Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire in umbra urii - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire in umbra urii - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire in umbra urii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Angel 1311
Genin
Genin
Angel 1311

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oriunde dar nu acum
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Citesc ficuri de calitate!
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare printre lumi interzise

Iubire in umbra urii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in umbra urii   Iubire in umbra urii - Pagina 3 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 17:13

Sti eu vreau sa faci si un sezon 2..Il vei face nu e asa?? Cand vei posta primul capitol te rog sa ma anunti si pe mine! Te saluta Angelyy!! Pupici!!
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Iubire in umbra urii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in umbra urii   Iubire in umbra urii - Pagina 3 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 19:19

Yeah baby. In sfarsit un fic pe gutul meu. Esti cea mai nebuna, traznita si amuzanta scriitoare. Nu suport descrierea si chestiile astea sentimentale, imi place actiunea. Apropo din pacate in elevul dima dintr-a saptea, caci de-acolo te-ai inspirat cu attila, ca l-am citit :)) dima asta e exmatriculat si el. nasolol, dar mi-a placut mult cum ai adaptat. esti seaca rau, mai ales la faza cu sectia de politie si atacatorul cu tsunade. m-am tavalit pe jos de ras. esti tare si ai idei originale. daca faci un nou sezon call me. voi fi cu sakura sa reparam tigaia aia rupta caci cu alte tigai se arde friptura. :))) . m-ai facut sa ma simt atat de bine si ai inclus bine totul din punctul meu de vedere. :) you are very crazy girl :)) sentimentalismele au fost exact cat trebuie si nu m-ai plictiit cu descrierea. sper ca sakura sa redevina varcolac, deoarece ca demon e cam slaba si tu ne-ai obisnuit cu o saku puternica. abia astept sezonul 2 . Peace, man! Itasaku99 te pupa I rock peopleee!!! 
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Iubire in umbra urii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in umbra urii   Iubire in umbra urii - Pagina 3 I_icon19Lun 23 Sept 2013, 20:17

        Fanfic blocat din cauza inactivitatii.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Iubire in umbra urii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in umbra urii   Iubire in umbra urii - Pagina 3 I_icon19Mar 01 Oct 2013, 09:09

Fan-fic redeschis la cererea autoarei. Spor la scris!
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Iubire in umbra urii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in umbra urii   Iubire in umbra urii - Pagina 3 I_icon19Mar 01 Oct 2013, 09:24

Hey… Ham venit cu sezonul 2!

***Dupa patru ani***

Sakura P.O.V.

Patru ani… cat pot insemna acesti patru ani? Am o noua viata: un sot, un baietas de doar trei anisori, cei doi caini ai mei si inca trei pufosenii, mama locuieste la doar un gard distanta cu catelusii. Totul este… groaznic!

Sotul meu se imbata in fiecare seara si ma bate. Copilul nu il vad aproape deloc deoarece Sasori il ia mereu cu el in baruri doar pentru a atrage femei. De la o varsta frageda copilul meu stie ce este bautura, tigarea si tot ce este mai rau in lumea asta! Catelusii mei locuiesc cu mama deoarece Sasori ii uraste. Daca vede un animalut in fata ochilor lui de un rosu aprins, il omoara! Mama nu poate sa faca nimic, vorbim doar cand el este plecat si chiar si-asa abia ne intalnim din cauza camerelor.

Nu sunt decat o servitoare si o dama de companie pentru Sasori! Acum, dupa patru ani imi dau seama ca mai bine ramaneam cu prietenii mei, facandu-mi studiile si probabil casatorindu-ma dupa putin timp. Mi-am dat seama ca daca ma casatoresc si am un copil cu orice specie o sa devin una. Adica daca eu eram cu Sasuke acum as fii fost o vampiroaica.

Nu ma pot gandii la altceva decat la prietenii pe care i-am lasat in urma. Ma intreb ce mai face Hinata. O fii bine? Abia astept sa treaca urmatoarele trei luni deoarece o sa intorc acasa, la prietenii mei, dar pana atunci mai am de asteptat si mai am de lucrat. O sa divortez de aceste nenorocit, o sa-l las cu copilul lui in plata Domnului, o sa plec cu puiutii mei si cu mama inapoi.

