Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 NaruSaku sau Sasusaku ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

NaruSaku sau SasuSaku ?
SasuSaku pe veci !
NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_vote_lcap91%NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_vote_rcap
 91% [ 10 ]
NaruSaku !
NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_vote_lcap9%NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_vote_rcap
 9% [ 1 ]
Total voturi : 11
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Yondaime <3
Academy Student
Academy Student
Yondaime <3

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Fetesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : -1

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Apr 2014, 17:56

ce NaruSaku ce SasuSaku wtf macar sunt cupluri in anime deja va ganditi la asta si daca ar fi sa aleg as alege NaruSaku se potrivesc nu vedeti voi asta eu nu stiu ce vedeti la Sasuke ca e mai cool si asta asta e semn de aroganta ii cel mai arogant personaj nu baga seama de nmk,ca are patratele si naruto are ca e mai puternic de cate ori n-am auzit asta la facut Naruto mult la putere,ca e istet nici pe departe,ca era mai bun decat Naruto si ce stiti vorba aia trecutul se uita,te asteapta viitorul off aleg NaruSaku scz pentru limbaj dar ma pis pe el de SasuSaku cel mai urat cuplu.
Sus In jos
Yondaime <3
Academy Student
Academy Student
Yondaime <3

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Fetesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : -1

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Apr 2014, 20:40

offf NaruSaku sau SasuSaku pe cine intereseaza a aparut in anime vreo relatie ,nu asa ma gandeam si eu.Sunt doar iubiri neimpartasite atata tot si daca ar fi sa aleg as alege NaruSaku pentru ca:                        1.Sasuke ii prea arogant nu-l intereasa de cei din jur.
         2.Ce ii puternic?offf la facut Naruto cu mult si cu Sennin Mode il face praf.
         3.Are patratele.Toate personajele au patratele si sunt bine facute.
         4.Ce era mai bun decat Naruto in copilarie asta nare nicio legatura.
         5.Avea o relatie de prietenie maii stransa cu Sasuke decat cu Naruto asta o cred dar asta este este foarte temporara.
         Nimeni nu stie daca Sakura va fi cu Naruto sau cu Sasuke.Sau daca Naruto va muri si Sasuke va fi Hokage sau invers,deci nu se stie asa ca nu mai comentati.Eu stiu si cred ca pana la urma sa va uitati la avatarul meu asta se va intampla.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Iul 2014, 02:27

Yondaime <3 a scris:
ce NaruSaku ce SasuSaku wtf macar sunt cupluri in anime deja va ganditi la asta si daca ar fi sa aleg as alege NaruSaku se potrivesc nu vedeti voi asta eu nu stiu ce vedeti la Sasuke ca e mai cool si asta asta e semn de aroganta ii cel mai arogant personaj nu baga seama de nmk,ca are patratele si naruto are ca e mai puternic de cate ori n-am auzit asta la facut Naruto mult la putere,ca e istet nici pe departe,ca era mai bun decat Naruto si ce stiti vorba aia trecutul se uita,te asteapta viitorul off aleg NaruSaku scz pentru limbaj dar ma pis pe el de SasuSaku cel mai urat cuplu.

I gonna pretend you doesn't exist.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Iul 2014, 02:37

Yondaime <3, argumentul tău este la fel de valid precum gramatica ta. Fără supărare, nu vreau să fiu rea sau ceva de genul, dar pe lângă faptul că este sub deplorabil, adaugi și ”mă piș pe el” și expresii de genul. Te rog frumos, citește regulamentul și exprimă-te decent, nu suntem în bâlci și nici la piață, îți poți exprima părerea (eronată) și într-un mod mai reverențios. Ai grijă, pentru un vocabular de genul primești ban, nu cred că ai văzut, pe acest forum, vreun membru care să se exprime așa. Să fie ultima oară.
Sus In jos
Corina sasusaku
Academy Student
Academy Student
Corina sasusaku

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : cant la chitara,recit poezi si joc teatru
Stare de spirit Stare de spirit : serioasa

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Iul 2014, 08:22

SasuSaku este cel mai frumos cuplu si se potrivesc  <3 <3 <3
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Iul 2014, 12:02

Sincer, tot SasuSaku aleg si eu, mi se par foarte frumosi impreuna. Desi, au personalitati opuse, mi se par ca se atrag  :3 
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Joi 31 Iul 2014, 03:02

