013, 09:23

hmp, e destul de ibnteresant. Ma intreb oare cine a omorat.o pe fata. te astept sa pui nextul si scuze pt acest comentariu scurt. poate o sa dau un edit de pe calculator


Paradis in noapte de gandire UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Paradis in noapte de gandire 8BGmFkk
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Lun 24 Iun 2013, 14:03

Bladabac, am ajuns si eu dupa un car de ani cu un nou capitol. Adevarul este ca am cam ramas in pana de idei, iar in ultima vreme nu mai stiam ce sa scriu. Dar mi-am revenit ... so sper sa va placa!!

Capitolul 4

Sakura:

Mintea mea zbura in toate partile incercand sa gaseasca un raspuns cat mai logic al celor intamplate in aceea seara. Ma gandeam la o fiinta mitologica, astfel incat sa ii fie asemanatoare cel putin celei vazute. Totusi toate indiciile duc la vampiri. Niste fiinte cu un charm de nemaivazut, canini lungi, palizi, ochii rosi plini de rautate, dar totusi frumusetea lor demonica nemaintalnita, face oamenii sa cada in capcana acelor animale. Am uitat ca sunt intr-o biblioteca, dupa toate cele intamplate am fost acasa, m-am schimbat si am plecat spre acest loc meditativ pentru a ma informa in privinta vampirismului.

 Si totusi mirosul de trandafir care infecta locul crimei mi-a ramas in minte, era atat de asemanator cu cel de la castel. Oamenii aceia se purtau ciudat cu mine si nu numai fiindca am luat o tigaie Dry Cooker in cap, ci pentru ca femeia ... Hinata a venit cu mine si m-a dus acasa. Era noapte imi aduc aminte, iar ochii acelei bestii erau asemanatori cu ai ei, la fel ca si mirosul. Ok, ok cartea asta 'Mitologia Greaca' Ma induce in eroare ceea ce in acest moment nu imi este asa de folositor. Ma ridic de pe scaunul incomfortabil si pun cartea la loc pe unul dintre acele rafturi prafuite.

 Incep sa caut alta printre miile de manuale care erau ciudate, culori diferite, scriitori necunoscuti si titluri in diferite limbi pe care nu le intelegeai si totusi niciuna care sa imi fie de folos. Am ajuns unde trebuia? Este asta biblioteca din West Valley? Nu am mai calcat pe aici de ceva timp deci mi se pare normal sa nu mai imi aduc aminte nici drumul spre casa. Incep sa merg pe culoarul lung cautand bibliotecara. Poate imi este de folos cu ceva. 

-Buna ziua! Nu va suparati, caut o carte cu multe informatii despre vampiri. 

Femeia se intoarce spre mine cu o expresie faciala, din aceea 3D. Repet propozitia inca odata nu se stie poate o fi surda, vad ca e cam batrana si trecuta de varsta a2-a sau mi se pare mie?Imediat dupa ce sa ridicat de pe scaunul din piele am putut sa o observ mai bine. Inalta, subtirica, cu ochii caprui, un nas drept pe care se aflau niste ochelari negri si parul blond. Imi zambeste frumos si ma roaga sa astept cateva minute pana revine cu o carte potrivita, pentru mintea mea bolnava dea-dreptul. 

Ma uit in toate partile incercand sa imi dau seama daca exista pe-aici vreo camera de supravegheat. Aveam de gand sa intru umpic pe calculatorul dansei care parea asa de fascinant cand am ajuns in fata ei. Poate ... se uita la filme dinalea cu ... Donald Duck. Ocolesc biroul pentru a ma putea aseza pe scaunul din piele care era ceva mai confortabil decat cel de dinainte. Aprind monitorul de la butonul magic si ce sa vad? Femeia aceia se uita la niste documente despre vampiri si despre oameni disparuti, majoritatea fiind vanatori de vampiri. Stiti voi oamenii aia care alearga dupa umbre pe pereti.