Este o dimineata frumoasa de toamna, cand ma gandesc ca acum cativa ani eu uram acest anotimp deoarece incepea scoala si acum il urasc deoarece m-am casatorit cu el acum fix 4 ani.
Ma duc in gradina ca sa vad rasaritul Soarelui. In timp ce stateam si priveam fermecata privelistea, o mana puternica ma trage de par si se uita in ochii mei cu multa ura. Ma loveste la cap facandu-ma sa lesin si incepe sa ma tarasca undeva… nici eu nu stiu unde.

Ma trezesc dupa o ora cu o durere insuportabila de cap, in camera era intuneric si simteam pamantul miscandu-se sub mine. Nu vedeam nimic, eram legata la ochi si nu ma puteam dezlega din cauza… unor catuse! Frica punea stapanire pe mine, voiam sa scap cat mai repede de acolo si sa ma duc acasa unde este mai bine decat in acest loc infect.

Imediat dupa ce ma mai linistesc aud un claxon de masina si simt cum sunt izbita de ceva solid. Eram in miscare, ceea ce inseamna ca ma aflu in portbagajul unei masini. Teama puse stapanire pe mine, decat sa ma omoare sau cine-stie-ce sa-mi faca un psihopat mai bine ma bate Sasori.

Adorm dupa putin timp in care mi-am analizat situatia si am avut un vis destul de linistit pana cand simt doua brate puternice care ma iau in brate si ma duc intr-o camera foarte rece. Persoana respective ma lasa incetisor pe pat, imi da o suvita rozalie dupa ureche si imi sopteste un “Imi pare rau!” sugrumat, de parca chiar a spus-o din inima. Vocea am recunoscut-o imediat, era a lui Sasori. Ce ii pare rau? Ce a facut?

O noapte intreaga am tremurat in camera aceea rece dupa care apare cineva. Tranteste usa cu forta, ma apuca de gat si ma ridica strangand din ce in ce mai tare. Este imposibil, acum patru ani puneam baietii in linie dreapta, iar acum sunt bataia lor de joc.

Imi da drumul dupa care ma leaga de pat si incepe sa ma sarute apasat pe gat, soptindu-mi incet ca de acum incolo o sa fiu la mana lui.

La auzul acelor cuvinte incep sa imi dea lacrimile. Nici sa plang nu puteam pentru ca m-am trezit cu o palma peste fata. Se uita urat la mine dupa care isi da jos cureaua si incearca sa-mi dea si mie jos bluza. Asta nu i-o pot permite.

Incep sa ma zbat in toate partile si sa tip dupa ajutor, dar nimeni nu venea sa ma ajute. Vazand ca opun rezistenta, renunta la gandul lui initial si incepe sa ma loveasca cu cureaua injurandu-ma in toate limbile pe care le stia. Cand a terminat m-a dezlegat si a plecat trantind usa.

Incep sa plang gandindu-ma ca sunt fara speranta, pana mi-a venit o idee. Ma ridic incet si incep sa-mi tratez ranile cu “bale” de caine. Este un mit foarte adevarat cum ca saliva de caine te ajuta la rani, de aceea ei mereu ling ranile altora. La varcolac este putin mai diferit, ele se trateaza apoape instantaneu.

Dupa ce termin ma duc spre usa si aud un sforait, deci am pana si un paznic. Gauresc incet usa dupa care incep sa o fac din ce in ce mai mare, cand dau sa ies paznicul se scoala si suna alarma. O iau la goana incercand sa gasesc iesirea. Gasesc usa dar in fata ei apare Sasori care se pozitioneaza in semn de “Nu te las sa treci!”. Ma duc spre el si il lovesc cu aceeasi putere pe care am avut-o mereu si il vad trantit langa usa care se afla la un hol, destul de lung, distanta de mine.