NaruSaku nu au nici cea mai mica logica posibila. Si imi pare rau pentru cei care-i doresc impreuna insa asta este strict parerea mea.
Naruto probabil ca a confundat iubirea pe care i-o poarta Sakurei. O iubeste ca pe o sora.
Am mai spus si mai repet, nu fanii au creat cuplul SasuSaku, am fost impinsi de la spate de catre micile momente dintre cei doi. Chiar exista ceva acolo intre ei doi, si voi crede in asta pana la sfarsit.  puppy eyes 
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Joi 31 Iul 2014, 23:46

NaruSaku nu au nici cea mai mica logica posibila. - Nu sunt fan NaruSaku, dar mi se pare o convingere atât de eronată că nici nu mă mai ostenesc să aduc vreun argument contra. E clar că dacă uitându-te la anime şi citind manga crezi asta, atunci eu nu am ce să fac ca să te conving de contrariu.
Sunt fan SasuSaku, dar NaruSaku are la fel de multe şanse precum cuplul nostru mult iubit. Ar trebui să fii orb, sau excesiv de subiectiv, ca să nu admiţi asta.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Aug 2014, 22:46

Fiecare are dreptul sa creada cat de excesiv vrea in cuplul pe care si-l doreste etc. Asa ca nu am sa-mi schimb parerea. Daca cred ca NaruSaku nu o sa fie, atunci asa am sa cred pana la sfarsit  dap ! 
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Aug 2014, 23:07

BuBuLiNa~BuLiNuTa~RoZ a scris:
Fiecare are dreptul sa creada cat de excesiv vrea in cuplul pe care si-l doreste etc. Asa ca nu am sa-mi schimb parerea. Daca cred ca NaruSaku nu o sa fie, atunci asa am sa cred pana la sfarsit  dap ! 
Okay. Nu am încercat să-ţi schimb opinia, dacă asta credeai.
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Aug 2014, 14:53

Nobody a scris:

Sunt fan SasuSaku, dar NaruSaku are la fel de multe şanse precum cuplul nostru mult iubit. Ar trebui să fii orb, sau excesiv de subiectiv, ca să nu admiţi asta.
  
Mhmm... Cu Hinata cum rămâne? NaruSaku, no way, Nobody, nu ar avea cum pentru că Naruto are planuri cu Hinata :))

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Aug 2014, 16:33

What did you said? NaruSaku? I can't understand you, because my ears only hear SasuSaku.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Aug 2014, 16:39

Andreea S. a scris:
Nobody a scris:

Sunt fan SasuSaku, dar NaruSaku are la fel de multe şanse precum cuplul nostru mult iubit. Ar trebui să fii orb, sau excesiv de subiectiv, ca să nu admiţi asta.
  
Mhmm... Cu Hinata cum rămâne? NaruSaku, no way, Nobody, nu ar avea cum pentru că Naruto are planuri cu Hinata :))

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Hmm, I don't know, dar n-aş fi aşa de sigură că NaruSaku iese din discuţie. Vrei să ştii de ce o spun? Pentru că relaţia dintre ei doi este mai bine dezvoltată decât a oricăror alte presonaje, exceptând-o, fireşte, pe cea dintre Naruto şi Sasuke, dar ei doi nu intră în discuţie la capitolul cine cu cine va rămâne împreună la sfârşit. Okay, au existat momente între Naruto şi Hinata în timpul războiului, dar crezi că tot ce a fost până atunci va fi şters cu buretele, chiar şi sentimentele lui Naruto faţă de Sakura? Sinceră să fiu, cred că după ce se termină războiul, Kishimoto nu o va mai lălăi prea mult, având în vedere că nu mai există certitudinea că va mai exista o confruntare între Naruto şi Sasuke(ar fi cel mai interesant eveniment care ar scoate anime-ul din lălăială, deşi nu zic că iese complet din discuţie, socotind declaraţia lui Sasuke, însă probabil îşi va da seama că este deplasat şi va renunţa la ideea de a deveni Hokage, realizând că doar Naruto merită pe deplin să fie; totuşi, nici atunci nu ar fi exclusă 100% o confruntare, dar... în fine) şi, ştiind asta, crezi că va mai sta el să consolideze relaţia dintre Naruto şi Hinata, sau Sasuke şi Sakura? Nu, va finaliza cu tot ce are până atunci. Şi, pentru ce-i care aduc în discuţie faptul că acesta trebuie să ia în calcul dorinţele fanilor... Well, probabil vom afla în ultimul episod cine cu cine rămâne, deci ce mai are Kishimoto de pierdut? Nu e ca şi cum i-ar scădea audienţa, doar anime-ul se termină, nu-i aşa? So... whatever.
Btw, secvenţa din manga de mai sus s-a întâmplat înainte ca Minato să vină pe câmpul de luptă şi să îl întrebe pe Naruto dacă Sakura e iubita lui, iar el să răspundă afirmativ. Nu vreau să deziluzionez pe nimeni, dar toate pasajele acestea interpretabile mă fac să iau în calcul şi NaruSaku, dar şi celelalte cupluri (cineva ce mi-a citit cu atenţie comentariile ar şti că nu încerc să demontez niciunul dintre ele). Toate sunt posibile, noi doar facem simple presupuneri şi le întemeiem (fiecare, în funcţie de cuplul pe care îl susţinem) pe diferitele conotaţii ale pasajelor INTERPRETABILE despre care îţi vorbeam.
Chiar şi ceea ce spui tu, cum că "Naruto ar avea planuri cu Hinata", e... şi nu e, dacă înţelegi ce vreau să spun. Depinde de opinia fiecăruia, cineva care e susţinător al cuplului NaruHina ar putea spune că e, cineva care nu, ar putea spune că nu e şi nu avem de unde să ştim sigur care dintre variante e viabilă până nu se termină anime-ul, pentru că pur şi simplu nu avem cum, din cauza ambiguităţii autorului, cum am mai spus şi în alte postări. Desigur, acum ar putea veni un fan al unuia dintre cupluri, indiferent de care ar fi, să-l numim cuplul X şi să zică: Ăia care susţin cuplul Y(cuplul opus) au o viziune distorsionată asupra realităţii(care, în cazul nostru e ficţiune, cum am mai spus, dar... mă rog), dar aşa pot spune şi fanii cuplului Y, despre cei ai cuplului X, şi nu putem fi siguri în proporţie de 100% cine are dreptate sau cine nu.
Da, nici când tre' să-mi fac un eseu pentru şcoală nu scriu atâta. O s-o duc bine anul ăsta la română...

