Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nu rani o floare de cires! [+18] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nu rani o floare de cires! [+18] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nu rani o floare de cires! [+18]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mickey :)
Academy Student
Academy Student
Mickey :)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva unde tu sa nu ma gasesti :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : iubesc sa enervez oamenii
Stare de spirit Stare de spirit : indragostitaaa raaaaw

Nu rani o floare de cires! [+18] Empty
MesajSubiect: Nu rani o floare de cires! [+18]   Nu rani o floare de cires! [+18] I_icon19Lun 08 Apr 2013, 12:32

Capitolul 1
Viata nu este tocmai perfecta.Cu totii ne dorim sa traim intr-o vila imensa cu servitorii la picioare, un baiat perfect care sa te asculte....intr-un cuvant LUX! Da....poate ca v-ati dat seama ca nu traiesc tocmai in puf. Sunt o fata obisnuita ce locuieste cu mama ei.M-am saturat pur si simplu de toti bogatasii care vin la scoala in masini de ultimul ragnet si au tot ce vor la picioare. Prea fitosi pentru mine. Am uitat sa ma prezint...sunt Sakura Haruno...iar la cei 18 ani ai mei pot spune ca arat bine. Este ora 7:00 deci trebuie sa ma pregatesc de scoala. Liceul s-ar zice ca este cea mai frumoasa perioada..imi pare rau ca mai am doar o zi. Acesti 4 ani au trecut repede...Gandurile imi sunt intrerupte de melodia Marabou (Antonia) pff iubesc melodia. Deci clar imi suna telefonul..un I-phone alb pe spate avand initiala mea pe el ,,S". Nu va imaginati ca sunt bogata..l-am primit de la matusa mea care locuieste in U.S.A., mama nu isi permite sa imi ia chiar tot ce imi doresc...
-Mdaa....?
-Sakuuu ce faci? spuse prietena mea Hinata.
-Eh....uite stateam.
-Cum adica? Mai e o ora si incepe scoala...nu rebuie sa intarziem! Ne vedem in fata casei tale la 7:45! Ok?
-Mda pisii (asa o alintam eu pe eaaa)
-Miaaaau!!
Am inchis telefonul si m-am indreptat spre dulapul meu. Matusa mea imi trimite bani mai mereu si imi permit si eu sa imi iau haine de firma....Stau 2 min pe ganduri si apoi scot din dulap o pereche de pantaloni scurti de blugi si o bluza roz cu un umar gol pe care scrie: Stop, cause I'm Mrs Bad Girl! Hehe mi se potrivea. Imi iau in picioare tenesii mei roz, converse. Imi prind parul intr-un coc, lasand doua suvite roz sa imi contureze chipul. Imi acopar fata cu un strat subtire de pudra (totusi am 18 ani) ma dau cu putin creion de ochi negru care imi evidentia foarte bine ochii de smarald (da sunt verzi) si putina mascara. Imi inchei machiajul cu un luciu de buze, imi iau geanta Louis Vuitton si ies pe usa. In fata casei mele statea Hin, bruneta mea preferata, imbracata intr-o rochita mov foarte draguta si niste tocuri nu foarte inalte.
-Stilata ca de obicei. spuse Hin.
-Mercii si tu arati foarte bine. completez eu.
Daa..toti din liceu ma considerau bogata..nu e adevarat..doar Hin stia adevarul despre mine. Ea e prietena mea. O cunosc de cand aveam 5 ani si suntem ca doua surori. Am plecat amandoua catre liceu.
~La liceu~
Ajunse in curtea scolii am fost intampinate de toata gasca. De noi se apropie Naruto, blondul de gasca care te face sa te smti atat de bine chiar si cand esti trist...Avea ochii albatrii ca marea. Hin era indragostita de el inca de mici ,insa nu avea tupeu sa ii spuna. Cel de langa el era Gaara un roscat cu ochii verzi.
Ii salutam si ne continuam drumul pana ajungem la fete. Temari, Ino, Tenten si Karin stateau ca deobicei la barfa. Karin era t***a scolii (iertati vocabularul) care se tinea mereu dupa noi. Restul erau dragute...dar niciuna nu mai era virgina. Cred ca eu si Hin eram singurele de a 12-a care mai eram.
Clopotelul suna iar toti ne indreptam spre clasa, unde dirigul Kakashi ne v-a anunta despre premiere. Ce dragut! Apoi ne-a dat drumul spunand ca suntem liberi. Am fugit cu Hin spre casa pentru a manca iar apoi ne vom indrepta catre mall pentru a alege rochiile pentru premiere.

Asta a fost capitolul, sper ca v-a placut si astept comenarii si critici. Sper ca nu am folosit un vocabular neadecvat daca da sa ma anuntati. Va kiss pe tooooti.
P.S.: capito needitat :)


Ultima editare efectuata de catre Mickey :) in Mar 09 Apr 2013, 11:37, editata de 1 ori
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Nu rani o floare de cires! [+18] Empty
MesajSubiect: Re: Nu rani o floare de cires! [+18]   Nu rani o floare de cires! [+18] I_icon19Lun 08 Apr 2013, 22:18

Hey happy Am dat si eu de ficul tau heh si sa stii ca mi se pare interesant happy
Eu una sunt de acceasi parere cu Saku adica cine nu isi doreste sa aiba o viata de LUX ??
Desi uneori aceasta viata nu iti aduce fericirea happy
Spor la scris in continuare si daca poti anunta-ma si pe mine de next happy Mersii kiss
~Sayonara~ kiss a hug


Nu rani o floare de cires! [+18] Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Nu rani o floare de cires! [+18] Empty
MesajSubiect: Re: Nu rani o floare de cires! [+18]   Nu rani o floare de cires! [+18] I_icon19Mar 09 Apr 2013, 14:24

Buna! Imi place ficul tau, este dragut! happy Ideea este frumoasa, dar nu originala, sper s-o continui incitant. Mai trebuie sa lucrezi la acest fic si incearca sa inlocuiesti dialogul cu descrierea! Desi nu sunt critic, vreau sa-ti spun ca un capitol trebuie sa aiba minim 25 de randuri, pe care tu nu le ai, dar este primul tau fic (trebuie sa fim ingaduitori), deci incerca sa te perfectionezi citind alte ficuri si critici. Eu nu am vrut sa te jignesc, scuze daca te deranjeaza ce am scris mai sus rusinos . Astept nextul si daca vrei poti sa ma anunti. Cred ca o sa evoluezi repede.Spor la scris! Pa! <3 kiss


Nu rani o floare de cires! [+18] Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Nu rani o floare de cires! [+18] Empty
MesajSubiect: Re: Nu rani o floare de cires! [+18]   Nu rani o floare de cires! [+18] I_icon19Lun 01 Iul 2013, 14:29

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Primul si singurul post dateaza din 8 aprilie, noi aflandu-ne in 1 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti anunta un critic/moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Nu rani o floare de cires! [+18] Empty
MesajSubiect: Re: Nu rani o floare de cires! [+18]   Nu rani o floare de cires! [+18] I_icon19

Sus In jos
 

Nu rani o floare de cires! [+18]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-