Ma duc spre el si il ridic de hanorac dupa care incep sa-l zgudui si sa tip:

-Iti pare rau?!? Daca iti parea rau acum am fii plecat amandoi bine-merci acasa si ne-am continua viata sau am incepe alta, nu ne-am bate aici asteptand ca paznicii sa vina sa ma ia! Esti cea mai mare ja*ra pe care am vazut-o vreodata! Te ura…

Nu apuc sa termin pentru ca se aude un zgomot foarte puternic trecand pe langa urechea mea.
Ma uit in spatele meu si vad agresorul meu stand cu un pistol in mana si spunandu-mi ca acel glont nu m-a atins intentionat. Ii dau drumul lui Sasori din greseala care vazand ca un alt glont se intreapta spre mine, ma impinge pe jos. Raman uimita… m-a s-salvat. Dar salvarea aceasta a avut un mare pret, a fost impuscat in mana.

Bine macar ca n-a fost impuscat mortal. Il apuc strans de cealalta mana si incep sa fug pe holul lung panga cand aproape am ajuns langa usa. In fata mea se mai pozitioneaza un urias de care nu prea am timp. Ajung aproape de el si ma arunc printre picioarele lui, la fel facand si Sasori. Vad un skateboard care probabil era pus ca sa alunec, dar din contra, am sarit pe el si am facut cum faceam odata. Il trag si pe Sasori pe skateboard si incep sa bag viteza. Mai avem foarte putin pana la masina dar cineva ma prinde de guler sa ma ridica pana cand nu mai puteam sa ating pamantul.
Este acelas om, care face aceeasi chestie si cu Sasori. Gata, suntem morti... nu mai avem nicio speranta. Acesta il tranteste pe Sasori cat-colo. Ma lasa jos si ma pozitioneaza cu spatele la el, punandu-mi un cutit la gat. I-a spus lui Sasori ca daca se apropie doar putin, o sa ma omoare cat ai zice „peste”. Eu as zice „hippopomonstrosusdetipaliofobius” ca sa am timp sa scap, dar nu conteaza ce-as face eu. Sasori se uita la mine cu niste ochi de pisica speriata, iar eu ma uitam la el cu o ura imensa. Acesta s-a miscat din greseala. O proasta miscare, agresorul apropie cutitul si apuca sa ma zgarie, dar cand sa-mi taie gatul... Akira vine si il musca de mana cu cea mai mare forta. Ma uit speriata dupa Attack, dar il vad la picioarele lui muscandu-l. Puii ajung cat de repede pot si incep sa traga de barbat. Mama era in fata mea plangand. Ma ia in brate si ma duce la ea in masina tratandu-mi ranile. Pleaca cat de repede poate ca sa ia catelusii. Ma uit in jurul meu.... bandaje, un cosulet pentru pui si... Sasuke.

Ma uit la el uimita... poate este doar imaginatia mea, el nu poate fii aici cu adevarat! Imi pun mana pe obrazul lui fin, este aici! Nu se poate! Incep sa plang cu lacrimi amare si il las sa ma ia in brate. Imi ridic privirea si il vad pe Gaara, copilul meu. Deci totul a fost doar imaginatia mea. Imi strang copilul dupa care ma uit in ochii lui verzi. Seamana cu amandoi, are ochii mei si parul roscat ca al lui Sasori. Ma uit afara si vad ca mama are probleme, ranile mele nu sunt vindecate complet, dar nu-mi pot lasa familia sa pateasca ceva! Ii spun lui Gaara sa stea in masina pana vin eu.

Fug afara si cand ajung o vad pe mama incasand pumni si picioare iar cainii stand pe jos lesinati. Sasori parca nu putea sa se mai miste, era paralizat si se uita la mainile lui cu o privire speriata. Gata! Nu-l mai las sa-mi mai raneasca persoanele dragi. Ma transform in varcolac si fug spre el muscandu-l de mana. Acesta rade pe infundate si se transforma in lup. Deci nu este pur sange, este o corcitura. Rad in hohote si ma apropii periculos de mult de el. Sa inceapa bataia! Peste tot se aud numai schelaituri, maraituri, latraturi etc. De fiecare data cand ma ranea, ma dadeam cu un pas in spate si imi lingeam repede rana. Pana la urma, intr-un moment de neatentie, acesta ma doboara si incearca sa ma muste de gat, unde odata ce strange prea tare... sunt moarta! Acesta sa infige in gatul meu din nou, pentru a o mia oara, dar de data asta nu l-am putut oprii. Imi astept sfarsitul dar parca el nu vrea sa ma muste. Ma uit si-l vad certandu-se cu inca un varcolac... Era Gaara!