Dacă ai sau are cineva vreo nedumerire în legătură cu ce am spus, să mă contacteze pe privat. De asemenea, dacă e de părere că am greşit, să vină cu argumente concludente, iar eu sunt dispusă să-mi asum.

Edit: @Aneta Blanche: sunt fan SasuSaku, dar faptul că în sfârşit i-a recunoscut po
tenţialul şi puterea, nu îi "propulsează" automat la nivel de cuplu.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Joi 14 Aug 2014, 02:06

Poate ca nu m-am exprimat prea bine, prima oara. NaruSaku din perspectiva mea iese din discutie. Mai ales dupa momentele dintre Hinata si Naruto. Sa fim seriosi, daca nu o sa fie SasuSaku, 100% o sa fie NaruHina.
Pe bune, Hinata a fost mereu aproape de Naruto. La salvat de Pain, la salvat si de Obito si Madara, atunci cand el a luat-o de mana. A sarit in ajutorul lui de fiecare data, si in momentele actuale mai mult ca-n trecut. Neji i-a spus lu' Naruto inainte sa moara: Hinata e gata sa moara pentru tine
Ca sa nu mai zic, atunci cand Naruto a cazut in genunchi fiindca era epuizat si nu mai putea sa dea din puterea lui Noua Cozi si celorlalti, Hinata a fost prima care s-a pus in fata lui. Si, inafara de asta, sa nu uitam si de faza cand toti au sarit in spatele lui Naruto si el avea rasenganul si i se dislocase umarul, Hinata la vindecat. Daca era, Kishimoto putea foarte usor s-o faca pe Sakura sa-l ajute pe Naturo in momente de genul, insa a ales-o pe Hinata. Astea, dupa parerea mea, nu sunt semne de nebagat in seama. Si repet, e doar parerea mea, dar pe bune..n-aveti cum sa nu fiti de acord cu mine.
Hinata a jucat totul pentru el, chiar a fost hotarata sa moara pentru el. Sunt sigura ca in inima lui Naruto ceva s-a format pentru Hinata
Daca nu o sa avem cuplul SasuSaku, mai mult ca sigur o sa fie NaruHina, cum am mai spus. Ce ma sperie pe mine e faptul ca Sasuke trebuie sa-si refaca clanul, pentru asta logic are nevoie de o femeie, si nu pot sa nu ma gandesc la Ino si Karin. Desi asta ar fi de-a dreptu ciudat si nu cred ca Masashi ar face asta... pe bune ..... 
Mai spuneti unii dintre voi ca s-ar putea ca Sasuke sa moara, insa dupa parerea mea si asta ar trebui sa iasa din discutie. Nu-l vad pe Kishimoto fiind atat de dramatic, sunt atatia fani a lui Sasuke si sincer nu cred ca l-ar omori.. ar fi naspa
In concluzie, dupa parerea mea mai raman SasuSaku si NaruHina. Un cuplu tot o sa fie, dupa cum a spus. Poate ca isi schimba gandirea si va face doua cupluri, poate ca nu.. cine stie, sunt atat de confuza incat nu stiu ce sa mai gandesc.
Pot sa spun ca sper pana in ultima clipa..
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19Joi 14 Aug 2014, 09:04