Uups, de ce am dat. Intr-un fisier era ceva despre disparitia Lollei. Varsta, sexul, poze, familie, oo uite-ma si pe mine la prieteni si posibilele creaturi care ar fi putu sa o omoare.Ia stai umpic Si nu numai pentru ca am vazut numele Lollei, era un vanator de vampiri? De fapt parintii ei erau, dar urma sa fie si ea si ... incurcatura mare. De ce ar vrea Tanti bibliotecara sa se uite la asa ceva? Poate are vreo legatura cu disparitia lui Lolla. Incerc sa salvez documentul pe telefon, dar prea tarziu. Zgomotele provocate de femeia aceea ma anuntau ca trebuie sa vina, sper sa fi gasit ceva.

Ma ridic rapid de pe scaun si ma afisez in fata biroului. Firar am uitat sa  inchid monitorul. Bibliotecara apare cu o carte imensa in mana. Ce presupune asta? Trebuie sa o citesc pe toata in termen de o saptamana. 

-Poftim, sper ca te va ajuta  cu ceva! De ce este monitorul aprins? S-a intamplat ceva?
-Mnu ..

Apuc carte din mana femei si ma indrept spre aceeasi masa la care am stat mai devreme. Ciudat, simt cum sunt urmarita de cineva. Parul de gaina incepe sa apara incet-incet dandu-mi senzatia de neliniste. Incerc sa nu bag in seama, dar nu ma simt in siguranta aici. Deodata simt cum piciorul drept intra in pamant. Imi indrept privirea spre el si observ cum am calcat intr-o caramida. O trapa se deschide sub mine si ... auuu, cad. Intunericul ma infasura cu gherele lui. Este frig aici jos. Unde sunt? Unde este cartea? Imi pipai buzunarele in speranta de a gasi ceva care sa ma ajute sa fac lumina: lantera, chibrit sau ceva de genu. Dar pareau goale. 

Spre norocul meu am dat de telefon. Il aprind, astfel incat reusind sa descifrez cate ceva. Ma invart de cateva ori, dar nimic, cartea parca disparuse.  Ok am intelesc cineva sau ceva imi vrea raul. Cred ca aceea carte parea foarte importanta de nu o mai gasesc pe nicaieri. Dupa cateva minute ma ridic ingrozita. Tocmai am realizat ceva. Eu sunt intr-un beci, in beciuri se afla chestii ciudate. O doamne! Acum cateva zile am vazut un film de groaza, cu o fata handicapata, intr-un scaun cu rotile si cu un ursulet in mana, care omora pe oricinie ii aparea in cale si nu numai asta, pot fi fantome, strigoi sau vampiri. 

O iau la goana cu telefonul in mana si cu cealalalta in fata pentru a nu ma mai lovi de nimic. Incetinesc cand vad o lumina in fata mea. O usa. Urc scarile grabita, intrand pe usa deschisa. Un miros puternic de trandafiri imi infunda caile nazale. Sper sa nu fi ajuns de acolo de unde am plecat .. castelul. In fata mea era o a2-a usa care era facuta din lemn de brad. Parea puternica. Inainte de a pube mana pe clanta, se deschide lovindu-ma pentru a 3-a oara. 

Un barbat inalt, bine bine facut, palid, cu ochii negri precum noapte, parul negru ca si pana corbului, imbracat la costum se infatisa in fata mea. Ma priveste intr-un fel anume, astfel incat pot observa ca  in coltul gurii ii apare un mic zambet strengar. Imi intinde o mana palida pe care se aflau cateva inele de culoari inchise.

-Eu sunt ....