Ma uit la agresorul care se da jos de pe mine si incepe sa-l alearga pe Gaara. Ma uit urat la el si intr-un moment in care acesta isi arata punctul slab, fug spre el si il trantesc jos, muscandu-l de gat, astfel incat acesta nu mai are suflu, deci a murit. Ma transform inapoi si ultimele cuvinte pe care am mai putut sa le spun au fost catre Gaara spunandu-i ca eu i-am spus sa stea in masina, si ca a fost foarte periculos. Imediat ce termin propozitia lesin la o mare distanta de cadravru.

***Ziua urmatoare***


Ma uit in jurul meu, obijnuitele draperii albastre, dulapul alb de lemn de stejar, plasma cu abtipilduri... totul este la fel. Incerc sa ma ridic dar vad ca am un ghips peste mine. Nu este al meu, eu sunt infasurata in bandaje, doar atat. Ma uit in dreapta mea si-l vad pe Sasori dormind linistit si mormaind ceva. Ma apropii de el ca sa aud ce zicea, dar cand ajung la cativa milimetri distanta de el, acesta ma saruta, eu raspunzandu-i.

Imi spune doua cuvinte care imi amintesc de atatea vremuri trecute, care nu se mai intorc. Nedandu-mi seama incep sa-l compar pe Sasori cu Sasuke. La acest gand imi scutur capul, astfel rupand sarutul. Sasori se uita la mine intrebator, iar eu il iau in brate fara sa mai spun nimic. Fix in acel moment a aparut si Gaara. Il felicit pentru transformarea lui. Este cu mult mai puternic ca mine, eu abia pe la 15 ani... parca... m-am transformat in varcolac, iar el la 3 ani. Ceea ce este foarte normal pentru un pur sange. Eu m-am dezvoltat mai greu din motive nestiute de nimeni, sau poate te transformi pentru prima data cand esti foarte nervos. Adevarul este ca am fost destul de linistita pana la 15 ani. Iar el la 3 ani si-a vazut bunica batuta mar, cainii lesinati, tatal aproape mort, si mama pe cale. Sasori se uita buimac la noi parca intrebandu-ne ce s-a intamplat. Ma dau jos din pat si merg sa-l iau in brate pe Gaara. Cand ajung in dreptul lui simt un junghi in burta si cad in genunchi strangand cat de tare puteam stomacul.

Cand ma uit mai bine vad sange pe mana mea dreapta si pe Sasori iesind din camera, parca chicotind. Cand ma uit mai bine imi dau seama ca am fost injunghiata. Ma uit la Gaara care se uita la mine cu ochii cat farfuriile. Ma tarasc la telefon si o sun pe mama pentru a-l lua pe Gaara si sa se duca cu el acasa la ea, sa incuie tot si sa intre si cu cainii in casa. Sa barigadeze tot.

Trimit mesajul si ma intind pentru a-mi acorda primul ajutor. Cum am spus acum foarte mult timp, eram agent medical atata timp cat eram si varcolac. Incep sa imi tratez rana dupa care aud cum usa este trantita si in camera intra mama care il ia repede in brate pe Gaara si fuge spre casa ei. Pana la bucatarie a fost urmarita de mine pentru ca Sasori sa nu ne puna bete in roate. Acolo Sasori apare si se repede la mama, dar este oprit de pumnul meu care il tranteste de cealalta parte a bucatariei. De acum imi folosesc si puterile de agent si de varcolac, din pacate nu mai am Crysengan-ul din cauza transformarii in demon. Dar nu o sa pierd chiar daca nu-l mai am, acela doar imi dadea mai multa putere si imi vindeca ranile mai repede.