Ai dreptate spunând că Hinata a fost mereu aproape de Naruto. La salvat de Pain, la salvat si de Obito si Madara, atunci cand el a luat-o de mana. A sarit in ajutorul lui de fiecare data, si in momentele actuale mai mult ca-n trecut. Neji i-a spus lu' Naruto inainte sa moara: Hinata e gata sa moara pentru tine
Ca sa nu mai zic, atunci cand Naruto a cazut in genunchi fiindca era epuizat si nu mai putea sa dea din puterea lui Noua Cozi si celorlalti, Hinata a fost prima care s-a pus in fata lui. Si, inafara de asta, sa nu uitam si de faza cand toti au sarit in spatele lui Naruto si el avea rasenganul si i se dislocase umarul, Hinata la vindecat,
în schimb, trebuie să te contrazic la partea Daca era, Kishimoto putea foarte usor s-o faca pe Sakura sa-l ajute pe Naturo in momente de genul, insa a ales-o pe Hinata. Astea, dupa parerea mea, nu sunt semne de nebagat in seama. Si repet, e doar parerea mea, dar pe bune..n-aveti cum sa nu fiti de acord cu mine. Îţi aminteşti cine l-a ţinut în viaţă pe Naruto până acesta a primit puterile lui Hagoromo? Nu Hinata, ci Sakura. Dacă nu, reciteşte manga şi o să-mi dai dreptate. Şi au fost multe momente de tipul ăsta, unele şi în război, altele înainte de război. Doar uită-te din nou la anime sau(şi) citeşte manga (dacă vrei), făcând abstracţie de cuplul pe care îl preferi, ca să nu-ţi influenţeze percepţia. Sunt de acord cu ceea ce ai spus, cum că sentimentele lui Naruto faţă de Hinata au suferit modificări de-a lungul timpului, dar şi relaţia dintre Naruto şi Sakura s-a dezvoltat pe parcusul anime-ului, în manga, şi nu putem nega asta, dacă suntem obiectivi, fireşte. 
Daca nu o sa avem cuplul SasuSaku, mai mult ca sigur o sa fie NaruHina, cum am mai spus. Ce ma sperie pe mine e faptul ca Sasuke trebuie sa-si refaca clanul, pentru asta logic are nevoie de o femeie, si nu pot sa nu ma gandesc la Ino si Karin.  SasuIno/SasuKarin=bullshit, mai ales prima variantă, întrucât nu există nicio dezvoltare a relaţiei celor doi. Desi asta ar fi de-a dreptu ciudat si nu cred ca Masashi ar face asta... pe bune .....
In concluzie, dupa parerea mea mai raman SasuSaku si NaruHina. Între cele două e o relaţie de interdependenţă. De ce? Fanii cuplului SasuSaku sunt conştienţi că Naruto nu va renunţa la Sakura decât dacă va găsi pe altcineva pe care să iubească şi sentimentele să-i fie împărtăşite, iar Hinata pare să se supună condiţiilor. Aşa e şi cu fanii cuplului NaruHina, dar în cazul acesta e mai puţin obligatoriu ca dacă ei doi vor sfârşi împreună, să existe neapărat şi cuplul SasuSaku. Un cuplu tot o sa fie, dupa cum a spus. Poate ca isi schimba gandirea si va face doua cupluri, poate ca nu.. cine stie, sunt atat de confuza incat nu stiu ce sa mai gandesc. Vreau să văd şi eu interviul în care se presupune că Masashi Kishimoto a afirmat că va fi un singur cuplu. Nu cred până nu văd; dacă ar fi aşa, cum am mai spus şi în alt topic, ar fi cam naşpa să nu fie inclus Naruto în cuplul respectiv. Doar e personajul principal, ce naiba! Poate că nu va fi niciun cuplu până la urmă, şi fiecare fan al vreunuia va primi câteo palmă peste iluziile cu care se alimentase până atunci... Nu m-ar surpinde, dar m-ar dezamăgi.
Pot sa spun ca sper pana in ultima clipa.. - IDEM, SasuSaku până la final!
Sus In jos
Continut sponsorizat




NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: NaruSaku sau Sasusaku ?   NaruSaku sau Sasusaku ? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

NaruSaku sau Sasusaku ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sakura-