Sper sa va placa! Cam asta este tot capitolul 4. Nu uitat de commuri. Si in legatura cu cap 1,2 si 3 le-am corectat acum sper sa fie bine ... THX!
P.S: Capitol necorectat!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Paradis in noapte de gandire 4tpttl[/img]











Ultima editare efectuata de catre RoSsEAnGeLl in Joi 27 Iun 2013, 19:46, editata de 3 ori
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Lun 24 Iun 2013, 16:15

Sasuke ? sau Itachi ? sau cine ?  Asta voi afla in cap urmator
    Eu iubesc paranormalul si sa iti spun sincer ficul tau m-a captivat 
        Cine o fi bibliotecara? Vre-o angajata  la palat ? 
     Lolla urma sa devina   vanator  de  vampiri? Nu ma asteptam
         Pt a ma lamuri astept next-ul si daca se poate anuntama altfel : 
         -Te voi blestema !


Paradis in noapte de gandire Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
Paradis in noapte de gandire Dlrcp4
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Lun 24 Iun 2013, 16:27

Oh draga mea cât de sublim poate fi.
Atât de misterios și cam tragic. 
Doamne ce-aș fi ratat dacă nu apăsam acel micutz click, ador felul  tău detaliat și amuzant de a descrie <3
Oficial ficul e printre preferatele mele.
Adu next repede și te rog să mă anunți :*
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Mar 25 Iun 2013, 10:01

Buna! Dau edit.
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare!
Capitolul a fost foarte interesant si ma bucur ca Sakura l-a intalnit pe Sasuke!
Stiu ca ai scris ca nu ti-ai corectat citolul, dar sper s-o faci.
Spor la tastat si la idei! Te pwp! :*


Paradis in noapte de gandire Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Mar 25 Iun 2013, 18:32

Mno, cati ani se presupune ca are Sakura? In orice caz, nu cred ca ar trebui sa creada in chestii de genul. Mno, pai nici nu stiu ce sa mai zic. Intr-un fel ai batut pasul in loc. Presupun  ca abea acum o sa inceapa actiunea. Sau ma insel? Mno, sa corectezi capitolul. Apropo titlul sa-l scrii cu litere mici ,,Paradis in noaptea de gandire''. Daca-l scriai in engleza, da, dar asa in romana se scrie fara Caps Lock( sper ca am scris bine, dar nu prea cred) Da, sa vii repede cu nextul si mersi de anunt.


Paradis in noapte de gandire UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Paradis in noapte de gandire 8BGmFkk
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Paradis in noapte de gandire Asss10Paradis in noapte de gandire J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Dum 08 Sept 2013, 11:04

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Paradis in noapte de gandire Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Paradis in noapte de gandire Asss10Paradis in noapte de gandire J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Dum 08 Sept 2013, 18:58

FanFic redeschis la cererea autoarei. :)


Paradis in noapte de gandire Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Lun 09 Sept 2013, 08:53


Hei! Nu am mai postat de mult si imi pare rau. Ii multumesc lui Choco :) pentru ca m-a trezit din visare si aici este capitolul sper sa va placa!

Capitlul 5:

Imi intinde mana lui mare, cu vene proeminente si palida pe care se aflau cateva inele de culori inchise. O apuc timid, incercand din rasputeri sa nu ii privesc fata palida. Ochii lui negri ca piatra de onix ma fixau cu atentie, parul sau negru ca pana corbului era aranjat rebel imprastiind un oarecare parfum de trandafiri.Trasaturile lui barbatesti dar totusi fine ma faceau sa il privesc cu atentie. Imbracat intr-o camasa neagra, descheiata la primii 3 nasturi lasau sa se vada o parte din corpul lui sculptat perfect si o pereche de blugi cenusii de firma alcatuiau costumul sau. Vocea lui cristalina ma opreste din visarea si fixarea lui continua. 
 
-Ce cauta o domnisoara intr-un loc ca acesta?

Imi zambeste frumos lasand la iveala cateva perle albe. 


- Um ... sa zicem ca am ajuns fara sa vreau.


Ma priveste in ochi simtind deja cum imi fuge pamantul de sub picioare. Ii zambesc cu toti dinti incercand sa ascund sentimentul de neliniste, care se invartea in jurul meu mai ceva ca o cioara pe langa vie.