Ma uit pe fereastra si o vad pe mama incuind usile, poarta, geamurile... tot. Bine, acum cei importanti sunt in siguranta.  Sa inceapa lupta, fug spre Sasori care se indrepta spre mine si il trantesc iar de perete, de data asta daramandu-l. Fug repede la Gaara in camera unde este chitara mea si o boxa uriasa, le cuplez repede dupa care astept ca Sasori sa vina in camera. Usa se deschide iar eu incep sa ma distrez in stil Hardstyle! Cant toate melodiile care-mi trec prin cap, si Sasori incerca sa se apropie numai ca-l dureau prea rau urechile, si bass-ul nu-l prea lasa. Decuplec chitara, o iau in brate si fug pe scari in timp ce cantam. Sar gardul si il astept si pe Sasori. Fug spre parc cantand Die Motherfuck*r Die-Dope. Toata lumea se uita la noi si radea, eu... sotia care trebuia sa-si manance bataie, iar el... sotul innebunit de scaparile sotiei. De cand l-am vazut pe Sasuke in masina, chiar daca l-am vazut in imaginatia mea, mi-am amintit de felul in care eram eu inainte.

Totul datorita lui, mi-am amintit ca eu nu sunt moale cum ma stie Sasori, sunt o luptatoare! In parc fug spre lac unde imi arunc chitara la o fata in brate rugand-o sa mi-o tina si ma asez pe apa. Amintindu-mi de vremurile in care am fost agent. Odata ce mi-am amintit complet, ma duc in mijlocul lacului, unde fac niste semne din maini. Asfel invocand un pergament. Din el imi scot cele doua sabii si il chem pe Sasori. Il provoc!

Acesta se uita terifiat la mine, dar cand ma uit la fata, ea nu parea de loc speriata sau uimita. Ma uit iar la Sasori care radea de nu mai putea. Ma uit in jurul meu si vad patru barbati care ma inconjoara. Unul seamana izbitor de mult cu Ino, iar ceilalti nu se vad foarte bine. Ma apropii de unul dintre ei si il daram foart usor. Este slab! Cand ma uit spre ceilalti trei vad ca se bateau intre ei. Daca ma uit mai bine, este o femeie si doi barbati. Fetita care imi tinea chitara mi-a zis ca eu nu trebuie sa ma bag intre ei, sa merg la Sasori. Ma uit la ea ciudat si imi dau seama pana la urma ca este... Hinata! Incep sa zambesc prosteste, dar vad ca ea este foarte serioasa.

Fug spre Sasori si cand ajung in dreptul lui incer sa-l lovesc, numai ca de fiecare data bareaza. Fara sa-mi dau seama Hinata a disparut lasand chiatara acolo si se lupta cu fata din grupul celalalt. Sasori nu mai avea energie, forta si nici nu se simtea prea bine. L-am lovit o data cu toata forta mea in stomac, acesta scuipand sange si cazand secerat la pamant. Fug spre Hinata care terminase lupta si cand ma uit la celalalt baiat, nu imi dau seama cine este. Vreau sa ma uit mai de-aproape la el, dar cand ma apropii ma ia in brate si imi spune ca tuturor le-a fost dor de mine. Nu pot sa-mi dau seama dupa voce cine era asa ca imi ridic fata si vad suvitele lui blonde gadilandu-mi chipul.

Este Naruto! Il strang tare in brate iar acesta tuseste in semn ca nu mai are aer. Ii dau drumul dupa care ma indrept spre Hinata care se uita la mine dulce. O iau si pe ea in brate dupa care ii invit la mine acasa.

Pe drum am inteles ca Naruto este casatorit cu Hinata si au un copil de numai un an care este lasat in grija babysitter-ului. Fara sa-mi dau seama ajungem in dreptul portii mele. De data asta deschid poarta si vad casa intr-un dezastru ingrozitor. Ii imping pe cei doi spunandu-le ca am intrat din greseala la vecina si ciocanim la usa mamei. Care deschide putin usa si spune ca daca este omul cu amenzile, ea este plecata la mare. Naruto ma da la o parte si incepe sa-i explice cum ca fiica dumneaei cu numele de Sakura Haruno a distrus linistea publica. Pe drum spre parc a cantat la chitara electrica tot felul de melodii indecemte si in parc a omorat un barbat.

Mama se uita urat la Naruto si-l intreaba de cand am chitara. Hinata si cu mine cadem pe jos de ras, iar Naruto parca exaspereaza din cauza dezinteresului aratat de mama. Cand mama se pregateste sa mai spuna ceva este oprita de cainii care sar pe ea pentrua iesi afara, la fel facand si Gaara. Rad de patania mamei dupa care o intreb daca primeste colindatori:


-De ce n-ati spus asa? Intreaba mama razand de fata facuta de Naruto

Intram in casa asezandu-ne toti pe canapea si incep sa povesteasca despre ce s-a intamplat dupa ce am plecat eu. Cei doi termina tot ce aveau de spus, dar parca il tot ocolesc pe Sasuke, n-au spus nimic despre el. Ma uit la ei curioasa si ii intreb ce s-a intamplat cu Sasuke. Naruto isi indreapta privirea spre Hinata dupa care aceasta da afirmativ din cap. Ma uit la ei asteptand explicatia care intarzie sa vina.

Naruto imi spune de moartea lui Orochimaru si cum ca Sasuke este noul sef si a transformat acea mafie intr-una mai mare, a perfectinat-o. A rupt toate legaturile cu prietenii lui, si-a facut altii. Are dame de companie, nu mai este cel care era inainte. Si sectia de politie a Hinatei se tot chinuie sa ii opreasca, dar sunt prea puternici. Toata gasca este despartita, Hinata este in concediu in Franta cu sotul ei, Tenten a plecat in cealalta parte a Lumii, Temari a decedat in urma cu un an, Ino a fost in coma dupa accidentul facut cu masina lui Sai pana acum 1 an, Neji este cu Tenten, Shikamaru a ajuns sa fie un prieten apropiat de-al lui Ino, iar Sai probabil este cu Temari.

La aflarea vestii lui Sai si a lui Temari, lacrimile incep parca sa-mi apara. Tineam la ei, nu cum tin la Hinata sau Naruto, dar tineam la ei. Imi erau prieteni. Eh, ce pot face? Nu pot sa ma uit in trecut ca o sa ma impiedic de prezent! Mereu am spus asta, si tot la fel este si cu viitorul. Daca te gandesti la viitor, o sa pierzi sirul prezentului si o sa ajungi sa traiesti in trecut. Nu stiu de la cine le-am invatat, mi-o amintesc pe sora mea spunandu-mi mereu acelesi lucruri. Nu stiu de la cine le are, dar stiu ca pe mine sigur m-au ajutat destul de mult.

Ma uit la ei dupa care o chem si pe mama. Ii spun ca este timpul sa ne mutam, aceasta se uita la mine fericita si imi spune ca deja a facut bagajele, si p-ale mele si p-ale ei.

Hinata ma intreaba ce o sa se intample cu Gaara. Ma gandesc putin dupa care ii spun ca vine cu noi, chiar daca pana acum imi ziceam ca trebuie sa-l las aici. Ii spun lui Gaara ca daca il iau, nu atinge droguri, tigari, alcool, etc. Naruto se uita la mine mirat, la fel facand si Hinata. Le explic tot ce s-a intamplat cu Sasori. Parca tot ce spuneam era neinsufletit, nu ma simteam intr-un fel anume cand le povesteam. Este... foarte ciudat! Acestia doi erau uimiti de cele spuse, dra au trecut cu vederea tot si mi-am spus ca maine la prima ora plecam cu totii ca sa intregim din nou grupurile.

Batem cu totii palma dupa care le zic ca o sa dau niste telefoane pentru a le aduce bagajele la mama acasa, ca sa doarma la noi. Hinata imi spune sa nu ma sinchisesc pentru ca deja au vorbit cu bona pentru a o aduce pe micuta lor fiica sicu niste servitor pentru bagaje.

Ma bucur de cele auzite si ma duc sa fac curat si in cealalta casa, in caz ca vreau cineva s-o cumpere dupa ce plec. Imi anunt motivul plecarii si plec pentru putin timp.