-Ma scuzi am uitat sa ma prezint, numele meu este Sasuke Uchiha, incantat!

Incep sa ma balbai facandu-l sa rada cristalin. Stiam ca si el este o creatura, dar de ... ce sa faci? Ma scuz si incep sa imi spun numele tare si raspicat exact ca in armata, pentru ca de obicei cand ma panichez vorbesc prea repede si nu prea intelege lumea ce zic. 

-Eu ... eu sunt Sakura Rossalinda Sotomayor, incantata!

Ma pofteste inauntru, dand de castelul de care tocmai scapasem si bine ca scapasem la timp poate mai faceam inca un cucui. Pai vad ca ceva ma tot atrage aici, ce pot sa spun sunt "irezistibila".Dau din nou de ochii lila ai Hinatei si de privirile celorlalti. Le zambesc, imi zambesc, pana isi dau seama ca eu sunt neb*na de acum cateva zile si ca tocmaai il tineam de mana pe stapanul castelului. Imi face cunostinta cu ei (desi ii stiam), dar dupa cateva minute de prezentari continue, am realizat ca brunetul inca ma mai privea. Se scuza lunadu-l pe Naruto si Gee in aripa de nord. Ok deci Naruto Uzumaki era tipul hiperactiv, blond, cu ochii albastri si cu 3 linii pe fiecare obraz. Hinata Hyuga era tipa retrasa si calma cu parul negru cu tente allbastre si cu ochii lila. Sofia Say era tipa simpatica si cu experianta in bucatarie avea parul blond si ochii caprui. Gee Arsenal era tipul curios si cool ( nu mai cool ca brunetul ) cu ochii galbeni si parul rosu. Cam astia sunt.

-Ce cauti aici?

Hinata pare umpic tensionata de prezenta mea aici. Desi incep sa am dubii ca nu cei de aici au omorat-o pe Lolla, adica sunt prea ... calmi? Alti vampiri pun pariu ca deja m-ar fi mancat.

-Sincer? Nu stiu, adica am cazut printr-o trapa! Stiu ca pare nebunesc si poate absurd dar ... totul este posibil, crede-ma!

Vorbeam in soapta. Nu intrebati! Nici eu nu stiu de ce atata timp cat si cei de langa noi ne auzeau. Revenind la discutie Hin trebuie sa ma creada, adica nu as avea motive sa o mint ... inca.

-Deci, tu sti despre noi?
-Poi, sti ... in noaptea de Hallowen o creatura a omorat-o pe Lolla in fata blocului meu, logic am auzit tipatul si am iesit la geam, adica m-am uitat prin el, iar creatura m-a vazut, deci ... cred ca pot spune ca da stiu despre voi.

Respira usurata pentru faptul ca stiam dar, imi explica ca daca aceea creatura m-a vazut si fiindca mi-a omorat cea mai buna prietena in fata blocului eu sunt urmatoarea. Ne asezam pe un fotoliu, unde incepe sa imi povesteasca despre Domnul Uchiha. 

-Noi vampirii, traim ani nelimitati, la fel si Sasuke Uchiha care are varsta de 2245 de ani. El controleaza toate speciile de creaturi de la zane la minotauri si chiar si mai departe. Clanul sau familia Uchiha era aproape singura familie pursange. Fiind omorati de unchiul stapanului, dar chiar si asa impreuna cu fratele care ii mai ramasese dupa atac au creat o imparatie si inca una si inca una, iar pe noi sclavii lor ne-au cules de pe strazile oraselor. Acum fratele stapanului Uchiha Itcahi locuieste la Paris impreuna cu familia lui.
-Foarte frumos dar ce legatura are asta cu mine?
-Familiile de vampiri sunt diferite iar cei cu pursange, nu consuma excesiv sangele de oameni, dar '' corciturile '' mananca orice fel de sange, chiar daca e de om sau animal.