Cum am spus, 20 de minute mi-a luat sa fac curat in toata casa, doar am puterile de varcolac! Cand 
ma intorc il vad pe Garra fumand pe balcon. Ma furisez astfel incat acesta sa nu ma vada cand intru in casa. Le fac semn prietenilor mei sa taca din gura dupa care urc la etaj luandu-l prin surprindere pe Garra.

Gata, nu-l mai iau cu mine acasa! O sa-l las aici la un internat! Nu mai suport! Adica, m-am lasat eu de fumat, iar el nu! Ma duc la el si fac ceea ce zicea mama mai de mult. Il pocnesc, ii iau tigarea, i- sting pe limba dupa care il pun s-o mestece si s-o inghita.

Acestuia ii curg lacrimile, dar pe mine nu ma mai intereseaza. Ma intorc pe calcai si vad fata inexpresiva al lui Naruto. Parca nu era de mirare ca asa o sa se intample. Ma uit si la fata Hinatei, dar aceasta nu se uita la mine, era cu privirea atintita la Naruto. Mama parca isi amintea de niste chestii de care, sincer, in momentul de fata chiar nu ma intereseaza!

Ma duc la el si ii spun ca de acum este in plata sortii. Nu o sa mai am grija de el. Il duc la un orfelinat mintind ca l-am gasit pe strada. Oricum ma descurc la mintit, deci nu cred ca va fii vreo problema.

Ma urc in masina cu el si plec cat de repede se poate pentru a scapa. Acesta nu mai spunea nimic, isi dadea seama de greseala facuta si nimic nu ma putea face sa intorc maisna din drum, poate doar cand il vad acolo cu alti copii fiind educat! Dar tot o sa ma intorc singura!


Il las aici si nu ma mai uit inapoi, plec repede dupa care ma gandesc sa ma culc din cauza ca drumul a durat mai bine de o ora din cauza traficului, deci acum este 12:00 noaptea, iar eu peste 3 ore am un avion de prins cu gasca!

Intru in casa, dar cand intru in camera mea...

Gata, pai... stiu ca a durat mai bine de o vara ca sa aduc next-ul, numai ca inspiratia n-a mai venit decat acum spre sfarsit. Credeti-ma, cum scriam o pagina in World, cum o stergeam pentru ca nu-mi placea!!

Din cauza inactivitatii mi-a si fost blocat ficul! Deci... mdea, sper sa nu se mai intample!
Ja ne! Merci ca ati citit si acest capitol!
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Iubire in umbra urii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in umbra urii   Iubire in umbra urii - Pagina 3 I_icon19Mar 01 Oct 2013, 20:04

Cand intra in camera ei ce?! Au ocupat'o Naruto si Hinata rolling on the floor
Dar in fine, sa lasam faza cu camera de'o parte... Nu pot sa cred cate a avut Sakura de indurat, si chiar a acceptat sa fie maltratata sad Deci ma crezi ca am ramas gura casca cand am aflat ce a patit Sakura, dar a fost si mai si cand am aflat cum s-a transformat Sasuke dupa plecarea Sakurei sad
Ma intreb oare cum va reactiona Sasuke cand se va reintalni cu Sakura...oare va fii la fel de rece si cu Saku cum au spus Naruto si Hinata ca a fost cu ei think
Te rog din toata inimioara mea sa aduci repede next-ul, cum ai spus si tu...a durat o vara intreaga pana te-ai gandit sa aduci next-ul, desi...a meritat asteptarea heh Mersi ca mai anuntat de next si spor la tastat si la idei heh
~Sayonara~ a hug
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Iubire in umbra urii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in umbra urii   Iubire in umbra urii - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Oct 2013, 18:23

mi-a placut next-ul. Astept nerabdatoare urmatorul capitol. Kon ban wa!
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Iubire in umbra urii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in umbra urii   Iubire in umbra urii - Pagina 3 I_icon19Mier 11 Dec 2013, 15:17

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire in umbra urii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire in umbra urii   Iubire in umbra urii - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire in umbra urii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-