Ok, deci, dupa cum am inteles, am o turma de creaturi care v-or veni dupa mine, am sa fiu mancare pentru caini si in cateva zile nu am sa mai exist pe planeta! Hah ce usurare nu? Dar problema este alta ... nu am reusit sa ma marit! A sunat ciudat.

-Daca vrei sa scapi ar trebui sa ramai in palat, nu cred ca poti tu sa omori niste creaturi.

O bubuitura puterica sa aude din spatele usii. Hinata ma roaga sa ma scund undeva si imi interzice sa ies afara. Bine inteles ca la ce creier de musca am nu am ascultat-o si am ramas pe fotoliu. Odata ce Hinata a deschis usa mii de cioburi de diferite marimi au intrat in palat. Incep sa tip si sa plang, ochii ma usturau foarte tare! Nu puteam sa vad iar singurul lucru pe care il mai faceam a fost sa aud cu Hinata tranteste usa inapoi si vine spre mine urland. Cad in genunchi cu o mana la ochi, proasta miscare in urmatorul moment cioburile mi-au invadat mana stanga si genunchii. Aud cum Sasuke, Naruto, Gee si Sophia au ajuns la mine. Sasuke urla din toate puterile la Hinata sa ii duca pe Gee si Sophia in alta camera, iar pe Naruto il pune sa sune imediat la un medic. Imi ia incet mana de la ochi privindu-mi fata plina de sange. Ma ridica rapid de jos ducandu-ma in alta camera. Plangeam ca o neb*na, ma durea foarte tare! 

-Shh! Stai calma totul o sa fie ok! Liniste-ste-te (Nu stiu daca e bine)

Deschide o usa impingand-o cu piciorul. Ma pune in pat unde incepe sa imi analizeze mainile si genunchi. Mai intra o persoana pe usa, pare a fi doctorul. Tocmai stau intr-o casa cu vampiri, plina de sange, am sa mor!

-Daca te gandesti ca o sa mori fiindca stai plina de sange intr-o casa de vamipiri, calmeaza-te nu am sa las pe nimeni sa te raneasca!

Cuvintele brunetului ma fac sa ma simt bine, desi stiu ca imi poate citi mintea mai bine as incerca sa tac. Persoana din stanga mea incepe sa ma consulte si sa imi scoata cioburile.Hinata intra pe usa anuntand ca cei care au plantat bomba sunt cei din clanul Gold. Il simteam pe brunet, era nervos. Iese afara scuzandu-se, Hinata ramane cu mine in incapere si cu doctorul. A ajuns la ultimul ciob, il scoate rapid terminandu-si treaba. Imi analizeaza ochii, eram panicata nu mai puteam vedea ... eram oarba! Imi bandajeaza ochii stergand surplusul de sange. Imi baga mainile si picioarele in apa calda, ustura sti? 

-Sa speram ca totul o sa fie bine! Iti vei reveni peste 6 luni sau poate 1 an!
-Ce? V-oi sta oarba 1 an? 

Incep sa plang, Hinata ma imbratiseaza spunand ca totul o sa fie bine! Simt mirosul brunetului, a intrat pe usa la fel si blondul. Imi cer scuze de deranj si ii anunt ca am sa plec. Vocea brunetului era inca ridicata. Hin si Naruto se sperie si se  indeparteaza.

-Nu ai sa pleci! Unde ai de gand sa te duci in starea asta? Ai sa ramai aici!



Hei! Sper ca v-a placut. Imi cer mii de scuze pentru modificarea ineputului si promit ca am sa scriu mai des! 
P.S.: Capitol necorectat :)



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Paradis in noapte de gandire 4tpttl[/img]









Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19Mar 12 Noi 2013, 17:42

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.


Paradis in noapte de gandire A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Paradis in noapte de gandire Empty
MesajSubiect: Re: Paradis in noapte de gandire   Paradis in noapte de gandire I_icon19

Sus In jos
 

Paradis in noapte de gandire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-